
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#121
|
Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Bez odbioru. ![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#122
|
|
Ja tam uważam, że pierwsza połowa była genialna i wówczas powinno być już co najmniej 3:0. Oby było coraz lepiej, bo w porównaniu z pierwszymi meczami tego sezonu widać progres. Za niedługo będzie przerwa na reprezentację, więc można zorganizować 1-2 sparingi i dać szansę na grę młodym w razie kartek i kontuzji, które prędzej czy później nadejdą.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#123
|
|
Mecz do zapomnienia, ale jak powtarzałem Smuda z Boguskiego, Garguły, Jankowskiego wyciągnął co się da, ale nie da się ukryć że jednak potrzeba lepszych zawodników bo nie możemy stać w miejscu z kadrą, dać młodym trochę pograć bo w następnym sezonie połowa zawodników będzie grubo po trzydziestce.
Liczę że po Legii jednak Smuda otworzy się na ławkę |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#124
|
Czy Tobie się wydaje że posiadłeś "nieodpartą" moc argumentów a ja Tobie na złość nie chce ci przyznać racji? Zatem mylisz się. W Holandii czy Hiszpanii jakoś nie boją się stawiać na młodych. Za to u nas same "lęki". Bo krzywo kopnie, bo sfauluje pod polem karnym. Ja się bardziej boję ledwo biegających pod naszym polem karnym Garguły czy Stilica bo albo nie ma sił i stoi (wcale nie mądrze) albo czasem głupio sfauluje. Jak w meczu z Piastem - gdzie po bezmyślnym faulu Garguły pod naszym polem karnym padła bramka dla Piasta. Albo zgubi piłkę jak Garguła w meczu z Ruchem a Dudka jak junior sfauluje piłkarza Ruchu w 11. Bełchatów to nie Barcelona czy nawet Legia żeby się bać czy Lech sobie poradzi. Wg mnie zagrałby o niebo lepiej od Garguły w obronie z racji choćby tego że nie był zmęczony. Ponadto w odbiorze jest lepszy od Łukasza (o co nie trudno). Ja ma inne spojrzenie na ten mecz. Uważam że nawet przeciętny piłkarz a z pełnymi siłami da więcej niż zmęczony ofensywny. Pomijam fakt że Sadlok to ledwo chodził, tak był poobijany. Stąd Basta ogrywał go jak dziecko w końcówce meczu. Myślisz że Żemło zagrałby ostatnie 15 minut gorzej niż "kulawy" Sadlok? Wg mnie nie. Bałem się że nasi oddychający rękawami piłkarze pękną w końcówce. Cudem dowieźli zwycięstwo. A stali nie dlatego że tacy mądrzy tylko dlatego że nie mieli sił. A to różnica.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 30.08.2014 o godz. 14:34.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#125
|
|
ABGwislakABG napisał:
.....Ten no-look-pass z piętki do wychodzącego sam na sam Brożka faktycznie niezauważalny. Mogła być asysta sezonu. Brożek nie wykorzystał. I dobrze że nie strzelił bo bramka byłaby z 2 metrowego spalonego ... i byłoby gadania .... ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#126
|
|
Można gdybać, czy był sens wczoraj wprowadzić np Lecha w 70 minucie czy nie.
Natomiast fakt jest jeden - Drużyna wraz ze Smudą wygrała mecz. Smuda każdą swoją decyzje obronił. Tyle. Mamy jeszcze dla juniorów ponad 30 meczów w sezonie aby pokazać nam kibicom, trenerom i sobie swoją wartość. Nie wiem czy faktycznie wrzucanie ich wczoraj w takim momencie ak granie w '10' na szarżujący Bełchatów byłoby dobrym pociągnięciem. A nawet jeśli było, to i tak wygrała koncepcja Smudy. Pamiętajmy, że Lech, Żemło, Zając nie mają w sumie nawet 10 spotkań w lidze. Stępiński nie jest zgrany z drużyną, a Sarki biega nie wiadomo gdzie.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 30.08.2014 o godz. 14:11.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2011
Offline |
#127
|
|
Nie łapię tego trendu na wczorajsze zmiany. Rozumiem nagonkę za 3-0 w Szczecinie, że od razu 2 zmiany np nie poszły, ale wczoraj? Wisła tylko doświadczeniem i mądrą współpracą graczy utrzymała zwycięstwo. Boguski na DP radzi sobie nie pierwszy raz bdb, a Garguła przypominam jak w 89 minucie bodajże poszedł takim pressingiem na Bełchatów, że ten wybić na aut musiał potem i to wszystko na sprincie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#128
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#129
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#130
|
|
Ma ktoś może całą akcję bramkową? Na ekstraklasa.tv jest niestety ucięta, a wcześniej dość zgrabnie wyszliśmy spod pressingu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2011
Offline |
#131
|
|
http://meczelive.tv/skroty/polska_ek...w-10-9931.html
Tu jest właśnie fajnie pokazane jak tercet Burliga, Uryga Garguła to ogarnia. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
#132
|
|
nie rozumiem tych, co bronią Smudy i podają przykład Zająca który stracił piłkę pod polem karnym.. przeciwnika i z tego padła bramka, jego wina, że cały zespół i obrońcy byli źle ustawieni ? nie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#133
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#134
|
|
W powtórkach w canal+ widać było , że został zachaczony w polu karnym co spowodowało jego upadek. Powinien być karny dla Wisły a nie było, poszła kontra i stało się. Jak w takim przypadku można mieć pretensje do sfaulowanego zawodnika, to można tylko zapytać tych co przywołują tą sytuację, czemu nie mieli pretensji do sędziego ?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#135
|
|
Nikt normalny nie ma pretensji do Zająca o tą sytuację nawet jeśli nie było faulu. On musi się jeszcze wiele uczyć i tyle. Był/nie był zahaczony mógł się pozbierać i zapierd... za piłką bo sędzia puścił grę. Tyle. Jest młody i wszystko przed nim ale droga też jeszcze daleka.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#136
|
|
Boguski wczoraj stracił piłkę z 10 razy w środkowej strefie i 2-3 razy chciał odegrać piętką w tym samym miejscu gdzie Zając stracił piłkę w meczu z Ruchem. Ustawia się go na skrzydle i drybluje (bo co ma robic?) to logiczne że straci pare razy pilkę, a że to nie jego pozycja to nie parę a zawsze
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#137
|
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#138
|
|
LIDERA MAMY i oby sie tak ta kolejka skonczyła.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#139
|
|
Dokładnie
W Szczecinie można było poszaleć ale nie tu. Ostoja wszedłby na 100%, Dudka, jesli siedziałby na ławce. Na młodych będzie czas. Jesli macie wątpliwości to podaje przykład Chrapka czy Urygi. Przykład Stolarskiego pokazuje, ze nawet dostając sporo szans niektórzy wolą opuścić Wisłe. |
|
|
|
Guest
|
#140
|
|
Chrapka Smuda nie wypromowal to raz. Uryge wypromowala kontuzja Stjepanovica to dwa. Co to ma wspolnego ze Smuda? NIC. To trzy.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#141
|
|
to kto wypromował Chrapka bo sie zgubiłem
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#142
|
|
Kulawik - który postawił na niego i dał mu grać. Smuda dostał już niemal gotowy produkt i z braku starych doświadczonych których uwielbia musiał dać grać Chrapkowi.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#143
|
|
Sam o tym pisałem (jak przywołujesz tamten okres to zapewne pamietasz) że jak Michał poprawi kondycje i szybkość to zrobi sporą karierę. Bo technikę ma. Ale to Kulawik dał Chrapkowi błysnąć w kilku meczach i tym samym wprowadził go do 11. I gdyby nie to że licho z doświadczonymi piłkarzami to Smuda by na niego nawet nie spojrzał w zeszłym sezonie. No już musiał, nie było wyjścia.
Bo problemem Smudy nie jest to że nie potrafi szkolić młodych, ale to że po prostu nie che. On chce miec gotowych do gry piłkarzy. Z Chrapkiemm było tak jak teraz z Urygą. Nagle Stjepanović łapie kontuzję i Smuda już stawia i motywuje Alana. Nagle Alan pokazuje że umie grać. Tutaj jest problem Smudy. Bierze młodych jak już żywcem musi. Tak samo miał z Lewandowskim - jak mu kupili Roberta. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#144
|
|
Bo Kulawik był i jest słabym trenerem. A Smuda jest w polskich realiach bardzo dobrym trenerem który nienawidzi szkolić młodych
![]() No jeszcze nie lubi robić zmian. Nie ma co porównywać tych trenerów. Inny świat. (tak jak gdzieś napisałem, "życzę" kontuzji Gargule i innym piłkarzom z 11, to nagle się okaże że mamy przy Smudzie zdolną młodzież. Oczywiście życzę tylko w " " jako metafora) ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#145
|
|
No, okazję, żeby się wykazać będzie miał jakiś rezerwowy już w najbliższym meczu.
Ciekaw jestem kogo Smuda wystawi przeciwko Zawiszy na stoperze ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#146
|
|
To nie do końca prawda. Smuda chce mieć po prostu piłkarzy gotowych do gry na najwyższym poziomie. Od razu. Tymczasem główną zaletą naszych młodych zawodników jest to, że są "młodzi". Nie jest powiedziane, iż rozwiną się i zrobią "karierę" w ekstraklasie, nawet jeśli dostaną szansę, a wygranie CLJ nie jest żadną weryfikacją umiejętności czy przepustką do gry w drużynie z dużymi aspiracjami. Sam Smuda zasługuje zaś na więcej zaufania. Niedawno spadały na niego gromy, że krzywdzi Małeckiego, Stolarskiego czy Klarića. Po kilku miesiącach wygląda na to, iż to on miał rację, a nie forumowi spece.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#147
|
Taa już widzę w wywiadach za kilka lat. Michał komu najwięcej zawdzieczasz? Trenerowi Kulawikowi.. Bez przesady. Mamy 15 na 21 punktów możliwych i ciągle Smuda jest beee. Dajcie spokój w tamtym sezonie puszczalismy Nalepe czy Szewczyka i kazdy widział jak to wygladalo. Smuda ma ich na treningu. Gdyby Zajac byl lepszy od Boguskiego, to myslicie, ze nie puscilby go? Come on. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#148
|
Wiem wiem, Boguski też nie jest jakoś specjalnie dobrze zbudowany ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#149
|
. |
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam
Offline |
#150
|
|
Tak najeżdżacie na Smudę tylko powiedzcie kto w tej chwili będzie lepszy od niego? Uważam, że popełnia błędy ale nie uważam, że należy go zwalniać.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|