
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
|
|
Mamy się dostosowywać do ligi, ściągać zawodników siłowych itp...
To ja proponuje od razu dostosować się ogólnego uwielbienia 7 i Amiki i mecze z nimi zaczynać od pokłonu i wysłania bramkarza na trybuny. Bo przecież trzeba się dostosować. Zespoły 'dostosowane' walczą o utrzymanie, ewentualnie o środek tabeli, trzeba mieć coś ekstra aby walczyć o mistrzostwo. Cytując klasyka 'Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać'. Dla fanów 'ekstraklasa jest siłowa' mam zadanie na najbliższą kolejkę. Pierwsza rzecz to policzcie ile akcji przekroczyło 10 podań. Zazwyczaj kończą się na 4. Druga sprawa to ile z akcji kończyło się przez błąd własny (złe podanie, przyjęcie, przetrzymanie piłki bo 'się rozglądam komu podać') a ile przez faktyczny siłowy doskok, pressing. Wnioski pozostawiam wielbicielom ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
|
|
Fizycznosc byla jest i bedzie. W kazdej lidze
![]() Tyle ze u nas zapomniano starej złotej zasady - pilka jest szybsza od zawodnika.... no ale teraz przeciez gra sie atak pozycyjny. A co robi druzyna przeciwna? "czeka na błąd przeciwnika" A czekanie na blad przeciwnika jest slabe. To jak czekanie az dupa cie poderwie na dyskotece.... taka Wisła Płock np. Przyjezdzasz do nich grac, ale oni nie chca grac. Ustawiaja sie od razu na swojej połowie, i murator. Czekaja az hiszpanscy wirtuozi wbija na 40 metr po to by połamac im nogi. Ich nie interesuja super kiwki przeciwnika tylko moment w ktorym moze sie w niego skutecznie w.......ic : -najlpiej by przeciwnik poczuł kontakt i od tego momentu mial taki respekt do przeciwnika ze sam powinien piłke oddać + najlpiej by sędzei nie widział tej dodatniej agresywności bo jeszcze kartke debil pokaże... I mozesz piętą krawaty wiązać, lewą nogą muszkę zapinać a jak taki drwal CI sie w.......i w achillesa to jedyne o czym bedziesz myslec nastepnym razem to to by zdarzyc schować nogę... Poki gralismy stara dobra pilke, graj do obrony ten na srodek, srodek na bok, skrzydlo podciaga i daje pilke do ataku to jeszcze jakieś tempo musiało być. A że teraz jest moda na atak pozycjyny (cos czego my nigdy nie umielismy) to mecze wygladaja jakby pilkarzom wlano beton do butow. Framat dobrze pisze. Wlaczcie lige angielskia/niemiecka itd a potem przelaczacie na lige polska. Wieksza agresja w naszej lidze kosztem o wiele mniejszego tempa. A że siła zawsze zabija szybkość to sie mówi ze liga jest fizyczna, bo (polska złota myśl) "najwazniejsze zero z tyłu a nie (angielska złota myśl) "strzel jedna bramke wiecej niz przeciwnik" i dlatego te mecze tak wygladaja jak wygaldaja. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: krk
Offline |
|
|
Cytat:
Mozna dlugo pisac o tym, ze futbol u nas musi byc silowy, ze inaczej sie nie da, bo graja u nas drwale i techniczni sobie nie poradza. Pytanie po co, skoro co roku widzimy, ze to kompletne bzdury wymyslane przez ekpertow z TV po to aby tlumaczyc kompletna surowosc techniczna naszej rodzimej ligi. Ile warte jest "silowa gra" mamy okazje sie co roku przekonac w czasie tradycyjnego eurow.......u. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
|
|
w całej tej dyskusji umyka wam "złoty środek"
czy zawodnik siłowy musi być na poziomie technicznym przydrożnego słupa ? czy zawodnik "techniczny" musi mieć warunki fizyczne Adama Małysza ? ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
|
|
del *
Powód: duplikat
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 07.09.2017 o godz. 09:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
|
|
Tym, którzy martwią się zbyt dużą liczbą obcokrajowców polecam ten wywiad z Manuelem Junco:
http://www.tomaszcwiakala.pl/wielkie...wroci-do-gory/ TL;DR - pensje piłkarzy i prowizje menadżerów w Polsce są horrendalne. Oraz jest 3-letniadziura wśród juniorów więc chwilowo nie będzie wychowanków. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
|
|
@Arkadiusz.Czerepach, zgodzę się z Tobą, ale podaj nazwisko typowego rozgrywającego w ekstraklasie który był i silny i dobrze wyszkolony technicznie. Ja takiego nie pamiętam w ostatnich 20 latach. Poza wyjątkami tak jest również na całym świecie, a jak się już trafi taki Pogba to kosztuje sam wiesz ile. Bo chyba on najbardziej odpowiada Twojemu opisowi. Więc zejdźmy na ziemię.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
|
Problem nie jest w lidze siłowej tylko w Polakach ![]() 1. Wynik na już (od najmłodszego rocznika) 2. Lenistwo dlaczego taki Kucharczyk (czy inny krajan) ma zapierdalac w meczu o eliminacje pucharowe, z jakimiś powiedzmy leszczami z Estonii skoro tak czy siak bedzie mial te 50 koła miesiecznie ktore mu zagwarantowano. Przeciez on nie ma płacone od meczu tylko za miesiac kontraktu. do tego jak mozna oczekiwac ze nasza liga moze byc inna niz fizyczna, skoro od małego pikarze mają wrecz wbijane do glowy ze sztuczki i triki sa dla brazylijczykow ![]() temat to polityka transferowa, wiec by w nim zostać chciałbym pochwalić pana Żunco. Póki co świetna robota i bardzo mądra polityka transferowa ukierunkowana na kilka lat. Oby ten projekt trwał jak najdłużej bo ludzie ktorzy w nim są to a)profesjonaliści b) wiślacy. (a po przykładzie leśnego z Legii wiemy ze im ktos bardziej oddany klubowi - tym lepi ) ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
|
|
szprotson
Na razie nasza polityka jest ukierunkowana w większości na JUŻ. Z różnych względów (finansowych głównie) - sprawdź to po długości kontraktów dla nowych piłkarzy. Większość to 1+1 albo 2 lata max - czyli tu i teraz. Kilku piłkarzy ma zaledwie dłuższe. Ilu z nowych ma 3 lata wzwyż? Na razie Junco wychodzi dobrze budowanie zespołu na teraz (krótkie kontrakty) na piłkarzach wygrzebanych ze śmietnika (z całym szacunkiem) i ciecie kosztów. Tu jest bardzo dobrze. Relacja jakość/cena jest bardzo dobra. Politykę ukierunkowaną na przyszłość ocenimy za jakiś czas - który z nowych przyszłościowych odpali i za ile uda się go sprzedać żeby spłacać długi. Tu potrzeba jednak czasu z oceną. Bo na razie nie ma jak tego ocenić. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
W naszej E-klasie jest całkiem sporo "piłkarzy", którzy techniką mają kiepściutką. Grają tylko dlatego, że potrafią za3,14erdalać przez 90 minut, nie boją się walki wręcz i zdarza im się piłkę kopnąć prosto. Z litości nie będę rzucał nazwiskami |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja
Offline |
|
|
Dziesięciolecia pod kierunkiem idiotów z polskiej myśli szkoleniowej, szkolących młodych piłkarzy, doprowadziły do takiego stanu polskiego futbolu. Liczyła się siła, wzrost, wynik, zapierdalanie. Sam pamiętam historie zasłyszane z różnych źródeł jak chłopaka z nienaganną techniką "trener" potrafił odstawić, bo mało biega i nie jest "walczakiem". Zamiast niego wpuszczał drwala. A chłopak przepadał. Tymczasem gdyby pracować z nim indywidualnie, nie zwracać uwagi na konkretny wynik, szlifować jego naturalny talent + wzmacniać go fizycznie, to kreowało się szanse na uzyskanie dobrego zawodnika. Ale po co? Takie prymitywy były ostatnio u stery polskiej piłki choć nie wiem czy jest lepiej po ostatnim tweecie Bońka, który oburzał się, że młodych piłkarzy chcą uczyć angielskiego.
Dopiero teraz się to zmienia i powstają profesjonalne akademie przy klubach gdzie kształtuje się piłkarza, człowieka, głównie technikę poprzez ćwiczenia z piłką, umiejętność radzenia sobie z presją, taktykę, automatyzmy do określonych ustawień. Przecież taki Carlitos u tych idiotów z PMS, stawiam, że ponad połowa by go odstrzeliła tych wszystkich Ojrzyńskich, Rumaków, Zielińskich, bo delikatny, dryblować mu się zachciewa, a tu trzeba prymitywnie zapierdalać. Casus Mihalika - odrazu było widać jak przyszedł do pasów, że ma to coś, że umie grać w piłkę to idiota Zieliński go trzymał na ławce. Dopiero mistrzostwa U21 i nie polski trener musiały pokazać, że chłopak jest dobry i ma potencjał na coś więcej niż ESA. Więc oby jak najwięcej technicznych piłkarzy, oby jak najwięcej Hiszpanów i piłkarzy z Bałkanów uzupełnionych piłkarzami w defensywie typu Velez. Polacy poza kilkoma wyjątkami to drewna.
Ostatnio edytowane przez nesta : 07.09.2017 o godz. 10:19.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
|
|
^^^
zapominasz tylko, że Carlitosa odstrzeliło kilku albo kilkunastu idiotów hiszpańskiej myśli szkoleniowej.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
|
![]() ![]() ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
W meczu z Lechią jak Carlitos miał piłkę przy nodze to twarze ich obrońców przybierały kolor koszulek. W Hiszpanii to on jest co najwyżej OK, ale tam mają z czego wybierać. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
Wojtkowski 3 lata Halilovic 2+2 Kostal 2+1 Arsenic 3 (bodajże) Kolar 2+2 A nawet Cuesta 1+2 Wiec większość ma 3 lata lub dłużej ![]() To juz ponad polowa okienka, reszta ma faktycznie max 1+1 ale nie mniej. Junco naprawdę ma głowę na karku. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
|
|
Przeciez dobitnie pokazuja przyklady pokroju Carlitosa, Odzidzi, Meliksonow, Stiliciow (q formie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
|
|
wolfy:
Cytat:
Ale OK 8 trenerów w trzech krajach mogło się pomylić. Żeby nie było. Ja również jestem nim jak narazie zachwycony. Ale patrząc na jego historie, historie wielu obcokrajowców w naszej ekstraklasie wydaje mi się, że to będzie wyskok na klika meczy. Być może będzie to runda życia. Ale na nic więcej nie liczę. Już szum wokół niego zrobił się ogromny. To jest pierwsza próba jego charakteru. Druga będzie taka jak w każdym następnym meczu dostanie plastra. Ale może się myle i nasze środowisko na tyle mu spasuje że 15 bramek co runde ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
To że poza Polską ligą na 99% zginie nie ma znaczenia ponieważ gramy tam gdzie gramy. Mając do wyboru jego i Zacharę wybieramy jego bo: A) jest lepszy B) jest o wiele tańszy. W kraju ślepców jednooki jest królem. W lidze drewniaków piłkarz z kilkoma tylko dobrze rozwiniętymi umiejętnościami jest gwiazdą. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Online |
|
|
To teraz dodajcie sobie A i B wolfy'ego i pomyślcie, co się stanie z polskimi piłkarzami, zarówno z tak zwanymi "młodymi utalentowanymi Polakami", jak i z tak zwanymi "doświadczonymi ligowcami", gdy Wisła odniesie sukces i ten model budowania drużyny się upowszechni. Kopacze powinni chyba związek zawodowy zakładać i jakby co pod PZPN-em stare piłki palić.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
|
Jak zajmiemy drugie miejsce jak Jaga albo lepsze to wtedy odtrąbimy sukces. Piszesz kolego jakby Junco co najmniej koło wymyślił sprowadzając Hiszpanów do naszej ligi. Nawet w tym nie jest pierwszy. ![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
|
Najpierw wyprowadzamy sie na prosta a potem bedzie budowanie na lata. Wyprowadzenie na prosta, jak dobrze wiemy, nie trwa miesiac a trwa lata. Jeśli starczy cierpliwosci to mam nadzieje ze efekt pracy MJ zobaczymy przed 2020 ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
|
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Offline |
|
|
Cały skład:
B: Guesta, Buchalik, Chorążka O: Bartkowski, Cywka, Głowacki, Gonzalez, Arsenić, Sadlok, Pietrzak P: Velez, Llonch, Basha, Halilović, Ze Manuel, Boguski, Małecki, Wojtkowski, Kostal, Bartosz, Słomka, Imaz N: Brożek, Carlitos, Ondrasek, Kolar Podkreśleni Ci, którzy dotychczas w zasadzie nie grali wcale albo grali symbolicznie |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
|
|
Słomka jest w Gieksie na wypozyczeniu chyba.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Na pewno jest na wypozyczeniu.
Chorazka natomiast jest caly czas pod gra w CLJ |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Panowie czy ktoś wie co jest z tym Perez-em?Bo widzę,ze innych ogłosili piłkarzami Wisły ,a Jego dalej nie,mimo że był chyba ciut wcześniej niż Koral.
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Wydaje mi się, że był ogłaszany
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|