
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Member
Od: 08.2015
Offline |
#91
|
|
O średniej swego czasu pisaliśmy, wychodziła blisko dwie puszczone bramki na mecz. (Najgorszy bramkarz w historii klubu?), teraz w dwóch meczach puścił "tylko" po jednym golu to mu się poprawiło ;-) Generalnie naj....jowszy golkiper jaki stał pomiędzy słupkami....co gorsza dalej tam sto.
Wy....ić na zbity pysk Jak się patrzy na 18/19/20 latków broniących w byle dziadowskich klubach to zazdrość jest gigantyczna.... a nam się trafił taki ...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#92
|
A tak na serio, to zapominasz o bardzo ważnej kwestii - statystyka straconych bramek obciąża tak samo obronę jak i bramkarza. Nasza obrona popełnia mnóstwo błędów - gubi krycie, nie wraca, pozwala na strzały i dośrodkowania etc. Z Lechią taki Sobiech mógł sobie przespacerować pół boiska a i tak bramka padła... Wymienisz tych genialnych 18/19/20 latków? O ile wiem w większości klubów bronią bramkarze bardzo doświadczeni. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2019
Offline |
#93
|
|
Ta dyskusja jest o Lisie czy o meczu z Gornikiem?
|
|
|
|
Member
Od: 08.2015
Offline |
#94
|
|
Majecki, Bursztyn, Zapytowski, Żynel i jest jeszcze kilku młodszych
Średnia cudnego golkipera: 1,8 gola straconego na mecz (167 strzałów oddanych, 115 obronionych czyli co 3eci strzał gość puszcza) ...W sumie to statystyka mówi prawdę. Statystyki powyższe dotyczą samej ekstraklasy Mecz z Górnikiem był chyba jego najlepszym w karierze.....a jak to wyglądało to widzieliśmy :-( Mateuszowi należy podziękować przy najbliższej okazji. I całować rączki komukolwiek kto go weźmie. Nawet dopłacić. Gość kosztował kupę kasy, a zawalił mecze które dałyby nam jeszcze znacznie więcej pięniędzy w perspektywie |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#95
|
|
napewno warto docenić to ile możliwości daje Mateusz w rozegraniu piłki z obrońcami , to jest już nowoczesny bramkarz w stylu Manueal Neuera - czyli w zasadzie dodatkowy stoper
mimo wszystko oceniając całokształt + plus ambicja i zaangażowanie , dla mnie to postać na plus a jak na początku jego gry u nas , gdy większość piłek odbijał (szczęśliwie wtedy mieliśmy lepszą obrone/wiecej szcześcia) i nie generowało to dobitek , i słusznie zwracałem uwagę na ten problem - wtedy to mnie uznawano za czepialskiego... ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#96
|
|
jak ktoś grał kiedyś w piłke, to niech sam sobie zada pytanie :
czy czułby sie pewnie mając Lisa za sobą. Pytanie zamknięte bardzo proste. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#97
|
- za stracone gole nie odpowiada tylko goalkiper ale też obrona. Zwłaszcza w takich przypadkach, gdy jak u nas, obrona i druga linia były często sklecane eksperymentalnie. Szczerze: bardziej jestem przekonany do Lisa niż do Buchalika. Wiem, że Lis wyciągnie to, co powinien przeciętny bramkarz. Raz wyciągnie ponad stan, innym razem wpuści łatwiejszą piłkę. Buchalik być może podobnie, ale on z kolei gra dużo słabiej nogami i jest bardziej elektryczny. No chyba że Stolarczyk go odmienił, ale nie dane nam było się przekonać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#98
|
Na forum nie ma wielu zawodowych piłkarzy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#99
|
Pomijając już że jeśli Legia to dla Ciebie "byle dziadowski klub", to lepiej idź się przewietrz. Legia odkąd pamiętam ma świetną pracę z bramkarzami, wychowała większość bramkarzy reprezentacyjnych ostatnich lat, a i tak bronią głównie Malarz i Cierzniak. Serio, o tym pisałem odnośnie jazdy po piłkarzach. Zero konkretów, realnej oceny naszych możliwości, tylko gigantyczny ból dupy bo jesteśmy sportowo w miejscu w którym jesteśmy. O wiele więcej bramek zawaliła nam obrona niż bramkarz.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.05.2019 o godz. 13:52.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#100
|
|
w PL też nie ma takich ![]() jak dla mnie Lis to taki GK który broni bo nie ma kto bronić. Nie ma co go winić, bo i tak nie ma kto stać. Wartością dodaną jak kiedyś Cierzniak, Dolha, Pareiko, Załuska póki co nie jest, i nie mam pewności czy będzie. Czasem odnoszę wrażenie ze ma probem z kontracją.
ŁAJ, Leo why?
Ostatnio edytowane przez szprotson : 07.05.2019 o godz. 13:50.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#101
|
|
zadaj to pytanie Stolarczykowi, sam jestem ciekaw na kogo by postawił, a nie czekaj...
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#102
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#103
|
|
Grając z kontuzją zaliczył spory zjazd, no ale taką mamy kadrę...
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#104
|
|
@iamironman i reszta, załóżcie sobie zamknięty temat "tu hejtujemy Lisa" i pi...szcie do woli. Byleby tego się nie dało czytać przez niezalogowanych.
A w tematach meczowych nie pi...szcie o tym, że Lis zawalił nam top8 tylko piszcie o aktualnym meczu. Wtedy może będzie można pogadać o bramkarzu. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#105
|
|
Lis zawalił nam top8
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#106
|
|
Sadlok to jest lewy obrońca a nie stoper.
Ja mam nadzieje, że Kowalski jako młody wielki talent odpali na jesień jako pełnowartościowy piłkarz i razem z Wasylem będzie pełnić ultra mieszankę młodości i rutyny a Sadlok wróci na pozycje na którą stworzyła go Bozia ![]() ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#107
|
|
Nie Bozia, tylko Smuda
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#108
|
|
dziekuje Jezus, Polska, Wisła, Franiciszek Smuda
![]() Jak ktoś uważa ze Lis zawalił nam 8 to ma nierówno na strychu ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2015
Offline |
#109
|
|
Wychwalanie Lisa na siłę ze względu na wiek czy słabą grę całej formacji obronnej jest tak samo słabe jak ciągłe dopierdalanie się do każdej jego interwencji.
Dla mnie gość jest po prostu słaby, głównie ze względu na brak umiejętności łapania piłki (łapania, nie odbijania). Niepotrzebne wyjścia i powroty ok chvjowe ustawienie ok wyjścia w tłoku w polu karnym ok - tych umiejętności i doświadczenia pewnie nabierze w każdym kolejnym meczu ale jeśli do tej nie nauczył się pewnie łapać piłki to...
Ostatnio edytowane przez Levis88 : 08.05.2019 o godz. 05:24.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Skąd: NBZ
Offline |
#110
|
|
Lisa problemem głównym jest niepewność i strach. Objawia się to w wypluwaniu piłki po strzałach nawet lekkich i prostych a przede wszystkim w grze na przedpolu. Czyli do dośrodkowań nie wychodzi lub próbuje wychodzić i się cofa (najgorsza rzecz) z powrotem do bramki. Jemu potrzebny jest psycholog.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#111
|
|
Ja tu wychwalania Lisa nigdzie nie widzę . To raczej usprawiedliwianie jego błędów młodym wiekiem jak na bramkarza i brakiem doświadczenia.Natomiast wczoraj posprawdzałem trochę statystyki żeby nie być gołoduposłownym.Lis miał dobre wejście w ligę i np do 10 kolejki miał średnią 1 bramkę na mecz.Potem ta średnia rosła .W tej chwili podobną ilość straconych bramek ma Wisła Płock,Miedż,tak chwalony Górnik Pogoń ponoć z jakimś młodym kozakiem i doświadczonym Załuską którego tutaj tak się chwali.10 drużyn straciło po ponad 45 bramek.Taka Jagielonia np 48 a mają Sandomierskiego i Kelemena,Lech 45 a nikt nie powie że Putnocky czy Buric to ogóry.
Weżmy przy tym wszystkim pod uwagę bezkompromisowy styl Stolarczyka i chyba się wtedy punkt widzenia zmienia |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|