
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Jest taki jeden klub. Z Krakowa.
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Online |
|
|
wolfy przyznaj się co paliłeś?
Gdzie Ci ten Drzazga niby wraca? |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Stan kadry przyszłego sezonu na ten moment:
GK: Letkiewicz, Broda - Letkiewicz znowu może wrócić do bramki i rozwiązać problem z młodzieżowcem, obaj bramkarze przeciętni, przydałby się doświadczony bramkarz do pierwszego składu, ale nie wierzę w to (mamy inne priorytety) OBROŃCY: Kutwa, Biedrzycki, Wiśniewski, Krzyżanowski(?) + wykluczeni na cały sezon Uryga i Mikulec - Jarochowi, Łasickiemu, Colleyowi i Szotowi kończą się umowy i... mamy szansę zbudować linię obrony całkowicie od zera... Wykorzystajmy ją i zatrudnijmy zawodników, którzy w 1. kolejności potrafią bronić, a umiejętności gry w ofensywie niech nie będą tu kluczowe - szansę na to, że na pierwszy mecz sparingowy będziemy mieli kompletną formację są niewielkie, szansę na to, że piłkarze zgrają się do pierwszego meczu ligowego są niestety równie małe - o ile Krzyżanowski jest zagadką, to Wiśniewski zdecydowanie nie nadaje się do gry na tym poziomie (przesiedział na ławce rundę wiosenną w Wieczystej), może być wsparciem jedynie dla zespołu rezerw - jedyna plotka transferowa, jaka dotychczas wypłynęła, to Dijakovic z GKS Tychy i jestem jak najbardziej za tym ruchem, ograny zawodnik na poziomie 1 ligi, w świetnym wieku i co najważniejsze, z dobrymi opiniami za swoją grę (podobnie jak większość z Was, nie oglądałem meczów GKSu więc nie mam wyrobionej własnej opinii) POMOCNiCY: Duda, Poletanovic, Carbo, Sukiennicki, Staszak(N), Dziedzic, Kiss, Duarte, Kuziemka, Baniowski + kontuzjowani Talar, Starzyński, Olejarka - nie wiadomo, jakie są plany Igbekeme i Baeny, obawiam się, że bez problemu znajdą sobie klub z Ekstraklasy (nawet pomimo kontuzji Baeny) - Kiss jest tutaj spalony - oby wziął kilka pensji i rozwiązał kontrakt z klubem - zawodnicy tacy jak Sukiennicki, czy Dziedzic oraz cała lista kontuzjowanych nie są na wystarczającym poziomie i klub może będzie starał się ich pozbyć (np. na wypożyczenie), osobiście postawię ryzykowną tezę, że Sukiennicki wystawiany na lewym skrzydle (przy aktualnym braku skrzydłowych, nie licząc Duarte i młodych) nie irytowałby swoją grą tak bardzo, jak wystawiany w środku - do środka pola brakuje typowego defensywnego pomocnika, takiego paskudnego typa jak np. Hajda, kogoś z charakterem, kto będzie harował na naszych grzecznych chłopaków - na skrzydłach potrzebujemy dwóch zawodników do pierwszego zespołu i dobrze by było (a pewnie jest to niemożliwe przez brak $$$), by tym razem wybrać zawodnika, który potrafi strzelać bramki (co zrozumiałe, raczej w ligach słabszych niż nasza), bo zakładając pozostawienie Jopa na stanowisku i kontuzję Mikulca, to właśnie na skrzydłowych będzie spoczywał ciężar zdobywania bramek - Baena tego nie miał, o Kissu szkoda gadać, a Fred zdecydowanie za rzadko miewał te bramkowe przebłyski - Kuziemka stracił całą rundę - przez obecność w pierwszym zespole stracił rytm meczowy i moim zdaniem nie jest to piłkarz na już; Baniowski również nie może zaliczyć tej rundy do udanych, ale w jego przypadku akurat widzę dużo większy potencjał i mam nadzieję, że zamiast takiego Kissa właśnie Baniowski będzie zawodnikiem nr 3-4 na skrzydle NAPASTNICY: Rodado, Zwoliński - o ile na Zwolińskiego jesteśmy skazani, to w przypadku Rodado wszystko zależy od Hiszpana - mamy zdecydowanie za duże problemy na innych pozycjach, by nawet rozważać jakieś ruchy na tej pozycji (o ile Angel nie odejdzie) Wnioski: przed nami kolejny burzliwy letni okres transferowy. Dopóki grzebiemy w piłkarskim śmietniku i liczymy na to, że któryś ze złowionych piłkarzy odpali, to niestety tak to będzie wyglądało. Stoimy przed dużą szansą na wzmocnienie drużyny - każdy zgodnie oceniłby, że formacja obronna była naszą największą bolączką. A teraz musimy budować ją od zera. O ile nie śledzi tego forum żaden scout/menedżer to nam kibivom pozostaje wierzyć, że akurat tym razem uda się przeprowadzić transfery z lepszą skutecznością... |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
|
@grogoriogreg - generalnie z większością się zgadzam poza bredniami że Kiss jest już spalony. Podobne pierdoły pisano rok i pół roku temu o Baenie, a teraz jest panika czy zostanie.
Nie stać nas na wypłacanie mu kilku pensji i ściąganie nowego piłkarza tylko dlatego że jacyś kibice mają focha. To się zwyczajnie nie skleja ekonomicznie i sportowo. Dziedzic i Sukiennicki pewnie wypożyczenia, Olejarka dołączy do Talara na liście rehabilitantów. Dijaković brzmi bardzo sensownie jako opcja. Kojarzę że wpadł mi w oko jak go oglądałem (nie, nie tak jak s1mone który lubi młodych przystojnych polskich piłkarzy), wielka zaleta to fakt że kończy mu się kontrakt 30-go czerwca.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.05.2025 o godz. 11:06.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
|
Wiem, ale tego akurat nie komentowałem bo jest w cytowanym tekście. Czy przychodzi do pierwszej czy drugiej drużyny - to się dopiero okaże.
Zakładałbtm że raczej rezerwy. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Ktory obecnie gra ogony w 2 lidze, czyli blizej mu poziomu Chelmeckiego niz Sukiennickiego.
Będzie duży problem z młodzieżowcem bo niestety traci ten status i Duda i Kutwa. Zostaje tylko Letkiewicz, ktory majac monopol na grę moze nam przysporzyć potwornych problemów. Obym sie mylił. Trzeba liczyc na progres paru chlopakow z rezerw, bo nie wyobrazam sobie żebyśmy znowu przepłacali za watpliwej jakości mlodziezowcow na rynku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Progres chłopaków z rezerw...litości...
Widziałeś chyba ich mecze? No nie rokują chłopaki. Młodzieżowcem będzie chyba Krzyżanowski, odpalony przez Włochów ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
widziałem kilka spotkań Warty w tej rundzie ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
ale mam wrażenie, że to max poziom Szywacza, który rządził i dzielił w rezerwach a od poważnego grania odbił się jak piłeczka ping pong ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Z obecnych nie ma kogo wziac, poza tymi ktorych znamy czyli Baniowskim, Kuziemka i Stępakiem (moze jeszcze poza dwoma Ukraincami ktorzy sie jednak nie lapia do PJS), natomiast wieksze nadzieje mozna miec w paru gosciach z U19, ktore notowaly rewelacyjne wyniki w CLJ. Gdyby nie odejście Nędzy i paru przesuniec do rezerw to pewniej by wygrali rozgrywki.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
|
Pewnie masz rację, może tylko z nami OK wyglądał.
Dziedzic w Wiśle Puławy zaliczył jedną asystę, zagrał mniej więcej 50% czasu.który mógł. Też raczej rezerwy lub wypożyczenie. Też nie widzę sensu w ściąganiu kolejnego "talentu". @sandomingo - w poprzednim sezonie nikt nie liczył na Kutwę, Letkiewicza czy Kuziemkę. Jakiś chłopak może odpalić w trakcie sezonu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.05.2025 o godz. 12:43.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
@wolfy - akurat ja od początku tego sezonu pisałem nt Letkiewicza, którego widzialem kilka razy w Wieczystej i zanotowałem jego progres.
Kuziemka i Baniowski póki co nie pokazali jeszcze nic. @emjot - ten Cymbaliuk jest bardzo mikry, nie wydaje się żeby miał.szanse na grę w takiej 1 lidze. @Karherop - co do U19 to kompletnie nie mam rozeznania. Wydaje mi się tylko, że różnica pomiędzy tymi rozgrywkami a 1 liga jest gigantyczna. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Licząc ze Stępakiem i Krzyżanowskim mamy potencjalnie pięciu młodzieżowców: boczny obrońca, dwóch bramkarzy, dwóch skrzydłowych. Żadnego nie nazwałbym pewniakiem, ale nie ma też tragedii. Umówmy się że Duda wielkich liczb nie wykręcił w tym sezonie, bardziej Kutwy żal. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
chyba, że fizycznie przypakuje, choć wzrostu i tak mu brakuje ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Nie da się sprawdzić informacji na temat jego wzrostu (Tsymbaliuka) natomiast jest sporo wyższy od Igbekeme czy Dudy, więc nie jest niski, jednak fizycznie jest bardzo szczuplutki. Jak większość naszych młodych chłopaków.
Pytanie, czemu w rok piłkarze tacy jak Yamal czy Balde w Barcelonie są w stanie nabrać masy mięśniowej i "szerokości w barach" a od lat nasze chłopaczki z drużyn juniorów wyglądają jak dzieciaki? A jeśli już ktoś bierze się za siłkę to kończy jak Uryga lub Małecki, tracąc swoją szybkość. |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2017
Offline |
|
|
Może ktoś potwierdzić/wyprowadzić mnie z błędu? Duda i Kutwa kończą 22 lata dopiero w 2026, czy to nie spełnia wymogu młodzieżowca? Tak wyczytałem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Za młodzieżowca będą uważani zawodnicy urodzeni w 2005 roku i później.
Kacper Duda jest z 01.01.2024 więc już się nie załapie. Kutwa również z 2004 roku. Natomiast zmienia się cały program - zamiast PJS będzię Młodzieżowiec 2.0 i... nie mogę nigdzie znaleźć informacji co do wymogu występowania min. 1go młodziezowca w rozgrywkach 1.ligi. Z Ekstraklasy zrezygnowano z tego wymogu już rok temu (albo nawet dwa lata), w 1. lidze i niżej jeden zawodnik U-21 musiał przebywać na boisku. Pewnie to kwestia regulaminu 1. ligi, a nie wiem, czy ulegnie on zmianie na kolejny sezon. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Panowie, a jak wygląda opcja płacenia kar za brak młodzieżowca?
Przecież ta opcja wygląda najbardziej sensownie, tylko nie wiem, czy się spina finansowo. Z naszej perspektywy próba pchania kolejnego melepety do wyjściowej jedenastki tylko po to, żeby limit młodzieżowców wyrobić, jest bez sensu. Drużynie takiej jak Nieciecza czy Arka (taktyka kopnij-biegnij) łatwiej zaangażować młodzieżowca, bo tam jedyne czego się wymaga to jest żeby potrafił dużo i szybko biegać. U nas trochę trudniej, żeby nabyć młodzieżowca pasującego pod nasz styl gry to pewnie trzeba wydać ze 2 mln PLN. ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Przy naszym stylu gry umiejętności ofensywne bocznych obrońców i umiejętność wyprowadzenia piłki przez co najmniej jednego ze stoperów - są kluczowe.
![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Albo możemy zmienić styl gry.
Nasz styl gry bywa atrakcyjny dla oka, natomiast często, gdy gra nam się nie układa, a następnie tracimy bramkę, to i styl gdzieś ucieka. Druga połowa meczu barażowego była dramatyczna (kontuzje czołowych zawodników miały na to wpływ, ale brakło kogoś, kto by mentalnie wstrząsnął drużyną). To już nie była gra z wypracowanymi schematami taktycznymi, tylko bardziej granie na hurra do przodu, niestety na ogół na siłę. Może jedynie rezerwowy Alfaro (grał za krótko) wszedł i nie zgłupiał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
Gdyby bylo tak jak piszesz to Sukiennicki i Gogol by sie łapali (roczniki 2003), ale juz w mijajacym sezonie stracili status mlodziezowca w 1 lidze. Nie twierdzę inaczej, po prostu dla utalentowanych jednostek to nie ma znaczenia. Pamiętajmy chocby jak Starzynski miał 16 lat i z miejsca pokazywal talent, historii Buksy czy Hoyo również nie trzeba przypominać. Pozniejszy rozwój oczywiście przemilcze. Paru chlopakow z U19 okrzepnie i pewnie Jop ich zaprosi na treningi.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 31.05.2025 o godz. 16:20.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Cytowałem zapiski z programu Młodzieżowiec 2.0 na następny sezon.
Młodzieżowiec â zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy. Przykład: w sezonie 2025/2026 za młodzieżowca w Ekstraklasie, 1. i 2. lidze, może być uważany zawodnik urodzony w 2005 roku lub później - w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego (2026), ukończył on nie więcej niż 21 lat. Przykład: w sezonie 2025/2026 za młodzieżowca nie może być uważany zawodnik urodzony 20 grudnia 2004 roku - w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego (2026), zawodnik ten ukończy 22 lata; https://pzpn.pl/federacja/aktualnosc...-junior-system |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Alfaro miał bardzo udaną końcówkę sezonu, szkoda że nie wszedł zamiast Kissa. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
|
|
Bardzo jestem ciekaw przebiegu tego okienka transferowego.
Nie jest żadną tajemnicą, że praktycznie od zera trzeba zbudować linię obrony. Od zera bo poza Mikulcem, którego powrót to bardzo odległa i niepewna perspektywa i rokującym Kutwą nie ma tam nikogo na kim można by się oprzeć. Podobno mamy drugą co do liczby straconych bramek obronę. Jak to mówią jest kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka. Mówią też,że lepiej przegrać raz 0:5 niż pięć razy 0:1. Zadałem sobie ból obejrzenia skrótów meczów, w których traciliśmy punkty stykowo tj. jedną bramką lub remis. Wyszło mi, że z powodów słabości i błędów w obronie straciliśmy około 20 pkt. Gdyby nawet połowa tych punktów była dowieziona, rzut oka na tabelę... Pamiętać trzeba, że kilka meczów to strata punktów x 2. Symptomatyczne były mecze z Arką. Wisła Arka 2:2. Prowadzimy lajtowa dwoma bramkami. W 68 minucie Biedrzycki mając już jedną żółtą bawi się w zapasy. Pięćdziesiąt metrów od bramki. Pierwsza bramka dla Arki, błąd w ustawieniu, Mikulec wyprzedzony jak dziecko. Druga bramka Jaroch ze Starzyński - krycie na radar, Uryga przestawiony, zawodnik Arki pozostawiony sam w polu karnym. Arka Wisła 2:2. Pierwsza bramka zawodnik wyprzedza stojącego jak słup soli Biedrzyckiego, a Sobczak zostawiony bez krycia 5 metrów przed bramką. Druga bramka - babol bramkarza. Mecz z Termą strata punktów na własne życzenie, był niedawno szkoda opisywać ewidentne babole. Traciliśmy na własne życzenie punkty z "wielkimi" traciliśmy z ogórami. Nie ma sensu opisywać każdego meczu. Oczywiście każda obrona popełnia błędy. Statystycznie to byliśmy wielcy w każdym aspekcie. A w praktyce będziemy się kisić 4 sezon w Pierwszej lidze. Napisałem, że jestem ciekaw okienka. Chciałbym się mylić, ale mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie jesteśmy do tego okienka przygotowani i będzie tradycyjnie, przedłużanie słabych, przypadek, ci co kiedyś grali w Wiśle, spragnieni krakowskiego życia nocnego, otłuszczeni podrzuceni przez menago itd. Myślę, że nie jesteśmy też przygotowani finansowo na kolejny sezon w I lidze, ale to już nie ten temat. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|