The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#151
Stary 17.12.2025, 12:10
Drozd niby siedzisz tyle na forum a podaj przykład trenera z sukcesami w Wiśle który stosowal kiedykolwiek wieksza rotacje przy grze wyłącznie w lidze punktujac przynajmniej 1.7 pkt/mecz.

Tu mamy ewidentnie przypierdalanie sie dla samego faktu że osoba X jest trenerem.

Jop odkąd jest trenerem w Wisle nie mial wiecej niz dwóch meczow z rzedu bez wygranej w lidze.

Jeśli to sie nazywają kryzysy to ja sobie życzę takie do końca jego pobytu w Wiśle.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#152
Stary 17.12.2025, 12:18
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
BREAKING NEWS!!!!

Kolega Drozd opublikował oświadczenie, w którym czytamy:

"Jestem w stanie uznać, że Jop jest jakimtakim trenerem pod dwoma warunkami.

Pierwszy, to jak w 19 meczach zdobędzie co najmniej 74,5 pkt.

Drugi, jeżeli podczas pracy z drużyną uwzględni nachylenie krzywej formy, dokona resetu fizjoligicznego nie zapominając o dyspersji.
Ważne jest też aby, wiedząc że gra w lidze egzekucji, wziął pod uwagę competitive balance i zastosował periodyzację in-season, co doprowadzi drużynę do performance momentum."

Nie zapominaj także o podstawach jakimi są podania diagonalne i asymetryczne ustawienie.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#153
Stary 17.12.2025, 12:20
Mówiłem Wam już kilka lat temu, że to forum przejmują zjeby i żeby na nich pluc zamiast z nimi dyskusje logiczne prowadzić.

Banda kurew zakompleksionych, co mają swoją wizję świata antypolska albo jakieś swoje inne ukladziki jak wolfy zakochany w rodzinie Brzęczkow i tylko na tej podstawie klepią tutaj te swoje pierdy.

Propaganda jak w TVN, całą dobę. Udowadnianie kłamstw, nawet już swoje manipulacje tu zaczęli rozpisywać jak drozd powyżej i mówić że na dowodach pokazali prawdę xd
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#154
Stary 17.12.2025, 12:24
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
Baje, bajeczki dotyczące rotacji. Zweryfikujmy to.

Rzut oka na liderów najlepszych lig europejskich (i kilku losowo wybranych), ilu piłkarzy rozegrało w lidze więcej niż 1/3 możliwych minut - źródło Flashscore.

Oczywiście, wskazane drużyny miały różną ilość meczów poza ligowych - ważniejszych lub mniej, ale przecież u nas w PP rotacja była znaczna, a dywagujemy o możliwej rotacji w rozgrywkach ligowych.

Dla porównania - Wisła - 19 spotkań (570 minut) - 15 zawodników (w tym dwóch bramkarzy, co zawyża ilość o 1)

Francja - 16 spotkań (480 minut)
PSG - 18 zawodników
Marsylia - 14 zawodników

Anglia - 16 spotkań (480 minut)
Aston Villa - 15 zawodników

Hiszpania - 17 lub 15 spotkań (510 lub 450 minut)
Barcelona - 18 zawodników (w tym dwóch bramkarzy)
Villareal - 15 zawodników

Niemcy - 14 spotkań (420 minut)
Bayern Monachium - 16 zawodników
Borussia Dortmund - 16 zawodników

Włochy - 15 spotkań (450 minut)
Inter - 14 zawodników
AC Milan - 15 zawodników
Napoli - 16 zawodników

Portugalia - 14 spotkań (420 minut)
FC Porto - 14 zawodników
Sporting - 16 zawodników
Benfica - 15 zawodników

Holandia - 16 spotkań (480 minut)
Ajax - 15 zawodników

Turcja - 16 spotkań (480 minut)
Galatasaray - 16 zawodników (w tym 2 bramkarzy)
Fenerbahce - 14 zawodników

Belgia - 18 spotkań (540 minut)
Royale Union SG - 14 zawodników
Club Brugge - 14 zawodników
Anderlecht - 14 zawodników

Grecja - 14 spotkań (420 minut)
Olympiakos - 14 zawodników
AEK - 16 zawodników
PAOK - 14 zawodników

POLSKA - Ekstraklasa - 18 i 17 spotkań - (540 lub 510 minut)
Jagiellonia - 14 zawodników

--------------------------------------------------
Wnioski może każdy sobie sam wyciągnąć.

Moim zdaniem narzekanie na brak rotacji jest typowym szukaniem dziury w całym, a w tej rundzie nie mieliśmy żadnej anomalii w naszym przypadku - może poza tak dobrym wynikiem na koniec rundy.
Wniosek:
Kogo stać ten rotuje. Trener M. Jop nie odbiega tak dużo od średniej biorąc pod uwagę ilość rozegranych spotkań. Choć 14 zawodników przy 19 meczach to gdzieś w granicach "jeszcze ujdzie".
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#155
Stary 17.12.2025, 12:36
Wniosek jest jeszcze jeden. Ilu by graczy w kadrze nie było to zawsze jest najlepsza 11, powiedzmy, że w każdej drużynie jest 2-5 graczy tak samo czy prawie tak samo jakościowych jak ci najlepsi. I siła rzeczy, klub chcąc ciągle wygrywać musi grać ta 11-16 bo ona jest uznawana za optymalny skład. Jeśli trener uzna że Lelieveld jest sporo mocniejszy od Krzyżanowskiego to będzie grał ten pierwszy i nikt się nie będzie oglądał za tym żeby wiele minut łapał Kuba. Wyjdzie w PP, wyjdzie na jakieś zmiany, wtedy gdy rywal do gry w składzie będzie na prawdę mocno zmęczony, kontuzjowany itd i tyle. Nikt nie będzie jakiejś zjebanej rotacji prowadził bo zjebany droździk na forum tak napisał. I to widać również po tych największych klubach, czy kadra ma 20 czy 35 nazwisk to gra powiedzmy 12-16 najlepszych bo to oni w opinii trenera osiągną najlepszy wynik. Żaden trener nie powie, że gościu jesteś słaby według mnie ale będziesz wchodził bo ten z pierwszej jedenastki jest pipeczka i nie da rady zagrać meczu co 3-7 dni.

Także skończ się kompromitować drozd. A już to co się tu działo w kwestii Bozicia czy innego Baniowskiego, to co ten zięb tu próbował wymyślać, że jakiś trzeci sort graczy powinien grać, to już śmiech na sali xd
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#156
Stary 17.12.2025, 12:39
PSG - 18 zawodników w 16 spotkaniach
Barcelona - 18 zawodników (w tym dwóch bramkarzy) 15/17 meczów
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#157
Stary 17.12.2025, 13:02
Te małe ch..ki zarzuca jakąś chorą tezą bez weryfikacji dostępnych danych bo coś im się wydaje a jak im wrzucisz liczby przeczące tym tezom to powiedzą,że mają w dupie te liczby. Bo tak...
A potem jeszcze wytkną wam brak merytoryki.


Ps.Jak to wyglądało za Rude?
Z szerszej kadry na 1/3 możliwego czasu gry (450 minut) załapało się .....15 graczy. Cziczkan ma równe 450 minut ale Drozd bramkarzy odrzuca więc zostaje 14 z Ratonem. No ku.rwa jakby to powiedzieć,nie widzę różnicy.
Wygląda więc na to,że główną przyczyną kiepskiego wyniku w lidze i braku awansu była słaba rotacja i brak elastycznego wykorzystania potencjału.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#158
Stary 17.12.2025, 13:11
To co wrzucil grogeriogreg tylko potwierdza to co wielu widzi i bez analizy.

Choc i te wrzucano tu wielokrotnie.

Rotacja jest taka jak byc powinna. Byłaby wieksza przy lepszej jakości zmienników lub/i braku kontuzji (Bozic, Baniowski).
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#159
Stary 17.12.2025, 13:16
Cytat:
Ps.Jak to wyglądało za Rude?
Z szerszej kadry na 1/3 możliwego czasu gry (450 minut) załapało się .....15 graczy. Cziczkan ma równe 450 minut ale Drozd bramkarzy odrzuca więc zostaje 14 z Ratonem. No ku.rwa jakby to powiedzieć,nie widzę różnicy.
Wygląda więc na to,że główną przyczyną kiepskiego wyniku w lidze i braku awansu była słaba rotacja i brak elastycznego wykorzystania potencjału.
Zapomniałeś dodać że wg zjebow Rude miał słabsza kadrę niż teraz, a że kadra była szerszą to tym bardziej miał kim rotować i właściwie mógł naprzemiennie dwie 11 drewna wystawiać.

Zjeby tak piperza a później idac ich logika tym bardziej się oni, Rude i Zaskroniec ośmieszają
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#160
Stary 17.12.2025, 14:00
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Zapomniałeś dodać że wg zjebow Rude miał słabsza kadrę niż teraz, a że kadra była szerszą to tym bardziej miał kim rotować i właściwie mógł naprzemiennie dwie 11 drewna wystawiać.
To jest w ogóle ciekawy ciąg logiczny. Hiszpanie byli super, ale Rude miał gorszą kadrę niż teraz. Wygrał PP dzięki Hiszpanom, ale ligę zakończył na 10 miejscu, bo miał słabszą kadrę niż teraz. Teraz w kadrze mamy 2, naciągając 3 Hiszpanów i kadra jest lepsza.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#161
Stary 17.12.2025, 14:33
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Zapomniałeś dodać że wg zjebow Rude miał słabsza kadrę niż teraz, a że kadra była szerszą to tym bardziej miał kim rotować i właściwie mógł naprzemiennie dwie 11 drewna wystawiać.

Zjeby tak piperza a później idac ich logika tym bardziej się oni, Rude i Zaskroniec ośmieszają
Z perspektywy czasu i przyjętej linii wychodzi na to,że kadra nie była słabsza tylko nie było rotacji i elastycznego wykorzystania potencjału.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#162
Stary 17.12.2025, 14:34
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Mówiłem Wam już kilka lat temu, że to forum przejmują zjeby i żeby na nich pluc zamiast z nimi dyskusje logiczne prowadzić.
Musimy pamiętać, że żyjemy w świecie , w którym każda oczywistość może być zakwestionowana.

A każda sprzeczność sformułowana i tolerowana.

Dlatego jak pozostawimy ( tu na forum) coś bez reakcji to stanie się to faktem społecznym, i ktoś ( z zewnątrz) szukający wiedzy ale "nie czujący bluesa", na tej podstawie może ukształtować sobie pogląd.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#163
Stary 17.12.2025, 15:00
Cytat:
Musimy pamiętać, że żyjemy w świecie , w którym każda oczywistość może być zakwestionowana.

A każda sprzeczność sformułowana i tolerowana.

Dlatego jak pozostawimy ( tu na forum) coś bez reakcji to stanie się to faktem społecznym, i ktoś ( z zewnątrz) szukający wiedzy ale "nie czujący bluesa", na tej podstawie może ukształtować sobie pogląd.
Dlatego te kilka osób powinno być tu za przeproszeniem jebane a w ostateczności wywalone stąd. Bo to co tworzą Markusy, lesie, drozdy i wilczki to jest urągające godności człowieka.
Rozmawiać można z każdym co ma różne poglądy, można się nawet kłócić, trudno, nie każdego trzeba kochać ale te chore brednie, które oni powielają nadają się jedynie do kasowania. Bo to nie jest rozmowa i wymiana myśli, tylko propaganda, manipulacja, kłamstwa i prowokacje.
Przykład wyżej, drozd ma dokładnie wykazane, że Jop rotuje składem tak jak w czołówce klubów innych lig ale i tak źle. Teraz będzie płakał że Krzyżanowski grał na początku więc to nie jest rotacja. Czyli jego zdaniem Jop zajechał zmiennika Krzyżanowskiego, bo tamten zagrał uwaga, nie 19 kolejek plus PP, tylko jakieś 8 czy 11 meczów o się zajechał. Jop zajechał chłopa bo grał 11 razy pod rząd, czasami może nawet więcej niż raz na tydzień - i takie są właśnie wnioski z gadania z tymi zjebami. Zaczynasz czytać, myśleć, patrzeć i się okazuje że to w ogóle się nie trzyma kupy. No ale i tak zaraz któryś zjeb powie że to hejt i się nic nie rozumie z ich wielkich wizji. To jest trochę to samo co robi ich szef. Przerost formy nad treścią, aby popaplac jak najwięcej i ten kto więcej gada to ma rację. Jakieś dorabiają do wszystkie teorie i komplikacje.

A tak na prawdę jakby taki zjeb chciał coś udowodnić zamiast tylko .......ić to by wziął to rozpisał na minuty jak jest w innych klubach i to by miało ręce i nogi. Mógłby bronić czymś swojej tezy. Ale wie że nie ma racji, a jeszcze jakby zaczął statystyki przeglądać to by mu leki przestały działać z szoku i dopiero byłby problem.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#164
Stary 17.12.2025, 15:41
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Zaczynasz czytać, myśleć, patrzeć i się okazuje że to w ogóle się nie trzyma kupy. No ale i tak zaraz któryś zjeb powie że to hejt i się nic nie rozumie z ich wielkich wizji. To jest trochę to samo co robi ich szef. Przerost formy nad treścią, aby popaplać jak najwięcej i ten kto więcej gada to ma rację. Jakieś dorabiają do wszystkie teorie i komplikacje.
Trudno się z tym nie zgodzić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#165
Stary 17.12.2025, 18:52
azor napisał(a):Wyświetl post
To jest w ogóle ciekawy ciąg logiczny. Hiszpanie byli super, ale Rude miał gorszą kadrę niż teraz. Wygrał PP dzięki Hiszpanom, ale ligę zakończył na 10 miejscu, bo miał słabszą kadrę niż teraz. Teraz w kadrze mamy 2, naciągając 3 Hiszpanów i kadra jest lepsza.
Jeden taki nawet twierdził że randomowy Hiszpan z 5 ligi będzie lepszy niz jakikolwiek nasz junior i powinniśmy ściągnąć nawet do rezerw masowo Hiszpanów.

W tym czasie w rezerwach gral Kuziemka, Kutwa i Baniowski. To warto było ich tam ogrywać czy nie?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#166
Stary 17.12.2025, 19:50
Możecie sobie dalej mydlić oczka, pitolić coś o Rude i tym podobne bzdury, ale rzeczywistość wygląda tak, że pierwszy raz od bardzo dawna trener miał do dyspozycji 18 porównywalnych poziomem zawodników.

Tak nimi zarządzał, że końcówkę, 5 meczów(6 miejsce w lidze), graliśmy jak cień drużyny z pierwszych 5 meczów. Moim zdaniem dlatego, że mimo pewnych wyników w wielu meczach robił zmiany za późno i było ich za mało. Przez co kilku podstawowych graczy w tym Rodado i Erthaler byli zajechani. A wchodzący na ogony zmiennicy nie byli zgrani i bez rytmu meczowego.

W dłuższej perspektywie konsekwencje takiego zachowania trenera mogą być jeszcze gorsze, ale skoro większość jak widzę nie rozumie tych oczywistości o których pisałem wcześniej to szkoda zaczynać.

Kiedy odbywał się cyrk z Hyballą począwszy od jajeczka i pisałem, że słono za to zapłacimy to te same mędrki co teraz nie widzą problemu, śmieszkowały. Teraz klub sprowadza chłopa, bije się o niego, a trener wpuszcza go w lidze na 120 minut przez całą rundę. Bo niby na treningach coś widzi. Daje mu szanse w Bytomiu odrzańskim i na Suchych stawach . Ale wszystko jest super. Kutwa młodzieżowiec reprezentant gra pierwsze mecze od dechy do dechy, aż nagle przestaje i znika na pół rundy. Trenerski majstersztyk.

Ale 10 punktów przewagi jest i jest super.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.12.2025 o godz. 20:09.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#167
Stary 17.12.2025, 19:57
Cytat:
W tym czasie w rezerwach gral Kuziemka, Kutwa i Baniowski. To warto było ich tam ogrywać czy nie?
Może wymień też te zajebiste gwiazdy hiszpańskie z rezerw, które się już dawno stad zawinęły. A przecież tak tam grali dobrze, że ojejku
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#168
Stary 17.12.2025, 20:06
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Dlatego te kilka osób powinno być tu za przeproszeniem jebane


Starasz się, ale znowu kleks w majtach to cały efekt

stary dziad napisał(a):Wyświetl post
BREAKING NEWS!!!!

Kolega Drozd opublikował oświadczenie, w którym czytamy:

"Jestem w stanie uznać, że Jop jest jakimtakim trenerem pod dwoma warunkami.

Pierwszy, to jak w 19 meczach zdobędzie co najmniej 74,5 pkt.

Drugi, jeżeli podczas pracy z drużyną uwzględni nachylenie krzywej formy, dokona resetu fizjoligicznego nie zapominając o dyspersji.
Ważne jest też aby, wiedząc że gra w lidze egzekucji, wziął pod uwagę competitive balance i zastosował periodyzację in-season, co doprowadzi drużynę do performance momentum."
Tak to jest gdy pojawia się problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. Najprościej wyśmiać. Zwłaszcza kiedy argumentów brak.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.12.2025 o godz. 20:21.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#169
Stary 17.12.2025, 20:19
Chłop nie podpiera żadnymi liczbami swojego pier.dolenia i jeszcze bredzi coś o mydleniu oczu.
No nie jest kolorowo....
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#170
Stary 17.12.2025, 20:28
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Możecie sobie dalej mydlić oczka, pitolić coś o Rude i tym podobne bzdury, ale rzeczywistość wygląda tak, że pierwszy raz od bardzo dawna trener miał do dyspozycji 18 porównywalnych poziomem zawodników.

Tak nimi zarządzał, że końcówkę, 5 meczów(6 miejsce w lidze), graliśmy jak cień drużyny z pierwszych 5 meczów. Moim zdaniem dlatego, że mimo pewnych wyników w wielu meczach robił zmiany za późno i było ich za mało. Przez co kilku podstawowych graczy w tym Rodado i Erthaler byli zajechani. A wchodzący na ogony zmiennicy nie byli zgrani i bez rytmu meczowego.

W dłuższej perspektywie konsekwencje takiego zachowania trenera mogą być jeszcze gorsze, ale skoro większość jak widzę nie rozumie tych oczywistości o których pisałem wcześniej to szkoda zaczynać.
.

Gwarantuje ze w przekroju calego sezonu w kazdej lidze znajdziesz moment w którym liderujacy zespol zajmuje w przekroju 5 spotkań skandaliczne 6(!!!!!!!) miejsce w lidze w tabeli formy.

Rude dla tej odmiany nie mial 5 takich spotkan z rzedu w ktorych był wyżej niz 6
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#171
Stary 17.12.2025, 20:38
Rude to był dobry trener, tylko wyników nie miał.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#172
Stary 17.12.2025, 21:46
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Chłop nie podpiera żadnymi liczbami swojego pier.dolenia i jeszcze bredzi coś o mydleniu oczu.
No nie jest kolorowo....
Chyba sobie żartujesz że Ci będę zestawienia robił. Jop zrobił jakąkolwiek zmianę w przerwie może w 5 meczach na 19. Każdy kto oglądał mecze dobrze wie jak wyglądają zmiany u Jopa, sprawiają mu wyraźną trudność.

Zawodnicy z pola.

5 naszych zagrało około 900 minut.
6 naszych zagrało miedzy 1200 a 1400 minut.
2 naszych zagrało ponad 1600 minut.

Zagraliśmy 19 kolejek 13 zawodnikami z pola.

Sukiennicki. 191
Bozić 247
Nikaj 114
Omić 134
Baniowski 83
Kawała 77
Staszak 39
Łasicki 270
Jaroch 145


Wszystkich minut było do rozegrania 17 100. Wyżej wymienieni na boisku spędzili w sumie 1300 minut. Co stanowi zawrotne 7,6 %.

Łatwo policzyć że, 13 zawodników z pola zagrało 92,4 % wszystkich możliwych do rozegrania minut.

Zatem rotacja składem była moim zdaniem marginalna, żenująca, kompromitująca dla trenera. Zwłaszcza biorąc pod uwagę porównywalną jakość zmienników. W efekcie drużyna grała z każdym meczem słabiej w wyniku zmęczenia większości piłkarzy.


Karherop napisał(a):Wyświetl post
Gwarantuje ze w przekroju calego sezonu w kazdej lidze znajdziesz moment w którym liderujacy zespol zajmuje w przekroju 5 spotkań skandaliczne 6(!!!!!!!) miejsce w lidze w tabeli formy.

Rude dla tej odmiany nie mial 5 takich spotkan z rzedu w ktorych był wyżej niz 6
Co wy tak nagle za Rude tęsknicie? Tu jest pytanie dlaczego Jop nie korzysta z tego co ma? Odpowiadam. Bo nie potrafi, robi zmiany tylko za karę, ale nie za szybko. Dlaczego nie chce się nauczyć innego podejścia? Nie wiem. Tym sposobem efekt jest taki jak pokazałem wyżej.


No ale wiem wiem 10 punktów przewagi i jest super.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.12.2025 o godz. 21:57.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
gpat
Senior Member
 
Od: 07.2020

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#173
Stary 17.12.2025, 22:06
Ten kto cię uczył liczyć, właśnie się pod ziemię zapadł��
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#174
Stary 17.12.2025, 22:23
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Zagraliśmy 19 kolejek 13 zawodnikami z pola.

Sukiennicki. 191
Bozić 247
Nikaj 114
Omić 134
Baniowski 83
Kawała 77
Staszak 39
Łasicki 270
Jaroch 145
Ci pogrubieni - naprawdę uważasz, że robili różnice wchodząc na boisko? Łasicki i Jaroch kontuzje. Z blaku laku Bozić, który też dochodził do siebie przez całą rundę i błysnął w jednym meczu, Omić niech też będzie za odwagę w strzałach i Baniowski za uratowanie meczu.

To jest ta Twoja szeroka, niewykorzystywana kadra?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#175
Stary 18.12.2025, 09:06
gpat napisał(a):Wyświetl post
Ten kto cię uczył liczyć, właśnie się pod ziemię zapadłďż˝ďż˝
I minut w PP nie ma co doliczać bo akurat psują narracje

Wyobrażam sobie ta rozmowe JK z Jopem wg Drozda:

- Mariusz, wiesz jaki mamy cel na ten sezon?
- awans no nie?
- to też, ale ten najwazniejszy cel?
- Jaki Jarku? Zapieprzanie?
- nie, to też juz nie, rozmawialem z poważnym człowiekiem czlowiekiem z North-east KR, otóż naszym celem jest rotowanie zawodników, minimum 24 zawodników ktorych będziesz rotować, rotować i rotować! I to tylko w lidze!
- ale Jarku, jak to, myślałem że mamy sie wydobyc z tej ligi w jakikolwiek sposob bo od tego zalezy istnienie klubu? A tu mam postawić rotacje ponad wyniki?
- tak, tak musi być, ta strategia prawdopodobnie da nam minimum 20 punktów przewagi po rundzie, zaufaj mi.
- a co jak nie bedzie nawet najmniejszej przewagi?
- ale będzie rotacja zawodników, a o to chodzi! Zgranie i rytm meczowy 1 składu naprawdę nie jest najważniejszy! Mamy perspektywę 2030 ktora daje nam sznase na awans przy tym poziomie rotacji spokojnie w sezonie 29/30
- ale Jarku, ja nie mam tylu zawodników na dobrym poziomie?
-Mariusz, denerwujesz mnie, nie ważne czy ktos jest drewnem czy ma kontuzje, ma wchodzić i rotować 1 skład!
- no dobra dobra, ale jak aie wyniki nie beda zgadzac to mnie nie zwolnisz?
- oczywiście że nie, tylko teraz przede wszystkim rotacja! Zaufaj mi.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 18.12.2025 o godz. 09:17.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#176
Stary 18.12.2025, 09:56
Karherop napisał(a):Wyświetl post
I minut w PP nie ma co doliczać bo akurat psują narracje

Wyobrażam sobie ta rozmowe JK z Jopem wg Drozda:

- Mariusz, wiesz jaki mamy cel na ten sezon?
- awans no nie?
- to też, ale ten najwazniejszy cel?
- Jaki Jarku? Zapieprzanie?
- nie, to też juz nie, rozmawialem z poważnym człowiekiem czlowiekiem z North-east KR, otóż naszym celem jest rotowanie zawodników, minimum 24 zawodników ktorych będziesz rotować, rotować i rotować! I to tylko w lidze!
- ale Jarku, jak to, myślałem że mamy sie wydobyc z tej ligi w jakikolwiek sposob bo od tego zalezy istnienie klubu? A tu mam postawić rotacje ponad wyniki?
- tak, tak musi być, ta strategia prawdopodobnie da nam minimum 20 punktów przewagi po rundzie, zaufaj mi.
- a co jak nie bedzie nawet najmniejszej przewagi?
- ale będzie rotacja zawodników, a o to chodzi! Zgranie i rytm meczowy 1 składu naprawdę nie jest najważniejszy! Mamy perspektywę 2030 ktora daje nam sznase na awans przy tym poziomie rotacji spokojnie w sezonie 29/30
- ale Jarku, ja nie mam tylu zawodników na dobrym poziomie?
-Mariusz, denerwujesz mnie, nie ważne czy ktos jest drewnem czy ma kontuzje, ma wchodzić i rotować 1 skład!
- no dobra dobra, ale jak aie wyniki nie beda zgadzac to mnie nie zwolnisz?
- oczywiście że nie, tylko teraz przede wszystkim rotacja! Zaufaj mi.
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#177
Stary 18.12.2025, 10:24
Pominięty Mariusz Kutwa się z tego śmieje.


Ale najlepsze i tak jest wrzucenie do tego samego wora Bozicia, Nikaja i Omicia z Kawałą, Baniowskim i Staszakiem.


Front antypolski nie będzie mógł się włączyć do dyskusji i stanąć w obronie tez Drozda o wyrównanej 20-osobowej kadrze zawodników z pola.


Dorzucając Kutwę do grona rotacyjnych uzyskamy 11,6%, a w przypadku FC Porto, dziewięciu rezerwowych (przy 13 zawodników pierwszego wyboru) wykręciło zawrotny wynik 13% rozegranych minut w lidze.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#178
Stary 18.12.2025, 11:00
Drozd napisał(a):Wyświetl post

Tak to jest gdy pojawia się problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. Najprościej wyśmiać. Zwłaszcza kiedy argumentów brak.
Postawiłem na ironię i humor bo z tobą nie da rozmawiać się na argumenty.

No ale teraz bez humoru, na całkowitej powadze.

Prezentujesz postawę kompletnego zafiksowania na czwartorzędnych rzeczach.
To jeszcze można by jakoś tolerować ale pod warunkiem, że przestaniesz podlewać to sosem jakobyś odkrył kamień filozoficzny.

Bo wtedy zafiksowanie przeradza się po prostu w szaleństwo.

Co do meritum.
Kolejnym twoim "kamieniem filozoficznym jest rotacja.

Najpierw argument zasadniczy. Trener Jop jej, jak twierdzisz, nie stosuje.
Mimo to osiągnął fantastyczny wynik sportowy, w 19 meczach zdobył 43 pkt.
Dla porównania, w ekstraklasie lider w 18 kolejkach zdobył 30 pkt, a w 2 lidze drużyna na czubie tabeli w 19 meczach zdobyła 41 pkt.

Czyli to pokazuje jak znaczny jest sukces sportowy. I jeszcze 10 pkt przewagi. Trzeba to podkreślić bo próbujesz z tego ironizować.

Ale mimo to, pochylmy się dalej nad zagadnieniem
Zakładając nawet że jest to argument w jakiejś mierze poważny ( to tylko założenie na potrzeby tego wywodu, w żadnym razie nie uznanie tej racji) , to przyjmij do wiadomości, że to trener Jop jest trenerem Wisły i ma prawo do stosowania swoich metod. I wcale nie przez to, że nie potrafi inaczej ( jak mu imputujesz) ale po prostu NIE CHCE tego stosować.
Dlaczego?
Bo na przykład jest zwolennikiem szkoły trenerskiej Franka Smudy.
Nie stosuje, efekty ma. Koniec. Kropka.

Oczywiście w tych wywodach nie zabrakło klasyki:
"Takie zachowania w dłuższej perspektywie przyniosą negatywne konsekwencje".
Pamiętam jak ta "klasyka" wybrzmiała po słynnym meczy w Mielcu gdzie wygraliśmy 6:0.
Ale wg ciebie zwolnienie tempa gry w ostatnich 20 minutach było rzeczą "wołającą o pomstę do nieba"

Tia..., strateg się objawił...
Niedostrzegający zupełnie tego , że za rok, dwa, niezależnie od wyników, zapewne nie będzie w klubie tego trenera i większości zawodników.

W naszej sytuacji, pod "światłymi" rządami Prezeska maksymalnym obszarem strategicznym jest sezon.
Ten bieżący sezon. Koniec. Kropka. I to jeszcze max, bo biorąc nasze wyniki finansowe to i to jest wątpliwe.

Ale przejdźmy do przyjemniejszych rzeczy bo przecież idą Święta.
Skoro po 19 kolejkach tego sezonu jest bardzo dobrze, więc trenerowi Jopowi należy się podziękowanie.
I nic nie wskazuje, żeby awans nie został dowieziony.
Mimo braku stosowania "rotacji".
Ostatnio edytowane przez stary dziad : 18.12.2025 o godz. 11:03.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#179
Stary 18.12.2025, 16:42
Biedny drozdzik, atakowany przez wszystkich idiotów, którzy nic nie rozumieją, tacy sami idioci jak Jop, który się nie zna i właściwie przypadkiem zdobył tyle pkt, a jeszcze na koniec zaliczał serię po 2 mecze bez wygranej pod rząd! No ale idioci zadowoleni bo jest 10 pkt przewagi!!!

Zjebuś podał statystyki prosto z psychiatryka, tu nie zalicza Brody bo bramkarza to on liczył nie będzie, tam nie dodał Kutwy czy innego skoro mu wyszło 13 zamiast 14 nazwisk. Jaroch mało grał, widocznie Jop jeszcze nie ogarnął, ze rotować można nawet kontuzjowanymi graczami. PP zjebuś nie liczy bo po co? Tam minuty są wirtualne. W sumie nie wiem czy jak Colley grał mecz w PP to powinien grać w lidze w tym samym tygodniu czy to już za mała rotacja i za duża eksploatacja? Tu już wyższa matematyka wchodzi, zadanie jak na studiach, "rotuj piłkarzami odpowiednio, nie uwzględniając minut w PP. Oblicz optymalne zapotrzebowanie rotacji, które usatysfakcjonuje zjebusia"

Oczywiście grać więcej powinni Sukiennicki, Staszak czy inny Kawała xd No jaja jak s....esyn. Jak ten zjebuś zaczął pisać o braku rotacji to już od początku mówiłęm, że ta cała rotacja to mogła więcej jedynie Bozicia dotyczyć, no i na koniec właśnie on minut podłapał więcej.

Żenada, że takie zjeby są tolerowane na forum. Ale już pisałem, drozd jest na tyle głupi z tych wszystkich głupków forumowych, że on na swoje chore tezy czasami poda jakieś przykłady. A jak podaje przykłady to wtedy można wyciągnąć z tego esencję głupoty. Reszta zjebusiów rzuca jedynie swoimi tezami i nic więcej nie dodaje więc ciężko im coś zarzucić
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#180
Stary 18.12.2025, 17:18
Czyli dalej jeden żelazny argument i nic więcej.

Kiedy jego braknie, a końcówka pokazała że nie jest to niemożliwe, to znowu winny będzie zaskroniec, szrot itd, a odpowiedzialny za zeszrotowanie połowy składu, dalej będzie domagał się wzmocnień, które potem przez całą rundę przetrzyma na ławie.

13 zawodników z pola zagrało 92,4 % wszystkich możliwych do rozegrania minut. Kutwa jest wśród nich dla tych bardziej niepozbieranych.

To nie ja wsadziłem resztę do jednego worka tylko Jop, sporadycznie wpuszczając ich na boisko, więc do niego pretensje.

W lecie ten wspaniały wynik niektórzy przewidzieli, opierając swoje szacunki właśnie na wyrównanej szerokiej kadrze którą Jop dostał, jej potencjał i możliwości widać było w początkowej fazie sezonu. Druga część wyglądała dużo gorzej i Jop za to odpowiada.

Piłkarz nawet najbardziej profesjonalny i ambitny kiedy jest lekceważony i pomijany traci zapał mentalnie i pewność siebie na boisku. Trener który tego nie rozumie nie zasługuje na miano dobrego trenera. A to co Jop opowiadał ostatnio w TV to już całkiem zapala czerwoną lampkę.

Gorsza forma nie wywołuje jednak niepokoju u trenera obecnego lidera.

– Porażka w Bydgoszczy była dla nas bardzo bolesna i wstydliwa. Nie tak to sobie wszystko zaplanowaliśmy. Piłka uczy pokory. Bramki traciliśmy w prosty sposób po stałych fragmentach gry. Musimy jednak oddać Zawiszy to, że wykonywali je bardzo dobrze. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że większości straconych bramek powinniśmy uniknąć, decydujące okazały się błędy indywidualne. Czasem w pewnym dniu gdzieś ucieknie komuś koncentracja i traci się takie gole – powiedział trener Wisły Kraków.

– Nie zauważałem w zespole tego, aby jedna porażka wytrącała nas z rytmu. Jako sztab nie zmienialiśmy sposobu pracy. Kontynuowaliśmy to, co robiliśmy od początku. Zobaczymy czy wiosną taka tendencja będzie miała miejsce, lecz nie zakładam, że będziemy przegrywać – dodał.

To naprawdę budujące, że nasz trener nie zakłada że będziemy przegrywać

Pytanie czy jeżeli jednak to nadal on i sztab nic nie będą zmieniać.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:11.