![]() |
7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/0czfZ9N/mm.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/G3rPMPR/tt.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Przejedziemy sie po Miedzi jak po burej... w koncu mamy takiego eksperta trenera. Oby tylko Łasicki i Jaroch nie w podstawie.
|
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny. |
Pytanie czy mecz z Odrą to była zmiana czy wypadek przy pracy.
Jak zmiana to jest szansa na fajny wynik. Jak wypadek przy pracy to Sobol pewnie poleci. |
Grunt że w końcu nie jesteśmy żadnym "papierowym faworytem".
To Miedź gra u siebie i to po jej stronie leży piłeczka. Wolę osobiście takie spotkania niż z Tychami czy w zeszlym sezonie z Puszcza, gdzie wszyscy dopisują nam przed meczem 3 pkt, a rywal jest dużo groźniejszy niż się wydaje. Fajnie byłoby czymś zaskoczyć w piątek, tym bardziej że Bella raczej wypowiadał się o nas dość frywolnie i lekceważąco. Wszystko oczywiscie przy założeniu że mecz z Arka nie był wypadkiem przy pracy. |
Cytat:
Pytanie czy zagramy dobrze w obronie, czy może tylko jedna stracona bramka wynikała z mało ofensywnej postawy chłopaków z Gdyni. Gra Urygi i bramkarza nie przekonuje (delikatnie rzecz ujmując), po stracie Tachiego i Moltenisa naszym najlepszym stoperem jest Colley. Tu jest największy problem. Liczenie że strzelimy więcej niż zepsujemy i gra na hurra raczej się nie sprawdzą. |
Cytat:
|
Przeczuwam, że dostaniemy ciężki łomot, ale niestety za późno i pomęczymy się z Sobolewskim przynajmniej do następnej przerwy na kadrę zamiast tej co jest za chwilę.
|
Satrustegui nie przekonał na lewej obronie, więc mam nadzieję, że wróci Junca, ale ogarnięty :)
Szkoda Baeny bo pokazał, że może jako tako pomóc, w zasadzie na zmianę na skrzydła jest Olejarka, którego to nie jest nominalna pozycja. |
Cytat:
Nie wiem skąd ta maniera, że jak Wisła grała źle to wina Wisły ale jak grała dobrze to wina Arki. |
W którym ważnym meczu to Wisła narzuciła schemat gry rywalowi? Chyba tylko z TBB w tamtym sezonie. Wszystkie inne ważne mecze, te z czołówką to były ewidentne porażki i niemoc. Gdzie tydzień wcześniej była dominacja rywala.
Nie wiem czy Miedź to nie jest najtrudniejszy rywal biorąc pod uwagę ten i tamten sezon. Drużyna ułożona, z aspiracjami na Ekstraklasę, trzymająca jakiś poziom. Zobaczymy co na ich tle pokażemy. |
Spodziewam się podobnego meczu do tego z ŁKSem, okazjonalna wygrana, a raczej brak arki na boisku niewiele tu zmienia.
Obecnie jesteśmy tak dobrzy jak nasz ostatni mecz, czyli ten z Odrą Opole. |
Cytat:
Ten chłop z Arki co centrował z prawej strony, pewnie zapisze to jako akcja życia. |
Cytat:
Obrona zagrała tak se, Arka atakowała rzadko, zwykle dwoma-trzema piłkarzami i generalnie wyglądała jak gdyby już miała zapewniony awans. I jedną z takich akcji zakończyli golem, gdzie Uryga krył powietrze a Raton gapił się w słońce. Mam nieodparte wrażenie że poważniejsza drużyna przegoni naszych defensorów jak stado baranów. Pechowo - Miedź wygląda poważnie jak na pierwszą ligę. |
Pewnie zremisujemy. Gdyby ktoś nie miał nerwów oglądać popisów naszych asów. Jest alternatywa w kinie Kijów :).
|
Cytat:
|
Przekonująca wygrana na wyjeździe z tym konkretnym rywalem oznaczałaby, że może przy dobrych wiatrach coś z tego wszystkiego będzie. Jest to spotkanie o 6 punktów z faworytem do miejsc 1-2 na koniec sezonu, a więc żadnych remisów.
Przegrana w kiepskim stylu powinna oznaczać poniedziałkowe wypowiedzenia dla całego sztabu, bo z punktowaniem na zasadzie wygrana-przegrana nie wejdziemy do Ekstraklasy bezpośrednio, a w baraże ja już osobiście nie wierzę. |
Szkoda Baeny , bo daje alternatywę na skrzydle.
|
Cytat:
Nie bujajmy w chmurach. Już zeszła runda powinna nas czegoś nauczyć, jak nie da się wygrać to trzeba chociaż zremisować. Jeden mecz zremisowany więcej (np z Ruchem) i byłby awans zamiast baraży. |
Cytat:
W normalnych warunkach remis w Legnicy byłby całkiem ok - tutaj masz rację. Tylko że obecna sytuacji Wisły nie jest normalna. Strata 5 punktów na własnym boisku powoduje, że gdzieś je trzeba odrobić - właśnie w takich meczach jak ten. Po drugie - remis z Miedzią będzie oznaczał, że Sobolenko popracuje przynajmniej do końca września, bo zakładam, że z Głogowem u siebie wygramy. 1 pkt w Legnicy i pozostanie RS w klubie - to nie jest dobry scenariusz dla Wisły. A tych elementów nie da się rozpatrywać odrębnie. |
Cytat:
Oni mają mieć zakodowane, że mają grać o pełną pulę w każdym meczu, a nie że w tym czy tamtym meczu remis jest OK. Jak nie będzie mentalu nastawionego na tyranie na boisku i zwycięstwo, to skończy się to wszystko dokładnie tak samo, jak w zeszłym sezonie, czyli przegrane z jakimś Chrobrym Głogów, Zagłębiem Sosnowiec na własnym boisku, a koniec końców pozostanie gnić kolejny sezon w I lidze, o ile oczywiście starczy na kolejny rok eksperymentów kasy. |
Zgadza się, ze Miedź jak na I ligę to mocny zespół ale o czym my gadamy jeśli chcemy taką Miedź pozycjonować jako klub ledwo ledwo w naszym zasięgu... Wiem, że Wisła to już nie ten klub co chociażby 10 lat temu ale bez przesady, potencjał i ambicje to są na czołówkę ekstraklasy więc tak jak mówi Patryko, my w meczach z taką Miedzią to powinniśmy grać po to żeby ich golić jak frajerów i w....ieni czekać na leszczy czy kogoś mocniejszego.
Uważam, że pokora jest potrzebna ale co innego pokora, a co innego jakieś takie frajerskie podejście. A z takim podejściem w stylu wszyscy są groźni, I liga jest trudna itp to my zakotwiczymy w tej lidze na wieki. Tu jest Wisła i przekaz dla piłkarzy i całego sztabu powinien być prosty, albo się nadajesz, dobrze pracujesz i dźwigasz presję albo won. PS Przykładowo taki Brzęczek to już za samo .......enie jak to się trzeba I ligi uczyć, jaka ona jest cięzka to powinien zostać dyscyplinarnie wy.......ony. Wisła ekstraklasowa do niedawna, z najwiekszym budżetem w I lidze, z najwiekszym budzetem placowym boi się I ligi. To tak jakby bogata Barcelona powiedziala, ze liga hiszpańska jest trudna i ich satysfakcjonuje środek tabeli... PS2 Pewnie z takim podejściem później jest mecz z ZS i portki obsrane, bo przeciez, nie dosc ze cala liga jest mocna, to jeszcze dodatkowa presja, ze to decydujący mecz - a wtedy to już w ogóle ciezko wygrać. I póxniej przychodzi taki ważniejszy mecz co jakis czas, z czołówką czy w PP czy własnie ZS lub baraże i jest chujnia po całości |
Powieziemy ich jak gowno po polu.
|
Cytat:
|
Ten mecz sprowadzi ludzi na ziemie po wygranej z Arką.
|
Szybko zweryfikowane bedzie czy mecz Arka to byl nowy standard czy anomalia(wg mnei anomalia)
|
Arka jak widać ma mega kłopoty (własciciel, pieniądze, bojkot) pare dni po meczu i nie wydaje mi się żeby ta wygrana byl w jakimkolwiek stopniu miarodajna.
|
Cytat:
|
My mieliśmy okres bardzo dobrej gry (chyba za Stolara) w czasie gdy brakowało na wypłaty, więc to nie zawsze tak działa
Jeszcze kilka godzin cierpliwości i się zobaczy ... Tak czy inaczej będzie o czym pisać po meczu. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl