
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#31
|
|
do super planu super prezia dodałbym zoaranie piłki młodzieżowej
Pławiński w Legii Urbański w Legii Przybyłko w Warcie Krysa w Lechu jakby nazywali się Sanchez, Jesus czy inny Baena mieliby szansę u Rudego i Kika ps. o Warczaku oddanym do Stali R. nie wspomnę... ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#32
|
Tyle że i tak z nich pózniej niewiele wyrosło. Zarówno Legia jak i my ostatnimi czasy mamy fatalne podejście do młodzieży. Topi się tu każdy kto się pojawi. Wisła nie jest klubem gdzie młody może się rozwinąć, mamy tu fatalne środowisko - pierwszy przykład z brzegu to choćby Starzynski. Nagle potrafi strzelać i asystować? Wachowiak też się ogarnął, bo ktoś zacisnął żeby i dał mu się ograć. Poza tym poziom Wisły jest taki a nie inny, że nie ma argumentów aby utrzymać najzdolniejszych juniorów. Może zawalczyć o jednostki, ale trend pozostanie taki jaki mamy. Inna kwestia to cierpliwość do zawodników i możliwość harmonijnego rozwoju. Nie każdy jest gotowy na grę u nas w wieku 21 lat. Widzimy to choćby np co teraz wyprawia Hubert Sobol. On za rok będzie jednym z czołowych snajperów 1 ligi jeśli KKS Kalisz awansuje po barażach. Konsensus do całości jest niestety taki a nie inny, że odpływ juniorów to obecnie jest nasz najmniejszy problem, ale tylko dlatego że w obszarach kluczowych dla istnienia klubu mamy dramatyczna sytuacje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#33
|
Handzlik nie zaliczył w L ani jednego meczu w lidze, Urbański ma już ich 6 Przybyłko też jest po debiucie z Warcie w eksie, jakby nie to że się połamał miałby tych meczy znacznie więcej niż 3 Co z nimi będzie dalej to się okaże, Urbański ma szansę na rozwój i grę w I składzie, bo Feio nie boi się grać młodymi. Tyle tylko, że jak przyjdą kopacze za ciężki mioduski szmal, to przekaz może być jeden. Ma grać xyz a nie ten gówniarz z Krakowa. niechęć do młodych zaczęła się w erze Cupiałowej, bo przedtem Wisła młodymi stała, oczywiście to inne czasy były ale ostatnie MP przed Telefoniką to w zasadzie zrobili nasi wychowankowie, Musiał przyszedł z Wieliczki, Iwan przyszedł z Wandy, Maculewicz z Bolesławca via Garbarnia, Płaszewski z Hutnika, Motyka z Żywca via Hutnik, Kmiecik z Węgrzcanki via Cracovia, Jałocha ze Swoszowic. Czyli na 26 ludzi w kadrze 19 to wychowankowie. Sobola oglądałem regularnie w TVP Sport w transmisjach z II ligi mnie nie porywa, zwłaszcza że poziom tej ligi jest marny i szczerze sobie powiedzmy, że przy tej budowie i stylu gry nie zrobiłby u nas żadnej kariery. Biorąc jeszcze poprawkę, że jednak w I lidze obrońcy są jednak "ciutkę" lepsi niż w II. ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#34
|
|
Zatrzymanie juniora którego chce topowy zespół Ekstraklasy albo z zagranicy jest bardzo trudne i moim zdaniem - bezcelowe, co pokazują przykłady Buksy i Krzyżanowskiego.
Taki Duda się jednak u nas rozwinął, w tym sezonie zrobił bardzo duży postęp w stosunku do poprzedniego. Podobnie Gogół, zaryzykuję że talent chłopaka eksplodował. Ostatni - którego Rude wprowadził samodzielnie - to Kutwa, łapał minuty ale tutaj to na dwoje babka wróżyła. Na środku pomocy jak już wchodził to nie dawał argumentów do narzekań, jedno wejście na stoper w meczu z Katowicami to jednak zbyt specyficzny przypadek żeby wyciągać wnioski. Z drugiej strony tragedia w postaci Krzyżanowskiego który na grę ewidentnie nie zasługiwał, ale Królewski coś tam z jego agentem podpisał, albo obiecał - efekty wiadome. Moim zdaniem - nic na siłę. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie i pamiętać że młodzi piłkarze miewają dramatyczne wahania formy (poza Dudą, który w tym sezonie zaliczał co najwyżej pojedyncze gorsze mecze). A już rojenia o tym że wychowankowie będą stanowili trzon zespołu powinno się leczyć farmakologicznie. W najlepiej szkolących klubach na świecie do pierwszej drużyny trafiają jednostki.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.05.2024 o godz. 13:57.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#35
|
|
Pieprzyć wychowanków. serio. Dajcie mi przykład wychowanka Wisły który w ostatniej dekadzie:
1. Poszedł za dobre pieniądze do innego klubu. albo 2. Stanowił o sile zespołu, grał w Wiśle regularnie na wysokim poziomie. Trafiają się nam pseudo gwiazdy pokroju Buksy czy Krzyżanowskiego, przekonane o swoim niebagatelnym talencie. Jednego już Serie A zweryfikowała, niech sobie Krzyżan też zmiata robić karierę na zachodzie, powodzenia i krzyżyk na drogę. Na pewno kariera będzie tak samo owocna jak Adriana. Jak ktoś już się staje solidnym ligowym wyrobnikiem to się na nas wypina jak np. Stolarski czy Nalepa. Do tego jeszcze masa odrzutów którzy przepadli w międzyczasie .... wie gdzie: Czekaj, Szewczyk, Kuczak, Handzlik czy Zając. Jakbym sobie przypomniał więcej tego szrotu to pewnie bym jeszcze tak 10 minut mógł wymieniać. Zamiast sie napalać na wychowanków, sensowniej jest skanować lokalny rynek pod kątem sensownym młodych piłkarzy, brać ich do CLJ czy rezerw i dawać się wykazać. Może jeden na 20 wypali, co i tak będzie 3x lepszym wynikiem od liczenia na młode zblazowane gwiazdy co siedzą w Wiśle od trampkarza. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#36
|
ale ci wzięci do CL to też będą nasi wychowankowie po określonym czasie ![]() Chrapek poszedł za niezłe pieniądze o ile pamiętam, tylko nie wiem czy włosi się wypłacili (dokładnie 10 lat temu do Catanii)rojenia wolfy'ego pozostawię bez komentarza bo tak jak jego wypociny o rudym trenerze nie potrzebują komentów, tak i to co wyżej też ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#37
|
|
Nie przedstawi niczego bo będzie liczył, że ludzie o tej deklaracji zapomną przez miesiąc.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#38
|
|
Nie będzie żadnego planu trzyletniego, jest tylko nowa pijarowa inicjatywa Królewskiego. Tyle w temacie.
Już zimą odeszliśmy od poprzedniego modelu ściągania hiszpańskich zawodników z tamtejszych niższych lig na rzecz okazji podsuwanych przez algorytm czy inną sztuczną inteligencję. Teraz tego ostatniego będzie jeszcze więcej jak Królewski sam wielokrotnie zapowiadał. Jeśli efekty będą takie same jak zimą, to wiadomo jak się to skończy. A pieniędzy na ewentualne wzmocnienia będzie coraz mniej, a nie coraz więcej. Entuzjaści ściągania nowych Wachowiaków, Łasickich czy opierania się na takich zawodnikach jak Krzyżanowski bądź Uryga i Szot, mogą szybko boleśnie się przebudzić. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#39
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2018
Offline |
#40
|
|
Zapowiedź planu trzyletniego, który będzie opublikowany za miesiąc, to nic innego, jak zakamuflowana informacja, że na dzisiaj nie mamy planu i potrzebujemy czasu, żeby się ogarnąć!!! To samo było po spadku z ESA, plan miał być za miesiąc...
Nalepa od nas nie uciekł, z tego co pamiętam, to Smuda z niego zrezygnował, bo wg niego prezentował za niski poziom... Markusie, nie wrzucaj Szocika do jednego wora z Wachowiakiem , popatrz lepiej jak wyglądały takie tuzy futbolu, jak Satrustegui, Goku, Alfaro, Villar, mam wrażenie, że masz chłopie jakieś kompleksy i mentalność hiszpańskiego lokaja... Powód: ..
Ostatnio edytowane przez Greg25 : 27.05.2024 o godz. 16:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#41
|
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#42
|
|
Plan Królewskiego zaczyna się klarować.
Kozioł ofiarny został już znaleziony - Kiko Ramirez. To na niego zostaną zrzucone wszystkie niepowodzenia, kwasy w szatni itd. Prezes super, trener responsywny a piłkarze ambitni. No i pracownicy klubu rozwijają się. Tylko Ramirez be. Teraz nowe otwarcie, fajny filmik promocyjny od Tadzia i jedziemy z tym koksem. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#43
|
a po drodze kilka kompromitacji w Europie ja nie wiem czy chcę to widzieć :( ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#44
|
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#45
|
|
Martwi w ogóle sama nazwa."Plan Trzyletni"...
"Three-year Strategy" albo "Strategy&Future" to brzmi bardziej dumnie i nowocześnie |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#46
|
|
Tak, SF brzmi adekwatnie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Offline |
#47
|
|
skoro prezio banuje na twiterze machając bananami jak cepem
ciekawe kiedy tu zablokuje wszystkich niewiernych Tomaszów ![]() ![]()
La tierra giró para acercarnos, giró sobre sí misma y en nosotros,
hasta juntarnos por fin en este sueno, como fue escrito en el Simposio. Pasaron noches, nieves y solsticios; pasó el tiempo en minutos y milenios. Una carreta que iba para Nínive llegó a Nebraska. Un gallo cantó lejos del mundo, en la previda a menos mil de nuestros padres. [...] |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#48
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#49
|
|
Skład budować na:
Młyński, Starzyński, Olejarka, Gogół, Duda, Rodado, Carbo. Oto mój plan miesięczy w ramach planu 3 letniego ![]()
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#50
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#51
|
![]() Tak to widzę, Panowie. Jest 5G, są dane, jest plan, jest Hiszpania. Vamos. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#52
|
|
no wiesz
to raczej Katalonia, a oni mają swoje zdanie co do tego czy są Hiszpanią ![]() zupełnie przeciwne do tego co sądzi o nich reszta kraju, a zwłaszcza Partido Popular, Vox i Kastylia ![]() ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#53
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#54
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#55
|
|
Raton, Letkiewicz
Krzyżanowski, Szot, Łasicki, Uryga, Colley, Skrobański, Jaroch też pewnie dogadany Sapała, Carbo, Kutwa, Gogół, Duda, Fazlagic, Baena, Alfaro, Starzyński, Młyński, Gogół, Olejarka, Szywacz, Goku. 23 chłopa z ważnymi kontraktami nie licząc Rodado, który odejdzie. Mieszanka rutyny z młodością. A skoro prezes Królewski okazał miłosierdzie podpisując kontrakt z Łasickim przy szpitalnym łóżku to pewnie można dodać do tego grupy Talara a może i Juncę (też kontuzjowany na polu meczowym). Jest kim grać! (wpis ironiczny) ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#56
|
oczywiście część z nich zniknie (te wszystkie Bregu, Omarani, Czikczany itp.) ale to Bizancjum jest więc straszyć swoją publikę będzie kim ![]()
Ostatnio edytowane przez emjot : 28.05.2024 o godz. 13:01.
![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#57
|
|
Nie rozumiem całego założenia, że po tak dobrym sezonie gdzie przecież wszystko było zrobione idealnie, wlcznie z transferem okazją Omranim (tania okazja a moglo cos z tego byc), ktory został wyjebany dycsyplinarnie przez trenera więc tym lepiej bo za małą kasę trener zbudował sobie autorytet.
I co, teraz nagle chcemy tę maszynę rozwalić i budować od nowa? Po co? Przecież trener zostanie dopóki Królewski tu rządzi. To co my chcemy w takim razie zmieniać? Przecież wszystko było i jest robione dobrze, jesteśmy klubem przyszłości, nowoczesnym klubem, jesteśmy na etapie wdrażania AI do Wisly, a później do klubów z całego świata i na tym będziemy zarabiać. Mamy kadrę budowaną 2 lata. W przyszłym sezonie gramy na 5 frontach. Ten sezon to najwiekszy sukces od kilkunastu lat i zdobycie PP. Co ten szaleniec Krolewski chce zmieniac? ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#58
|
|
Ja mam plan trzy krokowy.
Krok 1. Wywalić odpowiedzialnych za upokorzenie w lidze JK (z posady prezesa) Kiko, Rude. A także kogo się da ze składu. Wszyscy mają skażony mental i trzeba cudu, żeby to zmienić. Dla zasady, bez zbędnych analiz czytania raportów, oglądania się na puchary itd. Krok 2. Zatrudnić znającego się na rzeczy prezesa i dać mu działać. W pierwszej kolejności wietrzenie pokoi i gabinetów. Z tych ludzi co tam pracują i tak już nie będzie pożytku. Zatrudnić fachowego dyrektora sportowego i dać mu budować cały dział sportowy, dział szkoleniowy, skład itd. Krok 3. Wystawić Wisłę na sprzedaż. Ten skład właścicielski już pokazał co potrafi. Do czasu zalezienia kupca dać pracować mądrzejszym wg punktu 2. Działać trzeba szybko, ale nie pochopnie. Nie miesiące a góra tygodnie. A i krok 0. Zaprzestać pitolenia na twiterze, w tym pitolenia o wprowadzaniu AI. Nie ma za co panie prezesie. Ja ten plan to miedzy zupa a drugim wymyśliłem. Na bank zadziała. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#59
|
|
49 chłopa na kontraktach, z czego 20 z nich zarabia jakieś głodowe pieniądze na juniorskich kontraktach. Ktoś w tych rezerwach musi grać, już nie przesadzajcie.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#60
|
Ciekawe czy ktokolwiek będzie miał nad tym panowanie ilu z tych chłopaków zatrzymać (Filipek, Jop?). Przydałoby się uniknąć kilku wpadek jak to miało ostatnio miejsce i odpuszczenie lekką ręką niepozornych chlopakow (Warczak, Feliks). |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|