
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#121
|
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 12.03.2023 o godz. 15:40.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#122
|
|
Akademia, o ile jest budowana przez ludzi, którzy się na tym znają, to inwestycja na wiele lat. Moim zdaniem jest to niezbędny element dla klubu, który chce być samowystarczalny finansowo.
Problem jest taki, że piłkarzy o odpowiedniej jakości potrzebujemy tu i teraz, a nie za pięć lat. Dlatego też trzeba prowadzić mądrą politykę transferową, a przy okazji inwestować w rozwój akademii, o ile oczywiście są na to pieniądze. Przykład Lecha pokazuje, że można zrobić na tym bardzo dobry interes, ale potrzeba cierpliwości. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#123
|
|
U nas dotąd nic nie działało tak jak powinno nie tylko akademia.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#124
|
|
I coś się poprawiło, jak zmniejszyła się rodzina... Osobiście nie mam nic przeciwko rodzinie, czy zatrudnianiu znajomych o ile ludzie mają odpowiednie kompetencje. Ciekawe jak jest z Krzysztofem Kołaczykiem?
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 12.03.2023 o godz. 16:17.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#125
|
|
Double post. Del
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#126
|
Powinnismy budować drużynę na modelu: 5-6 zawodników z Hiszpanii (w wieku nie więcej niż 26-28 lat, żeby nie przyjeżdżali tu kupony odcinać) oraz 5-6 ogranych zawodników z Polski. A z tymi młodymi talentami to dać sobie spokój bo szanse ze któryś z nich kiedykolwiek prosto kopnie piłkę są znikome. ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#127
|
|
Warto inwestować w młodzież, o ile jest ona odpowiednio selekcjonowana i prowadzona. Lech zarobił w ostatnich latach dziesiątki milionów PLN na transferach swoich wychowanków, a przecież Poznań to nie jest jakaś oaza młodych talentów piłkarskich.
Różnica polega na tym, że tam program szkolenia młodzieży mają obcykany od A do Z i trwało to kilka(naście) lat, gdzie u nas proces budowy akademii dopiero się zaczął. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Online |
#128
|
|
Warto szkolić, jeśli szkoli się jak Lech (wymaga odpowiedni ludzi i pieniędzy). Warto sprowadzać, jeśli jest się dla młodych 1, 2, 3 opcją, a nie 30. W innym przypadku szkoda czasu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#129
|
|
Lech inwestował milion rocznie w akademię, a dopiero po jakichś 10 latach miał wyniki.
Więc można na tym zarobić ale trzeba długo czekać. Z tym, że nie bardzo jest inna droga. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#130
|
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#131
|
|
No ale czy ktoś Starzyńskiemu nagle zabronił dobrze grać? Pragnę przypomnieć wywiad z nim (nie pamiętam gdzie, ale chyba któraś krakowska gazeta), gdzie mówił, że no troszeczkę mu uderzyła sodówka do głowy po paru dobrych występach w pierwszym składzie.
Z takim podejściem największe talenty przepadną, niezależnie od tego przez kogo będą prowadzone. Talent musi być poparty ciężka pracą, a nie myśleniem o gruszkach na wierzbie i sodówką. Szczyt formy miał za psychola, może w takim razie potrzebuje dostać mocniej w palnik na treningu, żeby pokazać pełnię swoich możliwości? ![]() ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#132
|
|
Na marginesie dyskusji o talentach wracajac do meczu, byłem BARDZO zdziwiony , jak gościu dostał pod koniec meczu drugą żółtą kartke za odkopniecie piłki, co wczesniej sie nie widziało. Dość sporo ogladam meczy z innych lig i zauważyłem dzisiaj już chyba 3 podobne sytuacje (w tym jedna jako druga żółta i w konsekwencji czerwona).
Chyba FIFA/UEFA wydała odpowiednią dyrektywę w świetle tego, że coraz więcej głosów domaga się zastosowania czasu czystej gry (cos koło 35 minut) ze względu na celebrowanie wprowadzania piłki do gry lub blokowania tegoż przez przeciwnika i ciągnące sie po kilka minut interwencje lekarskie szczególnie dziwne, że u drużyny której bardziej zależy na utrzymaniku aktualnego wyniku. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#133
|
|
Bardzo dobrze, że jełop z GKSu dostał żółtą kartkę za to zachowanie. Chamskie zachowanie trzeba tępić, może to będzie nauczka dla innych, żeby tego typu akcji nie odstawiać.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Moderator
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#134
|
|
W ogóle wczoraj sędzia Kochanek generalnie na plus. Za faul na Luisie też z tego, co kojarzę, gościa utemperował kartką, Luis wczoraj nie był jakoś poniewierany masakrycznie.
![]()
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#135
|
|
No ale karnego bez VARu by nie podyktował, ba nawet srednio miał ochotę to sprawdzać (widać, że był prawie przekonany, że nic tam nie było) , dopiero wóz go naprowadził. Ale faktycznie fajnie ogarniał ducha gry. Z wyczuciem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2012
Offline |
#136
|
Ale tak długo jak ci specjaliści a’la Pat i Mat bedą odpowiedzialni za szkolenie, tak długo każdy młodzieżowiec który do nas trafi zmarnuje sobie karierę i szkoda kasy na akademie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#137
|
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#138
|
|
A ja bym spróbował jeszcze raz "wrzucić" Starzyńskiego do tej drużyny. Takiej jak wczoraj, grającej do przodu, z polotem. Może się dostosuje. Szkoda go skreślać, bo widać że coś tam w nim było.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#139
|
Gość nie grał w piłkę przez 8 miesięcy, miał kontuzje w trakcie obozu, a ludzie chca żeby z miejsca podejmował wyłącznie dobre decyzje.. dla mnie to kawał zawodnika i nie na darmo taki np Fernandez jest zachwycony jego gra. On będzie robił różnice również w esa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#140
|
|
Wiadomo, po takim wejściu jak wczoraj to Młyński powinien wylecieć na trybuny. Za niego może i Starzyński. Problem w tym że margines błędu jest żaden i nie ma klimatu na eksperymenty...
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#141
|
|
Problem w tym, że mamy jeszcze 11 meczów do wygrania, a 4 kartka dla Fernandeza wisi nad nami jak miecz Damoklesa. Więc trzeba mieć coś jeszcze poza "żelazną 11" bo jednym składem do końca sezonu nie dogramy.
Tak było przed meczem: https://wislakrakow.com/forum/showpo...4&postcount=18 po meczu z resztą też ![]() ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#142
|
|
@pepe72 zrobiono z LF krewkiego zawodnika który zdobywa seryjnie kartki, a może zalozyc jednak że już żadnej nie zdobędzie w tym sezonie?
Garść statystyk: LF patrząc na całą karierę: 1 bezpośrednia czerwona kartka (w tym sezonie!!) 1 czerwona kartka za 2 żółte 25 żółtych kartek w całej karierze na 208 spotkań/12 000 minut Daje to średnio żółtą kartkę co 480 min/5.5.spotkania W jednym sezonie zdobył więcej niż 3 zolte kartki czyli sezon 15/16 aż 8 żółtych kartek. 3 sezony kończył na tylko 3 żółtych kartkach, średnio zdobywał między 2 a 3 zolte kartki w sezonie. Ale pożyjemy zobaczymy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu
Offline |
#143
|
Po pierwsze rezerwy, po drugie rezerwy, po trzecie jeszcze raz rezerwy. Jedyne co udowodniliśmy, to że CLJotka jako zaplecze dla pierwszej drużyny jest kompletną pomyłką. Różnica między Dudą po jednym sezonie na trzecioligowych boiskach, a resztą miotaną od dwóch-trzech lat pomiędzy CLJotką, a pierwszym zespołem jasno to pokazuje. I też mam wątpliwości kto tam był drewnem, a komu klub zrobił krzywdę pomysłem, że CLJot jest wystarczającym zapleczem do rozwoju. Zresztą dla klubu też będzie zdrowsze jak taki smark przed wyjściem z wieku juniorskiego nie powącha pierwszej drużyny, a nie że 3 razy prosto kopnie piłkę w ESA i zaczyna się cyrk, na którym docelowo tracą wszyscy. Tak wiem, że rezerwy zaczynają od samego dołu. Dlatego bardzo liczę, że uda się je reaktywować jeszcze w tym roku i zacząć powoli budować je jako realne zaplecze dla pierwszego zespołu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#144
|
|
Juz sie zaczyna placz o mlodych Polakow a idz Pan w c**j.
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#145
|
|
To nie jest płacz, tylko jakaś wizja na przyszłosć. Przecież najłatwiejszy sposób na zarobienie grubej kasy, to jest wyszkolić jakiegoś dzieciaka, niech mu się trafi nawet przypadkiem kilka dobrych meczów w młodym wieku i już można za 1-3 miliony euro taki nawet niezweryfikowany talent opchnąć.
W Polsce chcąc coś zarabiać na piłce to uważam, że główną drogą jest inwestowanie w młodzież i szkolenie. A nasz klub ma braki nie tylko w szkoleniu, a nawet w posiadaniu rezerw jak zauważył kolega powyżej. Jak chcemy budować klub normalny to nie da się pominąć pewnych etapów. Te rezerwy zbawieniem nie są ale też jest to dobra opcja na podtrzymywanie rytmu meczowego, wprowadzanie piłkarzy po kontuzjach czy własnie ogrywanie młodych itp I tak samo młodzi Polacy i dobra akademia nas nie zbawią (bo wiadomo, że jak Ajax to my szkolić nie będziemy) ale jest też to potrzebny temat i kolejne potencjalne źródło dochodu i piłkarzy na poziomie. Bo my co robimy, mamy Kiko teraz, spadł nam jak manna z nieba. Kiko odejdzie i Wisły nie ma... Skończą się pomysły, skończy się zaciąg z Hiszpani i z dnia na dzień zostaniemy w czarnej dupie. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#146
|
2 kol. - nie grał 3 kol. - nie grał 6 kol. - żółta 8 kol. - czerwona 9 kol. - pauza 10 kol - pauza 18 kol - żółta (listopad 2022) 19 kol - żółta (luty 2023) ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#147
|
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ. Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką. Już lepiej wypożyczać. Na szczęście Kiko nigdzie się nie spieszy. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#148
|
|
Niestety. Za dobrze idzie to trzeba zacząć mieszać.
Przyjechał głupi Hiszpan, ściągnął rodaków i tłamsi nasze młode talenty na których moglibyśmy zarobić miliony.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 13.03.2023 o godz. 09:22.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#149
|
Rezerwy nawet w 4 lidze to dobre przetarcie żeby poznać na czym polega futbol seniorski. W Polsce fizyczność jest bardzo istotna i takie przygotowanie jest wskazane. Żeby potem nie zostać takim Piotrusiem Starzyńskim, który odbija się od każdego albo suchoklatesem Młyńskim. Najzdolniejszych można wypożyczać ale niekażdy od razu sobie poradzi na wypożyczeniu, jest różny czas "dojrzewania" młodych piłkarzy. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#150
|
|
Już mamy młodych zdolnych Hoyo-Kowalskiego i Koncewicza-Żyłkę na wypożyczeniu w Wieczystej.
Nie wąchają murawy. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|