The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 08.04.2024, 19:23
Karherop napisał(a):Wyświetl post

A Wisła na tym nie straci. Przynajmniej nikt nie będzie miał na starcie złej woli.
Obyś miał rację. Co do np. budowy metra: na razie to tylko ogólnik, nie ma finansowania, ani gwarancji dla tej inwestycji, są tylko obietnice i zapowiedzi, a przedstawiciele partii Miszalskiego już nieraz pokazali, że obietnice w ich ustach to zwykłe pustosłowie (jak słynne 100 konkretów).

Patrząc też na podejście PO do strategicznych inwestycji na terenie naszego kraju, które obecnie niemal w całości stoją pod dużym znakiem zapytania (nie tylko CPK) też trudno być optymistą, że jakikolwiek ambitny plan zrealizują lub będą mieć ku temu realną wolę.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 08.04.2024, 21:40
Aleksander Miszalski urodził się w Krakowie 7 sierpnia 1980 r. jako pierwsze dziecko prof. Jadwigi i prof. Zbigniewa Miszalskich. Ma młodszego o dwa lata brata Henryka. Rodzice byli działaczami Solidarności, dziadkowie działali w AK, pradziadek Stefan Bobrowski był przywódcą powstania styczniowego. Rodzina o krakowska o korzeniach austriacko-francusko-żydowskich. Posługuje się językiem angielskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim. Kibic Wisły Kraków. Wychował się przy ul. Meissnera na granicy Krakowa i Nowej Huty w bloku z “wielkiej płyty” (istnieje do dziś ul. Meissnera 6/190), gdzie z rodzicami mieszkał przez 15 lat. Grał w tym czasie w piłkę nożną w Klubie Wieczysta. Chodził do Szkoły Podstawowej nr 8. Był piątkowym uczniem. Jego ulubionym przedmiotem w szkole była geografia i historia, ponieważ interesował się od dziecka polityką i gospodarką. Laureat olimpiady przedmiotowej z języka niemieckiego, geografii. Na przełomie czwartej i piątej klasy wyjechał z rodzicami na pół roku do Monachium. Po kilku latach od powrotu do Krakowa zamieszkał na Kurdwanowie (“z czasów LO najbardziej pamiętam to, że na zajcia jechałem ponad godzinę”). Ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie na profilu ekonomiczno-społecznym. Zdał maturę z geografii, języka niemieckiego i języka polskiego. Działał w harcerstwie. Był ministrantem w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. Fan zespołu Metallica. Jako osiemnastolatek zapisał się do Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, do czego przekonał go Andrzej Domański. Po rozpadzie stowarzyszenia na frakcję proPO i proUW, pozostał przy Unii Wolności. Grał wówczas w TS Tramwaj Kraków.

Jego pierwszym kierunkiem studiów były stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jako dziewiętnastolatek pracował przy wykopaliskach archeologicznych przy budowie autostrady A4 przy Kurdwanowie. W wieku dwudziestu lat dorabiał w czasie wakacji pracując na dworcu głównym w Krakowie “naganiając” klientów dla węgierskiej firmy Strawberry Hostels. Z kolegą zdecydował się wówczas na rozpoczęcie własnej działalności w tej branży. Pierwszy hostel otworzył we Wrocławiu, jako obiekt wakacyjny. Jego pierwsza firma wynajmowała akademiki od uczelni wyższych. Przy czternastym podejściu prorektor Drozdowski z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdecydował się wynająć uczelniany akademik za 25 tys. zł. Pierwszego dnia z ich usług skorzystało dwanaście osób na trzysta miejsc noclegowych, co stanowiło Âź progu rentowności. W następnym roku wznowili działalność we Wrocławiu oraz otworzyli w Gdańsku i zaczęli zatrudniać pracowników. Rok później działali we Wrocławiu, Gdańsku (dwa obiekty), Warszawie i Krakowie (cztery obiekty). W szczytowym momencie działalności firma prowadziła łącznie dwadzieścia obiektów w Rydze, Wilnie, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Zakopanem, Bratysławie, Pradze, Wiedniu, Florencji i Wenecji (2010 r.), w tym obiekty całoroczne i sezonowe. Po trzecim roku studiowania stosunków międzynarodowych rozpoczął studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i turystykę na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Przeprowadził się do Starego Miasta (kolejno ul. Dietla, ul. Kurniki, ul. Pawia). W 2007 r. bierze ślub. Studia ukończył w 2010 r. Z przyjaciółmi założył lokalne stowarzyszenie Forum dla Polski zajmujące się walkę o zieleń, powstawanie ścieżek rowerowych, organizację EURO 2012 w Krakowie, organizacją debat Salon Dla Młodych. Stowarzyszenie wystawiło listy w wyborach do Rady Miasta Krakowa uzyskując 1 proc. poparcia w 2006 r. Do Platformy Obywatelskiej wprowadził go Łukasz Pawełek, który spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia w barze Kot w Butach (po kilku latach lokal pod nazwą Pod Prąd należał do Miszalskiego). Dołączyli do Koła Młodych zapisując do partii dwieście osób. Współpracował wówczas politycznie z Łukaszem Gibałą będącym główną opozycją do przewodniczącego PO w Krakowie.

W 2010 r. roku startował w wyborach do Rady Miasta Krakowa z list PO, zabrakło mu 30 głosów do objęcia mandatu. Tego samego roku bierze rozwód. W 2011 r. wystartował w wyborach do Rady Dzielnicy I Stare Miasto uzyskując mandat. Jako radny walczył o otwarcie parku Jalu Kurka (park otwarto dla mieszkańców 1 stycznia 2023 r.), powstanie parku przy ul. Karmelickiej (dziś Park Szymborskiej), ruch jednokierunkowy w pierwszej obwodnicy, plac zabaw na plantach, utrzymanie Hotelu Cracovia i Hotelu Forum. Zostaje sekretarzem Krakowskiej Izby Turystyki. W 2014 r. zostaje radnym Miasta Krakowa. Jako radny wprowadza bezpłatną komunikację w dni smogowe i angażuje się w proces wymiany kopciuchów. Wśród głównych zagadnień, które podejmuje jest walka z zanieczyszczeniami powietrza, walka o zieleń i nowe parki (park Tetmajera, park Radzikowskiego, ochrona lunety warszawskiej, Fortu Bronowice). W 2016 r. zostaje przewodniczącym PO w Krakowie, a w 2017 r. przewodniczącym PO w Małopolsce. W 2019 r. ponownie bierze ślub. W tym samym roku zostaje posłem na Sejm RP uzyskując 15 987 głosów. Zasiada w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju. W wyborach 2023 r. uzyskuje reelekcję zdobywając 29 414 głosów.




komuchem nie jest a to już coś

zresztą nie rozumiem jak ktoś sie wogle może nabierać na szemranego biznesmena gibałe który robiąc wraz ze swoją rodziną wielomilionowe interesy zdołał sie PR-owo wykreować na jakiegoś oczyściciela Krakowa z politycznego syfu
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 08.04.2024, 21:53
Poza tym,że należy do Socios,zalet brak.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 09.04.2024, 05:52
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Aleksander Miszalski urodził się w Krakowie 7 sierpnia 1980 r. jako pierwsze dziecko prof. Jadwigi i prof. Zbigniewa Miszalskich. Ma młodszego o dwa lata brata Henryka. Rodzice byli działaczami Solidarności, dziadkowie działali w AK, pradziadek Stefan Bobrowski był przywódcą powstania styczniowego. Rodzina o krakowska o korzeniach austriacko-francusko-żydowskich. Posługuje się językiem angielskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim. Kibic Wisły Kraków. Wychował się przy ul. Meissnera na granicy Krakowa i Nowej Huty w bloku z “wielkiej płyty” (istnieje do dziś ul. Meissnera 6/190), gdzie z rodzicami mieszkał przez 15 lat. Grał w tym czasie w piłkę nożną w Klubie Wieczysta. Chodził do Szkoły Podstawowej nr 8. Był piątkowym uczniem. Jego ulubionym przedmiotem w szkole była geografia i historia, ponieważ interesował się od dziecka polityką i gospodarką. Laureat olimpiady przedmiotowej z języka niemieckiego, geografii. Na przełomie czwartej i piątej klasy wyjechał z rodzicami na pół roku do Monachium. Po kilku latach od powrotu do Krakowa zamieszkał na Kurdwanowie (“z czasów LO najbardziej pamiętam to, że na zajcia jechałem ponad godzinę”). Ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie na profilu ekonomiczno-społecznym. Zdał maturę z geografii, języka niemieckiego i języka polskiego. Działał w harcerstwie. Był ministrantem w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. Fan zespołu Metallica. Jako osiemnastolatek zapisał się do Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, do czego przekonał go Andrzej Domański. Po rozpadzie stowarzyszenia na frakcję proPO i proUW, pozostał przy Unii Wolności. Grał wówczas w TS Tramwaj Kraków.

Jego pierwszym kierunkiem studiów były stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jako dziewiętnastolatek pracował przy wykopaliskach archeologicznych przy budowie autostrady A4 przy Kurdwanowie. W wieku dwudziestu lat dorabiał w czasie wakacji pracując na dworcu głównym w Krakowie “naganiając” klientów dla węgierskiej firmy Strawberry Hostels. Z kolegą zdecydował się wówczas na rozpoczęcie własnej działalności w tej branży. Pierwszy hostel otworzył we Wrocławiu, jako obiekt wakacyjny. Jego pierwsza firma wynajmowała akademiki od uczelni wyższych. Przy czternastym podejściu prorektor Drozdowski z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdecydował się wynająć uczelniany akademik za 25 tys. zł. Pierwszego dnia z ich usług skorzystało dwanaście osób na trzysta miejsc noclegowych, co stanowiło Âź progu rentowności. W następnym roku wznowili działalność we Wrocławiu oraz otworzyli w Gdańsku i zaczęli zatrudniać pracowników. Rok później działali we Wrocławiu, Gdańsku (dwa obiekty), Warszawie i Krakowie (cztery obiekty). W szczytowym momencie działalności firma prowadziła łącznie dwadzieścia obiektów w Rydze, Wilnie, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Zakopanem, Bratysławie, Pradze, Wiedniu, Florencji i Wenecji (2010 r.), w tym obiekty całoroczne i sezonowe. Po trzecim roku studiowania stosunków międzynarodowych rozpoczął studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i turystykę na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Przeprowadził się do Starego Miasta (kolejno ul. Dietla, ul. Kurniki, ul. Pawia). W 2007 r. bierze ślub. Studia ukończył w 2010 r. Z przyjaciółmi założył lokalne stowarzyszenie Forum dla Polski zajmujące się walkę o zieleń, powstawanie ścieżek rowerowych, organizację EURO 2012 w Krakowie, organizacją debat Salon Dla Młodych. Stowarzyszenie wystawiło listy w wyborach do Rady Miasta Krakowa uzyskując 1 proc. poparcia w 2006 r. Do Platformy Obywatelskiej wprowadził go Łukasz Pawełek, który spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia w barze Kot w Butach (po kilku latach lokal pod nazwą Pod Prąd należał do Miszalskiego). Dołączyli do Koła Młodych zapisując do partii dwieście osób. Współpracował wówczas politycznie z Łukaszem Gibałą będącym główną opozycją do przewodniczącego PO w Krakowie.

W 2010 r. roku startował w wyborach do Rady Miasta Krakowa z list PO, zabrakło mu 30 głosów do objęcia mandatu. Tego samego roku bierze rozwód. W 2011 r. wystartował w wyborach do Rady Dzielnicy I Stare Miasto uzyskując mandat. Jako radny walczył o otwarcie parku Jalu Kurka (park otwarto dla mieszkańców 1 stycznia 2023 r.), powstanie parku przy ul. Karmelickiej (dziś Park Szymborskiej), ruch jednokierunkowy w pierwszej obwodnicy, plac zabaw na plantach, utrzymanie Hotelu Cracovia i Hotelu Forum. Zostaje sekretarzem Krakowskiej Izby Turystyki. W 2014 r. zostaje radnym Miasta Krakowa. Jako radny wprowadza bezpłatną komunikację w dni smogowe i angażuje się w proces wymiany kopciuchów. Wśród głównych zagadnień, które podejmuje jest walka z zanieczyszczeniami powietrza, walka o zieleń i nowe parki (park Tetmajera, park Radzikowskiego, ochrona lunety warszawskiej, Fortu Bronowice). W 2016 r. zostaje przewodniczącym PO w Krakowie, a w 2017 r. przewodniczącym PO w Małopolsce. W 2019 r. ponownie bierze ślub. W tym samym roku zostaje posłem na Sejm RP uzyskując 15 987 głosów. Zasiada w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju. W wyborach 2023 r. uzyskuje reelekcję zdobywając 29 414 głosów.




komuchem nie jest a to już coś

zresztą nie rozumiem jak ktoś sie wogle może nabierać na szemranego biznesmena gibałe który robiąc wraz ze swoją rodziną wielomilionowe interesy zdołał sie PR-owo wykreować na jakiegoś oczyściciela Krakowa z politycznego syfu

o Gibałe raczej nie ma płaczu, bardziej o Kmitę, który raz cos wspomniał o "przyjrzeniu się kwestii najmu stadionu" i już wzbudził ekstazę wśród - bądź co bądż - prawicowej braci jaką bezsprzecznie jest scena kibicowska.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 09.04.2024, 09:10
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
zresztą nie rozumiem jak ktoś sie wogle może nabierać na szemranego biznesmena gibałe który robiąc wraz ze swoją rodziną wielomilionowe interesy zdołał sie PR-owo wykreować na jakiegoś oczyściciela Krakowa z politycznego syfu
Jeden i drugi jest szemranym biznesmenem.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 09.04.2024, 09:47
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Chyba Miszalski.
Tak
Ale tu na forum lubujemy się w przekręcaniu nazwisk, te Kikusie, Sobolenki, Królewicze itp
Więc ja zrobiłem Masztalskiego.
Dla młodszych słuchaczy należy się wyjaśnienie.
Otóż ten Masztalski wypłynął jakieś 40 lat temu jako bohater takich śląskich dowcipów.
Generalnie były one mocno "czerstwe"
Podsumowując, "Olek" to taki "czerstwy dowcip", jeśli mówimy o ewentualnej pomocy dla Wisły.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 09.04.2024, 10:07
Czyli Gibała to Ecik?
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 09.04.2024, 11:23
Pewnie tak
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 09.04.2024, 20:36
temat ewidentnie powoli ewoluuej do politycznego, dlatego tez...stary dziadzie, sam sobie takiego nicka wybrales, kto wedlug Ciebie powinien przejac schede po Majchrowskim? Jesli mozesz to uzasadnij
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 10.04.2024, 12:57
azor napisał(a):Wyświetl post
temat ewidentnie powoli ewoluuej do politycznego, dlatego tez...stary dziadzie, sam sobie takiego nicka wybrales, kto wedlug Ciebie powinien przejac schede po Majchrowskim? Jesli mozesz to uzasadnij
No to powiem tak.
Jeśli rozpatrujemy stan realny, czyli że schedę przejmie albo Masztalski albo Ecik, to dla mnie wybór jest podobny do sytuacji, że ktoś przyprowadził mi kozę oraz owcę i mówi- możesz sobie wybrać z kim chcesz się kochać
Uzasadnienie:
Pierwszy to karierowicz w czystej postaci, a główny cel do dorwać się do żłobu i koryta.
Drugi to zielony ideolog

Natomiast jeśli rozpatrywalibyśmy czysto wirtualnego kandydata, to głosowałbym na osobę wobec której minimalistycznie ( a jednocześnie, jak dla mnie wystarczająco) oczekiwałbym że :

1. Rozpocznie realne prace nad metrem. Tak wiem, to inwestycja na kilkanaście lat. Ale jak się chce przejść kilometr to trzeba wykonać najpierw pierwszy krok. potem dziesiąty itd
2. Nie będzie wspierał jakichkolwiek inicjatyw zielono-tęczowych
3. Zlikwiduje pomysł SCT albo co najmniej ograniczy ją do ścisłego centrum
4. Będzie wspierał naszą Wisełkę

I tu, nawiązując do dzisiejszej rocznicy, taką osobą mógłby być śp.Władysław Stasiak
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 10.04.2024, 15:24
Gibała i zielony ideolog? Dobre sobie

Jak już padło w którymś temacie parę tygodni temu - byłem zaangażowany w pisanie programu ŁG. Można więc powiedzieć, że znam dobrze to środowisko i w jakiś stopniu wspieram ŁG w kampanii (a już na pewno mocno mu kibicuje, żeby wygrał bo niezależenie od wszystkich jego wad i zalet - jeżeli urząd trafi w ręce partii to czeka nas zabetonowanie jakiego nawet za Majchrowskiego nie było).

Czy Gibała będzie wspierał Wisłę? Przede wszystkim nie będzie rzucał kłód pod nogi. Czy rzuci nam miliony na promocję jak to się dzieje w Gdańsku czy Gliwicach? Pewnie nie, i osobiście uważam, że ten rak polskiej piłki trzeba wyplenić, a nie kopiować do Krakowa. Jeżeli ŁG zostanie prezydentem to Wiśle się krzywda nie stanie - zadba o to jego otoczenie, w którym jest kilku naprawdę sensownych Wiślaków (w tym np. gość, który przez lata był bębniarzem na Wiśle, a teraz jest czołowym miejskim aktywistą - różne się toczą ludziom życiorysy).

Gibała nie będzie umierał za SCT, bo problem smrodzących samochodów sam się rozwiąże do 2030 roku. Kopcące busy i dostawczaki już teraz znikają, bo to się firmom po prostu opłaca. Jeżeli ktoś ma wprowadzić SCT to PO i Miszalski, bo wzięli do rządu parę osób, które "ekologicznie" mocno dokręcają śrubę. Tymczasem głównym ekspertem Gibały ds. transportu jest gość o poglądach mocno konserwatywnych (a między nami mówiąc- gość jest mega fachowcem i trafi zapewne do urzędu niezależnie od tego kto wygra - tylko pytanie w jakiej roli i z jaką decyzyjnością).

Inicjatywy zielono-tęczowe? Obydwaj będą chodzić na parady równości, bo takie są realia współczesnego Krakowa. Ale ŁG żadnej wojującej rewolucji nie będzie prowadził bo nikomu to w Krk nie jest potrzebne. Są ważniejsze tematy.

Metro? Prace nad tunelem pod centrum są zaawansowane. Wydawana jest decyzja środowiskowa. Kto nie zostanie prezydentem to musi to kontynuować, żeby nie cofnąć nas o 5 lat. Realnie w okolicy 2029 jest szansa na wbicie łopaty i pewnie otworzenie tunelu w 2035. A równocześnie trzeba już planować przedłużenie do Bronowic, Nowej Huty i drugą nitkę w stronę Kapelanki/Klinów.

Miszalski to spoko gość. Myślę, że parę lat temu włożyłem sporą cegiełkę w przekonaniu go, aby dołączyć do Socios. Ale jest też człowiekiem partii - a niestety przykłady innych dużych polskich miast pokazują, że rządy tej partii źle się dla tych miast kończą.

Dlatego ja Was zachęcam do głosu na Gibałę - nie musicie go kochać, jak się nie sprawdzi to za 5 lat wymiana go na kandydata partyjnego będzie łatwa i prosta.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 10.04.2024, 15:43
SCT nie rozwiąże się samo do 2030 roku.
Producenci już teraz zatrzymują linie produkcyjne tych elektrycznych bubli, których powoli nikt nie chce kupować.
Do tego już po cichu słychać głosy z Brukseli, że przepisy dotyczące aut zeroemisyjnych trzeba złagodzić.
W Niemczech prognozowany spadek sprzedaży elektryków tylko na ten rok to 14%. Tak się właśnie kończy wygaszanie programów dopłat do zakupu elektryka i niezdrowa konkurencja.
Zagrożenie SCT w Krakowie jest nadal realne i mam nadzieję, że ten bubel prawny nigdy nie wejdzie w życie.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 10.04.2024 o godz. 15:47.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 10.04.2024, 16:25
^^ Przecież SCT nie ma nic wspólnego z elektrykami. Celem jest wyeliminowanie tylko tych najbardziej emitujących samochodów (czyli głównie busów i dostawczków na euro 1 i 2). Stare osobówki się "same" wymieniają. Gibała chce referendum za rok ws. SCT - moim zdaniem to błąd, bo SCT możnaby tak skonstruować, żeby ograniczyć korki w mieście (ograniczając liczbę samochodów, które codziennie do miasta wjeżdżają). No ale "vox populi" - wszystkim kandydatom wyszło w badaniach, że mieszkańcy nie chcą SCT więc jej po prostu nie będzie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 10.04.2024, 22:13
takim optymistą bym nie był, teraz mówią że nie bedzie bo w badaniach wyszło j/w , a za jakiś czas urzędnicy zrobią swoje
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 10.04.2024, 22:33
Ech, o słodka naiwności... Takie rzeczy jak to, czego ludzie chcą/nie chcą to się bierze pod uwagę tylko w okolicach wyborów.

Tak się nieszczęśliwie jednak składa, że za chwilę będzie po wyborach, no, może jeszcze trochę czasu (do czerwcowych eurowyborów) będzie jakieś krygowanie się, maksymalnie do prezydenckich w przyszłym roku, choć one akurat dla ruchów samorządu raczej nie będą miały żadnego znaczenia. A potem długa przerwa od wyborów, kiedy żadna władza nie będzie miała żadnego powodu, żeby brać jakąkolwiek poprawkę na vox populi...
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 11.04.2024, 08:51
No jak skończymy z prezydentem z PO i radą z PO to tak zapewne będzie. Co pokazuje przykład Warszawy, Łodzi, Gdańska i kilku innych miast. Jeżeli będzie Gibała prezydentem, a PO w radzie, to przewiduję, że wszyscy będą "vox populi", a pierwszym referendum bezie to dotyczące SCT
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 11.04.2024, 08:53
I co do tych urzędników robiących swoje - w ostatnich dwóch latach w urzędzie panuje bezkrólewie. PJM nie wydaje decyzji, prezydenci grali na siebie, więc de facto od poziomu dyrektora wszyscy podejmowali za siebie decyzje. Jak można się domyśleć - większość "srała pod stołek" i robiła wszystko, żeby nie zrobić nic. To się po 21.04 musi zmienić i niezależnie od tego kto zostanie prezydentem, musi odzyskać decyzyjność w strukturach bo inaczej ta łąjba w końcu zatonie.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 11.04.2024, 09:19
Błaszczu prawie mnie przekonał, by jednak zagłosować na Gibałę. A miałem nie głosować w ogóle, bo wybór między głosowaniem na aktualnego peowca i byłego peowca jest prawie żaden, tudzież tak obiecujący, jak wybór między Szotem lub Jarochem czy Szywaczem a Talarem.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 11.04.2024, 09:39
Błaszczu_WIŚLAK napisał(a):Wyświetl post
^^ Przecież SCT nie ma nic wspólnego z elektrykami. Celem jest wyeliminowanie tylko tych najbardziej emitujących samochodów (czyli głównie busów i dostawczków na euro 1 i 2). Stare osobówki się "same" wymieniają. Gibała chce referendum za rok ws. SCT - moim zdaniem to błąd, bo SCT możnaby tak skonstruować, żeby ograniczyć korki w mieście (ograniczając liczbę samochodów, które codziennie do miasta wjeżdżają). No ale "vox populi" - wszystkim kandydatom wyszło w badaniach, że mieszkańcy nie chcą SCT więc jej po prostu nie będzie.
Obawiam się, że w oczach ludzi przepychających ten bubel, każde auto na ulicach naszego miasta powinno być elektryczne ^^

Skoro celem SCT jest wyeliminowanie starych busów i rozlatujących się dostawczaków (bo osobówki się same wymienią), to może po prostu wystarczy zapis w SCT, że nie dotyczy ona aut osobowych?

Zamiast uchwalać SCT, niech zabiorą się za stacje diagnostyczne, które podbijają dowody rejestracyjne zardzewiałym, kopcącym trupom, których jest pełno na drogach.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 11.04.2024, 11:46
Dokładnie o to chodzi.
Bo można zadać pytanie jakim prawem wprowadza się ograniczenia dla legalnych aut z PRAWOMOCNYM BADANIEM TECHNICZNYM.
Ale skoro zielony ład uważa każde auto spalinowe za "złowrogie" to po co się dziwić.
Problem niestety jest taki, że w Polsce 80% samochodów ma ponad 10 lat a 40% ponad 20 lat.
Wynika to z stanu zamożności polskiego społeczeństwa.
Czyli wprowadzenie STC spowoduje, że ludzie zaczną się wyzbywać aut i pozostanie im tylko "pekaes"
Wynikiem tego będzie samoistne "odkorkowanie" miast.
Ku chwale... widomo kogo.
Jak to ustalono?
"Nie będziesz miał niczego i będziesz zadowolony"
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 11.04.2024, 12:27
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie o to chodzi.
Bo można zadać pytanie jakim prawem wprowadza się ograniczenia dla legalnych aut z PRAWOMOCNYM BADANIEM TECHNICZNYM.
Ale skoro zielony ład uważa każde auto spalinowe za "złowrogie" to po co się dziwić.
Problem niestety jest taki, że w Polsce 80% samochodów ma ponad 10 lat a 40% ponad 20 lat.
Wynika to z stanu zamożności polskiego społeczeństwa.
Czyli wprowadzenie STC spowoduje, że ludzie zaczną się wyzbywać aut i pozostanie im tylko "pekaes"
Wynikiem tego będzie samoistne "odkorkowanie" miast.
Ku chwale... widomo kogo.
Jak to ustalono?
"Nie będziesz miał niczego i będziesz zadowolony"
Bredzisz. A jakim prawem wprowadza się zakaz parkowania? Jakim prawem wprowadza się zakaz wjazdu aut powyżej 3,5 ton? Jakim prawem zakazuje się wieszanie bilbordu na budynku, którego jest się właścicielem?

80% auto ma ponad 10 lat, 40% ponad 20 lat? A skalę masz do ilu procent?
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 11.04.2024, 12:28
Błaszczu_WIŚLAK napisał(a):Wyświetl post


Inicjatywy zielono-tęczowe? Obydwaj będą chodzić na parady równości, bo takie są realia współczesnego Krakowa.
Jakoś JM na takie parady nie chodził...
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 11.04.2024, 12:38
nero napisał(a):Wyświetl post
Bredzisz. A jakim prawem wprowadza się zakaz parkowania? Jakim prawem wprowadza się zakaz wjazdu aut powyżej 3,5 ton? Jakim prawem zakazuje się wieszanie bilbordu na budynku, którego jest się właścicielem?

80% auto ma ponad 10 lat, 40% ponad 20 lat? A skalę masz do ilu procent?
A ty nic nie rozumiesz.
Twoje przykłady dotyczą realnego porządkowania ruchu (ewentualnie przestrzeni publicznej) z powodów powszechnie akceptowanych.
Natomiast ideologiczne wmawianie, że dopuszczony do ruchu samochód z certyfikatem stacji diagnostycznej jest "złowrogi" a przez to ma zakaz poruszania jest ewidentnym zamachem na wolność.

A co do procentów to łopatologicznie- 80% ze 100%
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 11.04.2024, 13:55
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
A ty nic nie rozumiesz.
Twoje przykłady dotyczą realnego porządkowania ruchu (ewentualnie przestrzeni publicznej) z powodów powszechnie akceptowanych.
Natomiast ideologiczne wmawianie, że dopuszczony do ruchu samochód z certyfikatem stacji diagnostycznej jest "złowrogi" a przez to ma zakaz poruszania jest ewidentnym zamachem na wolność.

A co do procentów to łopatologicznie- 80% ze 100%
No dobra... zatem, dlaczego rower nie może jechać na autostradzie, przecież to ewidentnie zamach na wolność. Zakaz poruszania się autem w danym obszarze z powodu parametrów jakie posiada nie różni się niczym jak zakaz poruszania się z powodu wyznaczonych stref w Krakowie. Jest tak co nie? Po pewnej strefie nie mogą jeździć wszyscy, dlaczego? Ty masz Audi, ja mam Audi Ty możesz wjechać do strefy, a ja nie mogę to nie jest zamach na wolność?
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 11.04.2024, 14:20
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie o to chodzi.
Bo można zadać pytanie jakim prawem wprowadza się ograniczenia dla legalnych aut z PRAWOMOCNYM BADANIEM TECHNICZNYM.
Ale skoro zielony ład uważa każde auto spalinowe za "złowrogie" to po co się dziwić.
Problem niestety jest taki, że w Polsce 80% samochodów ma ponad 10 lat a 40% ponad 20 lat.
Wynika to z stanu zamożności polskiego społeczeństwa.
Czyli wprowadzenie STC spowoduje, że ludzie zaczną się wyzbywać aut i pozostanie im tylko "pekaes"
Wynikiem tego będzie samoistne "odkorkowanie" miast.
Ku chwale... widomo kogo.
Jak to ustalono?
"Nie będziesz miał niczego i będziesz zadowolony"
Kurde, w latach 60 to była wolność jak można było wjechać klamotem na rynek. A teraz? Daj pan spokój, zielona dyktatura! XD

A tak na poważnie, SCT w samym swoim zamyśle nie jest głupim pomysłem. Jako społeczeństwo od kilkudziesięciu już lat, ciągle dążymy do ograniczania ilości samochodów w centrach miast. Wraz z rozwojem tych miast, obszar umownego centrum się rozszerza.

Zresztą czy to SCT ma aż tak drakońskie ograniczenia jak to przedstawiasz? Zakładając już jej najostrzejszą restrykcję, od 1.07.2026 jeśli chodzi o samochody do 3.5 tony mamy:

Diesel - Euro 5 lub rok produkcji > 2010
Benzyna - Euro 3 lub rok produkcji > 2000

source: https://ztp.krakow.pl/sct/wymogi-sct

Kurde, serio? Przecież na te ograniczenia będą łapać się nawet niektóre modele Deawoo Matiza czy Fiata Uno XD

Ja rozumiem, że Polskie spoleczenstwo do najbogatszych nie należy, ale jeśli kogoś nie stać na 26 letni auto, to znaczy, że SCT powinna być jego najmniejszym zmartwieniem bo najprawdopodobniej jest bezdomny.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 11.04.2024, 22:11
nie chodzi o to że nie stać , tylko ma np bardzo zadbany samochód z 1999 , i nie w głowie mu go zmieniać

a czy passat w dieslu z 2009 to wg ciebie stary trup dla bezdomnych ?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 11.04.2024, 23:18
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie chodzi o to że nie stać , tylko ma np bardzo zadbany samochód z 1999 , i nie w głowie mu go zmieniać

a czy passat w dieslu z 2009 to wg ciebie stary trup dla bezdomnych ?
I jedno auto i drugie auto nadaje się na złom i tak, wystarczy mi sam rocznik auta by to stwierdzić. Błagam Cię... zadbane 25 letnie auto...
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 12.04.2024, 10:42
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie chodzi o to że nie stać , tylko ma np bardzo zadbany samochód z 1999 , i nie w głowie mu go zmieniać

a czy passat w dieslu z 2009 to wg ciebie stary trup dla bezdomnych ?
Jeśli to faktycznie bardzo zadbany egzemplarz z roku 1999 i ktoś bardzo chciałby się nim poruszać na codzień po mieście, to nie powinno być przeszkody w zarejestrowaniu tego auta jako pojazd zabytkowy a te mają być wyłączone spod tego ograniczenia (w Małopolsce wystarczy, że taki pojazd ma 25 lat i 75% oryginalnych części). No chyba, że to 27 letni szrot

Co do diesli mogę się częściowo zgodzić. Faktycznie, auto z 2009 roku niekoniecznie musi oznaczać trupa, można by się było zastanowić czy nie przesunąć tej normy z EURO 5 na EURO 4 powiedzmy do 2030 roku i potem EURO 5.

Co nie zmienia faktu, że byłaby to po prostu drobna korekta w projekcie a nie wyrzucenie go w całości do śmietnika.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 12.04.2024, 11:07
Stelio napisał(a):Wyświetl post

Co nie zmienia faktu, że byłaby to po prostu drobna korekta w projekcie a nie wyrzucenie go w całości do śmietnika.
A właśnie że cały projekt do śmietnika !
Przede wszystkim z powodu że projekt ten obejmował cały obszar Krakowa.
A powód zasadniczy jest ten sam - to zamach na wolność jednostki pod pretekstem ideologicznym.

W uzasadnieniu jeszcze raz podam że samochody wyprodukowane po 2000 rok ( ten rok przyjmuję jako graniczny co do wieku samochodów jeżdżących po Krakowie) nie są żadnymi Ziłami jak sugerowałeś wcześniej
Owszem, jeśli mają duży przebieg, i przykładowo wtryskiwacze nie domagają, to diagnosta powinien nie dopuścić takiego autka do ruchu.
Czyli mówiąc krótko to nie samochody mają wpływ na powietrze w Krakowie. I to jest fakt a nie opinia.
Krakowski Alarm Smogowy podaje że w 2012 roku było u nas 120 dni smogowych a roku 2023 tylko 16 dni !!!
Czyli eliminacja określonej formy ogrzewania budynków przyniosła taki efekt
Aby to powietrze było jeszcze lepsze należałoby zakazać palenia w "kopciuchach" w gminach ościennych a nie stosować ideologiczną STC.

Jeśli zaś chodzi o ograniczenie ruchu w centrum to oczywiście tego nie unikniemy, w zasadzie takie ograniczenia są cały czas rozszerzane od końca lat 70-tych, ale dotyczą WSZYSTKICH ( oczywiście z pewnymi wyjątkami)
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 12.04.2024, 11:08
Ja osobiście posiadam youngtimera z 1998 roku w stanie technicznym, którego nie powstydziłoby się 2-3 letnie auto. Nie chcę go w przyszłości rejestrować na żółte tablice (od tego roku jest wymóg 30 lat), bo niesie to ze sobą niedogodności.

Co ciekawe, moje auto bez problemu przechodzi przeglądy techniczne (z badaniem spalin włącznie, wyniki są wzorowe, silnik V8). Ciekaw jestem w jaki sposób te przeglądy przechodzą kilkunastoletnie diesle z powycinanymi filtrami DPF? Niby przepisy się zmieniły i teraz diagnosta nie ma prawa podbić przeglądu, jeśli zobaczy wycięty DPF, ale skończy się to pewnie tak, że się będzie jeździło do zaprzyjaźnionej stacji, która przymknie na to oko.

Reasumując - w pierwszej kolejności niech dobiorą się do tyłka krętaczom, którzy jeżdżą złomem nielegalnie dopuszczonym do ruchu.

stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Czyli eliminacja określonej formy ogrzewania budynków przyniosła taki efekt
Aby to powietrze było jeszcze lepsze należałoby zakazać palenia w "kopciuchach" w gminach ościennych a nie stosować ideologiczną STC.
To jest właśnie cały problem. Kraków próbuje walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, ale niestety winowajca tego stanu rzeczy został źle zidentyfikowany. Dopóki w gminach ościennych domy będą ogrzewane za pomocą pieców nie spełniających ŻADNYCH norm, do tego będą opalane byle czym (bo niestety wielu ludzi nie stać na paliwa jakościowe), to w zimie w Krakowie będzie w powietrzu syf.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 12.04.2024 o godz. 11:14.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:25.