
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#151
|
|
I pojechał po szrocie hiszpańskim.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#152
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#153
|
|
Pomijając niezrozumiała decyzję sędziego o braku czerwonej kartki (nawet sam Dobrotka był zaskoczony) to prowadzić 2:0 i odkryć się tak, że koleś od polowy biegnie sam na sam to jest kryminał.
W taki sposób na pewno nie awansujemy - musimy umieć się cofnąć czasem. Tylko co drużyny prowadzone przez Moskala w ogóle tak potrafią ? ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#154
|
|
Nie po to Jaro włazi w dupe kumatym żeby mu wroga nie wygwizdano.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Online |
#155
|
Moskal źle ustawił biedrzyckiego i dlatego on rękoma powali zawodnika na ziemię. Moskal za mocno wcisnął X i dlatego Baena przeciągnął dośrodkowanie, idzie Mikulec sam na sam i strzela prosto w bramkarza bo Moskal go źle ustawił a dodatkowo w składzie był Kutwa no poprostu nie mógł z tych powodów strzelić itd. (*można se wstawić jakiegokolwiek trenera bo gadka zawsze jest taka sama) Nie wiem z czego to wynika, czy to kompletna nieznajomość futbolu, czy przeglądanie Twittera w czasie meczu zamiast patrzenie na boisko czy emocje ale rozmowa z kimś kto po takim meczu jak wczoraj obwinia trenera nie ma kompletnie sensu. Równie dobrze mógłbyś rozmawiać z przypadkową gospodynią domową. To ten sam poziom wiedzy futbolowej.
Ostatnio edytowane przez As : 20.08.2024 o godz. 12:03.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#156
|
Wczorajszy mecz oglądało się z ogromną przyjemnością. Dla mnie pod względem sportowo-emocjonalnym można przyrównać go do meczu z Piastem za trenera H. Oczywiście zarówno wynik wczoraj, tak jak wtedy, nie jest satysfakcjonujący ale gra była ( jak na tą ligę) przednia. Szczególnie cieszy to iż jest to kolejny (po Spartaku) naprawdę dobry nasz występ. Dlaczego więc nie wygraliśmy ? Bo nasza kadra zawiera zbyt wielu zawodników po prostu przeciętnych, nawet na tą ligę. Bo w formacji obronnej na boisku i na ławce jest słabo. Bo nie mamy sensownego młodzieżowca ( choć Starzyński zaczyna wyglądać obiecująco i w nim nadzieja na przyszłość) Bo jednak odczuliśmy czwartkowy wysiłek. Bo popełniliśmy indywidualne błędy, które są jednak pochodną powyższych stwierdzeń. Bo trochę mieliśmy pecha ( 2 poprzeczki Angela) Czy trener coś mógł zrobić więcej? Nie sądzę, chyba żeby nazywał się Tułacz. Ale ja wolę Kazimierza. ![]()
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#157
|
|
Największy skandal sędziowski od czasu gdy sędzia Jarzębak w meczu z Legią, nie dostrzegł, że piłka wyszła metr poza linię.
Pomimo tego mecz był spokojnie do wygrania, gdybyśmy grali w normalnym rytmie meczowym, bez spotkań pucharowych. Dopóki mieli siły Arka była tłem. Nie da się wygrywać co trzy dni, gdy dysponuje się raptem jedną jedenastką. A i w tej jedenastce nie wszyscy zawodnicy dysponują kwalifikacjami predysponującymi ich do występowania na pierwszoligowych boiskach. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#158
|
|
To że pamiętam jego wpisy z pierwszego sezonu w pierwszej lidze i do czego prowadzi ocenianie piłkarzy nie po tym jak grają, obiektywnie, tylko według z dupy wziętych indywidualnych skal. Wychodzi że największym hamulcowym w Wiśle był Fernandez i to nie jest żart.
Nie porównujmy Carbo z innymi środkowymi pomocnikami którzy z nim grają bo są młodzi, są Polakami, mniej (?) zarabiają, to talenty etc. Kutwa może zawalić 5 akcji i ocenie niektórych zagrał dobry mecz, za to Carbo - katastrofalny. W rzeczywistości bez Carbo wczoraj byśmy ten mecz zdrowo przerżnęli, bo z takim cyrkiem jaki generują Sukiennicki, Gogół i Kutwa co chwila idą kontry. I to jest problem, nie jest przypadkiem jak wyglądał nasz środek bez Carbo w meczach ze Zniczem i Polonią: bez szału dopóki atakujemy, pożar w burdelu w fazie obrony. @As - tutaj mocno koloryzujesz. To że Biedrzycki znowu łapie kretyńskie czerwo wynika z ustawienia wysoko dwóch wolnych kołków. Jeśli Moskal tak chce grać, to nie Biedrzyckim i Urygą. Po drugie - akurat ustawienie drużyny przy SFG, w tym asekuracja TO JEST ZADANIE TRENERA. Przy czym ja napisałem że to problem Moskala przed przeczytaniem wypowiedzi Urygi która wskazuje, że założenia trenera zostały źle zrealizowane. Ale to że gramy wysoko Biedrzyckim - to już jest kwestia Moskala, tak jak była wcześniej Rude. Taka taktyka, ale nie bardzo mamy do niej wykonawców... Otwarte pytanie kto zawalił bardziej - trener czy Ci co sprowadzali. Czy mają być piłkarze pod trenera czy trener ma układać to co jest. Tutaj nie ma dobrej odpowiedzi...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.08.2024 o godz. 13:39.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#159
|
I pokaż gdzie chwale Kutwe. Wychodzisz na coraz większego komedianta. Na zachętę: wolfy marzec 2024: Nadal nie widać różnicy, co? Statystyka punktów z trzech meczy: Sobolewski: 0.33 pkt na mecz Rude: 2 pkt na mecz No nie widać różnicy, ni chuja. wolfy maj 2024: Porównywanie meczy Rude i Sobolewskiego to była zabawa, nie mogłem znać wyników przed jej rozpoczęciem. wolfy: Swoją drogą, Omrani przydał się do jednego - żeby zbudować autorytet trenera i pokazać kto tu rządzi. Nie po to go tu ściągali, ale lepsze to niż nic.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 20.08.2024 o godz. 13:40.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2019
Offline |
#160
|
|
Szanuje, ze gralismy o pelna pule i chcielismy wygrac. Ale obawiam sie, ze tak jak po 60 minucie opadlismy z sil, tak samo bedzie niestety we czwartek.
Nie da sie pogodzic grania w ciagu 7 dni 3 meczow w tym jednego 120 minut+karne na pelnej swiezosci 16 zawodnikami. To zmeczenie przyjdzie i niestety bedzie bardzo widoczne we czwartek. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2017
Offline |
#161
|
|
Cytat:
![]()
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
|
||
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#162
|
|
Wolfa to trzeba ujarzmić jak Zaskrońca.
Hehe Za wujka Jurka i za sutenera z Kostaryki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#163
|
|
@wolfy, ale powiedz mi jak inaczej wyobrażasz sobie Wisłę grającą niż wysoko ustawionymi stoperami przy aktualnym zasobie kadrowym ? Przy całej świadomości ułomności tego rozwiązania to i tak nie mamy innego wyjścia. Granie w niskiej obronie niczego nie rozwiąże jeśli nie wymienimy tych zawodników na innych. Po prostu. Będziemy mieli pożar w burdelu ( czyt. we własnym polu karnym ) jeszcze częściej niż obecnie. Cofnięcie tych drewniaków w okolice pola karnego + Jaroch + Mikulec + Kiakos na bokach to jest gwarancja bycia pod ostrzałem przez większą część meczu przez przeciwnika. Przecież tam będą szły wrzutki non stop. Ustawienie Alana i Wiktora wysoko daje przynajmniej jakąś cząstkę nadziei, że skasują co dziesiątą akcję przeciwnika jeszcze daleko od własnego pola karnego i Rodado zrobi coś z niczego w ofensywie. Do wysokiej obrony potrzeba szybkich stoperów a do niskiej kolektywu w grze obronnej a u nas...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#164
|
|
Koaliczek chce teraz "ujarzmiać" Wolfiego,
Fra Mat przede wszystkim atakuje za błędy Carbo, a nie tych, którzy zagrali najgorzej jak Biedrzycki czy Kutwa (wszak do nich stosuje się inną skalę, bo to Polacy tudzież talenty czasem mniej zarabiające), na co ochoczo reaguje grupka entuzjastów stawiania na krajowy pierwszoligowy szrot i napychania kasy polskim menadżerom, Jagulik intelektualnie i kulturalnie tradycyjnie nie dowozi, w sumie nic nowego... Zastanawiam się tylko czy hejterek Jaroo znów napisze, że Rodado "to zwykły ogór" jeszcze dzisiaj, czy tym razem odczeka ze 2 kolejne dni, aż pamięć niektórych mózgów bardziej przyblaknie... Coraz śmieszniejsze to forum. ![]() Pojawiły się ataki na Wolfiego za wypomnienie rzekomej potrzeby wprowadzenia większych parytetów narodowościowych, bo słusznie wskazał, że zwrot w stronę idei zatrudnienia większej ilości Polaków w kadrze i zmniejszenia liczby Hiszpanów siłą rzeczy musiał skutkować sprowadzeniem i przepłaceniem takich Biedrzyckich czy Mikulców. I to do obrony z klubów, które w pierwszej lidze miały jedne z najgorszych obron w zeszłym sezonie , automatycznie zamykając drzwi do sprowadzenia na te pozycje obcokrajowców, którzy mogliby być znacznie lepsi i niekoniecznie drożsi. Jest oczywiście, że zwiększenie liczby Polaków ani niczego nie zapewnia, ani niczego nie gwarantuje, a już na pewno poprawy gry obronnej Wisły. Było to oczywiste od dawna, ale nie dla forumowych klaunów. Ta koncepcja parytetów narodowościowych, podobnie jak wprowadzony przez PZPN "parytet" dotyczący obecności na boisku młodzieżowca czyni jedynie szkody Wiśle, ale dalej ma tu swoich orędowników, którzy zdania zapewne nie zmienią nawet gdyby Biedrzycki złapał jeszcze ze 3 czerwone kartki w sezonie. ![]() W końcu taki mamy śmieszny klimat na forum. ![]() Na szczęście dojdzie Igbekeme, kolejny bardzo dobry piłkarz z hiszpańskich niższych lig, który w nadchodzących meczach jesieni powinien odciążyć Carbo, pomóc lepiej zaryglować środek pola, dać więcej prostopadłych podań i miejmy nadzieję posadzić Kutwę na ławce (lepiej by w roli młodzieżowca grał Starzyński) - co powinno w wydatny sposób przełożyć się na jakość gry i zdobycze punktowe Wisły, zapewne ku rozpaczy niektórych, że taki obcokrajowiec będzie robił o wiele mniej błędów i dawał więcej pozytywów niż jakikolwiek krajowy kopacz naszej drużyny. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#165
|
|
Markusiku jak Cię prosze. Lizać dupę Wolfa to możesz sobie na priv.
Twoje zapędy nikogo nie interesują. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#166
|
Wszyscy widzą, że ogólnie są słabsi, a już ty zadbasz o to, żeby wszystkich Polaków skrytykować. Nie będę wchodził na twoją działkę. Ty za to pewnie uważasz (jak wolfy), że Carbo był najlepszy na boisku? Podziel się statystykami od twojego funfla. |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#167
|
|
W zeszłym sezonie było dziewięciu Hiszpanów na boisku, trener i dyrektor z Hiszpanii według oficjalnej nomenklatury.
Chociaż jacy to byli specjaliści? Lepszych znalazłbym na Placu Imbramowskim wśród handlujących owocami. Efekt? Najgorszy wynik sportowy w historii Wisły. Nic dodać, nic ująć. Pół roku temu należało ujarzmić zapędy Padalca, o co apelowałem. Bez rezultatu. Teraz nagle wszyscy lub prawie wszyscy obudzili się. Oprócz powiązanych z hiszpańskimi sutenerami. Określenie ,,Alfons z Kostaryki" jest moje. Protestować i to ostro należało w przerwie zimowej, gdy był jeden wielki burdel hiszpański. Tylko, kto miał tego dokonać? Nie było nikogo, bo odnowionych nie liczę. Mojej skromnej osobie nikt nie wierzył.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 20.08.2024 o godz. 16:14.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#168
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#169
|
Jednym z ulubionych komentarzy forumowych ekspertów był ten że Rude to idiota, bo każe grać wysoko Urydze i Satrusteguiemu. Także ten. Ale jeśli chcemy grać wysoko i przez większość meczy w jedenastu - no to raczej trzeba nam innych stoperów... @FraMat - zdecyduj się, kilka postów wcześniej pisałeś że Kutwa i Sukiennicki zagrali OK. To albo nie chcesz ich krytykować bo potwory takie jak ja ich i tak zgnoją, albo zagrali OK a to Carbo nam mecz zajebał, bo nie jest tak dynamiczny, młody i przystojny jak Sukiennicki. BTW. chcesz kogoś z Polaków chwalić - jest Starzyński. Dał świetną zmianę, po faulu ma nim powinny siły się wyrównać. No ale sędziował drukarz...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.08.2024 o godz. 17:03.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#170
|
|
Czego nie zrozumiałeś?
Kutwa i Sukiennicki (moim zdaniem) zagrali OK. Oczywiście, zawsze można byłoby się do nich przyczepić, ale to działka Twoja i Markusa, więc ja się ich nie czepiam. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#171
|
Biedrzycki, Sukiennicki, Mikulec, Zwoliński, Nie-polacy: Duarte, Kiakos, Kiss, Igbekeme, |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#172
|
|
Największym orędownikiem większej ilości Polaków w składzie jest sam Moskal. On sam ma zupełnie inne zdanie niż Markusik, ale wiadomo Moskal dyletant, a Markusik znaffca jakich mao.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#173
|
@s1mone - możesz się rozczarować. Zwłaszcza jak trzeba będzie punktować. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#174
|
|
Cieszę się z tego "moim zdaniem", choć mam zdanie zupełnie inne.
Nie będę powtarzał. Do tej pory Skucha nie przedstawił statów Carbo? Czyżby nie było warto? |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Offline |
#175
|
|
Od tego sezonu portal sofascore wrzuca rozszerzone statystyki dla 1 ligi.
Tutaj z meczu z Arką wraz z ocenami. https://www.sofascore.com/team/footb...la-krakow/3111 ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#176
|
|
Chyba Ryszka wrzuca oceny.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#177
|
Wiec Moskal może sobie chcieć.. Przy okazji jestem ciekaw czy jest w stanie w ogóle swobodnie porozumiewać się ze swoimi zawodnikami... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#178
|
|
Cytat:
A jak się wyniki zdobiły w LK to nagle zamknąłeś mordę... Jakoś nie pijesz nad Moskalem tak jak nad analitykiem Rude. A Rodado to póki co ogór i w poważnej piłce go nie ma. Chyba jeszcze nie było na świecie piłkarza, który by miał status dobrego zawodnika, za to, że w życiu się nie sprawdził w najwyższej lidze chociażby w takim słabym piłkarsko kraju jak Polska. Dupa cie ładnie boli o tego ogora. Niestety, poziom Rodado to póki co tylko Wisła i tylko I liga Polska, czyli szału nie ma. Póki się nie sprawdzi wyżej to ogórem pozostanie ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#179
|
|
azor napisał(a):
To chyba jest przesądzające. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#180
|
|
Markus na pewno nie pisałby bredni bez pokrycia. Zbyt poważna persona. Widocznie on widzi więcej, a ciemny lud musi czekać na rozwój wypadków.
Ja np. wciąż czekam na gola Omraniego w Wiśle. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|