The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 14.11.2022, 07:40
Obecnie spekulacje o przyszłości to nawet nie spekulacje a wróżenie z fusów. Nie ma żadnych wiarygodnych informacji o sytuacji finansowej klubu, poza taką, że jest źle i trzeba załatać dziurę w budżecie. Sportowo jak jest każdy widzi.
Można więc rozpatrywać tylko różne scenariusze i ich prawdopodobieństwo.


Scenariusz nr 1. Trio sprzedaje udziały inwestorowi, ten robi swoje porządki. W zależności od zamożności inwestora na wiosnę awans lub stabilizacja w I lidze z nadziejami na awans w przyszły(m)ch sezonach. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest ale znikome.


Scenariusz nr 2. Trio dokłada lub/i znajduje frajera na pakiet mniejszościowy. Sportowo sprzedajemy za darmoszkę resztki wątpliwej jakości sreber rodowych, rozwiązujemy kontrakty z kim się uda i zatrudniamy "perły" podsunięte przez menadżerów. Poza tym bez zmian. Utrzymujemy się po bohaterskiej walce w I lidze, ale w następnym sezonie upadek. Chyba, że powtórzymy za rok ten scenariusz. Scenariusz prawdopodobny, choć nie najbardziej prawdopodobny.



Scenariusz nr 3. Spółka upada, drużyna zostaje wycofana z rozgrywek. Nowa Wisła startuje w IV lidze pod patronatem nowego właściciela (socios/nowy inwestor). Kwiecień użycza nam boisko na Wieczystej na początek. W zależności od mądrości zarządzania pniemy się powoli do góry i wracamy po pewnym czasie na Reymonta lub stabilizujemy się jak Garbarnia. Nie wiemy jak głęboka jest dziura w budżecie, trudno oceniać więc prawdopodobieństwo.



Scenariusz nr 4. Trio stabilizuje Wisłę na poziomie swoich możliwości biznesowych i zdolności zarządzania. Jak w wariancie nr 2 sprzedajemy za darmoszkę resztki wątpliwej jakości sreber rodowych, rozwiązujemy kontrakty z kim się uda i zatrudniamy "perły" podsunięte przez menadżerów. Spadamy i balansujemy między ligami drugą a czwartą. Sportowo opieramy się o legendy w sztabie i młodych zdolnych rodem z Małopolski. Marazm, konflikty z kibicami i syndrom oblężonej twierdzy. Prawdopodobieństwo, powiedziałbym wariant bardzo możliwy.



Ocena prawdopodobieństwa scenariuszy jest moja, każdy może mieć inną.



Na to nakładają się możliwe przetasowania w układzie właścicielskim. To znaczy obecny układ 3+3+kilka tysięcy może na przykład być zastąpiony układem 1+3+ kilka tysięcy. Lub każdą inną kombinacją dwóch pierwszych cyfr.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:22.