The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rozarian
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 24.10.2015, 09:34
Nie żebym na siłę dorzucał dziegciu do beczki miodu, ale na razie Wisła wygrywa wyłącznie z przymulonymi ekipami. Ich pozycje w tabeli (12,13,14 i 16) mówią wszystko. Gdy nie ma pressingu (co wzorcowo pokazały tamte zespoły ) wobec drużyny Moskala, to wtedy Wisła błyszczy. Wystarczy jednak trochę większego zaangażowania innych drużyn i wtedy jest kicha. Mocarni wobec słabiaków i bezradni wobec średniaków.
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 24.10.2015, 09:51
Kapitalny mecz w naszym wykonaniu.Upokorzenie ego probierza bezcenne."Pozdrowienia" dla notorycznych hejterów Urygi.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member
 
Od: 06.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 24.10.2015, 09:58
Uryga w drugiej połowie dobrze, ale obok Sadloka najbardziej zawinił przy bramce. Faul na gościu, której nie ma opcji rozegrania i jest otoczony przez trzech zawodników.

Swoją drogą, Jaga naprawdę śpiewala hymn Cracovii przed meczem?
Rozumiem, że zgody już dość długo nie ma, ale jakiś szacunek powinien pozostać.

Ps. Jednak te jednolite flagi naprawdę robimy wrażenie. Dobrze to wyglądało.
Ostatnio edytowane przez piotek : 24.10.2015 o godz. 10:06.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 24.10.2015, 10:24
rozarian napisał(a):Wyświetl post
Gdy nie ma pressingu (co wzorcowo pokazały tamte zespoły ) wobec drużyny Moskala, to wtedy Wisła błyszczy. Wystarczy jednak trochę większego zaangażowania innych drużyn i wtedy jest kicha. Mocarni wobec słabiaków i bezradni wobec średniaków.
To nie do końca prawda w tym sezonie. Nie wygrywamy, bo zazwyczaj jesteśmy bardzo nieskuteczni, ale stwarzamy zazwyczaj sporo sytuacji. Rok czy dwa lata temu nie wygrywaliśmy, bo mieliśmy problemy z oddaniem strzału na bramkę.
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 24.10.2015, 10:40
Dzimi" i przy takiej bezbarwnej grze jak dzisiaj z Jagą, z tą większością zespołów byśmy dzisiaj przegrali."

Jakby ktoś chciał skomentować, ja sobie daruję.......
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 24.10.2015, 11:00
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...mpaign=fanpage

Moskal ma niezłą skuteczność jeśli chodzi o zwalnianie trenerów.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Central Visayas

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 24.10.2015, 11:07
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
Kapitalny mecz w naszym wykonaniu.Upokorzenie ego probierza bezcenne."Pozdrowienia" dla notorycznych hejterów Urygi.
Hejterem nie jestem ale co takiego pokazał Uryga poza podaniem do boku i do tylu żeby go chwalić? Proponuję przyjrzeć jak on się porusza bez piłki gdy atakujemy, szlak mnie trafiał gdy Alan wychodzil bez pilki przed Popovica i tak się ustawial ze nie mógł od nikogo otrzymać podania bo zawsze był zasloniety, nie umie grać do przodu to powinien siedzieć z tyłu.
Odpowiedz cytując
Viper
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 24.10.2015, 11:15
Mecz dobry w naszym wykonaniu, ale nie jestem przesadnym optymistą. Obrona Jagiellonia jest słaba i dużo bramek tracili w końcówkach nie tylko z nami. Do tego zmiana w 94 minucie i kto wchodzi? Cywka? już nie mógł jakiegoś młodego wpuścić?. Za tydzień znów będzie rozczarowanie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 24.10.2015, 11:21
Karherop napisał(a):Wyświetl post
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...mpaign=fanpage

Moskal ma niezłą skuteczność jeśli chodzi o zwalnianie trenerów.
http://sport.interia.pl/klub-jagiell...bi,nId,1909483
Odpowiedz cytując
Sliver12
Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 24.10.2015, 11:26
Uważam, że wczoraj zagraliśmy efektownie i efektywnie. Bo w większości ostatnich meczy było tylko efektownie (ach ta skuteczność). Prawda jest taka, że Wisełka ma duuuuży potencjał jak na ekstraklasę, trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać. W niektórych meczach to się właśnie udaje. Wiadomo z Ruchem tylko zwycięstwo. Jednak, nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć, że Ruch przyjedzie i będzie (jak większość drużyn przyjeżdzających na R22) czekał na to co zrobi Wisła. Będą się skupiać na obronie, przeszkadzać. A może coś strzelimy z jakiejś konterki. Dlatego właśnie tak ciężko czasem coś wcisnąć takim drużynom. Jak do tego dojdzie jeszcze jedna potem druga nie wykorzystana 100 procentówka to robi się nerwówka do końca meczu. Może więc warto dać pograć trochę takim drużynom, żeby zrobiło się trochu więcej miejsca w ich polu karnym (wyciągnąć ich). Jakoś ich zaskoczyć w ten sposób. Bo inaczej Wisła będzie klepać cały mecz i nic nie wpadnie. Bardzo często tak się dzieje. A potem punkcików brakuje.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 24.10.2015, 11:30
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Nie, od początku meczu w sytuacjach gdy można było nieraz zagrozić bramce Jagi, raz za razem ktoś albo podawał do tyłu, albo odwracał się z piłką i biegł do tyłu z nią. Mnie to aż raziło w oczy.

Widząc mecz jeszcze raz, mogę takich momentów naliczyć ze 20 - 30. Praktycznie co w każdej akcji ofensywnej gdy piłka dochodziła pod pole karne Jagi, a Jaga jeszcze nie wróciła do obrony, gdy było dwóch na dwóch albo trzech na trzech i można było zagrać do piłkarza wychodzącego na pozycję w polu karnym lub jego pobliżu, to zamiast tego następowało odegranie do tyłu w okolice środka boiska, wtedy już obie linie Jagi zdążały wrócić i dalej było walenie atakiem pozycyjnym gdy broniło już 8-9 piłkarzy Jagi.
Co do podań do tyłu i ich krytykowania to przypomnę nieśmiało, że OBYDWIE BRAMKI JANKOWSKIEGO padły po podaniach do tyłu.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 24.10.2015, 11:48
Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale trzeba uczciwie przyznać, że Jaga była megasłaba. Trudno się zresztą temu dziwić po takiej letniej wyprzedaży klubu.

Uryga nie zagrał ani jakoś nadprzeciętnie dobrze ani źle. Miał parę przechwytów, miał też kilka fatalnych zagrań (po jednym z jego głupich błędów poszła kontra, z której powinna być bramka dla Jagi). Nie zmienia to jednak faktu, że gość jest surowy technicznie i rusza się jak wóz z węglem. Taka uboższa wersja Wilka.

W meczu z Ruchem chciałbym zobaczyć taki skład:

Cierzniak
Jovic - Głowa - Guzmics - Sadlok
Mączyński
Burliga - Popović - Guerrier
Boguski - Brożek

Boguski gra za Brożkiem, wymieniają się pozycjami. Boguski moim zdaniem nie ma zdrowia na bieganie przez 90 minut na prawej flance, dlatego umieszczam tam Burligę. Mimo wszystko więcej pożytku z Rafała możemy mieć z nim na 10tce. Myślę, że to na chwilę obecną optymalny skład.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 24.10.2015 o godz. 11:50.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 24.10.2015, 11:48
Nie można popadać w hurra optymizm.

Zagraliśmy tak jak zawsze, różnica była taka, że Jagiellonia nie stosowała jakiegokolwiek pressingu nawet przed swoim polem karnym. Dzięki temu nasi mogli sobie klepać jak chcieli, a i tak w większości była to gra wszerz i do tyłu, brakowało zrywu i zagrań prostopadłych. Skoro takich podań brakowało w tak łatwym meczu, to co będzie z rywalem, który przysłowiowo jeździ na dupie, gra agresywnie, z kontry? Powtórka z remisowej rozrywki?

Nadal nie jestem zwolennikiem wtłaczania krakowskiej piłki do głów obecnym piłkarzom, uważam że z tymi piłkarzami powinniśmy nastawiać się na wciąganie rywala na naszą połowę i szybkie kontry, grę i wrzutki skrzydłami (mamy do tego wykonawców Donald, Jović, Sadlok), stałe fragmenty gry.

No, ale zobaczymy kolejny test krakowskiej piłki z Ruchem, może coś zaskoczy.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 24.10.2015, 11:53
Przecież ta krakowska piłka przynosi nam naprawdę mnóstwo sytuacji bramkowych w każdym meczu, dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować? W każdym meczu kontrolujemy grę przez większą część spotkania, brakuje jednak skuteczności. Nie system gry jest naszym zmartwieniem...
Odpowiedz cytując
daniello1987
Senior Member
 
Od: 05.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 24.10.2015, 11:59
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale trzeba uczciwie przyznać, że Jaga była megasłaba. Trudno się zresztą temu dziwić po takiej letniej wyprzedaży klubu.

Uryga nie zagrał ani jakoś nadprzeciętnie dobrze ani źle. Miał parę przechwytów, miał też kilka fatalnych zagrań (po jednym z jego głupich błędów poszła kontra, z której powinna być bramka dla Jagi). Nie zmienia to jednak faktu, że gość jest surowy technicznie i rusza się jak wóz z węglem. Taka uboższa wersja Wilka.

W meczu z Ruchem chciałbym zobaczyć taki skład:

Cierzniak
Jovic - Głowa - Guzmics - Sadlok
Mączyński
Burliga - Popović - Guerrier
Boguski - Brożek

Boguski gra za Brożkiem, wymieniają się pozycjami. Boguski moim zdaniem nie ma zdrowia na bieganie przez 90 minut na prawej flance, dlatego umieszczam tam Burligę. Mimo wszystko więcej pożytku z Rafała możemy mieć z nim na 10tce. Myślę, że to na chwilę obecną optymalny skład.
Twoj skład na dzien dobry nie wypalił. Gumis pauzuje za kartki
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 24.10.2015, 12:03
daniello1987 napisał(a):Wyświetl post
Twoj skład na dzien dobry nie wypalił. Gumis pauzuje za kartki
:/

Nie zwróciłem na to uwagi.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member
 
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 24.10.2015, 12:14
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Przecież ta krakowska piłka przynosi nam naprawdę mnóstwo sytuacji bramkowych w każdym meczu, dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować? W każdym meczu kontrolujemy grę przez większą część spotkania, brakuje jednak skuteczności. Nie system gry jest naszym zmartwieniem...
Serku, chyba logiczniej jest dopasowywać system gry do wykonawców a nie odwrotnie ? Jeśli nie mamy zawodników jak Barcelona to chyba trzeba wymyslec cos innego, prawda ? Mi styl Wisly bardzo sie podoba, ale co innego chcieć a co innego moc W meczu z Jagą wypaliło, w Bielsku też. Ale w ilu meczach byl z tym problem ....
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 24.10.2015, 12:18
Ale jaki był problem? Czy w meczach tego sezonu byliśmy choć raz bezsilni, nie potrafiliśmy zdominować przeciwnika? Czy ktokolwiek narzucił nam swój styl gry, stłamsił nas, nie mieliśmy nic do powiedzenia z jakimkolwiek przeciwnikiem? Przecież my w każdym meczu prowadzimy grę, stwarzając do tego świetne sytuacje... Zmiana systemy gry spowoduje, że nagle zaczniemy być skuteczni i taki przykładowy Jankowski będzie trafiał, bo akurat zagramy z kontry?
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 24.10.2015, 14:54
Hypocrite napisał(a):Wyświetl post
Hejterem nie jestem ale co takiego pokazał Uryga poza podaniem do boku i do tylu żeby go chwalić? Proponuję przyjrzeć jak on się porusza bez piłki gdy atakujemy, szlak mnie trafiał gdy Alan wychodzil bez pilki przed Popovica i tak się ustawial ze nie mógł od nikogo otrzymać podania bo zawsze był zasloniety, nie umie grać do przodu to powinien siedzieć z tyłu.
Chłopak ma 19 lat, rozwija się, uważam że gra całkiem przyzwoicie chociaż bez fajerwerków. Rozumiesz chyba na czym polega gra defensywnego? Alan ze swoich zadań wywiązuje się bez zarzutu nie unikając jak każdy błędów.Jest hejtowany za sam fakt przebywania na boisku.Co najmniej niesmaczne w stosunku do dobrze zapowiadającego się młodego zawodnika i do tego wychowanka Wisły.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Central Visayas

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 24.10.2015, 15:52
Troszkę go odmlodziles bo lat ma 21, dla mnie był jednym z najsłabszych w drużynie, choć pamiętam jeden jego mecz gdzie był jednym z najlepszych. Tak czy siak jest jeszcze dość młody żeby zrobić duży progres a czy go zrobi zależy tylko od niego, narazie musi uczyć się szybciej operować piłka i lepiej ustawiać na boisku tak żeby wspomagał rozegranie a nie w nim przeszkadzał.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:16.