The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
_al3x
Senior Member
 
Od: 03.2003
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75241
Stary 02.09.2016, 07:38
Stilić ląduje pod Wawelem.

http://polski-sport.pl/koniec-transf...owrotu-polski/
Pieniądze są w sieci tylko trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć!!!
Odpowiedz cytując
Rustin
Senior Member
 
 
Od: 07.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75242
Stary 02.09.2016, 07:46
_al3x napisał(a):Wyświetl post
Stilić ląduje pod Wawelem.

http://polski-sport.pl/koniec-transf...owrotu-polski/
Pod Wawelem to co najwyżej prezydent może wylądować. Jakiś tam Stilić nie dostanie pozwolenia, nawet jeśli miałby swoją prywatną "maszynę".
Tak już całkiem poważnie, dajcie sobie spokój, po pierwsze z mitem o powrocie Stilicia, po drugie z cytowaniem portali stworzonych przez osobników przed mutacją głosu.
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75243
Stary 02.09.2016, 08:48
W ramach uzupełnienia dyskusji:

Cytat:
Odpowiadając na liczne pytania Kibiców i Przedstawicieli Mediów dotyczące polityki transferowej Wisły Kraków, przedstawiamy aktualną sytuację w tym zakresie.


Okno transferowe w Ekstraklasie zostało zamknięte, a do Wisły Kraków w ostatnim czasie nie dołączył żaden zawodnik. Spowodowane jest to faktem, iż w aktualnej sytuacji jakiekolwiek transfery do klubu uzależnione były od tego, czy uda się sfinalizować transakcję transferu gotówkowego z klubu - a zatem „sprzedać” któregoś z obecnych piłkarzy Białej Gwiazdy. Rozmowy dotyczące sprzedaży graczy były prowadzone. Zaledwie kilka dni działalności w nowej strukturze właścicielskiej i nowego Zarządu sprawiło, iż czas na sfinalizowanie tego typu negocjacji nie okazał się wystarczający.

Odpowiedzialne decyzje

Czy zatem o transferach do Wisły Kraków w najbliższych dniach, tygodniach należy bezwzględnie zapomnieć? Niekoniecznie. Okno transferowe nie jest bowiem zamknięte we wszystkich krajach, w tym krajach europejskich, co pozostawia furtkę do ewentualnego sfinalizowania sprzedaży zawodników z aktualnej kadry pierwszej drużyny. Otwierałoby to możliwości, aby pozyskać do klubu tak zwanych „wolnych” graczy, czyli tych pozostających bez ważnego kontraktu z innym klubem.

Wisła Kraków SA
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75244
Stary 02.09.2016, 08:53
W sumie to oświadczenie nie mówi nic, czego byśmy nie wiedzieli. Bardzo ogólnikowo. Bez konkretów. Tak wiem transfery lubią ciszę
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Dogville

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75245
Stary 02.09.2016, 09:13
Takie pytanie mam tylko, z czego Wy chcecie te trannsfery przeprowadzac ? Z jakich pieniedzy chcecie oplacac kontrakty ?
Sytuacja finansowa jest bardzo zla i priorytetem jest zniwelowanie dlugow a nie sprowadzanie nowych pilkarzy.

nawet jesli przyjdzie jakis sponsor to wpierw sie powinno splacic dlugi.

Brak transferow moze spowodowac ze ktos moze jednak wskoczy z mlodych do pierwszego skladu. Ktos kogo sprzedamy z duzym zyskiem.

Skoro zydzi umieli spieniezyc Kapustke a nasz Porebski ponoc go talentem zjada, to moze to jest czas zeby wpuscic kilku golowasow i dac im pograc.

Mysle ze przez najblizsze 2-3 okienka nie sprowadzimy nikogo z pierwszych stron gazet. Jakies mojto-podobne uzupelnienia skladu, latanie dziur na unikniecie spadku.

Jak sie uda splacic dlugi i unormowac sytuacje to wtedy przejdzie czas na logiczne transfery.

Kto wie, moze te 2-3 okienka bez Stiliciow itp spowoduja ze w lecie 2018 opchniemy jakiegos Kuczaka, Porebskiego czy innego za ciezki hajs do Anglii.

W tym roku juz nikt nie przyjdzie, co najwyzej odejdzie. To samo w lecie 2017 i nastepnej zimie.

Im wczesniej to sobie przyswoicie tym mnie zawodow was spotka.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75246
Stary 02.09.2016, 09:15
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Zwalniamy magazyniera...jakie transfery?
Dla mnie można ten temat zamknąć w cholerę na dłuższy czas, wyjdzie na to samo.
W sumie z tym magazynierem to dobrze. Znam ludzi, którzy z chęcią wzieli by tę robotę za 1,7 tyś...i są z Wisłą związani całe życie
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75247
Stary 02.09.2016, 09:23
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Takie pytanie mam tylko, z czego Wy chcecie te trannsfery przeprowadzac ? Z jakich pieniedzy chcecie oplacac kontrakty ?
Sytuacja finansowa jest bardzo zla i priorytetem jest zniwelowanie dlugow a nie sprowadzanie nowych pilkarzy.

nawet jesli przyjdzie jakis sponsor to wpierw sie powinno splacic dlugi.

Brak transferow moze spowodowac ze ktos moze jednak wskoczy z mlodych do pierwszego skladu. Ktos kogo sprzedamy z duzym zyskiem.

Skoro zydzi umieli spieniezyc Kapustke a nasz Porebski ponoc go talentem zjada, to moze to jest czas zeby wpuscic kilku golowasow i dac im pograc.

Mysle ze przez najblizsze 2-3 okienka nie sprowadzimy nikogo z pierwszych stron gazet. Jakies mojto-podobne uzupelnienia skladu, latanie dziur na unikniecie spadku.

Jak sie uda splacic dlugi i unormowac sytuacje to wtedy przejdzie czas na logiczne transfery.

Kto wie, moze te 2-3 okienka bez Stiliciow itp spowoduja ze w lecie 2018 opchniemy jakiegos Kuczaka, Porebskiego czy innego za ciezki hajs do Anglii.

W tym roku juz nikt nie przyjdzie, co najwyzej odejdzie. To samo w lecie 2017 i nastepnej zimie.

Im wczesniej to sobie przyswoicie tym mnie zawodow was spotka.
To że nie będzie transferów z górnej półki to jest logiczne. Tylko można napisać wprost: nie oczekujcie niczego - nie mamy pieniędzy, czekamy lub prowadzimy rozmowy ze sponsorami - tak żeby nie odkrywać kart do końca. Zbyt długi okres czasu mieliśmy mydlone oczy przez różnych złotoustych.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75248
Stary 02.09.2016, 09:26
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Takie pytanie mam tylko, z czego Wy chcecie te trannsfery przeprowadzac ? Z jakich pieniedzy chcecie oplacac kontrakty ?
Sytuacja finansowa jest bardzo zla i priorytetem jest zniwelowanie dlugow a nie sprowadzanie nowych pilkarzy.

nawet jesli przyjdzie jakis sponsor to wpierw sie powinno splacic dlugi.

Brak transferow moze spowodowac ze ktos moze jednak wskoczy z mlodych do pierwszego skladu. Ktos kogo sprzedamy z duzym zyskiem.

Skoro zydzi umieli spieniezyc Kapustke a nasz Porebski ponoc go talentem zjada, to moze to jest czas zeby wpuscic kilku golowasow i dac im pograc.

Mysle ze przez najblizsze 2-3 okienka nie sprowadzimy nikogo z pierwszych stron gazet. Jakies mojto-podobne uzupelnienia skladu, latanie dziur na unikniecie spadku.

Jak sie uda splacic dlugi i unormowac sytuacje to wtedy przejdzie czas na logiczne transfery.

Kto wie, moze te 2-3 okienka bez Stiliciow itp spowoduja ze w lecie 2018 opchniemy jakiegos Kuczaka, Porebskiego czy innego za ciezki hajs do Anglii.

W tym roku juz nikt nie przyjdzie, co najwyzej odejdzie. To samo w lecie 2017 i nastepnej zimie.

Im wczesniej to sobie przyswoicie tym mnie zawodow was spotka.
Widziałeś jak cię słuchają w klubie - mówiłeś, że pozbyłbyś się Broniszewskiego i bach - nie ma go - SZACUN
Co do transferów - oczywiście gotówkowych nie będzie i tyle, co najwyżej zakontraktują chłopaków bez zatrudnienia, i robiąc to z głową można znaleźć ciekawych grajków.
A odnosząc się do tego powyżej - biorąc pod uwagę, że nie mamy oprócz Małeckiego żadnego skrzydłowego, aż prosi się rzucić na tę pozycję jakiegoś młodego - z tego właśnie może być w przyszłości chleb....
Pozdrawiam
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75249
Stary 02.09.2016, 09:37
ależ mówi.
Mówi o tym ze aktualne władze nie potrafią nawet przeprowadzić transferu z klubu, co daje do myślenia nt. tego czy to są odpowiednie osoby na odpowiednim stanowisku

Gasimy światło w ch....

czemu nikogo nie wypozyczylismy np ?
p.s. ciezko bedzie kogoś sprzedac do Słowacji czy Bułgarii czy gdzieś gdzie okienko jest otwarte i jest to 3 świat. No chyba ze arabusów ktoś upoluje, ale pamiętać należy ze pilkarz sam sie nie sprzeda. Musi byc ktos kto go sprzeda, a tym ktosiem nie powinna byc osoba z ulicy bo ona nawet nie wie do kogo trzeba uderzyć by sprzedać.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75250
Stary 02.09.2016, 09:46
Z jednej strony trzeba przyznać, że mieli mało czasu, żeby ogarnąć sprawy transferowe. Wydaje mi się jednak trochę niesprawidiwe, żeby już masakrować ich za transfery niedokonane... zbyt dużo tego spadło jednocześnie.

Druga strona medalu jest jednak taka, ze zaczęły się kolejne eliminacje i już wiemy, że Mąka sporo straci na wartosci. Rysiek - zobaczymy. Tak czy inaczej na tej płaszczyźnie również sytuacja nie wygląda ciekawie. Zobaczymy czy potwierdzą się plotki na temat Wdowca...
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member
 
 
Od: 11.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75251
Stary 02.09.2016, 09:47
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Takie pytanie mam tylko, z czego Wy chcecie te trannsfery przeprowadzac ? Z jakich pieniedzy chcecie oplacac kontrakty ?
Sytuacja finansowa jest bardzo zla i priorytetem jest zniwelowanie dlugow a nie sprowadzanie nowych pilkarzy.

nawet jesli przyjdzie jakis sponsor to wpierw sie powinno splacic dlugi.

Brak transferow moze spowodowac ze ktos moze jednak wskoczy z mlodych do pierwszego skladu. Ktos kogo sprzedamy z duzym zyskiem.

Skoro zydzi umieli spieniezyc Kapustke a nasz Porebski ponoc go talentem zjada, to moze to jest czas zeby wpuscic kilku golowasow i dac im pograc.

Mysle ze przez najblizsze 2-3 okienka nie sprowadzimy nikogo z pierwszych stron gazet. Jakies mojto-podobne uzupelnienia skladu, latanie dziur na unikniecie spadku.

Jak sie uda splacic dlugi i unormowac sytuacje to wtedy przejdzie czas na logiczne transfery.

Kto wie, moze te 2-3 okienka bez Stiliciow itp spowoduja ze w lecie 2018 opchniemy jakiegos Kuczaka, Porebskiego czy innego za ciezki hajs do Anglii.

W tym roku juz nikt nie przyjdzie, co najwyzej odejdzie. To samo w lecie 2017 i nastepnej zimie.

Im wczesniej to sobie przyswoicie tym mnie zawodow was spotka.
Masz dużo racji, ale długi w dużych spółkach się roluje, a nie spłaca na raz. Inaczej zadusisz spółkę. Oby z nami nie było podobnie. Można było poszukać oszczędności rozwiązujac kontrakty z kilkoma bezużytecznymi zawodnikami pierwszej drużyny, a w ich miejsce wziąć najzdolniejszą młodzież i ze dwa ciekawe wypożyczenia. Ale tego nie zrobiono i nikt tego już nie zrobi. Będziemy grać Cywką, Mójtą i Pietrzakiem.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75252
Stary 02.09.2016, 10:03
Dokładnie, chodzi o pewien ruch. O świeżą krew. Zawodników, którzy niekoniecznie mają w głowie balast 6 porażek z rzędu i burdelu organizacyjnego, którzy mogą dać bodziec i pociągnąć resztę. To nie musi być nikt wybitny, ale np. głodny gry, z dobrym charakterem itp. Nie sądze, aby to były aż takie koszty kontraktowe.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75253
Stary 02.09.2016, 10:26
co do młodzieży.
Pytanie jest jedno : chcemy spaść czy nie? Albo nie, bo ono za słabe. Czy możemy sobie pozwolić na to by spaść do ligi nizej na np.1,2 sezony czy taki spadek jednak zrobi z nas takie Gks Katowice?
Jeśli mozemy sobie pozwolic bo za rok bedzie lepszy budżet, sponsorzy itd i nawet w przypadku relagacji bedziemy mieli kase na to by wrócić na najwyzszy szczebel rozgrywek, to dawanie szansy młodym nieopierzony jest jak najbardziej pożadane.
Ale jeśli taki spadek nas dojebie, to nie dziwie się trenerom ze nie stawiają na młodzież.
Pojawia sie kolejne pytanie : Trener ma za zadanie sie utrzymac czy za zadanie ma ogrywać młodzież niezależnie od konsekwencji ? Oczywiscie chciałbym by za zadanie miał utrzymać sie równocześnie ogrywając młodzież, ale wtedy będąc na miejscu trenera krzyknął bym pensje 2x wiekszą.
I jeśli trener otrzymuje za zadanie utrzymać sie, to bedzie to probował robic z doswiadczonymi pilkarzami a nie juniorami.
tak mnie sie wydaje
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75254
Stary 02.09.2016, 10:37
Jak spadniemy to jesteśmy zaorani jak GKS Katowice, znacznie trudniej jest do ekstraklasy awansować niż z niej spaść.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75255
Stary 02.09.2016, 11:03
Jakbyśmy mieli jakiś młodych zawodników zdatnych do gry Ekstraklasie to już dawno szaleli by na skrzydłach, w środku pomocy czy gdziekolwiek. Tymczasem jak jest każdy widzi. Każdy wychowanek na sensownym poziomie został wykorzystany i ta lista składa się chyba z dwóch nazwisk: Uryga, Bartosz. I tak nie najgorzej.
Ostatnio edytowane przez Arked : 02.09.2016 o godz. 11:08.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
jonaf
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75256
Stary 02.09.2016, 11:16
Barti napisał(a):Wyświetl post
To że nie będzie transferów z górnej półki to jest logiczne. Tylko można napisać wprost: nie oczekujcie niczego - nie mamy pieniędzy, czekamy lub prowadzimy rozmowy ze sponsorami - tak żeby nie odkrywać kart do końca. Zbyt długi okres czasu mieliśmy mydlone oczy przez różnych złotoustych.
Przepraszam bardzo - Czy Ty tak na serio? "można napisać wprost , że nie mamy pieniędzy" ....

GDZIE i KIEDY nowy zarząd Wisły powiedział, że ma pieniądze? Mylisz to, ze przyszedł jakis burak i naobiecywał 5 transferów z obecnym faktem.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75257
Stary 02.09.2016, 11:20
Arked napisał(a):Wyświetl post
Jakbyśmy mieli jakiś młodych zawodników zdatnych do gry Ekstraklasie to już dawno szaleli by na skrzydłach, w środku pomocy czy gdziekolwiek. Tymczasem jak jest każdy widzi. Każdy wychowanek na sensownym poziomie został wykorzystany i ta lista składa się chyba z dwóch nazwisk: Uryga, Bartosz. I tak nie najgorzej.
nieprawda.
Bartosz nie był okreslany jako zawodnik ktory wejdzie z marszu do 1 składu. Ba, był określany jako uzupełnienie. O wiele wieksze nadzieje były przy innych graczach, ale to Bartosz zaskoczył wszystkich łacznie z trenerami.
pisze bo wiem jaka miał opinie przed debiutem.
A Alan - nie okłamujmy sie, grał bo mial...warunki.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75258
Stary 02.09.2016, 11:53
To gdzie są ci pozostali? To oni tak wymiatali w rezerwach?
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75259
Stary 02.09.2016, 12:01
Arked napisał(a):Wyświetl post
Jakbyśmy mieli jakiś młodych zawodników zdatnych do gry Ekstraklasie to już dawno szaleli by na skrzydłach, w środku pomocy czy gdziekolwiek. Tymczasem jak jest każdy widzi. Każdy wychowanek na sensownym poziomie został wykorzystany i ta lista składa się chyba z dwóch nazwisk: Uryga, Bartosz. I tak nie najgorzej.
Nie wiem czy jeden młody skrzydłowy, który zacząłby grać regularnie nie byłby w stanie wykorzystać swojej szansy, a umówmy się na prawym skrzydle Boguskiego mimo ustawiania go tam nagminnie nie ma podczas meczu. Boguski zaczyna operować bliżej środka boiska i na prawym powstaje dziura hiperwielka, bo sam Bartosz ani sam Jović nie będą ganiać tam i z powrotem i jednocześnie posyłać fajne dośrodkowania, szybkie szarże i jednocześnie walczyć z dwoma przeciwnikami w obronie.....

Może ustawienie na prawej stronie pary Jović - Bartosz dałoby nam zdecydowanie więcej niż ustawienie z Boguskim.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75260
Stary 02.09.2016, 12:42
jonaf napisał(a):Wyświetl post
Przepraszam bardzo - Czy Ty tak na serio? "można napisać wprost , że nie mamy pieniędzy" ....

GDZIE i KIEDY nowy zarząd Wisły powiedział, że ma pieniądze? Mylisz to, ze przyszedł jakis burak i naobiecywał 5 transferów z obecnym faktem.
Czytaj całe zdanie bez wyrywania z kontekstu. Nie mamy pieniędzy i nie będzie transferów. Tak napisałem. Owszem, zostało powiedziane że sytuacja finansowa jest zła ale w drugiej części oświadczenia sugerują, że jest wielu graczy z kartą na ręce pomimo zamkniętego okienka, co u niektórych podsyca niepotrzebne nadzieje. Wolę jasny komunikat - brak pieniędzy i nie oczekujcie niczego. Wolę miło się rozczarować jak ktoś przyjdzie niż kolejne zapewnienia bez pokrycia. Proste.
Odpowiedz cytując
suikoden
Banita
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75261
Stary 02.09.2016, 12:49
Czasami musimy przeczekać pewne sprawy i wspierać klub
Odpowiedz cytując
suikoden
Banita
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75262
Stary 02.09.2016, 12:58
Ja ciągle uważam, że Bartosz powinien grać na prawej pomocy tak jak kiedyś Błaszczykowskiego z obrony przesunięta do pomocy tak teraz trzeba to zrobić z Bartoszem a Boguskiego ustawić za napastnikiem na próbe
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75263
Stary 02.09.2016, 13:05
czaro napisał(a):Wyświetl post
Masz dużo racji, ale długi w dużych spółkach się roluje, a nie spłaca na raz. Inaczej zadusisz spółkę.
Tyle że my jesteśmy już zaduszeni. Założeniua budżetowe do konca rundy, przedstawione komisji licencyjnej, oparte były na sprzedaży 2-ch zawodników.

Sachs:
Cytat:
Przedstawiciel i właściciel klubu nie odpowiedzieli w żaden zaskakujący sposób, bo tak mówią wszyscy w podobnych sytuacjach. Trochę obniżymy koszty, podpiszemy nowe kontrakty sponsorskie, sprzedamy kilku piłkarzy. W takich sytuacjach komisja daje pewien kredyt wiarygodności klubom, ale jako, że Wisła już w tej chwili ma nałożony nadzór finansowy, będziemy wykonywać go bardziej aktywnie, czyli będziemy częściej i dokładniej przyglądać się temu, jak zadłużenie klubu się kształtuje. Sprzedaż zawodników, aby zasypać dziurę powstałą po zakończeniu współpracy sponsoringowej z Tele-Foniką, powinna wydarzyć się do końca sierpnia, więc to będzie pierwszy test.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member
 
 
Od: 11.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75264
Stary 02.09.2016, 14:49
suikoden napisał(a):Wyświetl post
Ja ciągle uważam, że Bartosz powinien grać na prawej pomocy tak jak kiedyś Błaszczykowskiego z obrony przesunięta do pomocy tak teraz trzeba to zrobić z Bartoszem a Boguskiego ustawić za napastnikiem na próbe
Z tym Bartoszem mogliby spróbować, ale z drugiej strony on ma jakąś wrzutkę? Umie podać? Bo strzelić nie umie, tyle kojarzę. Biega, to wszystko.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
gdsmk
Senior Member
 
 
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75265
Stary 02.09.2016, 14:51
czaro napisał(a):Wyświetl post
Z tym Bartoszem mogliby spróbować, ale z drugiej strony on ma jakąś wrzutkę? Umie podać? Bo strzelić nie umie, tyle kojarzę. Biega, to wszystko.
Wrzutkę to on ma akurat chyba jedną z najlepszych w klubie, przynajmniej parę razy dorzucał takie maliny... kwestia powtarzalności.

Ale moim zdaniem jesteśmy trochę zaślepieni faktem, że to wychowanek, defensywnie on ma naprawdę wiele do poprawy, Jović go nakrywa czapką.

Musi chłopak grać, dużo grac.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75266
Stary 02.09.2016, 16:22
szprotson napisał(a):Wyświetl post
I jeśli trener otrzymuje za zadanie utrzymać sie, to bedzie to probował robic z doswiadczonymi pilkarzami a nie juniorami.
tak mnie sie wydaje
Nawet doświadczonych w spadaniu z ligi mu nie brakuje. Jeden jest nawet multimedalista.


Bez jakichkolwiek transferów, ta drużyna spadnie. Co może oznaczać odcięcie od kasy z C+ niech każdy sobie sam odpowie. Wisła nie jest na to przygotowana (no chyba, że włodarze klubu się na to nastawiają, co także nie jest wykluczone). Kibice też nie zapełnią klubowej kasy tak jak to robili na meczach z Legią, cracovia czy czasem Lechem.

Bez kontraktów pozostaje w Europie setki piłkarzy (dane za transfermarkt) i tylko od zarządu zależy co im się bardziej kalkuluje. Zacisnąć pasa i spaść z ekstraklasy czy zainwestować i uniknąć spadku. Parafrazując naszego byłego 'właściciela': Nie zatankujesz, nie pojedziesz.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75267
Stary 02.09.2016, 16:44
Czytam, czytam i momentami oczy otwierają się z niedowierzania.

Koleżanki i Koledzy.

1. Nie da się uratować klubu zaciągiem z drużyny młodzieżowej. Po prosty się nie da. Jak świat światem, drużyny seniorskie zjadają na śniadanie drużyny juniorskie, tak jak nawet najlepsza drużyna kobieca dostanie baty od niskoligowego zespołu męskiego. Musiałaby być naprawdę ogromna dysproporcja umiejętności (albo niewielka różnica w wieku) pomiędzy juniorami a seniorami, żeby wygrali ci pierwsi. Przecież oni jako drużyna nie dali sobie rady w rywalizacji kilka lig niżej.

To jest oczywista oczywistość, którą zresztą mieliśmy okazję obserwować całkiem niedawno, kiedy wystawialiśmy skład w połowie oparty na ściągniętych z CLJ/juniorów. Opowieści o tym, żeby wywalić stałych graczy i na ich miejsce wstawić tych młodych chłopaków należy włożyć między bajki. Nie pomoże to nikomu. Z taką drużyną wygra nawet stojąca naprzeciw drużyna specjalistów od spadku, z Zubasami i Mójtami na czele, więc się nie utrzymamy. Nie ogramy też takiej drużyny, bo ogranie grupy juniorów tak, aby mogli rywalizować jak równy z równym z seniorami zajęłoby przynajmniej trzy lata. Myślenie o tym, że po tym sezonie już będą tak ograni, że będą wymiatać jest myśleniem życzeniowym. Więc po sezonie ogranej drużyny też nie będziemy mieć przy takiej strategii, nawet pewnie nie na I ligę. Juniora się "ogrywa" w ten sposób, że daje się mu szansę grania obok seniorów i nauki od nich, a nie w ten sposób, że oczekuje się od niego, że wejdzie do składu i "pociągnie" resztę. Prędzej się go zdołuje, nie wspominając już, że na wypromowanie w meczach, w których wiecznie będzie dostawał po tyłku jest praktycznie niemożliwe.

Więc troszkę spokoju proszę - ogrywanie juniorów tak, ale z głową i nigdy tak, aby stanowili oni istotną część składu, nigdy tak, aby składać na ich barkach ciężar utrzymania.

2. Długi się roluje, o ile ma się możliwość ich zrolowania. Rolowanie to zaciągnięcie nowego, większego(sic!) długu na spłatę długu starego. To przede wszystkim oznacza, że trzeba od kogoś dostać nową pożyczkę/kredyt/odroczenie spłaty. Do tego trzeba mieć zdolność kredytową.

Przypomnę, całkiem niedawno TF, mając (o ile pamiętam) ok. 280 mln zł rocznego zysku i pokaźny majątek nie mogła dostać kredytu, bo banki uznały, że TF traci pieniądze wkładając kilka milionów rocznie do Wisły. To jak potraktują włożenie pieniędzy do samej Wisły? Już pędzą z refinansowaniem zobowiązań Wisły...

Po drugie, jak wspomniałem, rolowanie to zwiększenie długów, podczas gdy my co rundę walczymy o to, aby długi zmniejszyć i uniknąć widma nieprzyznania licencji.

Po trzecie, Wisła (podobnie jak większość klubów piłkarskich zresztą) nie ma możliwości ustanowienia żadnych zabezpieczeń kredytowych. Praktycznie żadnego majątku trwałego (ani stadion, ani baza nie należą do spółki) plus rokrocznie kurczące się jedyne wartościowe składniki niemajątkowe, które sprowadzają się do... praw do zawodników. Które mogą wygasnąć w każdej chwili (wystarczy trzy miesiące zaległości w wypłaceniu pensji i prawo do nawet najdrożej wycenianego zawodnika na świecie znika), a egzekucyjnie i tak się z niego nic nie da wyciągnąć (nie, nie da się zawodnika sprzedać na licytacji komorniczej - to nie niewolnik). Czyli jedno wielkie NIC pod względem zabezpieczenia zobowiązań.

Po czwarte, naszymi głównymi zobowiązaniami są pensje zawodników. Ich akurat rolować praktycznie się nie da, tj. nie możesz się umówić z zawodnikiem, że zapłacisz mu później, rozłożyć na raty itp. To znaczy możesz, ale tylko raz (a w każdym bądź razie nie możesz tego odkładać w sposób długoterminowy - tutaj mogę się mylić), powtarzanie tego mechanizmu jest niezgodne z wymogami licencyjnymi.

3. Założenie, że zawodnik z kartą na ręku jest zawodnikiem darmowym jest jednym z największych mitów krążących po środowiskach kibicowskich. Żeby podpisać z takim zawodnikiem kontrakt trzeba po pierwsze sporą sumę pieniędzy "za podpis", po drugie zabezpieczenie finansowania jego pensji. To nie jest tak, że wolni gracze przyjdą do Wisły, żeby "mieć ją w portfolio". Nie ci, których chcielibyśmy tu widzieć, którzy mogliby zrobić różnicę. Więc dopóki nie będzie nas na takich graczy stać, dopóty nawet ci z kartą na ręku do nas nie przyjdą. Zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie poszła fama, że pieniędzy w klubie nie ma.

4. Aktualny zarząd nie miał żadnych realnych możliwości na dokonanie transferów do i z klubu w okienku finansowym. Za mało czasu, za mało pieniędzy, za mało kontaktów. Gramy więc tym, co mamy. I trzeba się do tego przyzwyczaić. O cuda prosi się w kościele "instancje wyższe", a nie oczekuje się ich od zwykłych śmiertelników od kilku dni zasiadających w zarządzie zdezelowanej finansowo i organizacyjnie spółki.
Odpowiedz cytując
morganfield
Senior Member
 
Od: 03.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75268
Stary 02.09.2016, 17:19
Wystarczą zaległości dwóch miesięcy, po których można klubowi wyznaczyć termin (minimum dwa tygodnie?) ich pełnego uregulowania po czym zawodnik może rozwiązać umowę.
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75269
Stary 02.09.2016, 18:04
suikoden napisał(a):Wyświetl post
Ja ciągle uważam, że Bartosz powinien grać na prawej pomocy tak jak kiedyś Błaszczykowskiego z obrony przesunięta do pomocy tak teraz trzeba to zrobić z Bartoszem a Boguskiego ustawić za napastnikiem na próbe
Mylisz się - Błaszczykowskiego przesunięto na obronę chyba tylko w jednym meczu z PAO bo Baszczu wisiał za kartki.
Bogusz nie ma nawet połowy szybkości i dynamiki Kuby, nie widziałem też jak dotąd umiejętności minięcia zwodem przeciwnika. Możemy próbować różnych rzeczy, ale nie niszczcie Go jak to nie wyjdzie.
Porównajcie parametry naszych najlepszych skrzydłowych - Kosy, Kalu Uche, Kuby,nawet Zieńczuka, Patera czy Gory... to byli przede wszystkim dużo szybsi gracze ze strzałem i wrzutką. Bartosz póki co ma przyzwoite tylko to ostatnie.
Co do Urygi - moim zdaniem miał papiery, jak debiutował jak miał 17 czy 18 lat to widziałem potencjał na bardzo dobrego dp/stopera w przyszłości, ale potem ciężkie kontuzje niestety załatwiły chłopaka... chyba na amen.
Ostatnio edytowane przez arti : 02.09.2016 o godz. 18:10.
Odpowiedz cytując
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75270
Stary 02.09.2016, 19:03
Przez przypadek wszedłem na 1 stronę tego wątku. 1 post z perspektywy czasu niszczy system))
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:42.