
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#61
|
Dziękuję. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#62
|
|
Jednak Ondrasek był sprowadzany jako lekarstwo na brak skuteczności w ataku a nie na problemy w rozgrywaniu. Tę drugą rolę spełnia znakomicie, do pierwszej wiele mu brakuje
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#63
|
|
to Ty sprowadzales Zdenka ze wiesz w jakim celu go podpisaliśmy?
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#64
|
|
Niestety nie mamy sekcji piłki ręcznej bo Zdenek byłby idealnym kołowym. I na tym myślę faktycznie zakończmy ten temat bo się niepotrzebnie pokłócimy. Wszyscy jesteśmy chyba kibicami Wisły i zależy nam na jej wielkości.. Zadajmy sobie tylko pytanie czy chcemy być minimalistami czy chcemy żeby nasz kochany klub był na samej górze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#65
|
|
@fialo.
Nic dodac, nic ujac. W canal plus tez kiedys ladnie analizowali jak Ondrasek robi miejsce innym i to nie tylko Brozkowi, ladnie sciagajac na siebie obroncow. Przyklad, jeden z wielu, https://youtu.be/_U0knGyt_kc?t=26s Ondrasek robi autostrade Wolskiemu, sciagac na siebie Madere. Takich akcji w tej rundzie było już mnóstwo. Naprawde niezly transfer. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#66
|
|
Cóż w prosty sposób w krótkiej analizie obnażyłem Twoją igonrancję, Ty w odpowiedzi nazwałeś mnie Gmochem. Niech każdy sobie wyciagnie wnioski. Miłej niedzieli.
![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#67
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#68
|
|
Jeżeli coś działa, to znaczy, że jest dobre i nie ważne w jaki sposób. Faktem jest, że Ondrasek wykonuje z przodu pracę, na której korzystają inni i jeśli ceną za to są słabe liczby bramek to ja jestem za tym, żeby Kobra do końca kontraktu miał tam 0. Daj Bóg mu zdrowie i strzelających wszystkich naokoło.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Krk_eNHa
Offline |
#69
|
|
Naprawdę ktoś może mieć wątpliwości czy Ondrasek to dobry transfer?
Gość po prostu wjeżdża na pełnym hardcorze w obrońców, mówiąc krótko nie .......i się. Atakuje, broni taranując każdego. Gość w jednym meczu wygrywa stykowych pojedynków więcej niż Boguski w całej karierze. Wsadzi łeb tam gdzie inni nie wsadzą nogi. I serducho do gry ma ogromne. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#70
|
|
I ot o chodzi. Bo jak się nie ma drużyny, która umie stworzyć 2 czy 3 zabójcze akcje to taki gościu czy 2,3 gości, którzy umieją robić wiatr tak porozdupcają defensywę rywala, że zawsze oni sami albo kolega z drużyny skorzysta na tym zamieszaniu jakie oni robią i dojdzie do okazji strzeleckiej.
Często nie mieliśmy walczaków w drużynie na przestrzeni tych kilku lat i mecze wyglądały tak, że nie potrafiliśmy strzelić celnie na bramkę. Trzeba było liczyć na jakiś przebłysk Brożka czy innego piłkarza, który sam sobie zrobi akcję albo fartownie mu się uda z kolegą coś rozegrać. A dzięki tym robiącym wiatr okazji jest pełno. Bo tak jak napisał wierny, oni się nie .......ą, robią szum i dzięki temu szyki obronne rywala są porozrzucane = łatwej komukolwiek z Wisły wyprowadzić akcję. A jak samych zamulaczy ma się z przodu to trudno zaskoczyć rywala, który zawsze ma 5 minut żeby się ustawić i zawsze taktycznie jest poustawiany i czeka na atak. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#71
|
|
Ja tam doceniam grę Ondraska. Owszem wolałbym pewnie paru innych napastników, ale jak na klub który o mały włos nie poszedł na dno pozyskanie piłkarza jak Ondrasek uważam za sukces. Chociaż jeszcze raz napiszę że wolałbym aby został Stępiński. A najlepiej jakbyśmy mieli Stępińskiego i Ondraska.
Bo jeśli mamy ambicje o coś walczyć w przyszłym sezonie to musimy mieć kilku napastników i to o różnej charakterystyce. (Porównuje Zdenka do Genkova którego pozyskaliśmy za dużą kasę nie widzę przewagi Bułgara. Wręcz mam wrażenie że sporo bardziej pożyteczny dla zespołu jest Czech). ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#72
|
Dla wszystkich przeciwników Ondraska - macie rację, jest trochę toporny, z jego skutecznością jest troszkę na bakier,czasami jego wola walki powoduje, że się zapędza, ale zaproponuję wam troszeczkę inny punkt widzenia: Napastnik, który względnie spokojnie powinien nam gwarantować 10-12 goli w sezonie ( jeśli dobrze policzyłem, strzelił w 13 meczach 4 bramki ) + trochę asyst, a do tego jego gra wnosi wartość dodaną w postaci dodatkowych wariantów taktycznych i odrobiny więcej miejsca dla bardziej szklanych zawodników, to przy obecnej sytuacji finansowej klubu dobre ( nie bardzo dobre, nie doskonałe - po prostu dobre ) rozwiązanie. Nie ma co się ciśnieniować - jest u nas od pół roku, okres przygotowawczy przepracował z gościem, który powinien trenować piłkarzy w IV lidze. Dajmy mu trochę czasu i trochę wsparcia - widać, że chce strzelać więcej, pomóżmy mu. Po latach posuchy na pozycji 9, w końcu mamy Drwala ( specjalnie z dużej litery ), po którym widać, że w każdym meczu ma ochotę demolować obronę przeciwnika. Jak nas będzie stać na wydanie 1 mln EUR na napastnika, to będziemy mogli domagać się czegoś więcej. Dziękuję, dobranoc ![]() ![]()
Czesiu... Co ty robisz zarazo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#73
|
|
Zgadzam się, że mamy pana Drwala. Nie chcę go wcale z Wisły wyrzucać. Piszę tylko o tym, że wszyscy raczej spodziewaliśmy się konkretnego napastnika a otrzymaliśmy trochę silniejszego Boguskiego.
Wiem, że na dzisiaj nie stać nas na drugiego Żurawskiego czy Frankowskiego. Po prostu wcale się Ondraskiem jako napastnikiem nie zachwycam. A nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie Brożek (wiek i kontuzje) i wtedy stwierdzimy, że rozpychanie się Zdenka nikomu na nic się nie zdaje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#74
|
|
Brozek podpisal kontrakt na kolejny rok- wiec mozmy pomarzyc tylko o napastniku , chcialbym tylko zeby na dwa ostatnie mecze Wdowczyk wypuscil wszystkich grzejacych lawe , od 1 minuty zeby choc troche przekonac sie ile sa warci - przede wszystkim Drzazge , spadek nam juz nie grozi- sa ostatnie dwa mecze zeby mlodziez cos udowodnila ...okrzykneliscie Go mesjaaszem Wisly ( po farcie w Chorzowie i Niecieczy i i meczu z Jaga w 10 ) - to nich cos wkoncu udowodni
Ostatnio edytowane przez AntyMod : 08.05.2016 o godz. 23:30.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#75
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#76
|
|
Ja tez do Ondraska poki co nie jestem przekonany ale wstrzymam sie jeszcze z konkretnymi ocenami, gdyz:
- gralismy poki co z samymi ogorkami (poza Zaglebiem) - nie wiadomo jak bedzie wygladala nasza taktyka, styl gry itp itd jak Dariusz W. bedzie mial czas dla siebie do przygotowania druzyny - nie wiadomo jak beda wygladac nasze ruchy transferowe i z kim przyjdzie mu grac/nie grac Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 09.05.2016 o godz. 00:34.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#77
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#78
|
|
Chciałbym rozwiać trochę mitów tutaj.
Można wiele Ondraskowi zarzucić, bo to nie jest typ szybkiego napastnika tylko raczej taki gość na którego gra się górne piłki. Mimo wszystko te 10 bramek w sezonie raczej chłop gwarantuje, więc jest dużo lepiej niż w przypadku wcześniej sprowadzanych przez nas napastników (poza Brożkiem). W dodatku robi nam świetną robotę w ataku, bo możemy grać i ziemią i górą dzięki niemu. Z resztą moda jest też na jechanie po Boguskim, a nikt nie zauważył, że Rafał liczbowo rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej historii gry w Wiśle Kraków (8 goli) co daje mu również miano jednego z najskuteczniejszych pomocników Ekstraklasy tym sezonie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 09.05.2016 o godz. 11:18.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#79
|
|
W dzisiejszej Wiśle brakuje jakości w każdej formacji więc narzekanie, że zamiast kilera mamy pracusia to raczej przesada.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1
Na razie świętowanie awansu
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|