
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#121
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#122
|
|
To tak trochę jak porównywanie Wisły za Kasperczaka, Moskala czy Maaskanta.
Małysz i Stoch mają zupełnie innych rywali, inne technologie itp - obecnie spokojnie można wskazać 10-20 zawodników, którzy teoretycznie mogą wygrać kolejne zawody. Bardzo wyrównana stawka. Jeszcze można dodać że Kamil nie kończy kariery - można powiedzieć że jest w połowie. Jak zdrowie dopisze to będzie skakał kilka kolejnych sezonów. Już ma złoto z Igrzysk co jest mega osiągnięciem. Ma 4 skocznie i to dwa razy. Do 25 zwycięstw spokojnie dorzuci jeszcze kilka. Kosmos. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#123
|
|
Chcialbym tylko zwrocic uwage, ze po zwyciestwie w Bishofschofen, Kamil ma tych zwyciestw 26. Przy liczbie 51 podiow w ogole, ponad polowa jego klasyfikacji w pierwszej trojce to byly zwyciestwa
![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#124
|
|
Ale są jeszcze inne czynniki:
- Małysz miał zdecydowanie trudmiej, zwłaszcza psychicznie. Nim żyły całe polskie skoki, bez niego nikt nawet tego nie oglądał, a mimo to udźwignął to, w przeciwieńswie do Hannawalda. - Małysz za swoich najlepszych sezonów (mam głównie na myśli cały kalendarzowy rok 2001) robił z reszty miazgę, wygrywał z ogromną przewagą. Stoch gigantyczną przewagę miał tylko (i aż) w 1 konkursie IO Soczi. - Małysz zdobył 4 Mś, czego nie dokonał nikt. Stoch mimo, iż osiągnął niemal wszystko, to nie pobił żadnego rekordu, nie dokonał żadnej rzeczy, którrej nie zrobiłby ktoś przed nim - Małych miał trudniejszych rywali. Ma 3 srebra, a pokonał go wtedy tylko Amman. Gdyby nie on, Adaś miałby 3 złota.Teraz w TCS nie było nikogo poza nim, kto w ogóle był w formie, poza Freitagiem. Kraft słabo, Prevc i Freund na razie poza radarem. Wydaje mi się, że gdyby w najwyższej formie spotkali się: Stoch, Hannawald, Shmitt, Amman, Nykanen, Ahonen, Prevc, Shlierenzuer i Małysz to Kamil byłby z nich najsłabszym skoczkiem. Niemniej jednak liczę na niego i wierzę, że jeszcze osiągnie coś (może znowu 2 złota? )
Ostatnio edytowane przez JudasPriest : 08.01.2018 o godz. 15:28.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#125
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#126
|
|
Funaki miał kilka wyśmienitych występów, w tym Nagano, ale całego sezonu nie udźwignął.
Harada miał słabą psychikę, podobnie do Svena. Peterka nie pokazał aż takiej dominacji Myśle, że Funaki nie miałby szans z Małyszem 2001 czy Prevcem 2016 Możnaby za to jeszcze do tego grona dorzucić Goldbergera |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#127
|
|
^^^
^^^ ^^^ Trudno się z tym nie zgodzić. Nie można porównywać komfortu organizacyjnego Stocha do "wczesnego" Małysza. Trudni tez szukać rekordów skoczni tego pierwszego. Stoch jest solidnym skoczkiem ale nie wybitnym. ![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice
Offline |
#128
|
|
W porównaniach trzeba wziąc jedną zasadniczą różnice pod uwagę:
Małysz wystrzelił ze swoim talentem MIMO treningów i organizacji w PZN co spowodowało że ten poziom wzrósł i DZIĘKI TEMU Stoch stał się skoczkiem bardzo dobrym. (wystarczy porównać innych skoczków za Małysza i teraz) Myśle że w kwestii czystego talentu Małysz bije nie tylko Kamila ale większość skoczków któzy skakali w jego czasie jak i obecnych. Co nie umniejsza faktu że obaj zapisali się w historii skoków grubymi nićmi. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#129
|
|
Małysz właśnie odpialił po tym, jak zaczęto profesjonaonie podchodzić do skków. Pojawił się Tajner, pojawił się psycholog. Myślę, że obaj mieli czasem farta: Małysz z tym, ze Hannawald był chory psychicznie, a potem w 2007, że Jacobsen zgasł.
Stoch miał farta w 2014, że Freund i Prevc byli jeszcze młodziutcy i nieoszlifowani, więc miel kilka wtop. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#130
|
|
Stoch to mistrz, a Małysz to geniusz. Takie jest moje zdanie. Wystarczy też popatrzeć na miejsca w Pucharze Świata(dla mnie to jest wyznacznik klasy sportowej, bo formę trzeba utrzymać przez cały sezon)... Stoch nie ma tutaj startu do Małysza(który zakończył karierę kilku poważnych skoczków, np. Schmitta). Stoch to bardziej skoczek zadaniowy i chwała mu za to. Do Małysza pod względem zwycięstw w PŚ raczej się nie zbliży(zaraz 31 lat).
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#131
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#132
|
|
Chodziło mi o farta ze formę miał wtedy, a nie rok czy dwa lata później ani rok wcześniej. Albo zjadlby to Schlierenzauer albo Prevc z freundem
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#133
|
|
Pieprzysz kolego jak potłuczony. Na tym właśnie polega klasa sportowca by FORMĘ budować pod konkretne cele. Tak było w latach 2013 i 2014 gdy Stoch zostawał MŚ (miał formę na podwójne złoto) i zdobywał złota IO. Po sukcesie olimpijskim Kamil miał dwa słabsze sezony, o czym sam otwarcie mówił - raz, że drużyna była nieco skonfliktowana, a dwa, że nie da się być cały czas na szczycie. Po tym okresie i przyjściu Horngachera znowu nadeszły sukcesy i wielka forma Kamila (w Lahti mu może indywidualnie nie wyszło), ale wygrał coś co było jego brakującym trofeum, czyli TCS, a o kryształową kulę walczył do samego końca, z niesamowitym w tamtym sezonie Kraftem. Do tego pociągnął drużynę do MŚ i wygrania drużynowego PŚ, co jest gigantycznym dla całych polskich skoków sukcesem. Ten sezon rozpoczął się wyśmienicie, nie wiem jak się skończy, bo przecież do wygrania są jeszcze 3 rzeczy (MŚ w lotach, IO i PŚ) ale JUŻ PO RAZ KOLEJNY zapisał się w historii i nie umniejszajcie mu w niczym bo to nie jest jego wina, że Freitag się wyjebał, a pozostali odstawali po 70pkt i więcej w generalnej...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#134
|
|
Można przyjmować różne koncepcje i tak jak pisze RIVER to można równie dobrze powiedzieć, że Małysz był cienki bo nie miał psychiki na tyle mocnej aby wygrać złoto na IO - a przecież jak pisza koledzy wyżej Małysz był takim gigantem skoków. Także myślę, że nie ma co porównywać czy ktoś miał formę, czy nie miał, czy wiatr zawiał z przodu czy od dupy strony więcej razy Małyszowi czy Stochowi. Liczą się medale i tyle.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#135
|
|
Idąc twoim tokiem rozumowania to każdy sportowiec ma farta, bo trafił z formą na najważniejsze imprezy w danym roku. Nie wiem, ty chyba masz jakąś awersję to Stocha, że starasz się deprecjonować jego osiągnięcia nazywając je "fartem". Oby jak najwięcej polskich sportowców miało takiego farta jak Stoch, a może, którejś pięknej olimpiady wygramy w tabeli medalowej.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#136
|
|
Po pierwsze Nie życzę sobie aby ktoś mnie publicznie obrażał. Nie wiem co tu kolego robisz, ale sprawdziłem twoje wypowiedzi. Jedynymi tematami na jakich się udzielasz jest "temat polityczny". Na prawdę jesteś kibicem Wisły
Co do skoków: pisałem ze nie mialbez takiej konkurencji. 2 Soczi był mlodziutki Prevc, chimeryczny Freund, staruszek Kasai i najrowniejszy Stoch. Gdyby Stoch miał formę 2014 Prevc 2016 i spotkaliby się na turnieju to wygrałby ten młodszy. Kolejny sezon Stoch zaczął od.kontuzji na treningu w klingenthal i pauzował aż.do tcs, po kontuzji raz był zdecydowanie najlepszy w Willingen i nic dziwnego. A kolejny sezon to.była zalamka: Stoch sam mówił że fizycznie mógłby góry przenosić ale z głową się coś dzieje . Kruczek poleciał dlatego że nie potrafił mu pomóc. W tamtym Stoch wygrał tcs. Poziom był.tak.wysoki.ze.drugie miejsce zajął żyła a 4 kot. To mówi samo za siebie. Małysza akurat zalety to mocne wybicie i mocna glowa. Z.ammamem.nie miał szans wyłącznie na poziomie sportowym. Mentalnie dawał z siebie wszystko. Mówisz że to głupota porównywać tych 2 skoczków a.jednak większość z.nas potrafiła się określić .dla mnie wciąż jednak Stoch<Małysz. Dziękuję.już tobie za uwagę. A.parafrazując twoje słowa z sygnaturki: Młode pokolenie, świeże przekonania |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#137
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#138
|
|
Każdy może mieć swoją opinię. Poza tym, to wielu tutaj zapomina z kim rywalizował Małysz, a z kim Stoch. Ten pierwszy miał oprócz Austriaków, Niemców, Norwegów, także Japończyków(którzy w ostatnich latach nie istnieją, teraz pojawił się dopiero jakiś skoczek przyzwoity) i Finów. Inne czasy, inne legendy.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 06.2011
Offline |
#139
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#140
|
|
Wy tu pierdu pierdu, a Kamil z ekipą dołożyli medale na które czekaliśmy prawie 40 lat. Brawo!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#141
|
|
|
Junior Member
Od: 06.2011
Offline |
#142
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#143
|
|
No i jak? Chyba już Stoch udowodnił, że osiągnął więcej od Małysza?
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#144
|
|
Hehe - czekamy na wiadro hejtu
![]() A swoją drogą poziom naszych sportów zimowych jest na dnie i jeszcze wiercimy w tym dnie ... Miejsca w 2,3,4 dziesiątce tylko to potwierdzają ... Wstyd na maksa. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#145
|
|
W sumie nie ma się co dziwić, że sporty zimowe są u nas na dnie. Wszak aby uprawiać tę dyscyplinę to potrzebny jest jakiś system, kasa, warunki. W Polsce śniegu nie ma, za dużo, obiektów do uprawiania sportów zimowych nie ma raczej więc to nie jest tak jak w piłce nożnej czy lekkoatletyce, że nasi rodacy nadrobią charakterem, kupią sobie młot albo oszczep i pójdą rzucać gdzieś na polu.
Także myślę, że wszystko to wina braku możliwości uprawiania sportów zimowych i braku systemu szkolenia (chociaż tak jak mówię, w Polsce szkolenia może nie być a i tak ludzie dają radę bo mają zahartowane serca). A wystarczy spojrzeć na skoki gdzie postawiono obiekty do skoków, zmodernizowano, gdzie pojawił się jakiś system szkolenia, rozwoju i nagle z jednej perełki o nazwisku Małysz i dwóch słabych skoczków o nazwisku Mateja czy Skupień nagle na przestrzeni raptem 10-15 lat mamy 5 mega skoczków gdzie można skakać w okolicach 20-30 miejsca (Żyła - myślę, że takowe by zajmował na IO) a i tak nie łapać się do kadry. Do tego szósty Ziobro, który się pożarł z działaczami i obraził na kadrę. No i 4 asów, którzy punktują na IO, bez problemu dostają się do 30stki, nawet zajmują 5 czy 10 miejsce, asy, które wygrywają indywidualnie, które w drużynówce zdobywają medale. Także Polak potrafi, no ale trudno żeby rywalizował w sportach zimowych jak w Polsce nie uświadczy śniegu ani obiektów do uprawiania sportu. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2017
Offline |
#146
|
|
Stoch ma większe osiągnięcia niż Małysz. Ale Ihmo Małysz w formie>Stoch w formie. Jako poparcie mojej tezy powołuję się na przewagi z jakimi Adaś zdobywał mistrzostwa. Każde złoto to była masakra, w każdym z czterech mistrzostw pobił znacznie rekord skoczni
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#147
|
|
A porownujesz tez w jakich warunkach skakali i jakich mieli rywali? Porownujesz to ze wtedy inne byly zasady, piszczali w innych warunkach i jak juz skakali z belki x to rzadko kiedy w trakcie serii te belke zmieniali bo rownalo sie to z tym ze cala seria jest powtarzana. A teraz jak za daleko skacza to maja belke w dol i iles pkt za to ale metrow juz wiadomo ze mniej skocza bo obnizyli belke. Takze na sile mozna sobie porownywac i wymyslac kto jest od kogo lepszy czy gorszy ale zawsze o takich rozstrzygnieciach decyduje tylko i wylacznie albo bezposrednie starcie albo porownanie medali. A tutaj Stoch przerosl mistrza Adama i tyle w temacie
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#148
|
|
No to kolejny sukces, pierwszy w historii druzynowy medal w skokach na Igrzyskach Olimpijskich dla Polski i to pewnie tyle jezeli chodzi o medale na tych igrzyskach
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#149
|
|
Wielkie graty za medal i to faktycznie byłoby na tyle
![]() Co do szkolenia / warunków. Nie musimy być mistrzami np. w narciarstwie alpejskim ale powinniśmy się skupić na tym co mamy. Bez problemów można uprawiać: - skakanie - biegi narciarskie i strzelanie - łyżwy W tych 3 kategoriach można ze 20 medali wywalczyć. A nie liczyć że raz na 10 lat mamy Adama, Kamila czy Justynę. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#150
|
|
Były szanse na srebro, ale jest brąz. Sukces ogromny. Stefan Horngacher w 2 lata z drużyną osiągnął więcej, niż ktokolwiek inny przed nim. Przedłużenie z nim kontraktu o kolejne 2 lata uważam za obowiązek, bo bardzo dobrze wykonał swoją robotę.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|