The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#181
Stary 24.04.2023, 19:38
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Markus, a nie powinieneś aplikować do klubu na asystenta Sobola?
Daleki jestem od usprawiedliwiania kogokolwiek, ale w sztabie jest też Zając. Czy on też nie ma pojęcia o taktyce?
Zająca można rozgrzeszyć.Był zajęty walką z operatorem kamery,co sobie będzie głowę duperelami zawracał
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#182
Stary 24.04.2023, 19:47
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Zająca można rozgrzeszyć.Był zajęty walką z operatorem kamery,co sobie będzie głowę duperelami zawracał
Niepotrzebnie kamera prowokowała. Czysta akcja, bez sprzętu, nadal jest liga chuliganów? Bo by punkty były.
Jedyne w tym meczu.

Wbrew pozorom jestem największym na tym forum optymistą - bez zakłamywania rzeczywistości. Może i zostaliśmy ośmieszeni przez Ruch, może nie istnieliśmy na boisku, może perspektywy rysują się niepokojąco, ale przynajmniej kamera dostała w ....ę (metaforycznie rzecz jasna). Wyniku z Ruchem za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, a takie kozackie akcje pozostaną.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.04.2023 o godz. 20:14.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#183
Stary 24.04.2023, 22:31
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Przyszli dobrzy piłkarze? Przyszli. CV i gra to pokazuje. Nikt poza Tobą tego nie kwestionuje.
Kto ma za zadanie ich ustawić i dobrać taktykę pod przeciwnika? Trener.
Kto ma za zadanie reagować na wydarzenia na boisku zmianami piłkarzy i ustawienia? Trener.
Kto sobie nie radzi z dwoma powyższymi? Sprzątaczka.
Żartowałem. Trener.
Nasza repra też wygląda nieźle na tle San Marino, a już gorzej w starciu z Albanią. Jeśli zaś chodzi o CV, przychodzili do Polski z lepszym, którzy na dłuższą metę się nie sprawdzili. Pierwszą weryfikacją tych zawodników będzie wynik na koniec sezonu, a nie po meczach z głównie słabszymi pierwszoligowcami. Wtedy ich ocenimy. Ale tylko przydatność do gry w pierwszej lidze, bo potem, jeśli awansujemy, czeka ich kolejny sprawdzian.

Ustawić i dobrać taktykę pod przeciwnika? Dobre sobie. Można to robić do woli, ale ktoś to musi umieć jeszcze zrealizować. Najwyraźniej nie byli w stanie. Dużo więcej siły fizycznej, agresji, podwajania, ostrzejszej gry ze strony Ruchu wystarczyło, żeby nakryć Hiszpanów czapką. Ale było to możliwe tylko dzięki jednej rzeczy, Ruch w przeciwieństwie do innych pierwszoligowców nie padł na pysk w okolicach 60 minuty.

Jeśli chodzi o naszą taktykę, nic nie zmieniło się od zawsze. Sprowadzamy zawodników, którzy są jednostronni. Nie zagrają jak Ruch, bo lepiej wyglądają z piłką przy nodze, niż kiedy muszą za nią biegać i ją odbierać. Muszą mieć wobec tego inicjatywę, w innym przypadku, kiedy cofamy się, co widzieliśmy kilkukrotnie w tej rundzie, dopadają nas koszmary.

I naprawdę, większym problemem od samego Sobola, co również ma ogromny wpływ na możliwość żaglowania taktyką, jest to, że niemal wszystkich piłkarzy, którzy nie wyszli w podstawowym składzie w ostatnim meczu, mogłoby równie dobrze w Wiśle nie być. Każdy z nich, dosłownie każdy, obniża poziom drużyny. Tak wiec nie ma sensu rozkminiać roli Szota czy Szywacza, bo z Żyry zostało tylko nazwisko, a Młyński zawodził za każdym razem, kiedy dostawał szansę.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#184
Stary 24.04.2023, 23:22
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Niepotrzebnie kamera prowokowała. Czysta akcja, bez sprzętu, nadal jest liga chuliganów? Bo by punkty były.
Jedyne w tym meczu.

Wbrew pozorom jestem największym na tym forum optymistą - bez zakłamywania rzeczywistości. Może i zostaliśmy ośmieszeni przez Ruch, może nie istnieliśmy na boisku, może perspektywy rysują się niepokojąco, ale przynajmniej kamera dostała w ....ę (metaforycznie rzecz jasna). Wyniku z Ruchem za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, a takie kozackie akcje pozostaną.
Strach pomyśleć co się na treningu dzieje jak się któryś potknie o pachołka postawionego na przykład przez Kmiecika
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#185
Stary 24.04.2023, 23:41
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nasza repra też wygląda nieźle na tle San Marino, a już gorzej w starciu z Albanią. Jeśli zaś chodzi o CV, przychodzili do Polski z lepszym, którzy na dłuższą metę się nie sprawdzili. Pierwszą weryfikacją tych zawodników będzie wynik na koniec sezonu, a nie po meczach z głównie słabszymi pierwszoligowcami. Wtedy ich ocenimy. Ale tylko przydatność do gry w pierwszej lidze, bo potem, jeśli awansujemy, czeka ich kolejny sprawdzian.

Ustawić i dobrać taktykę pod przeciwnika? Dobre sobie. Można to robić do woli, ale ktoś to musi umieć jeszcze zrealizować. Najwyraźniej nie byli w stanie. Dużo więcej siły fizycznej, agresji, podwajania, ostrzejszej gry ze strony Ruchu wystarczyło, żeby nakryć Hiszpanów czapką. Ale było to możliwe tylko dzięki jednej rzeczy, Ruch w przeciwieństwie do innych pierwszoligowców nie padł na pysk w okolicach 60 minuty.

Jeśli chodzi o naszą taktykę, nic nie zmieniło się od zawsze. Sprowadzamy zawodników, którzy są jednostronni. Nie zagrają jak Ruch, bo lepiej wyglądają z piłką przy nodze, niż kiedy muszą za nią biegać i ją odbierać. Muszą mieć wobec tego inicjatywę, w innym przypadku, kiedy cofamy się, co widzieliśmy kilkukrotnie w tej rundzie, dopadają nas koszmary.

I naprawdę, większym problemem od samego Sobola, co również ma ogromny wpływ na możliwość żaglowania taktyką, jest to, że niemal wszystkich piłkarzy, którzy nie wyszli w podstawowym składzie w ostatnim meczu, mogłoby równie dobrze w Wiśle nie być. Każdy z nich, dosłownie każdy, obniża poziom drużyny. Tak wiec nie ma sensu rozkminiać roli Szota czy Szywacza, bo z Żyry zostało tylko nazwisko, a Młyński zawodził za każdym razem, kiedy dostawał szansę.
Wniosek z tego taki,że przeciwko tak grającemu Ruchowi nie mogliśmy już nic zrobić.Ruch wystawił 10 kabanów i Marka Mostowiaka w bramce.Przypominam tylko,że gole padały po naprawdę ładnych i składnych akcjach wykończonych nie jakimiś farfoclami tylko dobrymi strzałami.

Ciekawe czy nas zawodnicy faktycznie nie umieją w grę obronną czy po prostu nikt sobie tym głowy na treningach nie zaprząta?
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#186
Stary 25.04.2023, 06:33
Tej drużynie brakuje solidnej defensywy, defensywnego pomocnika i środkowego obrońcę, którzy by dużo biegali i walczyli. Przecież w takiej eklapie większość zespołów gra jak Ruch, nie przestawiając taktyki i zespołu nie ma szans z takimi drużynami wygrać. Gramy średnio(bo waleniem glowa o mur nie można nazwać dobrze) z drużynami które się otworzą lub jak ktoś chce iść na ciosy z nami. Ale jak przeciwnik zaczyna pressowac, dużo biegać to wszyscy magicznie przestają istnieć, nie ma kto z nimi powalczyc, nie ma kto zagrać tak jak przeciwnik chce. A my wyłazimy jak cipy i w każdym meczu gramy to samo, na leszczy to wystarczy (chociaż z nimi też czasami jest męczenie), ale na lepszych już nie. Pierdyliard wrzutek na niskiego rodado, sfg źle rozgrywane.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#187
Stary 25.04.2023, 09:01
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Wniosek z tego taki,że przeciwko tak grającemu Ruchowi nie mogliśmy już nic zrobić.Ruch wystawił 10 kabanów i Marka Mostowiaka w bramce.Przypominam tylko,że gole padały po naprawdę ładnych i składnych akcjach wykończonych nie jakimiś farfoclami tylko dobrymi strzałami.

Ciekawe czy nas zawodnicy faktycznie nie umieją w grę obronną czy po prostu nikt sobie tym głowy na treningach nie zaprząta?

W tej drugiej kwestii nie musimy teoretyzować. W ostatniej ekstraklasowej rundzie Poletanović wniósł sporo do gry obronnej, choć oczywiście nie był w stanie jednocześnie ogarnąć środka i skrzydeł, gdzie były autostrady pod naszą bramkę, ale pojawienie się tylko jednego zawodnika znacznie poprawiło sytuację.
Z trójki Duda, Fernandez, Ikbekeme tylko ten ostatni ma smykałkę do gry obronnej, ale to za mało, powinien mieć obok siebie kogoś w typie Poletanovićia, Karlsytoma czy też Murawskiego, szczególnie w meczach na styk, gdzie nie mamy przewagi i nie rozjeżdżamy przeciwnika jak chcemy (nie mówiąc już o meczach, w których będziemy wyraźnie słabsi). Od samego początku widać, że mamy na tej pozycji problem.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#188
Stary 26.04.2023, 19:09
Wideo kulisy meczu Ruch vs Wisła:

https://www.youtube.com/watch?v=ze0mhnZyrZ0
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:22.