Drozd napisał(a):

|
Bardzo mnie interesuje jakiż to jest ogólnie przyjęty wzorzec asysty. Każdy kto dotyka piłkę wcześniej niż strzelec bramki notuje asystę? Coś mi się nie wydaje.
|
Masz pecha, bo właśnie tak jest. Definicja za wiki:
Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol)
Drozd napisał(a):

|
Asysta to odzwierciedlenie zasług w zdobyciu bramki mimo, że samemu się jej nie zdobywa, taka nagroda pocieszenia. Bo czasem ten podający ma ich więcej niż strzelec.
|
LOL
Asysta to nie podanie, to zasługi!
Poezyjna definicja
A może tak jeszcze wprowadzimy punkty za styl?