![]() |
22 kolejka, Odra Opole - Wisła Kraków, 2 marca 2024, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/CVxHSd1/op1.jpg Aktualna tabela* https://i.ibb.co/NS4wG8g/op2.jpg :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Kolejny mecz o 6 pkt i chyba taki, ze jak go przegramy, a rywale z góry powygrywają, to już nawet nie ma co sobie głowy zaprzatać top2, a wręcz trzeba by myśleć czy się uda do top6 wejsć
|
Walczyć, gryzc trawe jak z Widzewem, a będzie dobrze. Trenera mamy, teraz tylko z głową piłkarze dojechać.
|
Ciekawe jak sie zaprezentuja Carbo z Duda, grali caly mecz z powodu braku alternatywy.
Aha przyznaje ze Duda kolejny dobry mecz w tej rundzie zasługa sztabu czy w koncu sie ogarnął? |
Oby ten wynik w PP ich poniósł, bo jeśli z najbliższych dwóch wyjazdów wywieziemy mniej niż 2 punkty to uważam że awans bezposredni będzie można włożyć między bajki. Niepokojąco pierwsza 4 zaczyna się oddalać.
Odra jest oczywiście do pokonania. Nie wiem jak z fizycznością ale ja bym postawił na skład: Raton- Jaroch, Łasicki, Colley, Krzyzanowski- Carbo, Duda- Baena, Rodado, Alfaro - Sobczak Bregu, Goku - póki co mnie nie przekonują. Najchętniej zobaczyłbym też Olejarke za Alfaro ale on najwyraźniej nie ma zbyt wysokich notowań u trenera. Uryga - odpoczynek, albo inaczej - niech dojdzie do pełni formy Szot, Sobczak, Carbo, Duda, Łasicki ( i Ratón) mają blisko 150 min w nogach. O nich trzeba obawiać się najbardziej. |
Mecz o 6 punktów. I to nie w kwestii awansu bezpośredniego, bo na to nie ma już szans ale nawet strefy barażowej.
Porażka z Odrą wyrzuci nas daleko poza miejsca 4-6. Kluczowe zadanie to regeneracja Dudy i Carbo, środek pola będzie istotny, co pokazał mecz z Tychami. Reszta podstawowego składu nie zagrała na tyle długo, żeby mieć problemy fizyczne w sobotę. Mimo wszystko obstawiam, że w sobotę przegramy 0:2 |
Przegrana w tym meczu moim zdaniem zamyka temat miejsc 1-2 dla Wisły na koniec sezonu (przy wygranej drużyn z topu).
Jak wyjdą na ten mecz z takim zaangażowaniem jak z Widzewem, to myślę, że spokojnie możemy zgarnąć 3 punkty. Obawiam się tylko poziomu zmęczenia u Dudy i Carbo, którzy wypruli flaki w meczu z Widzewem. Optymistycznie 1-3 Goku Uryga Rodado |
Nie zgadzam się że całkowicie zamyka temat, bo z racji że Tychy grają z Arka to max strata po tym spotkaniu to 7 pkt przy naszej porazce z Odrą. Tylko wtedy z Arka już nic poza wygrana się nie liczy
Wygrywając z Odrą nikt nam nie odskoczy na więcej niż 4 pkt. |
Jeśli nasza postawa w kolejnych meczach ligowych będzie wyglądać jak ta z meczu z Tychami (czyli walenie głową w mur), to 7 punktów do odrobienia na przestrzeni 12 kolejek jawi się jako Sci-Fi.
Jeśli będą grać w każdym meczu ligowym jak z Widzewem, to wtedy sprawa jest otwarta. Odpowiedź poznamy już w sobotę, bo Odra to w tym momencie jeden z naszych głównych rywali do miejsc 1-6. |
Panowie- a może ten mecz z Widzewem to początek dobrego? Może odblokuje głowy bo z tym się mi wydaje był jakiś problem...Byle tylko sił na Odre starczyło
|
To będzie zupełnie inny mecz niż wczoraj ze względu na nie ogrzewaną płytę w Opolu.
|
Statystycznie potrzeba wygrać jeszcze 10 meczów.
To jest 13 kolejka od końca czyli mamy 3 mecze zapasu. Obyśmy mieli w niedzielę nadal 3 mecze zapasu. |
Cytat:
|
Nie jeden mecz nas zweryfikuje, tylko cała runda/sezon. A jak awansujemy, to dopiero runda/sezon w ekstraklasie.
|
Ale wystarczył jeden mecz z Tychami żebyś się obsrał po kostki. Mędrzec :rotfl:
Z każdym meczem będzie coraz lepiej, widać, że tworzy się zespół. Nawet Żyro potrafił coś mądrze rozegrać. Tylko miękkie faje typu Sapała trzeba trzymać z daleka od składu, bo łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu. |
Arka gra z Tychami.jutro. Musimy wygrać.
|
To będzie twarde lądowanie i powrót do szarej rzeczywistości
|
Liczę na trzy punkty, ale nie na ładny mecz. Nie z tymi drwalami i drewniakami w pierwszej lidze, żyjącymi z kontry.
|
Zderzenie z 1 ligową szarówą.
Stadion Odry będzie pękał w szwach - 3k osób XD Doping zagorzałych 150 fanatyków Autobus z nastawieniem na kontre Bicie głową o mur Remisik. |
Cytat:
Natomiast ewidentną różnicą jest jak z nami grał Widzew (wysoki agresywny pressing, ofensywnie atakował kilkoma zawodnikami) versus ligowi przeciwnicy, którzy bronią w 11 pola karnego i zmuszają nas do klepania po obdowdzie i bezsensowne wrzutki. Takie gotowanie kamienia sprawia że wygląda to tak jakby się im nie chciało grać albo że fizycznie nie dojeżdżają. |
Nie jestem optymistą przed tym meczem. Kluczowi zawodnicy Wisły w środku pola na pewno będą odczuwać trudy bardzo długiego spotkania z Widzewem. Przez nagonki niektórych kibiców klub całkiem zarzucił pomysł sprowadzenia do zespołu w trybie awaryjnym jakiegoś dodatkowego sensownego środkowego pomocnika.
To jest swoiste kuriozum, żeby kibice i dziennikarze rzekomo dobrze życzący Wiśle robili wszystko, co możliwe, aby klub się nie wzmocnił tam, gdzie jest to pilnie potrzebne. W efekcie nie ma żadnej alternatywy dla Carbo i Dudy. To bardzo zła sytuacja szczególnie przed nadchodzącymi trudnymi meczami - bez nich nasza gra dzisiaj nie istnieje w rozegraniu i konstrukcji, co pokazał właśnie mecz z Tychami, gdy zabrakło w nim Hiszpana. |
Tobie się już chyba całkiem odkleiło.Klub ściągnął na testy medyczne i miał zamiar zakontraktować kalekę w dosłownym tego słowa znaczeniu.Kuriozalne jest to,że klub w ogóle podjął ten temat.Może jakby te 8 tyś euro które pójdzie na pensje dla tego ulańca dołożyć na środkowego pomocnika nie trzeba by było grzebać aż tak głęboko w śmietniku
|
Cytat:
Sobczak pewnie z ławki bo cały mecz po prostu zapierdalał i zrobił zajebistą roborę, a podstawowy to Rodado i mniej zmęczony. Bregu jest do usadzenia na ławkę, gość w moim odczuciu gra kolejny słaby/przeciętny występ a jego wrzutki z rożnych lub wolnych to piłka leci i płacze. Martwiły mnie momenty pod koniec spotkania z Widzewem gdzie Duda i Szot już odczuwali skurcze. Pytanie czy nie zaczną meczu na ławce z uwagi na przemęczenie i tutaj pojawia się szansa dla Krzyżanowskiego (na 99% On będzie grał, choć dla mnie jest na ławkę) i Kutwy na środku. czy będziemy ryzykować kolejne urazy mięśniowe mając na uwadze ogrom kontuzji oraz nadchodzący ciężki kalendarz w marcu. Szczygielski dzisiaj po losowaniu PP wspominał, że Chichkan jest tragiczny na treningach i nie ma raczej szansy na to żeby szybko wskoczył do bramki dlatego wciąż będziemy mieć stany zawałowe przy grze Ratona. Ciekawi również dyspozycja Omraniego? Jeżeli realnie przetrenował cały okres od momentu odejścia z poprzedniego klubu do dziś to mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu składu w Opolu. |
Przecież Carbo pauzował z Tychami
|
Cytat:
Tak jak w każdym normalnym klubie testy te przeprowadzono przed podpisaniem kontraktu i ponieważ je oblał, tak jak w każdym normalnym klubie tego kontraktu nie dostał. A tutaj rozpętała się ciężka nagonka na władze Wisły, że próbują kogoś ściągnąć do drugiej linii, o kim wiedzieli, że jest dobry i w zasięgu aktualnych możliwości finansowych klubu. Skoro nie pojawili się inni kandydaci, może warto dopuścić też myśl, że oczekiwania finansowe wielu z nich znacznie przekraczałyby dzisiejsze możliwości klubu? |
Dawno już remisu nie było żadnego ;)
Chyba, że nasi zajechani będą fizycznie to od 70minuty zaczną się schody.. |
i tu przy okazji środka pomocy włącza się temat tragicznego Fazlagicia. Jaki by on nie był słaby to gorzej niż Sapała z Tychami by nie zagrał a byłoby pole manewru.
|
Cytat:
Cytat:
Chyba, ze tylko tę myśl dopuszczasz: Cytat:
|
Cytat:
|
Żółte kartki:
6: Colley, Goku 5: Duda 4: pauzują: , wrócili: Carbó, Satrústegui, Jaroch, Rodado 3: Junca, Szot, Basha, Gogół 2: Uryga, Alfaro, Olejarka, Sapała, Villar 1: Ratón, Krzyżanowski, Łasicki, Baena, Sobczak |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl