
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#31
|
|
sezon 2022/23
Wisła, 4 miejsce w lidze, 2 pkt od bezpośredniego awansu, baraże 60 pkt. 18-6-10 61-38 sezon 2023/24 10 miejsce 12 pkt od 2 lokaty dającej bezpośredni awans, 50 pkt. 13-11-10 62-50 tu nie ma już miejsca na żaden komentarz ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#32
|
|
I jeszcze tabela fair Play za ten sezon
Wisla jest 2 pod wzgledem punktow https://www.transfermarkt.pl/fortuna...saison_id=2023 ![]() I jeszcze 5 pod wzgledem zoltych kartek i 2 pod wzgledem czerwonych Wychodzi na to, ze gramy dosc ostro by nie powiedziec brutalnie. A opinei sa przeciwne ze mamy delikatych graczy |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#33
|
|
Rzadko zaglądam na forum (i jeszcze rzadziej się wypowiadam), w zasadzie robię to głównie przy przełomowych wydarzeniach - mam jednak też oczywiście swoje przemyślenia i swoją "wizję" przyszłorocznego składu
Przede wszystkim nie wierzę w jakiekolwiek sensowne transfery, może być to kolejny turnus Hiszpanów (teraz to chyba już kolej na erasmusów), mogą to być Czesi, Słowacy, ligowcy, Latynosi - jestem pewny, że sprzedamy jak największą ilość dobrze zarabiających i zwolnimy rozczarowania, załatamy ich budżetowo - rezerwami Legenda: - Teoretycznie do pierwszego składu - przecież i tak będzie sprowadzony szrot - M - młodzieżowiec Z zagranicznego zaciągu zostawiłem tylko tych, którzy ani nie zostaną zwolnieni ani pewnie nie będzie na nich żadnego chętnego Kolejność 1-2-3 itp. niekoniecznie oddaje ich rangę w zespole - Bramkarze 1. Alvaro Raton (pewnie niestety będzie jedynką, więc będą kolejne błędy na bramce kosztujące cenne punkty) 2. Kamil Broda 3. Kacper Szewczyk - Lewi obrońcy 1. Jakub Krzyżanowski (M) 2. NOWY (teoretycznie równorzędny Krzyżanowskiemu) lub Jakub Niewiadomski - Prawi obrońcy 1. Dawid Szot 2. Kuba Wisniewski (M) - Środkowi obrońcy 1. Alan Uryga 2. Igor Łasicki 3. Kacper Skrobański (M) 4. NOWY (teoretycznie do pierwszego składu) 5. Jakub Złoch (M) - Środkowi pomocnicy 1. Igor Sapała 2. Kacper Duda (M) 3. Patryk Gogól 4. Dawid Olejarka 5. Mariusz Kutwa (M) 6. Enis Fazlaglić 7. Karol Tokarczyk (M) 8. Wiktor Szywacz - Skrzydłowi 1. Jesus Alfaro 2. Angel Baena 3. Piotr Starzyński (M) 4. Mateusz Młyński 5. NOWY (teoretycznie do pierwszego składu) - Napastnicy 1. Szymon Sobczak 2. Marcin Bartoń 3. NOWY (teoretycznie do pierwszego składu) Trener: pewnie Rude lub kolejny wynalazek Królewskiego (jeśli Rude będzie miał jaja i po prostu poda się do dymisji i w razie jej nieprzyjęcia nie stawi się do pracy), osobiście zaryzykowałbym Mariusza Jopa, a jeśli nie on to Kazimierz Moskal lub Leszek Ojrzyński. Przede wszystkim jednak niezależnie od tego, kto będzie prezesem to dział sportowy musi sobie uświadomić jedno - do wyrwania się z tej ligi wystarczy solidna obrona, wybieganie oraz szarpanie z przodu, mile widziane sensowne stałe fragmenty gry Z plusów to widzę tylko to, że większość drużyny stanowią Polacy i że jest sporo młodzieżowców (nie będzie problemu z ich brakiem), teoretycznie mielibyśmy też naprawdę solidne skrzydła. Poza tym - skład węgla i papy na środek pierwszej ligi, przy sporym szczęściu z walką o baraże |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#34
|
|
Myślę że to jest dobry czas na podsumowanie właśnie skończonego sezonu. Osobiste odczucia odnośnie tego co się tu właściwie wydarzyło.
Temat w konwencji “Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją” więc jest to miejsce żeby każdy wyrzucił z siebie to co myśli a nie na polemikę lub typowe dla tego forum przekrzykiwanie się i obrażanie nawzajem. Ja zacznę. Na początku sezonu byłem nastawiony pozytywnie, widziałem, widziałem że drużyna Sobolewskiego wygrała rundę wiosenną ale spieprzyła samą końcówkę. Rozumiałem z tego powodu dlaczego Królewski zostawił Sobola. Jeśli zagramy sezon tak jak wiosną to mimo jakichś wpadek awansujemy z palcem w dupie. Pierwsze ziarenko zwątpienia pojawiło się kiedy nie zatrzymano Fernandeza gdyż pamiętałem ile razy typ indywidualnie wygrywał nam mecze które inaczej kończyłyby się remisami lub porażkami. Potem zaczęła się liga i ziarenko zwątpienia wykiełkowało. Typowo dla pierwszej ligi oglądaliśmy mecze w której przeciwnicy bronili się w swoim polu karnym a nam brakowało kogoś kto jak Fernandez potrafiłby zrobić coś z niczego. Dochodziliśmy bez problemu do 16tki a tam już było za gęsto na naszą tiki-takę. Próbowaliśmy więc wrzutek ale Rodado - jakkolwiek nie byłby dobry - nie był w stanie do nich dojść ze swoimi 180 centymetrami. Tu zacząłem uważać, że w zimie musi przyjść duży chłop do ataku żeby z tych wrzutek był jakiś pożytek. Ściągnęli pożal się Boże Omraniego i dalej ligę goniliśmy małymi Rodado oraz Sobczakiem i liczyliśmy, że ktoś z obrońców rywala obetnie się przy wrzutce. Parę razy się udało ale za mało. Kadra na 1 ligę była zbudowana totalnie bez sensu. Wiadomo było że na 34 mecze w 28 rywal będzie stał w polu karnym i liczył na kontry. Nie wzięliśmy do kadry zawodników “głodnych ” dla których gra w Wiśle to byłaby trampolina do kariery i którzy potrafiliby dać z wątroby. Zamiast tego wzięliśmy zawodników trochę zblazowanych, już pogodzonych ze swoim statusem piłkarskim i poprostu chcących trochę zarobić. I tu już nie ma znaczenia narodowość. Można ściągnąć ambitnego Hiszpana jak Rodado a można zblazowanego grajka jak Eneko. Klub nie zidentyfikował też problemu z poprzedniego sezonu w którym dupę ratował nam Fernandez, nie ściągnięto wysokiego napastnika którego można by użyć w momentach kiedy przeciwnik broni się w 16tce. Z tego powodu każdy trener drużyny przeciwnej, który posiadał choćby jedną zdrową komórkę mózgową miał zajebiscie łatwo “przeczytać” plan trenera Wisły, wystarczyło spojrzeć na wzrost zawodników Wisły i było wiadomo, że jedynce co możemy grać to kombinacyjnie. Niestety nie daliśmy sobie możliwości zaskoczenia przeciwnika innym sposobem gry czy to wpuszczając dryblasa z ławki czy też w pierwszym składzie. Pozostało nam tylko liczyć na indywidualne błędy przeciwników, które nawet jak się zdarzyły to nie potrafiliśmy ich wykorzystać marnując sytuację sam na sam czy pudłując na pustą bramkę jak Baena w Gdańsku. Podsumowując to był to sezon pełen frustracji, złych decyzji i wyborów personalnych osłodzony pucharem Polski. Można się pocieszać że za sto lat kilka sezonów na drugim froncie nikt nie będzie pamiętał a puchar w gablocie będzie się liczył. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#35
|
Sobczakowi, Złochowi, Niewiadomskiemu, Łasickiemu kończą się kontrakty (w przypadku 3 pierwszych to pewnie ich nie podpiszą, niestety z Łasickim pseudoprezes chce podpisać, co nadaje się chyba tylko kabaretu...) Dudy to tu w nowym sezonie nie zobaczymy tak że tak... ps. zapomniałeś o Talarze, o którym Jarosław mówił "że Wisła swoich nie zostawia" więc pewnie go przedłużą.... i o Goku którego niestety przedłużyli...
Ostatnio edytowane przez emjot : 27.05.2024 o godz. 20:51.
![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#36
|
|||||||||||||||||
|
No dobra, wiele się działo przed zwolnieniem Sobola, po zwolnieniu go a przed zatrudnieniem Rudego. Zdania na forum były podzielone a wiele osób nie umiało uszanować tych, którzy jak widać mieli rację. Czas więc zamknąć temat i podsumować również chamsto niektórych użytkowników tego forum:
Propaganda Markusa, który od początku albo miał jakiś interes albo urojone wizje bo on wie lepiej i wystarczy kilka prostych kroków aby było pięknie, bo jak on tak mówi to tak musi być, bo on się zna: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wolfy, jeden z większych buców i nieomylnych: Cytat:
Cytat:
Drozd, jeden z większych odklejeńców: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Generalnie wiadomo, że bajkopisarz Markus, teoretyk, miał najwięcej do powiedzenia więc łatwo mu te wypowiedzi powyciągać teraz. U każdego z trójki markus, wolfy, drozd widać jakaś nienawiść do tego co jest polskie, kompleksy niższości lub jakiś cel w promowaniu zagranicznego szrotu piłkarskiego i trenerskiego. Szczególnie wypowiedzi markusa były do pożygu, co drugi post był o Carillo, Hiszpanach, o tym, ze potrzebny jest trener z Hiszpanii. Część postów była jakby z chatuGPT, tak jak ten wysryw od myślników dlaczego trener z Hiszpanii sprawdzi się lepiej. No i standardowo, widać jaka była optyka na Sobola i jego pracę, co oni wtedy pisali o klubie, trenerze, wynikach, a gdy podmienione zostało nazwisko parodysty Sobolewskiego na Rude, ba, parodysta Rude nawet przebił Sobola w ośmieszeniu Wisły, to nagle święta trójca tego forum wykonała zwrot o 180% i po 4 miesiącach twierdzą wszystko odwrotnie. A tutaj popis chamstwa, gdy np. ja zaczałem wyliczać dlaczego Rude to pomyłka trenerska. Tu już musieli mnie atakować bo nie mogli zdzierżyć, że ktoś śmie obrażać im Hiszpana i pseudo trenera: Markus: Cytat:
Cytat:
wolfy: Cytat:
drozd: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Na przeprosiny oczywiście nie czekam bo przeprosiny od takich pariasów nic nie znaczą. Życzę wam jedynie żebyście wyleczyli swoje kompleksy i nie dali się robić w chuja magikom pokroju Królewskiego czy piękny Albert z Hiszpanii, bo koniec końców to wy wychodzicie na idiotów świecąc oczami za amatorów. Jedyna satysfakcja z tego gówna jest taka, ze po tylu latach kibicowania Wiśle i przyglądania się działaniom trójcy a obecnie Zaskrońca jednak coś się z sytuacji z klubu rozumie i kuma. Może gdyby w klubie mieli coś do powiedzenia cokolwiek kumający i rozumiejący, a nie wieczne lizodupy, które w imię swoich interesów albo kompleksów liżą się po fiutach ciągle, to byśmy z miejsca ruszyli do przodu. PS Ja już tu nawet nie wstawiałem tego .......enia o Omranim i setce innych pokazów cyrkowych, które sie odbyły w tej rundzie. Ale wszystko koniec końców odwróciło się kompletnie na inną stronę niż ci nasi eksperci wymyslali. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
||||||||||||||||||
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#37
|
|
Ja jestem zdania, że forumowa trójca święta: Markusik, wolfy i drozd powinna być usunięta za promowanie hiszpańskiego szrotu, przez który Wisła dwa lata z rzędu nie awansowała.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#38
|
|
Cytat:
Złoch - sam widzisz, jaka jest na środku obrony mizeria, lepszej okazji do szybkiego wejścia do seniorskiej piłki może nie mieć - chyba że na środek obrony sprowadzą szrot na kilogramy i znowu 30letni Hiszpan będzie pierwszy w kolejności przed gościem, co może jeszcze się coś nauczy Niewiadomski - jego zostawiłem jako opcję zamiast NOWEGO, myślę, że kogoś będzie chciała Wisła sprowadzić - inna sprawa, czy znajdą. Niewiadomski też raczej nie będzie miał tylu opcji, by od razu odpuszczać Wisłę Łasicki - no on zostaje, nie wiadomo kiedy wróci do gry, no ja środka obrony bez choć jednego transferu przychodzącego nie widzę (zakładam, że Colley zostanie sprzedany a Eneko zwolniony) Talar - ja myślę realistycznie, gość jest wiecznie kontuzjowany, częściej chyba niż Uryga i Łasicki razem wzięci Duda moim zdaniem zostanie - ale to tylko moja teoria Tak samo Ratona, Alfaro i Baenę zostawiam nie dlatego, że tak ich lubię tylko dlatego, że takiego szrotu nikt nie weźmie (a na pewno nie za taką wypłatę, jaką oni zaśpiewają) Niestety, na solidne transfery pod 1 ligę nas nie stać - a to, co jest obecnie ewidentnie się skończyło i na boisku nie wypali już ani razu |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#39
|
|
ALAN i CZŁAPAŁA WON JAK NAJDALEJ !!! Najlepiej do Płocka.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#40
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#41
|
|
Ja natomiast proponuję trenera prosto ze Związku Radzieckiego i minimum 3 dni treningów w tygodniu tylko i wyłącznie z piłkami lekarskimi.
Ojrzyński LOL ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#42
|
|
|
Cytat:
Cytat:
![]() Jako mieszkaniec Niepołomic (rdzenny) obserwuję Puszczę regularnie, czy ktoś tutaj myśli, że tam są indywidualnie lepsi (może poza środkowymi obrońcami) piłkarze niż u nas? Nie - ale są wybiegani, walczą, dodali do tego stałe fragmenty gry - i dzięki temu drużyna budowana za pieniądze dołu 1 ligi właśnie utrzymała się w Ekstraklasie. Naprawdę, Orest Lenczyk na pewno by nie zrobił ani w tym, ani w poprzednim sezonie gorszego wyniku niż się udało realnie. I nie chodzi mi tu o bieganie dla samego biegania, ale o sensowne przygotowanie fizyczne i taktyczne do realiów 1 ligi. Naprawdę tu nie trzeba grać cudów, tylko proste piłkarskie schematy na odpowiednim tempie. Przecież jakby Sobolewski czy Rude dostali kadrę Znicza Pruszków, to by pod Warszawą się z 1 ligą pożegnali jeszcze w kwietniu. O ile Sobolewski prawdopodobnie jest po prostu max przeciętnym trenerem (i dlatego notował z drużyną wyniki przeciętne), to Rude po prostu jest niedostosowany do realiów 1 ligi. Nie dotarło do niego, że polska piłka jest tak abstrakcyjna, że tutaj żadne AI nie będzie miało zastosowania na większą skalę |
||
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#43
|
"Kretyńskim pomysłem będzie jedynie powierzenie drużyny kolejnemu nieopierzonemu trenerskiemu nowicjuszowi, bez osiągnięć i wyników, oraz o niezweryfikowanym niczym warsztacie." Aż dziwne że tym wpisem się nie broni? |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#44
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#45
|
|
mniejsza niż myślisz
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#46
|
|
Jest różnica między tym, co gra Puszcza, a prostackim futbolem prezentowanym przez drużyny Ojrzyńskiego.
Serio, po co my w ogóle dyskutujemy o typie, który został wielokrotnie negatywnie zweryfikowany w Polsce ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#47
|
|
Cytat:
Zresztą piłkę "prostą" od "prostackiej" oddziela tylko nazwa klubu i nazwisko trenera. "Autobus" Mourinho czy styl Simeone w Atletico był/jest bardziej atrakcyjny niż to, co serwuje Puszcza? Wystarczy, że było skuteczne. Wolałbym zobaczyć "bandę świrów" robiącą awans niż Goku i Alfaro bez chęci do gry, Villara bez formy i sadzącego babola za babolem, Baenę bez głowy... Moskal jest specjalistą od awansów, zna dobrze pierwszą ligę i jej realia, na pewno gralibyśmy bardziej pragmatycznie niż teraz Ojrzyński gwarantuje przygotowanie fizyczne i zaciekłą grę defensywną oraz kontry. Akurat w defensywie mamy największe braki jeśli ktoś nie zauważył. Wolałbym awans w paskudnym stylu niż drugi wynik w strzelonych bramkach i środek tabeli (zwłaszcza, że te strzelone bramki to bardziej wartość jednego zawodnika niż efekt jakiejś celowej taktyki) Bardzo ciekawą opcją byłoby sięgnięcie po Jopa |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#48
|
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#49
|
|
Cytat:
A i koszty nie muszą być powalające - w Puszczy w sezonie 19/20 i 20/21 zdecydowana większość piłkarzy zarabiała kwotę czterocyfrową, a niejaki Jose Embalo poszedł tam, gdzie dostał więcej kasy - do Olimpii Grudziądz. Tam nie zrobiono kominów płacowych, tam dalej drużyna jest niskobudżetowa - tam większość piłkarzy w mojej opinii prezentuje indywidualnie poziom najwyżej pierwszoligowy, i to dolnej części tabeli. Ale mają trenera, który ułożył ich w logiczną całość. U nas aż takiej różnicy w Wiśle by nie było (choćby przez to, że trener by nie miał tyle czasu), ale naprawdę chyba nas nie przerasta znalezienie polskiego trenera, który ogarnąłby 1 ligę? Ojrzyński akurat dobrze mi pasował pod to, na czym się musimy skupić - walka, defensywa, dążenie do celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#50
|
|
Nie będę nawet wchodził w dyskusję o Puszczy, bo jest kretyńska. Poprzestanę na tym że mamy aktualnie w kadrze 0 pasujących do niej zawodników, a sporo piłkarzy ma jednak kontrakty i ich nie rozwiąże.
AS ma sporo racji w tym że założenie że Sobolewski powtórzy poprzedni sezon ze znacznie gorszym materiale ludzkim to była głupota. Nie mieliśmy w składzie nikogo kto byłby choć zbliżony umiejętnościami albo stylem gry do Fernandeza, Muli, Igbekeme. Proponuję porównać liczbę karnych (wynikających z umiejętności indywidualnych Fernandeza), strzałów z dystansu i celnych wrzutek. Jedynym zawodnikiem który umie dośrodkować jest Junca, niestety nie ma już zdrowia do piłki. Pisałem o tym od początku sezonu. Ponieważ nie było pieniędzy na wymianę połowy składu, w przerwie postawiono na jeszcze więcej tego samego. Zamiast masakrowania wrzutkami rywale zaczęli tym razem ścigać się z naszymi (z braku lepszego określenia) "obrońcami". Sytuacji stwarzaliśmy o wiele więcej, ale skuteczność była tragiczna. Niestety, w ramach robienia sobie popularki przedłużamy kontrakty z leszczami jak Łasicki który jest niski, wolny i słaby fizycznie, ale za to nie umie się ustawiać do wrzutek. Nie rokuje to dobrze. Są tacy którzy wierzą że jest gdzieś tam odpowiedni trener który uwypukli zalety miernot i ukryje ich oczywiste wady. Ja pozostanę sceptyczny. Ale Puchar Polski super że zdobyliśmy. P.S. Dla tych którzy nie wiedzą czemu wcześniej mieliśmy więcej karnych - obecnych frajerów nie trzeba faulować. Raz że zaraz sami stracą piłkę, dwa - nawet jeśli nie to i tak nie strzelą. Wystarczy pilnować Rodado.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 28.05.2024 o godz. 16:47.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#51
|
|
Boniek pięknie podsumował ten hiszpański cyrk i Zaskrońca.
https://www.google.com/amp/s/www.spo...ie-w-jezyk.amp Cytat:
Wyszło na moje, czyż nie? Tylko Wisła jest trzeci sezon w pierwszej lidze po dwóch sezonach burdelu hiszpańskiego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#52
|
W większości przypadków sędzia nie podyktuje karnego dla Wisły, bo cała Polska zaraz zacznie rozpatrywać tego karnego na sto trzydziestą stronę. A po co sędzia ma się stresować? |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#53
|
Ale fakt że taki Sobczak na starcie łapie rywala za koszulkę i się z nich przepycha z miejsca zmniejsza szansę na odgwizdanie faulu. Chociaż było kilka skandalicznych decyzji przy ewidentnych faulach na nim. Fernandez wywierał presję i miał szybką nogę, wchodził w pole karne i nie było zmiłuj. Każda próba wyłuskania piłki to był na 80% karny. Porównajmy to z Goku, który sam straci piłkę albo wbiegnie w rywala. Większość karnych w tym sezonie to były zagrania ręką, czyli faule niewymuszone.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 28.05.2024 o godz. 16:37.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#54
|
Proponuję wymianę "argumentów" z Markusem.... |
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2022
Offline |
#55
|
Colley, Duda, Jaroch, Eneko, Junca i Carbo - tych kartek mogłoby nie być gdyby uważna gra w obronie z dobrą komunikacją i lepszą szybkością obrońców. Może Junca... nie wiem... ale już autor tego tematu nazwał go po imieniu. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|