The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 02.07.2024, 21:06
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Jakie bzdury? Cytując eksperta telewizyjnego od spraw sędziowskich? On opowiada widzom o przepisach i powinien je znać. Wedle obowiązującego i przytoczonego bramkarz ma prawo stać w bramce(kuriozalne, ale niby tak jest, jeśli bierzemy słowo w słowo przepis) przy strzale. Natomiast nasz ekspert nie mówi o tym wyjątku, wspomina że musi mieć kontakt z linią bramkową ZAWSZE przynajmniej jedną stopą, więc ktoś tu kogoś wprowadza w błąd . Chyba, że są jakieś dodatkowe wytyczne do tego przepisu(bo każdy portal sportowy mówi dokładnie, jak Borski w tej kwestii), że może trzymać stopy za linią bramkową, ale i tak muszą te stopy mieć kontakt z tą linią. Dlatego ktoś mógłby się jasno wypowiedzieć o tym przepisie, a nie wychodzi Borski(i wielu innych ekspertów tv) i mówi, że ZAWSZE przynajmniej jedna stopa bramkarza MUSI mieć kontakt z linią bramkową. Potem te same bzdury(?) powtarzają komentatorzy.
A przy okazji szkolenie bramkarzy by się trochę zmieniło, bo znacznie lepiej bronić w ten sposób(czyli od wnętrza bramki + naskok), niż to co robi Oblak, czyli stanie i latanie po linii bramkowej...

I robisz sobie jaja z logiki... jak w gorszej pozycji się stawia, kiedy jest w bramce? Przecież te kilka cm nie robią różnicy(w kwestii zmniejszenia konta przy 9 metrach...), a dają kolosalne możliwości naskoku, wykroku, itd. Przecież dlatego bramkarze robili krok do przodu(nie po to, żeby zmniejszyć kont), żeby się odbić. Trudno to robić w płaszczyźnie horyzontalnej tylko .
Jasne,bramkarz ma stać na linii i jeszcze trzymać ręce w spodenkach a jak dalej będą bronić karne to trzeba się zastanowić czy nie zasłaniać im oczu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.