The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 18.03.2017, 10:51
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Llonch to taki Wilk tylko że potrafi jeszcze grać w piłkę.
Trafione w punkt!

Wziety za darmo grajek z 3 ligi w miejsce ogranego w ekstraklasie Popovicia. W dodatku do interesu dołożyli kase ruscy i mamy transferowy majstersztyk. Szkoda tylko ze kontrakt jest taki krótki, bo za rok pewnie parol na niego zagnie Legia lub Lech.

Panie @Mercury niewiem czy sobie zdajesz sprawe z tego, ze biorac pod uwage ostatnie 16 kolejek w ekstraklasie jesteśmy 3 najlepiej punktujaca ekipa w lidze. To jest ekstraklasa i tu nie trzeba cudów by byc na podium. Wystarczy wspomniec z jaka latwoscia ogralismy tu Lechiei Jage. I Ty mowisz że stac nas na walke o max 8-12 miejsce? Nawet bez dokonywania kolejnych transferow kadra jest wystarczajaca. W pucharach oczywiscie przepadniemy, ale nie odbieraj nam tego co sobie już walczyliśmy.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 18.03.2017 o godz. 10:58.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 18.03.2017, 10:59
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Nasze zwycięstwa za Kiko z wyjątkiem spotkania z Jagiellonią rodzą się w wielkich bólach. Ktoś wcześniej napisał, że w grze zespołu można dostrzec już rękę nowego trenera. Ja twierdzę zresztą nie tylko ja, że w dalszym ciągu mamy te same problemy - organizacja gry, brak wypracowanych schematów w grze ofensywnej, gra skrzydłami, której faktycznie w wykonaniu zawodników grających na tych pozycjach nie ma, rozumiem że Cywka i Sadlok mają się podłączać się do akcji ofensywnych ale jakość tego typu akcji jest dość mierna. Kolejna sprawa to w zespole nie ma napastnika w formie, Brożka wczoraj na boisku nie było coś tam człapał i to wszytko. Wisła jeżeli chce walczyć o wyższe miejsca w tabeli niż 8-12 musi po sezonie wzmocnić ofensywę zawodnikami lepszymi o tych którymi obecnie dysponujemy.
Co do oceny naszych zimowych nabytków, w przekroju tej rundy najbardziej podoba mi się gra Pol LLoncha, natomiast podobnie jak moi przedmówcy uważam, że to typowy gość od czarnej roboty, bez atutów w grze ofensywnej może dlatego grał dotychczas w niższych ligach.
Po tych kilku spotkaniach po początkowym może za dużego słowa tu użyję zachwycie nad grą innego Hiszpana występującego na środku obrony obecnie muszę przyznać, że Ivan Gonzalez w niczym nie jest lepszy od Ryśka, jest dużo słabszy grze kontaktowej - nie dysponuje taką siłą i jest wolniejszy od Węgra, jedynym jego atutem jest dość dokładne podanie przy czym ostatnio mu one nie wychodzą.
Największym rozczarowaniem tego sezonu jest dla mnie postawa Mączyńskiego, który spośród wszystkich pomocników grających u nas w środku pola prezentuje się najsłabiej, te straty pod naszą bramką nie świadczą o reprezentancie kraju najlepiej.
Podsumowując w grze Wisły nie widać znaczących postępów nawet w grze obronnej, dwa ostatnie spotkania i 3 stracone bramki, w organizacji gry i grze skrzydłami jeżeli do tego dodamy mało kreatywnych napastników tzn. takich którzy sami sobie niczego nie są w stanie wypracować, gra Wisły jest mocno toporna.
Jestem ciekawy jak zaprezentujemy się za dwa tygodnie i w kolejnych spotkaniach bo do awansu do czołowej 8 daleka jeszcze droga.
A może po prostu dzięki trenerowi mecze na styku dajemy radę przeciągnąć na swoją korzyść?
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek
 
 
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 18.03.2017, 11:38
@Merkury,
pierwszy raz w swojej trzynastoletniej bytności na forum daję komuś ignora. Ja rozumiem, że jesteś pesymistą i takie nastawienie do życia pomaga Ci przeżywać późniejsze rozczarowania, ale nie zamęczaj tym innych. Tych żali nie da się czytać. Jak nie umiesz się z niczego cieszyć, to przynajmniej nam pozwól. Pa.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 18.03.2017, 11:48
Wiem ze to dopiero 6 mecz ale jak dlamnie wygladamy bardzo dobrze pod wzgleden wydolnosciowym. Okolo 75 minuty wiekszosc druzyn puchnie a my wrzucamy 6 bieg.

Czyli jednak da rade zagraniczny trener moze prYgotowac druzyne do sezonu i wcale nie trzeba biegac po gorach jak to w zwyczaju ma PMŚ.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 18.03.2017, 11:55
A kto ostatnio biegał po górach?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 18.03.2017, 12:14
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Długo na tym forum wyczekiwana próba gry po krakowsku. Głowa i Ivan praktycznie bez prób długich piłek. Dwa razy więcej podań niż Płock... Chcieliście? To macie \

EDIT:
cofam to
Proszę... dlaczego nikt prócz mnie nie widzi stałej kompromitacji asheczupa junior-membera w ocenie większości zawodników i wydarzeń na boisku? Oczywiście, że Gonzalez zagrał kilka fajnych i celnych piłek, przez niektórych nazywanych "dzidą", więc proszę nie zakłamuj historii tak jak wolfy pisząc, że wpadło już kilka bramek dzięki takim przerzutom....

abcabc napisał(a):Wyświetl post
Radocha była jak po meczu pucharowym (do którego w tym roku dojdzie ).
Załuska faulowany, chociaż mógł mocniej wchodzić (co to za sędzia?). Ale największa wina obrońców. Głowackiego i Sadloka.
Jak mogli dopuścić, żeby przeciwnicy przepychali tłumnie ich bramkarza? Od tego są, żeby ich blokować i robić miejsce dla bramkarza.
Głowacki też przy drugiej bramce trochę zawalił (i Gonzo), ale nie aż tak jak przeciwko Ległej, kiedy to złamał linię spalonego i się machnął. Wtedy to nawet Cywka mniej zawalił.
Bajania , że Videmont słaby mogą tylko pochodzić od wielbicieli drwali i ogólnej młócki. Wyrafinowany zawodnik jest zbyt wyrafiinowany, lepiej żeby tak na chama grał (choć Stilic, mam nadzieję, że jednak nie "piesek". ).
Promowanie na siłę Bartosza to dyletantyzm. Strzelił bramkę, ale robił to w tak niepewnie, że było dużo szczęścia, że wpadło.
Bartosz na razie z ławki powinien wchodzić (choiaż Cywka od niego dużo lepszy nie jest).
Videmont i Stilić powinni więcej szans dostawać. Boguski nie musi zawsze być w pierwszym składzie.
Masakryczny stek bzdur szczególnie przy Głowackim jak zawala 1 bramke (kiedy byli inni zawodnicy do przepychania-Cywka Sadlok) oraz przy drugiej kiedy głównie zawalił Gonzalez, a Głowa już tylko próbował uratować sytuację. Do tego stek bzdur z Videmontem, który zagrał po raz kolejny beznadziejnie tylko nie 10 min a cały mecz... Oczywiście nie skreślam go, ale Głowacki jest od niego szybszy, a tak słabego gościa na lewej to nie pamięta kiedy mieliśmy...

abcabc napisał(a):Wyświetl post
Promowanie na siłę Bartosza to dyletantyzm.
A kto promuje Bartosza na siłę? W defensywie jest tragiczny, ale w przodzie zawsze robił sporo dobrego, strzelone bramki nie są przypadkiem.

regan napisał(a):Wyświetl post
Brlek dzis bardzo aktywny natomiast jemu jeszcze trzeba troche zwrotnosci koordynacji i techniki, bo czasem pilka mu odskakuje przy przyjeciach.
Strasznie irytujące są te przyjęcia rodzące niepotrzebne straty, w meczu z Legią było to samo.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.03.2017 o godz. 12:52.

Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 18.03.2017, 13:18
Ten mecz zepsuł nam sędzia. Byłoby podejrzewam spokojne 2/3-0 gdyby nie kardynalny błąd, uznający bramkę na 1-1.

Oglądałem w powtórkach i ewidentnie Krivec blokuje Załuskę. On chce wyskoczyć więc wystarczy nawet lekkie oparcie ramienia, aby wytracić go z równowagi.
I to się dzieje. Faul na bramkarzu szkoleniowy jako definicja dlaczego wprowadzono pole bramkowe. Nie dlatego żeby sie bramkarz tam naparzał w powietrzu z napastnikami tylko, aby umożliwić mu jego robotę czyli wyjscie do piłki.

Zmieniam też zdanie o grze Wisły po oglądnięciu meczu w TV. Z pozycji trybun wyglądało to średnio w pierwszej połowie. Obraz z TV pokazał, że graliśmy jak zawsze mądrze, więcej było gry piłką, byliśmy zdecydowanie lepsi. Z rytmu kompletnie wybiła ich bramka z dupy. Tak czy inaczej w 100% zasłużone zwycięstwo.

Zaczynać juz rozmowy z Kiko o przedłużeniu umowy.
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 18.03.2017, 13:27
A wg mnie gol na 1-1 to błąd Załuski. Brak jakiegokolwiek zdecydowania w tym co robił. Nawet za bardzo do piłki nie wyskoczył tylko czekał, aż mu spadnie na pięść.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member
 
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 18.03.2017, 13:44
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Proszę... dlaczego nikt prócz mnie nie widzi stałej kompromitacji asheczupa junior-membera w ocenie większości zawodników i wydarzeń na boisku? Oczywiście, że Gonzalez zagrał kilka fajnych i celnych piłek, przez niektórych nazywanych "dzidą", więc proszę nie zakłamuj historii tak jak wolfy pisząc, że wpadło już kilka bramek dzięki takim przerzutom....
Jak wczoraj na chacie oceniłeś Cywkę? Przypomnę ci Napisałeś, że kolejny raz słaby mecz, straty, dawał się wkręcić w boisko. Klap klask, idź ekspercić z Wojtkiem Kowalczykiem na onkologii
Odpowiedz cytując
viper1
Junior Member
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 18.03.2017, 14:19
sorry za off topa,
można "U Wiślaków" zobaczyć dziś mecz o 18?
Ostatnio edytowane przez viper1 : 18.03.2017 o godz. 14:31.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 18.03.2017, 15:10
Napisałeś o Llonchu:
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
...
- szybkością, dynamiką, zwrotnością, też jakoś nie wyróżnia się
...
Już pomijając te przechwyty z Piastem (ten gdzie Brozio sp... nie odgrywając z powrotem do Pola), oraz ten wczorajszy, dzięki któremu padła bramka, to jeśli uważasz, że na to, żeby w jednej akcji zaatakować bramkarza i zdążyć dopaść obrońcę, do którego ten ostatni podał, i zabrać temu obrońcy piłkę, wystarczą przeciętne jak na naszą ligę szybkość, zwrotność i dynamika, to te okulary w awatarze idealnie oddają to, co można sądzić o kimś, kto napisał takie słowa. 8-)
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 18.03.2017, 15:57
Ogryzek

chodzilo mi o to ze wiekszosc tutaj plakalo, jak to trener przygotowania fizycznego z Hiszpanii!! przeciez on sie nie zna na naszych przygotowaniach, inny klimat a tutaj trzeba ladowac akumulatory i zapierdalac 2 miesiace!!
wydaje mi sie ze zaden klub wczesniej w polsce nie miał podobnych przygotowac do rundy wiosennej
nic nie trzeba bo jak widac nasi zapierdalają az miło i oby tak dalej

brawo panowie!!
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 18.03.2017, 16:10
viper1 napisał(a):Wyświetl post
sorry za off topa,
można "U Wiślaków" zobaczyć dziś mecz o 18?
Na 90% tak.
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member
 
Od: 05.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 18.03.2017, 16:17
Zaluska przy pierwszym golu dla Wisly Plock powinien rozpaczliwie wybijac pilke poza swoje pole bramkowe. Dla mnie za takie cos powinien przynajmniej jeden mecz spedzic na lawce. Wisla za duzo traci bramek po bledach bramkarzy ktore w ostatecznym rozrachunku kosztuja bardzo duzo klub.
Dla mnie powinien byc zmieniona ustawienie na 3 z tylu bo Wisla predko nie dorobi sie 3 obroncow na poziomie Glowackiego a 2 linie z pomoca 2 mlodych kolumbijczykow moze miec najsilniejsza w lidze. Pytanie czy to bedzie 2 linia ala Legia ktora gra praktycznie bez napastnika i kazdy wystepujacy w pomocy ma obowiazek zdobywania goli czy moze przyjdzie do Krakowa krol strzelcow z ligi wegierskiej i zacznie masowo strzelac bramki jak Nikolic. Wiem, pieniedzy nie ma ale trzeba szukac.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 18.03.2017, 16:30
wiertar napisał(a):Wyświetl post
Ogryzek

chodzilo mi o to ze wiekszosc tutaj plakalo, jak to trener przygotowania fizycznego z Hiszpanii!! przeciez on sie nie zna na naszych przygotowaniach, inny klimat a tutaj trzeba ladowac akumulatory i zapierdalac 2 miesiace!!
wydaje mi sie ze zaden klub wczesniej w polsce nie miał podobnych przygotowac do rundy wiosennej
nic nie trzeba bo jak widac nasi zapierdalają az miło i oby tak dalej

brawo panowie!!
Wydaje mi się (bez urazy) ale żyjesz czasami Piechniczka - to już w Polsce od dawna przeszłość. W końcu po co tyle kubów jeździ w zimie do Hiszpanii czy Turcji? Żeby biegać po górach?

Nie wiem czy przygotowanie Kiko czymkolwiek się różniły od przygotowań Probierza czy innych rodzimych trenerów. Raczej kwestia niuansów.

btw
Twój wpis zabrzmiał jakby Kiko odkrył co najmniej koło
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 18.03.2017, 19:20
nieszczęscie przy drugiej bramce zaczęlo się od Sadloka.zobaczcie co robi po stracie.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 18.03.2017, 20:07
nesta napisał(a):Wyświetl post
Oglądałem w powtórkach i ewidentnie Krivec blokuje Załuskę. On chce wyskoczyć więc wystarczy nawet lekkie oparcie ramienia, aby wytracić go z równowagi.
I to się dzieje. Faul na bramkarzu szkoleniowy jako definicja dlaczego wprowadzono pole bramkowe. Nie dlatego żeby sie bramkarz tam naparzał w powietrzu z napastnikami tylko, aby umożliwić mu jego robotę czyli wyjscie do piłki.
Gdyby Załuska próbował wyskoczyć to tak, sędzie dla spokoju by gwizdnął, jednak on to jakoś zbagatelizował wg mnie. Na pewno kontakt z Kriwcem nie był tak silny, aby go uziemić
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 18.03.2017, 21:35
Bramka na 1:1 na konto Załuski, był we własnym polu bramkowym, powinien wyskoczyć po piłkę zdecydowanie, nawet z podciągniętym kolanem, jakby się Kriwec załapał to jego problem. Pereiko by tak zrobił.

co on w ogóle zrobił przy tej bramce.... Po pierwsze nie próbował nawet łapać tylko jakieś śmieszne wybijando. W ogóle Załuska rzadko łapie piłkę, takie granie na piłka parzy, bardzo często wybija jak można łapać. Po jednym złym strąceniu też był smród pod naszą bramką, na szczęście dobitkę też obronił.
Po drugie nawet nie wyskoczył, stanął na końcach palców i się przewrócił.

Generalnie zagrał słabo i jedna świetna interwencja z 1 połowy tego nie zmienia. Trzeba liczyć, że to tylko wypadek przy pracy, bo Misiek jest równie elektryczny, a Załuska przynajmniej umie grać nogami.

Z bloku obrony - druga bramka tylko i wyłącznie na konto Gonzaleza, dał się objechać jak junior. Głowacki, Sadlok bardzo dobrze. Cywka najaktywniejszy z nich wszystkich, widać końskie zdrowie, duża zadziorność, świetna dynamika. Jeszcze jakby nie był taki drewniany to już byłoby super. No ale pewnie jakby nie to, to gość by skończył w Premiership a nie u nas.

Pomoc - Lonch świetny, Mączyński słabiutki. Aż zdziwiony byłem, że Stilić nie za Mąkę. Boguski jak zwykle, gdy jest w gorszej dyspozycji. Parę przebłysków, a potem znikajłow. Videmont trochę zagubiony, ale chciało mu się grać, bardzo się starał, widać niezłe umiejętności techniczne. Brlek - rewelacja, najlepszy na boisku. Brożek - w stylu Boguskiego. Zmiennicy zrobili nam wynik, Zachara i Bartosz wnieśli sporo ożywienia. Bez błysku znowu Stilić, który zalutował bramkę kolejki, jeśli nie sezonu. Niestety nie przez przebłysk geniuszu, a przez to, że jest zupełnie bez formy i się go w ogóle piłka nie słucha.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 18.03.2017, 21:45
Ty nie widzisz gosciu ze napastnik Plocka odepchnal Zauske raz cialem dwa ręką? Iz czego mial sie odbic jak zostal "przesuniety"? Pomysl albo zobacz powtorke zza bramki
To jest faul, bo dzialo sie to w piatce.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 18.03.2017, 21:47
St Yabol napisał(a):Wyświetl post
A wg mnie gol na 1-1 to błąd Załuski. Brak jakiegokolwiek zdecydowania w tym co robił. Nawet za bardzo do piłki nie wyskoczył tylko czekał, aż mu spadnie na pięść.

Oczywiście ze błąd ,bo stał i czekał?na co....? w sumie on teraz i tak gra lepiej i pewniej.od pierwszego meczu z Kiko jak trenrem w kazdym meczu wybrania jaka sytuacje ,mozna byc powiedziec setkę dla rywala.Duzy progres,i ktos pewny w bramce,,,jak sobie pomysle o wyczynach Buchalika albo Miśka...
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 18.03.2017, 21:48
Pereiko by gościa tam sam przestawił i jeszcze go znokautował. Fabiański też miał podobne problemy w Premiership dopóki chłop nie wziął się za siebie mocno. Wiadomo, że sędzia by się wybronił z decyzji o faulu na bramkarzu, ale to było raczej lekkie oparcie ręki niż jakiś oczywisty faul.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 18.03.2017, 21:52
Zasłuska uratował nas w kilku sytuacjach i nawet (wiel)błąd przy bramce na 1-1 tego nie zmieni. Nie stać nas na bramkarza idealnego, więc mamy po prostu solidnego, który tak jak każdy, nie jest bez wad.
Zresztą nie widać tego dokładnie na kamerze, ale jednak Kriviets przeszkadzał mu dość mocno w dobrej interwencji i gdyby sędzia odgwizdał faul to też by nikt nie miał pretensji.
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 18.03.2017, 22:02
regan napisał(a):Wyświetl post
Ty nie widzisz gosciu ze napastnik Plocka odepchnal Zauske raz cialem dwa ręką? Iz czego mial sie odbic jak zostal "przesuniety"? Pomysl albo zobacz powtorke zza bramki
To jest faul, bo dzialo sie to w piatce.
moge sie zgodzic z tym,ze to jest faul.ale to,ze w piatce nie ma juz zadnego znaczenia.dawniej w "piątce" bramkarz byl szczególnei chcroniony i kazdy kontakt z nim był faulem.teraz juz tego przepisu nei ma
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 18.03.2017, 22:15
To po co ta piatka jest? W takim razie traci ona sens bytu.
Poza tym tu nie chodzi o nietykalnosc. Napastnik Plocka poprostu go odepchnal pomagajac sobie reka gdy ten szykowal sie do interwencji. Faul bez dwoch zdan
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 18.03.2017, 22:23
Z piątki jedynie wybija się piłkę po niecelnym zagraniu drużyny przeciwnej na tą chwilę

Dla mnie bardzo słaby mecz Załuski i tyle, rozegrał w tym sezonie dużo lepsze (chociażby ostatnio z L). Dwa babole, jedna świetna interwencja, reszta to był jego obowiązek. Można się kłócić, że był faulowany, ale już widzę jak sobie tak daje wejść na głowę Pereiko, Boruc czy inny charakterny gość. Po prostu zabrakło zdecydowania i jaj w tej sytuacji. Często podobne wtopy zaliczał Fabian w P-League zanim trochę nie przypakował i nie zmienił podejścia. Trochę to trwało. Zabrakło doświadczenia w takiej męskiej grze i tyle, wychodzą lata wygrzewania ciepłej ławeczki w Celticu.

Ja go nie krytykuje ogólnie. Po dłuższym czasie w bramce trochę okrzepł i widać, że jest na pewno lepszy od Miśka. Tak samo jak Misiek ma świetny refleks, ale do tego dokłada bardzo dobrą grę nogami. Obydwaj mają problemy z wrzutkami, również obydwaj mają dobre czucie do wychodzenia z bramki i wyciągania piłek puszczanych na styk. Gra nogami sprawia, że wyżej cenię Załuskę, ale pod względem bronienia prezentują podobny poziom.

Przyznam, że wpieniała mnie gra nogami Miśka, a teraz wpienia mnie to, że Załuska prawie nigdy nie łapie piłki. Bardzo często wybija, gdy powinien łapać. Ok, rozumiem, czasem się zdarza - niestety Załusce nagminnie.

Generalnie na tą chwilę Załuska jest numerem jeden, ale tylko dlatego, że Misiek nie umie grać w piłkę.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.03.2017 o godz. 22:35.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 18.03.2017, 22:33
Pareiko nie takie babole popełniał, pamięć bywa krótka.. że nie wspomnę o Borucu.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 18.03.2017, 22:36
s1mone
Sporo racji na temat Załuski - dobrze opisałeś jego mocne i słabe strony.

Niemniej nie jeden sędzia gwizdnął by faul na Załusce. Dobrze że sie wszystko dobrze skończyło.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 18.03.2017, 22:37
Nie. Dobrze pamiętam. Tyle, że Pereiko czy Boruc przez brak koncentracji / lekceważenie / zbyt dużą pewność siebie, a Załuska w tym przypadku przez całkowitą odwrotność powyższych. Po prostu błąd i tyle, nie ma o czym gadać. W takich sytuacja jak opisywana Pereiko wyciągał kolano i kasował gościa który z nim próbował skakać. I było to całkowicie zgodne z przepisami. Raz nawet pamiętam jak któregoś legionistę tak skasował, że prawie burda była.

Z resztą to podstawowe abecadło bramkarskie, wyskakujesz po swoją piłkę z wyciągniętym kolanem. Jak ktoś się nadzieje jego problem. Miał dużo czasu. Powinien zrobić krok do tyłu i zdecydowanie wyskoczyć z rozbiegu z wyciągniętą nogą. Zamiast tego gapił się cały czas do góry i czekał aż piłka spadnie próbując wyskoczyć 'z miejsca'. Wiadomo, ktoś go pchnął czy tam położył na nim rękę. Ale to normalka, sędzia sędzią mógł to zagwizdać - nie musiał, bramkarz jest od tego, żeby w takiej sytuacji minimalizować ryzyko.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.03.2017 o godz. 22:48.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 18.03.2017, 22:49
Zaluska nie popelnil zadnego bledu w tym meczu. Obronil 2 bardzo trudne strzaly reszta pewnie. Przy bramce byl faul wiec bramka na konto sedziego.
A co do tej piatki to zlikwidowac ja i wyznaczyc 2 miejsca do wznawiania gry. Po co te linie malowac bezsens.
P.s jak mial wyciagnac kolano jak byl odepchniety gdy pilka byla jeszcze 10 metrow nad bramka?
Kolano wyciaga sie w rozbiegu przynjamniej 2 kroki trzeba zrobic by staranowac przeciwnika. Z miejsca to nic nie daje.
Ostatnio edytowane przez regan : 18.03.2017 o godz. 22:56.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
abcabc
Senior Member
 
 
Od: 02.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 18.03.2017, 22:57
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Masakryczny stek bzdur szczególnie przy Głowackim jak zawala 1 bramke (kiedy byli inni zawodnicy do przepychania-Cywka Sadlok) oraz przy drugiej kiedy głównie zawalił Gonzalez, a Głowa już tylko próbował uratować sytuację. Do tego stek bzdur z Videmontem, który zagrał po raz kolejny beznadziejnie tylko nie 10 min a cały mecz...

• Znowu roztropek od futbolu podwórkowego. I od Videmonta, którego nie może znieść (zapewne kark, który tylko karki lubi).

• Oczywiście, że Gonzalez zawalił i potem bierny Głowacki.

• To jest zabawne. Wg roztropka od przepychania są Sadlok i Cywka, ale nie Głowacki. A dlaczego Głowacki jest wyłączony z tego obowiązku? On ma sobie oglądać widowisko? Głupota niebywała.
Może też jest zwolniony od trzymania linii spalonego?
Cywka akurat robił, co miał robić. Sadlok się odsunął, choć już był tam gdzie trzeba. A Głowacki puścił swojego zawodnika, tego który strzelił faulem bramkę.

Tak więc dyletantyzm tego gościa jest kompromitujący. Ale ignorant sam tego nie zauważy. Tak jak poprzednio jego bełkot o szczęściu przy wrzutce "bo patrzył na piłkę".
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:08.