The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 01.09.2023, 22:02
Wrzut z autu to kryminał, ale podanie było do Dudy, celne, normalny zawodnik taką piłkę przyjmuje albo wybija, a nie olewacko przepuszcza. Człapie gówniarz w jednym tempie, podać na 5 metrów nie potrafi, dramat. Jak nie ma siły to prosi o zmianę i tyle, a nie zawala bramkę bo ledwo łazi. Sobolewski też tuman zmienił tego Hiszpana, a zostawił smenta Dude. W przodzie też miał patelnie dograną to nawet nie próbował jej sięgnąć, przepuścił sobie i ch...

Wszedł za niego Gogół i zaczął robić to na co nasz błyskotliwy sztab nie wpadł. Pół meczu leje, to się k... strzela z każdej pozycji i idzie na dobitkę. Poziom taktyczny tych ludzi jest dramatyczny.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 01.09.2023, 22:07
Markus napisał(a):Wyświetl post
Dziś świetne momenty miał Alfaro. Bardzo dobry zawodnik na naszą pierwszą ligę. Zobaczymy jak szybko Sobolewski cofnie go w rozwoju, tak jak Villara i Juncę.

Carbo naprawdę robi różnicę swoim ustawieniem dopóki jest na boisku i ma siły. To akurat kolejny bardzo dobry transfer Kiko.

Eneco na razie bardzo słabo. Podobnie słusznie zmieniony Szot. Od trzech lat mamy fatalnie obsadzoną prawą obronę i nic się tu nie zmienia na lepsze.

Źle,że ktoś w klubie posłuchał namów orędowników stawiania na polskich zawodników i ściągnął Sobczaka. To najgorszy transfer letniego okienka, nie licząc Gogóła.
No i to jest problem, Rodado musi grać od deski do deski bo nie ma zmiennika. Podobnie jak Alfaro i Goku (Villar to chociaż miał Baenę, ale teraz kilka kolejek znów będzie grał 90 minut).

ławka dziś: Patryk Gogół, Szymon Sobczak, Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, David Juncà, Jakub Krzyżanowski, Vullnet Basha i Dawid Olejarka.

Przecież tutaj nie ma kogo wpuścić. Tyle ludzi w kadrze, a w rzeczywistości istnieje tylko 1 skład.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 01.09.2023, 22:23
Gogół wszedł i gorszy od Dudy nie był, Olejarka też by nie był. Tylko że całość nie istnieje , bo nikt nie wie co ma grać drużyna, cała gra to indywidualne wymysły. Z takim składem jak mamy to przy minimalnym schemacie rozegrania, jakimkolwiek zespołowym planie poruszania się po boisku to taka Miedź jest bez szans. Ale u nas nie ma nawet planu przy wyrzucie z autu, przy kontrach, kiedy jest dużo miejsca, wszystko to wielka improwizacja.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 01.09.2023, 23:01
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 01.09.2023, 23:28
FraMat - to Ty nie masz wstydu. Remis ze wskazaniem na Miedź, 9 punktów w 7-dmiu meczach a Ty majaczysz o niezłym występie.
Ten mecz był dobry tylko w kontekście tego że nie wyjechaliśmy bez punktów i nie położyliśmy się bez walki. Fakt, dla zespołu Sobolewskiego to już jest coś niesamowitego, ale to nie da awansu.

Nikt nie będzie chwalił Sobolewskiego i drużyny po absolutnym minimum przyzwoitości. Zwłaszcza że punktowo jest bardzo źle.

Jeden punkcik - OK pod warunkiem że nie będzie kolejnych kompromitacji tylko solidne punktowanie. Jestem bardzo sceptyczny czy to dla Sobolewskiego osiągalne.

To że wyszliśmy z poziomu dna pierwszej ligi w okolice środka tabeli (jeśli chodzi o poziom gry) to nie jest powód do dumy, a Ty wystrzeliłeś jakbyśmy faktycznie grali o awans. Aktualnie to zakopujemy się wśród przeciętniaków pierwszej ligi.

Nie dostaliśmy w.......u od lidera (chociaż mało brakowało) - dla Sobolewskiego sukces, dla Wisły - nie bardzo jest co świętować.

P.S. Ja się cieszę że wywieźliśmy jakieś punkty z Legnicy. Mniej tym że obiektywnie byliśmy gorsi i nie wygląda żebyśmy mieli realnie włączyć się w walkę o awans.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.09.2023 o godz. 23:50.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 02.09.2023, 00:13
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
Problem jest zawsze ten sam. Wisła jest bardzo przeszacowana w oczach części kibiców. A skoro tak, nigdy nie będzie dobrze.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 02.09.2023, 00:15
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
Dokładnie.
To nie był mecz na zwolnienie trenera.
Widać było, że się zawodnikom chciało grać.
Widać też było jak dobrze Miedź gra w obronie.
Jakby nie babol w 80 minucie to byśmy dowieźli zwycięstwo do końca.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 02.09.2023, 05:00
Jakby to, jakby tamto. Duda i Junca powinni odpocząc od grania.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 02.09.2023, 06:07
Cytat:
Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
Zakład, że ta super forma nie utrzyma się do końca rundy i będziemy w punkcie wyjścia (zwalniaćSobola czy nie zwalniać. Będziemy bliżejśrodka tabeli niż czołowych miejsc, ze stratą do miejsc barazowych)
Wydaje mi się, że mecz z Arką i remis wczoraj to takie ostatnie pierdnięcie tej drużyny, zryw, który dał 1:1 po kopaninie w Legnicy. Takie momenty były też wcześniej, za innych trenerów, mobilizacja na 1 czy kilka meczów i powrót do starej formy.
Oni niedługo się ockną, zobaczą, że chuja im wychodzi i chuja mogą, wróci większy strach, psycha siądzie i będą porażki.
Bo tak na prawdę jak można grać dobrze i progresować z takim trenerem? Skoro nie uczą się żadnych schematów gry, nie wiedzą jak grać, to jak mają regularnie wygrywać? Na farcie? Bo akurat piłka spadnie gdzieś przypadkiem i wpadnie gol lub kilka goli? Braknie tego farta, że mimo braku taktyki zdobywamy gola/gole i posypie się znowu wszystko, bo na ambicji i kopaniu piłki aby do przodu nie da się regularnie wygrywać, na pewno nie na tyle aby awansować.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 02.09.2023, 07:04
Pierwszy raz piszę w takim tonie, ale na serio konieczność trzymania na boisku cały mecz takiego Kacpra Dudy to jest dramat dla tej drużyny.

Przecież gdyby nie ten durny przepis o młodzieżowcu, to ten człapak bez pomysłu właśnie kopałby w barwach jakiejś Stali Rzeszów z Wachowiakiem.

Chyba już lepiej niech z Chrobrym ten Gogół zagra od początku, przynajmniej jakiś pomysł ma co można zrobić z piłką a nie stać i się patrzyć.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 02.09.2023, 07:11
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
To nie był mecz na zwolnienie trenera.
Widać było, że się zawodnikom chciało grać.
Widać też było jak dobrze Miedź gra w obronie.
Jakby nie babol w 80 minucie to byśmy dowieźli zwycięstwo do końca.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka...". Gdyby Miedź wykorzystała jedną ze swoich groźnych sytuacji...

Z nami jakoś wszyscy mają świetną obronę i zabójcze kontry, ciekawe dlaczego?

Ale spoko, powinniśmy się w tym sezonie utrzymać. O to gramy, prawda?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.09.2023 o godz. 07:18.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 02.09.2023, 07:57
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
Zrozum, że w poprzedniej rundzie przez 7 kolejek prezentowali się rewelacyjnie, ale w decydujących meczach nie zrobili sztycha. Dlaczego? Bo nie mają wsparcia ze sztabu. Z Sosnowcem Sobolewski kazał się cofnąć. Tragedia. Skład od dawna mamy lepszy niż wyniki przez niego osiągane. Bo sztab i klimat w klubie to wór kamieni na plecach.

Wczoraj mieliśmy 4 klasyczne kontry w przewadze albo równowadze i żaden nie wiedział gdzie pobiec gdzie podać żeby była z tego korzyść. Nawet strzału nie oddaliśmy.

Zmiana postawy wynika pewnie z tego, że przeciwnicy wydawali się bardziej wymagający stąd większa koncentracja. Dziecinne błędy i brak zespołowości pozostał.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 02.09.2023, 08:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Ale spoko, powinniśmy się w tym sezonie utrzymać. O to gramy, prawda?
No przecież nie o awans. My po tej 7 kolejce możemy mieć 6 pkt straty do miejsca barażowego. Tak źle to jeszcze nie było, ale czytam, że trzeba szanować remis. JPRDL.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 02.09.2023, 08:17
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Problem jest zawsze ten sam. Wisła jest bardzo przeszacowana w oczach części kibiców. A skoro tak, nigdy nie będzie dobrze.
Możesz przestać bredzić? Przez takie pieprzenie jesteśmy w czarnej dupie. Ile droższy skład od reszty ligi musimy mieć żeby wymagać gry i wyników? 5 razy droższy? Który nasz piłkarz zagrał wczoraj na swoim maksymalnym poziomie? Żaden bo żeby tak grać to trzeba zespołu wiedzącego co chce grać. Piłka nożna to nie szachy, jak strzeliliśmy bramkę? Jedno podanie na wolne pole, podniesiona głowa Vilara i wejście w tempo Alfaro, a nie żadne indywidualne harce.

Mamy skład piłkarsko lepszy od każdego składu tej ligi, walczyć jak chcą to też potrafią co wczoraj pokazali. Natomiast takie pier.....olenie jak kolegi, tworzące dupochron dla sztabu i władz klubu jest przyczyną marnowania potencjału. I takich zachowań ja z Sosnowcem, kiedy przegraliśmy grając u siebie awans z zespołem na wakacjach, który od roku nie wygrał na wyjeździe. Część kibiców wymagała wygranej w tamtym meczu, ale to było pewnie przeszacowanie możliwości i to przez tych kibiców przegraliśmy. Puknij się chłopie w czoło.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 02.09.2023, 08:21
ciacho napisał(a):Wyświetl post
No przecież nie o awans. My po tej 7 kolejce możemy mieć 6 pkt straty do miejsca barażowego. Tak źle to jeszcze nie było, ale czytam, że trzeba szanować remis. JPRDL.
Jest niestety tragicznie, a ja tu widzę że są ludzie którzy uznają to za sukces że mamy cztery punkty w dwóch ostatnich meczach. Bo powalczyli!
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 02.09.2023, 08:23
Powiem tak.
Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny srodka tabeli, gdzie obecnie jestesmy, aspirujacej do pozostania w srodku tabeli, mecz byl faktycznie niezly.
Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny aspirujacej do awansu, bylo to gowno. Kto ma inne zdanie jest chory psychicznie albo patrzy przez rozowe okulary co jest rownoznaczne z choroba psychiczna tak czy siak.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 02.09.2023, 11:39
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Ile droższy skład od reszty ligi musimy mieć żeby wymagać gry i wyników? 5 razy droższy?
Wszystko jest warte tylko tyle, ile ktoś chce zapłacić. To że klub A płaci więcej swoim zawodnikom (albo więcej za nich) niż klub B nie oznacza, że ma to jakikolwiek związek z różnicą w klasie sportowej. My jesteśmy doskonałym przykładem tego, jak marnować pieniądze.

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Mamy skład piłkarsko lepszy od każdego składu tej ligi
O tym właśnie piszę. Micie Wisły, wziętym z dupy. Nasi piłkarze mają sporo atutów, ale i równie dużo deficytów, inaczej ich by tutaj nie było. Wyniki są najlepszym wyznacznikiem ich możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie.

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Natomiast takie pier.....olenie jak kolegi, tworzące dupochron dla sztabu i władz klubu jest przyczyną marnowania potencjału. I takich zachowań ja z Sosnowcem, kiedy przegraliśmy grając u siebie awans z zespołem na wakacjach, który od roku nie wygrał na wyjeździe. Część kibiców wymagała wygranej w tamtym meczu, ale to było pewnie przeszacowanie możliwości i to przez tych kibiców przegraliśmy. Puknij się chłopie w czoło.
Jaki dupochron? Piszę od dawna i regularnie, że władze klubu to banda nieudaczników, a Sobola nigdy bym nie zatrudnił. Nie podzielam, jednak, zdania tłumów, że jego rola jest znacząca albo, że jest słabszy od "gwiazd" pierwszoligowej trenerki. Już nie mówiąc o tym, że nie za bardzo wierzę w to, iż nasz klub jest w stanie zatrudnić kogokolwiek, kto rzeczywiście robiłby różnicę na tym stanowisku.

Sami będąc na wakacjach, wygraliśmy z Piastem, który walczył o puchary, więc pora roku nie ma nic do rzeczy. Może nawet być łatwiej, bo jedna drużyna gra na luzie, a druga spina poślady. Co do samego meczu. Typowa sytuacja w wykonaniu Wisły. Nieskuteczność w połączeniu głupim błędem po stałym fragmencie gry i ostatecznie kontrą Zagłębia. https://www.youtube.com/watch?v=t7V839yLsRw
Ostatnio edytowane przez Kurz : 02.09.2023 o godz. 12:47.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 02.09.2023, 13:04
@Kurtz

Ale jak już klub A zapłaci więcej to ma prawo i obowiązek WYMAGAĆ, a nie głaskać piłkarzyków po odwaleniu maniany,

Jeżeli sztab dostaje dwa razy droższych piłkarzy i nie potrafi tego wykorzystać to jest do wypieprzenia w pierwszej kolejności.

Oczywiście, że skład mamy piłkarsko lepszy od każdej drużyny w tej lidze. Może wskażesz te deficyty, które obalają moją tezę. Zaznaczam, że piszę o indywidualnych umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Każda drużyna chciałaby przytłaczającą większość naszych grajków do składu, nawet lider Miedź, ale można dalej zaklinać rzeczywistość.

Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić. To wszystko można ustalić wcześniej i wtedy wiadomo kto zagrał zgodnie z planem, a kto dał dupy. Wiadomo co ćwiczyć, żeby lepiej wychodziło. A tego wszystkiego u nas nie ma. Przez to że tego nie ma, marnujemy potencjał piłkarzy, cofamy ich w rozwoju.

Pamiętasz jak wygraliśmy z Barceloną?

" Wyniki są najlepszym wyznacznikiem możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie."

Pojmij wreszcie jakie brednie opowiadasz

Wyniki są wypadkową wielu czynników, to że ich nie ma nie wynika jedynie z umiejętności zawodników. A Ty bredząc o przeszacowaniu możliwości do tego sprawę sprowadzasz. Więc powtórzę, nie bredź.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 02.09.2023, 16:17
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić.
Trudno się z tym nie zgodzić. W innym temacie napisałem już dlaczego. Wisła nie gra zespołowo, dlatego mamy mnóstwo problemów, strat i błędów w konstruowaniu i wykańczaniu akcji, a indywidualnie zrywy Hiszpanów przy skomasowanej obronie przeciwników to za mało i są do zablokowania. Więc tak się dzieje.

Za brak płynnej gry zespołowej odpowiadają głównie trenerzy. Nie widać w poczynaniach drużyny żadnego planu, przećwiczonych zachowań, automatyzmów. I potem okazuje się, że Duda jest zdziwiony, iż ktoś wyrzuca mu piłkę z autu.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 02.09.2023, 16:22
Drozd napisał(a):Wyświetl post
@Kurtz
Ale jak już klub A zapłaci więcej to ma prawo i obowiązek WYMAGAĆ, a nie głaskać piłkarzyków po odwaleniu maniany,

Jeżeli sztab dostaje dwa razy droższych piłkarzy i nie potrafi tego wykorzystać to jest do wypieprzenia w pierwszej kolejności.

Oczywiście, że skład mamy piłkarsko lepszy od każdej drużyny w tej lidze. Może wskażesz te deficyty, które obalają moją tezę. Zaznaczam, że piszę o indywidualnych umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Każda drużyna chciałaby przytłaczającą większość naszych grajków do składu, nawet lider Miedź, ale można dalej zaklinać rzeczywistość.

Co znaczy piłkarsko lepszy? Nasi Hiszpanie są na pewno lepiej wyszkoleni technicznie, ale to tylko jeden ze składników sukcesu. W większości meczów, które przegraliśmy, poza rozdawanymi prezentami i nieskutecznością, nie decydowało bajeczne wyszkolenie przeciwników, tylko rzecz najprostsza z możliwych. Fizyczność. Fizyczność, której w Polsce jest na pęczki i za pół darmo. Nasi Hiszpanie nie radzą sobie, gdy fizyczność i agresja przekraczają pewien poziom. To ich deficyt. Wczoraj i tak zawalczyli i nie dali się stłamsić, stąd remis. Ale... wyżej dupy nie podskoczą.

Nie wiem o czym marzą trenerzy klubów, które mają realną szansę na awans.


Drozd napisał(a):Wyświetl post
Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić. To wszystko można ustalić wcześniej i wtedy wiadomo kto zagrał zgodnie z planem, a kto dał dupy. Wiadomo co ćwiczyć, żeby lepiej wychodziło. A tego wszystkiego u nas nie ma. Przez to że tego nie ma, marnujemy potencjał piłkarzy, cofamy ich w rozwoju.
Chyba już na ten temat rozmawialiśmy. Oczywiście, że jesteśmy zbieraniną. Trudną nią nie być, gdy wymienia się tak często trenerów i piłkarzy. Od 4 lat Wisła nic nie buduje, tylko działa w trybie kryzysowym. Starając się ratować przed konsekwencjami własnych pomyłek.


Drozd napisał(a):Wyświetl post
Wyniki są wypadkową wielu czynników, to że ich nie ma nie wynika jedynie z umiejętności zawodników. A Ty bredząc o przeszacowaniu możliwości do tego sprawę sprowadzasz. Więc powtórzę, nie bredź.
Nie do końca odczytałeś moje intencje. Wyniki są jedynym obiektywnym miernikiem. Reszta to spekulacje, moje czy twoje. Wiadomo jak jest z ludźmi, niektórzy wierzą w mikroczipy w szczepionkach, inni 128 płci i mogą spierać się o kwestie wiary do usranej śmierci, nie zbliżając się do prawdy. I jeszcze jedno, wszystko co negatywne w grze Wisły to zjawiska powtarzalne. Problemy ze stałymi fragmentami gry, fatalna gra w defensywie całego zespołu, problemy z wykonywaniem stałych fragmentów i wiele innych obserwujemy co sezon. Bez względu na to kto tu gra, kto nas trenuje. To naprawdę skłania do większej palety refleksji poza jedną; wyjebać Sobola. Do tej pory to nie zadziałało i nie zadziała moim skromnym zdaniem.


`
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81
Stary 02.09.2023, 16:50
Ale wszyscy zdają sobie sprawę że do wyj....ania jest cały sztab, a nie tylko Sobol. Na przedwczoraj. I nie tylko sztab trenerski, ale medyczny również. Kiedyś już wspominałem, że już w biblii żydzi łazili 40 lat po pustyni, aż wymrą wszyscy pamiętający niewolę. U nas ostatnie lata to mentalna niewola i wszyscy pracownicy klubu którzy jej zaznali powinni odejść. Musi być powiew świeżości typu Hyballa, który zmianę wprowadzi z dnia na dzień i będzie ona widoczna dla każdego. Bez tego nic się nie zmieni.

Hiszpanie wczoraj zawalczyli i pokazali, że potrafią się postawić fizycznie. I wygraliby gdyby nie pozorant Duda. Wygraliby gdyby był jakiś schemat rozegrania kontry. To nie jest ich wina, że na treningach marnują czas, niczego się nie ucząc.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 02.09.2023, 16:53
Kurz przecież już nie raz tłumaczone było,że nie chodzi o samego Sobola,albo inaczej,nie tylko o niego.
Mamy od dawna problem albo z mocno przepłaconą kadrą albo z olewaniem obowiązków przez piłkarzy tu grających.
Chyba wszyscy poza pojedynczymi osobami którym ciężko teraz przełknąć,że się mylili co do Sobolewskiego,jesteśmy zgodni,że potrzebne są gruntowne zmiany we wszystkich strukturach w klubie.
Każdy kolejny dzień to dzień stracony i pogłębiający się marazm.W tej chwili głupota goni głupotę tak,nie zdążysz jeszcze się dobrze rozeznać o co biega i już masz kolejną kompromitacje.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83
Stary 02.09.2023, 17:29
Pierwsze mecze w pierwszej lidze wskazują, że tabun Hiszpanów nie zdominuje ligi tak jakby wskazywał nadęty do granic możliwości budżet płacowy.

Tu o wiele ważniejsze będzie przygotowanie mentalne, zaangażowanie, determinacja, czego od lat brakuje i to też to było przyczyną spadku i braku awansu.

A Hiszpanów trzeba trzymać krótko, bo oni mogą być źródłem kłopotów i kolejnego straconego sezonu.

Wisła w teorii powinna wszystkie mecze wygrywać i to wysoko, w rzeczywistości wiadomo jak jest.

To od Hiszpanów powinno być wymagać się gry w piłkę, dominacji, wysokich wygranych.

Jeżeli tego nie będzie, sensu ich nadmiernego sprowadzania nie ma, co pokazują kluby o wiele biedniejsze pokroju Warty, Puszczy, Ruchu, Stali.

Zdaje sobie sprawę, że od obcokrajowców najlepiej by nic nie wymagać, bo takie panuje przekonanie w środowisku menedżerskim, a jedynymi winnymi mają być młodzi Polacy zarabiający grosze, ale w rzeczywistości to patologiczna postawa.

To obcokrajowcy skończyli Wielką Wisłę w Nikozji, doprowadzili do wieloletniego kryzysu - w tym do spadku i braku awansu.

Gdzie ta dominacja w tabeli pierwszej ligi?

Puszcza i Ruch pokazały w zeszłym sezonie, a teraz nie są wyciągane wnioski.

Tylko pytanie, co jest ważniejsze?

Klub czy zarabianie przez znajomych menedżerów na wystawianiu określonych grajków przez powiązanego z nimi słupa w roli obecnie dyrektora sportowego Wisły Kikuśka, który wyrasta na jedną z najbardziej tajemniczych, ale też wpływowych osób w Wiśle na przestrzeni ostatnich lat.

Układy z Manuelem J. nie przeszkadzają...

Dziwne...
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84
Stary 02.09.2023, 18:12
No tak Wisła ma braki, Wisła nie ma ławki, tylko Wisła ma długi, reszta tej śmiesznej ligi ma wszystko, ma zajebistą kadrę, zajebistego trenera i stabilne finanse. Jakich zawodników mamy sprowadzić do klubu by wymagać od nich chociaż paru dobrych akcji? Trener nie potrafi ich nauczyć poprawnego zachowania przy takich sytuacjach jak z autem? Jak to jest, że w 80 minucie młody Duda nie ma sił na grę i ledwie szłapie po boisku? Junca, który jest bez formy od dłuższego czasu cały czas dostaje szanse? Drużyna nie ma żadnych automatyzmów, nie potrafią się ustawić, oni nie wiedzą co mają robić... Kolejny mecz z drużyna z topki, który nie potrafimy wygrać.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85
Stary 02.09.2023, 18:58
7 pkt. straty do Odry Opole
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86
Stary 02.09.2023, 19:21
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Kurz przecież już nie raz tłumaczone było,że nie chodzi o samego Sobola,albo inaczej,nie tylko o niego.
Mamy od dawna problem albo z mocno przepłaconą kadrą albo z olewaniem obowiązków przez piłkarzy tu grających.
Chyba wszyscy poza pojedynczymi osobami którym ciężko teraz przełknąć,że się mylili co do Sobolewskiego,jesteśmy zgodni,że potrzebne są gruntowne zmiany we wszystkich strukturach w klubie.
Każdy kolejny dzień to dzień stracony i pogłębiający się marazm.W tej chwili głupota goni głupotę tak,nie zdążysz jeszcze się dobrze rozeznać o co biega i już masz kolejną kompromitacje.
Nie będzie przecież żadnych zmian. Królewski ich nie chce. Jeśli mu się odmieni, to najprawdopodobniej w sytuacji, kiedy ciężko będzie o awans. Kolejna kwestia... poza rozpaczliwcem z Kiko, on i jego koledzy podejmowali głównie złe decyzje. Nie wierzę w powodzenie strukturalnych zmian dokonywanych przez człowieka, który nie potrafił samodzielnie wymyślić choćby jednej sensownej osoby w Wiśle. Myślisz, że przejdzie metamorfozę i nagle zatrudni fachowców, których nie potrafił znaleźć przez 4 lata?
Odpowiedz cytując
Bayern
Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 02.09.2023, 19:44
Czy FraMat to Bogdan Zając, Kazimierz Kmiecik czy sam Radosław Sobolewski?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#88
Stary 02.09.2023, 20:29
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nie będzie przecież żadnych zmian. Królewski ich nie chce. Jeśli mu się odmieni, to najprawdopodobniej w sytuacji, kiedy ciężko będzie o awans. Kolejna kwestia... poza rozpaczliwcem z Kiko, on i jego koledzy podejmowali głównie złe decyzje. Nie wierzę w powodzenie strukturalnych zmian dokonywanych przez człowieka, który nie potrafił samodzielnie wymyślić choćby jednej sensownej osoby w Wiśle. Myślisz, że przejdzie metamorfozę i nagle zatrudni fachowców, których nie potrafił znaleźć przez 4 lata?
Tu nie ma problemu z zatrudnieniem fachowców. Tu jest problem z wypieprzeniem gamoni, którzy mają w Wiśle jak pączki w maśle od lat i za nic nie odpowiadają. Hyballa chciał to zmienić to wsiedli na niego ze wszystkich stron. Królewski jest sam gdyby chciał to ruszyć. Wie że legendy musi szanować...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89
Stary 02.09.2023, 20:52
Królewski sam to dziadostwo firmuje i jasne już jest, że tak będzie dalej. Sam hołubi legendy.

Po krótkotrwałej nadziei niespełna rok temu polegającej na pościąganiu paru sensownych piłkarzy przez Kiko i katastrofalnym położeniu awansu pozostało ostaetcznie status quo. Po takim finiszu sezonu, a zwłaszcza po ostatniej konferencji, szkoleniowiec powinien zostać wy.......ony na zbity pysk w trybie natychmiastowym. Niestety, najnowsze komunikaty tylko potwierdzaj kontynujację tego dziadostwa co najmniej do końca roku, nie wiem czy ktokolwiek probował awansować ligę wyżej grając bez trenera.

Tylko ciekawe, czy budżet zepnie się na I ligę 24/25.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90
Stary 02.09.2023, 21:47
Del........
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:42.