
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#61
|
|
Wrzut z autu to kryminał, ale podanie było do Dudy, celne, normalny zawodnik taką piłkę przyjmuje albo wybija, a nie olewacko przepuszcza. Człapie gówniarz w jednym tempie, podać na 5 metrów nie potrafi, dramat. Jak nie ma siły to prosi o zmianę i tyle, a nie zawala bramkę bo ledwo łazi. Sobolewski też tuman zmienił tego Hiszpana, a zostawił smenta Dude. W przodzie też miał patelnie dograną to nawet nie próbował jej sięgnąć, przepuścił sobie i ch...
Wszedł za niego Gogół i zaczął robić to na co nasz błyskotliwy sztab nie wpadł. Pół meczu leje, to się k... strzela z każdej pozycji i idzie na dobitkę. Poziom taktyczny tych ludzi jest dramatyczny. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#62
|
ławka dziś: Patryk Gogół, Szymon Sobczak, Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, David Juncà, Jakub Krzyżanowski, Vullnet Basha i Dawid Olejarka. Przecież tutaj nie ma kogo wpuścić. Tyle ludzi w kadrze, a w rzeczywistości istnieje tylko 1 skład. ![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#63
|
|
Gogół wszedł i gorszy od Dudy nie był, Olejarka też by nie był. Tylko że całość nie istnieje , bo nikt nie wie co ma grać drużyna, cała gra to indywidualne wymysły. Z takim składem jak mamy to przy minimalnym schemacie rozegrania, jakimkolwiek zespołowym planie poruszania się po boisku to taka Miedź jest bez szans. Ale u nas nie ma nawet planu przy wyrzucie z autu, przy kontrach, kiedy jest dużo miejsca, wszystko to wielka improwizacja.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#64
|
|
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.
Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#65
|
|
FraMat - to Ty nie masz wstydu. Remis ze wskazaniem na Miedź, 9 punktów w 7-dmiu meczach a Ty majaczysz o niezłym występie.
Ten mecz był dobry tylko w kontekście tego że nie wyjechaliśmy bez punktów i nie położyliśmy się bez walki. Fakt, dla zespołu Sobolewskiego to już jest coś niesamowitego, ale to nie da awansu. Nikt nie będzie chwalił Sobolewskiego i drużyny po absolutnym minimum przyzwoitości. Zwłaszcza że punktowo jest bardzo źle. Jeden punkcik - OK pod warunkiem że nie będzie kolejnych kompromitacji tylko solidne punktowanie. Jestem bardzo sceptyczny czy to dla Sobolewskiego osiągalne. To że wyszliśmy z poziomu dna pierwszej ligi w okolice środka tabeli (jeśli chodzi o poziom gry) to nie jest powód do dumy, a Ty wystrzeliłeś jakbyśmy faktycznie grali o awans. Aktualnie to zakopujemy się wśród przeciętniaków pierwszej ligi. Nie dostaliśmy w.......u od lidera (chociaż mało brakowało) - dla Sobolewskiego sukces, dla Wisły - nie bardzo jest co świętować. P.S. Ja się cieszę że wywieźliśmy jakieś punkty z Legnicy. Mniej tym że obiektywnie byliśmy gorsi i nie wygląda żebyśmy mieli realnie włączyć się w walkę o awans.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.09.2023 o godz. 23:50.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#66
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#67
|
To nie był mecz na zwolnienie trenera. Widać było, że się zawodnikom chciało grać. Widać też było jak dobrze Miedź gra w obronie. Jakby nie babol w 80 minucie to byśmy dowieźli zwycięstwo do końca. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2015
Offline |
#68
|
|
Jakby to, jakby tamto. Duda i Junca powinni odpocząc od grania.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#69
|
|
Cytat:
Wydaje mi się, że mecz z Arką i remis wczoraj to takie ostatnie pierdnięcie tej drużyny, zryw, który dał 1:1 po kopaninie w Legnicy. Takie momenty były też wcześniej, za innych trenerów, mobilizacja na 1 czy kilka meczów i powrót do starej formy. Oni niedługo się ockną, zobaczą, że chuja im wychodzi i chuja mogą, wróci większy strach, psycha siądzie i będą porażki. Bo tak na prawdę jak można grać dobrze i progresować z takim trenerem? Skoro nie uczą się żadnych schematów gry, nie wiedzą jak grać, to jak mają regularnie wygrywać? Na farcie? Bo akurat piłka spadnie gdzieś przypadkiem i wpadnie gol lub kilka goli? Braknie tego farta, że mimo braku taktyki zdobywamy gola/gole i posypie się znowu wszystko, bo na ambicji i kopaniu piłki aby do przodu nie da się regularnie wygrywać, na pewno nie na tyle aby awansować. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#70
|
|
Pierwszy raz piszę w takim tonie, ale na serio konieczność trzymania na boisku cały mecz takiego Kacpra Dudy to jest dramat dla tej drużyny.
Przecież gdyby nie ten durny przepis o młodzieżowcu, to ten człapak bez pomysłu właśnie kopałby w barwach jakiejś Stali Rzeszów z Wachowiakiem. Chyba już lepiej niech z Chrobrym ten Gogół zagra od początku, przynajmniej jakiś pomysł ma co można zrobić z piłką a nie stać i się patrzyć. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#71
|
Z nami jakoś wszyscy mają świetną obronę i zabójcze kontry, ciekawe dlaczego? Ale spoko, powinniśmy się w tym sezonie utrzymać. O to gramy, prawda?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.09.2023 o godz. 07:18.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#72
|
Wczoraj mieliśmy 4 klasyczne kontry w przewadze albo równowadze i żaden nie wiedział gdzie pobiec gdzie podać żeby była z tego korzyść. Nawet strzału nie oddaliśmy. Zmiana postawy wynika pewnie z tego, że przeciwnicy wydawali się bardziej wymagający stąd większa koncentracja. Dziecinne błędy i brak zespołowości pozostał. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#73
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#74
|
Mamy skład piłkarsko lepszy od każdego składu tej ligi, walczyć jak chcą to też potrafią co wczoraj pokazali. Natomiast takie pier.....olenie jak kolegi, tworzące dupochron dla sztabu i władz klubu jest przyczyną marnowania potencjału. I takich zachowań ja z Sosnowcem, kiedy przegraliśmy grając u siebie awans z zespołem na wakacjach, który od roku nie wygrał na wyjeździe. Część kibiców wymagała wygranej w tamtym meczu, ale to było pewnie przeszacowanie możliwości i to przez tych kibiców przegraliśmy. Puknij się chłopie w czoło. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#75
|
|
Jest niestety tragicznie, a ja tu widzę że są ludzie którzy uznają to za sukces że mamy cztery punkty w dwóch ostatnich meczach. Bo powalczyli!
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#76
|
|
Powiem tak.
Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny srodka tabeli, gdzie obecnie jestesmy, aspirujacej do pozostania w srodku tabeli, mecz byl faktycznie niezly. Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny aspirujacej do awansu, bylo to gowno. Kto ma inne zdanie jest chory psychicznie albo patrzy przez rozowe okulary co jest rownoznaczne z choroba psychiczna tak czy siak. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#77
|
|
O tym właśnie piszę. Micie Wisły, wziętym z dupy. Nasi piłkarze mają sporo atutów, ale i równie dużo deficytów, inaczej ich by tutaj nie było. Wyniki są najlepszym wyznacznikiem ich możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie.
Sami będąc na wakacjach, wygraliśmy z Piastem, który walczył o puchary, więc pora roku nie ma nic do rzeczy. Może nawet być łatwiej, bo jedna drużyna gra na luzie, a druga spina poślady. Co do samego meczu. Typowa sytuacja w wykonaniu Wisły. Nieskuteczność w połączeniu głupim błędem po stałym fragmencie gry i ostatecznie kontrą Zagłębia. https://www.youtube.com/watch?v=t7V839yLsRw
Ostatnio edytowane przez Kurz : 02.09.2023 o godz. 12:47.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#78
|
|
@Kurtz
Ale jak już klub A zapłaci więcej to ma prawo i obowiązek WYMAGAĆ, a nie głaskać piłkarzyków po odwaleniu maniany, Jeżeli sztab dostaje dwa razy droższych piłkarzy i nie potrafi tego wykorzystać to jest do wypieprzenia w pierwszej kolejności. Oczywiście, że skład mamy piłkarsko lepszy od każdej drużyny w tej lidze. Może wskażesz te deficyty, które obalają moją tezę. Zaznaczam, że piszę o indywidualnych umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Każda drużyna chciałaby przytłaczającą większość naszych grajków do składu, nawet lider Miedź, ale można dalej zaklinać rzeczywistość. Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić. To wszystko można ustalić wcześniej i wtedy wiadomo kto zagrał zgodnie z planem, a kto dał dupy. Wiadomo co ćwiczyć, żeby lepiej wychodziło. A tego wszystkiego u nas nie ma. Przez to że tego nie ma, marnujemy potencjał piłkarzy, cofamy ich w rozwoju. Pamiętasz jak wygraliśmy z Barceloną? " Wyniki są najlepszym wyznacznikiem możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie." Pojmij wreszcie jakie brednie opowiadasz ![]() Wyniki są wypadkową wielu czynników, to że ich nie ma nie wynika jedynie z umiejętności zawodników. A Ty bredząc o przeszacowaniu możliwości do tego sprawę sprowadzasz. Więc powtórzę, nie bredź. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#79
|
Za brak płynnej gry zespołowej odpowiadają głównie trenerzy. Nie widać w poczynaniach drużyny żadnego planu, przećwiczonych zachowań, automatyzmów. I potem okazuje się, że Duda jest zdziwiony, iż ktoś wyrzuca mu piłkę z autu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#80
|
||
Co znaczy piłkarsko lepszy? Nasi Hiszpanie są na pewno lepiej wyszkoleni technicznie, ale to tylko jeden ze składników sukcesu. W większości meczów, które przegraliśmy, poza rozdawanymi prezentami i nieskutecznością, nie decydowało bajeczne wyszkolenie przeciwników, tylko rzecz najprostsza z możliwych. Fizyczność. Fizyczność, której w Polsce jest na pęczki i za pół darmo. Nasi Hiszpanie nie radzą sobie, gdy fizyczność i agresja przekraczają pewien poziom. To ich deficyt. Wczoraj i tak zawalczyli i nie dali się stłamsić, stąd remis. Ale... wyżej dupy nie podskoczą. Nie wiem o czym marzą trenerzy klubów, które mają realną szansę na awans.
` |
|||
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#81
|
|
Ale wszyscy zdają sobie sprawę że do wyj....ania jest cały sztab, a nie tylko Sobol. Na przedwczoraj. I nie tylko sztab trenerski, ale medyczny również. Kiedyś już wspominałem, że już w biblii żydzi łazili 40 lat po pustyni, aż wymrą wszyscy pamiętający niewolę. U nas ostatnie lata to mentalna niewola i wszyscy pracownicy klubu którzy jej zaznali powinni odejść. Musi być powiew świeżości typu Hyballa, który zmianę wprowadzi z dnia na dzień i będzie ona widoczna dla każdego. Bez tego nic się nie zmieni.
Hiszpanie wczoraj zawalczyli i pokazali, że potrafią się postawić fizycznie. I wygraliby gdyby nie pozorant Duda. Wygraliby gdyby był jakiś schemat rozegrania kontry. To nie jest ich wina, że na treningach marnują czas, niczego się nie ucząc. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#82
|
|
Kurz przecież już nie raz tłumaczone było,że nie chodzi o samego Sobola,albo inaczej,nie tylko o niego.
Mamy od dawna problem albo z mocno przepłaconą kadrą albo z olewaniem obowiązków przez piłkarzy tu grających. Chyba wszyscy poza pojedynczymi osobami którym ciężko teraz przełknąć,że się mylili co do Sobolewskiego,jesteśmy zgodni,że potrzebne są gruntowne zmiany we wszystkich strukturach w klubie. Każdy kolejny dzień to dzień stracony i pogłębiający się marazm.W tej chwili głupota goni głupotę tak,nie zdążysz jeszcze się dobrze rozeznać o co biega i już masz kolejną kompromitacje. |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#83
|
|
Pierwsze mecze w pierwszej lidze wskazują, że tabun Hiszpanów nie zdominuje ligi tak jakby wskazywał nadęty do granic możliwości budżet płacowy.
Tu o wiele ważniejsze będzie przygotowanie mentalne, zaangażowanie, determinacja, czego od lat brakuje i to też to było przyczyną spadku i braku awansu. A Hiszpanów trzeba trzymać krótko, bo oni mogą być źródłem kłopotów i kolejnego straconego sezonu. Wisła w teorii powinna wszystkie mecze wygrywać i to wysoko, w rzeczywistości wiadomo jak jest. To od Hiszpanów powinno być wymagać się gry w piłkę, dominacji, wysokich wygranych. Jeżeli tego nie będzie, sensu ich nadmiernego sprowadzania nie ma, co pokazują kluby o wiele biedniejsze pokroju Warty, Puszczy, Ruchu, Stali. Zdaje sobie sprawę, że od obcokrajowców najlepiej by nic nie wymagać, bo takie panuje przekonanie w środowisku menedżerskim, a jedynymi winnymi mają być młodzi Polacy zarabiający grosze, ale w rzeczywistości to patologiczna postawa. To obcokrajowcy skończyli Wielką Wisłę w Nikozji, doprowadzili do wieloletniego kryzysu - w tym do spadku i braku awansu. Gdzie ta dominacja w tabeli pierwszej ligi? Puszcza i Ruch pokazały w zeszłym sezonie, a teraz nie są wyciągane wnioski. Tylko pytanie, co jest ważniejsze? Klub czy zarabianie przez znajomych menedżerów na wystawianiu określonych grajków przez powiązanego z nimi słupa w roli obecnie dyrektora sportowego Wisły Kikuśka, który wyrasta na jedną z najbardziej tajemniczych, ale też wpływowych osób w Wiśle na przestrzeni ostatnich lat. Układy z Manuelem J. nie przeszkadzają... Dziwne... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2015
Offline |
#84
|
|
No tak Wisła ma braki, Wisła nie ma ławki, tylko Wisła ma długi, reszta tej śmiesznej ligi ma wszystko, ma zajebistą kadrę, zajebistego trenera i stabilne finanse. Jakich zawodników mamy sprowadzić do klubu by wymagać od nich chociaż paru dobrych akcji? Trener nie potrafi ich nauczyć poprawnego zachowania przy takich sytuacjach jak z autem? Jak to jest, że w 80 minucie młody Duda nie ma sił na grę i ledwie szłapie po boisku? Junca, który jest bez formy od dłuższego czasu cały czas dostaje szanse? Drużyna nie ma żadnych automatyzmów, nie potrafią się ustawić, oni nie wiedzą co mają robić... Kolejny mecz z drużyna z topki, który nie potrafimy wygrać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#85
|
|
7 pkt. straty do Odry Opole
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#86
|
|
|
|
|
Member
Od: 11.2002
Offline |
#87
|
|
Czy FraMat to Bogdan Zając, Kazimierz Kmiecik czy sam Radosław Sobolewski?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#88
|
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#89
|
|
Królewski sam to dziadostwo firmuje i jasne już jest, że tak będzie dalej. Sam hołubi legendy.
Po krótkotrwałej nadziei niespełna rok temu polegającej na pościąganiu paru sensownych piłkarzy przez Kiko i katastrofalnym położeniu awansu pozostało ostaetcznie status quo. Po takim finiszu sezonu, a zwłaszcza po ostatniej konferencji, szkoleniowiec powinien zostać wy.......ony na zbity pysk w trybie natychmiastowym. Niestety, najnowsze komunikaty tylko potwierdzaj kontynujację tego dziadostwa co najmniej do końca roku, nie wiem czy ktokolwiek probował awansować ligę wyżej grając bez trenera. Tylko ciekawe, czy budżet zepnie się na I ligę 24/25. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#90
|
|
Del........
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|