
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#11
|
|
Obecnie spekulacje o przyszłości to nawet nie spekulacje a wróżenie z fusów. Nie ma żadnych wiarygodnych informacji o sytuacji finansowej klubu, poza taką, że jest źle i trzeba załatać dziurę w budżecie. Sportowo jak jest każdy widzi.
Można więc rozpatrywać tylko różne scenariusze i ich prawdopodobieństwo. Scenariusz nr 1. Trio sprzedaje udziały inwestorowi, ten robi swoje porządki. W zależności od zamożności inwestora na wiosnę awans lub stabilizacja w I lidze z nadziejami na awans w przyszły(m)ch sezonach. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest ale znikome. Scenariusz nr 2. Trio dokłada lub/i znajduje frajera na pakiet mniejszościowy. Sportowo sprzedajemy za darmoszkę resztki wątpliwej jakości sreber rodowych, rozwiązujemy kontrakty z kim się uda i zatrudniamy "perły" podsunięte przez menadżerów. Poza tym bez zmian. Utrzymujemy się po bohaterskiej walce w I lidze, ale w następnym sezonie upadek. Chyba, że powtórzymy za rok ten scenariusz. Scenariusz prawdopodobny, choć nie najbardziej prawdopodobny. Scenariusz nr 3. Spółka upada, drużyna zostaje wycofana z rozgrywek. Nowa Wisła startuje w IV lidze pod patronatem nowego właściciela (socios/nowy inwestor). Kwiecień użycza nam boisko na Wieczystej na początek. W zależności od mądrości zarządzania pniemy się powoli do góry i wracamy po pewnym czasie na Reymonta lub stabilizujemy się jak Garbarnia. Nie wiemy jak głęboka jest dziura w budżecie, trudno oceniać więc prawdopodobieństwo. Scenariusz nr 4. Trio stabilizuje Wisłę na poziomie swoich możliwości biznesowych i zdolności zarządzania. Jak w wariancie nr 2 sprzedajemy za darmoszkę resztki wątpliwej jakości sreber rodowych, rozwiązujemy kontrakty z kim się uda i zatrudniamy "perły" podsunięte przez menadżerów. Spadamy i balansujemy między ligami drugą a czwartą. Sportowo opieramy się o legendy w sztabie i młodych zdolnych rodem z Małopolski. Marazm, konflikty z kibicami i syndrom oblężonej twierdzy. Prawdopodobieństwo, powiedziałbym wariant bardzo możliwy. Ocena prawdopodobieństwa scenariuszy jest moja, każdy może mieć inną. Na to nakładają się możliwe przetasowania w układzie właścicielskim. To znaczy obecny układ 3+3+kilka tysięcy może na przykład być zastąpiony układem 1+3+ kilka tysięcy. Lub każdą inną kombinacją dwóch pierwszych cyfr. |
|
|

|
||||||
|
|