The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tommiyacht
Senior Member
 
 
Od: 09.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 23.10.2023, 12:18
Zawsze jest pytanie - o co powalczymy przy ew. awansie.

Najzdrowiej to o spokojne utrzymanie przy równoczesnym przebudowywaniu zespołu pod eklape (oby to byly kosmetyczne roszady a nie rewolucja). I nie mam tu na mysli minimalistycznego podejścia do sprawy bo niby kazda druzyna walczy o MP. W praktyce jednak takiego wała. Jak sie rzucimy na hura z haslem "idziemy na puchary" to sie spierdzielimy znowu. No chyba ze Jarek wytrzepie siano na wzmocnienia na cito ale w to raczej wątpię. Pewnie, pojedziemy na jakiejs fali starego benjaminka ale jednak benjaminka. U nas to przeciez takie popularne zjawisko.
ALe ja mowie o etapie 123456789 a jestesmy na 5.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 23.10.2023, 14:40
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nie mam wątpliwości, że utrzymanie się będzie trudniejsze niż awans.
Mam zupełnie inne zdanie. Patrząc co się w tym klubie odwalalo tak od 2015 roku. Zawsze się mówiło, że żeby spaść z esa naprawdę trzeba się postarać.

Wisła była zamieszana w spadek co najmniej 5 razy, spadła dopiero gdy dokonała totalnie przestrzelonej rewolucji kadrowej i za późno zorientowała się o co tak naprawdę gramy. Już nie wspominam tego że powinien wtedy spaść równie beznadziejny Śląsk Wroclaw.

A to, kto jest gotowy na esa za 10 miesięcy to już całkowicie przemilcze. Jutro Carbo zrywa więzadła i w Wiśle w lipcu 2024 już go nie ma. Zbyt odległa perspektywa.

Mam jedynie nadzieję na weryfikację z klubem esa już w tym sezonie w PP. Jeśli przejdziemy Polonię szansę na to będą naprawdę spore.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 23.10.2023 o godz. 14:42.
Odpowiedz cytując
lokiec16
Junior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 23.10.2023, 14:48
Chłopy po wygranej z marną Resovią snują plany o awansie, głowią się jaki skład wystarczy na utrzymanie w E-klapie...

Jak wam nie szkoda czasu. Życzę sobie i Wam, żeby to nie był zmarnowany czas.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 23.10.2023, 15:03
Szczególnie, że w piątek mecz z podbeskidziem które szoruje dupą po dnie, ma na koncie tylko 1 wygraną i gra u siebie z faworyzowaną Wisłą. Tożto idealny scenariusz na przełamanie
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 23.10.2023, 15:59
W temacie skladu. Popatrzcie jakich zawodnikow trzeba bylo sprowadzic zeby w ogole moc marzyc o awansie (co i tak sie nie udalo) majac parodyste na lawce trenerskiej.
Teraz zastanowcie sie jakich zawodnikow trzeba bedzie sprowadzic zeby z tym samym parodysta moc marzyc o spokojnym utrzymaniu po ewentualnym awansie. Z Laliga? Z Premier League?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 23.10.2023, 18:10
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Szczególnie, że w piątek mecz z podbeskidziem które szoruje dupą po dnie, ma na koncie tylko 1 wygraną i gra u siebie z faworyzowaną Wisłą. Tożto idealny scenariusz na przełamanie
Niestety, jak przyjedziemy na luzie to wyjedziemy bez punktów.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 24.10.2023, 07:16
Wydaje mi się, że łatwiej będzie zwolnić Sobola w ektraklasie jak będzie mu słabo szło niż teraz w 1 lidze będąc przeciętną druzyną.
Liczby sie poprostu nie beda zgadzac prezesowi. W ekstraklasie nie będzie już takiego posiadania piłki oraz stwarzania sytuacji.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 24.10.2023, 08:15
Skawa Wadowice napisał(a):Wyświetl post
W ekstraklasie nie będzie już takiego posiadania piłki oraz stwarzania sytuacji.
Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 24.10.2023, 08:47
Markus napisał(a):Wyświetl post
Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?
Poczekajmy na konfrontację Carbo i piłkarzy, których ściągnie/ściągnął Kiko z dżynami ekstraklasy. Wtedy przekonamy się, jaki poziom rzeczywiście prezentują. Osobiście nie wyciągam żadnych daleko idących wniosków. Może dadzą rade, może nie.

Sama dominacja niewiele nam da, jeśli będziemy bronili tak jak teraz.
Sztuką będzie stworzenie drużyny, która radzi sobie dużo lepiej w defensywie (co jest kluczem do ewentualnego utrzymania) i jednocześnie nie traci atutów z przodu. To już wymaga nie tylko nosa Kiko, ale i kasy. I pewnie lepszego trenera, którego nie będzie do czasu, kiedy zrobi się naprawdę źle.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 24.10.2023, 09:11
Markus napisał(a):Wyświetl post
Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?
Kiko wspominał, że gdybyśmy awansowali do esa to prawdopodobnie by opuścił Wisle, bo uznałby swoją misję że zakończona. To tyle w kwestii wizji jak to będzie w ekstraklasie w sezonie 24/25.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 24.10.2023, 09:49
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Kiko wspominał, że gdybyśmy awansowali do esa to prawdopodobnie by opuścił Wisle, bo uznałby swoją misję że zakończona. To tyle w kwestii wizji jak to będzie w ekstraklasie w sezonie 24/25.
Nie sądzę, by coś takiego kiedykolwiek padło, a nawet jeśli, sytuacja jest dynamiczna i za rok będzie zupełnie inna niż przed rokiem. Nigdzie nie jest przesądzone, że w kolejnym sezonie Kiko nie będzie w Wiśle, gdy awansujemy.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 24.10.2023, 10:13
Dostanie nowa misje: Mistrzostwo Polski 2026.

I zostanie, bo glupi by odszedl.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 24.10.2023, 10:36
Markus napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę, by coś takiego kiedykolwiek padło, a nawet jeśli, sytuacja jest dynamiczna i za rok będzie zupełnie inna niż przed rokiem. Nigdzie nie jest przesądzone, że w kolejnym sezonie Kiko nie będzie w Wiśle, gdy awansujemy.
Padło: 13.07.2023

" Zastanawiałeś się nad tym trochę czy to była kwestia chwili?:

-Jeśli byśmy awansowali do Ekstraklasy, to zastanawiałbym się, czy zostać czy pożegnać się z Wisłą. Ale jak nie awansowaliśmy, to dla mnie nie było wątpliwości, od razu było dla mnie jasne, że zostaję. Mamy do wykonania awans".

I właśnie dlatego sytuacja jest na tyle dynamiczna, że rokowanie co będzie w klubie w sezonie 24/25 zostawmy aż chociaz trochę się zmaterializuje nasz awans do esa. Czyli za nie mniej niż pół roku.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 24.10.2023, 10:40
Podoba mi się znak równości między "zastanawiałbym się" i "prawdopodobnie by opuścił"
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 24.10.2023, 10:52
FraMat,


to jest poziom intelektualny Karheropa. Czyta i nie rozumie co czyta. To jak paralityk w koszulce i czapce. Patrzy na boisko, widzi, ale nie wie co widzi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 24.10.2023, 11:03
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Podoba mi się znak równości między "zastanawiałbym się" i "prawdopodobnie by opuścił"
Może dlatego, że lepiej być gotowym na czarny scenariusz? Rozumiem że to bardziej kontrowersyjna opinia niż sądzenie że Carbo to najlepszy defensywny pomocnik na polskich boiskach lub że bijemy każdy klub 1 ligi budżetem na płace 1 drużyny o 5 mln złotych.

No ale dopiero co walczyliśmy o puchary z Gula wg szumnych zapowiedzi, a porażki nazywaliśmy papierkami lakmusowymi.

I tak się to kręci, przegrana to lecimy z 1 ligi, dwie wygrane i dywagacje kogo ściągnie Kiko do esa.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 24.10.2023, 13:27
Fajnie by było najpierw awansować, zeby prowadzic duskusję kto sie nadaje, a kto nie do gry w ekstraklasie. Nie powiem, fajnie jest pomażyć. Ale na ten moment jesteśmy na miejscu barażowym. A to jak wiadomo nie oznacza jeszcze awansu. To tyle.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 24.10.2023, 14:53
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Padło: 13.07.2023

" Zastanawiałeś się nad tym trochę czy to była kwestia chwili?:

-Jeśli byśmy awansowali do Ekstraklasy, to zastanawiałbym się, czy zostać czy pożegnać się z Wisłą. Ale jak nie awansowaliśmy, to dla mnie nie było wątpliwości, od razu było dla mnie jasne, że zostaję. Mamy do wykonania awans".

I właśnie dlatego sytuacja jest na tyle dynamiczna, że rokowanie co będzie w klubie w sezonie 24/25 zostawmy aż chociaz trochę się zmaterializuje nasz awans do esa. Czyli za nie mniej niż pół roku.
Właśnie dobitnie pokazałeś, że powołujesz się na coś, z czego kompletnie nie wynika, że w momencie, w którym Wisła awansuje do ekstraklasy, Kiko odchodzi. Tyle w temacie.

@Kurz: nie jest tak że dopiero awans do ekstraklasy i gra w niej będzie weryfikować możliwości i potencjał poszczególnych zawodników. Wszyscy widzimy, jakie mają wyszkolenie i co z sobą prezentują. Z ich wyszkoleniem śmiało mogą walczyć skutecznie o punkty również w większości meczów ekstraklasowych.

A jak ostatecznie będzie im się to udawać, zależy również od innych czynników, choćby takich jak osoba trenera. Ja tutaj swojego zdania nie zmieniam: Sobolewski to nie jest człowiek, który umie dobrze wykorzystać posiadanych zawodników. On robi drużynie więcej kłopotów decyzjami, niż jej pomaga. Żaden z niego wartościowy trener.

Poza tym należy przypuszczać, że w przypadku awansu do Ekstraklasy drużyna zostanie jeszcze bardziej wzmocniona. Mam nadzieję, że kolejnymi Hiszpanami, których sprowadzi Kiko.
Ostatnio edytowane przez Markus : 24.10.2023 o godz. 17:11.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:13.