
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Member
Od: 03.2019
Skąd: Ruczaj
Offline |
#31
|
|
Na ten moment, to każdy były Wiślak przydałby się przy takiej kadrze, nawet Chrapek czy by odpalił czy nie i tak przy zakontraktowaniu załóżmy w styczniu, kilka dni temu trenował by w zespole Stolarczyka, aby dziś wyjść w jedenastce. Co do meczu, o 18 godzinie u siebie gramy dość przyzwoicie, jeśli wierzyć przesądom. 3 punkty raczej nasze
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#32
|
|
Pamiętam jak u nas przy Smudzie grał bdb, mógłby się u nas odbudować, fajnie byłoby.
Zaraz, zaraz, to z matematyki możemy jeszcze spaść |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#33
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#34
|
|
Chrapek to taka sama abstrakcja jak Mączyński. Pomijając już aspekty sportowe (są aktualnie bardzo słabi) oni patrzą na pieniądze, a nas ani nie stać, ani nie są takich pieniędzy jakie zarabiają warci.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#35
|
|
Szkoda zmarnowanych sytuacji w 1. połowie. Tak słabego Śląska dało się pokonać nawet tym czym obecnie dysponujemy.
Mam nadzieję, że Lis w przyszłym sezonie pogra najwyżej w rezerwach, bo niestety z takim bramkarzem nie ma żadnych szans na górną ósemkę. Hoyo gra na alibi ale nic nie zawalił a to najważniejsze. Grabowski dziś niestety najgorszy. Mnóstwo strat, niedokładności i krycie Robaka przy bramce to kryminał. Ale jakoś wierzę, że jeszcze będą z niego ludzie. ![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#36
|
|
Ja też nie wiem o co pretensje do Lisa. Wybronił co było do wybronienia.
Klemenz dzisiaj jak profesor, Brożek asysta. Szkoda tej sytuacji z Peszko. Utrzymanie już pewne. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#37
|
|
Najważniejsze, że nie mamy już matematycznej szansy na spadek. Bo pragnę przypomnieć, że utrzymaliśmy się (przekroczyliśmy 40 punktów) po wygranej z Legią.
Słucham komentarzy w C+ i chwalą Wisłę, że grając młodymi gra jednak schematy. Czyli trener ma wizję do której wdraża młodych piłkarzy. Że młodzi robią błędy (pierwsza bramka) ... mój Boże, jak chcemy wprowadzać młodych to to jest "koszt uzyskania". ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#38
|
|
Te trojkaciki, które co parę minut chłopaki grają bądź chociaż próbują, to nie ulega wątpliwości, że nie przypadek. Ja mam do Stolara szczery szacunek za to jaki ma pomysł na piłkę. I teraz porównajmy to do Stokowca... przyznaje, że dawno nie pomyliłem się tak jak w kwestii naszego trenera jak do nas przychodził.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2018
Offline |
#39
|
|
Dziś najlepiej u nas wg mnie Pietrzak i Klemenz i Broziu dopóki ma siły to widać że to gość z innej lepszej ligi, fajnie też Hoyo 15 letni dzieciak a nic nie zawala umie przechwycic, umie podać oby grał już do końca rundy. Bardzo ładny gol Kolara i obrona Częstochowy od 60 minuty. Jeden punkt mnie cieszy po tylu porażkach. W Śląsku najlepiej Chrapek
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#40
|
|
Ostatnio na forum się wypowiedziałem podczas zimowych przesileń... Ale jak dla mnie, skoro już się utrzymaliśmy - zacznijmy już do końca sezonu ogrywać jak najwięcej młodych. Cel minimum już uzyskaliśmy, z okrojonym składem i tak czeka nas ciężka walka o każdy punkt, więc może warto dać odpocząć Peszce czy Boguskiemu, może warto na spokojnie wprowadzać piłkarzy świeżo po kontuzjach. Ogrywanie w ekstraklasowej piłce Szota, Hoyo-Kowalskiego, Kumaha, Balickiego, Słomki, Plewki, Grabowskiego, niechby nawet Brody może przyśpieszyć ich rozwój, dać Wiśle długofalowe korzyści.
A co do dzisiejszego meczu, no moim zdaniem wynik lepszy niż gra. Mimo to jestem zdania, że to kolejny pozytywny kop dla naszych młodych piłkarzy. Tak wyszarpany remis (bo za taki go uznaję) może też podbić w górę morale zwłaszcza młodych zawodników, pozytywnie ich nastawić na kolejny mecz |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#41
|
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2014
Offline |
#42
|
|
Ja się mało nie udławiłem, jak podali statystyki prędkości max i Paweł był na 2 lub 3 miejscu najszybszych!!!
Trzecia młodość?! Daj Boże!!! A co do Lisa, może ktoś podać co dzisiaj zawalił? Jakoś nie kojarzę wielkich baboli a lało jak nie wiem co i pole bramkowe nie było idealne ... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#43
|
|
Nie wiem czemu Węgrzyn taki osąd o Hoyo-Kowalskim wydał, że grał do najbliższego i tyle. Szczególnie w pierwszej połowie świetnie wprowadzał piłkę, nie panikował, nie wybijał na oślep, potrafił nawet wejść w drugą linię, no i nikt nie wspomniał o nim w kontekście akcji bramkowej, kiedy kapitalnie podał na prawo do Pietrzaka. Po tym meczu jestem fanem jego talentu jeśli chodzi o grę piłką i wyszkolenie - nawet pod presją potrafił dokładnie podać i pchnąć akcję do przodu. Nie miał okazji się wykazać grą obronną, czyli tym, co jest najważniejsze, ale jeśli Sado i Wasyl nie wyleczą się, to Hoyo pewnie dogra sezon do końca.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#44
|
|
16 lat - ilośc podań do Klemenza ewidentnie pokazuje, że taki miał przykaz, by grać do starszego kolegi, który w inicjowaniu akcji radził sobie poprostu lepiej. Poza tym, czy to nie on wypuścił w ruch Pietrzaka przy akcji bramkowej i tym samym nie zawiązał ataku? Poprawcie mnie, jeżeli się mylę..
![]()
"Kradzione szczęścia nie daje..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#45
|
|
^Naprawde bierzesz na serio co Wegrzyn gada?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Offline |
#46
|
|
Wyjebać tego 16 latka bo nie strzelił nawet bramki.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka
Offline |
#47
|
|
Hoyo-Kowalski akurat nie grał ciągle do najbliższego co pokazuje rozpoczęcie akcji do skrzydła do Pietrzaka i zainicjowanie akcji bramkowej i kilka dłuższych podań do skrzydłowych. Moim zdaniem na najbardziej odpowiedzialnej na boisku pozycji zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Jeżeli pogra trochę u boku Klemenza, Wasyla lub Sadloka będzie z niego bardzo solidny zawodnik, a nie drugi Czekaj.
Co zawinił Lis? Teoretycznie nic. Praktycznie jego szybkie wyprowadzanie piłki i MEEEGA niecelne wybicia z ręki są tragiczne. Gość nie potrafi wybić daleko piłki. Nie mówiąc o tym, że przy kilku wrzutkach Wrocławia zamiast wyjść i łapać piłkę to stoi robi dwa kroki w przód i następnie wraca na linię! To jest kryminał bo przez takie zachowanie bramkarzy i błędy pada najwięcej bramek po wrzutkach z bocznych sektorów. Moim zdaniem jeśli już mamy zapewnione utrzymanie to powinniśmy spróbować tego Weinzettela. Chyba, że promujemy na siłę Lisa żeby go sprzedać latem albo Tobiasz jest taki słaby? Poza tym irytujące są zmiany Stolarczyka. Brożek kolejny mecz gra słabo (asysta go nie usprawiedliwia) bo w Sosnowcu już w 18 minucie Kosa mówił, że Brożek zgłaszał sztabowi zmęczenie i truchta po tym boisku po 60 minut... Z całym szacunkiem do niego, ale po tym sezonie powinniśmy mu już podziękować bo to tylko w....ia. Wpuszczanie Kumaha na ostatnie 6 minut sprawiło, że chłopak zrobił jeden sprint i raz dotknął piłki. Faktycznie ogra się jak mało który! Skończy jak Valencia, ze pogra 4/5 meczów, skończy się wypożyczenie i kasa za niego w błoto. Balickiego kupiliśmy po to żeby trenował z zespołem i tyle bo na CLJ się nie łapie, a na pierwszy szansy dłuuugo jeszcze nie dostanie. Dawanie nawet 10 minut zawodnikowi to czasami po prostu za mało bo ten nawet nie zdąży "wejść" w mecz, a co dopiero młody który uczy się grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Szkoda, że wygrać się nie udało bo były ku temu dogodne okazje, ale goście tez mieli poprzeczkę i kilka groźnych strzałów. Obiektywnie remis dobry, bo w pewnym momencie pachniało wynikiem 1:2... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#48
|
|
Śląsk tak grając, w dodatku pod kroplówka miasta nie zasługuje na ekstraklasę. To najsłabsza drużyna jaka w tym sezonie grała na Reymonta.
Fajnie że Hoyo nic nie zawalił. Solidny występ. Gorzej Grabowski. Miał co najmniej kilka okazji do szybkich wrzutek w biegu a w każdej zachował się jak.... junior. Musi szybciej myśleć jeśli chce grać na tym poziomie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Offline |
#49
|
|
We wcześniejszym meczu był najszybszy...
![]()
rrr
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#50
|
|
Podobał mi się Boguski, zasuwał ładnie, jeszcze sezon pogra spokojnie, jak wino
Brożek tez przyzwoicie. Klemenz dobrze czyścił, grał za dwóch co zrozumiałe. Nie kumam dlaczego Stola wpuszcza innych kosztem Plewki, który grał w pierwszych meczach rundy. Tak siadł? Nie kumam też dlaczego nie dostał szansy Balicki, ściągamy kolesia, który coś tam grał w Ruchu i wchodzą inni. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Offline |
#51
|
|
|
Cytat:
Cytat:
![]() ![]() |
||
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#52
|
|
W lidze plus extra stwierdzono iż należał się karny za faul Brozia na Brożku. Var nas nie lubi :(
![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2015
Offline |
#53
|
|
Hoyo-Kowalski w swoich dwóch pierwszych meczach w wieku niespełna 16 lat zagrał więcej dobrych, odważnych piłek do przodu niż Uryga przez całą swoją karierę u Nas.
Słomka wygląda całkiem obiecująco pod względem fizycznym i technicznym. Całkiem dobry mecz nawet Lisowi się trafił oczywiście oprócz gry nogami. Co do VARu na Pawle to Lasyk na wozie... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#54
|
Też się dziwię że Balicki nie dostaje minut , ale jednocześnie nie wierze w "niesprawiedliwość" Stolarczyka. Kadra dochodzi do zdrowia i cos mi się wydaje że z Górnikiem zagra max 1 junior i będzie nim Hoyo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: Kresy Wschodnie
Offline |
#55
|
|
Do tych co gadają na Brożka.
Otóż Brożek ma tą umiejętność, że potrafi przyjąć piłkę, przytrzymać ją i celnie odegrać. Jak dla mnie to jeden z najlepszych jak nie najlepszy zawodnik naszych 2 ostatnich meczów. I wydaje mi się, że między innymi dlatego nasze pierwsze połowy w tych meczach wyglądały dobrze bo właśnie graliśmy z Pawłem. Niestety sił ma tylko na 60 min. Co do Hoyo-Kowalskiego - chłopak ma 15 lat - nie musi robić fajerwerków na boisku, na razie wystarczy, że będzie grał poprawnie i będzie się uczył, ustawiać, walczyć, rozgrywać. To wszystko zaprocentuje. Po dzisiejszym meczu zdecydowanie na plus: Savicevic, Brożek, Klemenz, Pietrzak. Fajne zmiany daje też Słomka. ![]()
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.." |
|
|
|
Member
Od: 03.2019
Skąd: Ruczaj
Offline |
#56
|
|
Przy bramce Robaka myślę, że bardziej można obwiniać Grabowskiego niż Klemenza, który swoją drogą rozgrywał chyba mecz życia. Racja - Robak mimo wieku jest szybki, w tej akcji to pokazał, przechytrzył Grabowskiego po profesorsku. Na drugi raz musi bardziej się rozglądnąć. Lis mógł to wyjąć, bo przeszło między nogami, ale z takiego bliska ciężko wyczuć piłkę przy takiej pogodzie.
Wniosek z tego taki, że Grabowski średnio ograny póki co, mimo kilku już meczów. Burliga musi wrócić. Pietrzak dobrze próbował, bardzo dobry wolej puszczony przez chyba zmrożoną defensywę wks-u. Za to udało mu się rozpocząć akcję bramkową, brawa. Brożka dużo skreślało, a popisał się dobrą asystą. Zdziwiłem się w sumie, że Marko z takiego kąta to zmieścił, uratował nam punkt. Czy aby na pewno Brożek tam nie był faulowany przy podaniu Sławka? Narzekanie na Lisa przestało być na miejscu, dzisiaj gdyby nie on skończyłoby się 1-3 albo nawet 1-4 po eksperymentach Hoya i Grabowskiego. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#57
|
Szacunek Brozu za te wszystkie lata, ale dajmy już mu spokój w czerwcu ![]() Z Hoyo nie można się podpalać, bo jak ktoś słusznie zauważył on i za 5 lat będzie jeszcze młody, a w młodzieżówce to może grać i 7 (!!!) Jeśli teraz usiądzie na ławce, albo będzie na jesień naszym czwartym środkowym to dobrze żeby mu sodówka nie odbiła, bo ma dużo czasu by wejść do seniorskiej piłki. Oczywiście życzę mu aby już teraz wygrał rywalizację z Wasylem i Sadlokiem, ale jednak ... bądźmy realistami ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#58
|
|
A czemu ma Paweł nie grać jak będzie się czuł na siłach i trener będzie Go widział?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#59
|
To samo dotyczy Boguskiego, Wasyla i Sadloka. Peszko zresztą też, jeśli by tylko chciał i nas było stać. Potrzebujemy szerokiej kadry, a nie mamy pieniędzy na jakieś wielkie przemeblowanie. Po sezonie stracimy pewnie Bashę, Pietrzaka, Peszkę, nie wiemy co postanowi Kuba, Burliga... Karherop - chciałbym zauważyć że w przyszłym sezonie też będziemy grali z drużynami na poziomie Śląska czy Zagłębia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 28.04.2019 o godz. 23:36.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2012
Offline |
#60
|
|
A co z Balanyukiem ? Wraca do nas po wypożyczeniu ? Jak to wygląda? Może przy Stolarczyku gość by się ogarnął i zaczął grać...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|