
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 09.2005
Offline |
#61
|
|
Kto wie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#62
|
|
Taka ciekawostka. Może ma to związek z powolną obsuwą Polski w rankingu UEFA, a może nie.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#63
|
|
Ja myślę, że generalnie każdy z dużych polskich klubów jak Wisła-Legia-Widzew-Lech próbowały przez ostatnie 20 lat coś osiąnąć. Udawało się częściowo bo były czasy dominacji lidze oraz bardzo dobrych wystepów w pucharach. Ale czasy się zmieniły i świat poszedł do przodu a my nie wiemy jak się ogarnąć. Uwazam, że wyżej wymienione kluby po niewykorzystaniu na dłuższą metę swojej szansy nie wiedziały co dalej robić aby się rozwijać. W konsekwencji popadały w tarapaty finansowe lub w problem złożenia kolejnej dobrej kadry po wytransferowaniu piłkarzy, którzy dawali sukces.
Na pewno na minus wpływa duch czasów gdzie już się nie da w Polsce aby był klub, który ma 5-8 reprezentantów kraju. Teraz reprezentanci Polski grają za granicami kraju. Do tego młodzi chłopacy też uciekają szybciej. I super ale z drugiej strony taki mlody chłopak 18-22 letni da mniej klubowi niż on sam za 5-8 lat. Bo mając około 30stki to jego talent by był szczytowy a tak to zabłyśnie kilka meczów albo 1-2 sezony w Polsce i musi uciekać. Skończyła się era Widzewa, Wisły, Lecha, ostatnio Legii. Legia po konflikcie Mioduskiego z Leśnym lezy i kwiczy. Na horyzoncie nie widać konkretnego zastępcy. Te kluby swego czasu jadły tę ligę i w pucharach też robiły fajne wyniki. W międzyczasie pojawiały się wyskoki Zagłębia, , ŁKSu, Sląska itd jako mistrzowie Polski. Pojawiały się też dobre występy w Europie Dyskobolii, Sląska i chyba jeszcze tam kogoś. Ale już od dawna nie ma takiego prawdziwego hegemona w tej lidze a tym bardziej takiego klubu, który co sezon mu zagrozi i się będa między sobą bić o Mistrza. Jest straszna szarzyzna, bylejakość i nieprzewidywalność tej ligi. Jeszcze Legia 2-3 sezony temu coś ogarniała ale po konflikcie i niewypale z kasy z LM bańka tam prysła. Dla mnie jedyna nadzieja w szkoleniu młodzieży i oddolnym postawieniu tej ligi na nogi. Żadne tam systemy czy 100 mln więcej od C+ z transmisji tego nie zmienią. Bo tą kase kluby przezrą i zmarnują, trzeba się nauczyć myśleć i zrozumieć sens piłki od podstaw. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|