
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#181
|
|
Zająca można rozgrzeszyć.Był zajęty walką z operatorem kamery,co sobie będzie głowę duperelami zawracał
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#182
|
Jedyne w tym meczu. Wbrew pozorom jestem największym na tym forum optymistą - bez zakłamywania rzeczywistości. Może i zostaliśmy ośmieszeni przez Ruch, może nie istnieliśmy na boisku, może perspektywy rysują się niepokojąco, ale przynajmniej kamera dostała w ....ę (metaforycznie rzecz jasna). Wyniku z Ruchem za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, a takie kozackie akcje pozostaną.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.04.2023 o godz. 20:14.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Online |
#183
|
Ustawić i dobrać taktykę pod przeciwnika? Dobre sobie. Można to robić do woli, ale ktoś to musi umieć jeszcze zrealizować. Najwyraźniej nie byli w stanie. Dużo więcej siły fizycznej, agresji, podwajania, ostrzejszej gry ze strony Ruchu wystarczyło, żeby nakryć Hiszpanów czapką. Ale było to możliwe tylko dzięki jednej rzeczy, Ruch w przeciwieństwie do innych pierwszoligowców nie padł na pysk w okolicach 60 minuty. Jeśli chodzi o naszą taktykę, nic nie zmieniło się od zawsze. Sprowadzamy zawodników, którzy są jednostronni. Nie zagrają jak Ruch, bo lepiej wyglądają z piłką przy nodze, niż kiedy muszą za nią biegać i ją odbierać. Muszą mieć wobec tego inicjatywę, w innym przypadku, kiedy cofamy się, co widzieliśmy kilkukrotnie w tej rundzie, dopadają nas koszmary. I naprawdę, większym problemem od samego Sobola, co również ma ogromny wpływ na możliwość żaglowania taktyką, jest to, że niemal wszystkich piłkarzy, którzy nie wyszli w podstawowym składzie w ostatnim meczu, mogłoby równie dobrze w Wiśle nie być. Każdy z nich, dosłownie każdy, obniża poziom drużyny. Tak wiec nie ma sensu rozkminiać roli Szota czy Szywacza, bo z Żyry zostało tylko nazwisko, a Młyński zawodził za każdym razem, kiedy dostawał szansę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#184
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#185
|
Ciekawe czy nas zawodnicy faktycznie nie umieją w grę obronną czy po prostu nikt sobie tym głowy na treningach nie zaprząta? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2015
Offline |
#186
|
|
Tej drużynie brakuje solidnej defensywy, defensywnego pomocnika i środkowego obrońcę, którzy by dużo biegali i walczyli. Przecież w takiej eklapie większość zespołów gra jak Ruch, nie przestawiając taktyki i zespołu nie ma szans z takimi drużynami wygrać. Gramy średnio(bo waleniem glowa o mur nie można nazwać dobrze) z drużynami które się otworzą lub jak ktoś chce iść na ciosy z nami. Ale jak przeciwnik zaczyna pressowac, dużo biegać to wszyscy magicznie przestają istnieć, nie ma kto z nimi powalczyc, nie ma kto zagrać tak jak przeciwnik chce. A my wyłazimy jak cipy i w każdym meczu gramy to samo, na leszczy to wystarczy (chociaż z nimi też czasami jest męczenie), ale na lepszych już nie. Pierdyliard wrzutek na niskiego rodado, sfg źle rozgrywane.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Online |
#187
|
W tej drugiej kwestii nie musimy teoretyzować. W ostatniej ekstraklasowej rundzie Poletanović wniósł sporo do gry obronnej, choć oczywiście nie był w stanie jednocześnie ogarnąć środka i skrzydeł, gdzie były autostrady pod naszą bramkę, ale pojawienie się tylko jednego zawodnika znacznie poprawiło sytuację. Z trójki Duda, Fernandez, Ikbekeme tylko ten ostatni ma smykałkę do gry obronnej, ale to za mało, powinien mieć obok siebie kogoś w typie Poletanovićia, Karlsytoma czy też Murawskiego, szczególnie w meczach na styk, gdzie nie mamy przewagi i nie rozjeżdżamy przeciwnika jak chcemy (nie mówiąc już o meczach, w których będziemy wyraźnie słabsi). Od samego początku widać, że mamy na tej pozycji problem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#188
|
|

|
||||||
![]() |
|
|