
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
|
|
Markusina jak zwykle manipolo, ciągle powtarzałem, że Broda lepszy od Ratona, bo nawet bramkarz rezerw jest lepszy niż turysta z chujwiekąd. Już też jednego turystę u Smudy przerabialiśmy
Broda pogrywa u nas pewnie już z ponad sezon i zajebał pewnie nam z 6-8 bramek, tyle Ratonik zrobił w ciągu połowy rundy. Nawet mi się już szczerze nie chce z tego tłumaczyć i gadać o tej hiszpańskiej przybłędzie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
|
|
Raton dobry kocur jest. Raz na sezon nawet ma czyste konto
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Krzyżanowski podpisuje nowy kontrakt do 2027 roku (z opcją +1).
Świetny ruch klubu, a przed Kubą ważne pół roku - rozwijaj się, wykorzystuj otrzymane szanse, bo za pół roku powinna być większa rywalizacja o pierwszy skład. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
Są tylko dwa ale. Czy z takim trenerem jak Jop można mówić o normalnym rywalizowaniu o skład, nie łapiesz się do hierarchii Jopa i możesz sobie rywalizować, mecz z Wieczystą i dalsze zachowania trenera najlepszym dowodem. Druga sprawa czy lepszy jest taki krnąbrny Baniowski, któremu nie leży grzanie ławy czy Piotruś któremu ława bardzo pasuje. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Jeżeli zawodnik nie chce rywalizować o miejsce w składzie to znaczy że się nie nadaje. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
|
|
Prawdopodobnie trzeba mieć i szczęście i dobrze wyczuć sytaucje. Może to wyjdzie Baniowskiemu na dobre, a może przepadnie. Z Lewandowskiego też robili popychało za młodu. Pytanie tylko czy rzeczywiście oczekiwania gry na już, jakichś gwarancji, po tak krótkim okresie przy pierwszym zespole i zmiana klubu, to jest na ten moment słuszna decyzja.
Mi się wydaje, że mógł dać z siebie więcej i zawalczyć więcej. Aczkolwiek też u Jopa widać że na młodych stawia ale bardziej tam gdzie nie ma alternatywy czyli obecnie bramka i prawe skrzydło, no i zaliczmy jeszcze Dudę ale jego już można określić wyjadaczem bo ma za sobą dużo meczów. Natomiast jak mógł stawiać na kogoś starszego to w odstawkę poszedł Kutwa, teraz Krzyżanowski, Baniowski może też mógłby więcej grać ale wyszło, że Kuziemka mu zabrał miejsce. Problem młodych w Wiśle jest taki, że wielkimi talentami nie są więc szybkie porywanie się na podbój świata czy zmiany klubu nawet w Polsce (nowa sytuacja) raczej niewielu wyjdą na dobre. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
|
|
Staszak niestety dziś poza kadrą meczową Lecce.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu
Offline |
|
|
https://sportitalialive.it/sihd/
Znów w protokołach jest z 15, a na boisku 8. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
![]() zapłacą... ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
![]() Dzisiaj się płaci za potencjał. Wg mnie nie wykupia. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
|
Po pierwsze Baniowski po meczu z Wieczystą dostał szansę w kolejnych meczach z Ruchem i Puszczą. Tak w jednym jak i drugim meczu kompletnie nie radził sobie z rozbitym przeciwnikiem zarówno w ataku jak i w defensywie. Następnie zagrał w ciągu kilku dni 85 i 69 minut w rezerwach nie notując żadnych liczb.Dostawał szansę i je marnował. Po drugie w czasie o którym piszesz totalną bzdurą jest pisanie,że Kuziemka spuścił z tonu. Po Wieczystej Maciek notuje w kolejnych meczach z Ruchem asystę i bramkę z Puszczą bramkę,ze Stalą asystę a z Chrobrym wystarczy otworzyć sobie temat meczowy i zobaczyć kto w tym meczu brylował na boisku. Zjazd zaliczył dopiero od meczu z Polonią czyli na 4 ostatnie mecze rundy. Akurat w tym przypadku w pełni popieram podejście Królewskiego i to co powiedział o obecnej sytuacji.Szkoda młodego,że odchodzi ale nic na siłę. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
@Drozd dane jakie przedstawił @kryształ są zgodne z prawdą. Ja bym odnośnie Filipa podsumował to tak:
Filip swoje szanse dostał, ale były to szanse ograniczone i sytuacyjne. Po meczu z Wieczysta Kraków pojawił się w kolejnych spotkaniach ligowych, a także zagrał dwa długie mecze w rezerwach. Z punktu widzenia liczb sprawa jest prosta: nie przełożył tych minut na gole, asysty ani wyraźny argument sportowy. To jest fakt. Jednocześnie prawdą jest, że nie były to szanse dające ciągłość. Kilkuminutowe wejścia z ławki w drużynie walczącej o awans, uzupełnione grą w rezerwach w zupełnie innych realiach, nie są równoznaczne z realnym zaufaniem trenera. W klubie takim jak Wisła, gdzie każdy punkt waży bardzo dużo, szkoleniowiec naturalnie stawia na zawodników dających natychmiastowy efekt. I tu te dwie narracje się spotykają. Baniowski nie został pominięty. Ale też nie dostał długiego kredytu zaufania. Co kluczowe, nie wykorzystał momentów, w których drzwi się uchyliły, żeby zmusić trenera do zmiany hierarchii. Porównywanie go w tym okresie do Maciej Kuziemka jest w praktyce nietrafione. Kuziemka dostarczał konkrety: gole i asysty. W realiach walki o Ekstraklasę to właśnie to jest walutą, a nie potencjał czy poczucie sprawiedliwości. Podsumowując: Baniowski szanse dostał, ale nie wykorzystał ich w pełni. Szanse były realne, lecz ograniczone przez presję wyniku. To nie jest historia o krzywdzie, tylko klasyczny przykład, jak w drużynie walczącej o awans margines błędu dla młodego zawodnika jest minimalny. Więc czy ma być zatrzymany za wszelką cenę, dając mu w kontrakcie gwarancje gry określonej ilości minut? No nie. ![]()
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
|
|
Baniowski grał mało nawet w PP, także widocznie, zdaniem Jopa po prostu był za słaby, albo jeszcze było za wcześnie aby na niego mocnej postawić
. Generalnie drozd to zwykle ....isko chore psychicznie i po ostatnich wpisach widać, że albo specjalnie trolluje albo choroba nim owładnęła za mocno lub ma takie przykazy od kogoś że już totalnie hamulce mu puściły i się gubi. Mianowicie chodzi mi o to, że nawet zakłamuje już to co można w dwie minuty sprawdzić włączając statystyki piłkarzy czy klubu na flashscore. Brakuje tylko tego, żeby zaczął pisać, że tam gdzie Wisła wygrała to jednak przegrała i Jopa trzeba zwolnić. A gdyby Baniowski grał więcej to ten s.......eniec by pisał, że w klubie są układy i się stawia na Baniowskiego kosztem Kuziemki, reprezentanta U-21.. Także choremu psychicznie nigdy nie dogodzisz. No chyba, że jesteś z Hiszpanii to zawsze będziesz cacy. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
Młody jednak nie podołał rywalizacji, a to bardzo słaby znak na poczatku kariery. Tak cieplarnianych warunków też juz raczej nigdzie nie dostanie |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
|
jak pamietam sparingi przed tym sezonem to Baniowski wygladal w nich lepiej od Kuziemki i myslalem, ze to on bedzie wyzej u Jopa... i byc moze by byl gdyby nie kontuzja, ktora zbiegla sie z naprawde rewelacyjna gra Kuziemki.
Po mojemu to Baniowski robi blad decydujac sie na odejscie juz teraz. Jest okres przygotowawczy, sa sparingi, mozna sie pokazac i "wywrocic stolik". Jest calkiem realna mozliwosc, ze to on w okresie przygotowawczym wygralby rywalizacje lub przynajmniej poprawil swoja pozycje aby byc tym pierwszym zmiennikiem. Jest tez szansa, ze Wisla awans zrobi na kilka kolejek przed koncem sezonu i klub bedzie mogl be presji postawic na zawodnikow z drugiego szeregu. Baniowski w takim ukladzie moglby zlapac pare meczow po 90 minut. No i mozna sobie dopisac awans do Ekstraklasy do Cv, przezyc fete na Rynku, miec jakies fajne wspomnienia z kariery. Naprawde, jesli zalezalo mu na minutach to trzeba bylo zakasac rekawy i powalczyc bo chlopak nie jest na straconej pozycji. Teraz powiedzmy pojdzie do nowej druzyny i tam tez nikt mu z marszu nie da miejsca w 11stce. Zalozmy, ze pojdzie do innego zespolu pierwszej ligi a tu polowa gra o awans (wzglednie baraze) a polowa o utrzymanie. Jakby nie patrzec nigdzie nie znajdzie cieplego kurvvidolka. Dziwnych ma chlopak doradcow. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Z podejściem "dajcie mi minuty, bo mam talent" daleko nie zajedzie.
Popieram w tym przypadku stanowisko klubu, który nie chce się ugiąć. Ogon nie może machać psem.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 13.01.2026 o godz. 09:03.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
Baniowski miał pecha, bo przytrafiła mu się kontuzja a w międzyczasie Kuzi okazał się superkotem. Teraz to raczej brakuje mu cierpliwości. Ale to nie znaczy, że z nami nie przedłuży. Królewski wczoraj twierdził, że się nie obraża na zawodników i choćby przypadek Ikbekeme pokazuje, że wszystko jest możliwe. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
Gdzie by nie poszedl to tez bedzie musial wywalczyc miejsce a (wydaje mi sie ) startowal bedzie z gorszej pozycji niz ma w Wisle bo tu trenerzy go znaja klub widzi w nim przyszlosc bo nikt nie trafia w wieku 17 lat za darmo do pierwszej druzyny Wisly. W rezerwach jest kilku chlopakow, ktorzy tego nie dostapili. Tak jak mowie, doradcow ma dziwnych, ktorzy nie za bardzo maja interes chlopaka na pierwszym miejscu. Byle go gdzies przerzucic i zainkasowac prowizje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
|
|
Baniowski bye nikt nie bedzie tęsknił za miernotą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
|
|
Bożić trzy ostatnie sezony w tej słoweńskiej I lidze praktycznie bez większej kontuzji. Grał może nie od deski do deski, ale naprawdę dużo, średnio ok. 50 minut/mecz co sezon w lidze (poza ostatnią rundą, gdzie pewnie nie podpisał nowego kontraktu) plus sporo meczy w europejskich pucharach co sezon z zupełnie nieanonimowymi rywalami! Całkiem dobre liczby co sezon, bramki, asysty.
A u nas? Ech, Matko Bożić... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
|
|
U nas zawsze ktoś się połamie dlatego ważne jest zachować zimną głowę, nie .......ić o jakichś ideałach i nie zostawianiu swoich w potrzebie, tylko tych szklanych pozbywać się najlepiej od razu, chyba, że jakiś wartościowy zawodnik to można go potrzymać i może wróci do formy i się nie połamie.
Inaczej, jeśli się kolekcjonuje graczy połamanych to zaraz się robi lista Jaroch, Mikulec, Uryga, Skrobański, Talar i teraz Bozic. 2 wraca do zdrowia (ale kiedy wróci do formy? A razem z nimi formę czeka kontuzjowany wcześniej Colley... do niedawna Colley zaś miał w klubie kolegę z którym dochodził do formy - Łasickiego) to na listę wskoczył Bozic. I tak w kółko, z 5 kontuzjowanych, kolejnych 2 czy 3 dochodzi do formy po kontuzjach. I tak dzięki radosnej twórczości prezesa mamy praktycznie całą 11 graczy kompletnie bezużytecznych ale zarabiających razem pewnie krocie. Tymczasem z całej kontuzjowanej wyliczanki to już dawno tu nie powinno być Skrobańskiego, Talara, Urygi, Łasickiego (już wczesniej), Jaroch też grał średnio wcześniej a jak złapał formę to się skontuzjował i akurat kończył mu się kontrakt na koniec 2025 więc powinien polecieć w odstawkę no i zdaje się, że na logikę Bozic może być kolejnym graczem, który nie gra bo albo ma kontuzje albo dochodzi do formy. I jakby takie podejście mieć to mamy 1-3 graczy w sytuacji kontuzjowany/dochodzi do formy, a w resztę tamtego szrotu można by zakontraktować 2-3 normalnych piłkarzy ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
|
Kontuzja Bozicia to szansa dla m.in. Baniowskiego jakby się nadal chciał dogadać z Wisłą
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Jego kontuzja sprawia, że w obecnej sytuacji Wisła tym bardziej powinna rozglądać się za dodatkowym skrzydłowym.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
|
|
Skrzydłowym obcokrajowcem najlepiej.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|