
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#2
|
|
Drużyna z największa liczbą straconych goli - pełne skupienie i tylko i wyłącznie 3 punkty, dalsze zgrywanie drużyny i może zalążki jakiejś gry zespołowej?
![]() ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#3
|
|
Odra trzyma serię: Z-R-P-P-Z-R-... no to teraz dwie porażki. A tak serio, dobrze weszli w rundę. My szybko łapiemy przekonanie o własnej zaje.bistości. Odra walnęła na lekkości Sosnowiec na wyjeździe 0-2 i jeszcze karnego nie strzelili. Zremisowali też w Bielsku z kandydatem do ekstraklasy. Widzę, że gra u nich nasz Piotr Żemło oraz Maciej Makuszewski w wieku przedemerytalnym. Pewnie nie należy się ich obawiać, ale będziemy się bić o trzy punkty, które zapewne wszyscy sobie już dopisują. Wiadomo, że każdy inny wynik będzie rozczarowaniem, ale mam nadzieję, że nasi wiedzą, że trzeba to wybiegać, wywalczyć i żadnej nonszalancji a'la joga bonito.
Zapewne nie zagra Junca i pewnie to będzie jedyna zmiana. Obstawiam: Biegański-Szot, Moltenis, Łasicki, Jaroch-Sapała, Duda, Fernandez, Młyński, Tachi, Rodado. 3-1 dla Wisły. ![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#4
|
|
Miejmy nadzieję, że nikt po meczu w Gdyni nie będzie miał przekonania o własnej zaj***ści. Więc podejdą do meczu skupieni. Bo potrzeba 3 punktów z każdym.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#5
|
W sumie nie z takimi leszczami traciliśmy punkty u siebie w tym sezonie, są jeszcze jacyś kamikadze którzy dopisali sobie już punkty? Największy problem w środku pola, no chyba że by Junka nie zagrał, wtedy Szot lub Jaroch na LO. Generalnie to Bashę wszyscy krytykują ale jak go nie ma to środek przestaje istnieć. Oby nasz nowy piłkarz okazał się rozwiązaniem tego problemu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.02.2023 o godz. 21:20.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#6
|
|
Nie wiem czy Junca jest zdolny do gry, ale może niech zacznie na ławie i jak wynik będzie niezadowalajacy,to można go wpuscic w 2 polowie
|
|
|
|
Member
Od: 09.2019
Offline |
#7
|
|
Wątpię że będą ryzykowali z Junca jeżeli nie będzie na 100% gotowy. Wiec raczej bym go obstawial na ławce. Mam nadzieję na w miarę spokojny mecz , powtórka z resovia mnie zadowoli.
|
|
|
|
Moderator
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#8
|
|
Tu nie ma co analizować. Tu trzeba wygrać.
![]()
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
|
|
|
|
Member
Od: 03.2019
Skąd: Ruczaj
Offline |
#9
|
|
Jest bardzo duża szansa na przedłużenie dobrej passy. Trzecia wygrana z rzędu jest na wyciągnięcie ręki. Do takich standardów nas przyzwyczaili nasi kopacze, że odruchowo napisałem za pierwszym razem porażka zamiast wygrana. Czas na zmianę nawyku ^^
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#10
|
Jaroch na lewą, Szot/Grucha na prawa. Nie pogardzę i 1-0, ale fajnie byłoby zobaczyć kilka fajnych akcji i bramek. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#11
|
|
Nie rozumiem takiej idei kompletnie. Po co od razu roz.......ić dwie pozycje? Niech ten Jaroch zostanie na prawej bo jest tam stabilny, a Szot czy Grucha bez względu na pozycje są tak samo chuujowi.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#12
|
|
Po prostu taki Grucha może zawalić mniej na prawej, niż na lewej stronie. Jaroch jest sprawdzony na obu pozycjach.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 23.02.2023 o godz. 13:06.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#13
|
|
O ile pamiętam, to Pan Trener Radosław Sobolewski zapowiadał, że o miejsce na lewej obronie rywalizują Junca i Krzyżanowski.
Ja wierzę Panu Trenerowi, więc spodziewam się debiutu Młodego w jutrzejszym meczu. No bo chyba nie okłamał nas?! ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#14
|
|
Nie wierzę, że juniora debiutanta wstawi od pierwszej minuty. Przy odpowiednim wyniku, to Krzyżanowski może zaliczyć jedynie końcówkę meczu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#15
|
|
Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Odra Opole można wykupić pod linkiem:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#16
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2020
Offline |
#17
|
|
Tachi rozegrał dobry mecz. Weście pod uwagę, że trener może wystawić trzech obrońców i wahadłowych.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#18
|
|
Tak zapowiadał, ale jak młody zjedzie z formą i nie będzie gotowy na debiut to w 1 czy 2 meczu wyjdzie ktoś inny i ot cała tajemnica.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 23.02.2023 o godz. 15:31.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#19
|
P.S. Zapominacie o Niewiadomskim ![]() Ja jednak liczę że zagra Junca. Takie pitolenie w stylu "ja bym nie dawał Fernandezowi monopolu na pozycję rozgrywającego, jest przecież Duda" z początku rundy. Jest Duda, Krzyżanowski, Talar, Szywacz, Starzyński, ale jak mamy wygrywać mecze to trzeba postawić na piłkarzy, nie półprodukty. Inaczej mamy potem przykre niespodzianki jak wtedy kiedy Wachowiak sam przegrał mecz robiąc karnego i kryjąc powietrze przy drugim golu. Lekceważenie Odry w postaci wystawiania rezerw to głupota. Jeśli Junca jest zdrowy - musi grać. Trzy punkty z Odrą są tak samo ważne jak każde inne. Ogrywać piłkarzy można w rezerwach, sparingach albo CLJ, nie meczach o punkty.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.02.2023 o godz. 14:36.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#20
|
Jaroch to aktualnie nasz najlepszy PO i nie widzę powodu żeby go przesuwać na lewą obronę żeby tam łatać ewentualną absencje Junci. Nie wiem po co rozpierrdalać coś, co po prostu funkcjonuje. Gruszkowski czy Szot i tak nas nie zbawią na prawej obronie, a przekładanie Jarocha na LO nie zbawi lewej flanki. Jak chcemy łatać LO to wsadzamy tam po prostu zapchajdziurę (obstawiam, że zagra Szot) i zakazujemy przekraczać linię środkową, a nie wymyślamy kwadratowe jaja i rozdupcamy oba boki obrony. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#21
|
|
@wolfy , albo robimy rywalizację, albo dajemy monopol na grę. To drugie to w przypadku największy gwiazd ma uzasadnienie.
Na paru pozycjach jest rywalizacja, na innych jest tylko na papierze. Tak jest w każdym klubie. Akurat Jaroch ma z kim rywalizować na PO. Fernandez na ławie nie usiadzie bo zwyczajnie nie ma realnej alternatywy. Być moze i tak cała rozmowa jest z dupy bo na razie Pan Trener Sobolewski potwierdza że Junca jest do gry. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#22
|
Od soboty będę pisał "normalnie": trener albo Sobolewski ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#23
|
Rywalizacja na lewej aktualnie nie istnieje, fakt, ale jakby Junca obniżył za bardzo loty to wejdzie tam ktoś z prawej strony. Nowy murzyn też raczej nie przyszedł po to żeby podpatrywać sztuczki od Dudy i Sapały - wróci Basha i zrobi się ciasno. Najlepiej to widać po Młyńskim który nagle ma motywację żeby szarpać cały mecz (chociaż i tak długo pewnie nie da rady oszukiwać przeznaczenia, brak dośrodkowania i podania go pogrąży, nie w każdym zespole jest Rymaniak klaskający kolanami jak ktoś na bok z piłką zejdzie). Przy okazji, odnośnie promowania "talentów": prawdziwy talent sobie poradzi, tak jak poradzili sobie Boguski, Brożkowie, Błaszczykowski czy Małecki w Wiśle walczącej o mistrzostwo i awans. W znacznie słabszej (ale też o wiele silniejszej niż dzisiejsza) zawalczyli Chrapek i Uryga. Jeśli nie jesteś w stanie wygrać rywalizacji z odrzutem piłkarskim który nie grał minimum pół roku w piłkę, jeśli nie jesteś w stanie regularnie błyszczeć w pierwszej lidze - żaden z ciebie talent. Jak Duda chce grać, to będzie musiał posadzić na ławce minimum jednego piłkarza. Nie dryblowanie i nie podawanie do rywali we własnym polu karnym powinno w tym pomóc. O reszcie młodych nie piszę bo nie ma za bardzo o czym, jedyna godna uwagi akcja Szywacza to wyłapanie gonga od drwala z Arki pod własnym polem karnym, ukradł kilkadziesiąt sekund, przerwał akcję i był wolny. Chyba jego najlepsza na pierwszoligowych boiskach...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.02.2023 o godz. 17:09.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#24
|
|
Wideo konferencja Radosława Sobolewskiego przed meczem Wisła vs Odra:
https://www.youtube.com/watch?v=6cRsDT5uk2g |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#25
|
|
Nie wiem, czy już w piątek skończy się ten fart nie poparty w żaden sposób grą.
Mam nadzieję, że nie,ale przydałoby by się trochę pograć w piłkę. Może trochę szybciej,bez zbędnego prowadzenia piłki kiedy nie jest to konieczne, być może trochę wyżej się bronić. Jakiś szybki atak by się przydał. Ale chyba za dużo wymagam. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#26
|
|
Jutro będzie dobry mecz...
4:1 ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#27
|
|
A 2-0 z Resovia to nie była bramka ok szybkim ataku?
@wolfy zasadniczo się ze wszystkim zgadzam Poza Luisem i Junco nikt nie ma monopolu na grę. Paru graczy pewnie nie odda 1 składu do końca sezonu, czyli Łasicki i może Biegański. Makembe w najlepszej formie byłby nie do wygryzienia z 1.skladu, nawet ekstraklasowej Wisły, ale nie wiadomo w ogóle co on soba aktualnie prezentuje. Spodziewam się gościa pokroju Manu czy Mavutora, czyli widowiskowa, ale dość bezmyślna gra. Obym się mylił. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#28
|
|
Ale to napiszcie, bo może źle zrozumiałem:
Ten James to od kiedy nie gra? Wiem, że co najmniej od stycznia, kiedy wrócił z wypożyczenia. Ale wcześniej, w tym MLS.też nie grał? ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#29
|
|
Ostatni mecz zarejestrowany przez transfermarkt we wrześniu 2022.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#30
|
|
Hmmm...
No tak. W sumie w innym przypadku pewnie nie byłoby tematu jego przyjścia do polskiej La Liga 1. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|