The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Skawa Wadowice
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 01.10.2023, 13:58
Olejarka ladnie strzela to przesiedzial caly mecz. Wgl bylem zaskoczony ze duda wyszedl a nie on.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 01.10.2023, 14:01
Typowy dla nas mecz, bezproduktywna kopanina, z której nic nie wynikało, idealne widowisko dla koneserów pierwszoligowej młócki. Oczywiście z naszej gry nic nie wynikało, mieliśmy farta, że rywal nic nie wpakował, a okazję, miał - poprzeczka w 60 minucie.

I to jest własnie nasz poziom. Wyniki 5:1, 4:1 pięknie wyglądają ale one jak i jakiekolwiek wygrane, zdarzą się tylko wtedy jeśli trafimy na przeciwnika, który nam całkowicie odda pole gry, otworzy drogę do swojej bramki, popełni błędy. Po prostu jeśli ktoś da nam wjeżdżać z piłką do bramki to my wygramy na 100%. Jeśli ktoś zagra dobrze zorganizowany w obronie to nie mamy szans wygrać. Jeśli do tego dołoży rywal swoją dobrą grę w ataku to na 100% nas rozpuka.

To jest tak powtarzalny schemat, że aż nudny. Dlaczego umiemy wygrać wysoko? Bo ktoś nam to umozliwi. Dlaczego umiemy wygrać na wyjeździe 4:1, a u siebie nie umiemy bramki strzelić? To oznacza jedynie to, że t wysokie wygrane to fart, wlaśnie wynikający z błędów rywala itp Gdybyśmy byli realnie mocni, gdyby te 5:1 czy 4:1 wynikały z naszej siły, to byśmy na spokojnie co tydzień golili wszystkich po 2:0, 3:0. Bo jak wygrywamy to gra wygląda ładnie ale za tydzień jest mocniejszy rywal, który coś robi i nie widać ani ładniej gry, ani sytuacji ani nic.

Nie mamy żadnych schematów gry, gramy sennym atakiem pozycyjnym i kopaniem piłki do przodu. Jeśli tylko rywal jest czujny, nie wpadnie coś fartem, to mecz zamienia się w męczarnie w naszym wykonaniu. Jeśli coś strzeli to w strach w oczach piłkarzy i frustrację.

Oczywiście można mówić, że umiemy wygrac wysoko, można się oszukiwać do woli. Wiadomo, że z takim składem i w tak słabej lidze jesteśmy co jakiś czas skazani na wygrną i to nawet wysoką. Marnujemy z Sobolewskim i niepełnosprytnym Krolewskim dalej czas.

Obstawiam, że sezoń zakończy się barażami, a w nich klapą i brakiem awansu.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 01.10.2023, 14:16
Ja obstawiam brak nawet baraży.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 01.10.2023, 14:24
Hiszpanie po raz kolejny zawiedli.

Brawa dla Polaków!

Hiszpanie mogą sprawić, że Wisła znowu przez nich nie awansuje, ale układy menedżerskie i dojenie Wisły są ważniejsze od wyników.

Za obecne wyniki winę ponosi błazen z pastwisk z Hiszpanii i ci, którzy pozwolili mu na takie działania.

Wisła ma szejkowski budżet płacowy przez Hiszpanów, a na boisku i w tabeli tego nie widać.

W teorii Wisła powinna mieć bilans 10-0-0 i 40:2 w bramkach, ale w rzeczywistości wiadomo jak to wygląda.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 01.10.2023 o godz. 14:33.
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 01.10.2023, 14:55
Dysponuje narzędziem, które pozwala mi oddzielić emocje od zimnej oceny. Mówi mi ono:
Wisła Kraków.
178 niebezpiecznych ataków.
248 bardzo niebezpiecznych ataków.
0 zagrożenia bramki.
Wisła Płock.
1 niegroźna akcja.
1 prawie gol.



Co tu gadać o błędach w tym meczu. Typowa Sobolewszczyzna. Tak słabego trenera od czasu Pawłowskiego w Wiśle nie było. Wygrywamy jak przeciwnik nam pozwoli.

JB a teraz jako kontynuator JK, ( w tym jego narzędzia o których nikt nie wie i jego ludzie) w optymistycznym wariancie cementują nas jako średniaka I lidze, w realistycznym jako średniaka w IV lidze.
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 01.10.2023, 14:56
Wisla Płock cały mecz nic nie grała., zamurowała się ,zagrali totalnego stojanowa a mimo to nie wiele brakło a z jednej jedynej sytuacji pierdo lneli by nam bramkę bo jak zwykle wrzutka główka i cud że była poprzeczka bo byśmy prze^@%@ kolejny mecz u siebie.to jest straszne jak my gubimy puntky ,cały mecz kontrolujemy wszystko i przeważamy tylko co z tego jak pod polem karnym zero pomysłu piłkarze sobie wzajemnie przeszkadzają , pomysł zamiany Alfaro z Goku jest zjebany.... wszystko dobrze funkcjonowało do momentu jak byliśmy pod polem karnym rywala- tam nie było żadnego
juz pomysłu..
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 01.10.2023, 15:00
Ogólnie rzecz biorąc temat do zamknięcia. Można poczytać to, co pisaliśmy po Stali Rzeszów, po Chrobrym Głogów, teraz to samo. Mamy drużynę, nie mamy trenera. Przed nami jeszcze trochę meczów. Kilka wygramy, zrobimy jakąś niespodziankę ot, wygrywając na wyjeździe z Odrą Opole, zaliczymy kilka bezbarwnych spotkań, coś, co na 100 proc. powinniśmy wygrać, frajersko przegramy. I tak się będzie kręcić. Po Wiśle Płock kilka pytań mi się nasuwa:
1. Czy rezerwowy Krzyżanowski jest pierwszym egzekutorem stałych fragmentów gry u nas?
2. Dlaczego Krzyżanowski (który generalnie zagrał fajny mecz) dośrodkowuje z rogu z jednej strony, żeby po chwili zapierd...lać przez całe boisko na drugą stronę, aby wyrzucić piłkę z autu? Czy nikt z jego dziewięciu kolegów z boiska nie umie wziąć piłki w dwie ręce i wyrzucić jej z autu, tylko młody zapieprza od pola karnego do pola karnego przez cały mecz i musi jeszcze robić kilkadziesiąt metrów do autu?
3. Po ch... do rzutów rożnych podchodzi dwóch zawodników? Nie lepiej jakby tę piłkę kopnął albo Alfaro albo Krzyżanowski, a jeden był dodatkowo w polu karnym?
4. Colley (generalnie dobry mecz, szacuneczek Jóżek) dostaje żółtą kartkę od nawiedzonego sędziego. W drugiej połowie przy rzutach rożnych dla nas Colley zamiast wykorzystywać swój wzrost w polu karnym przez naszego magika strategii jest zostawiany jako ostatni zawodnik. Wystarczyła szybka kontra Płocka i akcja ratunkowa Colleya na żółtą kartkę i gramy w 10. Czy z tyłu nie mógłby zostawać Duda czy inny Villar?
5. Raton dziś niczego nie zapieprzył. Carbo Pan Piłkarz, podobnie jak Uryga.
6. Sapała i Carbo nie mogą grać razem. Zbyt podobni do siebie z wysokości trybun
7. Może tak w końcu u siebie zagrać na dwóch napastników od początku, żeby porozrywali trochę obronę gości?
8. Dlaczego nie wszedł Olejarka?

Dziś wkur...ienie i rozczarowanie, jutro chwila na refleksję, a od wtorku znowu będziemy mistrzami, którzy rozwalą Znicz 7:0 Tyle. Dobrej niedzieli.
Ostatnio edytowane przez Grisza1 : 01.10.2023 o godz. 15:04.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 01.10.2023, 15:23
Jaki jest sens trzymania Sobolewskiego? Przecież to widać, że zmierza to donikąd, dlaczego Królewski nie chce dać szansy na awans, tak jak zrobił to zimą zaciągiem hiszpańskim?

Zmiany jeden do jednego, gdy widać, że Wisła Płock tylko się broni, dorzuć Sobczaka do Rodado, Sobczak by się poprzepychał to by Rodado miał więcej miejsca.

Płock bronił głęboko, więc były okazję na strzały z dystansu, zatem dlaczego nie Olejarka? Chłopak zagrał u nas epizody, ale strzelił już dwa gole, oba z za 16-tki.

Villar zaczyna Junczyć :(
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 01.10.2023, 15:51
Jesteśmy kompletnie bezsilni wobec zespołów konsekwentnie broniących w dziesięciu. Dziś na dobrą sprawę mogliśmy to spotkanie przegrać, bo rywal wyskoczył dosłownie jednym szybszym kontratakiem.

Taki obraz gry z broniącymi się zespołami jest od zeszłego sezonu, gdzie pokaz umiejętnej i efektywnej gry defensywnej dała nam kilka razy Puszcza.
Nie zostały wprowadzone żadne środki zaradcze, gramy do porzygania ten nasz atak pozycyjny bez krzty elementu zaskoczenia, którym jest przyspieszenie tempa akcji.
Cały czas te same, ślamazarne podania do tyłu lub do boku, po czym przenosimy się pod pole karne i następuje dośrodkowanie do nikogo.

Beznadzieję tego wszystkiego widzą wszyscy naokoło, tylko nie JK, który swoim uporem zagrzebie nas na lata w I lidze (jeśli nie w IV).
Ostatnio edytowane przez Patryko : 01.10.2023 o godz. 15:54.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 01.10.2023, 15:52
Chorynatrzykolory napisał(a):Wyświetl post
Wisla Płock cały mecz nic nie grała., zamurowała się ,zagrali totalnego stojanowa a mimo to nie wiele brakło a z jednej jedynej sytuacji pierdo lneli by nam bramkę bo jak zwykle wrzutka główka i cud że była poprzeczka bo byśmy prze^@%@ kolejny mecz u siebie.to jest straszne jak my gubimy puntky ,cały mecz kontrolujemy wszystko i przeważamy tylko co z tego jak pod polem karnym zero pomysłu piłkarze sobie wzajemnie przeszkadzają , pomysł zamiany Alfaro z Goku jest zjebany.... wszystko dobrze funkcjonowało do momentu jak byliśmy pod polem karnym rywala- tam nie było żadnego
juz pomysłu..
Widzisz. Moim zdaniem mecz kontroluja przeciwnicy, a nie my. Przyjezdzaja sie murowac i sie muruja, licza na kontry, sfg i to robia. Wiedza, ze taka gra daje im szanse na punkty i te punkty zdobywaja.

Teraz w druga manke, jakie zalozenia na mecz, ktore zrealizowalismy, miala Wisla? No wlasnie.

To jest juz tak powtarzalne, ze te nasze mecze sa nudne jak flaki z olejem.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 01.10.2023, 16:12
Ja wytrzymałem 1 połowę w pucharze i podziękowałem...

Podziękowałem do czasu, aż wymienią sztab.

Emocjonowanie się tą patologią uważam za masochizm i totalną stratę czasu.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 01.10.2023, 16:35
Niezły paździez zaserwowano nam w niedzielne popołudnie. Typowe widowisko po którym można mieć wyłącznie niestrawności. Płock ma to po co przyjechał. A my mamy to na co zaslugiwalismy. Bo na pewno nie na wygrana

Fajny występ Krzyżanowskiego. I to na tyle pozytywów po tym meczu.

Bez jakiegoś wstrząsu, ta drużyna nie ruszy z miejsca. Szkoda że zapowiada się constans. Chyba tylko porażka że Zniczem mogłaby cokolwiek zmienić w sztabie
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 01.10.2023, 16:37
co gorsza pomimo wyjątkowo dużej przewagi naszych (niebezpieczne ataki, rogi, karne, posiadanie) to Płock mógł wyjechać z 3pkt po tej poprzeczce od dolnej strony :(
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 01.10.2023, 17:48
PO kilku niezlych meczach wracamy na znane sobie tory,
Mielenie pilkie w nieskonczonosc, pchanie sie srodkiem. Ogromna przewaga i dokaldnei nci z tego nie wynika.
Plock zrobil pare akcji i mogl strzelic bramke a wlasciwie powinien.
W WIsle nic sie jednak nie zmienilo
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 01.10.2023, 18:19
Płock zagrał to, co od pół roku grają ci, którzy zabierają nam punkty. Nawet nie silili się na to, żeby spróbować czegoś innego. Bo w sumie po co, skoro praktycznie każdy grający tą taktyką osiąga na koniec oczekiwany wynik, czyli albo remis, albo zwycięstwo?

Smutno się to oglądało, zero pomysłu na rozbicie szyków obronnych Płocka.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 01.10.2023, 20:48
fansorina napisał(a):Wyświetl post
Jaki jest sens trzymania Sobolewskiego? Przecież to widać, że zmierza to donikąd, dlaczego Królewski nie chce dać szansy na awans, tak jak zrobił to zimą zaciągiem hiszpańskim?
Najprawdopodobniej nie ma pieniędzy. Trudno to inaczej tłumaczyć, tym bardziej że JK w przypadku zatrudnienia Kiko w celu ratowania sezonu potrafił zachować się racjonalnie.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 01.10.2023, 21:03
Heh takie pieprzenie, że straciliśmy dwa punkty, byliśmy lepsi itp itd.
Sranie w banie, kopalibysmy się po czole nastepne 90 minut i uja by z tego wyszło.



Farta w sumie mieliśmy, że to od poprzeczki nie wpadło bo powinno i tyle w temacie bycia lepszym.


Płock z problemami chyba zdrowotnymii ( Sekulski w wywiadzie po meczu to przyznał ale nie wdawał się w szczegóły), grający jakby na solidnym kacu a o włos nie wygrał.


Nie wiem, gdzie się prześlizgniemy w tym sezonie. To może być fartownie 4 miejsce jak i 12.
Ale mentalnie i piłkarsko nic się w tym zespole nie zmienia. Baraże skończą się tak samo jak ostatnio i po zaawodach z tym sztabem.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 01.10.2023, 22:19
Kto by się spodziewał, że zagramy 158 mecz dokładnie taki sam... Może Znicz się zlituje nad kibicami i zagra otwartą piłkę, żebyśmy mogli im piątkę walnąć? Bo każdy, kto umie się bronić, z nami nie przegra.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 02.10.2023, 07:55
Wiem że niektórym moze się ten pomysł nie spodobac, ale ja zamiast granie Defensywnym napastnikiem jakim jest Rodado, albo Ofensywnym jakim jest Goku - wstawiłbym tego Sobczaka.

Tak, Sobczak niewiele pokazuje. To prawda. Ale jakoś te kilkanascie bramek zdobył w poprzednim sezonie. Umie grac głową i jest takim typowym napastnikiem. Oczywiscie trzeba na niego grać.

Owszem pewnie zamiast 60% posiadania bedziemy mieć tylko 55%. Zamiast 20 strzałow, oddamy 16. Ale może chcoaciaż 1 wyląduje w sieci. Bo meczenie buły takim Goku bez formy albo super defensywnym napastnikiem Rodado jakoś za wiele punktów nie daje.

Zastanawiam sie tylko czy nasi Iberyjczycy nie poczują się "zagrożeni" i jakoś dziwnie nie będą "widzieli" Sobczaka. No ale tak może być jak się jest zakładnikiem JEDNEJ nacji stranierosów. Mam nadzieję że tak nie będzie, ale jak znam życie i wzajemne "układziki" wśród kopaczy to wszystko możliwe

Podsumowują - grajmy typowym napastnikiem nawet za cenę płynności gry itd. Bo to co jest teraz - to droga max na 8 miejsce. Rodado nie zostanie super strzelcem, nie ten typ piłkarza. A Goku na razie gra badziew.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 02.10.2023, 10:07
Sama zmiana 1:1 niewiele zmieni. Tym bardziej że Rodado akurat jest w dobrej formie. Sobczak miał już szansę i w Tychach i z Lechią i niewiele wniósł do gry, poza trzymaniem pozycji i kilkoma udanymi zagraniami piłki

Jeśli i tak że Zniczem zapewne będzie murowanko rywala, to lepiej byłoby wyjść dwójka napastników, a wycofać Dudę do bazy.

Do tego trzeba jednak szukać nieszablonowych rozwiązań, czego u Sobolewskiego jeszcze nie doswiadczono (poza dwoma próbami na wiosnę). Na jesień na 10 spotkań tylko 2 razy wyszedł innym składem personalnym ofensywy niż Villar, Duda, Goku, Alfaro i Rodado.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 02.10.2023, 10:15
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Wiem że niektórym moze się ten pomysł nie spodobac, ale ja zamiast granie Defensywnym napastnikiem jakim jest Rodado, albo Ofensywnym jakim jest Goku - wstawiłbym tego Sobczaka.

Tak, Sobczak niewiele pokazuje. To prawda. Ale jakoś te kilkanascie bramek zdobył w poprzednim sezonie. Umie grac głową i jest takim typowym napastnikiem. Oczywiscie trzeba na niego grać.

Owszem pewnie zamiast 60% posiadania bedziemy mieć tylko 55%. Zamiast 20 strzałow, oddamy 16. Ale może chcoaciaż 1 wyląduje w sieci. Bo meczenie buły takim Goku bez formy albo super defensywnym napastnikiem Rodado jakoś za wiele punktów nie daje.

Zastanawiam sie tylko czy nasi Iberyjczycy nie poczują się "zagrożeni" i jakoś dziwnie nie będą "widzieli" Sobczaka. No ale tak może być jak się jest zakładnikiem JEDNEJ nacji stranierosów. Mam nadzieję że tak nie będzie, ale jak znam życie i wzajemne "układziki" wśród kopaczy to wszystko możliwe

Podsumowują - grajmy typowym napastnikiem nawet za cenę płynności gry itd. Bo to co jest teraz - to droga max na 8 miejsce. Rodado nie zostanie super strzelcem, nie ten typ piłkarza. A Goku na razie gra badziew.
Cała Twoja teza jest z dupy bo opiera się na błędnych przesłankach.

W poprzednim sezonie Sobczak zdobył 2 bramki z gry, reszta z karnych. Powtarzam - DWIE bramki z gry. Wystawianie tego drewna od pierwszej minuty (już próbowane) to sabotaż. To nie to że nie trafia, jego akcje zwykle kończą się na złym przyjęciu piłki. Jak odda niecelny strzał to już sukces. Zwykle nie dochodzimy do tego etapu.

Całą resztę historii o Sobczaku tłamszonym przez złych Hiszpanów litościwie pominę. Więcej mówi o Tobie niż stanowi realny opis rzeczywistości.

To już lepiej Szota w ataku wystawić, w poprzednim sezonie miał lepsze statystyki ofensywne.

Podsumowując

Żeby było konstruktywnie - można by rozważyć też zatrudnienie trenera i sztabu. Kogoś kto ma inny pomysł na kreowanie akcji niż gra w poprzek i wrzutki na pałę.
Tak tylko rzucam.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.10.2023 o godz. 12:27.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 02.10.2023, 10:52
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja obstawiam brak nawet baraży.
Też tak uważam, rozgościliśmy się w środku tabeli, gramy kopaninę jak średniak i w tym zestawie osobowym nic się nie zmieni.
Miejsce 8-10.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 02.10.2023, 11:25
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Cała Twoja teza jest z dupy bo opiera się na błędnych przesłankach.

W poprzednim sezonie Sobczak zdobył 2 bramki z gry, reszta z karnych. Powtarzam - DWIE bramki z gry. Wystawianie tego drewna od pierwszej minuty (już próbowane) to sabotaż. To nie to że nie trafia, jego akcje zwykle kończą się na złym przyjęciu piłki. Jak odda niecelny strzał to już sukces. Zwykle nie dochodzimy do tego etapu.

Całą resztę historii o Sobczaku tłamszonym przez złych Hiszpanów litościwie pominę. Więcej mówi o Tobie niż stanowi realny opis rzeczywistości

To już lepiej Szota w ataku wystawić, w poprzednim sezonie miał lepsze statystyki ofensywne.

Podsumowując

Żeby było konstruktywnie - można by rozważyć też zatrudnienie trenera i sztabu. Kogoś kto ma inny pomysł na kreowanie akcji niż gra w poprzek i wrzutki na pałę.
Tak tylko rzucam.
Leki znowu odstawiłęś? Nie zajmuj się zakompleksiony "narcyzie" analizą mojej osoby.

Jakoś większość z resztek użytkowników która została na forum potrafi rozmawiac, ty bez obrażenia rozmówcy nie potrafisz. Wystarczyła pierwsza część wypowiedzi - gdzie wskazałeś że Sobczak zdobył 2 bramki z gry. Reszta po co? Żeby leczyć swoje kompleksy? No chyba tak.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 02.10.2023, 11:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Sama zmiana 1:1 niewiele zmieni. Tym bardziej że Rodado akurat jest w dobrej formie. Sobczak miał już szansę i w Tychach i z Lechią i niewiele wniósł do gry, poza trzymaniem pozycji i kilkoma udanymi zagraniami piłki

Jeśli i tak że Zniczem zapewne będzie murowanko rywala, to lepiej byłoby wyjść dwójka napastników, a wycofać Dudę do bazy.

Do tego trzeba jednak szukać nieszablonowych rozwiązań, czego u Sobolewskiego jeszcze nie doswiadczono (poza dwoma próbami na wiosnę). Na jesień na 10 spotkań tylko 2 razy wyszedł innym składem personalnym ofensywy niż Villar, Duda, Goku, Alfaro i Rodado.
W sumie racja, może gra na 2 napastników byłaby lepszym rozwiązaniem. Obawiam się że bez jakichkolwiek zmian takie męczenie buły jak wczoraj i gra na "posiadanie" piłki nic nam nie dadzą na koniec.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 02.10.2023, 11:29
jak ze Zniczem nie będzie 3 punktów, to Sobol powinien lecieć. W sumie powinien lecieć już dawno, ale to inna historia. Już wiemy, czym zakończył się maraton remisów za Brzęczka - spadkiem. Tutaj spadku nie będzie, bo czasem coś wygramy, ale więcej niż środek z taką grą nie podskoczymy.

Ech, przez kilka miesięcy był wolny Myśliwiec, teraz pewnie prześpimy czas jak Brosz jest wolny. Droga do nikąd.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 02.10.2023, 12:38
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Leki znowu odstawiłęś? Nie zajmuj się zakompleksiony "narcyzie" analizą mojej osoby.

Jakoś większość z resztek użytkowników która została na forum potrafi rozmawiac, ty bez obrażenia rozmówcy nie potrafisz. Wystarczyła pierwsza część wypowiedzi - gdzie wskazałeś że Sobczak zdobył 2 bramki z gry. Reszta po co? Żeby leczyć swoje kompleksy? No chyba tak.
Nie no, wydaje mi się że:
- podkreślenie jakim Sobczak jest drewniakiem
- praktycznie nie oddaje strzałów bo traci piłkę przed, zwykle złym przyjęciem
- taki Szot grając w poprzednim sezonie AFAIK mniej i na obronie strzelił z gry więcej
- mimo warunków fizycznych beznadziejnie gra głową

sporo wnosi do tematu. Dodajmy że wczoraj jedyne co zrobił po wejściu to sfaulował w ataku podczas obiecującego rzutu wolnego naprzeciwko bramki, kończąc akcję. I to nie jest jego pierwszy taki numer. Non stop symuluje zamiast próbować pchać akcję do przodu, do tego żałośnie mu to wychodzi, dotąd żaden sędzia się nie nabrał nawet na rzut wolny ze środka boiska - a średnio ma jedną taką próbę na mecz. Pomijam sens symulki jak wychodzimy z kontrą, Hiszpanie wtedy zapierdalają pod bramkę, ale - no tak, zapomniałem:
- Sobczak jest wolny i przegrywa większość pojedynków biegowych z obrońcami

Przedstawianie go jako lepszej alternatywy dla Rodado ( ) jest zabawne, ale sugerowanie że Hiszpanie go sabotują to już obłęd. Pamiętam jedną sytuację kiedy mu nie podali gdy był na lepszej pozycji - o wiele częściej Goku nie podawał do Rodado kiedy miało to sens, bo wolał kiwać się bez sensu. Wszystkie pozostałe akcje to Sobczak rozpaczliwie walczący o opanowanie piłki, zwykle nieskutecznie...

Szukanie ratunku w Sobczaku w obecnej formie jest bez sensu. Prędzej widziałbym Olejarkę na zmianę za Goku (wczoraj się prosiło) i ew. dołączenie do treningów pierwszego zespołu kogoś z rezerw. Brzmi desperacko, ale tylko do czasu aż spojrzymy w tabelę. Jest bardzo źle, przede wszystkim z braku trenera, ale skoro chciano żeby drużynę prowadził taki cep jak Sobolewski to trzeba było zainwestować w kolesia z dobrą wrzutką i takiego co dobrze gra głową. A tak mamy niecelne wrzutki na Rodado i Sobczaka, o zgrozo to Hiszpan lepiej sobie z nimi radzi ale i tak jest to bezproduktywne...

Napisałeś bzdury na temat dyspozycji Sobczaka - to jedno, ale że przy okazji pojechałeś KOALIKiem to się nie dziw że zostałeś wyśmiany.

TL;DR: Sobczak, czyli wymysł Sobolewskiego, to nawet na warunki pierwszoligowe żaden piłkarz. Miał jeden świetny sezon, reszta to niższe stany średnie pierwszej ligi AFAIK. A my ściągnęliśmy go jak był na krzywej opadającej. Jedyne na co możemy liczyć w jego wypadku to jakaś nagła eksplozja formy. Na razie się nie zanosi żeby grał chociaż przyzwoicie.

P.S. Żyro chowa Sobczaka do kieszeni w każdej kategorii poza żałosnymi symulkami, w tamtym sezonie strzelił dwa razy więcej goli z gry - a leczył się mniej więcej przez połowę czasu. Młyński go chowa do kieszeni...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.10.2023 o godz. 12:58.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 02.10.2023, 12:53
Chęć zastąpienia Rodado przez Sobczaka to jest post dzisiejszego dnia. No ludzie, serio chcecie to drewno do 1 składu?

Jak dla mnie Villar, Duda i Goku powinni odpocząć. Pierwszy duży zjazd z formą, drugi strasznie irytujący z tymi próbami strzałów, Goku też kopie się po czole.
Niestety ławka jakościowo jest jaka jest, stąd będą grali.

Carbo przerasta tę drużynę o kilka klas.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 02.10.2023, 12:56
Mhm, Carbo i Uryga najlepsi. To nie przypadek. Jeden i drugi, bedac zdrowymi, maja najkrotszy okres treningowy pod wodza naszego zajebistego sztabu. Oczywiscie z czasem beda tylko gorsi, jak wszyscy inni.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 02.10.2023, 13:02
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Mhm, Carbo i Uryga najlepsi. To nie przypadek. Jeden i drugi, bedac zdrowymi, maja najkrotszy okres treningowy pod wodza naszego zajebistego sztabu. Oczywiscie z czasem beda tylko gorsi, jak wszyscy inni.
To niestety może być prawda, większość piłkarzy po dłuższych treningach ze sztabem legend zalicza dramatyczny zjazd. Właściwie to chyba tylko Colley poprawił swoją grę.

@leszekpw - byłem zniesmaczony brakiem zmiany dla Goku i tak późną zmianą Villara oraz Dudy. Dodatkowo - skoro gra Krzyżanowski, to nie musi grać Duda. Wczoraj zagrał dranatycznie słabo, a w ataku jego wkład jest taki jak Sobczaka - ujemny.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.10.2023 o godz. 13:10.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 02.10.2023, 13:12
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To niestety może być prawda, większość piłkarzy po dłuższych treningach ze sztabem legend zalicza dramatyczny zjazd.
W tym kontekście liczenie przez niektórych, że Krzyżanowski rozwinie się pod ręką obecnego sztabu jest bardzo ryzykowną kalkulacją.

Stąd jeśli tylko pojawi się zimą jakaś fajna oferta, mimo wszystko warto rozważyć jego sprzedaż, a nie trzymać go na siłę. W ostatnim meczu również mi jego gra podobała się, aż dziw że taki zawodnik obecnie się u nas uchował. Lepiej więc na nim zarobić, gdy będzie możliwość, niż zmarnować go tak jak zmarnowaliśmy 99% wszystkich zawodników z etykietką talentu w ostatnich latach.
Ostatnio edytowane przez Markus : 02.10.2023 o godz. 16:53.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:10.