Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVI KOLEJKA] WISŁA Kraków - Wisła Płock, 17 marca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9775)

WISŁAZWE 16.03.2017 22:32

[XXVI KOLEJKA] WISŁA Kraków - Wisła Płock, 17 marca, godz. 20:30
 

Emocje po ligowym klasyku jeszcze nie opadły a my już zajmujemy się kolejnym ligowym spotkaniem. Tym razem na tapecie mecz Wisła Kraków - Wisła Płock. Spotkanie dwóch Wiseł zaplanowano na piątkowy wieczór. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 20:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Głównym rozjemcą piątkowej potyczki będzie Jarosław Przybył, który w tym sezonie już trzykrotnie prowadził mecze z udziałem Wisły Kraków.

Lech Poznań -Wisła Kraków 1:1
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 6:2
Wisła Kraków - Arka Gdynia 5:1

W pierwszym meczu obu drużyn, górą była Wisła ta krakowska, która decydującą bramkę zdobyła w doliczonym czasie gry. Jej autorem był Patryk Małecki, który uciszył trybuny płockiego stadionu a ucieszył grupę sympatyków Białej Gwiazdy, którzy tego dnia wspierali Wiślaków.

Większe emocje jednak będą na stadionie Białej Gwiazdy, nie ma, co czekać na ostatnią chwilę z biletami czy zastanawiać się czy warto w piątkowy wieczór odwiedzić Reymonta 22, aby swoim dopingiem wesprzeć piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty. Kibice są głównym sponsorem naszego klubu, niech każdy o tym pamięta właśnie w takich chwilach jak ta, kiedy wciąż walczymy o górną ósemkę!

Tyle tytułem wstępu. Czas na przedmeczową analizę i garść informacji z obozu naszych rywali jak i naszego.

Zapraszam do lektury i zabrania głosu w dyskusji. Tradycyjnie już za grafikę odpowiada W.S a statystyki meczowe jonaf. Wszelkiego rodzaju spostrzeżenia, uwagi mile widziane.

Na sam początek zapoznamy się z historią spotkań obu zespołów. Większość kibiców Wisły Kraków na samą myśl o Wiśle Płock przytacza pamiętny mecz z imienniczką zakończony remisem 4:4 lub ostatni wygrany w dramatycznych okolicznościach po bramce Patryka Małeckiego w doliczonym czasie gry.






Wieści z Płocka.

Wisła Płock w tym sezonie wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez ostatnie lata zespół na dobre zadomowił się w I lidze, gdzie z różnym skutkiem próbował wrócić do Ekstraklasy. Udało się to dopiero teraz. Jak na beniaminka przystało Nafciarze potrafią napsuć krwi zespołom wyżej notowanym. W trwających rozgrywkach Płocczanie mają na rozkładzie m.in. Jagiellonie Białystok, Lechię Gdańsk czy Zagłębie Lubin.

Wisła to zdecydowanie zespół własnego boiska, ze wszystkich zgromadzonych do tej pory oczek (32) aż 21 udało im się uzbierać na własnym boisku. Dużo gorzej wiedzie się im na wyjazdach. Ostatnia wygrana miała miejsce w grudniu, kiedy to pokonali w Białymstoku - Jagiellonie 2:1. Od tego czasu podopieczni Marcina Kaczmarka poza Płockiem zdobyli raptem jedno oczko. Ciężko jednak z góry zakładać, że w starciu dwóch Wiseł górą będzie ta krakowska. Każda passa się kiedyś kończy, ale mam nadzieję, że nie skończy się w najbliższy piątek.

Cel na ten sezon dla Nafciarzy jest jasno określony - utrzymanie, jak to zrobią i czy w ogóle to czas pokaże i boisko zweryfikuje. Teraz jednak patrząc na tabelę nie ma realnych przesłanek ku temu, żeby Wisła musiała się martwić o utrzymanie, wciąż ma szansę na awans do górnej ósemki, bo różnice w tabeli są naprawdę minimalne.

Do zajmującej obecnie siódmą lokatę Białej Gwiazdy - tracą zaledwie dwa punkty. Można, więc stwierdzić, że dla obu ekip ten mecz może być szansą albo na wskoczenie do ósemki (Płock) albo zwiększenie przewagi nad goniącymi rywalami (Kraków).

Piłkarze Wisły Płock pod lupą TWSD.

Czas na przedstawienie kilku zawodników naszych najbliższych rywali.

Seweryn Kiełpin - zdecydowanie numer jeden w bramce naszych rywali, jako jedyny z kadry zagrał we wszystkich spotkaniach zaliczając komplet minut. W siedmiu spotkaniach Kiełpin zachował czyste konto. Dwukrotnie został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Tomislav Bożić - podstawowy obrońca Płocczan, w tym sezonie raz wpisał się na listę strzelców. Oprócz bramki ma na swoim koncie również trzy żółte kartki.

Giorgi Merebaszwili - pomoc należy do niego. Bardzo dobrze ofensywnie usposobiony piłkarz. Odpowiedni przegląd pola, pewność siebie sprawiła, że Gruzin od samego początku stał się ważnym ogniwem swojej nowej drużyny. W dotychczasowych meczach Giorgi zdobył sześć bramek i dorzucił do tego cztery asysty, co czyni go najbardziej wartościowym piłkarzem Nafciarzy. Trzeba będzie zwrócić na niego szczególną uwagę, ale to już zadanie dla naszych obrońców.

Dominik Furman - ten transfer zszokował wszystkich. Były zawodnik Legii Warszawa w letnim okienku transferowym został piłkarzem Wisły. Na początku był zdecydowanie numerem jeden w drugiej linii, kreatywny, umiejący rozrzucić piłki, czy dojrzeć partnerów w dogodnych sytuacjach, teraz trochę spuścił z tonu. Na swoim koncie ma trzy bramki oraz cztery asysty. Od piłkarza tej klasy, sztab szkoleniowy oraz kibice wymagają znaczenie więcej.

Jose Kante- w końcu się przebudził. Były napastnik Górnika Zabrze w Płocku odzyskał formę i za zaufanie, jakim obdarzył go trener Kaczmarek, napastnik mający hiszpańskiego obywatelstwo odpłaca się bramkami. W trwających rozgrywkach ma ich już na koncie siedem, co czyni go najlepszy strzelcem zespołu z Płocka.

Oczywiście to nie koniec nazwisk, na które należy zwrócić uwagę przed piątkowym meczem. Nie należy zapominać o ofensywnie grającym obrońcy Wisły - Patryku Szymińskim, który w tym sezonie ma na koncie trzy bramki. Daleko do swojej formy jest Siergiej Kriwiec, który nie może się odnaleźć w nowym klubie, również próżno szukać formy u Arkadiusza Recy, który był gwiazdą zespołu, gdy ten grał na zapleczu Ekstraklasy.




Porażka w klasyku.

Wisła Kraków nie będzie miło wspominać wycieczki do Warszawy na ligowe spotkanie z Legią. Biała Gwiazda nie zdobyła bramki i do Krakowa podopieczni Kiko Rarmireza wrócili bez punktów. Piłkarski świat, bardziej niż na postawie Wisły w tym meczu skupił się na pajacowaniu nadwornego klauna ze stolicy Miroslava Radovicia, który w chamski sposób, wymusił najpierw rzut wolny a później domagał się usunięcia z boiska Ivana Gonzaleza, jak pokazały powtórki upadek Radovicia, nie był do końca spowodowany interwencją środkowego obrońcy Wisły Kraków.

Wisła Kraków złożyła w tej sprawie protest domagając się anulowania żółtej kartki swojemu obrońcy. W najbliższych dniach zbierze się Komisja Ligi, która rozstrzygnie czy rację miał pajac Radović czy jednak powtórki TV.

W środowy wieczór ukazała się informacja, że kartka Ivana Gonzaleza została anulowana i nie będzie liczona do rejestru napomnień.



Kiko, Kiko we have a problem!

Ten mecz uwidocznił duży problem Wisły Kraków. Mianowicie, w Warszawie Kiko Ramirez nie mógł skorzystać z usług Pawła Brożka i Zdenka Ondraska, którzy nabawili się kontuzji. Zmuszony był do wystawienia w pierwszym składzie Mateusza Zachary, który stanął przed szansą udowodnienia swojej przydatności do drużyny i być może wywalczenia sobie miejsca w składzie Białej Gwiazdy. Niestety, ale były zawodnik Górnika zawiódł na całej linii i był praktycznie bezużyteczny. Tym samym rozwiał on wątpliwości kibiców, czemu przez większość czasu siedzi na ławce rezerwowych.

Niedzielne spotkanie pokazało, że mamy dość duży problem, kiedy nie ma ani Brożka ani Ondraska. Obaj napastnicy mają jedną wspólną cechę, są silni, umieją grać tyłem do bramki, potrafią zastawić piłkę i zrobić miejsce dla partnerów z drużyny - tego chyba właśnie brakuje Zacharze, który być może sprawdziłby się w roli bocznego pomocnika, lub grając za napastnikiem. Jednak te pozycje w naszym zespole są dość mocno obsadzone.

Wymuszone zmiany w składzie.

Już dziś wiemy, że w piątkowy wieczór szkoleniowiec Białej Gwiazdy będzie musiał dokonać roszad w składzie. Patryk Małecki, który w Warszawie zobaczył żółtą kartkę będzie zmuszony pauzować a na jego miejsce najprawdopodobniej wskoczy francuski pomocnik Hugo Videmont, który dostanie w końcu swoją szansę od pierwszej minuty.
Wydaje się również, że w pierwszym składzie wybiegnie Paweł Brożek a nie Mateusz Zachara.




Kolumbijczycy w końcu w Krakowie!

Długo wyczekiwane przybycie Evera Valencii oraz Cristian Echavarría w końcu stało się faktem. Po zdobyciu wiz i pozwoleń na pracę wspomniana dwójka, stawiła się we wtorek w Grodzie Kraka. Ich prezentacja odbędzie się w poniedziałek w pawilonie medialnym a transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi WISŁA.TV

Warto zauważyć i przekazać kibicom informacje, że obaj zawodnicy zostali do Wisły wypożyczeni do końca 2017 roku a nie jak wcześniej informowały media do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że z obu graczy sztab szkoleniowy oraz kibice będą mieli pociechę.



Uwaga na kartki!



Po ostatnim meczu grono kartkowiczów zmniejszyło się o jedno nazwisko. Nadal jednak jest to pokaźna grupa piłkarzy, którzy są ważnymi ogniwami w naszej układance. Poniższa grafika przybliży wam, kto w najbliższych spotkaniach musi uważać na żółte kartki.





Ciekawostka.

Gdy Wisła Płock jedyny raz wygrała w lidze w Krakowie (2001), gola dla niej strzelił Radosław Sobolewski. W barwach krakowskiej Wisły grali wtedy Brożek i Głowacki.


Zapraszam do dyskusji!

kalafior1993 16.03.2017 22:41

z opóźnieniem ale jest i meczowy :D Czuje że będzie brakowało Małeckiego, dobrze że Brożek się wyleczył i mam nadzieje że zagra bo Zachara nie nadaje się do gry w Wiśle jest za słaby. Łatwo nie będzie ale liczę na zwycięstwo 3:1 Brożekx2 Boguski

mitmichael 16.03.2017 22:43

Gramy u siebie, wiadomo jak z forma u siebie tak wiec jutro tylko 3 punkty, wszystko inne to bedzie porazka na całej linii. Brozek musi zagrac, Zachara swoja szanse przerypał.

Karherop 16.03.2017 22:50

Ciekawe co pokaze Videmont grajac od poczatku. Moze byc niezle, głównie dlatego ze przeciwnik go nie rozpracuje.

Inny wynik niż zwyciestwo jest niemożliwy i niedopuszczalny. Konsekwentna i uwazna gra na wlasnym stadionie musi nam dac przekonujace zwyciestwo

regan 16.03.2017 22:57

Krotka pilka. Brozek gra?

piotek 16.03.2017 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1466754)
Krotka pilka. Brozek gra?

Tak, jest juz zdrowy

wierny 16.03.2017 23:11

Pomylone grafiki przy strzelonych golach i asystach

domin_czyzyny 16.03.2017 23:13

Co się stało Ondraskovi ? Po ostatnim odbrym meczu na jesieni chyba też miał kontuzje...

azkaz 16.03.2017 23:51

Proszę nie skracać Petrochemii do miana Wisły, bo Wisła jest tylko jedna i jest to oczywiście nasza Wisła. To tak jak z Realem, Real to Madryt a te wszystkie Betisy, Sociedady itd to wiadomo... ;)

Czuję wygraną max 1 bramką z racji braku Małego i napastnika.

regan 16.03.2017 23:57

Jutro szansa dla Videmonta... zobaczymy czy sie przyda. Jak bedzie dobry wynik do przerwy to Kiko powinien dac ograc sie Stilicowi.

Jutro będą kibice Chujnika... beda strasznie napakowani... juz dzis cale teatralne i skarpa pija ze szczescia... takze bedzie ciekawie :)

rasel1906 17.03.2017 00:07

Kolumbijczykow jeszcze nie bedzie pewnie w kadrze?

WISŁAZWE 17.03.2017 00:16

Wybaczcie błędy merytoryczne. Temat zrobiony na szybko i nie do końca dane zostały zweryfikowane przed oddaniem szerszej publiczności.

Na spotkanie z Amica wszystko będzie gotowe wcześniej!

Wojtas 17.03.2017 03:12

Wisła Plock.........taaa.....Petrochemia,Petro,Orlen ...cos jeszcze ,,,,/ Wisła jest tylko jedna i tylko w Krakowie.

Dobrze ze Paweł zagra,...ufff...to ebdzie wazany mecz i musimy go wygrać.

St Yabol 17.03.2017 06:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1466761)
Kolumbijczykow jeszcze nie bedzie pewnie w kadrze?

Dopiero w poniedziałek mają zostać zaprezentowani, więc nie ma na to szans.

Blaszczu16 17.03.2017 08:22

Tylko zwycięstwo!

Ogryzek 17.03.2017 08:34

Płock złapał formę ostatnio i łatwo nie będzie. Trzeba liczyć na naszą dobrą obronę i powrót Pawła.

Nowicjusz 17.03.2017 08:57

W szeregach gości pod znakiem zapytania stoją z kolei występy Arkadiusza Recy i Jose Kante.
Nieobecność tego drugiego może nam wyjść na dobre
http://www.goal.pl/luba//global/stro....php?id=345528

szczepans21 17.03.2017 09:16

Wiadomo ile biletów poszło>?

silver03 17.03.2017 11:09

Nie zdziwię się jak od pierwszych minut zagra Zachara na skrzydle zamiast Videmonta.

Dariook 17.03.2017 11:12

Wisła jest tylko jedna !

szym_ek 17.03.2017 12:56

Nooo to teraz zobaczymy jak zagramy bez najważniejszego zawodnika jakim ostatnio jest bez wątpienia Małecki. Dzisiejszy mecz pokaże czy mamy kogoś w kadrze kto weźmie na siebie ciężar gry gdyby (tfu, tfu) nie szło.
ale tak czy siak optymistycznie .. 2:0 I jedziemy dalej

Arkadiusz.Czerepach 17.03.2017 14:02

można wyedytować fragment o kartce dla Gonazlesa , już znamy werdykt komisji ligi

azkaz 17.03.2017 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1466778)
Nie zdziwię się jak od pierwszych minut zagra Zachara na skrzydle zamiast Videmonta.

Raczej Vid a Brozek środek i awaryjnie Zachara na miejsce Videmonta gdyby mu strasznie słabo szło.

ABGwislakABG 17.03.2017 16:00

Silver03 ma sporo racji.

Przecież Kiko musi jakąś taktykę do chvja niepodobną zrobić.

Zachara na prawym skrzydle, Boguski na ofensywnym pomocniku. Pierwszy raz RB9 na środku? Niestety nie.

Voldemort? Za piękne, by było prawdziwe. Ale z drugiej strony przecież Małecki wypadł, kto inny?

A na ławce nasze kolumbijskie wonderkidy.

El'kabat 17.03.2017 16:38

Robimy swoje, 3-1 i niech wracają do rafinerii.
Oby bez kartek na amike.


voldemort jest naturalnym zmiennikiem Małego, więc jak tylko się dobrze prezentuje na co dzień to powinien zagrać.

ashkeczup 17.03.2017 16:57

Dla Videmonta wszystko ułożyło się perfekcyjnie. Po bardzo słabym występie Patryka na legii może się dobrze pokazać. Wierzę w niego( uprzedzam pytania lucjusza-wierze, znaczy, że nie mam dowodów, że dobrze zagra)

South 17.03.2017 17:29

https://www.youtube.com/watch?v=LDoBhM9WkKM Petarowi życze dziś takiej bramki,a nam takiego wyniku.

Wszyscy na mecz !

ashkeczup 17.03.2017 22:10

Długo na tym forum wyczekiwana próba gry po krakowsku. Głowa i Ivan praktycznie bez prób długich piłek. Dwa razy więcej podań niż Płock... Chcieliście? To macie ;)\

EDIT:
cofam to

brylant17 17.03.2017 22:27

Niektórzy powinni dać sobie spokój z komentowaniem:

"Gonzalez uj i szmaciarz bo dostał 4 żółtą kartkę" aha...
"Stilić do rezerw bo uja gra" strzela gola na 2:2....

Trochę nerwowo,ale ważne są 3 pkt!! Jazda Jazda Jazda!

Prezydentowa 17.03.2017 22:27

Odszczekuję, com powiedziała po przeprowadzonych przez Kiko zmianach. A powiedziałam "E, nic już z tego nie będzie".

Piękne, zasłużone zwycięstwo! :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl