The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
enzo
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73771
Stary 02.03.2016, 16:28
tropik napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie od kwietnia 2015 roku,
No dobra a w którym momencie Cierzniak "opierdzielał w meczach czy na treningach"? Czy może w tym momencie w którym według prawa webstera podpisał legalny kontrakt z Legią?
Nie kompromitujmy się.
Z całym szacunkiem, ale paradoksalnie rzekomo nie chcąc tego robić, kompromitujesz się tutaj brakiem umiejętnego czytania między wierszami.

Nigdzie nie napisałem, że Cierzniak opierdzielał się na treningach. Jedynie głośno zastanawiam się nad odwróceniem sytuacji w analogicznej sytuacji, bo piłkarzy olewających swoją pracę w Polsce nie brakuje (a dawanie z siebie maksimum na każdym treningu to ich psi obowiązek). Nie słyszałem natomiast, żeby jakikolwiek klub dostał zgodę na rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika ze względu na to, że ten się opieprza i odstawia nogę - co jest wbrew pozorom całkiem sensowne, bo to kwestia zbyt uznaniowa i prowadziłaby do licznych nadużyć. Ale z drugiej strony nie słyszałem też do dnia dzisiejszego, aby na podstawie zesłania zawodnika do rezerw w przypadku takim jak tutaj, jakiś organ pozwolił na rozwiązanie wspomnianego kontaktu z winy klubu.

Ale skoro już to zasugerowałeś, to możemy uderzyć w te tony, czemu nie? Dla mnie to bowiem wciąż jest komedia, że po słowach menedżera piłkarza, który wprost mówi, że zawodnik nie da zespołowi już takiej jakości jak wcześniej, klub nie może mu podziękować, zsyłając zainteresowanego do II zespołu. Przecież takie sformułowanie wypowiedziane bezpośrednio przez reprezentanta Cierzniaka jest jednoznaczne z tym, że jego podopieczny myślami jest już zupełnie gdzie indziej i nie będzie przykładał się do swoich obowiązków, ot choćby po to, żeby przykładowo nie złapać kontuzji. Tak więc biorąc pod uwagę logikę, którą kierowała się Szanowna Komisja, mogę zapytać: dlaczego rzeczony organ nie orzekł w tym przypadku winy samego zawodnika i nie zobligował go do zapłacenia Wiśle odszkodowania w kwocie wynoszącej równowartość kwoty obowiązującej do końca konraktu, hę?

Zresztą, uważam, że decyzja Komisji Ligi jest w tym kontekście konkretnym przegięciem bagiety - pomimo nawet faktu, że Wisła dała rzekomy pretekst. Słowa menedżera w zestawieniu z zachowaniem Klubu są jednak zdecydowanie bardziej przekonywującym argumentem za tym, że ten NIE POWINIEN stanąć między słupkami w barwach Wisły choćby przez jedną tylko minutę. Natomiast Stanowski tutaj problemu nigdy nie widział, bo pod wielokrotnie poruszany w swoim serwisie temat wybiórczo żonglował funkcjonującymi powszechnie faktami (ale takie mamy przecież dziś dziennikarstwo).
Ostatnio edytowane przez enzo : 02.03.2016 o godz. 16:46.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73772
Stary 02.03.2016, 16:48
Sprawy z Cierzniakiem nie byłoby, gdyby Gaszyński nie ośmieszył się, a Legia po prostu wykorzystała głupotę działaczy Wisły (to działa w dwie strony - Jović, Pietrzak).

To, czy Cierzniak grał na dwa fronty ma małe znaczenie z prostego powodu, bo dla niego to awans sportowy i nikt nie wymagał od niego, aby po pół roku gry zadeklarował, że będzie tu grał do końca kariery.

Gdyby mu Gaszyński zaproponował takie warunki jakie dostał w Warszawie lub gdyby Wisła miała plany regularnej gry w europejskich pucharach, to Cierzniak mógłby zostać, a że w Wiśle prezesi oszukują kibiców, to jest jak jest:

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...i-europejskiej

Cytat:
Celem sportowym Wisły Kraków na 2015 rok jest awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej - zapowiedział nowy prezes Białej Gwiazdy Robert Gaszyński.
W dniu, kiedy było wiadomo, że Wisła nie zagra nawet w fazie wstępnej LE, Gaszyński powinien podać się do dymisji, tego nie zrobił i jeszcze przez kilka miesięcy pełnił funkcję prezesa, choć już nie był tak aktywny w mediach jak na początku.

Potem już poszło jak z płatka.

Zamiast załatwić sprawę po cichu i puścić Cierzniaka za 100, 200 tys. zł w styczniu 2016r. i uznać, że na ten moment Legia stoi wyżej w hierarchii (oczywiście za rok, za dwa może to się odwrócić), zaczęła się niepotrzebna afera, która miała za cel zamazać nieudolność Wisły - oczywiście sporo kibiców za tym poszło, bo odezwały się kompleksy do Legii (gdyby była odwrotna sytuacja, ci sami ludzie krytykowaliby Legię, że nie chce puścić piłkarza do Wisły).

Niektórzy zaczęli wmawiać, że Cierzniak - najlepszy piłkarz Wisły rundy jesiennej z powodu słabych umiejętności sportowych został przesunięty do rezerw, bo nie miałby szans na grę w rundzie wiosennej.

Cyrk na całego.

To w takim razie Boguski musiałby biegać po szesnaście godzin na dobę po Błoniach za karę i tak byłoby za mało.

Cierzniak zachował się trochę nie fair, ale po bardzo solidnej grze przez ostatnie pół roku mógł spodziewać się awansu sportowego (w przeciwieństwie do Boguskiego) i z tego skorzystał.

Dla niego to nie ma znaczenia, czy to jest Legia, Lech, klub zagraniczny, bo w nagrodę za dobrą postawę w Krakowie dostał szansę na grę w lepszym klubie, a że nie jest wychowankiem, grał zaledwie pół roku nikt nie powinien sądzić, że będzie grał za mniejsze pieniądze w słabym zespole, skoro może zaistnieć w silniejszej drużynie.

Lewandowski zrobił wiele dobrego dla Dortmundu, ale tego klubu nie było na niego stać, to poszedł za darmo do Bayernu, więc też można byłoby mieć do niego pretensje, że nie przedłużył z Borussią kontraktu, aby Bayern zapłacił za niego 40-50 mln euro.

Te sprawy są do siebie bardzo podobne. Tylko Borussia lepiej się zachowała, bo miała świadomość, że nie utrzyma Roberta i nie miała pretensji, że podpisał kontrakt z jednym z dwóch największych rywali.

Wychodzące sprawy z Jovaniciem, z Genkowem, z Jovanoviciem (podpisywanie nierealnych kontraktów ze słabymi graczami) i w konsekwencji płacenie milionowych odszkodowań pokazują, że od lat jest problem z nieudolnymi działaczami na Reymonta, więc sprawa z Cierzniakiem jest kolejną, a nie czymś nowym. Tylko tam Legia nie wchodziła w grę, więc sprawy Jovanicia, Genkowa (podpisanie na kilka lat kontraktów z zawodnikami, którzy nie byli sprawdzeni) zostały zamiecione pod dywan bez cienia refleksji - dlaczego doszło do tych sytuacji, a dodatkowo tu jest coś innego - Cierzniak grał dobrze w przeciwieństwie do tych trzech zagranicznych ,,gwiazd".
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 02.03.2016 o godz. 17:00.
Odpowiedz cytując
n_matt
Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73773
Stary 02.03.2016, 16:54
Jak dla mnie zarząd/trener czy ktokolwiek kto teraz Wisłą dowodzi sam strzelił sobie/klubowi w kolano.

Po pierwsze nie podpisano z nim kontraktu do 31 grudnia 2015 roku i tym samym każdy ogarnięty człowiek w klubie wiedział, że może podpisać z dniem 2 stycznia kontrakt z każdym klubem.

Po drugie gdy podpisał kontrakt z Legią to czemu kluby się nie dogadały. Każdy ogarnięty wiedział, że jak go wywalą do rezerw to pójdzie do sądu. A, że zarząd/prawnicy mają stuprocentowe przekonanie, że przegrywamy każdą sprawę w sądzie to po co się do niego pchać... Lepiej mieć 200 tys złotych niż płacić mu pewnie z 30 tys miesięcznie. A teraz ani nie mamy kasy za grajka, a płacić dalej musimy!

Po trzecie Pawłowski powtarzał, że jest to pierwszy bramkarz. Potem zesłał go do rezerw za słabą formę. Pawłowski odszedł udzielił wywiadu, że nie mógł skorzystać z Cierzniaka bo... został sprzedany do Legii (a nie, że miał słabą formę!). A teraz nawet go nie chcieli zwolnić tylko urlopować żeby przełożyć sprawę w sądzie...

Po czwarte dzień przed procesem zarząd postanawia o przywróceniu Cierzniaka do pierwszego składu czym potwierdza, że sypnęła się cała linia obrony...

Po piąte, nawet jak się nie dogadali z Legią to czemu nie zostawić go w pierwszej drużynie i ewentualnie nie wystawiać do 18nastki. Albo wystawiać do pierwszego składu i zobaczyć czy będzie wartością dodana czy będzie leciał w kulki...

A po szóste to każdy z nas tutaj i każdy w Polskiej piłce ma świadomość graniczącą z pewnością, że dlatego został zesłany do rezerw bo zarząd zachował się jak małe, rozkapryszone dziecko i chciał mu zrobić "na złość". Decyzja sądu jedynie potwierdza to co wszyscy wiedzą czyli Cierzniak został zesłany do rezerw tylko i wyłącznie dlatego, że podpisał kontrakt z Legią.

Za te i inne sprawy sądowe, których konsekwencje nie po raz pierwszy ponosi klub powinny lecieć głowy w zarządzie. Źle podpisywane umowy z zawodnikami/trenerami, brak podpisywania umów ze sponsorami... itp itp
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73774
Stary 02.03.2016, 20:02
Cytat:
Zgodnie z przedstawionym stanowiskiem Wisły Kraków SA uważamy, iż Radosław Cierzniak pozostaje zawodnikiem naszego klubu, którego do 30 czerwca bieżącego roku obowiązuje ważny kontrakt.

Zarząd Wisły Kraków SA
ośmieszajmy się jeszcze bardziej...
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73775
Stary 02.03.2016, 20:11
z tym twoim "drugim" - naprawde nie rozumiesz na cczym ten walek polegal PZPNowska 7egia podpisala kontrakt z ta szmata w grudniu w tajemnicy - plan byl bardzo prosty: jak nie sprzedadza Kuciaka do aAnglii to cicho sza i ciezniak pomimow staran Wisly jednak nie podpisuje z Nia nowego kotraktu-( cos typu Hamalainen) gra na zwloke i broni do konca sezonu sciemniajac i klamiac ze dogadaja sie w czerwcu, ale skoro udalo sie wypchnac Kuciaka za niezla kaske to jednak to jednak potrzebowali bramkarza od zaraz i tyle - i wyszlo szydlo z worka , jesli ten pokrzywdzony cierzniak jebany byl taki niewinny to po jaka ....e jechal w styczniu na oboz przygotowawczy i blokowal miejsce - byc moze- innemu bramkarzowi ? przestan .......ic o jakims dogadywaniu sie z Nimi bo jak ci sasiad rucha zone i wkoncu to sie wyda to sie dogadujesz z nim i puszczasz mu ta szmate za flaszke wodki ? czy chcesz obydwoje oszustow ukaraz jak najsurowiej ? Dzis 7egia pokazala calej Polsce pilkarskiej po co jest Komisja Legii i PZPN - wszystko jest robione pod ta druzyne i dzisiejszy smieszny wyrok pokazuje ze pilkarsko jestesmy Korea Polnocna - nikt nie ma nic dogadania jesli stanie im na drodze - jedyna decyzja jaka mogla zapasc z ust tej smiesznej warszawskiej komisji to nakaz przywrocenia ciezniaka do treningow z 1 zespolem .....no ale tu chodzilo wkoncu o ich klub
Ostatnio edytowane przez AntyMod : 02.03.2016 o godz. 20:34.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73776
Stary 02.03.2016, 20:17
wolfu napisał(a):Wyświetl post
ośmieszajmy się jeszcze bardziej...
Ciekawe jak długo będą mu płacić

Ja pierniczę, jak ci ludzie hańbią Wisłę... Aktualnie jesteśmy zdecydowanie największym pośmiewiskiem ligi - i sportowo i organizacyjnie.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73777
Stary 02.03.2016, 20:21
Odpowiedz cytując
n_matt
Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73778
Stary 02.03.2016, 21:39
AntyMod... zarząd chciał wyr...ać Cierzniaka, a to Cierzniak wyr...ał zarząd. Jak proponowali to wg mnie albo trzeba było przyjąć darmowe 200tys mając na uwadze, że w tej sytuacji i tak już u nas nie zagra. Albo trzeba było go zostawić w pierwszej 8nastce i nie wystawiać. Albo trzeba było dać mu grać. Ale zarząd jak to zarząd stwierdził, że nie i ch.. i teraz my musimy w biletach spłacać Cierzniaka. Było wiele wyjść aby nie pozwolić komisji orzec tak jak orzekła ale mądrale z zarządu wiedzieli lepiej i teraz trzeba spłacać grajka..
Odpowiedz cytując
n_matt
Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73779
Stary 02.03.2016, 21:40
Albo trzeba było podpisać kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Też by to zamknęło temat. Błąd osób decyzyjnych.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73780
Stary 02.03.2016, 22:04
Ten jak i inne tematy na tym forum powinny zmienić nazwę na według B. Cupiała, odzwierciedlałoby to rzeczywistość bo ten klub sam z siebie nie istnieje (brak jakichkolwiek stabilnych struktur). Wisła jest w totalnej rozsypce a zabawa trwa w najlepsze. Sprawy Cierzniaka nie ma co komentować, zarząd vide Cupiał wyszedł na frajerów, zresztą nie pierwszy raz. Kolejnym hitem był zatrudnienie dwóch skrzydłowych, z których jeden grał sporadycznie a właściwie siedział nieustannie na ławce rezerwowej a drugi nie grał od dłuższego czasu w piłkę i w ten sposób ZARZĄD doszedł do wniosku, że jakość gry zespołu zwłaszcza w formacji pomocy podniesie się.
Mam nieodparte wrażenie, że wspierając klub na różnych płaszczyznach dajemy zielone światło, przyzwolenie właścicielowi do wszystkiego nawet skrajnie głupiego. Dla mnie osobiście poziom kompromitacji osiągnął szczyt teraz tylko czekać na Smudę, co czyni cuda, te skądinąd bardzo by się nam teraz przydały.
Odpowiedz cytując
Dekiel
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73781
Stary 02.03.2016, 22:08
Oczywiście można wierzyć, że Cierzniak podpisał kontrakt z Legią w grudniu. Tylko że nie ma na to żadnych dowodów, a śledząc transfer Kuciaka to sprawy potoczyły się błyskawicznie. Poza tym takie podejście to wynajdowanie kolejnych zasłon dymnych dla zarządu i ludzi decyzyjnych w Wiśle. I można by w to nawet uwierzyć, gdyby nie fakt że nie jest to pierwszy wałek przy kontraktach i nie pierwszy raz Wisłą przegrywa sprawę w arbitrażu. Powiedziałbym nawet, że staje się to przykrą normą co pokazuje tylko w jak głębokim kryzysie jest Wisłą i jak bardzo ludzie którzy zasiadają w zarządzie nie wiedzą co robić.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73782
Stary 02.03.2016, 22:08
wolfu napisał(a):Wyświetl post
ośmieszajmy się jeszcze bardziej...
Akurat tutaj PZPN się ośmiesza łamiąc prawo.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Wesoły Romek
Senior Member
 
Od: 02.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73783
Stary 02.03.2016, 22:10
Nie wierzę. Legia za pomocą brudnych łap pzpn, po raz kolejny okrada Wisłę, a kibice Wisły mają pretensje do...Wisły. Takich delikwentów można śmiało nazwać stanowskimi.
Odpowiedz cytując
Dekiel
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73784
Stary 02.03.2016, 22:29
Ja zaś nie wierzę, że ktokolwiek śledząc poczynania naszego zarządu i mając w pamięci sprawy Genkowa i paru innych kopaczy, którzy przewinęli się przez klub, mając na uwadze zaległości wobec piłkarzy obecnej kadry, a w końcu mając na uwadze karuzelę trenerską i osoby które się tu pojawiły ma śmiałość bronić zarządu. To naprawdę trudno zrozumieć. Ile razy można sobie wszystko tłumaczyć spiskiem, brudnymi łapami czy tym że Oni się na nas uwzięli? Może czas głośno powiedzieć, że mamy amatorów w zarządzie, którzy nie są w stanie dopilnować spraw podstawowych czego dowodem głęboki kryzys w którym jest obecnie Wisła w każdej sferze. Niestety.

Życzyłbym Wiśle by miała sprawne władze, takie które w pierwszej kolejności nie dopuszczą do takiej sytuacji. A jak już dojdzie to by chociaż trochę będą potrafiły zarządzać kryzysem które same stworzyły.
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73785
Stary 02.03.2016, 23:36
Wesoły Romek napisał(a):Wyświetl post
Nie wierzę. Legia za pomocą brudnych łap pzpn, po raz kolejny okrada Wisłę, a kibice Wisły mają pretensje do...Wisły. Takich delikwentów można śmiało nazwać stanowskimi.
Wiesz co jednak przydałoby się trochę zapoznać z przepisami, ja jestem za leniwy żeby ich szukać ale wydaje mi się, że ktoś mógłby to opracować
[FONT=Times New Roman]
Czy pamiętasz pierwszy w życiu mecz i po każdej bramce szał?
Kibicow śmiech, wiernych drużynie swej i na plecach pałki ślad.
[/FONT]
naoway.deviantart.com
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member
 
Od: 06.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73786
Stary 02.03.2016, 23:37
Dekiel napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście można wierzyć, że Cierzniak podpisał kontrakt z Legią w grudniu. Tylko że nie ma na to żadnych dowodów
Nie ma też dowodów, że Cierzniak został przesunięty z powodów pozasportowych. Oczywiście każdy sobie zdaje sprawę z tych powodów, ale dowodów w sensie prawnym jako takich nie ma. Sytuacja vide Al Capone, wszyscy wiedzieli, ze zlecał morderstwa, ale poszedł siedzieć za podatki. Jest niby wypowiedź Pawłowskiego, tylko ona jest chyba jeszcze sprzed ujawnienia całej sprawy. W mojej ocenie dosyć logicznym argumentem za wywaleniem RC do rezerw było to, że istniała możliwość przecieków taktycznych. Naprawdę realna jest sytuacja, w której RC dostaje telefon z Warszawy z pytaniem o plan taktyczny na mecz z L, przygotowania do meczu, problemy w zespole... Nikt mi nie powie, że chłopak powiedziałby wtedy: "sorry, jestem profesjonalistą, teraz gram jeszcze w Wiśle". Nie po tym, jak chciał się prześliznąć przez rundę, wodząc nas za nos.

Jeśli miałbym porównać RC do kogoś, to do tzw. frankowiczów - chcieli być cwani (pisze tu tylko o części, nie o tych, którzy w złotówkach by nie dostali kredytu), ale nie wyszło i szukają wszędzie winnych. Podjął ryzyko i się przeliczył - proste.

Mnie niepokoi ten precedens. Kluby staja się powoli zakładnikami własnych piłkarzy. Sytuacja jest chora - niby w jaki sposób ocenić, czy zawodnika przeniesiono z powodów sportowych? Wyniki badań siłowych i kondycyjnych? A co z czuciem piłki, świadomością taktyczną? Przecież to rzeczy całkowicie niemierzalne.
Odpowiedz cytując
Dekiel
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73787
Stary 03.03.2016, 11:27
To może oddajmy głos Pawłowskiemu:

"Jak wygląda z pańskiej perspektywy sprawa Radosława Cierzniaka, który został przesunięty do drużyny rezerw?
Jako trener podszedłbym spokojnie do tematu (...) Jeśli chodzi o przepisy, to Radek miał prawo rozmawiać ze wszystkimi. Decyzje w tej sprawie należą do zarządu. " - http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...e17d816c22681f, z 4 lutego

i

"Władze klubu podjęły decyzję o przesunięciu Cierzniaka do drugiej drużyny w związku z umową, jaką 32-latek podpisał z Legią Warszawa. Wejdzie ona w życie 1 lipca.

- To jest też nowa sytuacja dla naszych dwóch bramkarzy, którzy myśleli, że będą rezerwowymi, czy będą walczyć o pozycję numer dwa. W tej chwili walczą o pozycję numer jeden i(...) zawodnika, który wystąpi we Wrocławiu (w meczu ze Śląskiem zaplanowanym na piątek 12 lutego – przyp. red.) - wyjawił szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”. z 8 lutego za: http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=30598

Niestety, aż nadto widać że ludzie w klubie pokpili sprawę.
Powód: dodanie drugiego linka
Ostatnio edytowane przez Dekiel : 03.03.2016 o godz. 11:27.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73788
Stary 05.03.2016, 00:00
Małe podsumowanie okienka transferowego

1. Cierzniak ---> Miskiewicz. Zmiana na lekki minus, ale było do przewidzenia że nie zatrzymamy Cierzniaka.
2. Jankowski ---> Ondrasek. Zmiana na lekki minus, gość nie jest lepszy niż Jankowski, silniejszy, lecz bardziej drewniany. W dodatku Jankowski miał lepszy wyskok i celniej główkował.
3. Burliga ----> Pietrzak. Zmiana na ogromny minus. Pietrzak jest bardzo słaby, to Fredriksen 2.0
4. Wolski. Szkoda że tylko wypożyczenie, bardzo dobry i potrzebny piłkarz. Uryga nie powinien już podnosić się z trybun.
5. Balashov. Szybki a poza tym przeciętny, lecz przy jednym nominalnym skrzydłowym jaki był do grudnia, to nie ma co narzekać. Przyda się.
6. Malecki. Jaki jest Patryk to każdy wie. Ocena jak wyżej - potrzebne uzupełnienie składu o brakującego piłkarza.

Podsumowując: zmieniliśmy lewego obrońce na dużo słabszego, napastnika i bramkarza na nieco słabszych, a mamy dobrego środkowego pomocnika (Wolski) i dwóch przeciętnych skrzydłowych więcej (Balashov i Małecki). Brleka i Drzazgi jeszcze nie oceniam.

Obecnie:

----------------------- Miskiewicz -----------------------
Jovic --------- Glowacki ----- Guzmics ---- Sadlok/Cywka
Malecki - Popovic/Mączyński - Wolski - Balashov/Guerier
---------------Brożek/Drzazga - Ondrasek

Innego składu nie widzę. Uryge trzeba wysłać w końcu gdzieś do 2 ligi.

Brożek niestety rychły koniec kariery- szkoda, fajny piłkarz (po powrocie z zagranicy, do 2010 roku miał braki w technice). Piłarz szybki, niekonwencjonalny, dobry do gry krótkimi podaniami na małej przestrzeni, fajnie pykał sobie z Frankowskim (2005. PAO), potem z Kosowskim (2007) i pierwsze 3 rundy po powrocie z zagranicy (2013-2014) miał udane. Niestety już 35 lat wkrótce, forma już nie ta, fizycznie odstaje.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 05.03.2016 o godz. 01:13.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73789
Stary 05.03.2016, 03:58
Brożek bedzie miał 33 w kwietniu.

Odpowiedz cytując
Zibi77
Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: PL/UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73790
Stary 05.03.2016, 04:12
[QUOTE=Dzimi;1432642]Małe podsumowanie okienka transferowego

1. Cierzniak ---> Miskiewicz. Zmiana na lekki minus, ale było do przewidzenia że nie zatrzymamy Cierzniaka.
2. Jankowski ---> Ondrasek. Zmiana na lekki minus, gość nie jest lepszy niż Jankowski, silniejszy, lecz bardziej drewniany. W dodatku Jankowski miał lepszy wyskok i celniej główkował.
3. Burliga ----> Pietrzak. Zmiana na ogromny minus. Pietrzak jest bardzo słaby, to Fredriksen 2.0
4. Wolski. Szkoda że tylko wypożyczenie, bardzo dobry i potrzebny piłkarz. Uryga nie powinien już podnosić się z trybun.
5. Balashov. Szybki a poza tym przeciętny, lecz przy jednym nominalnym skrzydłowym jaki był do grudnia, to nie ma co narzekać. Przyda się.
6. Malecki. Jaki jest Patryk to każdy wie. Ocena jak wyżej - potrzebne uzupełnienie składu o brakującego piłkarza.

Podsumowując: zmieniliśmy lewego obrońce na dużo słabszego, napastnika i bramkarza na nieco słabszych, a mamy dobrego środkowego pomocnika (Wolski) i dwóch przeciętnych skrzydłowych więcej (Balashov i Małecki). Brleka i Drzazgi jeszcze nie oceniam.

Obecnie:

----------------------- Miskiewicz -----------------------
Jovic --------- Glowacki ----- Guzmics ---- Sadlok/Cywka
Malecki - Popovic/Mączyński - Wolski - Balashov/Guerier
---------------Brożek/Drzazga - Ondrasek

Innego składu nie widzę. Uryge trzeba wysłać w końcu gdzieś do 2 ligi.

Brożek niestety rychły koniec kariery- szkoda, fajny piłkarz (po powrocie z zagranicy, do 2010 roku miał braki w technice). Piłarz szybki, niekonwencjonalny, dobry do gry krótkimi podaniami na małej przestrzeni, fajnie pykał sobie z Frankowskim (2005. PAO), potem z Kosowskim (2007) i pierwsze 3 rundy po powrocie z zagranicy (2013-2014) miał udane. Niestety już 35 lat wkrótce, forma już nie ta, fizycznie odstaje.[/QUOTSzanowny Panie/Kolego Dzimi.Bardzo wielu Ludzi daje wiele dobrych rad nie mogąc dać dobrego przykładu.Czas pokaże czy zmiany były na tak czy bardziej na nie,Choć nie sztuką jest teraz krytykować a wręcz niesmacznie porównywać składy teraz a nie dawno(mniemam że wiesz o co chodzi zabierając głos w temacie)Alleluja i do przodu !!
Odpowiedz cytując
Zibi77
Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: PL/UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73791
Stary 05.03.2016, 04:14
QUOTSzanowny Panie/Kolego Dzimi.Bardzo wielu Ludzi daje wiele dobrych rad nie mogąc dać dobrego przykładu.Czas pokaże czy zmiany były na tak czy bardziej na nie,Choć nie sztuką jest teraz krytykować a wręcz niesmacznie porównywać składy teraz a nie dawno(mniemam że wiesz o co chodzi zabierając głos w temacie)Alleluja i do przodu !!
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73792
Stary 05.03.2016, 08:50
Brozek gdyby mial dobre przygotowanie do sezonu i nie mial kontuzji moglby grac na niezlym poziomie do 35 toku zycia. Niestety nie mial dobrych przygotowan i mial kontuzje. Lipa na maxa.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73793
Stary 05.03.2016, 10:12
Dopóki za transfery odpowiedzialny będzie Kapka i ludzie z otoczenia właściciela polityka kadrowa będzie wyglądała jak wygląda. W razie spadku na Wolskiego stać nas nie będzie, widać po nimi mimo wszystko, że nie grał, jak dla mnie ma zbyt długo przestojów w spotkaniu czy to jest problem wytrenowania, psychiki czy umiejętności czysto piłkarskich na tym etapie trudno powiedzieć. Co do Brleka w duecie z Mączyński może być do ciekawa para środkowych pomocników oczywiście przy założeniu, że zostajemy w Ekstraklasie. Reszta zawodników, którzy doszli to w najlepszym razie uzupełnienie kadry, aż się prosiło pozyskać dobrego technicznie skrzydłowego z dośrodkowaniem i napastnika potrafiącego grać kombinacyjnie z przyzwoitą techniką. Obecnie Brożek jest w takiej formie, że wystawianie go do pierwszego składu należy uznać za strzał w kolano.
Zastanawiam się jak można w dalszym ciągu stawiać na Boguskiego czy Urygę i jak można było zmienić Burligę na Pietrzaka.
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73794
Stary 05.03.2016, 10:18
Ja nie rozumiem, jak można oceniać transfery po 4 meczach. Poza tym, mamy praktycznie wymienione serce drużyny, więc ciężko oczekiwać zgrania, co na obecnym etapie sezonu jest najważniejsze. Pomijam Urygę i Boguskiego, bo to jest dramat
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member
 
 
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73795
Stary 07.03.2016, 10:35
Maciej Pawlik w Wiśle

http://www.90minut.pl/news/262/news2...k-w-Wisle.html

Może ktoś cos o nim powiedzieć?

Odpowiedz cytując
Szajba_
Senior Member
 
 
Od: 08.2013
Skąd: Miasto Ogrodow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73796
Stary 07.03.2016, 10:38
krasny napisał(a):Wyświetl post
Maciej Pawlik w Wiśle

http://www.90minut.pl/news/262/news2...k-w-Wisle.html

Może ktoś cos o nim powiedzieć?
Bedzie lepszy od Urygi.
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member
 
 
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73797
Stary 07.03.2016, 10:40
Szajba_ napisał(a):Wyświetl post
Bedzie lepszy od Urygi.
A coś mniej oczywistego?

Odpowiedz cytując
emailowiec
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73798
Stary 07.03.2016, 10:41
To jest co najwyżej transfer do rezerw Wisły.
W Polskę wierzę.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73799
Stary 07.03.2016, 13:29
emailowiec napisał(a):Wyświetl post
To jest co najwyżej transfer do rezerw Wisły.
Czas pokaże. Nie możemy się opierać tylko na odbudowie tych którym się nie udało i ściąganiu emerytów.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73800
Stary 07.03.2016, 13:50
Nie ma nawet na oficjalnej. Zwykłe zapchanie rezerw, albo po znajomości
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:30.