The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 30.08.2023, 10:31. 7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30
Nadchodząca kolejka*




Aktualna tabela*







*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 30.08.2023, 10:40
Przejedziemy sie po Miedzi jak po burej... w koncu mamy takiego eksperta trenera. Oby tylko Łasicki i Jaroch nie w podstawie.
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 30.08.2023, 11:47
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 30.08.2023, 12:00
Pytanie czy mecz z Odrą to była zmiana czy wypadek przy pracy.
Jak zmiana to jest szansa na fajny wynik.
Jak wypadek przy pracy to Sobol pewnie poleci.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 30.08.2023, 12:05
Grunt że w końcu nie jesteśmy żadnym "papierowym faworytem".
To Miedź gra u siebie i to po jej stronie leży piłeczka.

Wolę osobiście takie spotkania niż z Tychami czy w zeszlym sezonie z Puszcza, gdzie wszyscy dopisują nam przed meczem 3 pkt, a rywal jest dużo groźniejszy niż się wydaje.

Fajnie byłoby czymś zaskoczyć w piątek, tym bardziej że Bella raczej wypowiadał się o nas dość frywolnie i lekceważąco.

Wszystko oczywiscie przy założeniu że mecz z Arka nie był wypadkiem przy pracy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 30.08.2023, 12:07
kristos napisał(a):Wyświetl post
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.
Nie zagramy jak z Arką bo Miedź nie zagra jak Arka.

Pytanie czy zagramy dobrze w obronie, czy może tylko jedna stracona bramka wynikała z mało ofensywnej postawy chłopaków z Gdyni. Gra Urygi i bramkarza nie przekonuje (delikatnie rzecz ujmując), po stracie Tachiego i Moltenisa naszym najlepszym stoperem jest Colley. Tu jest największy problem.

Liczenie że strzelimy więcej niż zepsujemy i gra na hurra raczej się nie sprawdzą.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.08.2023 o godz. 14:51.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 30.08.2023, 12:09
kristos napisał(a):Wyświetl post
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.
Ja bym raczej powiedział, że wszystko zależy jak Miedź zagra.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 30.08.2023, 12:19
Przeczuwam, że dostaniemy ciężki łomot, ale niestety za późno i pomęczymy się z Sobolewskim przynajmniej do następnej przerwy na kadrę zamiast tej co jest za chwilę.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 30.08.2023, 13:19
Satrustegui nie przekonał na lewej obronie, więc mam nadzieję, że wróci Junca, ale ogarnięty

Szkoda Baeny bo pokazał, że może jako tako pomóc, w zasadzie na zmianę na skrzydła jest Olejarka, którego to nie jest nominalna pozycja.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 30.08.2023, 13:23
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Ja bym raczej powiedział, że wszystko zależy jak Miedź zagra.
Miedź zagra jak jej Wisła pozwoli.
Nie wiem skąd ta maniera, że jak Wisła grała źle to wina Wisły ale jak grała dobrze to wina Arki.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 30.08.2023, 13:27
W którym ważnym meczu to Wisła narzuciła schemat gry rywalowi? Chyba tylko z TBB w tamtym sezonie. Wszystkie inne ważne mecze, te z czołówką to były ewidentne porażki i niemoc. Gdzie tydzień wcześniej była dominacja rywala.

Nie wiem czy Miedź to nie jest najtrudniejszy rywal biorąc pod uwagę ten i tamten sezon. Drużyna ułożona, z aspiracjami na Ekstraklasę, trzymająca jakiś poziom. Zobaczymy co na ich tle pokażemy.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 30.08.2023, 13:42
Spodziewam się podobnego meczu do tego z ŁKSem, okazjonalna wygrana, a raczej brak arki na boisku niewiele tu zmienia.

Obecnie jesteśmy tak dobrzy jak nasz ostatni mecz, czyli ten z Odrą Opole.

Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 30.08.2023, 13:55
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie zagramy jak z Arką bo Miedź nie zagra jak Arka.

Pytanie czy zagramy dobrze w obronie, czy może tylko jedna stracona bramka wynikała z mało ofensywnej postawy chłopaków z Gdyni. Postawa Urygi i bramkarza nie przekonuje (delikatnie rzecz ujmując), po stracie Tachiego i Moltenisa naszym najlepszym stoperem jest Colley. Tu jest największy problem.

Liczenie że strzelimy więcej niż zepsujemy i gra na hurra raczej się nie sprawdzą.
Uważam że obrona w meczu z Arką nie zagrała źle .
Ten chłop z Arki co centrował z prawej strony, pewnie zapisze to jako akcja życia.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 30.08.2023, 14:48
kristos napisał(a):Wyświetl post
Uważam że obrona w meczu z Arką nie zagrała źle .
Ten chłop z Arki co centrował z prawej strony, pewnie zapisze to jako akcja życia.
Taaa, z nami wszyscy mają strzały życia.

Obrona zagrała tak se, Arka atakowała rzadko, zwykle dwoma-trzema piłkarzami i generalnie wyglądała jak gdyby już miała zapewniony awans. I jedną z takich akcji zakończyli golem, gdzie Uryga krył powietrze a Raton gapił się w słońce.

Mam nieodparte wrażenie że poważniejsza drużyna przegoni naszych defensorów jak stado baranów. Pechowo - Miedź wygląda poważnie jak na pierwszą ligę.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 30.08.2023, 16:10
Pewnie zremisujemy. Gdyby ktoś nie miał nerwów oglądać popisów naszych asów. Jest alternatywa w kinie Kijów .
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 30.08.2023, 17:42
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Pewnie zremisujemy. Gdyby ktoś nie miał nerwów oglądać popisów naszych asów. Jest alternatywa w kinie Kijów .
Remis z Miedzią na wyjeździe to dobry wynik. Fakt że straciliśmy już masę punktów - również u siebie, ale w teorii remis byłby OK.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 30.08.2023, 19:33
Przekonująca wygrana na wyjeździe z tym konkretnym rywalem oznaczałaby, że może przy dobrych wiatrach coś z tego wszystkiego będzie. Jest to spotkanie o 6 punktów z faworytem do miejsc 1-2 na koniec sezonu, a więc żadnych remisów.

Przegrana w kiepskim stylu powinna oznaczać poniedziałkowe wypowiedzenia dla całego sztabu, bo z punktowaniem na zasadzie wygrana-przegrana nie wejdziemy do Ekstraklasy bezpośrednio, a w baraże ja już osobiście nie wierzę.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 31.08.2023, 07:26
Szkoda Baeny , bo daje alternatywę na skrzydle.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 31.08.2023, 08:27
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Przekonująca wygrana na wyjeździe z tym konkretnym rywalem oznaczałaby, że może przy dobrych wiatrach coś z tego wszystkiego będzie. Jest to spotkanie o 6 punktów z faworytem do miejsc 1-2 na koniec sezonu, a więc żadnych remisów.

Przegrana w kiepskim stylu powinna oznaczać poniedziałkowe wypowiedzenia dla całego sztabu, bo z punktowaniem na zasadzie wygrana-przegrana nie wejdziemy do Ekstraklasy bezpośrednio, a w baraże ja już osobiście nie wierzę.
Nie, remis z Miedzia na wyjeździe to wciąż będzie akceptowalny wynik.

Nie bujajmy w chmurach.

Już zeszła runda powinna nas czegoś nauczyć, jak nie da się wygrać to trzeba chociaż zremisować. Jeden mecz zremisowany więcej
(np z Ruchem) i byłby awans zamiast baraży.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 31.08.2023, 08:31
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie, remis z Miedzia na wyjeździe to wciąż będzie akceptowalny wynik.

Nie bujajmy w chmurach.

Już zeszła runda powinna nas czegoś nauczyć, jak nie da się wygrać to trzeba chociaż zremisować. Jeden mecz zremisowany więcej
(np z Ruchem) i byłby awans zamiast baraży.
Z jednej strony się z Tobą zgadzam, z drugiej mam wątpliwości.

W normalnych warunkach remis w Legnicy byłby całkiem ok - tutaj masz rację.
Tylko że obecna sytuacji Wisły nie jest normalna.

Strata 5 punktów na własnym boisku powoduje, że gdzieś je trzeba odrobić - właśnie w takich meczach jak ten.
Po drugie - remis z Miedzią będzie oznaczał, że Sobolenko popracuje przynajmniej do końca września, bo zakładam, że z Głogowem u siebie wygramy.

1 pkt w Legnicy i pozostanie RS w klubie - to nie jest dobry scenariusz dla Wisły. A tych elementów nie da się rozpatrywać odrębnie.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 31.08.2023, 08:47
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie bujajmy w chmurach.
Bujanie w chmurach nasi zaprezentowali w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, który być może położył plackiem następne kilka lat funkcjonowania klubu.

Oni mają mieć zakodowane, że mają grać o pełną pulę w każdym meczu, a nie że w tym czy tamtym meczu remis jest OK. Jak nie będzie mentalu nastawionego na tyranie na boisku i zwycięstwo, to skończy się to wszystko dokładnie tak samo, jak w zeszłym sezonie, czyli przegrane z jakimś Chrobrym Głogów, Zagłębiem Sosnowiec na własnym boisku, a koniec końców pozostanie gnić kolejny sezon w I lidze, o ile oczywiście starczy na kolejny rok eksperymentów kasy.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 31.08.2023, 11:20
Zgadza się, ze Miedź jak na I ligę to mocny zespół ale o czym my gadamy jeśli chcemy taką Miedź pozycjonować jako klub ledwo ledwo w naszym zasięgu... Wiem, że Wisła to już nie ten klub co chociażby 10 lat temu ale bez przesady, potencjał i ambicje to są na czołówkę ekstraklasy więc tak jak mówi Patryko, my w meczach z taką Miedzią to powinniśmy grać po to żeby ich golić jak frajerów i w....ieni czekać na leszczy czy kogoś mocniejszego.

Uważam, że pokora jest potrzebna ale co innego pokora, a co innego jakieś takie frajerskie podejście. A z takim podejściem w stylu wszyscy są groźni, I liga jest trudna itp to my zakotwiczymy w tej lidze na wieki.
Tu jest Wisła i przekaz dla piłkarzy i całego sztabu powinien być prosty, albo się nadajesz, dobrze pracujesz i dźwigasz presję albo won.

PS Przykładowo taki Brzęczek to już za samo .......enie jak to się trzeba I ligi uczyć, jaka ona jest cięzka to powinien zostać dyscyplinarnie wy.......ony. Wisła ekstraklasowa do niedawna, z najwiekszym budżetem w I lidze, z najwiekszym budzetem placowym boi się I ligi. To tak jakby bogata Barcelona powiedziala, ze liga hiszpańska jest trudna i ich satysfakcjonuje środek tabeli...

PS2 Pewnie z takim podejściem później jest mecz z ZS i portki obsrane, bo przeciez, nie dosc ze cala liga jest mocna, to jeszcze dodatkowa presja, ze to decydujący mecz - a wtedy to już w ogóle ciezko wygrać. I póxniej przychodzi taki ważniejszy mecz co jakis czas, z czołówką czy w PP czy własnie ZS lub baraże i jest chujnia po całości
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 31.08.2023, 11:24
Powieziemy ich jak gowno po polu.
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2006
Skąd: 4 km od R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 31.08.2023, 14:17
leszekpw napisał(a):Wyświetl post
Powieziemy ich jak gowno po polu.
parafrazując: rozmażemy ich jak komara po ścianie.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 31.08.2023, 15:46
Ten mecz sprowadzi ludzi na ziemie po wygranej z Arką.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 31.08.2023, 17:55
Szybko zweryfikowane bedzie czy mecz Arka to byl nowy standard czy anomalia(wg mnei anomalia)
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 31.08.2023, 17:59
Arka jak widać ma mega kłopoty (własciciel, pieniądze, bojkot) pare dni po meczu i nie wydaje mi się żeby ta wygrana byl w jakimkolwiek stopniu miarodajna.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 01.09.2023, 08:31
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Arka jak widać ma mega kłopoty (własciciel, pieniądze, bojkot) pare dni po meczu i nie wydaje mi się żeby ta wygrana byl w jakimkolwiek stopniu miarodajna.
Zdaje się że brakuje pieniędzy na wypłaty. To wiele tłumaczy.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member
 
Od: 11.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 01.09.2023, 08:55
My mieliśmy okres bardzo dobrej gry (chyba za Stolara) w czasie gdy brakowało na wypłaty, więc to nie zawsze tak działa��

Jeszcze kilka godzin cierpliwości i się zobaczy ...

Tak czy inaczej będzie o czym pisać po meczu.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 01.09.2023, 09:35
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Zgadza się, ze Miedź jak na I ligę to mocny zespół ale o czym my gadamy jeśli chcemy taką Miedź pozycjonować jako klub ledwo ledwo w naszym zasięgu... Wiem, że Wisła to już nie ten klub co chociażby 10 lat temu ale bez przesady, potencjał i ambicje to są na czołówkę ekstraklasy więc tak jak mówi Patryko, my w meczach z taką Miedzią to powinniśmy grać po to żeby ich golić jak frajerów i w....ieni czekać na leszczy czy kogoś mocniejszego.
Chyba głównie ambicje, bo jeśli awansujemy do ekstraklasy, będzie konieczna kolejna rewolucja, żeby w niej pozostać.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:51.