The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30301
Stary 09.01.2026, 20:12
Baniowskiego Jop wpuścił z Wieczystą na ile? 10 min? I Baniowski wywalczył wyrównującą bramkę w ostatniej minucie. Dlaczego po tym meczu nie dostawał więcej czasu to tylko Jopa trzeba pytać, mimo że Kuziemka strasznie spuścił z tonu.

Nie chodzi o to żeby komuś cokolwiek gwarantować, ale kiedy mimo sprzyjających okoliczności trener zmian nie robi, to trudno się młodemu dziwić, że szuka miejsca gdzie zagra więcej niż 80 minut w 19 meczach. Chłodnej głowy brakuje bo pewnie nie czuje się słabszy niż Kuziemka , a nie ma gdzie tego pokazać. No pomijam oczywiście trening którego nikt poza sztabem nie widzi.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30302
Stary 09.01.2026, 20:26
pepe72 napisał(a):Wyświetl post

Ja bym się z tym zgodził ale Michalak dowodzi, że to nieprawda.
To, czego dowodzi Michalak w swoich tendencyjnych wpisach na X nie ma żadnego znaczenia.

Fra Mat miał swojego "dynamicznego" Sukiennickiego, S1moniczek Brodę, Karherop Młyńskiego i Starzyńskiego oraz całe stada rzekomo "solidnych ligowców", Michalak ma swojego Krzyżanowskiego.

Co do Baniowskiego: szkoda go i że tak się to potoczyło. To zawodnik, który może mieć przed sobą ciekawą przyszłość. Dziś już można tylko spekulować czy byłoby inaczej, gdyby dostawał zwłaszcza w drugiej części rundy jesiennej (gdy był już do gry po kontuzji) nieco większą ilość minut, przykładowo kosztem będącego w słabej formie Duarte - wchodził najczęściej na same końcówki.
Ostatnio edytowane przez Markus : 09.01.2026 o godz. 20:28.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30303
Stary 09.01.2026, 20:37
Nie mamy pojęcia jak to wygląda na treningach. Fakt jest taki, że Kuziemka rzeczywiście potem grał trochę słabiej, o Fredzie nie mówiąc. Baniowski z Wieczystą coś tam poszarpał i na tym koniec. Trudno mu się dziwić.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30304
Stary 09.01.2026, 22:01
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Baniowskiego Jop wpuścił z Wieczystą na ile? 10 min? I Baniowski wywalczył wyrównującą bramkę w ostatniej minucie. Dlaczego po tym meczu nie dostawał więcej czasu to tylko Jopa trzeba pytać, mimo że Kuziemka strasznie spuścił z tonu.

Nie chodzi o to żeby komuś cokolwiek gwarantować, ale kiedy mimo sprzyjających okoliczności trener zmian nie robi, to trudno się młodemu dziwić, że szuka miejsca gdzie zagra więcej niż 80 minut w 19 meczach. Chłodnej głowy brakuje bo pewnie nie czuje się słabszy niż Kuziemka , a nie ma gdzie tego pokazać. No pomijam oczywiście trening którego nikt poza sztabem nie widzi.
Niestety, jeżeli chodzi o zmiany to Jop jest kontynuatorem myśli Sobolewskiego. Choćby niewiadomo jak słabo nasi grali - najwcześniejsza zmiana w 60-tej minucie. A po co robić zmiany przy niekorzystnym wyniku na ostatnie 5 albo 10 minut wie tylko on...

Baniowski mógłby pograć z kilkadziesiąt minut więcej, zwłaszcza kiedy Kuziemka miał zjazd formy. Czy to by cokolwiek zmieniło - już się nie dowiemy.

Najważniejsze że klub postawił jasne warunki. Nie da rady wszystkim dogodzić. Jeśli nie jest gotowy normalnie rywalizować o skład to nie ma sensu żeby był w kadrze pierwszego zespołu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.01.2026 o godz. 22:04.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30305
Stary 09.01.2026, 22:50
Markusina jak zwykle manipolo, ciągle powtarzałem, że Broda lepszy od Ratona, bo nawet bramkarz rezerw jest lepszy niż turysta z chujwiekąd. Już też jednego turystę u Smudy przerabialiśmy To był najgorszy bramkarz jakiego widziałem w swoim życiu na jakimkolwiek poziomie rozgrywkowym i zdanie podtrzymuje. A ten dalej se tłumaczy, że mam fanclub Brody. No kabaret.


Broda pogrywa u nas pewnie już z ponad sezon i zajebał pewnie nam z 6-8 bramek, tyle Ratonik zrobił w ciągu połowy rundy. Nawet mi się już szczerze nie chce z tego tłumaczyć i gadać o tej hiszpańskiej przybłędzie.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30306
Stary 09.01.2026, 22:55
Raton dobry kocur jest. Raz na sezon nawet ma czyste konto
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30307
Stary 10.01.2026, 16:30
Krzyżanowski podpisuje nowy kontrakt do 2027 roku (z opcją +1).
Świetny ruch klubu, a przed Kubą ważne pół roku - rozwijaj się, wykorzystuj otrzymane szanse, bo za pół roku powinna być większa rywalizacja o pierwszy skład.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30308
Stary 10.01.2026, 18:44
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Najważniejsze że klub postawił jasne warunki. Nie da rady wszystkim dogodzić. Jeśli nie jest gotowy normalnie rywalizować o skład to nie ma sensu żeby był w kadrze pierwszego zespołu.
Wiadomo że nie ma co go brać na obóz skoro nie planuje przedłużyć umowy.

Są tylko dwa ale. Czy z takim trenerem jak Jop można mówić o normalnym rywalizowaniu o skład, nie łapiesz się do hierarchii Jopa i możesz sobie rywalizować, mecz z Wieczystą i dalsze zachowania trenera najlepszym dowodem. Druga sprawa czy lepszy jest taki krnąbrny Baniowski, któremu nie leży grzanie ławy czy Piotruś któremu ława bardzo pasuje.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30309
Stary 11.01.2026, 11:10
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo że nie ma co go brać na obóz skoro nie planuje przedłużyć umowy.

Są tylko dwa ale. Czy z takim trenerem jak Jop można mówić o normalnym rywalizowaniu o skład, nie łapiesz się do hierarchii Jopa i możesz sobie rywalizować, mecz z Wieczystą i dalsze zachowania trenera najlepszym dowodem. Druga sprawa czy lepszy jest taki krnąbrny Baniowski, któremu nie leży grzanie ławy czy Piotruś któremu ława bardzo pasuje.
Starzyński jest na wylocie, jedzie na obóz "na sztukę". Osobiście wolałbym Tokarczyka, ale co ja tam wiem...

Jeżeli zawodnik nie chce rywalizować o miejsce w składzie to znaczy że się nie nadaje.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30310
Stary 11.01.2026, 11:25
Prawdopodobnie trzeba mieć i szczęście i dobrze wyczuć sytaucje. Może to wyjdzie Baniowskiemu na dobre, a może przepadnie. Z Lewandowskiego też robili popychało za młodu. Pytanie tylko czy rzeczywiście oczekiwania gry na już, jakichś gwarancji, po tak krótkim okresie przy pierwszym zespole i zmiana klubu, to jest na ten moment słuszna decyzja.
Mi się wydaje, że mógł dać z siebie więcej i zawalczyć więcej. Aczkolwiek też u Jopa widać że na młodych stawia ale bardziej tam gdzie nie ma alternatywy czyli obecnie bramka i prawe skrzydło, no i zaliczmy jeszcze Dudę ale jego już można określić wyjadaczem bo ma za sobą dużo meczów. Natomiast jak mógł stawiać na kogoś starszego to w odstawkę poszedł Kutwa, teraz Krzyżanowski, Baniowski może też mógłby więcej grać ale wyszło, że Kuziemka mu zabrał miejsce.

Problem młodych w Wiśle jest taki, że wielkimi talentami nie są więc szybkie porywanie się na podbój świata czy zmiany klubu nawet w Polsce (nowa sytuacja) raczej niewielu wyjdą na dobre.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30311
Stary 11.01.2026, 14:25
Staszak niestety dziś poza kadrą meczową Lecce.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30312
Stary 11.01.2026, 17:48
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Staszak niestety dziś poza kadrą meczową Lecce.
Gdzie Ty sprawdzasz kadry meczowe rozgrywek Primavery?

On zostal ściągnięty do tej druzyny, tak został przedstawiony na ich officjalnym profilu.
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30313
Stary 12.01.2026, 11:06
https://sportitalialive.it/sihd/
Znów w protokołach jest z 15, a na boisku 8.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30314
Stary 12.01.2026, 11:39
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Gdzie Ty sprawdzasz kadry meczowe rozgrywek Primavery?

On zostal ściągnięty do tej druzyny, tak został przedstawiony na ich officjalnym profilu.
Oczywiście popatrzyłem na skład serie a bo wydaje mi się, że za jego grę tylko w primaverze nie zapłacą nam (prawie) pół bańki euro.
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30315
Stary 12.01.2026, 11:43
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście popatrzyłem na skład serie a bo wydaje mi się, że za jego grę tylko w primaverze nie zapłacą nam (prawie) pół bańki euro.

zapłacą...
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30316
Stary 12.01.2026, 11:52
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście popatrzyłem na skład serie a bo wydaje mi się, że za jego grę tylko w primaverze nie zapłacą nam (prawie) pół bańki euro.
On nie został ściągnięty do 1 zespolu. To tak jakbysmy sciagneli kogos do 3 ligowych rezerw z Pcimianki Pcim i kibice ich klubu szukali gościa w kadrze meczowej na mecz z Tychami

Dzisiaj się płaci za potencjał. Wg mnie nie wykupia.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30317
Stary 12.01.2026, 23:03
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Baniowskiego Jop wpuścił z Wieczystą na ile? 10 min? I Baniowski wywalczył wyrównującą bramkę w ostatniej minucie. Dlaczego po tym meczu nie dostawał więcej czasu to tylko Jopa trzeba pytać, mimo że Kuziemka strasznie spuścił z tonu.

Nie chodzi o to żeby komuś cokolwiek gwarantować, ale kiedy mimo sprzyjających okoliczności trener zmian nie robi, to trudno się młodemu dziwić, że szuka miejsca gdzie zagra więcej niż 80 minut w 19 meczach. Chłodnej głowy brakuje bo pewnie nie czuje się słabszy niż Kuziemka , a nie ma gdzie tego pokazać. No pomijam oczywiście trening którego nikt poza sztabem nie widzi.
Kolejna brednie które należy prostować żeby nie zaczęły żyć swoim życiem powtórzone kilkanaście razy.


Po pierwsze Baniowski po meczu z Wieczystą dostał szansę w kolejnych meczach z Ruchem i Puszczą. Tak w jednym jak i drugim meczu kompletnie nie radził sobie z rozbitym przeciwnikiem zarówno w ataku jak i w defensywie.
Następnie zagrał w ciągu kilku dni 85 i 69 minut w rezerwach nie notując żadnych liczb.Dostawał szansę i je marnował.


Po drugie w czasie o którym piszesz totalną bzdurą jest pisanie,że Kuziemka spuścił z tonu.
Po Wieczystej Maciek notuje w kolejnych meczach z Ruchem asystę i bramkę z Puszczą bramkę,ze Stalą asystę a z Chrobrym wystarczy otworzyć sobie temat meczowy i zobaczyć kto w tym meczu brylował na boisku.
Zjazd zaliczył dopiero od meczu z Polonią czyli na 4 ostatnie mecze rundy.


Akurat w tym przypadku w pełni popieram podejście Królewskiego i to co powiedział o obecnej sytuacji.Szkoda młodego,że odchodzi ale nic na siłę.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30318
Stary 13.01.2026, 01:35
@Drozd dane jakie przedstawił @kryształ są zgodne z prawdą. Ja bym odnośnie Filipa podsumował to tak:
Filip swoje szanse dostał, ale były to szanse ograniczone i sytuacyjne. Po meczu z Wieczysta Kraków pojawił się w kolejnych spotkaniach ligowych, a także zagrał dwa długie mecze w rezerwach. Z punktu widzenia liczb sprawa jest prosta: nie przełożył tych minut na gole, asysty ani wyraźny argument sportowy. To jest fakt.

Jednocześnie prawdą jest, że nie były to szanse dające ciągłość. Kilkuminutowe wejścia z ławki w drużynie walczącej o awans, uzupełnione grą w rezerwach w zupełnie innych realiach, nie są równoznaczne z realnym zaufaniem trenera. W klubie takim jak Wisła, gdzie każdy punkt waży bardzo dużo, szkoleniowiec naturalnie stawia na zawodników dających natychmiastowy efekt.

I tu te dwie narracje się spotykają.

Baniowski nie został pominięty.
Ale też nie dostał długiego kredytu zaufania.
Co kluczowe, nie wykorzystał momentów, w których drzwi się uchyliły, żeby zmusić trenera do zmiany hierarchii.

Porównywanie go w tym okresie do Maciej Kuziemka jest w praktyce nietrafione. Kuziemka dostarczał konkrety: gole i asysty. W realiach walki o Ekstraklasę to właśnie to jest walutą, a nie potencjał czy poczucie sprawiedliwości.

Podsumowując:
Baniowski szanse dostał, ale nie wykorzystał ich w pełni.
Szanse były realne, lecz ograniczone przez presję wyniku.
To nie jest historia o krzywdzie, tylko klasyczny przykład, jak w drużynie walczącej o awans margines błędu dla młodego zawodnika jest minimalny.
Więc czy ma być zatrzymany za wszelką cenę, dając mu w kontrakcie gwarancje gry określonej ilości minut? No nie.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30319
Stary 13.01.2026, 05:03
Baniowski grał mało nawet w PP, także widocznie, zdaniem Jopa po prostu był za słaby, albo jeszcze było za wcześnie aby na niego mocnej postawić
.
Generalnie drozd to zwykle ....isko chore psychicznie i po ostatnich wpisach widać, że albo specjalnie trolluje albo choroba nim owładnęła za mocno lub ma takie przykazy od kogoś że już totalnie hamulce mu puściły i się gubi. Mianowicie chodzi mi o to, że nawet zakłamuje już to co można w dwie minuty sprawdzić włączając statystyki piłkarzy czy klubu na flashscore. Brakuje tylko tego, żeby zaczął pisać, że tam gdzie Wisła wygrała to jednak przegrała i Jopa trzeba zwolnić.

A gdyby Baniowski grał więcej to ten s.......eniec by pisał, że w klubie są układy i się stawia na Baniowskiego kosztem Kuziemki, reprezentanta U-21..

Także choremu psychicznie nigdy nie dogodzisz. No chyba, że jesteś z Hiszpanii to zawsze będziesz cacy.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30320
Stary 13.01.2026, 08:30
Savik napisał(a):Wyświetl post
(..)

Podsumowując:
Baniowski szanse dostał, ale nie wykorzystał ich w pełni.
Szanse były realne, lecz ograniczone przez presję wyniku.
To nie jest historia o krzywdzie, tylko klasyczny przykład, jak w drużynie walczącej o awans margines błędu dla młodego zawodnika jest minimalny.
Więc czy ma być zatrzymany za wszelką cenę, dając mu w kontrakcie gwarancje gry określonej ilości minut? No nie.
Apropo samych rezerw to polecam wywiad z trenerem Nędza na kanale Prochwicza sprzed 2 miesięcy. Był dłuższy fragment o Baniowskim i tym jak go trenerzy próbują indywidualnie prowadzic, korygowac jego zachowania, wskazywac co musi robic aby grac więcej, ktore strefy bronić i atakować. W klubie byl postawiony priorytet żeby młody sie rozwijal, bo to że ma talent widzieli wszyscy.

Młody jednak nie podołał rywalizacji, a to bardzo słaby znak na poczatku kariery.

Tak cieplarnianych warunków też juz raczej nigdzie nie dostanie
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30321
Stary 13.01.2026, 08:45
jak pamietam sparingi przed tym sezonem to Baniowski wygladal w nich lepiej od Kuziemki i myslalem, ze to on bedzie wyzej u Jopa... i byc moze by byl gdyby nie kontuzja, ktora zbiegla sie z naprawde rewelacyjna gra Kuziemki.

Po mojemu to Baniowski robi blad decydujac sie na odejscie juz teraz. Jest okres przygotowawczy, sa sparingi, mozna sie pokazac i "wywrocic stolik". Jest calkiem realna mozliwosc, ze to on w okresie przygotowawczym wygralby rywalizacje lub przynajmniej poprawil swoja pozycje aby byc tym pierwszym zmiennikiem.

Jest tez szansa, ze Wisla awans zrobi na kilka kolejek przed koncem sezonu i klub bedzie mogl be presji postawic na zawodnikow z drugiego szeregu. Baniowski w takim ukladzie moglby zlapac pare meczow po 90 minut. No i mozna sobie dopisac awans do Ekstraklasy do Cv, przezyc fete na Rynku, miec jakies fajne wspomnienia z kariery.

Naprawde, jesli zalezalo mu na minutach to trzeba bylo zakasac rekawy i powalczyc bo chlopak nie jest na straconej pozycji.

Teraz powiedzmy pojdzie do nowej druzyny i tam tez nikt mu z marszu nie da miejsca w 11stce. Zalozmy, ze pojdzie do innego zespolu pierwszej ligi a tu polowa gra o awans (wzglednie baraze) a polowa o utrzymanie. Jakby nie patrzec nigdzie nie znajdzie cieplego kurvvidolka.

Dziwnych ma chlopak doradcow.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30322
Stary 13.01.2026, 08:59
Z podejściem "dajcie mi minuty, bo mam talent" daleko nie zajedzie.

Popieram w tym przypadku stanowisko klubu, który nie chce się ugiąć. Ogon nie może machać psem.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 13.01.2026 o godz. 09:03.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30323
Stary 13.01.2026, 10:02
As napisał(a):Wyświetl post
jak pamietam sparingi przed tym sezonem to Baniowski wygladal w nich lepiej od Kuziemki i myslalem, ze to on bedzie wyzej u Jopa... i byc moze by byl gdyby nie kontuzja, ktora zbiegla sie z naprawde rewelacyjna gra Kuziemki.(...)
Dokładnie.
Baniowski miał pecha, bo przytrafiła mu się kontuzja a w międzyczasie Kuzi okazał się superkotem.

Teraz to raczej brakuje mu cierpliwości. Ale to nie znaczy, że z nami nie przedłuży. Królewski wczoraj twierdził, że się nie obraża na zawodników i choćby przypadek Ikbekeme pokazuje, że wszystko jest możliwe.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30324
Stary 13.01.2026, 10:14
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
Baniowski miał pecha, bo przytrafiła mu się kontuzja a w międzyczasie Kuzi okazał się superkotem.

Teraz to raczej brakuje mu cierpliwości. Ale to nie znaczy, że z nami nie przedłuży. Królewski wczoraj twierdził, że się nie obraża na zawodników i choćby przypadek Ikbekeme pokazuje, że wszystko jest możliwe.
Ja nawet rozumiem jego zniechecenie i frustracje, nikt nie lubi siedziec na lawce. Chodzi jednak o cos innego, o alternatywe do jego sytuacji w Wisle.

Gdzie by nie poszedl to tez bedzie musial wywalczyc miejsce a (wydaje mi sie ) startowal bedzie z gorszej pozycji niz ma w Wisle bo tu trenerzy go znaja klub widzi w nim przyszlosc bo nikt nie trafia w wieku 17 lat za darmo do pierwszej druzyny Wisly. W rezerwach jest kilku chlopakow, ktorzy tego nie dostapili.

Tak jak mowie, doradcow ma dziwnych, ktorzy nie za bardzo maja interes chlopaka na pierwszym miejscu. Byle go gdzies przerzucic i zainkasowac prowizje.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30325
Stary 13.01.2026, 12:35
Baniowski bye nikt nie bedzie tęsknił za miernotą.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30326
Stary 15.01.2026, 23:08
Bożić trzy ostatnie sezony w tej słoweńskiej I lidze praktycznie bez większej kontuzji. Grał może nie od deski do deski, ale naprawdę dużo, średnio ok. 50 minut/mecz co sezon w lidze (poza ostatnią rundą, gdzie pewnie nie podpisał nowego kontraktu) plus sporo meczy w europejskich pucharach co sezon z zupełnie nieanonimowymi rywalami! Całkiem dobre liczby co sezon, bramki, asysty.

A u nas? Ech, Matko Bożić...
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30327
Stary 16.01.2026, 00:33
U nas zawsze ktoś się połamie dlatego ważne jest zachować zimną głowę, nie .......ić o jakichś ideałach i nie zostawianiu swoich w potrzebie, tylko tych szklanych pozbywać się najlepiej od razu, chyba, że jakiś wartościowy zawodnik to można go potrzymać i może wróci do formy i się nie połamie.
Inaczej, jeśli się kolekcjonuje graczy połamanych to zaraz się robi lista Jaroch, Mikulec, Uryga, Skrobański, Talar i teraz Bozic. 2 wraca do zdrowia (ale kiedy wróci do formy? A razem z nimi formę czeka kontuzjowany wcześniej Colley... do niedawna Colley zaś miał w klubie kolegę z którym dochodził do formy - Łasickiego) to na listę wskoczył Bozic.

I tak w kółko, z 5 kontuzjowanych, kolejnych 2 czy 3 dochodzi do formy po kontuzjach. I tak dzięki radosnej twórczości prezesa mamy praktycznie całą 11 graczy kompletnie bezużytecznych ale zarabiających razem pewnie krocie.

Tymczasem z całej kontuzjowanej wyliczanki to już dawno tu nie powinno być Skrobańskiego, Talara, Urygi, Łasickiego (już wczesniej), Jaroch też grał średnio wcześniej a jak złapał formę to się skontuzjował i akurat kończył mu się kontrakt na koniec 2025 więc powinien polecieć w odstawkę no i zdaje się, że na logikę Bozic może być kolejnym graczem, który nie gra bo albo ma kontuzje albo dochodzi do formy.
I jakby takie podejście mieć to mamy 1-3 graczy w sytuacji kontuzjowany/dochodzi do formy, a w resztę tamtego szrotu można by zakontraktować 2-3 normalnych piłkarzy
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30328
Stary 16.01.2026, 09:59
Kontuzja Bozicia to szansa dla m.in. Baniowskiego jakby się nadal chciał dogadać z Wisłą
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30329
Stary 16.01.2026, 14:01
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Kontuzja Bozicia to szansa dla m.in. Baniowskiego jakby się nadal chciał dogadać z Wisłą
Jego kontuzja sprawia, że w obecnej sytuacji Wisła tym bardziej powinna rozglądać się za dodatkowym skrzydłowym.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30330
Stary 16.01.2026, 14:15
Skrzydłowym obcokrajowcem najlepiej.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:55.