The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79861
Stary 07.09.2017, 07:01
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
A to Melikson był koksem?
Był koksem tak jak Frankowski, Pensksa, Judasz, Kuba, Szymkowiak i paru innych ktorzy u nas grali.

Paru zawodnikow od walki jak Velez, Malecki, Glowa czy Sadlok mamy, wiec nie jest z tym az tak zle.
Zreszta nasz Slupka o tym pisal: kazdy zawodnik jest sciagany pod kątem polskiej ligi i dostosowany do jek specyfiki.
Odpowiedz cytując
snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79862
Stary 07.09.2017, 07:13
Cytat:
Natomiast w Ekstraklasie liczy się się siła, szybkość, waga.
Gdy ostatni raz sprawdzalem, Ekstraklasa nadal byla liga sportu o nazwie Pilka Nozna. A tu liczy sie technika i taktyka.
Moze, podobnie jak wielu znakomitym komentatorom z C+, pomylily ci sie sporty i pomyslales o lekkiej atletyce?
Odpowiedz cytując
momo
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79863
Stary 07.09.2017, 07:42
Mamy się dostosowywać do ligi, ściągać zawodników siłowych itp...
To ja proponuje od razu dostosować się ogólnego uwielbienia 7 i Amiki i mecze z nimi zaczynać od pokłonu i wysłania bramkarza na trybuny. Bo przecież trzeba się dostosować.
Zespoły 'dostosowane' walczą o utrzymanie, ewentualnie o środek tabeli, trzeba mieć coś ekstra aby walczyć o mistrzostwo. Cytując klasyka 'Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać'.
Dla fanów 'ekstraklasa jest siłowa' mam zadanie na najbliższą kolejkę. Pierwsza rzecz to policzcie ile akcji przekroczyło 10 podań. Zazwyczaj kończą się na 4. Druga sprawa to ile z akcji kończyło się przez błąd własny (złe podanie, przyjęcie, przetrzymanie piłki bo 'się rozglądam komu podać') a ile przez faktyczny siłowy doskok, pressing. Wnioski pozostawiam wielbicielom
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79864
Stary 07.09.2017, 08:18
Fizycznosc byla jest i bedzie. W kazdej lidze
Tyle ze u nas zapomniano starej złotej zasady - pilka jest szybsza od zawodnika....

no ale teraz przeciez gra sie atak pozycyjny. A co robi druzyna przeciwna? "czeka na błąd przeciwnika"
A czekanie na blad przeciwnika jest slabe. To jak czekanie az dupa cie poderwie na dyskotece....

taka Wisła Płock np. Przyjezdzasz do nich grac, ale oni nie chca grac. Ustawiaja sie od razu na swojej połowie, i murator. Czekaja az hiszpanscy wirtuozi wbija na 40 metr po to by połamac im nogi. Ich nie interesuja super kiwki przeciwnika tylko moment w ktorym moze sie w niego skutecznie w.......ic :
-najlpiej by przeciwnik poczuł kontakt i od tego momentu mial taki respekt do przeciwnika ze sam powinien piłke oddać
+ najlpiej by sędzei nie widział tej dodatniej agresywności bo jeszcze kartke debil pokaże...

I mozesz piętą krawaty wiązać, lewą nogą muszkę zapinać a jak taki drwal CI sie w.......i w achillesa to jedyne o czym bedziesz myslec nastepnym razem to to by zdarzyc schować nogę...

Poki gralismy stara dobra pilke, graj do obrony ten na srodek, srodek na bok, skrzydlo podciaga i daje pilke do ataku to jeszcze jakieś tempo musiało być. A że teraz jest moda na atak pozycjyny (cos czego my nigdy nie umielismy) to mecze wygladaja jakby pilkarzom wlano beton do butow.

Framat dobrze pisze. Wlaczcie lige angielskia/niemiecka itd a potem przelaczacie na lige polska.
Wieksza agresja w naszej lidze kosztem o wiele mniejszego tempa. A że siła zawsze zabija szybkość to sie mówi ze liga jest fizyczna, bo (polska złota myśl) "najwazniejsze zero z tyłu a nie (angielska złota myśl) "strzel jedna bramke wiecej niz przeciwnik" i dlatego te mecze tak wygladaja jak wygaldaja.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79865
Stary 07.09.2017, 08:44
Cytat:
I mozesz piętą krawaty wiązać, lewą nogą muszkę zapinać a jak taki drwal CI sie w.......i w achillesa to jedyne o czym bedziesz myslec nastepnym razem to to by zdarzyc schować nogę...
No to w takim razie jak to jest, ze gdy przychodzi do weryfikacji naszej wersji futbolu w europejskich pucharach to leja nas nawet pasterze z Moldawii?

Mozna dlugo pisac o tym, ze futbol u nas musi byc silowy, ze inaczej sie nie da, bo graja u nas drwale i techniczni sobie nie poradza. Pytanie po co, skoro co roku widzimy, ze to kompletne bzdury wymyslane przez ekpertow z TV po to aby tlumaczyc kompletna surowosc techniczna naszej rodzimej ligi. Ile warte jest "silowa gra" mamy okazje sie co roku przekonac w czasie tradycyjnego eurow.......u.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79866
Stary 07.09.2017, 08:58
w całej tej dyskusji umyka wam "złoty środek"

czy zawodnik siłowy musi być na poziomie technicznym przydrożnego słupa ?
czy zawodnik "techniczny" musi mieć warunki fizyczne Adama Małysza ?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79867
Stary 07.09.2017, 09:24
del *
Powód: duplikat
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 07.09.2017 o godz. 09:27.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79868
Stary 07.09.2017, 09:25
Tym, którzy martwią się zbyt dużą liczbą obcokrajowców polecam ten wywiad z Manuelem Junco:

http://www.tomaszcwiakala.pl/wielkie...wroci-do-gory/ TL;DR - pensje piłkarzy i prowizje menadżerów w Polsce są horrendalne. Oraz jest 3-letniadziura wśród juniorów więc chwilowo nie będzie wychowanków.
Odpowiedz cytując
momo
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79869
Stary 07.09.2017, 09:29
@Arkadiusz.Czerepach, zgodzę się z Tobą, ale podaj nazwisko typowego rozgrywającego w ekstraklasie który był i silny i dobrze wyszkolony technicznie. Ja takiego nie pamiętam w ostatnich 20 latach. Poza wyjątkami tak jest również na całym świecie, a jak się już trafi taki Pogba to kosztuje sam wiesz ile. Bo chyba on najbardziej odpowiada Twojemu opisowi. Więc zejdźmy na ziemię.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79870
Stary 07.09.2017, 09:40
snyrting napisał(a):Wyświetl post
No to w takim razie jak to jest, ze gdy przychodzi do weryfikacji naszej wersji futbolu w europejskich pucharach to leja nas nawet pasterze z Moldawii?

Mozna dlugo pisac o tym, ze futbol u nas musi byc silowy, ze inaczej sie nie da, bo graja u nas drwale i techniczni sobie nie poradza. Pytanie po co, skoro co roku widzimy, ze to kompletne bzdury wymyslane przez ekpertow z TV po to aby tlumaczyc kompletna surowosc techniczna naszej rodzimej ligi. Ile warte jest "silowa gra" mamy okazje sie co roku przekonac w czasie tradycyjnego eurow.......u.
no wlasnie dlatego ze pasterz z Mołdawii leciutko pląsa sobie po boisku a piechur z Polski porusza się jakby miał wóz z węglem zarzucony na plecy.I piechur z Mołdawii ma wyjebane na finał ligi mistrzów, bo on chce grac kolejny mecz i kolejny. Polski piechur myslami jest juz w finale finałów, i czesto lekcewazy takiego biedaka z Mołdawii który zarabia 10x mniej.
Problem nie jest w lidze siłowej tylko w Polakach
1. Wynik na już (od najmłodszego rocznika)
2. Lenistwo

dlaczego taki Kucharczyk (czy inny krajan) ma zapierdalac w meczu o eliminacje pucharowe, z jakimiś powiedzmy leszczami z Estonii skoro tak czy siak bedzie mial te 50 koła miesiecznie ktore mu zagwarantowano. Przeciez on nie ma płacone od meczu tylko za miesiac kontraktu.

do tego jak mozna oczekiwac ze nasza liga moze byc inna niz fizyczna, skoro od małego pikarze mają wrecz wbijane do glowy ze sztuczki i triki sa dla brazylijczykow

temat to polityka transferowa, wiec by w nim zostać chciałbym pochwalić pana Żunco.
Póki co świetna robota i bardzo mądra polityka transferowa ukierunkowana na kilka lat. Oby ten projekt trwał jak najdłużej bo ludzie ktorzy w nim są to a)profesjonaliści b) wiślacy.

(a po przykładzie leśnego z Legii wiemy ze im ktos bardziej oddany klubowi - tym lepi )
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79871
Stary 07.09.2017, 10:02
szprotson

Na razie nasza polityka jest ukierunkowana w większości na JUŻ. Z różnych względów (finansowych głównie) - sprawdź to po długości kontraktów dla nowych piłkarzy. Większość to 1+1 albo 2 lata max - czyli tu i teraz. Kilku piłkarzy ma zaledwie dłuższe. Ilu z nowych ma 3 lata wzwyż?

Na razie Junco wychodzi dobrze budowanie zespołu na teraz (krótkie kontrakty) na piłkarzach wygrzebanych ze śmietnika (z całym szacunkiem) i ciecie kosztów. Tu jest bardzo dobrze. Relacja jakość/cena jest bardzo dobra.

Politykę ukierunkowaną na przyszłość ocenimy za jakiś czas - który z nowych przyszłościowych odpali i za ile uda się go sprzedać żeby spłacać długi. Tu potrzeba jednak czasu z oceną. Bo na razie nie ma jak tego ocenić.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79872
Stary 07.09.2017, 10:11
snyrting napisał(a):Wyświetl post
Gdy ostatni raz sprawdzalem, Ekstraklasa nadal byla liga sportu o nazwie Pilka Nozna. A tu liczy sie technika i taktyka.
Moze, podobnie jak wielu znakomitym komentatorom z C+, pomylily ci sie sporty i pomyslales o lekkiej atletyce?
Rozumiem ironię, nie rozumiem sensu jej użycia.
W naszej E-klasie jest całkiem sporo "piłkarzy", którzy techniką mają kiepściutką. Grają tylko dlatego, że potrafią za3,14erdalać przez 90 minut, nie boją się walki wręcz i zdarza im się piłkę kopnąć prosto.
Z litości nie będę rzucał nazwiskami
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79873
Stary 07.09.2017, 10:16
Dziesięciolecia pod kierunkiem idiotów z polskiej myśli szkoleniowej, szkolących młodych piłkarzy, doprowadziły do takiego stanu polskiego futbolu. Liczyła się siła, wzrost, wynik, zapierdalanie. Sam pamiętam historie zasłyszane z różnych źródeł jak chłopaka z nienaganną techniką "trener" potrafił odstawić, bo mało biega i nie jest "walczakiem". Zamiast niego wpuszczał drwala. A chłopak przepadał. Tymczasem gdyby pracować z nim indywidualnie, nie zwracać uwagi na konkretny wynik, szlifować jego naturalny talent + wzmacniać go fizycznie, to kreowało się szanse na uzyskanie dobrego zawodnika. Ale po co? Takie prymitywy były ostatnio u stery polskiej piłki choć nie wiem czy jest lepiej po ostatnim tweecie Bońka, który oburzał się, że młodych piłkarzy chcą uczyć angielskiego.

Dopiero teraz się to zmienia i powstają profesjonalne akademie przy klubach gdzie kształtuje się piłkarza, człowieka, głównie technikę poprzez ćwiczenia z piłką, umiejętność radzenia sobie z presją, taktykę, automatyzmy do określonych ustawień.

Przecież taki Carlitos u tych idiotów z PMS, stawiam, że ponad połowa by go odstrzeliła tych wszystkich Ojrzyńskich, Rumaków, Zielińskich, bo delikatny, dryblować mu się zachciewa, a tu trzeba prymitywnie zapierdalać. Casus Mihalika - odrazu było widać jak przyszedł do pasów, że ma to coś, że umie grać w piłkę to idiota Zieliński go trzymał na ławce. Dopiero mistrzostwa U21 i nie polski trener musiały pokazać, że chłopak jest dobry i ma potencjał na coś więcej niż ESA.

Więc oby jak najwięcej technicznych piłkarzy, oby jak najwięcej Hiszpanów i piłkarzy z Bałkanów uzupełnionych piłkarzami w defensywie typu Velez. Polacy poza kilkoma wyjątkami to drewna.
Ostatnio edytowane przez nesta : 07.09.2017 o godz. 10:19.
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79874
Stary 07.09.2017, 12:35
^^^
zapominasz tylko, że Carlitosa odstrzeliło kilku albo kilkunastu idiotów hiszpańskiej myśli szkoleniowej....
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79875
Stary 07.09.2017, 13:11
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
w całej tej dyskusji umyka wam "złoty środek"

czy zawodnik siłowy musi być na poziomie technicznym przydrożnego słupa ?
czy zawodnik "techniczny" musi mieć warunki fizyczne Adama Małysza ?
Co za porównanie
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79876
Stary 07.09.2017, 13:31
Pero napisał(a):Wyświetl post
^^^
zapominasz tylko, że Carlitosa odstrzeliło kilku albo kilkunastu idiotów hiszpańskiej myśli szkoleniowej....
To raczej Ty nie kojarzysz że został odstrzelony bo byli lepsi. Nie trzeba być topem w Hiszpanii żeby u nas krawaty wiązać. Co chwilę przychodzą do naszej ligii odpady z lig poważniejszych i dosłownie ośmieszają miejscowych wyjadaczy.
W meczu z Lechią jak Carlitos miał piłkę przy nodze to twarze ich obrońców przybierały kolor koszulek. W Hiszpanii to on jest co najwyżej OK, ale tam mają z czego wybierać.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79877
Stary 07.09.2017, 13:37
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
szprotson

Na razie nasza polityka jest ukierunkowana w większości na JUŻ. Z różnych względów (finansowych głównie) - sprawdź to po długości kontraktów dla nowych piłkarzy. Większość to 1+1 albo 2 lata max - czyli tu i teraz. Kilku piłkarzy ma zaledwie dłuższe. Ilu z nowych ma 3 lata wzwyż?
.
Wszyscy mlodzi maja stosunkowo dlugie kontrakty:
Wojtkowski 3 lata
Halilovic 2+2
Kostal 2+1
Arsenic 3 (bodajże)
Kolar 2+2

A nawet Cuesta 1+2
Wiec większość ma 3 lata lub dłużej
To juz ponad polowa okienka, reszta ma faktycznie max 1+1 ale nie mniej.
Junco naprawdę ma głowę na karku.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79878
Stary 07.09.2017, 14:14
Przeciez dobitnie pokazuja przyklady pokroju Carlitosa, Odzidzi, Meliksonow, Stiliciow (q formie), Vassiljevow itp itd jaka jest bolaczka polskiej ligi. Technika, technika i jeszcze raz technika. Tutaj pilkarz potrafiacy kopnac prosta pilke kilka razy, ewentulanie potrafiacy od czasu do czasu zagrac prostopadla pilke oglaszany jest talentem. Widac to golym okiem i wszystkie media o tym wiedza dlatego "mydla" oczy kibicom, ze nasza liga jest fizyczna, silowa itp itd Problem jest jednak w tym, ze jesli ktorys zawodnik juz sie wyroznia i nie daj Boze transferuja go do lepszej ligi, to tam pierwsze co, to stawiaja takiego pilkarza do pionu pod wzgledem... fizycznym bo sie do niczego nie nadaje w powaznej lidze Takze nasza liga moze i jest fizyczna i silowa ale to jest poziom licealistow z dwoma godzinami WFu tygodniowo a nie profesjonalnych sportowcow poza niewieloma wyjatkami, gdzie sami pilkarze zatrudniaja trenerow personalnych albo zostaja po godzinach na silce etc.
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79879
Stary 07.09.2017, 15:32
wolfy:
Cytat:
To raczej Ty nie kojarzysz że został odstrzelony bo byli lepsi. Nie trzeba być topem w Hiszpanii żeby u nas krawaty wiązać. Co chwilę przychodzą do naszej ligii odpady z lig poważniejszych i dosłownie ośmieszają miejscowych wyjadaczy.
W meczu z Lechią jak Carlitos miał piłkę przy nodze to twarze ich obrońców przybierały kolor koszulek. W Hiszpanii to on jest co najwyżej OK, ale tam mają z czego wybierać.
Przypomnę, ze oprócz Hiszpani próbował swoich sił również w Rosji i na Cyprze. Łącznie uzbierało się osiem klubów.
Ale OK 8 trenerów w trzech krajach mogło się pomylić.

Żeby nie było. Ja również jestem nim jak narazie zachwycony. Ale patrząc na jego historie, historie wielu obcokrajowców w naszej ekstraklasie wydaje mi się, że to będzie wyskok na klika meczy. Być może będzie to runda życia. Ale na nic więcej nie liczę.
Już szum wokół niego zrobił się ogromny. To jest pierwsza próba jego charakteru. Druga będzie taka jak w każdym następnym meczu dostanie plastra.
Ale może się myle i nasze środowisko na tyle mu spasuje że 15 bramek co runde
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79880
Stary 07.09.2017, 16:24
Pero napisał(a):Wyświetl post
wolfy:


Przypomnę, ze oprócz Hiszpani próbował swoich sił również w Rosji i na Cyprze. Łącznie uzbierało się osiem klubów.
Ale OK 8 trenerów w trzech krajach mogło się pomylić.

Żeby nie było. Ja również jestem nim jak narazie zachwycony. Ale patrząc na jego historie, historie wielu obcokrajowców w naszej ekstraklasie wydaje mi się, że to będzie wyskok na klika meczy. Być może będzie to runda życia. Ale na nic więcej nie liczę.
Już szum wokół niego zrobił się ogromny. To jest pierwsza próba jego charakteru. Druga będzie taka jak w każdym następnym meczu dostanie plastra.
Ale może się myle i nasze środowisko na tyle mu spasuje że 15 bramek co runde
Mistrzu, zrozum wreszcie że jak trener trenuje Legię to Odidja jest przekozak, ale dla tego samego trenera gdyby prowadził klub Premiership Odidja to taki sobie kopacz.

To że poza Polską ligą na 99% zginie nie ma znaczenia ponieważ gramy tam gdzie gramy. Mając do wyboru jego i Zacharę wybieramy jego bo:
A) jest lepszy
B) jest o wiele tańszy.

W kraju ślepców jednooki jest królem. W lidze drewniaków piłkarz z kilkoma tylko dobrze rozwiniętymi umiejętnościami jest gwiazdą.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member
 
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79881
Stary 07.09.2017, 18:08
To teraz dodajcie sobie A i B wolfy'ego i pomyślcie, co się stanie z polskimi piłkarzami, zarówno z tak zwanymi "młodymi utalentowanymi Polakami", jak i z tak zwanymi "doświadczonymi ligowcami", gdy Wisła odniesie sukces i ten model budowania drużyny się upowszechni. Kopacze powinni chyba związek zawodowy zakładać i jakby co pod PZPN-em stare piłki palić.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79882
Stary 07.09.2017, 18:23
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Co za porównanie
które, mój młodszy i mniej inteligentny kolego ?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79883
Stary 07.09.2017, 18:54
crux.a napisał(a):Wyświetl post
To teraz dodajcie sobie A i B wolfy'ego i pomyślcie, co się stanie z polskimi piłkarzami, zarówno z tak zwanymi "młodymi utalentowanymi Polakami", jak i z tak zwanymi "doświadczonymi ligowcami", gdy Wisła odniesie sukces i ten model budowania drużyny się upowszechni. Kopacze powinni chyba związek zawodowy zakładać i jakby co pod PZPN-em stare piłki palić.
A co to Wisła jest tu jakimś prekursorem? Trochę pokory. W Jadze gra tak 8-9 stranierosów w 11 w prawie każdym meczu i zajęli w zeszłym sezonie drugie miejsce. A gdyby nie zmowa sędziów powinni zdobyć MP. Sukces odnieśli. Co nie przeszkadza im jednocześnie też szkolić młodych polskich piłkarzy.

Jak zajmiemy drugie miejsce jak Jaga albo lepsze to wtedy odtrąbimy sukces.

Piszesz kolego jakby Junco co najmniej koło wymyślił sprowadzając Hiszpanów do naszej ligi. Nawet w tym nie jest pierwszy.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79884
Stary 07.09.2017, 19:28
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
szprotson

Na razie nasza polityka jest ukierunkowana w większości na JUŻ. Z różnych względów (finansowych głównie) - sprawdź to po długości kontraktów dla nowych piłkarzy. Większość to 1+1 albo 2 lata max - czyli tu i teraz. Kilku piłkarzy ma zaledwie dłuższe. Ilu z nowych ma 3 lata wzwyż?
.
ale to pokazuje madrosc zarzadu ktory w dobie kryzysu nie wpierdala sie w dlugie i ryzykowne kontrakty.
Najpierw wyprowadzamy sie na prosta a potem bedzie budowanie na lata.
Wyprowadzenie na prosta, jak dobrze wiemy, nie trwa miesiac a trwa lata. Jeśli starczy cierpliwosci to mam nadzieje ze efekt pracy MJ zobaczymy przed 2020
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
radek2323
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79885
Stary 07.09.2017, 22:56
crux.a napisał(a):Wyświetl post
To teraz dodajcie sobie A i B wolfy'ego i pomyślcie, co się stanie z polskimi piłkarzami, zarówno z tak zwanymi "młodymi utalentowanymi Polakami", jak i z tak zwanymi "doświadczonymi ligowcami", gdy Wisła odniesie sukces i ten model budowania drużyny się upowszechni. Kopacze powinni chyba związek zawodowy zakładać i jakby co pod PZPN-em stare piłki palić.
Co się stanie? niech ciężko pracują to będą grać.
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!


Quo vadis Wisło?
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79886
Stary 07.09.2017, 23:25
Cały skład:

B: Guesta, Buchalik, Chorążka
O: Bartkowski, Cywka, Głowacki, Gonzalez, Arsenić, Sadlok, Pietrzak
P: Velez, Llonch, Basha, Halilović, Ze Manuel, Boguski, Małecki, Wojtkowski, Kostal, Bartosz, Słomka, Imaz
N: Brożek, Carlitos, Ondrasek, Kolar

Podkreśleni Ci, którzy dotychczas w zasadzie nie grali wcale albo grali symbolicznie
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79887
Stary 08.09.2017, 00:17
Słomka jest w Gieksie na wypozyczeniu chyba.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79888
Stary 08.09.2017, 05:33
Na pewno jest na wypozyczeniu.

Chorazka natomiast jest caly czas pod gra w CLJ
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79889
Stary 08.09.2017, 08:39
Panowie czy ktoś wie co jest z tym Perez-em?Bo widzę,ze innych ogłosili piłkarzami Wisły ,a Jego dalej nie,mimo że był chyba ciut wcześniej niż Koral.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79890
Stary 08.09.2017, 09:11
Wydaje mi się, że był ogłaszany
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:44.