
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#2
|
|
Kolejny mecz o 6 pkt i chyba taki, ze jak go przegramy, a rywale z góry powygrywają, to już nawet nie ma co sobie głowy zaprzatać top2, a wręcz trzeba by myśleć czy się uda do top6 wejsć
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Online |
#3
|
|
Walczyć, gryzc trawe jak z Widzewem, a będzie dobrze. Trenera mamy, teraz tylko z głową piłkarze dojechać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
Ciekawe jak sie zaprezentuja Carbo z Duda, grali caly mecz z powodu braku alternatywy.
Aha przyznaje ze Duda kolejny dobry mecz w tej rundzie zasługa sztabu czy w koncu sie ogarnął? ![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#5
|
|
Oby ten wynik w PP ich poniósł, bo jeśli z najbliższych dwóch wyjazdów wywieziemy mniej niż 2 punkty to uważam że awans bezposredni będzie można włożyć między bajki. Niepokojąco pierwsza 4 zaczyna się oddalać.
Odra jest oczywiście do pokonania. Nie wiem jak z fizycznością ale ja bym postawił na skład: Raton- Jaroch, Łasicki, Colley, Krzyzanowski- Carbo, Duda- Baena, Rodado, Alfaro - Sobczak Bregu, Goku - póki co mnie nie przekonują. Najchętniej zobaczyłbym też Olejarke za Alfaro ale on najwyraźniej nie ma zbyt wysokich notowań u trenera. Uryga - odpoczynek, albo inaczej - niech dojdzie do pełni formy Szot, Sobczak, Carbo, Duda, Łasicki ( i Ratón) mają blisko 150 min w nogach. O nich trzeba obawiać się najbardziej.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 29.02.2024 o godz. 12:23.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#6
|
|
Mecz o 6 punktów. I to nie w kwestii awansu bezpośredniego, bo na to nie ma już szans ale nawet strefy barażowej.
Porażka z Odrą wyrzuci nas daleko poza miejsca 4-6. Kluczowe zadanie to regeneracja Dudy i Carbo, środek pola będzie istotny, co pokazał mecz z Tychami. Reszta podstawowego składu nie zagrała na tyle długo, żeby mieć problemy fizyczne w sobotę. Mimo wszystko obstawiam, że w sobotę przegramy 0:2
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 29.02.2024 o godz. 12:48.
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#7
|
|
Przegrana w tym meczu moim zdaniem zamyka temat miejsc 1-2 dla Wisły na koniec sezonu (przy wygranej drużyn z topu).
Jak wyjdą na ten mecz z takim zaangażowaniem jak z Widzewem, to myślę, że spokojnie możemy zgarnąć 3 punkty. Obawiam się tylko poziomu zmęczenia u Dudy i Carbo, którzy wypruli flaki w meczu z Widzewem. Optymistycznie 1-3 Goku Uryga Rodado ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#8
|
|
Nie zgadzam się że całkowicie zamyka temat, bo z racji że Tychy grają z Arka to max strata po tym spotkaniu to 7 pkt przy naszej porazce z Odrą. Tylko wtedy z Arka już nic poza wygrana się nie liczy
Wygrywając z Odrą nikt nam nie odskoczy na więcej niż 4 pkt. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#9
|
|
Jeśli nasza postawa w kolejnych meczach ligowych będzie wyglądać jak ta z meczu z Tychami (czyli walenie głową w mur), to 7 punktów do odrobienia na przestrzeni 12 kolejek jawi się jako Sci-Fi.
Jeśli będą grać w każdym meczu ligowym jak z Widzewem, to wtedy sprawa jest otwarta. Odpowiedź poznamy już w sobotę, bo Odra to w tym momencie jeden z naszych głównych rywali do miejsc 1-6. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: obecnie z lasu żacholeckiego
Offline |
#10
|
|
Panowie- a może ten mecz z Widzewem to początek dobrego? Może odblokuje głowy bo z tym się mi wydaje był jakiś problem...Byle tylko sił na Odre starczyło
![]()
cięzko jest lekko żyć.........
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#11
|
|
To będzie zupełnie inny mecz niż wczoraj ze względu na nie ogrzewaną płytę w Opolu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#12
|
|
Statystycznie potrzeba wygrać jeszcze 10 meczów.
To jest 13 kolejka od końca czyli mamy 3 mecze zapasu. Obyśmy mieli w niedzielę nadal 3 mecze zapasu. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#14
|
|
Nie jeden mecz nas zweryfikuje, tylko cała runda/sezon. A jak awansujemy, to dopiero runda/sezon w ekstraklasie.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#15
|
|
Ale wystarczył jeden mecz z Tychami żebyś się obsrał po kostki. Mędrzec
![]() Z każdym meczem będzie coraz lepiej, widać, że tworzy się zespół. Nawet Żyro potrafił coś mądrze rozegrać. Tylko miękkie faje typu Sapała trzeba trzymać z daleka od składu, bo łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Arka gra z Tychami.jutro. Musimy wygrać.
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#17
|
|
To będzie twarde lądowanie i powrót do szarej rzeczywistości
Ostatnio edytowane przez krysztal : 01.03.2024 o godz. 09:46.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#18
|
|
Liczę na trzy punkty, ale nie na ładny mecz. Nie z tymi drwalami i drewniakami w pierwszej lidze, żyjącymi z kontry.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#19
|
|
Zderzenie z 1 ligową szarówą.
Stadion Odry będzie pękał w szwach - 3k osób XD Doping zagorzałych 150 fanatyków Autobus z nastawieniem na kontre Bicie głową o mur Remisik. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Online |
#20
|
Natomiast ewidentną różnicą jest jak z nami grał Widzew (wysoki agresywny pressing, ofensywnie atakował kilkoma zawodnikami) versus ligowi przeciwnicy, którzy bronią w 11 pola karnego i zmuszają nas do klepania po obdowdzie i bezsensowne wrzutki. Takie gotowanie kamienia sprawia że wygląda to tak jakby się im nie chciało grać albo że fizycznie nie dojeżdżają. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|
Nie jestem optymistą przed tym meczem. Kluczowi zawodnicy Wisły w środku pola na pewno będą odczuwać trudy bardzo długiego spotkania z Widzewem. Przez nagonki niektórych kibiców klub całkiem zarzucił pomysł sprowadzenia do zespołu w trybie awaryjnym jakiegoś dodatkowego sensownego środkowego pomocnika.
To jest swoiste kuriozum, żeby kibice i dziennikarze rzekomo dobrze życzący Wiśle robili wszystko, co możliwe, aby klub się nie wzmocnił tam, gdzie jest to pilnie potrzebne. W efekcie nie ma żadnej alternatywy dla Carbo i Dudy. To bardzo zła sytuacja szczególnie przed nadchodzącymi trudnymi meczami - bez nich nasza gra dzisiaj nie istnieje w rozegraniu i konstrukcji, co pokazał właśnie mecz z Tychami, gdy zabrakło w nim Hiszpana. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#22
|
|
Tobie się już chyba całkiem odkleiło.Klub ściągnął na testy medyczne i miał zamiar zakontraktować kalekę w dosłownym tego słowa znaczeniu.Kuriozalne jest to,że klub w ogóle podjął ten temat.Może jakby te 8 tyś euro które pójdzie na pensje dla tego ulańca dołożyć na środkowego pomocnika nie trzeba by było grzebać aż tak głęboko w śmietniku
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka
Offline |
#23
|
Sobczak pewnie z ławki bo cały mecz po prostu zapierdalał i zrobił zajebistą roborę, a podstawowy to Rodado i mniej zmęczony. Bregu jest do usadzenia na ławkę, gość w moim odczuciu gra kolejny słaby/przeciętny występ a jego wrzutki z rożnych lub wolnych to piłka leci i płacze. Martwiły mnie momenty pod koniec spotkania z Widzewem gdzie Duda i Szot już odczuwali skurcze. Pytanie czy nie zaczną meczu na ławce z uwagi na przemęczenie i tutaj pojawia się szansa dla Krzyżanowskiego (na 99% On będzie grał, choć dla mnie jest na ławkę) i Kutwy na środku. czy będziemy ryzykować kolejne urazy mięśniowe mając na uwadze ogrom kontuzji oraz nadchodzący ciężki kalendarz w marcu. Szczygielski dzisiaj po losowaniu PP wspominał, że Chichkan jest tragiczny na treningach i nie ma raczej szansy na to żeby szybko wskoczył do bramki dlatego wciąż będziemy mieć stany zawałowe przy grze Ratona. Ciekawi również dyspozycja Omraniego? Jeżeli realnie przetrenował cały okres od momentu odejścia z poprzedniego klubu do dziś to mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu składu w Opolu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#24
|
|
Przecież Carbo pauzował z Tychami
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#25
|
Tak jak w każdym normalnym klubie testy te przeprowadzono przed podpisaniem kontraktu i ponieważ je oblał, tak jak w każdym normalnym klubie tego kontraktu nie dostał. A tutaj rozpętała się ciężka nagonka na władze Wisły, że próbują kogoś ściągnąć do drugiej linii, o kim wiedzieli, że jest dobry i w zasięgu aktualnych możliwości finansowych klubu. Skoro nie pojawili się inni kandydaci, może warto dopuścić też myśl, że oczekiwania finansowe wielu z nich znacznie przekraczałyby dzisiejsze możliwości klubu? ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#26
|
|
Dawno już remisu nie było żadnego
![]() Chyba, że nasi zajechani będą fizycznie to od 70minuty zaczną się schody.. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#27
|
|
i tu przy okazji środka pomocy włącza się temat tragicznego Fazlagicia. Jaki by on nie był słaby to gorzej niż Sapała z Tychami by nie zagrał a byłoby pole manewru.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#28
|
||
|
Cytat:
Cytat:
Chyba, ze tylko tę myśl dopuszczasz: Cytat:
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|||
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#29
|
|
Zgadzam się, raczej większej parodi by nie odstawił, najwyżej taką samą.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#30
|
|
Żółte kartki:
6: Colley, Goku 5: Duda 4: pauzują: , wrócili: Carbó, Satrústegui, Jaroch, Rodado 3: Junca, Szot, Basha, Gogół 2: Uryga, Alfaro, Olejarka, Sapała, Villar 1: Ratón, Krzyżanowski, Łasicki, Baena, Sobczak ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|