
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#61
|
|
Już to widzę....
|
|
|
|
Hanys
Od: 12.2003
Offline |
#62
|
|
Jak się tak zastanowić to JK chyba wcale nie chce dobrze dla Wisły, ta zagrywka z Al jest dobra dla niego, nie dla Wisły. Wydaje mi się, że sam JK zgodziłby się z tezą, że opieranie klubu (transferów) w oparciu o Al to eksperyment, coś nowego, skoro nowe i jakoś nikt inny się na to nie szarpnął to oznacza, że ryzyko niepowodzenia jest duże.
Kto może robić eksperymenty? Ktoś kogo na to stać. Czy nasza sytuacja pozwala na takie ryzyko? Nie pozwala. Czy w takiej sytuacji powinniśmy iść znaną ścieżką od lat czy jednak porwać się na zmianę świata? Powinno się iść najbardziej prawdopodobną, najtańszą, najbardziej sprawdzoną i najkrótszą drogą po awans. Jeżeli ktoś wybiera inną drogę to nie zależy mu na dobru Wisły. Nawet jeżeli ma racje to niestety przy obecnym stanie finansów nie powinien się podjąć tego ryzyka, można wrócić do tego tematu, gdy wyjdziemy na prostą. JK robi dokładnie to czego go życie nauczyło. A co go nauczyło życie? Od lat prowadzi firmę za cudze pieniądze, firmę która przez 8 lat? nie przyniosła żadnego zysku. Ciągnęła na perspektywie "zaraz się rozkręci" i przekonywania inwestorów, że warto utrzymywać firmę przy życiu. Szczerze bardziej cenię sobie umiejętności właściciela warzywniaka, który prowadzi biznes by przynosił on zysk, by utrzymać z niego rodzinę i przede wszystkim on ponosi odpowiedzialność, niż prezesów takich startupów, którzy po prostu są na etacie i łańcuchu inwestora. Do rzeczy... To co się dzieje w Wiśle to mniej więcej kopia tego co działo się w Synerise, czyli długoterminowe plany, wprowadzanie innowacyjności, która w razie czego jak za te parę lat, gdy długoterminowy plan nie będzie wychodził będzie pretekstem do kupienia sobie kolejnego czasu. Al to temat na czasie, naprawdę na tym haśle idzie jechać dobrych następnych parę lat. Niektórzy mają tutaj JK za Boga. Może warto byłoby sprawdzić co ten ów Pan w życiu osiągnął? Za rok 2022 jego firma sprzedała usług za 32 miliony złotych. To nie jest zysk, to jest kasa jaka wpłynęła do jego firmy i z niej będzie robił teraz wszystkie opłaty. Może niektórzy z Was nie mają wyobrażania ile to 32 miliony w skali biznesu, podpytajcie zatem Waszych szefów ile ich firma robi obrotu, a następnie zestawcie sobie to co czytacie w internecie o JK, a to co można przeczytać o firmie w której pracujecie. Może wtedy zrozumiecie, że ktoś tu pręży muskuły, a jest tyci jak mrówka w świecie biznesu. Dodajmy, że własnością JK jest jedynie 38% tej firmy z obrotem 32 milionowym. Firmy, która jest zadłużona po uszy (pewnie na papierze bo to pożyczki inwestorów) W raporcie za 2022 rok możemy przeczytać "Niepokryta strata (2013 - 2022) - 48 578 807,75" Tak minus 48 milionów i nie, nie jest to kreatywna księgowość. Ta firma po prostu nie zarabia, ale wiadomo "zaraz się rozkręci". Zastanówcie się kto, kogo bardziej potrzebuje? Wisła potrzebuje bardziej JK czy JK bardziej potrzebuje Wisły? Przecież ślepy by zauważył, że gość lansuje się na haśle Wisła. W życiu jeszcze nie widziałem tak pchającego się prezesa, wszędzie gdzie się tylko da. Jak wygraliśmy ostatni mecz w PP w Krakowie to oczywiście musiał zając miejsce w pierwszym rzędzie za banerem do zdjęć - https://www.mzpnkrakow.pl/wp-content...40-966x644.jpg Pomijam bycie DJ'em co kolejkę w poprzednim sezonie. JK nie daje żadnej wartości Wiśle, osobiście trudno mi wskazać jakieś konkretne rzeczy, które wykonał poprawnie. Kiedyś mocno pytałem tutaj na forum by ktoś je wymienił i zawsze była cisza. Gościowy zwyczajnie w świecie podoba się być prezesem Wisły, jak zawsze w życiu jest nim w głównej mierze nie za swoje pieniądze. Nie ma w tym nic złego, można mieć zajawkę na bycie prezesem, jarać się tym, ale za tym powinien iść profesjonalizm oraz dobre wyniki spółki. A na tą chwilę, ani nie spłacamy długu, ani nie jesteśmy przekotami bijącymi się o mistrza. Jest mi naprawdę przykro, że tak wielu z Was nie potrafi tego co napisałem dostrzec. ![]()
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.
Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected] 22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#63
|
|
Przecież to proste, że Wisła jest dla niego czy ogólnie jego pożyczkodawców kolejnym projektem i nawet wpompowanie tu kilku czy kilkunastu milionów "jego", wliczane jest w koszty jego biznesu, bo może myslą, ze rozbujają tu wielkie AI i na tym zarobią w przyszłości.
Generalnie każdy normalny widzi, że Królewski ma tupet i zero pokory, np to dzisiejsze oświadczenie, że dalej Wisła będzie jakieś tam procesy scautingu prowadzić jak dotychczas itd po takim zjebanym okienku, gościu mówi o scautingu. Przecież to po prostu dramat. Zamiast zamknąć mordę to jest ciągle wtłaczanie propagandy pariasom. Generalnie Królewski to gołodupiec, który mówi, ze robi na 3 etaty. W tym czasie jeszcze jakieś 12 godzin dziennie ma czas na pisanie w internetach. Gościu jedzie na gadce szmatce, dużo gada, mało robi - co tym śmieszniej prezentuje się na tych żalach, że on to na 3 etaty pracuje Jego postać jest dość memiczna. Z człowieka, który tu wchodził jako intelektualista, biznesman, człowiek mądry i kulturalny, zostało wielkie nic, wyszło jego prostactwo, "biedactwo" i nieudacznictwo. Gdyby nie jego bajerka i obecna sytuacja Wisly, bajerka i prowadzenie firmy i Wisly na czyichś pożyczkach to gościu by w 1-2 lata skończył jak Wuja, Sobol, Pasieczny, Kiko, Rude itp itd. no ale dorwał się stołka, kombinuje i dobrze lawiruje więc dalej jest wielkim włascicielem wielkiego klubu. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#64
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#65
|
Przy czym wiele osób rozpaczliwie usiłuje relatywizować ten matrix i wyszukiwać choćby minimalne pozytywy. Zresztą Ty również relatywizujesz pisząc o 40 mln niepokrytej straty. Pisałem tu o tym, że tam jest jeszcze schowane 80 mln kosztów w poczekalni i to już jest „kreatywna księgowość”. Czyli tak naprawdę tej straty niepokrytej to jest 120 mln. Sto dwadzieścia milionów! I to jest prawda futbolu Ale oczywiście znalazł się relatywizujący kolega MaLk z wywodami, że przecież nie wiadomo co i jak, który czeka na opublikowanie nowatorskiego systemu który te 80 baniek miał kosztować i już wkrótce pozamiata globalny rynek AI. Jak to w końcu jebnie to wszyscy relatywizujący będą mieli niezłego kaca. A tak przy okazji to nie wiem czy zauważyliście, że Jarosław od miesięcy nie publikuje nic o żadnych nawet fejkowych sukcesach Synerise. Sprawozdanie finansowe (zgodnie z prawem powinno być gotowe do końca marca) też dalej nie opublikowane i pewnie jak rok temu czeka do 30 czerwca czyli ostatniego możliwego terminu. Jak koledzy myślą dlaczego? Pewnie wyniki tak dobre, że moglibyśmy oślepnąć od ich blasku i prezes nas chroni nie publikując. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#66
|
może nie dla ludzi, którzy mimo że jest chujowo z zupełnie innych powodów, muszą robić wyjęte z rowa porównania do tych co wynosili kasę w reklamówkach (choć być może czuli piłkę lepiej niż Jarosław), strzelam że gdyby chodziło mu stricte o kasę (w sensie żywą gotówkę, nie PR, "ekwiwalent reklamowy" i tak dalej), może byłoby tutaj lepiej
Ostatnio edytowane przez Watts : 29.05.2024 o godz. 22:00.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#67
|
|
Ktoś zarzucał Jarosławowi, że wynosi kasę? No błagam.
Przecież on ją pali w takim tempie, że nic do wyniesienia nie zostaje. ![]() Przed chwilą mnie tknęło, żeby sprawdzić jak mu idzie. Sprawozdań w KRS nie ma ale są przecież inne sposoby. Taki wpis na GoWork można znaleźć (są i inne z tego roku w tym samym tonie): „Były; 10.04.2024 10:59; Nie polecam, firma od ponad pół roku nie potrafi regularnie wypłacać pensji. Miało być to chwilowe ale są to przerwy sięgające nawet 3 miesięcy bez żadnych wypłat. Innym pracownikom polecam uciekać stamtąd póki jeszcze macie jakieś oszczędności.” Wygląda więc na to, że my krytykujemy Jarosława, że nam standardy z Synerise wdraża do Wisły a jest dokładnie odwrotnie! Wszak trzymiesięczne lagi w wynagrodzeniach to jest patent z uniwersum piłki nożnej. Prezes przenosi know-how z klubu do swojej firmy. Możemy być dumni. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#68
|
|
Niech "Były" odezwie się na X.To najlepszy sposób na szybką wypłatę zaległości
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|