The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#151
Stary 13.03.2023, 10:23
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Bzdury piszesz.
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ.
Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką.
Już lepiej wypożyczać.

Na szczęście Kiko nigdzie się nie spieszy.
A czemu zakładamy krótkowzrocznie że rezerwy nie wysciubia nosa ponad 4/5 ligę?

Od czegoś trzeba zacząć, trudno żeby nas z marszu wrzucić do 2 ligi, a i tam nam raczej miejsce niepotrzebne (mecze po całym kraju, spora szansa spadku bez utrzymania kilku seniorów na stałych kontraktach)

Obecnie:
2 liga: Lech, Śląsk Zagłębie L (3 zespoły)
3 liga: ŁKS, Legia, Jagiellonia, Pogoń, Raków, Górnik Zabrze, Chrobry Głogów (!!!), Miedź Legnica, cracovia, Korona Kielce (10 zespołów)

Z dużymi szansami na awans do 3 ligi: Widzew, Bruk bet, Wisła Płock, Odra Opole, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Piast Gliwice - wszystkie top 5 w 4 lidze

A jak widzę w 4 lidze choćby Błękit II Stargard to się pytam czy naprawdę rezerwy na 5 poziomie rozgrywkowym to w Polsce aż taki koszt?

PS. A z tym Kiko to nie byłbym tak pewien bo wszystko zależy od ruchów właścicielskich - będzie Królewski = będzie Kiko. Dzisiaj jest, jutro go nie ma.

Jagul napisał(a):Wyświetl post
Najzdolniejszych można wypożyczać ale niekażdy od razu sobie poradzi na wypożyczeniu, jest różny czas "dojrzewania" młodych piłkarzy.
Dodam że ilu chłopaków i ich rodziców chce przed maturą posyłać chłopaków na wypożyczenie do Mrągowa czy Jeleniej Góry byle pokopać chwilę w 4 lidze? Nikt nie chce zmieniać szkoły, jeśli nie jest pewien że z piłki coś w życiu osiągnie (a tego w zasadzie nigdy nie można być pewnym).

Były o to zresztą naciski aby w CLJ wiek wydluzyc do 19 lat właśnie z tego powodu.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 13.03.2023 o godz. 10:31.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#152
Stary 13.03.2023, 10:38
Rezerwy są potrzebne, bez dwóch zdań.
U nas w 3 ligach to już naprawdę sporo byłych ligowców gra, poziom nie jest wcale taki zły.
Byłaby to dla młodych bardzo dobra szkoła życia .
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#153
Stary 13.03.2023, 11:10
Jam jest lejek i się na tym nie znam.
Ale kiedyś przeczytałem opinię jakiegoś gostka od młodzieży po stażu w Holandii.
Facet stwierdził, że naszym błędem w szkoleniu jest dążenie do wyniku NA KAZDYM STOPNIU SZKOLENIA.
Nawet 7-8 latki, zamiast się uczyć techniki, nabierać ogłady piłkarskiej, gdzie mecze powinny być dla urozmaicenia treningu, są mobilizowane do ostrej rywalizacji o wynik. Zarówno trenerzy jak i rodzice wywieraja na młodych ciągłą presję.
Potem się zastanawiamy dlaczego młode roczniki całkiem dobrze sobie radzą versus chłopaczki z zachodu, po czym w dojrzałej piłce znikają. Ostają się jednostki.
A my się dziwimy, że byle kopacz z III ligi hiszpańskiej przychodzi do nas i techniką użyteczną przykrywa nasz gwiazdy.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#154
Stary 13.03.2023, 11:36
To jest trochę bardziej złożony proces.

Skąd się wywodzą najlepsi technicznie piłkarze świata?
Z krajów, gdzie bardzo długo jest ciepło.

Czytaj : z krajów, gdzie można szlifować technikę przez większość roku nie posiadając przy tym jakieś mega rozbudowanej infrastruktury.
Ewentualnie nieźle jest w krajach o podobnym do nas klimacie, ale bardzo rozwiniętej infrastrukturze (Niemcy, Anglia - chociaż tu też nie do końca, bo tam śnieżna zima jest rzadko, za to często leje).

Jest jeszcze kolejna prawda - w krajach, które się rozwijają na początku jest zapaść sportowa (roczniki, które już miały komputery i inne fajne rozrywki np. kina itp, a nie miały jeszcze infrastruktury sportowej, która by mogła w jakiś sposób konkurować z innymi rozrywkami). Tak właśnie było u nas, szczególnie roczniki z lat 80 to były generalnie tragiczne

Jakość trenerów i treningu to jedno, uwarunkowanie finansowo - infrastrukturalno - społeczne jest tu wg mnie kluczowe. U nas w kraju się to poprawia stopniowo, będzie dalej szło ku lepszemu. Niestety klimatu kraju nie zmienimy, możemy conajwyżej nadrobić infrastrukturą w jakimś stopniu, ale nie czarujmy się - dzieciak, który może kopać w piłkę przez blisko 12 miesięcy w roku w każdej chwili zawsze będzie miał przewagę nad dzieciakiem, który blisko pół roku siedzi w domu, bo zimno. W starszych rocznikach się to próbuje jakoś nadrabiać na halach sportowych, ale dzieciak przyswaja technikę najszybciej w młodych latach, z reguły zanim trafi do jakiegoś klubu.

Dlatego nie płaczmy, że nie mamy techników jak z Hiszpanii, Włoszech, Francji, Brazylii czy Argentyny. Nie mamy i raczej za wiele ich mieć nie będziemy. Możemy ewentualnie ciężką pracą i szkoleniem zbliżyć się do takich nacji jak Anglicy i Niemcy, ale i to niezbyt szybko moim zdaniem.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#155
Stary 13.03.2023, 13:35
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Niestety klimatu kraju nie zmienimy, możemy conajwyżej nadrobić infrastrukturą w jakimś stopniu, ale nie czarujmy się - dzieciak, który może kopać w piłkę przez blisko 12 miesięcy w roku w każdej chwili zawsze będzie miał przewagę nad dzieciakiem, który blisko pół roku siedzi w domu, bo zimno.
I tu się mylisz!! Trzeba wreszcie skończyć z tym Unijnym klimatycznym cyrkiem obliczonym na sztuczne podtrzymanie dominacji Niemiec i wrócić (czasowo) do energetyki węglowej. Jeżeli oszołomy mają rację to za 10 lat u nas będzie jak w Hiszpanii a u nich jak w Afryce. I wtedy dzieciaki będą u nas mogły pykać cały dzień a u nich tylko rano i wieczorem, jak słoneczko nisko.

I będziemy Reprezentację Hiszpani wozić we wszelkich eliminacjach i imprezach po 4-5 do jaja!

STOP polityce Unijnej! STOP dyskryminacji klimatycznej! Polska zasługuje na tropikalny klimat!

No i prąd będzie tani.

Ale znając życie to ani u nas się cieplej nie zrobi, ani nie nauczymy się grać w piłkę, no ale przynajmniej będzie tani prąd.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 13.03.2023 o godz. 21:58.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Senior Member
 
Od: 05.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#156
Stary 13.03.2023, 13:56
Kurła genialne.
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#157
Stary 13.03.2023, 14:30
Za stan polskiej piłki jest odpowiedzialny Greenpeace oraz Lobby Hokejowe.

@s1meone

Takie i inne argumenty to woda na młyn dla Kozminskich i innych Bońkow na to że w Polsce się nie da szkolić bo "lepiej nie będzie".
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#158
Stary 13.03.2023, 14:42
Generalnie to akademia Lecha śmieje się z tych argumentów.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#159
Stary 13.03.2023, 15:27
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Generalnie to akademia Lecha śmieje się z tych argumentów.
I tak, i nie. Zależy pod jakim kątem. Póki co ciągle przeciętny trzecioligowy piłkarz z Hiszpanii jest lepszy technicznie od przeciętnego absolwenta akademii Lecha. Przeciętny absolwent akademii Dinama Zagrzeb też.

Co wcale nie oznacza, że akademia Lecha nie "produkuje" coraz lepszych absolwentów, którzy coraz lepiej spełniają normy przydatności do profesjonalnej piłki i sprzedają się za coraz lepsze pieniądze.

Po prostu umiejętności techniczne to dużo, ale ciągle to nie jest wszystko w tym sporcie.

Doskonali technicznie pewnie nigdy nie będziemy, bo faktycznie nie mamy do tego ani pogody, ani infrastruktury, ani kadry szkoleniowej, ani pewnie i predyspozycji. Ale akademia Lecha pokazuje, że da się u nas osiągnąć pewne minimum, które powinno pozwolić na wykształcenie ogarniętego gracza. I to systemowo, a nie na zasadzie kogoś, kto siłą własnej woli i pracy dotarł gdzieś wysoko, raczej wbrew lokalnemu szkoleniu, a nie dzięki niemu.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 09.2009
Skąd: Katowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#160
Stary 13.03.2023, 16:07
Młodzi, zdolni Polacy

(w Wiśle)
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#161
Stary 13.03.2023, 16:39
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Niestety. Za dobrze idzie to trzeba zacząć mieszać.

Przyjechał głupi Hiszpan, ściągnął rodaków i tłamsi nasze młode talenty na których moglibyśmy zarobić miliony.
Otóż to. Mamy kolejne naoczne doświadczenie pokazujące wyższość obecnej strategii kadrowej klubu nad strategią stawiania na "młodych zdolnych", ale widzę że niektórym już jej zaczyna brakować, choć w ostatnich dekadach nigdy nie przyniosła Wiśle nic dobrego, a jedynie spadek.

Sprawa jest dość prosta: w naszych wiślackich warunkach zawsze było i nadal jest całkowitą mrzonką liczenie na to, iż uda się wyszkolić jakieś młode gwiazdy i regularnie zarabiać na nich miliony, choć wiele razy już próbowano przestawiać klub na ten system działania. Droga ta może stanowić jedynie element pomocniczy polityki kadrowej i jej skromne uzupełnienie, a nie główną oś.

Zdecydowanie bardziej sprawdza się zainwestowanie w skauting zagraniczny w postaci takiego fachowca jak Kiko i ściąganie już ukształtowanych, ale nie za starych wiekowo piłkarzy nawet z głębokich rezerw niższych ligi Hiszpanii. Dajemy wtedy radę zarówno sportowo jak i finansowo, bo robią oni wyniki, które pozwalają klubowi skutecznie bić się o jakieś cele i funkcjonować, a nie tylko pogrążać się coraz bardziej. Dlatego to powinna być ta główna oś polityki kadrowej na lata.

Tymczasem obserwując forum czasem mam wrażenie, że ciągle jest grupa osób, które bardzo chętnie kibicowałyby, aby Kiko podwinęła się noga i klub po raz kolejny został przedstawiony na uporczywe promowanie "młodej zdolnej młodzieży", bo niektórym nadal za mało Polaków w składzie. Nic ich nie uczą przerabiane w kółko klęski takiej koncepcji.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#162
Stary 13.03.2023, 16:54
Inwestycja w młodzież wymaga czasu i pieniędzy.

Obecnie nie mamy jednego ani drugiego...

Poza tym, musi być robiona z głową, czyli większe szanse powodzenia mamy na wprowadzając jednego gracza młodzieżowego do drużyny sensownych Hiszpanów niż próbując na siłę ogrywać sześciu młodzieżowców jednocześnie. Zwłaszcza że - co niektórym zdaje się ciągle umykać - od dawna nie jesteśmy już miejscem, do którego trafiają najzdolniejsi młodzieżowcy. Nawet w regionie nie jesteśmy już pierwszym wyborem.

Sorry, taki mamy klimat.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#163
Stary 13.03.2023, 17:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A czemu zakładamy krótkowzrocznie że rezerwy nie wysciubia nosa ponad 4/5 ligę?

Od czegoś trzeba zacząć, trudno żeby nas z marszu wrzucić do 2 ligi, a i tam nam raczej miejsce niepotrzebne (mecze po całym kraju, spora szansa spadku bez utrzymania kilku seniorów na stałych kontraktach)
Dokładnie. Od czegoś trzeba zacząć i zainwestować czas by rezerwy zrobiły awans do 2 ligi - tam grają rezerwy Amici, bo Legia gra w 3. A w to trzeba zainwestować pieniądze. A i zawodników na kartofliskach skopią. To już chyba taniej i wygodniej robić to co teraz i grać sparingi. Efekt podobny, a przynajmniej nikt z butami na piszczele nie leci.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
A jak widzę w 4 lidze choćby Błękit II Stargard to się pytam czy naprawdę rezerwy na 5 poziomie rozgrywkowym to w Polsce aż taki koszt?
Owszem jest to koszt. Dlatego Legia II gra w 3 lidzie, a Lech II w 2.
Karherop napisał(a):Wyświetl post
PS. A z tym Kiko to nie byłbym tak pewien bo wszystko zależy od ruchów właścicielskich - będzie Królewski = będzie Kiko. Dzisiaj jest, jutro go nie ma.
Będzie Królewski będzie Wisła, nie będzie Królewskiego nie będzie Wisły.
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Dodam że ilu chłopaków i ich rodziców chce przed maturą posyłać chłopaków na wypożyczenie do Mrągowa czy Jeleniej Góry byle pokopać chwilę w 4 lidze? Nikt nie chce zmieniać szkoły, jeśli nie jest pewien że z piłki coś w życiu osiągnie (a tego w zasadzie nigdy nie można być pewnym).

Były o to zresztą naciski aby w CLJ wiek wydluzyc do 19 lat właśnie z tego powodu.
I masz kolejny argument, że lepiej grać sparingi i wypożyczać do np. Wieczystej niż robić drużynę rezerw.
A jest jeszcze Hutnik, Garbarnia, a nawet Puszcza czy Termalica.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 13.03.2023 o godz. 17:43.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#164
Stary 13.03.2023, 17:43
Szkolenie młodych, owszem jest fajne, ale tylko jako uzupełnienie działalności podstawowej jak piszą poprzednicy.
Poza erą Cupiała, gdy mieliśmy praktycznie wszystkich najlepszych polskich piłkarzy, jakiekolwiek lepsze wyniki osiągaliśmy grając z piłkarzami z dużo lepszych piłkarsko krajów.

Oczywiście, tacy piłkarze, oprócz umiejętności muszą mieć także motywację do kopania w Polsce.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#165
Stary 13.03.2023, 17:47
Szkolenie młodych jest fajne bo przynosi zyski - po 10 latach od inwestowania dużej kasy w Akademię.
Kupowanie Fernandezów jest efektywne ale kosztuje.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#166
Stary 13.03.2023, 18:23
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Bzdury piszesz.
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ.
Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką.
Już lepiej wypożyczać.
Karherop już to z grubsza wyjaśnił, ale warto dorzucić przykład Starzyńskiego, którego z tego co wiem klub bardzo chciał wypchnąć na wypożyczenie, ale zwyczajnie nie było chętnych i chłopak w zasadzie traci kolejne pół roku.

Na poziomie CLJot wyglądamy nieźle, albo bardzo dobrze w porównaniu do innych. Później zaczyna się katastrofa, gdzie inni potrafią jednak skutecznie wprowadzić młodych zawodników do seniorskiej piłki. 5 minut guglowania - Skóraś, Kamiński, Kozłowski, Slisz. Mamy identyczny schemat. Po CLJot każdy zaliczył około 1000 minut meczowych w rezerwach na 4 poziomie rozgrywkowym nim trafił choćby na ławkę rezerwowych pierwszego zespołu. Co ważne, przesunięcie do rezerw ma miejsce na rok/dwa przed dobiciem do limitu wieku pozwalającego grać w CLJ. U nas wygląda to tak, że kisimy obiecujących chłopaków do oporu w CLJot robiąc tam teoretycznie niezłe wyniki i od czasu do czasu próbując wrzucać ich do pierwszej drużyny. Często zresztą nie ma w tym żadnej logiki, raczej kadrowa potrzeba chwili i łatanie braków w pierwszym zespole.

Albo róbmy to z głową biorąc przykład z tych, którzy robią to od nas lepiej, albo rzeczywiście nie róbmy w ogóle, bo jedyne co z tego wyniknie to przylgnięcie łatki, że w Wiśle jedyne co można to spierd.... sobie kariere.

Cytat:
Już mamy młodych zdolnych Hoyo-Kowalskiego i Koncewicza-Żyłkę na wypożyczeniu w Wieczystej.
Nie wąchają murawy.
Ale o to właśnie tu chodzi, żeby weryfikować w rezerwach człowieka czy w ogóle nadaje się do seniorskiego grania, a nie że każdy junior po zagraniu rundy/sezonu na niższych poziomach rozgrywkowych okaże się zajebisty. Gdyby tacy Plewka, Grucha czy Szot zagrali rundę czy sezon na 4-5 poziomie dwa/trzy lata temu to byłaby jasna sprawa co chłopy sobą prezentują. Tymczasem pchano ich uparcie do pierwszej drużyny cały czas oszukując się, że się nadają, a problemem są kolejni trenerzy. Skądś biorą się takie odrzuty jak Niewiadomski czy ten napastnik z Amici, którego nawet już nie pamiętam. Nie wszystkim z akademii Amikorza wyszła zajebista kariera.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#167
Stary 13.03.2023, 20:33
Lubię sobie czasem obejrzeć treningi grup młodzieżowych i dziecięcych w lokalnych klubach z okolicy.Nie rzadko zdarzają się sytuacje jak mama Dorota albo inna Karina krzyczy do Kubusia żeby za dużo nie biegał bo się spoci i go zawieje albo ojciec Kamil mało nie wyjebie młodemu z liścia bo ten nie trafił w piłkę.
Tak,że tego....tak to właśnie wygląda
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#168
Stary 13.03.2023, 21:05
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Szkolenie młodych jest fajne bo przynosi zyski - po 10 latach od inwestowania dużej kasy w Akademię.
Kupowanie Fernandezów jest efektywne ale kosztuje.
Fernandezów, czy na przykład Carlitosów, Imazów, Yeboachów, Kalu Uche itd. też można odsprzedać z zyskiem, czasem nawet bardzo dużym. A są dużo pewniejszą i bardziej opłacalną inwestycją tak sportowo jak i finansowo niż uczenie od podstaw takich rzekomych "młodych zdolnych" jak Plewka, Starzyński, Szot, Sobol, Gruszkowski - wymieniać można w nieskończoność.

Ta droga realizowana przez fachowców może być również diabelnie efektywna. I stać nas na nią nawet dziś w ograniczonym, ale ciągle opłacalnym stopniu.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#169
Stary 13.03.2023, 21:21
Ilu Carlitosów sprzedaliśmy z zyskiem? Poza tym mieliśmy zaciąg czechosłowacki i skończyło się to spadkiem do 1 ligi. A z niektórych kontraktów nie mogliśmy zejść (patrz Hugi).

I nie mówię tu o chwili obecnej, bo nasza hiszpańska armada jest konieczna by wrócić do e-klapy.
Ale długoterminowo to jesteśmy zbyt mali by móc zarabiać w ten sposób.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#170
Stary 13.03.2023, 22:03
Przykładowego Carlitosa nie sprzedaliśmy z zyskiem, bo wiemy, że w klubie była Marzena i kibole, wynoszący pieniądze, piłkarze (w tym Carlitos) widzieli, co się dzieje, nie dostawali obiecywanej kasy, odchodzili chętnie do byle kogo (także Legii), gdzie układy były zdrowsze.
Inni też odchodzili z kamieniem spadającym im z serca.
Co prawda, Marzena opowiadała ckliwe bajki o szantażowaniu Wisły przez Carlitosa, ale zachowanie obydwojga na następnym meczu, gdy Carlitos już był w Legii jasno wskazywało, że jeśli ktoś tu był szantażowany i traktowany z buta to raczej Carlitos niż Marzena reprezentująca wtedy Wisłę.

Co do zaciągi czechosłowackiego
- Gula dostał zadanie wdrażania nim krakowskiej piłki, zamiast normalnego grania
- zaczęto mu robić pod górkę, żeby pracę dostał Brzęczek

To nie mogło się udać
Ostatnio edytowane przez FraMat : 13.03.2023 o godz. 22:07.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#171
Stary 13.03.2023, 22:14
Już są! Wideo kulisy - niepublikowane nigdzie indziej smaczki, zakulisowe rozmowy, rozpierdoI po zdobytym golu w końcówce meczu, ujęcia z wiślackiej szatni i wiele więcej z meczu Wisła 2-1 GKS Tychy:

https://www.youtube.com/watch?v=pylcLIsD5VY
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#172
Stary 13.03.2023, 22:32
@FraMat
Ja nie czepiam się Carlitosa, ani nikogo z słusznie minionych czasów, że jak miał okazję to dawał nogę. Praca bez zapłaty to zło.
Ja się tylko pytam czy Wisła może tak się utrzymywać, bo tu: https://wislakrakow.com/forum/showth...=1318&page=405 Piknik1906 zrobił analizę i twierdzi, że się taka polityka nie spina.
I to niekoniecznie tylko przez brak wpływów za Lisa i Ashrafa.

Więc próba prowadzenia klubu jak za Cupiała, skończy się mniej więcej tak samo. Pytanie czy Królewski/nowy sponsor/właściciel ma tyle kasy do wydania.
Dlatego potrzeba akademii, akademii i akademii.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#173
Stary 13.03.2023, 22:47
Akademia, nawet najlepsza i najbardziej profesjonalna może zacząć przynosić zyski najwcześniej za 10-15 lat.

Czytałem analizę Piknika1906 i nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że JK ma jakiś plan (może ten nowy, zapowiadany inwestor?)
Nie ogarniam analiz finansowych na tyle, żeby zabierać w tej sprawie głos.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#174
Stary 14.03.2023, 06:18
Mlodzi Polacy na tapecie teraz jeżeli awansujemy to zacznie się płacz o k**wa "krakowska piłke".
Czego wy nie rozumiecie nie tędy droga.
Klub potrzebuje stabilizacji, awansu, dodatkowych środków na teraz a nie kolejnej mrzonki o młodych zdolnych co to zawojują nie tylko eklape ale i Europe.
Stawianie na powyższe z Gulą doprowadziło do spadku.
Prosze nie przytaczajcie jako przykladu akademi Lecha tam bogaty własciciel lata temu zaczął ten projekt wydając na to kolosalne pieniądze, powtórzę, obecnie (i jeszcze długooooooo) nie tędy droga.

P.s. Pytanie dla każdego fantasty co to przytoczy akademie Lecha jako " argument" jak się mają akademie Radomiaka, Korony, Warty, Stali Mielec, Piasta czy Miedzi Legnica.
To są drużyny z którymi nawet obecnie nie rywalizujemy bo są od nas lepsze.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#175
Stary 14.03.2023, 08:47
"Krakowską piłkę" to my w tej chwili gramy bardziej, niż którykolwiek skład przez ostatnie 10 lat.
Ona zresztą gdzieś tam przewija się w deklaracjach Sobolewskiego, tylko nie dosłownie, bo chyba uznali z Królewskim, żeby nie nadużywać tego określenia i słusznie.
Pieniądze na akademie były w dużej mierze z Orlenu i jeśli uda się wrócić do ESA, to mam nadzieje, że wrócimy w tej sprawie do umowy sponsorskiej na pierwotnych warunkach. A jeśli ktoś już postanowił w dużej mierze finansować nam akademie, to wypada zastanowić się co zrobić, żeby było lepiej, a nie produkować kolejne Szoty, Gruchy i Plewki.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#176
Stary 14.03.2023, 09:57
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Generalnie to akademia Lecha śmieje się z tych argumentów.
O naprawdę? To pokaż mi tych techników..... Lech może być najlepszy w Polsce, ale choćby do Bundesligi to mu sporo brakuje. A gdzie mu tam do bardziej technicznych nacji.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#177
Stary 14.03.2023, 10:01
Tu nie chodzi do końca o technikę samą w sobie, tylko ile ta akademia wygenerowała zysków. Oni praktycznie rok w rok sprzedają kogoś za kilka milionów euro, co w naszym przypadku oznaczałoby samowystarczalność.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#178
Stary 14.03.2023, 10:08
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
I masz kolejny argument, że lepiej grać sparingi i wypożyczać do np. Wieczystej niż robić drużynę rezerw.
A jest jeszcze Hutnik, Garbarnia, a nawet Puszcza czy Termalica.
Tak, wypożyczamy juniorów do klubów z tej samej klasy rozgrywkowej, na pewno kluby będą ich dalej brać z pocalowaniem ręki.

Zaraz Wieczysta będzie w 2 lidze, pewnie docelowo w 1 i na żadnego naszego juniora już nie spojrzy.

W Hutnika ma być wypompowana kasa z aspiracjami na 1 ligę.

Puszcza i Termalica przez ostatnie 10 lat wypożyczyły od nas 1 piłkarza na krzyż. Mają swoje szkółki i same chcą promować swoich juniorów

Tylko Garbarnia jeszcze chętnie przyjmuje naszych piłkarzy ale ilu ich weźmie na raz? 3? 4?

Rezerwy muszą wystartować. Kwestia tylko kiedy.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#179
Stary 14.03.2023, 10:47
kurła panowie dziwicie sie że włodarze co chwile przestawiają wajche o 180 stopni , a spójrzcie na siebie


czemu ta cała zbędna dyskusja zakłada że to musi być stosowane altrnatywnie

jedni pisza o akademii zamiast hiszpanów, drudzy że jebac jebac akademie

a nie można po prostu , jak normalny zdrowy klub działać w oparciu o transfry (w naszym przypadku to co działa czyli Kiko) , a jednoczesnie spokojnie dzialać z akademią (byle nie zgnojoą jak wszystko czego dotkną błaszczykowscy)
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#180
Stary 14.03.2023, 11:13
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
jedni pisza o akademii zamiast hiszpanów
Nie widzę tu nigdzie nic takiego. Oczywistym jest, że trzeba ten wózek ciągnąć na wszystkich frontach, bo tak działa nowoczesny, profesjonalnie zarządzany klub, inaczej się nie da. Odwrotnymi wysrywami, że akademia nie, bo tylko Hiszpanie nas mogą uratować w ogóle nie zawracajmy sobie głowy. Strata czasu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:37.