The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
forthy
Senior Member
 
Od: 08.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#151
Stary 05.08.2014, 04:05
Z tą młodzieżą spokojnie. Mamy 6 obrońców seniorów (w tym kontuzjowanego Javanovicia i 22 letniego Czekaja), 7 pomocników (Stilic, Garguła, Jankowski, Boguski, kontuzjowany Stjepanovic, Donald i Sarki) oraz 1 napastnika (Brożek).

14 graczy na 10 pozycji. Już teraz gra Uryga, z ławki wchodzi w miarę regularnie Zając. Jak zaczną się jakieś kartki czy odpukać kontuzje to Żemło, Lech, Kuczak czy Wójcik i inni mogą zapukać do składu. Dopóki jest możliwość gry seniorami dopóty Franz będzie na nich stawiał. Przecież pamiętajmy o zeszłorocznej wiośnie, gdzie z konieczności grali Szewczyk i Czekaj czy Alan na stoperze. Nie zachwycało to przecież.

5pkt w 3 meczach - start jak rok temu. Tylko wtedy byliśmy ciut gorsi od Górnika i Śląska, na równo z Koroną. Teraz lepsi od Lecha i Piasta na równi z Łęczną. Dobry start.
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: Dom

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#152
Stary 05.08.2014, 09:38
Z tego wszystkiego przyczepie sie do jednego gracza - Buchalika,stracilismy 4 bramki w tym sezonie jego autorstwa sa 3 z Leczna,Piastem i karny z Lechem. Poki co przez niego nie mamy 4pkt,czyli w skrocie kompletu zwyciestw
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#153
Stary 05.08.2014, 09:45
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Z tego wszystkiego przyczepie sie do jednego gracza - Buchalika,stracilismy 4 bramki w tym sezonie jego autorstwa sa 3 z Leczna,Piastem i karny z Lechem. Poki co przez niego nie mamy 4pkt,czyli w skrocie kompletu zwyciestw
Odstaw to co bierzesz
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#154
Stary 05.08.2014, 10:10
Nie dziwię się słowom krytyki.
Przecież My - najlepszy, najbogatszy klub w Polsce wygraliśmy tylko 3:2, tylko z vice mistrzem Polski, w jakimś tam Poznaniu.

W ogóle nie ma się z czego cieszyć.
Lato się kończy a nas i tak czeka nas śmierć i podatki.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#155
Stary 05.08.2014, 10:12
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Z tego wszystkiego przyczepie sie do jednego gracza - Buchalika,stracilismy 4 bramki w tym sezonie jego autorstwa sa 3 z Leczna,Piastem i karny z Lechem. Poki co przez niego nie mamy 4pkt,czyli w skrocie kompletu zwyciestw
A wydawało się, że dziś słońce nie przygrzewa.
Odpowiedz cytując
Fiti
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#156
Stary 05.08.2014, 10:37
filemon napisał(a):Wyświetl post
A wydawało się, że dziś słońce nie przygrzewa.
Z Łęczną to chyba żart, ale z Piastem i Lechem zachował się kiepsko w obu sytuacjach.
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#157
Stary 05.08.2014, 10:40
Fiti napisał(a):Wyświetl post
Z Łęczną to chyba żart, ale z Piastem i Lechem zachował się kiepsko w obu sytuacjach.
Z Leczna dostal gola za kolnierz, co zawsze obciaza bramkarza.
Odpowiedz cytując
Mati_
Senior Member
 
Od: 03.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#158
Stary 05.08.2014, 10:52
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Z Leczna dostal gola za kolnierz, co zawsze obciaza bramkarza.
Zacznij oglądać ekstraklasę. Takich bramek w tym sezonie była już kilka. Nie zwalajmy wszystkiego na piłke, ale ona baaardzo dziwnie lata.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#159
Stary 05.08.2014, 11:12
Mati_ napisał(a):Wyświetl post
Zacznij oglądać ekstraklasę. Takich bramek w tym sezonie była już kilka. Nie zwalajmy wszystkiego na piłke, ale ona baaardzo dziwnie lata.
A co to zmienia, ze bylo kilka. Gol za kolnierz to wina bramkarza. Na razie to co kolejke ma udzial w straconych bramkach. Niech sie otrzasnie i wezmie w garsc.
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: Dom

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#160
Stary 05.08.2014, 17:17
baton napisał(a):Wyświetl post
Odstaw to co bierzesz
herbatkę czy bułkę z masłem, bo nie wiem?

Łęczna - dostał strzał za kołnierz, stojąc dwa-trzy metry od linii, jego wina takie bramki nie powinny padać
Piast - po plecach od niego się odbiła to niefart co nie zmienia faktu że bramka padła przy jego udziale bo Polak tylko dobił jego niefart
Lech - strzał Kownackiego pluje przed siebie plus zarabia żółtą kartkę i robi karnego

Jak dla mnie 3/4 bramek jego i możecie gadać co chcecie rzeczywistości nie oszukacie, nawet "obiektywizmem" przez które oceniacie większość meczów, aha i czekam (odpukać!!!) aż popełni jakiś błąd, bo chce zobaczyć te hejty na forum jaki to Buchalik jest, ja mówię to za wczasu panowie, po dwóch remisach i wygranym meczu - bo nie przemawia za mnie hurraoptymizm po przedwczorajszym 2-3
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
4karol4
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#161
Stary 05.08.2014, 17:36
Dajcie czas i szansę Buchalikowi. Na razie za grał za mało żeby go oceniać. Owszem dał ciała przy pierwszej bramce dla Lecha, ale nie on najbardziej zawalił. Dlaczego ktoś nie zablokował tego uderzenia? dlaczego nasi oddali pole Lechowi i wycofali się? kwestią czasu była bramka kontaktowa, gdyby nie padła po karnym, to prędzej czy później byłoby 1-2. To była seria błędów, którą zakończył Buchalik. A Broziu byłby antybohaterem gdyby mecz skończył się innym wynikiem niż nasze zwycięstwo.
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#162
Stary 05.08.2014, 20:44
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
A co to zmienia, ze bylo kilka. Gol za kolnierz to wina bramkarza. Na razie to co kolejke ma udzial w straconych bramkach. Niech sie otrzasnie i wezmie w garsc.
Piszesz tak jakby gościowi trzęsły się nogi i przy każdej interwencji i grał na granicy ryzyka.

Tymczasem w Łęcznej może zawalił, może nie. Komentatorzy w NC+ są na przykład zdania, że mógł się lepiej zachować, ale nie można zapisać tej bramki na jego konto. Ja to zdanie podzielam. Pozostałe kontakty z piłką ok.

Z Piastem kilka razy dobrze wyszedł/wybił piłkę/ skrócił kąt. Przy bramce miał sporego pecha.
Przypomnij sobie ile padło takich bramek gdzie piłka odbija się od słupka, potem od pleców bramkarza i wpada do siatki. Słynny gol Krzynówka. Brakło mu trochę szczęścia.

Z Lechem zawalił bramkę. Wypluł piłkę. Tutaj dyskusji nie ma. Przy rzucie wolnym nie miał szans, choć źle się ustawił. Miał jeszcze jedną sytuację gdzie przy dośrodkowaniu zrobił krok, potem się niepewnie cofnął. W pozostałych chwytach bez zarzutu.

Przypomnijcie sobie co wyprawiał w Angelo Huges, co wyprawiał, Piekutowski, Majdan, Pareiko (poza pierwszą rewelacyjną rundą), co wyprawiał Miśkiewicz (kolejny bramkarz podobny do Angelo; wybronię okienko, puszczę szmatę).
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member
 
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#163
Stary 05.08.2014, 21:28
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Piszesz tak jakby gościowi trzęsły się nogi i przy każdej interwencji i grał na granicy ryzyka.

Tymczasem w Łęcznej może zawalił, może nie. Komentatorzy w NC+ są na przykład zdania, że mógł się lepiej zachować, ale nie można zapisać tej bramki na jego konto. Ja to zdanie podzielam. Pozostałe kontakty z piłką ok.

Z Piastem kilka razy dobrze wyszedł/wybił piłkę/ skrócił kąt. Przy bramce miał sporego pecha.
Przypomnij sobie ile padło takich bramek gdzie piłka odbija się od słupka, potem od pleców bramkarza i wpada do siatki. Słynny gol Krzynówka. Brakło mu trochę szczęścia.

Z Lechem zawalił bramkę. Wypluł piłkę. Tutaj dyskusji nie ma. Przy rzucie wolnym nie miał szans, choć źle się ustawił. Miał jeszcze jedną sytuację gdzie przy dośrodkowaniu zrobił krok, potem się niepewnie cofnął. W pozostałych chwytach bez zarzutu.

Przypomnijcie sobie co wyprawiał w Angelo Huges, co wyprawiał, Piekutowski, Majdan, Pareiko (poza pierwszą rewelacyjną rundą), co wyprawiał Miśkiewicz (kolejny bramkarz podobny do Angelo; wybronię okienko, puszczę szmatę).
A Pawełek ? a reszta Trabaliki i inne
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#164
Stary 06.08.2014, 07:17
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Piszesz tak jakby gościowi trzęsły się nogi i przy każdej interwencji i grał na granicy ryzyka.

Tymczasem w Łęcznej może zawalił, może nie. Komentatorzy w NC+ są na przykład zdania, że mógł się lepiej zachować, ale nie można zapisać tej bramki na jego konto. Ja to zdanie podzielam. Pozostałe kontakty z piłką ok.
Komentatorzy nc+ - nie przeceniajmy tych komentatorów i ich opinii. Ale nawet jesli, to zwrot "mógł sie zachować lepiej" chyba oddaje to co zaprezentował. Jesli dla Ciebie gol za kołnierz nie obciąża bramkarza to nie ma sensu dalej dyskutować.

Cytat:
Z Piastem kilka razy dobrze wyszedł/wybił piłkę/ skrócił kąt. Przy bramce miał sporego pecha.
To chyba żart, że mamy sie upajać tym, że w czasie meczu kilka razy wyszedł dobrze Niebawem fakt, ze stoi w bramce będzie pewnie miał nas zadawalać.

Cytat:
Z Lechem zawalił bramkę. Wypluł piłkę. Tutaj dyskusji nie ma. Przy rzucie wolnym nie miał szans, choć źle się ustawił
Czyli tak z 1,5 bramki na 2 stracone.

Cytat:
Przypomnijcie sobie co wyprawiał w Angelo Huges, co wyprawiał, Piekutowski, Majdan, Pareiko (poza pierwszą rewelacyjną rundą), co wyprawiał Miśkiewicz (kolejny bramkarz podobny do Angelo; wybronię okienko, puszczę szmatę).
Wisła zazwyczaj nie miała szczęścia do bramkarzy. Rozumiem , ze proponujesz równanie w dół. Czyli jeśli jest lepszy od słabego to jest już super. Dlaczego nie porównasz np. z bramkarzami Legii ? Mieli jednego słabego Skabę i już dawno go odstrzelili. Zreszta po co porównywać z Legią. Po drugiej stronie Błoń jest taki Pilarz. Nie widziałem aby zawalał im bramki lub miał "pechowe" interwencje. Natomiast wybronił im już sporo.
Dla porównania Buchalik po zaledwie 3 kolejkach ma już na sumieniu 2,5 bramki (tej z Piastem nie zaliczam).
Pytanie , czy to mało ?
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#165
Stary 06.08.2014, 09:43
Tak, szczególnie, że raz z Piastem wyszedł na 30 metr jak nie dalej i tym samym pozbawił Piasta sytuacji sam na sam.
Może dla niemieckich bramkarzy to chleb powszedni ale nie dla naszych.

Chciałem Ci tylko przekazać, że naoglądałeś się za dużo meczów na mundialu w dosyć zachowawczy sposób.
Wymagasz od klubu który zapada się finansowo, żeby jego bramkarz bronił na Ochoa albo Ospina.
No niestety, to jest Wisła Kraków nie Real Madryt. Może gdybyśmy dysponowali chociaż 400 tysiącami euro jak Legia to broniłby ktoś lepszy. My zawsze skąpiliśmy pieniędzy na tą pozycję. Tymczasem moje zdanie jest takie, że budowanie dobrej drużyny powinno rozpocząć się od dobrego bramkarza.
Buchalik póki co zapowiada sie na solidnego ligowego bramkarza. Tylko tyle i aż tyle. Kończę z Tobą na ten temat dyskusje bo każdy z nas ma swoje zdanie i tak jak Bednarz uparcie będzie dążył do końca w przekonaniu.
Ja czekam ckliwie aż Buchalik wybroni nam nie jeden mecz bo nie jest to bramkarz znikąd. W Ruchu grał naprawdę dobrze.
Bramkarze mają ciężkie życie. Wybronisz cztery sytuacje, jedną zawalisz i bach. Nikt nie pamięta tych poprzednich.
Bramkarz jest ostatnią instancją do ratowania drużyny. Pamiętaj o tym.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#166
Stary 06.08.2014, 10:08
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Wymagasz od klubu który zapada się finansowo, żeby jego bramkarz bronił na Ochoa albo Ospina.
Dałem przykład np. Pilarza, moze być i Trela. Nie ma bramkarzy nieomylnych. Ale Buchalik jak na razie, zaledwie po 3 kolejkach dał ciała w każdym meczu. Tyle ile inni bramkarze w przeciagu całego sezonu lub w ogóle.

Cytat:
Bramkarz jest ostatnią instancją do ratowania drużyny. Pamiętaj o tym.
Ale gdy gole dla przeciwnika padaja po jego kiksach to graczy w polu i kibiców krew zalewa.
Odpowiedz cytując
darean
Senior Member
 
Od: 10.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#167
Stary 06.08.2014, 10:09
Cytat Franka z dawnego wywiadu : ''Bramkarz gra cały mecz 90 minut i wszystko obronił a w doliczonym czasie puścił bramkę , i to nie znaczy że cały mecz bronił zle ''
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#168
Stary 06.08.2014, 10:12
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Dałem przykład np. Pilarza, moze być i Trela. Nie ma bramkarzy nieomylnych. Ale Buchalik jak na razie, zaledwie po 3 kolejkach dał ciała w każdym meczu. Tyle ile inni bramkarze w przeciagu całego sezonu lub w ogóle.



Ale gdy gole dla przeciwnika padaja po jego kiksach to graczy w polu i kibiców krew zalewa.
Ile oglądałeś meczów Treli czy Pilarza? Niemal co drugi mecz mogli się lepiej zachować przy danym, utraconym golu. Ale Ty uparłeś się na Buchalika bo miałeś ogromne oczekiwania co do jego osoby. Musiałeś bardzo lubić Miśkiewicza.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#169
Stary 06.08.2014, 10:28
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Ile oglądałeś meczów Treli czy Pilarza? Niemal co drugi mecz mogli się lepiej zachować przy danym, utraconym golu. Ale Ty uparłeś się na Buchalika bo miałeś ogromne oczekiwania co do jego osoby. Musiałeś bardzo lubić Miśkiewicza.
Jesli przyjmiemy ten sposób argumentowania to Neuer tez mógł sie lepiej zachować przy kazdym straconym przez Niemcy golu na MŚ.
Facet ma spory udział w 4 straconych (czyli wszystkich dotychczasowych) przez Wisłę bramkach w zaledwie w 3 kolejkach. Albo nie rozumiesz o czym mowa albo udajesz. Z mojej strony koniec tematu.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#170
Stary 06.08.2014, 13:13
Jak Misiek ostatnie 4 mecze rundy zasadniczej jebał równo (dwie bramki z Zagłębiem, Podbeskidzie - najjaśniejsze przykłady) to nic nie było, bo każdemu zdarza się gorszy okres - Buchalikowi zdarzył się na początku.
Odpowiedz cytując
johny96
Senior Member
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#171
Stary 06.08.2014, 15:37
Gwiaździsty, za przeproszeniem .......isz. Skoro napisałeś, że KAŻDA bramka za kołnierz obciąża bramkarza, to po tym stwierdzeniu, każdy kto miał poważniejszą styczność z bronieniem, powinien skorzystać z opcji ignoruj. Dalsza polemika nie ma po prostu sensu.
Bez odbioru.
Tylko jeden klub !
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member
 
 
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#172
Stary 06.08.2014, 16:30
No tak, Gwiaździstemu zwycięstwo, zajebista gra Boguskiego, Stilicia i Garguły zamknęła usta... ale że jest bardzo, ale to bardzo w potrzebie do narzekania, dojebał się do Buchalika, który WYRAŹNIE ZAWALIŁ jednego gola. Coś pięknego.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#173
Stary 06.08.2014, 18:33
rafalek napisał(a):Wyświetl post
No tak, Gwiaździstemu zwycięstwo, zajebista gra Boguskiego, Stilicia i Garguły zamknęła usta... ale że jest bardzo, ale to bardzo w potrzebie do narzekania, dojebał się do Buchalika, który WYRAŹNIE ZAWALIŁ jednego gola. Coś pięknego.
Ty zapewne miałeś zamknięte usta przez całą rundę wiosenną i dlatego wysiliłeś się teraz takim bzdurnym tekstem. Jeden mecz ci tak oczy przesłonił ?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:09.