
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#1
|
|
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
Zasady tworzenia rankingów Ranking klubowy. Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
W przypadku gdy klub nie zbierze więcej niż wynosi 20% punktów, które ma kraj z którego pochodzi w rankingu krajowym to liczba punktów w rankingu klubowym wynosi właśnie 20% punktów, które ma kraj z którego pochodzi w rankingu krajowym. Ranking Krajowy Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 09.08.2017 o godz. 21:35.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#2
|
|
Nawet nie wiesz jak dobrze, że jesteś dalej z nami - zawsze się przyjemnie czytało Twoje analizy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#3
|
|
Dokładnie, czekamy z niecierpliwością
![]() ![]()
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Skąd: Proko
Offline |
#4
|
|
Legia odpadając w dwumeczu z Astaną żegna się z pucharami, czy przechodzi do LE
![]()
JK: "Koniec z bylejakością i dziadostwem. Czas na godność, klasę i profesjonalizm."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2007
Offline |
#5
|
|
Gra w 4 rundzie eliminacji le
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2017
Offline |
#6
|
|
No ja też już nie moge się doczekać fachowych analiz Pana Wit Ek
) |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#7
|
|
Za nami trzy rundy kwalifikujące. Państwa grające w tegorocznych rozgrywkach zaczynały od rankingu, który przedstawiał się następująco:
![]() Polska zaczynała od 19 miejsca ale od 18tego dzieliło ją tylko 0,300. Patrząc na sytuację na początku to właśnie awans na 18 miejsce oraz możliwie jaknajwięsze odrobienie dystansu do miejsca 17 i wyższych powinno być celem tegorocznych rozgrywek. Zgodnie z zasadą rozstawiony wygrywa a nierozstawiony przegrywa tak powinien był wyglądać udział poszczególnych klubów. ![]() Jak widzicie liczba punktów w rankingu klubowym tylko Legii gwarantowała grę w rozgrywkach grupowych. Kiedy zaczynały się rozgrywki Legia była klubem nierozstawionym w IV rundzie kwalifikacji do LM. Miała Legia znowu złoty róg. Teraz ostał jej się ino sznur. Dziś już wiadomo, że Legia ze swoimi punktami byłaby rozstawiona także w IV rundzie eliminacji do LM ponieważ tak wiele klubów w tych właśnie eliminacjach odpadło. Jeśli jednak odpada się z klubem rangi Astana to nie pozostaje nic innego jak gra w Lidze Europejskiej. Po trzech rundach eliminacji do LE i LM sytuacja w rankingu wygląda następująco: ![]() Polska zajmuje 18ste miejsce i wyżej nie podskoczy. Dlaczego ? Poniżej wklejone bo z niewiadomych przyczyn obrazek mi się nie wkleił zestawienie ukazujące miejsce kraju oraz o ile punktów więcej musiałyby zdobyć polskie kluby by Polska wyprzedziła kraj, który jest powyżej lub liczba punktów, które muszą zdobyć kluby z kraju, który jest poniżej by ten kraj wyprzedził Polskę 13 Czechy 23,0 14 Szwajcaria 21,0 15 Grecja 20,5 16 Chorwacja 17,5 17 Dania 16,0 18 Polska - 19 Izrael -1,5 20 Rumunia -7,0 21 Cypr -6,0 22 Azerbejdżan -10,5 23 Białoruś -11,0 24 Szwecja -11,0 25 Bułgaria -12,0 26 Szkocja -14,5 27 Norwegia -16,0 28 Kazachstan -16,5 29 Serbia -22,5 30 Lichtensztajn Żaden klub już nie gra 31 Słowenia -30,5 32 Słowacja Żaden klub już nie gra Wszystkie kraje, które są powyżej mają co najmniej 2 kluby w grze. Na dodatek od pierwszego klubu, który jest przed Polską dzieli nas 3,950 punktów co oznacza, że aby Danie przegonić Legia musiałaby zdobyć o 16 punktów więcej niż dwa kluby duńskie⌠Dlatego o 17 miejscu możemy zapomnieć. Natomiast gorący oddech Polska czuje aż trzech krajów. Dlaczego trzech ? Każdy z trzech krajów zajmujących kolejne miejsca za Polską ma co najmniej 2 kluby lub nawet 3 jak Cypr. Oczywiście 4ta runda może jeszcze wiele zmienić ale popatrzcie na kolejne zestawienie. ![]() W czwartej rundzie kwalifikacji do obu rozgrywek będzie siedem ważnych meczów. Oczywiście to mecze powyższych krajów. Zaznaczone na czerwono wiersze oznaczają, że albo klub gra w Lidze Mistrzów i na pewne będzie dalej w grze lub oznaczają, że choć gra w LE to jednak jest rozstawiony. Na 7 meczów tylko trzy są zielonymi meczami tj. takimi gdzie klub z kraju, który nas goni gra w LE jako nierozstawiony. Na dodatek popatrzcie na Cypr. APOEL jest rozstawiony i jeśli awansuje to wiązać się to będzie z faktem, że zdobył dla Cypru co najmniej 1 punkt za wyniki i 4 punkty za awans do grupy. Co oznacza, że z 6 punktów, które trzeba zdobyć by Polskę przegonić sam APOEL będzie w stanie zdobyć 5 jeśli awansuje do LM. Odnośnie Rumunii tu chciałbym zwrócić Waszą uwagę na mecz Steauây Bukareszt. To klub, który gra jako drugi klub grający w eliminacjach do LM bo Rumunia miała dwa kluby w eliminacjach do LM⌠No i jeszcze kwestia Izraela. By ten kraj wyprzedził Polskę muszą dwa kluby izraelskie zdobyć o 1,5 więcej niż Legia. Nawet jeśli teraz nie zdobędą to najprawdopodobniej oba będą grać nadal po czwartej rundzie. Jeden grać będzie na pewno bo albo awansuje do LM albo trafi na pocieszenie do LE a drugi jest rozstawiony w ostatnim dwumeczu eliminacji do LE. Podsumowując. Sukcesem będzie jeśli utrzymamy do końca tych rozgrywek 18 miejsce. Niech to będzie nasz cel. I jeszcze jedno. Zmieniły się zasady tworzenia rankingu klubowego. Jak tylko znajdę czas poświęcę temu osobny post chyba, że ktoś mnie uprzedzi do czego gorąco zachęcam.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 07.08.2017 o godz. 15:36.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#8
|
|
Od tego roku zmieniły się zasady dotyczące tworzenia rankingu klubowego. Aktualne zasady możecie przeczytać w pierwszym poście tego tematu. Dziś ten post zmieniłem ponieważ jak dotąd był kopią pierwszego postu z zeszłorocznego tematu o rankingu.
Zmiana jest jedna ale bardzo znacząca. Otóż od tegorocznych rozgrywek do liczby punktów w rankingu NIE WLICZA SIĘ JUŻ 20% PUNKTÓW, KTÓRE MA KRAJ W RANKINGU KRAJOWYM, Z KTÓREGO POCHODZI KLUB. Taka zmiana oznacza, że liczba punktów w rankingu klubowym jest wyłącznie sumą punktów, które zdobędzie klub. Jeśli jednak w ten sposób liczone punkty wynoszą mniej niż wspomniane 20% punktów, które ma kraj w rankingu krajowym to w takiej sytuacji klubowi przypisuje się 20% punktów, które ma kraj w rankingu krajowym, z którego klub pochodzi. Czy taka zmiana dla Polskich klubów jest dobra ? Tak zdecydowanie tak. To zmiana, która najbardziej uderzyła w kluby z najsilniejszych lig, które sporadycznie grają w rozgrywkach. Do tej pory takie kluby gdy zagrały w rozgrywkach miały nie tylko 20% z rankingu krajowego ale także punkty, które zdobyły same. Teraz jeśli ta liczba punktów jest mniejsza niż te 20% to te punkty nie mają zupełnie znaczenia i nie są liczone. Najlepszym przykładem tego jest Real Betis, który w jednym sezonie zdobył 12 punktów i gdyby obowiązywały stare zasady to w rankingu miałby 12 punktów, które sam wywalczył oraz 17,842 z rankingu krajowego czyli łącznie 29,842. Z taką liczbą punktów w tegorocznych kwalifikacjach do LM w ostatniej rundzie klub, będący mistrzem byłby rozstawiony⌠Zgodnie z obecnymi zasadami 12 punktów, które Real zdobył nie będzie się liczyć do rankingu ponieważ 20% punktów z rankingu krajowego wynosi 17,842 i taką liczbę punktów ma zatem Real Betis w rankingu. Zgodnie ze starymi zasadami miałby 29,842 a teraz ma 17,842. Jak w takim razie wygląda sytuacja polskich klubów ? ![]() Powyższe zestawienie ukazuje sytuacji polskich kluby, które w ciągu pięciu ostatnich lat choć raz grały w kwalifikacjach LE/LM przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek. Jak widać tylko dwa kluby miały więcej niż 20% punktów, które ma Polska w rankingu krajowym. Poniżej zestawienie polskich klubów obecnie. ![]() Zwróćcie uwagę na miejsca polskich klubów obecnie w rankingu tworzonym wg nowych zasad. To jak wielka to różnica w stosunku do starych zasad ukazuje poniższe zestawienie ![]() Kolumna po lewej stronie ukazuje jak bardzo zmieniło się miejsce klubu w rankingu klubowym w porównaniu do miejsca, które dany klub zajmował w rankingu. Popatrzcie jak wielki skok ma miejsce w przypadku klubu, który nie brał udziału w rozgrywkach w ciągu 5 ostatnich lat. Gdyby trzeba było przydzielić jakąś liczbę punktów, takiemu klubowi to obecnie jego miejsce w rankingu byłoby aż o 90 miejsc wyższe niż to, które miałby w rankingu tworzonym wg starych zasad. To najlepiej pokazuje jaką korzyść z tej zmiany mają polskie kluby. Tylko w przypadku Śląska zmiana zasad była dla tego klubu niekorzystna. Dla wszystkich pozostałych klubów to najczęściej był znaczący awans w rankingu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#9
|
|
No i temat do zamknięcia?
![]() Kończymy sezon na 21/22 miejscu w rankingu krajowym? |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#10
|
|
niech mi ktoś przypomni, w jakim ostatnio roku ŻADNA polska drużyna, nie wytrwała w pucharach do końca sierpnia przynajmniej ?
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Offline |
#11
|
|
Sezon 2012/2013.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#12
|
|
Jak się ktoś chce pobawić bazami danych (i umie po angielsku) to tu jest najlepsza znana mi strona: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#13
|
|
No właśnie... Temat powinien teraz brzmieć "W jakim tempie i na które miejsce spadać będzie Polska w rankingu krajowym". Odechciewa się...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#14
|
|
może to i lepiej jak zaczniemy od niższej rundy to z kims chociaż wygramy na początek ?
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#15
|
|
Pierwsze to trzeba zająć miejsce dające prawo do gry w rozgrywkach lub wygrać PP
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#16
|
|
W tym roku to nie ma o czym dyskutować. A o miejscach Wisły to będzie więcej wiadomo po nowym roku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#17
|
|
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...st-duza-nowosc
czy dobrze rozumiem że z 32 druzynowej LM , 26 druzyn jest tam z automatu , a do obsadzenie pomiędzy całą reszte europy (w tym PL) zostaje całe... 6 miejsc ? ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#18
|
|
Tu jest coś więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_M...FA_(2018/2019)
Wygląda, że dobrze zrozumiałeś: Faza grupowa (32 drużyny) Rozpoczynają: zwycięzca Ligi Mistrzów 2017/2018 zwycięzca Ligi Europy 2017/2018 10 drużyn â mistrzowie lig federacji z miejsc 1â10 6 drużyn â wicemistrzowie lig federacji z miejsc 1â6 4 drużyny â trzecie zespoły lig federacji z miejsc 1â4 4 drużyny â czwarte zespoły lig federacji z miejsc 1â4 Z kwalifikacji: 4 zwycięzców rundy play-off dla mistrzów 2 zwycięzców rundy play-off dla niemistrzów Tu jest chyba najlepszy ranking live: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...crank2018.html Na 10 miejsce w rankingu trzeba robić jakieś 6 punktów rocznie. Za ostatnie 5 lat najlepszy wynik Polski to 5,5 w sezonie 15/16.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 25.03.2018 o godz. 21:14.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#19
|
|
czyli jak bedzie wyglądać drabinka przykładowo dla Jagielloni gdyby została MP ?
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#20
|
|
Zaczyna od 1 rundy kwalifikacyjnej z drużynami od Danii (18) do Wysp Owczych (51) plus zwycięzca z wcześniejszej rundy (Gibraltar, Andora, San Marino i Kosowo).
W temacie rozstawienia wygląda, że Jaga ma ranking krajowy (4,025), a tylko Legia 24,500 i Lech 7 mają coś więcej. https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...trank2018.html Potem 2, 3 kwalifikacyjna oraz play off. W drugiej rundzie zaczynają mistrzowie Austrii (15) - Rumuni (17) i wicemistrzowie Turcja (10) - Austria (15). Resztę sprawdź w linku. Wygląda, że ścieżka mistrzowska i niemistrzowska są odseparowane. W przypadku Jagi, oprócz pierwszej rundy, raczej nie należy liczyć na rozstawienie. Jeszcze to zobacz: http://weszlo.com/2017/08/08/reforma...mistrz-polski/
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 25.03.2018 o godz. 21:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#21
|
|
czyli choć miejsc do obsadzenia tylko 6 , to przynajmniej nie ma szans trafić na jakiś arcykozaków bo ci już wchodzą bez quala ?
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#22
|
|
Tu jest opisany podział eliminacji LE:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_E...FA_(2018/2019) Wisła może zacząć w pierwszej rundzie kwalifikacji. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#23
|
Trochę straszy, że w play off zaczynają mistrzowie Czech i Szwajcarii, a w 3 rundzie Holandii i Grecji. Austria, Chorwacja oraz Belgia w 2 rundzie. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#24
|
|
Obojetnie kto mistrzem zostanie bedzie zaczynal od pierwszej rundy kwalifikacji ( nie mylic z runda preeliminacyjna, w ktorej zagraja mistrzowie Kosowa, Gibraltaru, Andory i San Marino).
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#25
|
|
Tak, i co co przegrają w eliminacjach LM wpadają w ścieżkę mistrzowską eliminacji Ligi Europy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#26
|
|
natomiast my , zakladając że dostanie sie do LE czyli zajmiemy 3 lub 4 miejsce (jesli by dawalo awans)
startujemy od pierwszej rundy kwalifikacyjnej , gdzie nie jestesmy rozstawieni ? ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#27
|
|
Będziemy z rankingiem Polski (tak samo jak Jaga) 4,025 więc możemy się załapać na rozstawienie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#28
|
|
....a ale jestem napalony !!!
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#29
|
|
I szybki wpie..ol od Azerów
![]() ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#30
|
|
Ale wyjazd jaki!!!
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|