The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 18.11.2015, 19:53. [16 KOLEJKA] Górnik Zabrze - WISŁA Kraków, 20 listopada, godz. 20:30




Choć pogoda za oknem przypomina nam o jesieni, miesiąc w kalendarzu tym bardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby już w najbliższy weekend rozegrać pierwszą kolejkę rundy rewanżowej. Już w piątek Biała Gwiazda zmierzy się w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.

Ten mecz kilka miesięcy temu inaugurował bieżący sezon ekstraklasy. W Grodzie Kraka nie wyłoniono wtedy zwycięzcy. Zespoły podzieliły się punktami, wychodząc "na zero".

Teraz przyszedł czas na rewanż, który zostanie rozegrany na stadionie w Zabrzu. Początek spotkania o 20:30 a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Poprzednią wizytę w Zabrzu, piłkarze Białej Gwiazdy wspominają bardzo przyjemnie. Wiślacy zaaplikowali gospodarzą pięć bramek i pewnie wygrali 5:0.



Historia spotkań pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.


Sezon 2007/08

2 grudnia 2007, 18:15, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:3, Jerzy Brzęczek 79 - Jean Paulista 11, Radosław Sobolewski 23, Marek Zieńczuk 39

Sezon 2008/09

5 października 2008, 14:30, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1, Przemysław Pitry 54- Radosław Sobolewski 84

Sezon 2009/10

Brak spotkań.

Sezon 2010/11

17 października 2010, 17:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0, Aleksander Kwiek 83

Sezon 2011/12

3 maja 2012, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0, Mariusz Przybylski 18, Arkadiusz Milik 66

Sezon 2012/13

30 maja 2013, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1, Michał Chrapek 21

Sezon 2013/14

8 listopada 2013, 20:30, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2, Préjuce Nakoulma 55, Mateusz Zachara 71,77 - Łukasz Garguła 30, Wilde-Donald Guerrier 53

Sezon 2014/15

19 października 2014, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:5, Semir Štilić 38, 78, Paweł Brożek 48, 61,83


Z obozu rywali.

Nasz najbliższy przeciwnik od początku sezonu znajduje się w strefie spadkowej, fatalny początek rundy zaowocował w Zabrzu zmianą szkoleniowca. Roberta Warzychę zastąpił Leszek Ojrzyński, jednak i on nie potrafi póki, co wyciągnąć zabrzan z marazmu i dna tabeli. O ile dla Górnika zawsze priorytetem było bezpieczne zapewnienie sobie utrzymania (awans do pierwszej ósemki) o tyle w tym sezonie zapowiada się na walkę o przetrwanie do samego końca.

Zabrzanie mają fatalny bilans spotkań na ich skromny dorobek punkty składa się jeden zwycięstwo i siedem remisów, do bezpiecznej lokaty Górnik traci pięć punktów. Ewentualne zwycięstwo z Białą Gwiazdą może górników przybliżyć do przedostatniego Lecha Poznań. Natomiast kolejna porażka sprawi, że zima w Zabrzu będzie wyjątkowo nerwowa.



Piłkarze Górnika pod lupą TWSD.



Na kogo zwrócić szczególną uwagę przeglądając skład naszych najbliższych przeciwników? Na pierwszy plan wysuwa się jedna z legend krakowskiego klubu, były kapitan a obecnie zawodnik Górnika - Radosław Sobolewski. Mimo zaawansowanego wieku, popularny Sobol nadal jest ważnym ogniwem w zespole ze Górnego Śląska.

Dostępu do bramki strzeże Grzegorz Kasprzik, który wygryzł ze składu Sebastiana Przyrowskiego, nie było to trudne jak się popatrzy na formę byłego bramkarza Polonii Warszawa. Linię obrony tworzą doświadczeni ligowcy Adam Danch oraz Rafał Kosznik.



Warto również zwrócić uwagę na najlepszego strzelca zespołu z Zabrza a jest nim Roman Gergel, który ma na swoim koncie aż trzy trafienia. Ważną postacią jest również Aleksander Kwiek, który ma na koncie dwie bramki.


Wieści z Grodu Kraka.



Wiślacy do piątkowego meczu przygotowują się na własnych obiektach w Myślenicach. Trener Kazimierz Moskal miał okrojony skład przez powołania Wiślaków do reprezentacji narodowych, w okresie przerwy od spotkań ligowych z zespołem nie trenowali Donald Guerrier, Alan Uryga, Krzysztof Mączyński, Richard Guzmics czy Konrad Handzlik.

Piłkarze Białej Gwiazdy do przygotowań przystąpili pełni optymizmu i podbudowani kolejnym zwycięstwem na wyjeździe, tym razem "ofiarą" Wiślaków padło Zagłębie Lubin. Czas podtrzymać dobrą serię i zaliczyć drugie zwycięstwo z rzędu.
Zmiany w składzie.

Na dzień dzisiejszy Kazimierz Moskal będzie zmuszony dokonać, co najmniej jednej zmiany w składzie. W piątkowym meczu nie będzie, bowiem mógł zagrać Haitańczyk Donald Guerrier, który pauzuje za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Do zdrowia oraz formy wraca Denis Popović, który powinien znaleźć miejsce w wyjściowej jedenastce. Z lekką infekcją walczył Łukasz Burliga, jednak jest już do dyspozycji trenera Moskala.

Z zespołem ćwiczy już Emmanuel Sarki jednak jego występ jest póki, co wykluczony. Pojawia się jednak cień szansy, że jeszcze w tym roku Sarki pojawi się na boisku.



Uwaga na kartki.



Maciej Jankowski to jedyny zawodnik Białej Gwiazdy, który w najbliższych meczach musi uważać na żółte kartki. Kolejne napomnienie skutkować będzie pauzą w następnym meczu.







Terminarz XVI kolejki Ekstraklasy.


20 listopada (piątek)

18:00 Termalica Nieciecza - Piast Gliwice
20:30 Górnik Zabrze - Wisła Kraków

21 listopada (sobota)

15:30 Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
18:00 Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
18:00 Górnik Łęczna - Ruch Chorzów

22 listopada (niedziela)

15:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin
18:00 Pogoń Szczecin - Lech Poznań

23 listopada (poniedziałek)

18:00 Cracovia - Lechia Gdańsk
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
mari339
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 18.11.2015, 20:18
Czas wreszcie zwyciężyć dwa razy pod rząd w tym sezonie. Patrząc na pozycję Górnika w tabeli, to dobry rywal, by w końcu się przełamać!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 18.11.2015, 20:52
Powiem tak, ważniejszy od wyniku meczu z Górnikiem, jest wynik następnej potyczki derbowej. Jak mamy się napuszyć zwycięstwem z Górnikami i podejść do derbów sielankowo to wolę już nawet z nimi przegrać (czytaj. zremisować).

Bo z całym szacunkiem, mamy wygrać 3 mecze z rzędu? w to nie uwierzę
Odpowiedz cytując
Patrvk
Senior Member
 
Od: 04.2015
Skąd: Daleko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 18.11.2015, 21:06
Ale kiedy jak nie na derbach wygrać 3 meczę pod rząd
TYLKO Wisła
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 18.11.2015, 21:57
Mecz na wyjeździe więc 3 punkty bardzo prawdopodobne
Trochę bardziej serio - to mecz, który powinniśmy wygrać obowiązkowo. Trudno raczej o łatwiejszych przeciwników.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 18.11.2015, 22:59
0-0 lub 1-1
Odpowiedz cytując
wislakrakow124
Senior Member
 
 
Od: 02.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 19.11.2015, 00:14
Gornik musi wygrac mecz zeby powoli odbic sie od dna.Beda musieli sie otworzyc a nie bronic remisu. Obrona Gornika nie zachwyca w ofensywie tez fajerwerkow nie widac. Mam nadziej ze uda sie w koncu wygrac drugie spotkanie z rzedu. Tylko jak za bardzo licze na latwe 3pkt to czesto mnie rozczarowuja Wygrac w Zabrzu pozniej u siebie i bedzie git.
JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: Myślenice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 19.11.2015, 09:38
mari339 napisał(a):Wyświetl post
Czas wreszcie zwyciężyć dwa razy pod rząd w tym sezonie. Patrząc na pozycję Górnika w tabeli, to dobry rywal, by w końcu się przełamać!
Zapewne na forum Górnika można by ujrzeć post napisany w podobnym tonie. (Tak przypuszczam, gdyż tam nie zaglądam):
"Wisła gra w kratkę i nie wygrywa 2 razy z rzędu. Patrząc na to, że grają w kratkę to są idealnym rywalem na nasze przełamanie."
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 19.11.2015, 11:25
Radosław Sobolewski nie zagra w piątkowym meczu. Pomocnik zabrzan przegrał walkę z kontuzją.


Paweł Gil będzie głównym rozjemcą jutrzejszego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 19.11.2015, 13:20
Jestem dobrej myśli, chyba pierwszy raz od momentu przejęcia Wisły przez Moskala. 2:0 dla nas.
Odpowiedz cytując
wislakrakow124
Senior Member
 
 
Od: 02.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 19.11.2015, 13:26
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Radosław Sobolewski nie zagra w piątkowym meczu. Pomocnik zabrzan przegrał walkę z kontuzją.


Paweł Gil będzie głównym rozjemcą jutrzejszego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.
Dobrze ze Radka nie bedzie. Niech sie skupi na pozostalych meczach
JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA
Odpowiedz cytując
Patrvk
Senior Member
 
Od: 04.2015
Skąd: Daleko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 19.11.2015, 14:16
Jeśli Górnik się otworzy to wygramy.
TYLKO Wisła
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member
 
 
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 19.11.2015, 21:13
Jak widze nazwisko sedziego to juz wiem ze nie bedzie latwo.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 20.11.2015, 09:31
Pozostaje tylko mieć nadzieję że wydarzenia wokół klubu, nie wpłyną negatywnie na to co się będzie działo na boisku. Myślami już jestem przy meczu 29.11. Chłopaki dajcie z siebie wszystko pokażcie że macie jaja.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 20.11.2015, 09:52
Co do Śpika (sędziego) to Wisła raczej nie ma najlepszych wspomnień, w tym sezonie jeszcze nam nie sędziował, w zeszłym jedna wygrana (z Lechią) i 2 remisy (bez większych uchybień raczej) ale pamiętam z przeszłości kilka meczów z jego udziałem, gdzie sędziowanie na chybił-trafił w jego wykonaniu wprowadzało olbrzymią nerwowość w grze. Ostatnio jednak w miejsce Borskiego i Gila wskoczyli Raczkowski (poprzedni sezon ) czy Stefański (mecze z Legią i Koroną w tym sezonie - poprzedni sezon pechowy sędzia od 2:2). Zobaczymy jak ustawi zespół Moskal, ale podejrzewam, że zagramy w ustawieniu: Cierzniak - Joić, Głowacki, Guzmics, Sadlok- Mączyński, Popoić, Boguski, Jankowski, Burliga - Brożek. Ja posadziłbym na ławce Jankesa, Boguskiego przesunął do ataku, a na skrzydłach ustawił Burligę i kogoś z młodych (Handzlik/Marszalik), a ewentualnie Jankesa wpuścić po przerwie, ale zobaczymy - Kazik raczej nie zdecyduje się na takie zagranie aby rzucić kogoś z młodych na głęboką wodę....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
coni
Senior Member
 
Od: 10.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 20.11.2015, 10:48
Dziś musimy wygrać. Ewentualna wygrana dzisiaj dałaby nam lepsze samopoczucie przed derbami. Poza tym Górnik nie gra wybitnie więc jest idealnym przeciwnikiem na przetarcie przed derbami.
Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. - Henryk Reyman
Odpowiedz cytując
Patrvk
Senior Member
 
Od: 04.2015
Skąd: Daleko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 20.11.2015, 12:40
Moskal nie postawi na młodych bo jego rozliczają z wyniku a nie z wypromowania młodych zawodników
TYLKO Wisła
Odpowiedz cytując
wislakrakow124
Senior Member
 
 
Od: 02.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 20.11.2015, 13:12
Mnie ciekawi jak Handzlik prezentowalby sie przeciwko Gornikowi. Moze z czasem sie przekonamy co ten chlopak potrafi.
JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 20.11.2015, 15:48
wygrana dzisiaj i w derbach (3 mecze wygrane z rzędu) - nie pamiętam kiedy coś takiego ostatnio się zdarzyło w sezonie 2013/2014 kolejno Pogoń, Piast i starozakonni..... pięknie byłoby powtórzyć i przedłużyć taką serię, ale po derbach mamy Amikę na wyjeździe i Legię u siebie
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
arth_ur
Senior Member
 
 
Od: 04.2005
Skąd: STA

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 20.11.2015, 16:04
Przewiduję łatwe zwycięstwo 2-0. Musimy wkońcu wygrać dwa mecze z rzędu.
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member
 
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 20.11.2015, 22:21
Ale mamy ....a prymitywnych kopaczy...
Prymitywna gra z prymitywnie slabym zespolem...
Nic ....a z tego nie bedzie....
99 remis w sezonie...
Nadal nie rozumiem skad kopacze Popoviczo-Jankowskie znalazly sie w tym zespole...
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 20.11.2015, 22:23
Była przerwa na reprezentację, tyle jebanego czasu mieli i kur.wa nie potrafili się przygotować na jebanego Górnika.
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member
 
 
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 20.11.2015, 22:23
Idę o zakład że nie chcieli tego meczu wygrać.

PS. Gdyby Moskal miał jaja to Jankowski powinien zejść po 15 minutach - naliczyłem mu chyba 10 niedokładnych podań.

Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 20.11.2015, 22:26
Dopóki będziemy mieć w składzie amatorów Uryge, Jankowskiego, Popovocia czy Cywke dopóty nie będziemy wygrywać.

Swoją drogą ciekawe czy taki Uryga by się jakoś wyróżniał piłkarsko na osiedlowym orliku.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 20.11.2015, 22:27
1. Jeśli zespół partaczy sytuację, jakie miał Jankowski, to absolutnie nie zasługuje na wygraną.
2. Znowu gramy w 9. Jankowskiego - parodysty futbolu nie ratuje tutaj nawet asysta. Za tą setkę powinien zostać zesłany na treningi z nastolatkami i podawać im miesiąc piłki. Uryga - kolejny parodysta, grający na alibi frajer. 190 cm, 90+ kg chłop stoi w polu karnym i patrzy, jak piłka leci typowi na głowę. NO ....A MAĆ. Wyjebać ich obu ze składu, po prostu serce się kraje, jak się patrzy na ich grę.
3. Gra Wisły super-mega-słaba, nie wiem co oni robili przez ostatnie 2 tygodnie.
4. Walnę sobie chyba meliskę.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 20.11.2015 o godz. 22:29.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 20.11.2015, 22:27
W przerwie pisałem, że zaczniemy bronić 0-1 i skończy się 1-1
Odpowiedz cytując
saymon
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 20.11.2015, 22:29
Wygranie dwóch meczy z rzędu, to dla naszych kopaczy mission impossible
"Możesz zmienić żonę, poglądy polityczne, nawet religię. Ale nigdy, ale to nigdy nie możesz zmienić swojej ukochanej drużyny"

Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 20.11.2015, 22:29
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Ale mamy ....a prymitywnych kopaczy...
Prymitywna gra z prymitywnie slabym zespolem...
Nic ....a z tego nie bedzie....
99 remis w sezonie...
Nadal nie rozumiem skad kopacze Popoviczo-Jankowskie znalazly sie w tym zespole...
Przecież taki jankowski (celowo z małej litery) to idealne odzwierciedlenie pyty i dziadostwa w całym klubie.

Dzisiejsza postawa w 2 połowie to całkowita kompromitacja.
Z takim podejściem to strach się bać co będzie za tydzień.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 20.11.2015, 22:30
Po ch sie spinać. Gramy w kratkę i to dosłownie. Mecz dobry - mecz chujowy. Biorąc pod uwagę następną kolejkę aż bałem się zwycięstwa Górnikiem )))
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 20.11.2015, 22:33
Niechluje do kwadratu.
Wszyscy - no prawie - po kolei.
Wyjątki dziś to Jović i Mąka.
Kiedy jakiś zawodnik prowadzi piłkę inni sprytnie się chowają. Nikt nie wymusza podania ruszeniem na wolne pole. W konsekwencji wszystkie piłki wędrują do rywala.
Do tej pory popierałem Jankesa, teraz mam go serdecznie dosyć. Tyle spieprzonych piłek, Boguski niewidoczny, Burliga tak sobie, Sadlok tyle zmaścił, co nigdy, Brożek, sorry, ale też dość kiepsko. On ze swoimi niby zwodami jest po prostu przewidywalny.
Popovic niech wraca do I ligi.

Pewnym usprawiedliwieniem mogą być warunki pogodowe i terenowe. A Górnikowi, zwłaszcza w II połowie bardziej się chciało.

Ale jaja... zremisować z parodystami z Zabrza.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:23.