Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 KOLEJKA] Górnik Zabrze - WISŁA Kraków, 20 listopada, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9546)

WISŁAZWE 18.11.2015 19:53

[16 KOLEJKA] Górnik Zabrze - WISŁA Kraków, 20 listopada, godz. 20:30
 



Choć pogoda za oknem przypomina nam o jesieni, miesiąc w kalendarzu tym bardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby już w najbliższy weekend rozegrać pierwszą kolejkę rundy rewanżowej. Już w piątek Biała Gwiazda zmierzy się w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.

Ten mecz kilka miesięcy temu inaugurował bieżący sezon ekstraklasy. W Grodzie Kraka nie wyłoniono wtedy zwycięzcy. Zespoły podzieliły się punktami, wychodząc "na zero".

Teraz przyszedł czas na rewanż, który zostanie rozegrany na stadionie w Zabrzu. Początek spotkania o 20:30 a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Poprzednią wizytę w Zabrzu, piłkarze Białej Gwiazdy wspominają bardzo przyjemnie. Wiślacy zaaplikowali gospodarzą pięć bramek i pewnie wygrali 5:0.



Historia spotkań pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.


Sezon 2007/08

2 grudnia 2007, 18:15, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:3, Jerzy Brzęczek 79 - Jean Paulista 11, Radosław Sobolewski 23, Marek Zieńczuk 39

Sezon 2008/09

5 października 2008, 14:30, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1, Przemysław Pitry 54- Radosław Sobolewski 84

Sezon 2009/10

Brak spotkań.

Sezon 2010/11

17 października 2010, 17:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0, Aleksander Kwiek 83

Sezon 2011/12

3 maja 2012, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0, Mariusz Przybylski 18, Arkadiusz Milik 66

Sezon 2012/13

30 maja 2013, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1, Michał Chrapek 21

Sezon 2013/14

8 listopada 2013, 20:30, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2, Préjuce Nakoulma 55, Mateusz Zachara 71,77 - Łukasz Garguła 30, Wilde-Donald Guerrier 53

Sezon 2014/15

19 października 2014, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:5, Semir Štilić 38, 78, Paweł Brożek 48, 61,83


Z obozu rywali.

Nasz najbliższy przeciwnik od początku sezonu znajduje się w strefie spadkowej, fatalny początek rundy zaowocował w Zabrzu zmianą szkoleniowca. Roberta Warzychę zastąpił Leszek Ojrzyński, jednak i on nie potrafi póki, co wyciągnąć zabrzan z marazmu i dna tabeli. O ile dla Górnika zawsze priorytetem było bezpieczne zapewnienie sobie utrzymania (awans do pierwszej ósemki) o tyle w tym sezonie zapowiada się na walkę o przetrwanie do samego końca.

Zabrzanie mają fatalny bilans spotkań na ich skromny dorobek punkty składa się jeden zwycięstwo i siedem remisów, do bezpiecznej lokaty Górnik traci pięć punktów. Ewentualne zwycięstwo z Białą Gwiazdą może górników przybliżyć do przedostatniego Lecha Poznań. Natomiast kolejna porażka sprawi, że zima w Zabrzu będzie wyjątkowo nerwowa.



Piłkarze Górnika pod lupą TWSD.



Na kogo zwrócić szczególną uwagę przeglądając skład naszych najbliższych przeciwników? Na pierwszy plan wysuwa się jedna z legend krakowskiego klubu, były kapitan a obecnie zawodnik Górnika - Radosław Sobolewski. Mimo zaawansowanego wieku, popularny Sobol nadal jest ważnym ogniwem w zespole ze Górnego Śląska.

Dostępu do bramki strzeże Grzegorz Kasprzik, który wygryzł ze składu Sebastiana Przyrowskiego, nie było to trudne jak się popatrzy na formę byłego bramkarza Polonii Warszawa. Linię obrony tworzą doświadczeni ligowcy Adam Danch oraz Rafał Kosznik.



Warto również zwrócić uwagę na najlepszego strzelca zespołu z Zabrza a jest nim Roman Gergel, który ma na swoim koncie aż trzy trafienia. Ważną postacią jest również Aleksander Kwiek, który ma na koncie dwie bramki.


Wieści z Grodu Kraka.



Wiślacy do piątkowego meczu przygotowują się na własnych obiektach w Myślenicach. Trener Kazimierz Moskal miał okrojony skład przez powołania Wiślaków do reprezentacji narodowych, w okresie przerwy od spotkań ligowych z zespołem nie trenowali Donald Guerrier, Alan Uryga, Krzysztof Mączyński, Richard Guzmics czy Konrad Handzlik.

Piłkarze Białej Gwiazdy do przygotowań przystąpili pełni optymizmu i podbudowani kolejnym zwycięstwem na wyjeździe, tym razem "ofiarą" Wiślaków padło Zagłębie Lubin. Czas podtrzymać dobrą serię i zaliczyć drugie zwycięstwo z rzędu.
Zmiany w składzie.

Na dzień dzisiejszy Kazimierz Moskal będzie zmuszony dokonać, co najmniej jednej zmiany w składzie. W piątkowym meczu nie będzie, bowiem mógł zagrać Haitańczyk Donald Guerrier, który pauzuje za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Do zdrowia oraz formy wraca Denis Popović, który powinien znaleźć miejsce w wyjściowej jedenastce. Z lekką infekcją walczył Łukasz Burliga, jednak jest już do dyspozycji trenera Moskala.

Z zespołem ćwiczy już Emmanuel Sarki jednak jego występ jest póki, co wykluczony. Pojawia się jednak cień szansy, że jeszcze w tym roku Sarki pojawi się na boisku.



Uwaga na kartki.



Maciej Jankowski to jedyny zawodnik Białej Gwiazdy, który w najbliższych meczach musi uważać na żółte kartki. Kolejne napomnienie skutkować będzie pauzą w następnym meczu.







Terminarz XVI kolejki Ekstraklasy.


20 listopada (piątek)

18:00 Termalica Nieciecza - Piast Gliwice
20:30 Górnik Zabrze - Wisła Kraków

21 listopada (sobota)

15:30 Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
18:00 Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
18:00 Górnik Łęczna - Ruch Chorzów

22 listopada (niedziela)

15:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin
18:00 Pogoń Szczecin - Lech Poznań

23 listopada (poniedziałek)

18:00 Cracovia - Lechia Gdańsk

mari339 18.11.2015 20:18

Czas wreszcie zwyciężyć dwa razy pod rząd w tym sezonie. Patrząc na pozycję Górnika w tabeli, to dobry rywal, by w końcu się przełamać! :)

Karherop 18.11.2015 20:52

Powiem tak, ważniejszy od wyniku meczu z Górnikiem, jest wynik następnej potyczki derbowej. Jak mamy się napuszyć zwycięstwem z Górnikami i podejść do derbów sielankowo to wolę już nawet z nimi przegrać (czytaj. zremisować).

Bo z całym szacunkiem, mamy wygrać 3 mecze z rzędu? w to nie uwierzę :)

Patrvk 18.11.2015 21:06

Ale kiedy jak nie na derbach wygrać 3 meczę pod rząd

Patryko 18.11.2015 21:57

Mecz na wyjeździe więc 3 punkty bardzo prawdopodobne :D
Trochę bardziej serio - to mecz, który powinniśmy wygrać obowiązkowo. Trudno raczej o łatwiejszych przeciwników.

AntyMod 18.11.2015 22:59

0-0 lub 1-1

wislakrakow124 19.11.2015 00:14

Gornik musi wygrac mecz zeby powoli odbic sie od dna.Beda musieli sie otworzyc a nie bronic remisu. Obrona Gornika nie zachwyca w ofensywie tez fajerwerkow nie widac. Mam nadziej ze uda sie w koncu wygrac drugie spotkanie z rzedu. Tylko jak za bardzo licze na latwe 3pkt to czesto mnie rozczarowuja:) Wygrac w Zabrzu pozniej u siebie i bedzie git.

Eternit 19.11.2015 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mari339 (Post 1419925)
Czas wreszcie zwyciężyć dwa razy pod rząd w tym sezonie. Patrząc na pozycję Górnika w tabeli, to dobry rywal, by w końcu się przełamać! :)

Zapewne na forum Górnika można by ujrzeć post napisany w podobnym tonie. (Tak przypuszczam, gdyż tam nie zaglądam):
"Wisła gra w kratkę i nie wygrywa 2 razy z rzędu. Patrząc na to, że grają w kratkę to są idealnym rywalem na nasze przełamanie."

WISŁAZWE 19.11.2015 11:25

Radosław Sobolewski nie zagra w piątkowym meczu. Pomocnik zabrzan przegrał walkę z kontuzją.


Paweł Gil będzie głównym rozjemcą jutrzejszego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.

silver03 19.11.2015 13:20

Jestem dobrej myśli, chyba pierwszy raz od momentu przejęcia Wisły przez Moskala. 2:0 dla nas.

wislakrakow124 19.11.2015 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1419962)
Radosław Sobolewski nie zagra w piątkowym meczu. Pomocnik zabrzan przegrał walkę z kontuzją.


Paweł Gil będzie głównym rozjemcą jutrzejszego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.

Dobrze ze Radka nie bedzie. Niech sie skupi na pozostalych meczach:)

Patrvk 19.11.2015 14:16

Jeśli Górnik się otworzy to wygramy.

rafalek 19.11.2015 21:13

Jak widze nazwisko sedziego to juz wiem ze nie bedzie latwo.

Barti 20.11.2015 09:31

Pozostaje tylko mieć nadzieję że wydarzenia wokół klubu, nie wpłyną negatywnie na to co się będzie działo na boisku. Myślami już jestem przy meczu 29.11. Chłopaki dajcie z siebie wszystko pokażcie że macie jaja.

funkykoval 20.11.2015 09:52

Co do Śpika (sędziego) to Wisła raczej nie ma najlepszych wspomnień, w tym sezonie jeszcze nam nie sędziował, w zeszłym jedna wygrana (z Lechią) i 2 remisy (bez większych uchybień raczej) ale pamiętam z przeszłości kilka meczów z jego udziałem, gdzie sędziowanie na chybił-trafił w jego wykonaniu wprowadzało olbrzymią nerwowość w grze. Ostatnio jednak w miejsce Borskiego i Gila wskoczyli Raczkowski (poprzedni sezon ) czy Stefański (mecze z Legią i Koroną w tym sezonie - poprzedni sezon pechowy sędzia od 2:2). Zobaczymy jak ustawi zespół Moskal, ale podejrzewam, że zagramy w ustawieniu: Cierzniak - Joić, Głowacki, Guzmics, Sadlok- Mączyński, Popoić, Boguski, Jankowski, Burliga - Brożek. Ja posadziłbym na ławce Jankesa, Boguskiego przesunął do ataku, a na skrzydłach ustawił Burligę i kogoś z młodych (Handzlik/Marszalik), a ewentualnie Jankesa wpuścić po przerwie, ale zobaczymy - Kazik raczej nie zdecyduje się na takie zagranie aby rzucić kogoś z młodych na głęboką wodę....

coni 20.11.2015 10:48

Dziś musimy wygrać. Ewentualna wygrana dzisiaj dałaby nam lepsze samopoczucie przed derbami. Poza tym Górnik nie gra wybitnie więc jest idealnym przeciwnikiem na przetarcie przed derbami.

Patrvk 20.11.2015 12:40

Moskal nie postawi na młodych bo jego rozliczają z wyniku a nie z wypromowania młodych zawodników

wislakrakow124 20.11.2015 13:12

Mnie ciekawi jak Handzlik prezentowalby sie przeciwko Gornikowi. Moze z czasem sie przekonamy co ten chlopak potrafi.

funkykoval 20.11.2015 15:48

wygrana dzisiaj i w derbach (3 mecze wygrane z rzędu) - nie pamiętam kiedy coś takiego ostatnio się zdarzyło w sezonie 2013/2014 kolejno Pogoń, Piast i starozakonni..... pięknie byłoby powtórzyć i przedłużyć taką serię, ale po derbach mamy Amikę na wyjeździe i Legię u siebie

arth_ur 20.11.2015 16:04

Przewiduję łatwe zwycięstwo 2-0. Musimy wkońcu wygrać dwa mecze z rzędu.

63.5 Kg 20.11.2015 22:21

Ale mamy ....a prymitywnych kopaczy...
Prymitywna gra z prymitywnie slabym zespolem...
Nic ....a z tego nie bedzie....
99 remis w sezonie...
Nadal nie rozumiem skad kopacze Popoviczo-Jankowskie znalazly sie w tym zespole...

silver03 20.11.2015 22:23

Była przerwa na reprezentację, tyle jebanego czasu mieli i kur.wa nie potrafili się przygotować na jebanego Górnika.

krasny 20.11.2015 22:23

Idę o zakład że nie chcieli tego meczu wygrać.

PS. Gdyby Moskal miał jaja to Jankowski powinien zejść po 15 minutach - naliczyłem mu chyba 10 niedokładnych podań.

Kamson 20.11.2015 22:26

Dopóki będziemy mieć w składzie amatorów Uryge, Jankowskiego, Popovocia czy Cywke dopóty nie będziemy wygrywać.

Swoją drogą ciekawe czy taki Uryga by się jakoś wyróżniał piłkarsko na osiedlowym orliku.

Patryko 20.11.2015 22:27

1. Jeśli zespół partaczy sytuację, jakie miał Jankowski, to absolutnie nie zasługuje na wygraną.
2. Znowu gramy w 9. Jankowskiego - parodysty futbolu nie ratuje tutaj nawet asysta. Za tą setkę powinien zostać zesłany na treningi z nastolatkami i podawać im miesiąc piłki. Uryga - kolejny parodysta, grający na alibi frajer. 190 cm, 90+ kg chłop stoi w polu karnym i patrzy, jak piłka leci typowi na głowę. NO ....A MAĆ. Wyjebać ich obu ze składu, po prostu serce się kraje, jak się patrzy na ich grę.
3. Gra Wisły super-mega-słaba, nie wiem co oni robili przez ostatnie 2 tygodnie.
4. Walnę sobie chyba meliskę.

Dzimi 20.11.2015 22:27

W przerwie pisałem, że zaczniemy bronić 0-1 i skończy się 1-1

saymon 20.11.2015 22:29

Wygranie dwóch meczy z rzędu, to dla naszych kopaczy mission impossible

luke1906 20.11.2015 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1420097)
Ale mamy ....a prymitywnych kopaczy...
Prymitywna gra z prymitywnie slabym zespolem...
Nic ....a z tego nie bedzie....
99 remis w sezonie...
Nadal nie rozumiem skad kopacze Popoviczo-Jankowskie znalazly sie w tym zespole...

Przecież taki jankowski (celowo z małej litery) to idealne odzwierciedlenie pyty i dziadostwa w całym klubie.

Dzisiejsza postawa w 2 połowie to całkowita kompromitacja.
Z takim podejściem to strach się bać co będzie za tydzień.

rafkur 20.11.2015 22:30

Po ch sie spinać. Gramy w kratkę i to dosłownie. Mecz dobry - mecz chujowy. Biorąc pod uwagę następną kolejkę aż bałem się zwycięstwa Górnikiem )))

FraMat 20.11.2015 22:33

Niechluje do kwadratu.
Wszyscy - no prawie - po kolei.
Wyjątki dziś to Jović i Mąka.
Kiedy jakiś zawodnik prowadzi piłkę inni sprytnie się chowają. Nikt nie wymusza podania ruszeniem na wolne pole. W konsekwencji wszystkie piłki wędrują do rywala.
Do tej pory popierałem Jankesa, teraz mam go serdecznie dosyć. Tyle spieprzonych piłek, Boguski niewidoczny, Burliga tak sobie, Sadlok tyle zmaścił, co nigdy, Brożek, sorry, ale też dość kiepsko. On ze swoimi niby zwodami jest po prostu przewidywalny.
Popovic niech wraca do I ligi.

Pewnym usprawiedliwieniem mogą być warunki pogodowe i terenowe. A Górnikowi, zwłaszcza w II połowie bardziej się chciało.

Ale jaja... zremisować z parodystami z Zabrza.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl