
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 08.2011
Offline |
#151
|
|
Z tą młodzieżą spokojnie. Mamy 6 obrońców seniorów (w tym kontuzjowanego Javanovicia i 22 letniego Czekaja), 7 pomocników (Stilic, Garguła, Jankowski, Boguski, kontuzjowany Stjepanovic, Donald i Sarki) oraz 1 napastnika (Brożek).
14 graczy na 10 pozycji. Już teraz gra Uryga, z ławki wchodzi w miarę regularnie Zając. Jak zaczną się jakieś kartki czy odpukać kontuzje to Żemło, Lech, Kuczak czy Wójcik i inni mogą zapukać do składu. Dopóki jest możliwość gry seniorami dopóty Franz będzie na nich stawiał. Przecież pamiętajmy o zeszłorocznej wiośnie, gdzie z konieczności grali Szewczyk i Czekaj czy Alan na stoperze. Nie zachwycało to przecież. 5pkt w 3 meczach - start jak rok temu. Tylko wtedy byliśmy ciut gorsi od Górnika i Śląska, na równo z Koroną. Teraz lepsi od Lecha i Piasta na równi z Łęczną. Dobry start. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Dom
Offline |
#152
|
|
Z tego wszystkiego przyczepie sie do jednego gracza - Buchalika,stracilismy 4 bramki w tym sezonie jego autorstwa sa 3 z Leczna,Piastem i karny z Lechem. Poki co przez niego nie mamy 4pkt,czyli w skrocie kompletu zwyciestw
![]()
Lepiej zapobiegać niż leczyć
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#153
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u
Offline |
#154
|
|
Nie dziwię się słowom krytyki.
Przecież My - najlepszy, najbogatszy klub w Polsce wygraliśmy tylko 3:2, tylko z vice mistrzem Polski, w jakimś tam Poznaniu. W ogóle nie ma się z czego cieszyć. Lato się kończy a nas i tak czeka nas śmierć i podatki. ![]()
c.d.n.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#155
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#156
|
|
Z Łęczną to chyba żart, ale z Piastem i Lechem zachował się kiepsko w obu sytuacjach.
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#157
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#158
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#159
|
|
A co to zmienia, ze bylo kilka. Gol za kolnierz to wina bramkarza. Na razie to co kolejke ma udzial w straconych bramkach. Niech sie otrzasnie i wezmie w garsc.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Dom
Offline |
#160
|
|
herbatkę czy bułkę z masłem, bo nie wiem?
Łęczna - dostał strzał za kołnierz, stojąc dwa-trzy metry od linii, jego wina takie bramki nie powinny padać Piast - po plecach od niego się odbiła to niefart co nie zmienia faktu że bramka padła przy jego udziale bo Polak tylko dobił jego niefart Lech - strzał Kownackiego pluje przed siebie plus zarabia żółtą kartkę i robi karnego Jak dla mnie 3/4 bramek jego i możecie gadać co chcecie rzeczywistości nie oszukacie, nawet "obiektywizmem" przez które oceniacie większość meczów, aha i czekam (odpukać!!!) aż popełni jakiś błąd, bo chce zobaczyć te hejty na forum jaki to Buchalik jest, ja mówię to za wczasu panowie, po dwóch remisach i wygranym meczu - bo nie przemawia za mnie hurraoptymizm po przedwczorajszym 2-3 ![]()
Lepiej zapobiegać niż leczyć
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#161
|
|
Dajcie czas i szansę Buchalikowi. Na razie za grał za mało żeby go oceniać. Owszem dał ciała przy pierwszej bramce dla Lecha, ale nie on najbardziej zawalił. Dlaczego ktoś nie zablokował tego uderzenia? dlaczego nasi oddali pole Lechowi i wycofali się? kwestią czasu była bramka kontaktowa, gdyby nie padła po karnym, to prędzej czy później byłoby 1-2. To była seria błędów, którą zakończył Buchalik. A Broziu byłby antybohaterem gdyby mecz skończył się innym wynikiem niż nasze zwycięstwo.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#162
|
Tymczasem w Łęcznej może zawalił, może nie. Komentatorzy w NC+ są na przykład zdania, że mógł się lepiej zachować, ale nie można zapisać tej bramki na jego konto. Ja to zdanie podzielam. Pozostałe kontakty z piłką ok. Z Piastem kilka razy dobrze wyszedł/wybił piłkę/ skrócił kąt. Przy bramce miał sporego pecha. Przypomnij sobie ile padło takich bramek gdzie piłka odbija się od słupka, potem od pleców bramkarza i wpada do siatki. Słynny gol Krzynówka. Brakło mu trochę szczęścia. Z Lechem zawalił bramkę. Wypluł piłkę. Tutaj dyskusji nie ma. Przy rzucie wolnym nie miał szans, choć źle się ustawił. Miał jeszcze jedną sytuację gdzie przy dośrodkowaniu zrobił krok, potem się niepewnie cofnął. W pozostałych chwytach bez zarzutu. Przypomnijcie sobie co wyprawiał w Angelo Huges, co wyprawiał, Piekutowski, Majdan, Pareiko (poza pierwszą rewelacyjną rundą), co wyprawiał Miśkiewicz (kolejny bramkarz podobny do Angelo; wybronię okienko, puszczę szmatę). |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#163
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#164
|
|||
Cytat:
Niebawem fakt, ze stoi w bramce będzie pewnie miał nas zadawalać.Cytat:
Cytat:
Dla porównania Buchalik po zaledwie 3 kolejkach ma już na sumieniu 2,5 bramki (tej z Piastem nie zaliczam). Pytanie , czy to mało ? |
||||
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#165
|
|
Tak, szczególnie, że raz z Piastem wyszedł na 30 metr jak nie dalej i tym samym pozbawił Piasta sytuacji sam na sam.
Może dla niemieckich bramkarzy to chleb powszedni ale nie dla naszych. Chciałem Ci tylko przekazać, że naoglądałeś się za dużo meczów na mundialu w dosyć zachowawczy sposób. Wymagasz od klubu który zapada się finansowo, żeby jego bramkarz bronił na Ochoa albo Ospina. No niestety, to jest Wisła Kraków nie Real Madryt. Może gdybyśmy dysponowali chociaż 400 tysiącami euro jak Legia to broniłby ktoś lepszy. My zawsze skąpiliśmy pieniędzy na tą pozycję. Tymczasem moje zdanie jest takie, że budowanie dobrej drużyny powinno rozpocząć się od dobrego bramkarza. Buchalik póki co zapowiada sie na solidnego ligowego bramkarza. Tylko tyle i aż tyle. Kończę z Tobą na ten temat dyskusje bo każdy z nas ma swoje zdanie i tak jak Bednarz uparcie będzie dążył do końca w przekonaniu. Ja czekam ckliwie aż Buchalik wybroni nam nie jeden mecz bo nie jest to bramkarz znikąd. W Ruchu grał naprawdę dobrze. Bramkarze mają ciężkie życie. Wybronisz cztery sytuacje, jedną zawalisz i bach. Nikt nie pamięta tych poprzednich. Bramkarz jest ostatnią instancją do ratowania drużyny. Pamiętaj o tym. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#166
|
|
Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#167
|
|
Cytat Franka z dawnego wywiadu : ''Bramkarz gra cały mecz 90 minut i wszystko obronił a w doliczonym czasie puścił bramkę , i to nie znaczy że cały mecz bronił zle ''
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#168
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#169
|
Facet ma spory udział w 4 straconych (czyli wszystkich dotychczasowych) przez Wisłę bramkach w zaledwie w 3 kolejkach. Albo nie rozumiesz o czym mowa albo udajesz. Z mojej strony koniec tematu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#170
|
|
Jak Misiek ostatnie 4 mecze rundy zasadniczej jebał równo (dwie bramki z Zagłębiem, Podbeskidzie - najjaśniejsze przykłady) to nic nie było, bo każdemu zdarza się gorszy okres - Buchalikowi zdarzył się na początku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2007
Offline |
#171
|
|
Gwiaździsty, za przeproszeniem .......isz. Skoro napisałeś, że KAŻDA bramka za kołnierz obciąża bramkarza, to po tym stwierdzeniu, każdy kto miał poważniejszą styczność z bronieniem, powinien skorzystać z opcji ignoruj. Dalsza polemika nie ma po prostu sensu.
Bez odbioru. ![]()
Tylko jeden klub !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#172
|
|
No tak, Gwiaździstemu zwycięstwo, zajebista gra Boguskiego, Stilicia i Garguły zamknęła usta... ale że jest bardzo, ale to bardzo w potrzebie do narzekania, dojebał się do Buchalika, który WYRAŹNIE ZAWALIŁ jednego gola. Coś pięknego.
![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#173
|
|
Ty zapewne miałeś zamknięte usta przez całą rundę wiosenną i dlatego wysiliłeś się teraz takim bzdurnym tekstem. Jeden mecz ci tak oczy przesłonił ?
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|