The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.07.2017, 21:02. Ranking krajowy, ranking klubowy 2017/2018
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
  1. Jak zmienia się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz o przyczynach tych zmian
  2. Jak może zmienić się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz warunkach jakie muszą być spełniane by prognozowana zmiana się dokonała.
Dlatego pożądanymi są takie zestawienia lub komentarze o ile wynika z nich jak i dlaczego zmieniła się sytuacja Polski i polskich klubów w rankingu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione by zmieniła się sytuacja Polski i/lub polskich klubów w rankingu.

Zasady tworzenia rankingów

Ranking klubowy.

Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych - wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych przysługujących z tytułu:
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 1 pkt
    • Awansu do grupy Ligi Mistrzów 4 pkt
    • Awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów 5pkt
    • Awansu do każdej kolejnej rundy Ligi Mistrzów - każda kolejna runda 1pkt
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,25 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,0 pkt
    • Udziału co najwyżej w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,5 pkt
    • Awansu do ćwierćfinału i każdej kolejnej rundy Ligi Europejskiej 1pkt
  • Punktów doliczanych zespołom grającym w fazie grupowej Ligi Europejskiej tak by liczba punktów zespołu, który awansował do grupy nie była niższa niż 2pkt.

W przypadku gdy klub nie zbierze więcej niż wynosi 20% punktów, które ma kraj z którego pochodzi w rankingu krajowym to liczba punktów w rankingu klubowym wynosi właśnie 20% punktów, które ma kraj z którego pochodzi w rankingu krajowym.

Ranking Krajowy

Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon.

Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach kwalifikacyjnych - wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt;
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych - wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych zdobytych w rundach zasadniczych.
Tak zliczone punkty dzielone są przez liczbę klubów reprezentujących kraj w rozgrywkach.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 09.08.2017 o godz. 21:35.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 26.07.2017, 22:36
Nawet nie wiesz jak dobrze, że jesteś dalej z nami - zawsze się przyjemnie czytało Twoje analizy.
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member
 
 
Od: 02.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 27.07.2017, 11:28
Dokładnie, czekamy z niecierpliwością
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member
 
Od: 04.2008
Skąd: Proko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 27.07.2017, 20:27
Legia odpadając w dwumeczu z Astaną żegna się z pucharami, czy przechodzi do LE ?
JK: "Koniec z bylejakością i dziadostwem. Czas na godność, klasę i profesjonalizm."
Odpowiedz cytując
mari339
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 27.07.2017, 20:28
Gra w 4 rundzie eliminacji le
Odpowiedz cytując
Piotrpoz07
Junior Member
 
Od: 07.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 28.07.2017, 06:28
No ja też już nie moge się doczekać fachowych analiz Pana Wit Ek )
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 07.08.2017, 15:15
Za nami trzy rundy kwalifikujące. Państwa grające w tegorocznych rozgrywkach zaczynały od rankingu, który przedstawiał się następująco:



Polska zaczynała od 19 miejsca ale od 18tego dzieliło ją tylko 0,300. Patrząc na sytuację na początku to właśnie awans na 18 miejsce oraz możliwie jaknajwięsze odrobienie dystansu do miejsca 17 i wyższych powinno być celem tegorocznych rozgrywek.
Zgodnie z zasadą rozstawiony wygrywa a nierozstawiony przegrywa tak powinien był wyglądać udział poszczególnych klubów.



Jak widzicie liczba punktów w rankingu klubowym tylko Legii gwarantowała grę w rozgrywkach grupowych. Kiedy zaczynały się rozgrywki Legia była klubem nierozstawionym w IV rundzie kwalifikacji do LM. Miała Legia znowu złoty róg. Teraz ostał jej się ino sznur. Dziś już wiadomo, że Legia ze swoimi punktami byłaby rozstawiona także w IV rundzie eliminacji do LM ponieważ tak wiele klubów w tych właśnie eliminacjach odpadło. Jeśli jednak odpada się z klubem rangi Astana to nie pozostaje nic innego jak gra w Lidze Europejskiej.
Po trzech rundach eliminacji do LE i LM sytuacja w rankingu wygląda następująco:



Polska zajmuje 18ste miejsce i wyżej nie podskoczy. Dlaczego ? Poniżej wklejone bo z niewiadomych przyczyn obrazek mi się nie wkleił zestawienie ukazujące miejsce kraju oraz o ile punktów więcej musiałyby zdobyć polskie kluby by Polska wyprzedziła kraj, który jest powyżej lub liczba punktów, które muszą zdobyć kluby z kraju, który jest poniżej by ten kraj wyprzedził Polskę

13 Czechy 23,0
14 Szwajcaria 21,0
15 Grecja 20,5
16 Chorwacja 17,5
17 Dania 16,0
18 Polska -
19 Izrael -1,5
20 Rumunia -7,0
21 Cypr -6,0
22 Azerbejdżan -10,5
23 Białoruś -11,0
24 Szwecja -11,0
25 Bułgaria -12,0
26 Szkocja -14,5
27 Norwegia -16,0
28 Kazachstan -16,5
29 Serbia -22,5
30 Lichtensztajn Żaden klub już nie gra
31 Słowenia -30,5
32 Słowacja Żaden klub już nie gra


Wszystkie kraje, które są powyżej mają co najmniej 2 kluby w grze. Na dodatek od pierwszego klubu, który jest przed Polską dzieli nas 3,950 punktów co oznacza, że aby Danie przegonić Legia musiałaby zdobyć o 16 punktów więcej niż dwa kluby duńskie… Dlatego o 17 miejscu możemy zapomnieć. Natomiast gorący oddech Polska czuje aż trzech krajów. Dlaczego trzech ? Każdy z trzech krajów zajmujących kolejne miejsca za Polską ma co najmniej 2 kluby lub nawet 3 jak Cypr. Oczywiście 4ta runda może jeszcze wiele zmienić ale popatrzcie na kolejne zestawienie.



W czwartej rundzie kwalifikacji do obu rozgrywek będzie siedem ważnych meczów. Oczywiście to mecze powyższych krajów. Zaznaczone na czerwono wiersze oznaczają, że albo klub gra w Lidze Mistrzów i na pewne będzie dalej w grze lub oznaczają, że choć gra w LE to jednak jest rozstawiony. Na 7 meczów tylko trzy są zielonymi meczami tj. takimi gdzie klub z kraju, który nas goni gra w LE jako nierozstawiony. Na dodatek popatrzcie na Cypr. APOEL jest rozstawiony i jeśli awansuje to wiązać się to będzie z faktem, że zdobył dla Cypru co najmniej 1 punkt za wyniki i 4 punkty za awans do grupy. Co oznacza, że z 6 punktów, które trzeba zdobyć by Polskę przegonić sam APOEL będzie w stanie zdobyć 5 jeśli awansuje do LM. Odnośnie Rumunii tu chciałbym zwrócić Waszą uwagę na mecz Steau’y Bukareszt. To klub, który gra jako drugi klub grający w eliminacjach do LM bo Rumunia miała dwa kluby w eliminacjach do LM… No i jeszcze kwestia Izraela. By ten kraj wyprzedził Polskę muszą dwa kluby izraelskie zdobyć o 1,5 więcej niż Legia. Nawet jeśli teraz nie zdobędą to najprawdopodobniej oba będą grać nadal po czwartej rundzie. Jeden grać będzie na pewno bo albo awansuje do LM albo trafi na pocieszenie do LE a drugi jest rozstawiony w ostatnim dwumeczu eliminacji do LE.
Podsumowując. Sukcesem będzie jeśli utrzymamy do końca tych rozgrywek 18 miejsce. Niech to będzie nasz cel.

I jeszcze jedno. Zmieniły się zasady tworzenia rankingu klubowego. Jak tylko znajdę czas poświęcę temu osobny post chyba, że ktoś mnie uprzedzi do czego gorąco zachęcam.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 07.08.2017 o godz. 15:36.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 09.08.2017, 22:47
Od tego roku zmieniły się zasady dotyczące tworzenia rankingu klubowego. Aktualne zasady możecie przeczytać w pierwszym poście tego tematu. Dziś ten post zmieniłem ponieważ jak dotąd był kopią pierwszego postu z zeszłorocznego tematu o rankingu.
Zmiana jest jedna ale bardzo znacząca. Otóż od tegorocznych rozgrywek do liczby punktów w rankingu NIE WLICZA SIĘ JUŻ 20% PUNKTÓW, KTÓRE MA KRAJ W RANKINGU KRAJOWYM, Z KTÓREGO POCHODZI KLUB. Taka zmiana oznacza, że liczba punktów w rankingu klubowym jest wyłącznie sumą punktów, które zdobędzie klub.
Jeśli jednak w ten sposób liczone punkty wynoszą mniej niż wspomniane 20% punktów, które ma kraj w rankingu krajowym to w takiej sytuacji klubowi przypisuje się 20% punktów, które ma kraj w rankingu krajowym, z którego klub pochodzi.
Czy taka zmiana dla Polskich klubów jest dobra ? Tak zdecydowanie tak. To zmiana, która najbardziej uderzyła w kluby z najsilniejszych lig, które sporadycznie grają w rozgrywkach. Do tej pory takie kluby gdy zagrały w rozgrywkach miały nie tylko 20% z rankingu krajowego ale także punkty, które zdobyły same. Teraz jeśli ta liczba punktów jest mniejsza niż te 20% to te punkty nie mają zupełnie znaczenia i nie są liczone.
Najlepszym przykładem tego jest Real Betis, który w jednym sezonie zdobył 12 punktów i gdyby obowiązywały stare zasady to w rankingu miałby 12 punktów, które sam wywalczył oraz 17,842 z rankingu krajowego czyli łącznie 29,842. Z taką liczbą punktów w tegorocznych kwalifikacjach do LM w ostatniej rundzie klub, będący mistrzem byłby rozstawiony… Zgodnie z obecnymi zasadami 12 punktów, które Real zdobył nie będzie się liczyć do rankingu ponieważ 20% punktów z rankingu krajowego wynosi 17,842 i taką liczbę punktów ma zatem Real Betis w rankingu. Zgodnie ze starymi zasadami miałby 29,842 a teraz ma 17,842.
Jak w takim razie wygląda sytuacja polskich klubów ?



Powyższe zestawienie ukazuje sytuacji polskich kluby, które w ciągu pięciu ostatnich lat choć raz grały w kwalifikacjach LE/LM przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek. Jak widać tylko dwa kluby miały więcej niż 20% punktów, które ma Polska w rankingu krajowym.

Poniżej zestawienie polskich klubów obecnie.



Zwróćcie uwagę na miejsca polskich klubów obecnie w rankingu tworzonym wg nowych zasad. To jak wielka to różnica w stosunku do starych zasad ukazuje poniższe zestawienie



Kolumna po lewej stronie ukazuje jak bardzo zmieniło się miejsce klubu w rankingu klubowym w porównaniu do miejsca, które dany klub zajmował w rankingu. Popatrzcie jak wielki skok ma miejsce w przypadku klubu, który nie brał udziału w rozgrywkach w ciągu 5 ostatnich lat. Gdyby trzeba było przydzielić jakąś liczbę punktów, takiemu klubowi to obecnie jego miejsce w rankingu byłoby aż o 90 miejsc wyższe niż to, które miałby w rankingu tworzonym wg starych zasad. To najlepiej pokazuje jaką korzyść z tej zmiany mają polskie kluby. Tylko w przypadku Śląska zmiana zasad była dla tego klubu niekorzystna. Dla wszystkich pozostałych klubów to najczęściej był znaczący awans w rankingu.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 25.08.2017, 06:46
No i temat do zamknięcia?
Kończymy sezon na 21/22 miejscu w rankingu krajowym?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 25.08.2017, 14:57
niech mi ktoś przypomni, w jakim ostatnio roku ŻADNA polska drużyna, nie wytrwała w pucharach do końca sierpnia przynajmniej ?
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 25.08.2017, 18:12
Sezon 2012/2013.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 26.08.2017, 02:26
Jak się ktoś chce pobawić bazami danych (i umie po angielsku) to tu jest najlepsza znana mi strona: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 16.09.2017, 08:51
swiety37 napisał(a):Wyświetl post
No i temat do zamknięcia?
No właśnie... Temat powinien teraz brzmieć "W jakim tempie i na które miejsce spadać będzie Polska w rankingu krajowym". Odechciewa się...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 17.09.2017, 11:16
może to i lepiej jak zaczniemy od niższej rundy to z kims chociaż wygramy na początek ?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 17.09.2017, 11:45
Pierwsze to trzeba zająć miejsce dające prawo do gry w rozgrywkach lub wygrać PP
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 17.09.2017, 22:27
W tym roku to nie ma o czym dyskutować. A o miejscach Wisły to będzie więcej wiadomo po nowym roku.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 25.03.2018, 21:04
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...st-duza-nowosc


czy dobrze rozumiem że z 32 druzynowej LM , 26 druzyn jest tam z automatu , a do obsadzenie pomiędzy całą reszte europy (w tym PL) zostaje całe... 6 miejsc ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 25.03.2018, 21:07
Tu jest coś więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_M...FA_(2018/2019)

Wygląda, że dobrze zrozumiałeś:

Faza grupowa
(32 drużyny)

Rozpoczynają:
zwycięzca Ligi Mistrzów 2017/2018
zwycięzca Ligi Europy 2017/2018
10 drużyn – mistrzowie lig federacji z miejsc 1–10
6 drużyn – wicemistrzowie lig federacji z miejsc 1–6
4 drużyny – trzecie zespoły lig federacji z miejsc 1–4
4 drużyny – czwarte zespoły lig federacji z miejsc 1–4

Z kwalifikacji:
4 zwycięzców rundy play-off dla mistrzów
2 zwycięzców rundy play-off dla niemistrzów

Tu jest chyba najlepszy ranking live:
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...crank2018.html

Na 10 miejsce w rankingu trzeba robić jakieś 6 punktów rocznie. Za ostatnie 5 lat najlepszy wynik Polski to 5,5 w sezonie 15/16.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 25.03.2018 o godz. 21:14.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 25.03.2018, 21:17
czyli jak bedzie wyglądać drabinka przykładowo dla Jagielloni gdyby została MP ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 25.03.2018, 21:39
Zaczyna od 1 rundy kwalifikacyjnej z drużynami od Danii (18) do Wysp Owczych (51) plus zwycięzca z wcześniejszej rundy (Gibraltar, Andora, San Marino i Kosowo).

W temacie rozstawienia wygląda, że Jaga ma ranking krajowy (4,025), a tylko Legia 24,500 i Lech 7 mają coś więcej.
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...trank2018.html

Potem 2, 3 kwalifikacyjna oraz play off.
W drugiej rundzie zaczynają mistrzowie Austrii (15) - Rumuni (17) i wicemistrzowie Turcja (10) - Austria (15). Resztę sprawdź w linku. Wygląda, że ścieżka mistrzowska i niemistrzowska są odseparowane.

W przypadku Jagi, oprócz pierwszej rundy, raczej nie należy liczyć na rozstawienie.

Jeszcze to zobacz: http://weszlo.com/2017/08/08/reforma...mistrz-polski/
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 25.03.2018 o godz. 21:50.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 25.03.2018, 21:41
czyli choć miejsc do obsadzenia tylko 6 , to przynajmniej nie ma szans trafić na jakiś arcykozaków bo ci już wchodzą bez quala ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 25.03.2018, 21:58
Tu jest opisany podział eliminacji LE:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_E...FA_(2018/2019)

Wisła może zacząć w pierwszej rundzie kwalifikacji.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 25.03.2018, 22:02
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
czyli choć miejsc do obsadzenia tylko 6 , to przynajmniej nie ma szans trafić na jakiś arcykozaków bo ci już wchodzą bez quala ?
Coś w tym stylu. Na RM czy inną Barcelonę w kwalifikacjach nie ma szans. Mówiąc szczerze to tamta Wisła miałaby łatwiej.

Trochę straszy, że w play off zaczynają mistrzowie Czech i Szwajcarii, a w 3 rundzie Holandii i Grecji. Austria, Chorwacja oraz Belgia w 2 rundzie.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 25.03.2018, 22:06
Obojetnie kto mistrzem zostanie bedzie zaczynal od pierwszej rundy kwalifikacji ( nie mylic z runda preeliminacyjna, w ktorej zagraja mistrzowie Kosowa, Gibraltaru, Andory i San Marino).
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 25.03.2018, 22:12
Tak, i co co przegrają w eliminacjach LM wpadają w ścieżkę mistrzowską eliminacji Ligi Europy.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 25.03.2018, 22:18
natomiast my , zakladając że dostanie sie do LE czyli zajmiemy 3 lub 4 miejsce (jesli by dawalo awans)

startujemy od pierwszej rundy kwalifikacyjnej , gdzie nie jestesmy rozstawieni ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 25.03.2018, 22:20
Będziemy z rankingiem Polski (tak samo jak Jaga) 4,025 więc możemy się załapać na rozstawienie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 25.03.2018, 22:26
....a ale jestem napalony !!!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 26.03.2018, 08:23
I szybki wpie..ol od Azerów
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 26.03.2018, 08:32
Ale wyjazd jaki!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:53.