The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
R33
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 27.08.2023, 21:45
Co do osób które myślą, że Sobolewski ,,zagwarantował sobie kilkanaście meczów pracy" to podam przykłady trenerów którzy trenowali Wisłę maks. 2 rundy co mimo wysokich zwycięstw w kolejnej rundzie już trenerami nie byli. Oczywiście większość przypadków będzie z okresu gdy właścicielem był Bogusław Cupiał, ale zawsze jakaś ciekawostka. Podaje ,,z pamięci" także może więcej przykładów by się znalazło.

Artur Skowronek, wygrana 6:0 na wyjeździe w Mielcu w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Kazimierz Moskal, wygrana 6:0 na wyjeździe w Bielsku-Białej w rundzie jesiennej sezonu 2015/16. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Adam Nawałka, wygrana 4:0 na wyjeździe w Zabrzu w rundzie wiosennej sezonu 2006/07. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Dragomir Okuka, wygrana 6:0 u siebie z Odrą Wodzisław w rundzie jesiennej sezonu 2006/07. Zwolniony po zakończeniu rundy.

Jerzy Engel, wygrana 5:1 u siebie z Lechem Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2005/06. Zwolniony jeszcze w trakcie rundy.

Wener Liczka, wygrana 6:0 u siebie z Zagłębiem Lubin w rundzie wiosennej sezonu 2004/05. Zwolniony po zakończeniu rundy.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 27.08.2023, 22:09
To tak wygląda jakby Arka oddała mecz, aby tamtejsi bandyci, tzn. środowiska kibicowskie zagarnęły klub siłą od obecnych właścicieli i to za darmo.

Biorąc pod uwagę sytuację płacową w pierwszej lidze, to Wisła ma kolosalną przewagę nad resztą stawki.

Wisła ma budżet płacowy na poziomie walki o puchary w Ekstraklasie.

No chyba, że doszło do jakiegoś wstrząsu w drużynie i wreszcie uświadomiono Hiszpanom, żeby przestali się ośmieszać i wzięli się do gry po dość długim okresie sabotażu boiskowego.

Na Hiszpanów tylko metody Huberta Wagnera mogą pomóc.

A najlepiej raz w tygodniu wyjechać do Zakopanego.

Zrobić sobie dwa marszobiegi 2x25 km w górach.

Efekty przyjdą.

Sobolewski to tylko figurant, więc to nie on podejmuje decyzje, nie on dokonywał transferów.

Prawdziwa władza jest w wiadomych rękach.

Ta wiadoma osoba uprawnień trenerskich nie posiada, więc do papierów wpisani są Sobolewski z Kmiecikirm.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 27.08.2023 o godz. 22:11.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 27.08.2023, 22:17
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Widzę że zwolennicy Sobolewskiego dostali amoku. Spokojnie, już w piątek kolejny mecz, z Miedzią. Jeśli to nie tylko słaba Arka to powinno być przyzwoicie, prawda?
nie przesadzaj , kazdy wie ze Sobol nie i caly sztab jest do wymiany , nie badz kolejnym pajacem typu lucek czy inkognito- ......ja uwazam ze ze wszysto poszloby w innym kierunku dzyby nie opor Jarka i holowanie radaka ...i tyle mamy pilkarzy ktorzy ( moim zdaniem ) przewyzszaja ta lige- nawet smiem twierdzic ze ze to lepsza druzyna niz Lkesy, puszcze, ruchy , korony .........potrzeba tylko kogos kto zapanauje nad nimi- kogos kto zrobi z nich lepzych zawodnikow - kogos kto ich jakos podciagnie ......no wlasnie tego KOGoS
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 27.08.2023, 22:41
@R33

To chyba najciekawsza statystka jaka tu wrzucono od dawna.

Co do samego meczu. Dziś wychodziło nam praktycznie wszystko, za wyjątkiem dwoch-trzech akcji Goku i nie dość dobrych wyborów.

Nasza postawa w obliczu tylu zmian była zaskakująco dobra, choć nie sądzę by np.Satrustegi na LO to miało prawo bytu przy zdrowym Junce.

Carbo to chyba pierwszy od dawna wysoki def który potrafi grać w piłkę i fizycznie potrafi dominować przeciwników.

Baena fajny występ. Szkoda że ma min 2 miechy z głowy.

W końcu świetne zmiany. Choć mało osób to podkreśla.

A co do minusów:

Gra defensywna dalej leży i kwiczy.

Arka dzisiaj wyglądała na totalnie nieprzygotowana. Chyba nastawiła się na zupełnie inną grę niż to co zaproponowała Wisła. Nie wróżę im że będą zimowac top 10 z taką grą.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni i zapewne sztab zostanie co najmniej na koleje 4-5 kolejek (O ile nie dojdzie po drodze do kompromitacji np z Chrobrym).
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 27.08.2023, 22:46
to tzlko 1 liga !!!!!!!!!!!!! calzm sercem jestem ya nowzm sytabem syjoleniowzm + nie mamz ylzch yawodnikow+ mamz parodzstow w szstemie sykolenia
Odpowiedz cytując
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 27.08.2023, 23:45
Kto by pomyślał, że maile wysłane przez JK do drużyny mogą mieć, aż taką siłę...
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 28.08.2023, 07:09
R33 napisał(a):Wyświetl post
Co do osób które myślą, że Sobolewski ,,zagwarantował sobie kilkanaście meczów pracy" to podam przykłady trenerów którzy trenowali Wisłę maks. 2 rundy co mimo wysokich zwycięstw w kolejnej rundzie już trenerami nie byli. Oczywiście większość przypadków będzie z okresu gdy właścicielem był Bogusław Cupiał, ale zawsze jakaś ciekawostka. Podaje ,,z pamięci" także może więcej przykładów by się znalazło.

Artur Skowronek, wygrana 6:0 na wyjeździe w Mielcu w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Kazimierz Moskal, wygrana 6:0 na wyjeździe w Bielsku-Białej w rundzie jesiennej sezonu 2015/16. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Adam Nawałka, wygrana 4:0 na wyjeździe w Zabrzu w rundzie wiosennej sezonu 2006/07. Zwolniony jeszcze podczas rundy.

Dragomir Okuka, wygrana 6:0 u siebie z Odrą Wodzisław w rundzie jesiennej sezonu 2006/07. Zwolniony po zakończeniu rundy.

Jerzy Engel, wygrana 5:1 u siebie z Lechem Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2005/06. Zwolniony jeszcze w trakcie rundy.

Wener Liczka, wygrana 6:0 u siebie z Zagłębiem Lubin w rundzie wiosennej sezonu 2004/05. Zwolniony po zakończeniu rundy.
Tu nie ma co porównywać, ale jak nie wygramy dwóch następnych meczy (albo - o zgrozo - je przegramy) to Sobolewski leci. Sytuacja punktowa to wymusi.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 28.08.2023, 07:36
Mecz wygrany 5:1 więc najpierw o pozytywach:
- 6 meczów trzeba było czekać na sensowne wykonanie rzutów rożnych (nie wszystkich ale przynajmniej 2-3): dobrze bita piłka dochodząca do bramki i 2 naszych na krótkim słupku. Serio aż tyle nasz sztab o tym myślał?
- dobry mecz Carbo, widać, że wie o co chodzi. PRzy nim również Duda prezentował się dużo lepiej
- fajna zamiana pozycjami pomiędzy Goku a Alfaro. Ten pierwszy nie traci aż tak dużo piłek, natomiast straty Alfaro łatwiej ukryć w środku (również dzięki duetowi Carbo+Duda) niż na skrzydle

Natomiast nawet pomimo fatalnej postawy Arki nie dało się nie zauważyć, że gra obronna nadal kuleje i tutaj jest sporo do poprawy. Arka mogła a nawet powinna prowadzić 2:1 ale Czubak nie ma lewej nogi.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 28.08.2023, 07:56
Im bardziej Hiszpanie będą pokazywać, że mają potencjał, by awansować do ekstraklasy, a nie mają tylko porządnego trenera, tym bardziej takie Koaliki będą próbowały kopać dołki pod Kiko. Polscy managerzy mający w stajniach dużo polskich zawodników w niższych ligach, nie lubią zagranicznej konkurencji ściągającej do klubów własnych zawodników.

W niedzielę największą różnicę zrobił Carbo, dlatego nasza gra wyglądała całkiem inaczej i była o wiele bardziej uporządkowana, zwłaszcza w środku pola. Doskok i asekuracja funkcjonowały, dlatego paraliżowaliśmy działania ofensywne Arki i mieliśmy odbiory, które pozostali Hiszpanie przekładali na akcję bramkowe. Słabiej dla odmiany wypadły boki obrony Wisły: Szot i Eneco, co rywale mogli wykorzystywać. Tutaj przed Miedzią trzeba wprowadzić korekty.

I przede wszystkim nie wolno słuchać skompromitowanych osób, które przed tym meczem doradzały Sobolewskiemu całkowite odsunięcie Hiszpanów jako jakiegoś problemu Wisły. Widzicie dokąd ci ludzie chcieliby zaprowadzić klub.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 28.08.2023, 08:16
Gratulację i takie okazje trzeba wykorzystywać. Ciekawego co właściciel odjebał świni w tygodniu, że się aż tak położyli.



Pojedziemy do Miedzi to będzie już normalny wynik niestety.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
NHitman
Member
 
Od: 08.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 28.08.2023, 08:51
Markus napisał(a):Wyświetl post
I przede wszystkim nie wolno słuchać skompromitowanych osób, które przed tym meczem doradzały Sobolewskiemu całkowite odsunięcie Hiszpanów jako jakiegoś problemu Wisły. Widzicie dokąd ci ludzie chcieliby zaprowadzić klub.
Chyba nikt normalny nie sądzi, że to problem z Hiszpanami. Jeżeli ktoś tak sądzi, to pora zdjąć okulary. Mamy skład na top3, a nawet i na awans bezpośredni. Nawet nasza ławka to potwierdza. Taki Villar i przede wszystkim Junca w formie to mieliby pewne miejsce w wyjściowym składzie w całej 1 lidze i pewnie w połowie klubów z E-klapy. Problem to "kunszt" trenerski Sobola, którego nie można do tej pory rozszyfrować.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 28.08.2023, 10:28
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
To tak wygląda jakby Arka oddała mecz, aby tamtejsi bandyci, tzn. środowiska kibicowskie ...
Wielką hańbą jest fakt, że nie rozliczono i nie ukarano największych BANDYTÓW jacy pojawili się w dziejach Polski tzn. Jaruzelskiego, Kiszczaka i ich pomocnika "Jurka" Urbana.
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 28.08.2023, 10:31
No, dobrze, ale to nie temat polityczny
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 28.08.2023, 10:50
Arka grała na stojąco, a nawet chwilami leżąco, ale tak grającego przeciwnika też trzeba umieć pokonać, bo do tej pory średnio to wychodziło.
Wielka szkoda Baeny, dawał dobre zmiany i w końcu jest to skrzydłowy, który potrafi minąć dwóch zawodników w jednej akcji i jednocześnie nie zepsuć dogrania.



W ocenie koszulki nic ten mecz nie zmienia. Pojedziemy do lidera i się zesramy na miękko.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 28.08.2023, 17:32
Baena doznał kontuzji łokcia. Może będzie mógł grać.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 28.08.2023, 18:21
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Baena doznał kontuzji łokcia. Może będzie mógł grać.
Nasz sztab medyczny to gwarantuje

Z kolei z pozytywów tego meczu można wymienić jeszcze Urygę, który rozegrał 90 minut! Szczerze mówiąc jak zobaczyłem, że gra w podstawie to uznałem, że Sobolewski totalnie zwariował... Uryga może i zagrał przeciętnie ale chociaż daje nadzieję na przyszłość. Oby omijały go kontuzje...

A jeśli chodzi o mecz i przyszłość Sobolewskiego to:
1. Fakt, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz (patrząc na wynik) nie oznacza, że trener przetrwa do końca rundy. Ten mecz jednak daje pewną nadzieje na przyszłość, która to przyszłość szybko nadejdzie bo już w piątek.
2. Jesteśmy dalej w głębokim lesie, w tabeli ligowej ale taki mecz mam nadzieje podbuduje morale. Potrzebujemy serii zwycięstw aby odrobić straty z początku sezonu.
3. Pamiętajmy, że prezesem jest Królewski, który nie jest przekonany do pomysłu zmiany trenera, a obecny ma u niego ogromny kredyt zaufania. Pewnie ma on większy kredyt zaufania niż my jako kraj ukryte zadłużenie Polski
4. To jest pierwszy ważny mecz, który wygrał Sobolewski Fakt walczył o własną posadę ale jednak dotychczas wszystkie mecze o stawkę kończyły się porażka.

Tak czy inaczej pozostaje nam kibicować i trzymać kciuki za drużynę i jej trenera, wszak chodzi tu o nasz klub.
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 28.08.2023 o godz. 18:26.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 28.08.2023, 20:58
Baena na Instagramie potwierdza dłuższą absencję: "Bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa na naszym stadionie, wspaniały mecz drużyny. Niestety nie będzie mnie kilka tygodni z powodu kontuzji łokcia. Mam nadzieję, że niedługo wrócę...Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie. "
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 28.08.2023, 21:10
Plus tej kontuzji jest taki, że nasi medycy - wg słów Nowaka - dobrze ogarniają kontuzje łokcia więc może nawet go szybciej przywrócą do zdrowia niż się da. Nie spodziewam się tutaj przedłużenia kontuzji do roku czy dwóch. Władek chwalił i ja mu wierzę
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 28.08.2023, 21:26
Przedstawiciel sztabu medycznego Wisły w odpowiedzi na słowa Jaroo1: potrzyma mi piwo chłopcze...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 28.08.2023, 22:59
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Nasz sztab medyczny to gwarantuje

Z kolei z pozytywów tego meczu można wymienić jeszcze Urygę, który rozegrał 90 minut! Szczerze mówiąc jak zobaczyłem, że gra w podstawie to uznałem, że Sobolewski totalnie zwariował... Uryga może i zagrał przeciętnie ale chociaż daje nadzieję na przyszłość. Oby omijały go kontuzje...

A jeśli chodzi o mecz i przyszłość Sobolewskiego to:
(...)
3. Pamiętajmy, że prezesem jest Królewski, który nie jest przekonany do pomysłu zmiany trenera, a obecny ma u niego ogromny kredyt zaufania. Pewnie ma on większy kredyt zaufania niż my jako kraj ukryte zadłużenie Polski
(...)
Tak czy inaczej pozostaje nam kibicować i trzymać kciuki za drużynę i jej trenera, wszak chodzi tu o nasz klub.
JK jest również biznesmenem i potrafi liczyć pieniądze. Jeśli do zbilansowania dnia meczowego potrzeba 15k, a na dołującą Wisłę przychodzi (z karnetami) 14 to gdzieś ten brakujący tysiąc trzeba dobrać. Zwłaszcza, że idzie jesień i zima i ludziom nie będzie się chciało na grającą chałę Wisłę przyjść.

Więc jedynym pytaniem jest czy trener wie dlaczego zażarło z Arką, a nie żarło w poprzednich meczach.
Ale tego dowiemy się już w piątek.

Przy okazji trenerów zwalnia się przed przerwą na reprezentację by nowy miał czas coś zrobić.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 28.08.2023, 23:01
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Plus tej kontuzji jest taki, że nasi medycy - wg słów Nowaka - dobrze ogarniają kontuzje łokcia więc może nawet go szybciej przywrócą do zdrowia niż się da. Nie spodziewam się tutaj przedłużenia kontuzji do roku czy dwóch. Władek chwalił i ja mu wierzę
Przecież ten nasz klubowy lekarz to co najwyżej może wydać powierzchowna opinie i skierować do specjalisty, nie róbmy sobie nawet żartów.

Jak to zwichnięcie bez złamania to rehabilitacja 4-5 tygodni i będzie wchodził w trening. Jako że ręce w biegu akurat biorą spory udział to sądzę że w meczu ligowym to on wyjdzie początkiem listopada, czyli na te ostatnie 4-5 kolejek jesiennych.

I tak dobrze że to nie jest kontuzja dolnych partii, powinien jeszcze się przydać w tym roku. Z Arka miał kilka fajnych momentów, choć do formy raczej dopiero dochodził.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 28.08.2023, 23:19
To jest jakieś fatum. Chłopak jeden mecz zagrał w podstawie i kontuzja łokcia.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 29.08.2023, 09:19
To działa na jego korzyść.Kiedyś Sarki bodaj 45 minut kręcił Legią a potem zerwał więzadła i wszyscy żałowali.A potem już nigdy nie zagrał na podobnym poziomie
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 29.08.2023, 18:37
krysztal napisał(a):Wyświetl post
To działa na jego korzyść.Kiedyś Sarki bodaj 45 minut kręcił Legią a potem zerwał więzadła i wszyscy żałowali.A potem już nigdy nie zagrał na podobnym poziomie
Yyy... i gdzie tu ta korzyść?
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 29.08.2023, 20:42
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Yyy... i gdzie tu ta korzyść?
Do momentu wyleczenia urazu i powrotu na boisko będzie naszą nadzieją na skrzydle
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 29.08.2023, 21:44
Oj ciekawe te niektóre teorie spiskowe, szczególnie te z początku tematu


Obiektywny obraz sytuacji a nie jakieś frustrackie amebstwo :

- w pierwszych trzech meczach zagraliśmy dobrze, zasługiwaliśmy na 9 punktów, niestety we frajerski sposób te punkty gubiliśmy. Połączenie pecha z oddaniem inicjatywy pod koniec meczu, lekka panika - jak zwał tak zwał. Na 30 tak zagranych meczy w 20 zdobywamy komplet punktów, w 8 meczach zdobywamy 7 punktów, a w może dwóch na trzydzieści mniej. Zdobyliśmy 5 punktów - nijak to nie odzwierciedlało naszej gry.
- następnie przydarzył nam się tragiczny mecz z Tychami, które są w gazie, ale w sumie jakby nie ręcznik w bramce to nawet tak **jowy mecz w naszym wykonaniu mogliśmy przy odrobinie szczęścia zremisować.
- potem mecz przez 80 minut z jednym mniej piłkarzem na boisku i wypuszczone zwycięstwo w końcówce.
- teraz demolka Arki, zupełnie nieprzypadkowa, to nie tak, jak ktoś tu napisał, że wychodziło nam wszystko. Jakby nam wpadało wszystko to wynik by się koło dychy zakręcił. 5:1 to był sprawiedliwy wynik, nie efekt jakieś niesamowitej skuteczności.

Moje wnioski :
- wróciliśmy do taktyki nie oddawania piłki i zagraliśmy konkretny mecz
- Sobol jest niereformowalny w kwestii bramkarza, Raton musi sobie sam zacząć wrzucać piłki do bramki jak jego poprzednik, żeby do bramki wrócił Biegański czy Broda. Dziś Hiszpan przy golu 4 kroki do przodu i 2 w tył. Powinien był wyjść do dośrodkowania albo zostać w bramce. Zamiast tego znowu poszedł na grzyby. Gdyby strzał Śledzia był mniej dokładny to miałby obowiązek to obronić stojąc w bramce. Stojąc tam, gdzie stał nie miał szans obronić nawet kiepskiego strzału. Na swoje szczęście strzał był wręcz fantastyczny, więc fakt, że Raton nie dał sobie szansy na interwencję w tym wypadku nie miał znaczenia. Potem wyplucie piłki przy prostym strzale. Kurcze jak mi ten facet przypomina Załuskę, który wręcz kolekcjonował małe błędy na potęgę. Tu wyjście na grzyby, tam na fajkę. Z regularnością szwajcarskiego zegarka.
- Uryga z Colleyem wyglądali całkiem sensownie. Wiadomo, że Colley za jakiś czas zaliczy jakąś groteskową obcinkę, ale chłop przynajmniej między obcinkami wygląda kozacko. Pewnie w następnym meczu będzie POTM a mecz później się machnie albo poda przeciwnikowi... Katastrofalne jest to, że wolę tego typowego Colleya od Łasickiego z ostatnich meczów.... Nadal uważam, że wypchnięcie Moltenisa to był błąd.
- Srututu pęczek z drutu nawet daje radę na boku obrony. Jak na stopera (w przeciwieństwie do tego kołka Tachiego) ma świetną koordynację ruchową i przejawia fajne inklinacje do gry ofensywnej. Było trochę błędów, ale jak dla mnie wyglądał naprawdę obiecująco. Nie zgadzam się z jego krytyką na tej pozycji.
- Bardzo fajny mecz naszych skrzydeł Alfaro i Buena co chwila rozrywali obronę przeciwników.
- Rodado POTM
- Bardzo fajny debiut Carbo.
- Goku kozak, szkoda, że mu wpaść nie chciało. Moim zdaniem poza strzałami bardzo fajnie kreuje grę kolegom.
- Szot dyskretny występ. Chociaż za bramkę bardziej winię Urygę niż jego. Mieli jednego napastnika do upilnowania, na krótkim słupku był Colley, żeby przejąć za krótką piłkę, na dalszym Szot żeby przejąć za długą. W środku był Alan i to on powinien walczyć bezpośrednio ze Śledziem, a nie niziutki Szot.

Uważam, że Sobol jest przeciętnym trenerem.
Wolałbym innego trenera na tym stanowisku.
Uważam, że większość osób to piszących przecenia wpływ trenera na wyniki.
Uważam, że Markus bredzi. Tak ogólnie. Jego ulubione hasło to schematy. Oczywiście każdy, kogo Markus uznaje za profesjonalnego trenera (uwaga profesjonalizm to jego drugie ulubione słowo!) wypracowuje ze swoimi drużynami schematy, a każdy kogo Markus nie ceni, tego nie robi.
Ale Huawei tam, że rogi były grane wszystkie tak samo, pod jeden schemat. To musiał być przypadek, w końcu to był Sobol na ławce !
Nie liczę na potknięcie z Miedzią, bo jestem kibicem Wisły. Mam nadzieję, że wygramy, bo za dużo tych punktów już pogubiliśmy. Miedź jest nieznacznym faworytem, głównie dlatego, że gramy w Legnicy. Jak Radkowi nie strzeli do głowy oddawanie piłki i czekanie na to, co zrobi przeciwnik to powinno być dobrze.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 29.08.2023 o godz. 21:46.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 29.08.2023, 21:47
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Oj ciekawe te niektóre teorie spiskowe, szczególnie te z początku tematu


Obiektywny obraz sytuacji a nie jakieś frustrackie amebstwo :

- w pierwszych trzech meczach zagraliśmy dobrze, zasługiwaliśmy na 9 punktów, niestety we frajerski sposób te punkty gubiliśmy. Połączenie pecha z oddaniem inicjatywy pod koniec meczu, lekka panika - jak zwał tak zwał. Na 30 tak zagranych meczy w 20 zdobywamy komplet punktów, w 8 meczach zdobywamy 7 punktów, a w może dwóch na trzydzieści mniej. Zdobyliśmy 5 punktów - nijak to nie odzwierciedlało naszej gry.
- następnie przydarzył nam się tragiczny mecz z Tychami, które są w gazie, ale w sumie jakby nie ręcznik w bramce to nawet tak **jowy mecz w naszym wykonaniu mogliśmy przy odrobinie szczęścia zremisować.
- potem mecz przez 80 minut z jednym mniej piłkarzem na boisku i wypuszczone zwycięstwo w końcówce.
- teraz demolka Arki, zupełnie nieprzypadkowa, to nie tak, jak ktoś tu napisał, że wychodziło nam wszystko. Jakby nam wpadało wszystko to wynik by się koło dychy zakręcił. 5:1 to był sprawiedliwy wynik, nie efekt jakieś niesamowitej skuteczności.
Czym konkretnie objawiał się ten pech?
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 29.08.2023, 21:54
Porównaj sobie expected goals, bo mi się nie chce brnąć w jałowe dyskusje.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 29.08.2023, 22:42
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Porównaj sobie expected goals, bo mi się nie chce brnąć w jałowe dyskusje.
Co ma expected goals do pecha? Jak brakuje komuś umiejętności wykończenia sytuacji to jest to pech?
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 29.08.2023, 22:55
Oczywiście masz rację.

Drużyna, która stwarza MNIEJ sytuacji w meczu jest lepsza.
Drużyna, która przez 45 minut nie istnieje na murawie i w końcówce sfarfocli w chaosie bramkę jest lepsza.
Drużyna, która ma piłkę przy nodze rzadziej też jest LEPSZA.
Drużyna, która ma niższe expected goals jest w danym meczu LEPSZA.

To są wszystko oznaki lepszości.
LEPSZOŚĆ WIDZĘ, WIDZĘ LEPSZOŚĆ, LEPSZOŚĆ WIDZĘ.


/sarkazm off :
Oczywiście, że drużyna przeważająca jest LEPSZA. Tylko piłka jest jaka jest, nie zawsze drużyna lepsza wygrywa. Tabele expected points w większości przypadków korelują z prawdziwymi tabelami punktowymi. Z reguły tak jest w dłuższych wycinkach czasu, a nie po paru meczach. Po prostu suma farta i pecha się wyrównuje po odpowiednio długim czasie. Z tego samego powodu bukmacherzy zarabiają pieniądze, zamiast je tracić.
Podobnie ma się expected goals do wyników. Nie wiem jakim trzeba być młotem, aby uznawać, że jest inaczej.

Wygrajo dobrze, przegrajo dziady.
Dajo dobrze. Nie dajo dziady.

Nic dziwnego, że PiS w tym kraju 3 raz wybory zaraz wygra
Ostatnio edytowane przez s1mone : 29.08.2023 o godz. 23:01.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:32.