The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#211
Stary 22.08.2024, 22:13
A z jakiej racji?Priorytetem dla organizatora rozgrywek będzie rozegrać je jeszcze w tej rundzie.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#212
Stary 23.08.2024, 20:14
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że on twierdzi, że jest za mało Polaków w Wiśle i poparł również moją tezę odnośnie posiadania zbyt dużo graczy jednej narodowości w drużynie - o którą się spięliśmy na forum jeszcze przed tą wypowiedzią Moskala. Generalnie ja pisałem, że ma to znaczenie, a ty że nie istnieje taka zależność. Moskal twierdzi, że istnieje.
Ten dalej nie dość, że spreparował wywiad Moskala wycinając z niego fragment pokazujący, że uważa on, iż o wszystkim ostatecznie decyduje to jak zawodnicy funkcjonują na boisku i szatni, a nie to, ilu ma taki sam paszport, to jeszcze dalej brnie

I wyjaśnia światłu, co ów naprawdę miał na myśli mówiąc, że "trudno konkretnie stwierdzić" czy duża ilość zarodników z jednego kraju jest niekorzystna, bo właśnie "wszystko zależy od tego jak piłkarze funkcjonują zarówno na boisku jak i w szatni".

To tylko "mowa trawa trenera", który niby wcześniej poparł tezę Simeonika (chyba w snach), że źle posiadać zbyt dużo graczy jednej narodowości w drużynie lub istnieje jakaś zależność obniżająca efektywność drużyny proporcjonalnie do ilości zawodników z jednego kraju w jej kadrze.

I dlatego Pan Kakałko ją wyciął myśląc, że nikt nie zauważy

Kabaret.

Simeonik w ten sposób nie tylko zrobił z Moskala medialną pierdołę posługującego się ze strachu ciągle mową trawą, ale i idiotę. Ostro z nim pojechałeś

Moskal tak uważa, że niekorzystne jest gromadzenie dużej liczby zawodników sprowadzanych z jednego kraju czy o jednym paszporcie, że niedawno klub ściągnął kolejnego długo związanego z Hiszpanią Igbekeme, a parę tygodni wcześniej rozmawiał z Cedrickiem Teguią czy podjął temat Ramireza z ŁKS.

Moskal nie nie podpisał się pod żadnymi Twoimi wizjami, że istnieje tu jakaś zależność, ani nie stwierdził, że przy sprowadzeniu zawodników należy kierować się tym, ilu z nich jest z jednego kraju, a nie tym, jak funkcjonują na boisku i w szatni, bo liczba cokolwiek tu warunkuje - choćbyś nie wiem jak bardzo dalej starał się spreparować jego wywiad.

Tyle w temacie.
Ostatnio edytowane przez Markus : 23.08.2024 o godz. 20:59.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#213
Stary 23.08.2024, 20:53
krysztal napisał(a):Wyświetl post
A z jakiej racji?Priorytetem dla organizatora rozgrywek będzie rozegrać je jeszcze w tej rundzie.
Priorytetem organizatora rozgrywek jest uzgodnić taki termin aby wraz z nadawca najwięcej zarobić na transmisji. Zaplanują kiedy tvp sobie tego zażyczy
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#214
Stary 23.08.2024, 23:58
Markusiku :

Zależność jest i Moskal to przyznał.

Ty stwierdziłeś, że taka zależność nie istnieje w rozmowie ze mną. Wprost pisałeś, że NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO, że to jakiś mój wymysł i narodowość nie ma żadnego znaczenia.

Potem Moskal w wywiadzie stwierdził, że jest taka zależność. Jednym słowem zadał kłam temu co napisałeś.

Oczywiście od tej zależności są wyjątki, bo różne są drużyny, różni są ludzi. Dlatego Moskal dyplomatycznie dodał, że zależy jak oni funkcjonują.

A że w większości przypadków za duża kolonia funkcjonuje źle, stąd też nazywamy to zależnością.

Jeżeli ktoś mówi, że jest zależność, to nie można wnioskować z jego wypowiedzi, że myśli, że NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO, tylko dlatego, że się zabezpieczył dyplomatycznie stwierdzeniem, żę taka zależność nie zawsze ma miejsce. Zależność sama w sobie mówi, że z _REGUŁY_ JEST TAK. I to właśnie Moskal powiedział.

Z REGUŁY JEST TAK, ALE NIE ZAWSZE.

To naprawdę nie jest fizyka kwantowa.

Robisz kur*ę z logiki i próbujesz to zatuszować ścianami tekstu.

---------------------------------------------

Co do chęci posiadania większej ilości Polaków w składzie - analogiczna sytuacja. Moskal chce mieć więcej Polaków w drużynie niż za Rudego. Czego nie rozumiesz

W dodatku nagle próbujesz mi tu wjeżdżać, że przecież Moskal by wolał pół reprezentacji Hiszpanii niż Polaków. No kurna człowieku, weź rozpęd i walnij się w ścianę. Podpowiem ci, że Rodado i Baenę by chętnie wymienił na Lewandowskiego i Zielińskiego. A wiesz jaki z tego morał? Nie stawiaj pralki koło lodówki, bo ci rower zawieszą na księżycu

Faktem jest, że naszym trenerem jest facet, który ma zupełnie inne poglądy od ciebie. Próbujesz tutaj jakieś salta intelektualne odwalać, bo boisz się, że zrobi drużynę z tych śmiesznych Mikulców, Biedrzyckich czy Jarochów i wyjdzie jakim patafianem byłeś przez ostatnie pół roku (w zasadzie to dłużej, ale ostatnie 6 miesięcy w szczególności).
Ostatnio edytowane przez s1mone : 24.08.2024 o godz. 00:15.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#215
Stary 24.08.2024, 07:10
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Priorytetem organizatora rozgrywek jest uzgodnić taki termin aby wraz z nadawca najwięcej zarobić na transmisji. Zaplanują kiedy tvp sobie tego zażyczy
Nie chciało mi się grzebać jakoś szczególnie daleko ale praktycznie zawsze albo zawsze mecze odwoływane z uwagi na występy w pucharach były rozgrywane w tej samej rundzie.Mecze rozgrywane wiosną to były mecze z końcówki jesieni przekładane z uwagi na zły stan boiska,zazwyczaj koło 15 kolejki gdzie nie było możliwości już nigdzie tego wcisnąć.Obstawiam,że po pierwszej przerwie reprezentacyjnej zaczniemy grać zaległe mecze
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#216
Stary 24.08.2024, 09:59
Tu nie trzeba długo grzebać, w zeszłym sezonie Raków 2 kolejkę odrobił dopiero 15 marca.

Ustala jak im będzie pasować. Obstawiam że się wyrobią, ale nie zdziwi mnie jakoś atak zimy/deszczu w listopadzie i coś się przesunie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#217
Stary 24.08.2024, 10:10
W pierwszej lidze któraś drużyna (Łęczna?) odrabiała mecz z po przedniej rundy przełożony z powodu ośnieżonego boiska.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#218
Stary 24.08.2024, 14:55
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Markusiku :

Zależność jest i Moskal to przyznał.


Moskal w ani jednym miejscu nie przyznał, że istnieje zależność, pt. "zbyt duża liczba obcokrajowców z jednego kraju = gorsza gra i wyniki", którą Ty tu sobie wymyśliłeś! Albo, że musi to być niekorzystne!

Właśnie dlatego, że liczy się to "jak funkcjonują na boisku i w szatni", a nie inne sprawy, co usunąłeś z jego wypowiedzi, by nikt się nie zorientował. Serio myślałaś, że nikt się nie połapie jak go ocenzurowałeś? Koaliczek byłby dumny

W usuniętych przez Ciebie zdaniach Moskal zadaje kłam temu, co sugerujesz, że uważa. Dlatego je ukryłeś.

Zadaje też temu kłam czynami, ściąganiem z Hiszpanii kolejnego zawodnika w osobie Igbekeme, chęcią sprowadzenia Ramireza, czy Tegui, który jednak wybrał inny klub. Ma w tej kwestii dokładnie takie same poglądy jak ja, że warto nadal czerpać z Hiszpanii, a nie przeciwnie.

Czynami pokazuje też, że nie wierzy, by mógł stworzyć tu drużynę w oparciu tylko o takich zawodników jak Mikulec, Biedrzycki czy Jaroch, z czym się całkowicie zgadzam. I jeśli ją finalnie stworzy, to będzie ona dalej oparta głównie na pochodzących z Hiszpanii liderach zespołu, na których stawia i po których nadal sięgamy, też zgodnie z moimi poglądami.

Boli Cię to, dlatego próbujesz sugerować, że poglądy Moskala są całkowicie odmienne od moich przy pomocy zmanipulowanych cytatów.

Fakty są takie, że jeśli Moskalowi uda się awansować, to głównie dzięki nadal bardzo licznej grupie zawodników z Hiszpanii w naszym klubie, na których wciąż opiera on swój zespół uważając to za korzystne, a nie dzięki wybitnym umiejętnościom i grze Biedrzyckiego, Jarocha, Brody czy Mikulca, specjalizujących się najwyżej w generowaniu kłopotów. Kiedy tak się stanie, na patafiana wyjdziesz jedynie Ty.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#219
Stary 24.08.2024, 15:58
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tu nie trzeba długo grzebać, w zeszłym sezonie Raków 2 kolejkę odrobił dopiero 15 marca.

Ustala jak im będzie pasować. Obstawiam że się wyrobią, ale nie zdziwi mnie jakoś atak zimy/deszczu w listopadzie i coś się przesunie.
13 marca jak już coś.6 kolejkę planowaną 26-27 sierpnia rozegrali już 28 września.Przypomnę tylko nieśmiało,że Raków grał w fazie grupowej Ligi Europy.Nam ani żadnemu z naszych przeciwników to nie grozi.Mecz miał wyznaczoną datę na 20 grudnia ale obie ekipy zgodnie ustaliły,że wolą grac wiosną.
Ja mam tylko nadzieję,że organizator rozgrywek podejdzie do tego racjonalnie i jakoś nam to rozłoży a nie zrobi nam maraton np 5 meczy w 2 lub nieco ponad dwa tygodnie.A gdzieś tam jeszcze trzeba będzie rozegrać przynajmniej 1 rundę PP.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#220
Stary 25.08.2024, 07:49
Markusiku sorry, nie będę z Tobą gadać.

Myślałem, że ty manipulujesz, ale nie.
Ty po prostu na tajnych kompletach skończyłeś podstawówkę. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, skoro tak interpretujesz słowa Moskala.

Polemizowanie z kimś na takim poziomie absorbsji intelektualnej mija się z celem. To jak rozmowa, ze ślepym o kolorach. Mówię pass.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#221
Stary 25.08.2024, 08:17
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Markusiku sorry, nie będę z Tobą gadać.

Myślałem, że ty manipulujesz, ale nie.
Ty po prostu na tajnych kompletach skończyłeś podstawówkę. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, skoro tak interpretujesz słowa Moskala.

Polemizowanie z kimś na takim poziomie absorbsji intelektualnej mija się z celem. To jak rozmowa, ze ślepym o kolorach. Mówię pass.
Boli cię złapanie na manipulacji i preparowaniu cytatów z Moskala, który w całej swojej wypowiedzi powiedział dokładnie tylko to, że czy duża grupa obcokrajowców z jednego kraju jest dla drużyny korzystna czy niekorzystna zależy od tego, jak oni "funkcjonują na boisku i w szatni".

Warunkuje to ich postawa, a nie paszport, czy ktoś ma czwarty, piąty czy szósty taki sam.

Co jest całkowicie logiczne i co nie robi z niego idioty, tak jak próbowałeś tego dokonać cenzurując jego słowa i wycinając zdania z wywiadu.

Na takim poziomie fałszowania przez Ciebie rzeczywistości, manipulowania cytatami i wkładania Moskalowi w usta Twoich własnych poglądów na czym zostałeś złapany, ja też nie mam ochoty dyskutować. Więc możesz darować sobie takie kolejne akcje wystawiające jedynie Tobie samemu odpowiednie świadectwo.
Ostatnio edytowane przez Markus : 25.08.2024 o godz. 09:08.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#222
Stary 25.08.2024, 09:33
Chciałbym, żeby było więcej Polaków w składzie niż obcokrajowców. Jest coś takiego, że jak jest za dużo obcokrajowców z jednego kraju, no to może rzeczywiście jest to niezbyt korzystne. Trudno konkretnie stwierdzić, bo wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni. Nie wiem, co się działo w tej szatni. A żeby zespół funkcjonował, to po pierwsze musi być szatnia w porządku. Jeśli tam dzieje się coś niedobrego, to na boisku też nie ma co liczyć, że będzie fajnie.


Jeżeli dla Ciebie on mówi, że nie ma znaczenia czy jest większa grupa czy nie to jesteś ograniczony intelektualnie. IQ < 50.


On powiedział, że jest takie coś (taka zależność), ale nie zawsze ma ona miejsce.


Jeżeli interpretujesz to inaczej to jesteś intelektualnym zerem.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#223
Stary 25.08.2024, 10:07
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Chciałbym, żeby było więcej Polaków w składzie niż obcokrajowców. Jest coś takiego, że jak jest za dużo obcokrajowców z jednego kraju, no to może rzeczywiście jest to niezbyt korzystne. Trudno konkretnie stwierdzić, bo wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni. Nie wiem, co się działo w tej szatni. A żeby zespół funkcjonował, to po pierwsze musi być szatnia w porządku. Jeśli tam dzieje się coś niedobrego, to na boisku też nie ma co liczyć, że będzie fajnie.


Jeżeli dla Ciebie on mówi, że nie ma znaczenia czy jest większa grupa czy nie to jesteś ograniczony intelektualnie. IQ < 50.


On powiedział, że jest takie coś (taka zależność), ale nie zawsze ma ona miejsce.


Jeżeli interpretujesz to inaczej to jesteś intelektualnym zerem.
Przeciez to kompletny idiota.

On nawet nie rozumie kiedy robi z siebie idiotę - ale da duzo emotikonów poprzekręca czyjąś wypowiedź i mysli że "wygrał" w dyskusji...
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Witalis
Senior Member
 
 
Od: 06.2023

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#224
Stary 25.08.2024, 10:08
Jest trollem.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#225
Stary 25.08.2024, 13:10
s1mone napisał(a):Wyświetl post
On powiedział, że jest takie coś (taka zależność), ale nie zawsze ma ona miejsce.
A więc niby jest zależność, ale nie zawsze występuje, pardon "nie zawsze ma miejsce".

Raz działa, raz nie działa - działa wtedy, gdy Simeonik chce włożyć w usta Moskala własne poglądy, ale już nie działa, gdy Moskal jasno się zastrzega, że "trudno konkretnie stwierdzić", czy duża grupa obcokrajowców z jednego kraju MOŻE być czymś naprawdę niekorzystnym (takiego słowa użył: "może"), bo "wszystko zależy od tego, jak ci piłkarze funkcjonują na boisku i w szatni".

Nawet jeśli byłoby 15-stu Hiszpanów, ale dobrze funkcjonujących w szatni i na boisku, nie byłoby w tym nic niekorzystnego dla drużyny według Moskala.

A Ty mylisz pojęcie zależności z własnym chciejstwem w tej sprawie. Zależność, która nie zawsze występuje nie jest zależnością.

Moskal w żadnym momencie nie przesądził, że duża grupa zawodników z jednego kraju z pewnością jest niekorzystna. Nawet jeszcze dodaje, że nie wie co się działo w szatni Wisły. dlatego tym bardziej nie może się wypowiadać i przesądzić, co tam stanowiło problem i czy w ogóle w jakikolwiek sposób wiąże się to z liczbą Hiszpanów.

Ten pogląd Moskal potwierdza również swoimi czynami: sprowadziliśmy właśnie kolejnego zawodnika z Hiszpanii z ich paszportem, chciał Ramireza, klub był blisko zakontraktowania następnego obcokrajowca z Hiszpanii Cedrika Tegui.

Jak ci się to skleja z jego rzekomym poglądem, że im większa grupa obcokrajowców z jednego kraju to działanie niekorzystne i tego nie chce? Jest masochistą czy sabotażystą, skoro jednak ich chce i dalej stawia na już obecnych w drużynie czterech innych Hiszpanów, nie ma zamiaru się ich pozbywać?

A może jednak patrząc na jego czyny w końcu ogarniesz (choć nie liczę na to), że Moskal ma tu pogląd taki jaki ja opisałem, a nie jaki wmawiasz Ty, o czym zresztą wyraźnie powiedział w swoim zastrzeżeniu "wszystko zależy od tego, jak ci piłkarze funkcjonują na boisku i w szatni", bo to jest klu sprawy. Nie ilość paszportów jednego kraju.

Teraz zobaczymy drogie stadko prawdziwych trolli wspierających od dawna zatrudnianie w Wiśle takiego krajowego szrotu jak Broda, czy inny Biedrzycki lub Mikulec, jak często będą im tyłki musieli ratować w nadchodzących meczach ci znajdujący się w Wiśle "obcokrajowcy z jednego kraju", by zespół mógł punktować i wygrywać. I komu te zwycięstwa, które oby ostatecznie skończyły się awansem, będziemy w pierwszej kolejności dalej zawdzięczać.
Ostatnio edytowane przez Markus : 25.08.2024 o godz. 13:13.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#226
Stary 25.08.2024, 13:50
Właśnie w tym rzecz trollu, że Moskal dba o balans w drużynie. On by nigdy nie wziął 15 Hiszpanów, bo nie jest kretynem. Tłukę ci tłuku od pierwszej naszej rozmowy, że trzeba budować drużynę z głową, a nie nasrać randomowo Hiszpanów jak leci, bo się kończy na 10tym miejscu w 1 lidze. Teraz mamy 4 Hiszpanów i ściągamy Nigeryjczyka. Może i grał lata w Hiszpanii, ale mentalnie nadal jest Afrykańczykiem.

Z resztą pewnie nawet dodatkowy Hiszpan by w drużynie nie zabolał - byle nie dodatkowych 5ciu jak to było za Rudego.

UMIAR.
BALANS.
RÓWNOWAGA.

Te rzeczy mają znaczenie. Czy ci się to podoba czy nie. Jeśli ktoś o nich mówi, to nie znaczy że ma problem z Hiszpanami.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 25.08.2024 o godz. 13:55.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#227
Stary 25.08.2024, 14:12
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Chciałbym, żeby było więcej Polaków w składzie niż obcokrajowców. Jest coś takiego, że jak jest za dużo obcokrajowców z jednego kraju, no to może rzeczywiście jest to niezbyt korzystne. Trudno konkretnie stwierdzić, bo wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni. Nie wiem, co się działo w tej szatni. A żeby zespół funkcjonował, to po pierwsze musi być szatnia w porządku. Jeśli tam dzieje się coś niedobrego, to na boisku też nie ma co liczyć, że będzie fajnie.


Jeżeli dla Ciebie on mówi, że nie ma znaczenia czy jest większa grupa czy nie to jesteś ograniczony intelektualnie. IQ < 50.


On powiedział, że jest takie coś (taka zależność), ale nie zawsze ma ona miejsce.


Jeżeli interpretujesz to inaczej to jesteś intelektualnym zerem.
Każdy z nas by chciał, żeby było więcej Polaków w składzie. Tylko, że ten kraj nie produkuje tylu piłkarzy na odpowiednim poziomie, żeby spełnić marzenia wszystkich Moskali pracujących we wszystkich klubach ekstraklasy i pierwszej ligi. Nie mówiąc już o marzeniach kibiców. Wiec marzenia zabija rzeczywistość. Cercle Brugge, z którym graliśmy ostatnio również opiera swoją siłę na obcokrajowcach, względnie naturalizowanych obywatelach dawnych kolonii. Bez nich byłoby to trochę lepszy Spartak Trnawa.

Wystąpienie zależności, o której wspomina Moskal w dużej mierze zależy również od niego i naszych rodzimych piłkarzy. Od łatwości porozumiewania się z zagranicznymi zawodnikami, otwartości i wielu innych mniejszych lub większych czynników. Jeśli wiec trener i dużo miejscowych piłkarzy ani be ani me w żadnym powszechnie używanym języku, już na wstępie szansa zbudowania świetnej relacji znacząco spada. Bez bariery językowej, czasami kulturowej nie miałoby znaczenia kto i z jakiego kraju gra w Wiśle.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#228
Stary 25.08.2024, 14:47
Jest jeszcze więcej aspektów niż mówicie
Nas nie stać na Polaków na odpowiednim poziomie.
Nas nie stać na młode talenty z Polski - nie rozumiem po co na siłę ten kierunek jest grany skoro nikt wartościowy, młody i perspektywiczny nie przyjdzie do I ligowego średniaka. Poza tym my nawet nie umiemy ścieżki rozwoju dla takiego piłkarza ułożyć
Nas nie stać na Hiszpanów w młodym wieku czy około 25 lat na odpowiednim poziomie. Co pokazuje przykład Baeny, który jest cienki.

Nasza jedyna możliwość to przebieranie w szrocie hiszpańskim czy innym, nawet w polskim i wyławianie z tego szrotu perełek, zadaniowcow. Mogłoby to być i 20 Hiszpanów ale podejrzewam, że zwyczajnie z tego szrotu co jest dla nas dostępny nie ma nawet tam tyłu kopaczy.
Poza tym tak jak napisałem w innym temacie. Ci Hiszpanie, których bierzemy potrafią jedynie poczarowac w ofensywie i na tym ich super umiejętności się kończą. Oprócz Carbo i Rodado sciagamy typowy szrot. Szrot Hiszpański ma to do siebie że jest dobrze wyszkolony technicznie więc do ofensywy się nadaje - dlatego nie umieliśmy znaleźć ich do defensywy. I dlatego przebije nasz polski, młodu szrot. Ale jeśli chodzi o coś więcej niż tylko bieganie z piłką i tiki taka to już ci Hiszpanie zupełnie sobie nie radzą i dlatego nie udźwignęli poprzedniego sezonu. Dlatego musimy szukać na innych rynkach i po prostu mądrze budować skład a nie .......ic jak Markus że wystarczy Hiszpanów nascigac bo to rasa nadludzi względem Polaków.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#229
Stary 25.08.2024, 16:02
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze więcej aspektów niż mówicie
Nas nie stać na Polaków na odpowiednim poziomie.
Nas nie stać na młode talenty z Polski - nie rozumiem po co na siłę ten kierunek jest grany skoro nikt wartościowy, młody i perspektywiczny nie przyjdzie do I ligowego średniaka. Poza tym my nawet nie umiemy ścieżki rozwoju dla takiego piłkarza ułożyć
Nas nie stać na Hiszpanów w młodym wieku czy około 25 lat na odpowiednim poziomie. Co pokazuje przykład Baeny, który jest cienki.

Nasza jedyna możliwość to przebieranie w szrocie hiszpańskim czy innym, nawet w polskim i wyławianie z tego szrotu perełek, zadaniowcow. Mogłoby to być i 20 Hiszpanów ale podejrzewam, że zwyczajnie z tego szrotu co jest dla nas dostępny nie ma nawet tam tyłu kopaczy.
Poza tym tak jak napisałem w innym temacie. Ci Hiszpanie, których bierzemy potrafią jedynie poczarowac w ofensywie i na tym ich super umiejętności się kończą. Oprócz Carbo i Rodado sciagamy typowy szrot. Szrot Hiszpański ma to do siebie że jest dobrze wyszkolony technicznie więc do ofensywy się nadaje - dlatego nie umieliśmy znaleźć ich do defensywy. I dlatego przebije nasz polski, młodu szrot. Ale jeśli chodzi o coś więcej niż tylko bieganie z piłką i tiki taka to już ci Hiszpanie zupełnie sobie nie radzą i dlatego nie udźwignęli poprzedniego sezonu. Dlatego musimy szukać na innych rynkach i po prostu mądrze budować skład a nie .......ic jak Markus że wystarczy Hiszpanów nascigac bo to rasa nadludzi względem Polaków.
Wiesz przecież, że Hiszpania to wynik tego, że zatrudniliśmy Kiko. Gdyby dyrektor był z Chorwacji sprowadzalibyśmy Chorwatów. Problem polega na tym, że Kiko miał pojęcie tylko o jednym rynku i chwała mu przynajmniej za to. W końcu przed jego przyjściem nie mieliśmy pojęcia o żadnym. Po jego odejściu wracamy do punktu wyjścia.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#230
Stary 25.08.2024, 18:20
Tylko patrząc na ostatnie okienko Kiko to źródełko dobrych grajków zaczynało wysychać. Ściągaliśmy coraz gorszych jakościowo piłkarzy niestety.

W dodatku nic nie stoi na przeszkodzie zadzwonić do Kiko o polecenie kogoś, w przeszłości już tak robiliśmy. Kiko pomagał przy transferach Hiszpanów do Polski nie tylko do Wisły nie będąc żadnym dyrektorem.

Patrząc na obecny skład tylko Carbo i Rodado się sprawdzili i nie zawodzą, jak dla mnie zarówno Baena jak i Alfaro są do natychmiastowego odpalenia w przypadku ewentualnego awansu. Na 1 ligę są wystarczający.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 25.08.2024 o godz. 18:25.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#231
Stary 25.08.2024, 18:56
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Właśnie w tym rzecz trollu, że Moskal dba o balans w drużynie. On by nigdy nie wziął 15 Hiszpanów, bo nie jest kretynem.
Teraz "Pan Kakałko" już nie tylko wie lepiej od samego Moskala, co on myślał, chciał wyrazić i jakie ma poglądy, ale też czego na pewno by nie zrobił, a nawet jaką mentalność po wielu latach pobytu w Europie wciąż ma Igbekeme

Dalej robi z Moskala idiotę, który gdyby mu zaproponowano sprowadzenie do Wisły powiedzmy jeszcze z trzech-czterech piłkarzy o takiej jakości jak Carbo czy Rodado na różne pozycje powiedziałby: nie, nie chcę ich, bo wtedy Hiszpanów byłoby już za dużo! Więcej takich piłkarzy z jednego kraju nie byłoby już korzystne, wolę Janczukowicza z ŁKS! Dawać jakiegoś Polaka, a nie ich, nie chcę żadnego kolejnego nowego Rodado, bo "umiar, balans równowaga"! (oczywiście rozumiane tak jak rozumie je Pan Kakałko z forum Wisły)

W swoim odlocie już całkiem się zatraciłeś.

Nikt nie chce kupować Hiszpanów na sztuki. Po prostu można tam znaleźć mając orientację na rynku i odrobinę pieniędzy - jak w wielu innych niższych zachodnich ligach - piłkarzy znacznie lepszych niż w naszej pierwszej lidze, którzy nie będą grać automatycznie coraz gorzej tylko dlatego, że ich liczba przekroczy w kadrze czterech, pięciu, sześciu czy ileś tam (Moskal nie wymienił żadnej granicy, bo jej tu nie ma, podobnie jak takiej zależności).

Dziś problemem jest to, o czym pisze Kurz: na porządnych polskich zawodników Wisły nie stać, na tych najbardziej utalentowanych Polaków również. Pozostaje więc albo przepłacanie za takich Biedrzyckich czy Mikulców, którzy sportowo generują więcej problemów niż jakości, albo znów zatrudnienie Dyrektora Sportowego, który przynajmniej w jednym kraju będzie doskonale znał tamtejszy rynek, by Wisła mogła stamtąd czerpać i robić wartościowe transfery. Bez tego skazani jesteśmy tylko na krajowy rynek, przepłacanie i jakieś zagraniczne półprodukty podsyłane przez różnej maści menadżerów, które mityczne algorytmy Królewskiego zaaprobują.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#232
Stary 25.08.2024, 20:45
Nie wiem co ty masz z tym kakałkiem, może w kakałko to cię ktoś w domu dopychał czy coś

Ty piszesz o jakichś kretyńskich skrajnościach. Oczywiście, że nie każdy ściągany Hiszpan to Rodado czy Carbo. U nas przez ostatnie 2 lata przewinęło się ich z 15tu. Przed transferem nigdy nie masz pewności to jest zawsze mniejsze lub większe ryzyko. Tak samo ryzykiem jest stackować Hiszpanów. Moskal nie jest kretynem. Skoro wie, że takie coś może (ale nie musi) przynieść problemy to czemu nie ma sięgnąć po inne narodowości?

Co do mentalu - James to jest przede wszystkim Nigeryjczyk. Jest takim samym Hiszpanem jak Lewandowski jest Niemcem. Oczywiście będzie mu łatwiej się dogadać z naszymi Iberyjczykami bo zna język, ale wątpię, aby obracał się w tych samych kręgach towarzyskich co oni, co moim zdaniem jest dobrą rzeczą.

Ja nie zamierzam więcej z tobą polemizować. Dla mnie wystarczy to co zrobił Moskal. Jak poskładał tą drużynę. Zostawił paru gości od grania na pianinie, wypierdzielił wszystkich Hiszpanów, którzy nie stanowili o sile Wisły Kraków, wywalił zgniłe jajo (tym razem polskie), które generowało kwasy w szatni.

Teraz będzie grał polskim drewnem wymieszanym z kilkoma goścmi od gry na pianinie.

Wynik zrobi lepszy niż twój ukochany Rudy Rydz, głównie dlatego, że zachowa odpowiednie proporcje. Jestem o tym przekonany, że baraże to jest absolutne minimum co zrobimy w tym sezonie.

Jeśli oczywiście nie widzisz co robi Moskal do spółki z Królewskim teraz to masz tu zestawienie narodowości z naszych pierwszych meczy za Rudego i Moskala.

Pierwszy mecz Rudego ze Stalą w składzie Wisły :
1 Szwed
1 Albańczyk
7 Polaków
7 Hiszpanów

Pierwszy mecz Moskala z Polonią :
1 Szwed
1 Białorusin
2 Hiszpanów
11 Polaków

Drugi mecz Rudego z Tychami :
1 Szwed
1 Albańczyk
7 Polaków
6 Hiszpanów

Drugi mecz Moskala ze Zniczem :
1 Szwed
1 Białorusin
1 Węgier
1 Grek
1 Portugalczyk
2 Hiszpanów
9 Polaków

No ni chuja nie widać różnicy w ilości Hiszpanów pomiędzy drużyną Moskala a Rudego
A to, że błyszczeć w drużynie Moskala dalej będą Rodado i Carbo to dla mnie oczywiste. Oni są od grania na pianinie. Fajne nuty im wychodzą niech grają dalej.
Jeśli myślisz, że wybór Moskala nie miał wpływu na to jacy zawodnicy tu przychodzą no to oświecę cię. Miał i to kluczowy.
To Moskal wolał Mikulca od Junki i Biedrzyckiego od Sratataty. No Szok !

Ty tu za Rudego piałeś z zachwytu nad naszym trenerem, w każdym meczu pieprzyłeś o tym jaki to wspaniały poziom gry prezentujemy, a teraz co mecz Moskala tylko krytykujesz jacy to jesteśmy słabi. Zobaczymy na koniec rundy ile było warte to twoje pieprzenie. Tabela pokaże sama. Zaraz się okaże, że Kazimierz Moskal wjedzie z polskim drewnem z buta conajmniej do baraży bez 7 Hiszpanów w składzie, bez recyrkulacji gałeczki, niesymetrycznego ustawienia czy wybitnej jakości i profesjonalizmu, które tylko taki wybitny fachowiec jak Rude mógł posiadać
Ostatnio edytowane przez s1mone : 25.08.2024 o godz. 21:02.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#233
Stary 25.08.2024, 20:54
Cytat:
Wiesz przecież, że Hiszpania to wynik tego, że zatrudniliśmy Kiko.
Tak ale chodzi mi jeszcze on cos innego. Nas ograniczają finanse oraz brak atrakcyjności ligi. My możemy jedynie przebierać w szrocie 3-6 ligowym z Hiszpanii. Nikt poważny stamtąd nie przyszedł do nas, tylko tamtejsze odpady.
Z tego wyłaniają się dwa wnioski. Mimo że technicznie te odpady są lepsze niż większość Polaków i innych (szczególnie z Wisły) to jednak wiele im brakuje do tego aby dać pewność chociażby awansu z I ligi - co pokazał tamten sezon. Drugi wniosek, rynek ten jest mimo wszystko bardzo ograniczony dla nas, co pokazały co raz to kolejne okienka transferowe.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#234
Stary 26.08.2024, 16:42
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem co ty masz z tym kakałkiem, może w kakałko to cię ktoś w domu dopychał czy coś
Podoba mi się to Twoje miano wymyślone przez Drozda. Jakoś pasuje do Ciebie, szczególnie w kontekście hołubienia Brody i prób ocieplania jego wizerunku czasem w wyjątkowo kuriozalny sposób

W ostatnich latach w Wiśle grało około 20-stu zawodników z hiszpańskich niższych lig. Większość, bo 15-stu okazała się okazała się wzmocnieniem i sprawdziła się w naszych warunkach, bez względu na to, ilu ich w danym momencie było w naszym klubie, a ilu Polaków. Tak trudno to zrozumieć?

Nie ma żadnego ryzyka w ściąganiu do Wisły kolejnego Hiszpana takiego jak Rodado czy Carbo bez względu na to, ilu ich już jest w naszym klubie. Moskal nigdzie nie sygnalizuje, że uważa inaczej. Wręcz przeciwnie, jasno komunikuje: "wszystko zależy od tego, jak ci piłkarze funkcjonują na boisku i w szatni".

Mental zawodnika nie jest zawsze zależny od kraju jego urodzenia. Igbekeme już wiele razy miał okazję udowodnić, że jest profesjonalistą, który nie zachowuje się inaczej niż inni zawodnicy przychodzący do nas z Hiszpanii.

Moskal dalej opiera swój zespół na pochodzących z hiszpańskich liderach, do których dokupiono tym razem paru graczy polecanych przez Bashę i więcej szrotu z polskiej pierwszej ligi do defensywy. Zwycięstwa i jakość gry będzie nadal zależała przede wszystkim od tych pierwszych,ci ostatni będą mieli tylko za zadanie zepsuć jak najmniej, co na razie u progu sezonu mówiąc eufemistycznie średnio im wychodzi.

Środek pola mamy dziś lepszy niż w minionym sezonie za sprawą możliwego duetu Carbo-Igbekeme, co powinno zaowocować (pomimo słabości defensywy) lepszymi wynikami i miejmy nadzieję awansem, który w pierwszej kolejności będziemy zawdzięczać właśnie owym liderom zespole i aż pięciu graczom, których mamy z Hiszpanii, a nie rzekomej lepszej równowadze narodowościowej (z tego sloganu nic kompletnie nie wynika) czy np. kartkowym popisom Biedrzyckiego, którym już zdążył się wymownie zaprezentować.

Czy Biedrzycki z Mikulcem byli pierwszymi wyborami Moskala nie wiadomo, na pewno byli najbardziej dostępnymi dla Wisły Polakami z pierwszej ligi, na których Królewski postanowił tym razem przełożyć wajchę w defensywie. Moskal zapewne wolałby jeszcze lepszych Polaków czy jeszcze lepszych obcokrajowców, na których klub obecnie po prostu nie ma pieniędzy, lub nie ma odpowiednich kandydatów na oku. Wszystko w co tam celujemy, to jak wiadomo poza greckim kumplem Bashy tylko i wyłącznie krajowy rynek.

Kłamstw o rzekomym pianiu z zachwytem nad Rude w każdym meczu już nie skomentuję. Poziom rojeń Koaliczka. Można sobie to bardzo łatwo sprawdzić czytając wypowiedzi po nich. Poza meczami w Pucharze Polski nikt nie zachwycał się grą Wisły. Tak jak i teraz nikt nie zachwyca się grą defensywną Wisły, do czego są konkretne powody i krytykowanie niej nie jest żadnych pieprzeniem, tylko opisem rzeczywistości.

Już ci powiedziałem: jeśli ta drużyna zdobędzie awans, to stanie się to przede wszystkim dzięki grze liderów zespołu i obcokrajowców głównie z Hiszpanii, pomimo słabości Polaków w tyłach, co jest oczywiste dla każdego. Będzie to potwierdzenie mojej oceny wartości tych zawodników.
Ostatnio edytowane przez Markus : 26.08.2024 o godz. 17:16.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#235
Stary 26.08.2024, 18:43
Hahahaahah mr fikołek.

Twoja logika:
Hiszpanie w naszym zasiegu $ > Polacy w naszym zasięgu $
Rude > Moskal
Nie ma znaczenia ilość Hiszpanów w drużynie
Ewentualny awans z obecną kadrą zasługą Hiszpanów
-------------------------------------------------------
A jaka różnica w przypadku awansu między obecną kadrą, a tą z poprzedniej rundy
10 miejsce vs awans
Mniej Hiszpanów
Więcej Polaków
Mala ilość piłkarzy z jednego kraju (nie licząc Polski)

I oczywiście to jest wszystko logiczne w świecie Markusa.

Świat w którym 2+2 = 17 ahahaahahahaha
Ostatnio edytowane przez s1mone : 26.08.2024 o godz. 18:46.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#236
Stary 26.08.2024, 19:01
Markus napisał(a):Wyświetl post

Już ci powiedziałem: jeśli ta drużyna zdobędzie awans, to stanie się to przede wszystkim dzięki grze liderów zespołu i obcokrajowców głównie z Hiszpanii, pomimo słabości Polaków w tyłach, co jest oczywiste dla każdego. Będzie to potwierdzenie mojej oceny wartości tych zawodników.
Jeśli ta drużyna zdobędzie awans to stanie się to przede wszystkim dzięki warsztatowi i pracy trenera.
Poprzedni pożal się Boże trener miał tych samych liderów zespołu w postaci Hiszpanów i zajął 10 miejsce że średnią punktów gorszą od średniej Sobola.
Na dzisiaj drużyna prowadzona przez Moskała gra piłkę bardziej ofensywną i skuteczną. Mimo że personalnie wygląda nie tak hiszpańsko jak za analityka który umiał w recyrkulację piłki i asymetryczne ustawienie
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#237
Stary 26.08.2024, 19:26
Markus napisał(a):Wyświetl post

W ostatnich latach w Wiśle grało około 20-stu zawodników z hiszpańskich niższych lig. Większość, bo 15-stu okazała się okazała się wzmocnieniem i sprawdziła się w naszych warunkach, bez względu na to, ilu ich w danym momencie było w naszym klubie, a ilu Polaków. Tak trudno to zrozumieć?
Oj to ja poproszę o dokładne wyliczenie (które zapewne masz), że z około 20 hiszpańskich zawodników (jako margines do "około" przyjmijmy 25) sprawdziło się 15.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#238
Stary 26.08.2024, 21:01
Pokazujesz jedynie jaki z Ciebie zakłamany manipulant Simeoniku.

S1meone napisał(a):
]Twoja logika:
Hiszpanie w naszym zasiegu $ > Polacy w naszym zasięgu $
Co widać choćby na przykładzie porównania Rodado do Sobczaka czy Zwolińskiego.

Albo na przykładzie porównania Carbo czy Igbekeme do Sapały czy Twojego 38-letniego Janusza Gola.

Albo na przykładzie porównania Muli, Villara czy Alfaro do Młyńskiego, Talara czy Olejarki.

Ośmieszasz się próbując wykazać, że jest inaczej.

S1meone napisał(a):
Rude > Moskal
Nigdy nic takiego nie pisałem i nie twierdziłem. Ośmieszasz się próbując wkładać mi w usta swoje wyobrażenia podobnie jak Moskalowi.

S1meone napisał(a):
Nie ma znaczenia ilość Hiszpanów w drużynie
Bo nie ma, jeśli ci piłkarze "dobrze funkcjonują na boisku i w szatni", co jasno zastrzega i akcentuje nawet Moskal. Dalej się kłuć z tym, co jasno zastrzegł i powiedział.

Ośmieszasz się próbując to zanegować, bo nie pasuje ci do narracji.

S1meone napisał(a):
Ewentualny awans z obecną kadrą zasługą Hiszpanów
Awans zawsze w pierwszej kolejności jest zasługą najlepszych zawodników i liderów drużyny, a nie Tych piłkarzy, co wsławiają się głównie kolekcjonowaniem czerwonych kartek czy robieniem piramidalnych błędów.

Ośmieszasz się próbując sugerować, że w jakimkolwiek klubie jest odwrotnie.

S1meone napisał(a):
Mniej Hiszpanów
Więcej Polaków
W podstawowym składzie grać będzie podobnie jak w poprzednim sezonie zwykle maksymalnie 4-5 Polaków i zapewne regularnie minimum czterech zawodników którzy przyszli z Hiszpanii: Carbo, Igbekeme, Alfaro, Rodado. Proporcje podobne do tych z wielu meczów poprzedniego sezonu, np z Łęczna w Krakowie w podstawie (4 Hiszpanów, 6 Polaków i Szwed), czy z Chrobrym na wyjeździe (4 Hiszpanów)

Ale nie o parytety tu chodzi, tylko o to, kto będzie robić największą robotę i różnice na boisku. Oczywiście dalej znacznie częściej będą to ci Hiszpanie i pozostali obcokrajowcy niż nasze orły w rodzaju Biedrzyckiego czy Mikulca, co jest oczywiste i logiczne dla wszystkich. Niestety nawet pierwszoligowi piłkarze takiej Arki czy Polonii Warszawa mogą sobie robić z tych ostatnich na boisku niezłe jaja.

S1meone napisał(a):
Mala ilość piłkarzy z jednego kraju (nie licząc Polski)
Pięciu piłkarzy sprowadzonych z jednego kraju to teraz nagle mała ilość. Czyli dopiero od sześciu robi się duża? A może od siedmiu? Czy ośmiu? Przypomnisz jaką liczbę wyznaczył tu Moskal? A może nie wymienił żadnej, bo znów "wszystko zależy od tego, jak ci piłkarze funkcjonują na boisku i w szatni"?

"Twoja logika" jest taka:

Mając do wyboru nowego Rodado i Zwonińskiego należy celować w Zwolińskiego, czy innego Sikorskiego, jeśli w klubie jest więcej niż kilku Hiszpanów z jednakowym paszportem, bo to będzie bardziej korzystne.

Albo mając do wyboru nowego Valeza czy Astiza na tej samej zasadzie z nich zrezygnować i ich skreślić, by wybrać Biedrzyckiego czy Mikulca do zapieprzania. Rzekomo nawet Moskal tak uważa! Bo musi być więcej Polaków, a mniej Hiszpanów!

W świecie Simeonika nazywa się to "balansem, umiarem i równowagą".

W świecie, w którym wszystko stoi na głowie.
Ostatnio edytowane przez Markus : 26.08.2024 o godz. 21:31.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#239
Stary 26.08.2024, 21:02
azor napisał(a):Wyświetl post
Oj to ja poproszę o dokładne wyliczenie (które zapewne masz), że z około 20 hiszpańskich zawodników (jako margines do "około" przyjmijmy 25) sprawdziło się 15.
Przecież robiłem to już wiele razy.

Sprawdzili się w Wiśle gracze z hiszpańskich niższych lig:
Rodado, Fernandez, Carbo, Mula, Igbekeme, Villar, Alfaro, Junka (do czasu kontuzji, nawet Moskal się o nim ciepło wypowiadał), Carlitos, Imaz, Lionch, Gonzalez, Velez, Cuesta, Yeboah, Chuca. To nawet 16 nazwisk. A i jeszcze Kalu Uche (przyszedł z Espaniolu B)

Nie sprawdzili się: Benito, Raton, Eneko, Goku, Perez.

5 na 22 nazwiska.

Był jeszcze Tachi, ale jego ciężko ocenić, bo przez Sobolewskiego nie dostał ani razu szansy zagrania na swojej nominalnej pozycji środkowego obrońcy.

Masz jeszcze jakieś błyskotliwe pytania?
Ostatnio edytowane przez Markus : 26.08.2024 o godz. 21:07.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#240
Stary 26.08.2024, 22:59
Co to w ogóle za odpowiedź?
Polemizujesz ze mną, gdy w krótkich zdaniach opisuję twoje poglądy?
Niby z czym?
Ja nie kwestionuje prawdziwości twoich poglądów, ja jedynie w krótkich zdaniach je opisuje i wykazuję totalny brak logiki i spójności w twoich wypocinach.

A to, że wg ciebie Rude > Moskal to oczywiste. Wystarczy się cofnąć do twoich postów z początku roku po zatrudnieniu Rudego i to co pisałeś po zatrudnieniu Moskala.

Ale ok, daję ci szansę.

Przyznaj, że Moskal jest lepszym trenerem od Rude. Tu i teraz. Powiedz, że zatrudnienie Rude było błędem i że to jego wina, że zajęliśmy najgorsze miejsce ligowe w historii klubu.

Wrzuć swojego kochanego ubertrenera pod pociąg i wtedy uznam, że twój ciąg rozumowania ma jakiś cień logiki. No bo wszak można uznać, że faktycznie mieliśmy w zeszłym sezonie lepszych piłkarzy, ilość Hiszpanów nie ma znaczenia, ale był słaby wynik bo graliśmy bez trenera przez całą rundę.

Czekam.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:07.