The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dekiel
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73741
Stary 02.03.2016, 14:56
Całego zarządu i pracowników im podległych?

Poza tym który to raz gdy Wisła przegrywa przed sądami arbitrażowymi w sprawach o rozwiązanie kontraktu/wypłacenie pieniędzy zaległych? Czwarty? Piąty? Pamięta ktoś?
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Wschód

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73742
Stary 02.03.2016, 14:58
Revolver napisał(a):Wyświetl post
A tak w ogóle, Izba ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych to JEDYNA instancja? Postanowienie jest prawomocne bez możliwości odwołania się gdziekolwiek? Jeżeli to tak poważny precedens, to zarząd powinien zgłosić sprawę do UEFA, bo teoretycznie może mieć to wpływ na przyszłe transfery na całym świecie.
Nie będzie to miało wpływu na żadne inne transfery na świecie, chyba, że będzie chodziło o zawodnika poległej, wtedy wyrok w sprawie będzie identyczny.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73743
Stary 02.03.2016, 14:58
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Ta ....a z warszawy i te .......one weszlo stanowskiego tak krecily w opini publiczne, ze zamydlily i wygrali. ....y sprzedajne z pzpn!

To nie Wisla popelnila blad tylko zostala w kurewski sposob sprzedana w warszawskim burdelu!

https://twitter.com/K_Stanowski/stat...28651847434240 huehuehue
Odpowiedz cytując
tropik
Member
 
Od: 07.2011
Skąd: (L)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73744
Stary 02.03.2016, 15:00
Arked napisał(a):Wyświetl post
Uważam, że decyzja Komisji jest słuszna i odsyłanie niepokornych zawodników do rezerw ze względów pozasportowych to zwyczajny mobbing. Ale... Gdzie była Komisja Ligi, kiedy "kluby Kokosa" wyrastały w lidze jak grzyby po deszczu. Przecież takie postępowanie z piłkarzami to kiepski standard, nie tylko w Polsce. Fakt, że to dopiero pierwsza, precedensowa decyzja Komisji w tego typu sprawie poddaje pod wątpliwość jej obiektywizm. Czy może ja się nie znam i od niedawna obowiązują nowe przepisy?
Dokładnie od kwietnia 2015 roku,

enzo napisał(a):Wyświetl post
Hoho, widzę, że warszawka nawet się już nie kryje ze swoimi prolegijnymi decyzjami.

Rozumiem zatem, że od dzisiaj kluby też będą mogły rozwiązywać kontrakty z piłkarzami, którzy się opierdzielają w meczach czy na treningach, bo pieniążki wpadają na konto bankowe. I to rozwiązywać kontrakty właśnie z winy zawodników, więc ci będą płacić odszkodowanie wynoszące co najmniej równowartość kwoty, którą klub powinien wypłacić im do końca kontraktu - wszak straty moralne są w tym przypadku nie do powetowania.

Wiecie co? Pomijając zachowanie klubu samo w sobie, ta decyzja bez względu na wszystko to istna komedia.
No dobra a w którym momencie Cierzniak "opierdzielał w meczach czy na treningach"? Czy może w tym momencie w którym według prawa webstera podpisał legalny kontrakt z Legią?
Nie kompromitujmy się.
Ostatnio edytowane przez tropik : 02.03.2016 o godz. 15:06.
Odpowiedz cytując
KrzychooR
Senior Member
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73745
Stary 02.03.2016, 15:00
Dariook jest sławny
Odpowiedz cytując
daka.kodaka
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73746
Stary 02.03.2016, 15:02
Sorki jak zawodnik może rozwiązać kontrakt bo mu nie pasują warunki to czemu klub nie może pozbywać się zawodników którzy są paralitykami
Odpowiedz cytując
tropik
Member
 
Od: 07.2011
Skąd: (L)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73747
Stary 02.03.2016, 15:07
daka.kodaka napisał(a):Wyświetl post
Sorki jak zawodnik może rozwiązać kontrakt bo mu nie pasują warunki to czemu klub nie może pozbywać się zawodników którzy są paralitykami
A Cierzniak to stał się paralitykiem w dniu kiedy podpisał kontrakt z Legią, czy wcześniej też był?!
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member
 
Od: 07.2015
Skąd: Los Angeles

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73748
Stary 02.03.2016, 15:10
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Ta ....a z warszawy i te .......one weszlo stanowskiego tak krecily w opini publiczne, ze zamydlily i wygrali. ....y sprzedajne z pzpn!

To nie Wisla popelnila blad tylko zostala w kurewski sposob sprzedana w warszawskim burdelu!
Brawo miszczu. Twój post właśnie jest największa beką na Twitterze. Sie popisaaaał...
Odpowiedz cytując
daka.kodaka
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73749
Stary 02.03.2016, 15:10
nie chodzi mi o to że jak zawodnik niezadowolony to może rozwiązać kontrakt a jak klub byłby nie zadowolony to nie moze chyba ze wypłąci odszkodowanie. A temu panu r trzeba jeszcze płacić absurd
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73750
Stary 02.03.2016, 15:10
daka.kodaka napisał(a):Wyświetl post
Sorki jak zawodnik może rozwiązać kontrakt bo mu nie pasują warunki to czemu klub nie może pozbywać się zawodników którzy są paralitykami
Poczekaj do zakończenia sprawy Vrdoljaka, tam orzekną winę zawodnika.

P.S. Stanowski to może i jest opiniotwórczy, ale najwyżej w grupie wiekowej 12-15, która na szczęście nie jest (jeszcze) w żaden sposób decyzyjna. Polecam dalej podniecać się portalem "Weszło" i robić z nich ostoję etyki i moralności, na czele z jawnie upośledzonym Zarzecznym.
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73751
Stary 02.03.2016, 15:12
Cała sytuacja została przez Wisłę rozwiązana tragicznie, od samego początku każda kolejna decyzja jeszcze bardziej pogrążała nas w tej sytuacji... Chociaż oczywistym jest, że Legia robiąca z mediami co jej się podoba przesądziła sprawę.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73752
Stary 02.03.2016, 15:13
Dekiel napisał(a):Wyświetl post
Całego zarządu i pracowników im podległych?

Poza tym który to raz gdy Wisła przegrywa przed sądami arbitrażowymi w sprawach o rozwiązanie kontraktu/wypłacenie pieniędzy zaległych? Czwarty? Piąty? Pamięta ktoś?
Przegrana w większości tych spraw była oczywista. Decyzje sądów nie mogły być inne. Całe to nasze sądzenie się to była tylko gra na czas, nic więcej.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
daka.kodaka
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73753
Stary 02.03.2016, 15:13
Legia zawsze miała fory
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member
 
 
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73754
Stary 02.03.2016, 15:14
Pierwsza taka decyzja w historii i AKURAT NA KORZYŚĆ 7EGII (zawsze pisałem nazwy klubów poprawnie i dużej litery ale dla tej złodziejskiej K U R W Y mój szacunek się skończył)

Przypadek że to akurat dotyczy7legii? nie sądze. Jebać warszawskich złodzieji i tyle w temacie.

PS. Stanowski zawsze miałem cię za dobrego dziennikarza ale również za bufoniastego cynika z kompleksami (szczególnie twojego wyglądu: mordy cipowatego chłopca i zakoli ) ale teraz to już się ........ To był ostatni raz kiedy wszedłem na Wesz(L) .... z tobą
Ostatnio edytowane przez Mixu : 02.03.2016 o godz. 15:16.
<img src=https://ibb.co/qgCnvNM border=0 alt= />
Server Discord kibiców Wisły "Wiślackie Disco" : https://discord.gg/cMS7nuxTH
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73755
Stary 02.03.2016, 15:15
Spokojnei,tak naprawe to stracilismy pieniądze proponowane przez Legie za wczesniejsze przejscie i jezeli to wina zarzadu,to powinni za to zapłacic,ajezeli decyzja Cupiała to Jego pieniądze...
Zawsze mozemy złozyc odwołanie,co przeciaggnie sprawe o kolejny miesiąc,tylko nie wiem czy jest sens,bo teraz przynajmniej nie bedziemy musieli mu płacić,tak?
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 02.03.2016 o godz. 15:17.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73756
Stary 02.03.2016, 15:16
No popatrz jaki .......ony kret z tego stanowskiego.

Ja to bym w zyciu sie nie przyznal, ze czytam forum tirowki czy tego pudelka weszlo...wstydzil bym sie!
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
tropik
Member
 
Od: 07.2011
Skąd: (L)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73757
Stary 02.03.2016, 15:17
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Poczekaj do zakończenia sprawy Vrdoljaka, tam orzekną winę zawodnika.
No na razie to Vrdoljak nie planuje zgłaszać żadnej sprawy, więc może z tym być problem.
Do tego zauważam subtelną różnice między pierwszym bramkarzem Wisły który następnego dnia po podpisaniu kontraktu z Legią nie łapał się na ławkę do rezerw, a gościem który wraca do grania po 8 miesiacach (sic!) kontuzji.
Ale co ja się tam znam.
Odpowiedz cytując
daka.kodaka
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73758
Stary 02.03.2016, 15:18
odwołanie i walka na czas
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73759
Stary 02.03.2016, 15:20
No to pokazaliśmy Legii. Brawo. Klasa.

Wczorajszym przywróceniem Cierzniaka do pierwszego zespołu przyznaliśmy rację PZPN, że nie mieliśmy prawo go tam degradować. Nie wiem skąd to oburzenie.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member
 
Od: 05.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73760
Stary 02.03.2016, 15:22
tropik napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie od kwietnia 2015 roku,
No dobra a w którym momencie Cierzniak "opierdzielał w meczach czy na treningach"? Czy może w tym momencie w którym według prawa webstera podpisał legalny kontrakt z Legią?
Nie kompromitujmy się.
Serio trzeba Ci to rozrysowac ? Udajesz czy nie rozumiesz ?

Nie bede sie wypowiadal o aspekcie prawnym bo nie jestem papuga ale jezeli ten werdykt jest zgodny z prawem to zyjemy w jakims Matrixie.

Przekladajac na normalny stosunek pracy - prezes banku X decyduje przejsc do konkurencyjnego banku Y. Myslisz ze rada nadzorcza pozwoli mu decydowac o kluczowych decyzjach w okresie pracy jeszcze w X. Oczywiscie ze nie bo stracila do niego zaufanie, nie wie dla czyjego interesu bedzie pracowal.

Relacja pracodawca pracownik to tez relacja oparta na zaufaniu i jak mozna mowic ze Wisla powinna miec zaufanie do radzia w meczu z 7egla ? Wtedy jeszcze mierzylismy w grupe mistrzowska

Nie ma co plakac, Misiek narazie daje rade a serdecznie zycze aby w kluczowym meczu decydujacym o mistrzostwie 2016 radzio wsadzil babola roku przez ktorego 7egla bedzie 2. Wiele tysiecy osob bedzie za to trzymac kciuki. Karma is a bitch.
Ostatnio edytowane przez Przybyszewski : 02.03.2016 o godz. 15:25.
Odpowiedz cytując
Festence
Senior Member
 
Od: 04.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73761
Stary 02.03.2016, 15:27
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...878,1,718.html
Odpowiedz cytując
tropik
Member
 
Od: 07.2011
Skąd: (L)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73762
Stary 02.03.2016, 15:30
Przybyszewski napisał(a):Wyświetl post
Serio trzeba Ci to rozrysowac ? Udajesz czy nie rozumiesz ?

Nie bede sie wypowiadal o aspekcie prawnym bo nie jestem papuga ale jezeli ten werdykt jest zgodny z prawem to zyjemy w jakims Matrixie.
No ale jeżeli werdykt jest zgodny z prawem, a jest, to o czym to wogóle dyskutować?
Reszta to tylko stękania o lojalności, miłości, przywiązaniu do barw.
Jak się nie ma dobrych prawników to się nie bierze za zarządzanie jakimkolwiek przedsiębiorstwem.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73763
Stary 02.03.2016, 15:36
tropik napisał(a):Wyświetl post
No ale jeżeli werdykt jest zgodny z prawem, a jest, to o czym to wogóle dyskutować?
Reszta to tylko stękania o lojalności, miłości, przywiązaniu do barw.
Jak się nie ma dobrych prawników to się nie bierze za zarządzanie jakimkolwiek przedsiębiorstwem.
Czyli Vrdoljak zesłany do rezerw przez Czerczesowa mógł bez problemów rozwiązać kontrakt z winy cwelki?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73764
Stary 02.03.2016, 15:37
Jak dla mnie argumentacja, którą w poście na fb zamieścił przedstawiciel WisłaTV jest przekonująca:

Cytat:
"Nie ma sensu trzymać piłkarza, żeby nie grał lub grał pod taką presją, bo on takiej jakości Wiśle już nie da" - powiedział Tomasz Magdziarz, menedżer Cierzniaka, tym samym przyznając rację Wiśle.
Cierzniak nie został przesunięty do rezerw "za karę", za to, że nie chciał podpisać kontraktu z Wisłą i podpisał z kimś innym. Został przesunięty dlatego, że lżony na mieście i z trybun nie byłby w stanie bronić na takim poziomie jak dotychczas. Tylko trener samobójca wystawiłby takiego zawodnika do składu! Skoro nie było szans na jego grę w pierwszej drużynie, to nie było też sensu, żeby z nią trenował i zajmował miejsce młodszym. Decyzja o podpisaniu kontraktu z Legią miała wpływ na jego formę sportową i tylko debil lub stronniczy sędzia może tego nie zrozumieć!
Odpowiedz cytując
kreseq
Warszawiak
 
 
Od: 11.2003
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73765
Stary 02.03.2016, 15:38
Sorry ale muszę. To że Cierzniak dla kibiców jest .....m bo przechodzi do Legii i .......i o przedłużeniu a nie przedłuża to jedna sprawa. Druga to kretyńskie zachowanie ludzi odpowiedzialnych za zarządzanie klubem.
Po pierwsze : Gdyby Wisła pozwoliła Cierzniakowi trenować z 1 drużyną ale nie uwzględniała go w meczowej 18 to by nikt się nie przy.......ił.
Po drugie : Gdyby wczoraj jakiś mózg nie wpadł na pomysł by przywracać tego frajera do pierwszej drużyny to nikt by nie mógł tego wykorzystać przeciwko Wiśle.
Po trzecie : Vrdoljak sam mówił że jest w rezerwach bo jest po długiej kontuzji i chce się odbudować. Czerczesow go tam zesłał a zawodnik w przeciwieństwie do Cierzniaka nie chciał iść z tym do "sądu".
Czekam jeszcze na ponowne rozpatrzenie sprawy Modelskiego i moment, w którym w naszej lidze kluby przestaną być po.......one i zakończą szopki zwane klubami kokosa.
To był pojedynek gołej dupy z batem począwszy od wystawiania zawodnika w meczach przygotowawczych a skończywszy na wypowiedziach ówczesnego trenera
PS: Widzicie ? To nie wina klubu że nie grał, to wina kibiców że go lżyli na mieście


Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie
Odpowiedz cytując
tropik
Member
 
Od: 07.2011
Skąd: (L)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73766
Stary 02.03.2016, 15:44
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Czyli Vrdoljak zesłany do rezerw przez Czerczesowa mógł bez problemów rozwiązać kontrakt z winy cwelki?
Nie. Vrodljak nie grał w piłkę 8 miesięcy i miał problemy kopnąć prosto piłkę. Taki piłkarz może zostać zesłany do rezerw.

p.s. kończe odpisywanie w tym temacie, bo on nie jest od tego. Pozdr
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member
 
Od: 05.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73767
Stary 02.03.2016, 15:47
tropik napisał(a):Wyświetl post
No ale jeżeli werdykt jest zgodny z prawem, a jest, to o czym to wogóle dyskutować?
Reszta to tylko stękania o lojalności, miłości, przywiązaniu do barw.
Jak się nie ma dobrych prawników to się nie bierze za zarządzanie jakimkolwiek przedsiębiorstwem.
Jak to o czym ? o sensownosci tego prawa. Nie liczy sie przeciez litera a jego duch.

Jak do mnie przychodzi pracownik i mowi ze odchodzi do konkurencji to juz nie biore go pod uwage w obsadzie kluczowych projektow bo sie boje ze oleje/myslami bedzie w dupie/bedzie pracowal na korzysc przyszlego pracodawcy.

A dobrego papuge bierzesz jak nie masz racji tylko chcesz sprawe przekrecic - typowe stolycowe podejscie.
Odpowiedz cytując
Jaro1991
Senior Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Krakow/Pradnik Czerwony

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73768
Stary 02.03.2016, 15:47
tropik napisał(a):Wyświetl post
Nie. Vrodljak nie grał w piłkę 8 miesięcy i miał problemy kopnąć prosto piłkę. Taki piłkarz może zostać zesłany do rezerw.

p.s. kończe odpisywanie w tym temacie, bo on nie jest od tego. Pozdr
Panie Legionisto, a skąd pewność, że podpisanie kontraktu przez pajaca z Ległą nie spowodowało obniżenia jego koncentracji, co mogło mieć kolosalny wpływ na jego formę sportową? On również mógł przestać kopać piłkę prosto!
Powód: logika nie ta...
Ostatnio edytowane przez Jaro1991 : 02.03.2016 o godz. 15:50.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73769
Stary 02.03.2016, 16:03
Trzeba było sie od razu zgodzic na jego odejscie, wczorajszym przywroceniem do składu i dzisiejsza decyzja izby wyszło tylko na jaw jacy ludzie zarzadzaja tym klubem. Moze dzieki temu udałoby sie z Dubravka, ktorego interesy prowadzi ta sama agencja co zajmuje sie Cierzniakiem a ktora podobno z tego powodu zerwała z nami negocjacje. W to, ze sie pilkarz nie dogadał z Naszym klubem nie wierze. A teraz zostalismy bez Cierzniaka, bez pieniedzy za niego i bez nowego bramkarza.
Odpowiedz cytując
Dekiel
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73770
Stary 02.03.2016, 16:10
Jaro1991 napisał(a):Wyświetl post
Panie Legionisto, a skąd pewność, że podpisanie kontraktu przez pajaca z Ległą nie spowodowało obniżenia jego koncentracji, co mogło mieć kolosalny wpływ na jego formę sportową? On również mógł przestać kopać piłkę prosto!
Może dlatego, że sam nasz trener powtarzał (przynajmniej dwukrotnie), że Cierzniak będzie pierwszym wyborem, a sam piłkarz, dopóki nie padła informacja, że przechodzi do Legii, grał w pierwszym składzie w sparingach?

Trzeba było poczekać dwa pierwsze mecze, wynik pewnie byłby z Cierzniakiem dokładnie taki sam, i wtedy zsyłać do rezerw.

AD pracownicy i kodeks pracy - zapisy korzystne dla pracowników zawsze będą zgodne z prawem. A więc regulamin PZPN, gdyby chodziło o umowę o pracę, będzie zgodny z literą prawa. Pomijając, że nikt z nas nie wie co dokładnie jest wpisane w kontrakt ex-bramkarza.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:16.