
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2010
Skąd: P-ce
Offline |
#121
|
Skoro taki Uryga mieści się w naszym składzie to nie ma się co dziwić że gramy tak jak gramy i że mamy wyniki takie jakie mamy, dokładając do tego Bogusia i brak Brożka, to na prawdę nie wygląda to zbyt dobrze. Na plus Sadlok, myslalem ze bedzie to transfer niezbyt udany, ale narazie wygląda ok, Jankowski narazie szału nie robi, ale może się rozkręci z czasem. |
|
|
|
Banita
Od: 07.2014
Offline |
#122
|
|
Idealnie dokładny strzał z 40 metrów
. W trzeciej lidze takie bronią, zresztą co to za figury prezentował na linii ? Gdzie się tego nauczył? Piłka już leci, a bramkarz w wyniku swojej karkołomnej pozycji robi krok w prawo żeby interweniować w lewo. Kabaret. Mamy jakiegoś trenera bramkarzy czy oszczędności? Mimo wszystko mam nadzieję że to wynik tremy i z czasem się wyrobi bo chwyt ma i jest szybki, tyle, że trochę niski i postrzelony. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#123
|
|
Przecież 90% forum twierdziło, że Buchalik zjada Miśka na śniadanie nie mówiąc już o poziomie Zubasa czy Wolańskiego...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#124
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#125
|
|
No już widzę nagonka na Buchalika za dwa niewdzięczne strzały jakie puścił.
Powiem krótko, jakby wyciągnął obydwa byłyby to parady na najwyższym poziomie bramkarskim i pewnie jakby wszystkie takie piłki wyciągał to by bronił w Premiership a nie ekstraklasie. Litości, przypomnijcie sobie jak Misiek (którego bardzo ceniłem) sam wkopał sobie piłkę do bramki, a nagonka na podobnym poziomie. Ludzie, trochę obiektywności bo na pierdy zbiera. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#126
|
|
A mnie ten mecz wydał się bliźniaczy z pierwszym meczem finałowym juniorów Wisły z Cracovią. Dużo ruchu, walka, strzały, sytuacje, brak skuteczności, a rywal strzela dwukrotnie w światło bramki i wpada. Cóż, takie mecze się zdarzają, może w Poznaniu przełamią strzelecką niemoc. Jeśli chodzi o Miśkiewicza... taki świetny, że klubu sobie znaleźć nie może, a we Wrocławiu wolą Pawełka aniżeli Jasia Fasole! Może dostał propozycję od Olivera Parkera, aby dublował Rowana Atkinsona w trzeciej części Johnny English?
Ci co pieprzą, że takie strzały się wyciąga, proponuję wizytę nie u okulisty, ale u psychologa. Forum Wisły nie jest miejscem na leczenie swej ułomności umysłowej i intelektualnego kalectwa ![]() Tak celem przypomnienia, strzał z podobnego miejsca, podobna rotacja piłki... czekaliśmy na kopię tego strzału w rodzimej ekstraklasie 17 lat! https://www.youtube.com/watch?v=3ECoR__tJNQ
Ostatnio edytowane przez Matejas_ : 30.07.2014 o godz. 18:05.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#127
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#128
|
|
2 mecze rozegrał Buchalik i juz transfer nietrafiony? takie rzeczy tylko w Polsce
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#129
|
|
W najbliższą niedzielę w Poznaniu Amica przetestuje Buchalika i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej o jego grze. A najlepiej dać mu pograć rundę i wtedy wydawać "ostateczne" sądy.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#130
|
|
Ale przecież Buchalik to nie jest jakiś człowiek znikąd, żeby dawać mu rundę czy dwie na wybadanie, tylko zawodnik, który gra (a właściwie buja się) w ekstraklasie od kilku lat. Mamy tu na forum chłopaków z Lechii, pewnie sie podzielą opinią na temat jego radosnej twórczości w Gdańsku.
Ciężko się dziwić, że jest poddawany wyostrzonej ocenie, skoro zastąpił w dziwnych okolicznościach gościa, który wybronił nam sezon. Na chwilę obecną mamy puszczony strzał za kołnierz i puszczony strzał (ani specjalnie mocny, ani specjalnie rotowany) z 40m. Fakty. ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#131
|
|
Dodam jeszcze, że pierwszą bramkę można rozpatrywać w kategoriach błędu. Lekkiego ale jednak. Mógł to zrobić lepiej.
Ale tu? Wy w ogóle widzieliście rotację tej piłki? W dodatku spadająca, taki szczur - chyba najbardziej niewdzięczny rodzaj strzału dla bramkarza. Do tego precyzyjnie co do milimetra przy samym słupeczku (śmiem twierdzić, że centymetr bardziej w prawo i by wyszła w pole). Jeszcze bramkarz zasłonięty murem i mniej czasu na reakcje. Prawda - że strzał był z 40 m. Niestety Buchalik zobaczył piłkę dużo później. W dodatku nie widział ułożenia nogi przeciwnika, więc ciężej mu było przewidzieć co ta piłka zrobi. Praktycznie zerowe szanse, mimo sporej odległości. Przeszła mu po palcach, ale żeby go za to winić? Jakby obronił byłby przekozak. Co do krytyki pt. omg wtf skok w prawo, rzut w lewo - chyba jednak nigdy nie stał kolega na bramce. Nie będę wchodził w szczegóły bo jako bramkarz musisz przed strzałem zdecydować się o swojej predysponowanej stronie 'rzutu', nie da się do samego końca stać na dwóch nogach i reagować bo : 1) nie zdążysz 2) z dwóch nóg w rozkroku to się możesz wybić conajwyżej do honolulu na zakręt Bramkarz zawsze wybiera predysponowaną stronę rzutu, cały czas kontrolując drugą - właśnie wtedy wychodzą tego typu akcje skok w lewo i rzut w prawo kontrując obiema nogami. Daje to dużo dalszy wyskok niż taki z dwóch nóg w rozkroku jak gejsza Ja nawet specjalnie robiłem krok w lewo żeby rzucić się w prawo, w praktyce dolatywałem dalej jednocześnie zmylając napastnika.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 30.07.2014 o godz. 21:12.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#132
|
Nie wiem czy pamiętasz z zeszłego sezonu mecz wyjazdowy w Chorzowie, kiedy FS7(l.23) ośmieszył Miśka strzałem z rzutu wolnego?! ps. Fakty - są tendencyjne i wybiórcze, nie oglądam i nie czytam w przeciwieństwie do innych na tym forum. Kolega nigdy nie stał w bramce nawet, bo jak na podwórku grali w piłkę mama kazała mu trzeć chrzan. Ale z okna nieraz widział jak chłopaki grają...
Ostatnio edytowane przez Matejas_ : 31.07.2014 o godz. 07:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: R22 Krk Południe
Offline |
#133
|
|
Taka konkluzja.. grobowo musi we Wisełce być skoro Miśkiewicz ,nomen omen prawie krakus woli nie grać nigdzie niż w Wisełce której podobno kibicował.
Buchalik... pożyjemy zobaczymy.gra na przedpolu ,widać ze MŚ oglądał Generalnie jesteśmy słabiutcy sportowo , no ale Jacuś wieszczy sukces , mleko i miód. Brakło Brozia i nędza. ,ustawienie na boisku też hmm. czysty hazard. . TYle tylko że to jak coś się gruntownie spieprzy to z dnia na dzień się nie polepszy Panie Prezesiku. Jedno co mnie szokuje to że BC to akceptuje. CIEMNOSĆ WIDZE... ![]()
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#134
|
Jak Miśkiewicz popełnił błąd przy uderzeniu Starzyńskiego, to Buchalik przy Podgórskim się skompromitoował. Neuer by tego starzynskiemu nie wyciągnął. Powtórzę jeszcze raz. Jacek Bednarz odpuścił dobrego bramkarza, w dodatku Wislaka na rzecz ligowego slabeusza, ciężko się dziwic ze się kibicom ta zmiana nie podoba. Buchalik mógłby od biedy być zmiennikiem Miśka. Co najwyżej. Ale dobra "dajmy mu czas" ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#135
|
|
^^ Taki to dobry bramkarz, że teraz jest bez klubu.
I jaka męska retoryka, nie mam argumentów to zaje** w ryj. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#136
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#137
|
|
^^ Jakieś przykłady?
I to młodych piłkarzy jak Misiek a nie starszych, którym nie chciało się już grać i szukali klubu, który da im dużą kasę na ostatnie sezony. Misiek był bramkarzem przeciętnym, owszem miał przebłyski geniuszu (świetny refleks) ale gra nogami, czy ustawianie się dyskwalifikują go jako kandydata na grę w dobrym klubie. Nie bez powodu kariery we Włoszech nie zrobił. Trafił do amatorskiej ligi, gdzie na tle mizerii czasem błyszczał, trafił nawet do reprezentacji i uderzyła mu sodówka. Teraz będzie na bezrobociu albo odnajdzie się gdzieś w drugiej lidze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#138
|
Pozdrawiam ![]()
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#139
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#140
|
|
Obruszył się strasznie, pewnie z tym tarciem chrzanu to prawda.
![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#141
|
|
Po pierwsze, drodzy fani Bednarza - odwalcie się od Miśkiewicza, bo jest faktem że wybronił nam poprzedni sezon. Czy powtórzy to kiedyś - nie wiadomo, sam mam wątpliwości, ale fakt pozostaje faktem.
Buchalik nie wybronił nam na razie żadnego meczu i wpuścił dwa gole. To dopiero dwa mecze, niemniej, akurat w jego wypadku mniej więcej wiadomo czego można się spodziewać, bo trochę w lidze już pograł. Taki sobie bramkarz, jak będzie w formie to może coś złapie, ale spektakularne kompromitacje nikogo nie powinny zaskoczyć. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#142
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#143
|
|
Za Łęczną obwiniamy Gargułę, bo sprokurował aut - tak twierdzi Smuda, więc tak jest.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#144
|
|
Ale co tak wszyscy o tym Buchaliku? Nie byłoby nawet tej dyskusji, gdyby przód w meczu z Piastem nie dał ciała. Niestety, takie wyniki i taka mizeria będzie dalej, dopóki Smuda nie zauważy, że Garguła nie będzie nigdy nowym Kosowskim, a wystawianie Boguskiego, to nic innego jak zwykły sabotaż. I, kiedy do licha da poważną szansę Zającowi, który przewyższa umiejętnościami niezwykły talent z Austrii - Klaricia, którego Smuda nie mógł się nachwalić, kiedy podpisywał kontrakt, a potem okazało się, że jest... za słaby i pozbył się go jak, gdyby nigdy nic.
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#145
|
|
Szczerze mówiąc to Buchalik z Piastem mógł nie być przygotowany - on miał piłkę w rękach może ze 3 razy w meczu? Gdyby przed tą akcją dostał ze 3 strzały choć trochę groźne mogłoby to wyglądać inaczej
|
|
|
|
Junior Member
Od: 04.2013
Offline |
#146
|
|
a o co chodzi z tym Zającem? Ok, chłopak ma potencjał, niech się ogrywa, ale nikt mi nie wmówi że w meczu z Piastem pokazał się lepiej niż np. Boguski. Fenomenalnie zagrywał piłke... w aut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#147
|
|
Boguski się już nie rozwinie, Zając tak.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#148
|
|
Miśkiewicz był dobry na linii, ale słaby na przedpolu.
Buchalika póki co nie ma z czego oceniać. Amatorem nie jest. Mecz z Piastem? Przy bramce nie można go winić. Raz nam uratował skórę, gdy znakomicie wyszedł na 30-40 metr. Miał jeszcze jedna sytuację, gdzie piłkarz Piasta przestrzelił nad spojeniem, ale Buchalik dobrze skrócił mu kąt. Buchalik wydaje się być póki co pewniejszy przy wyjściu do dośrodkowań. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#149
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#150
|
|
i lepiej gra nogami. Każde bicie piłki przez Miśkiewicza - choć w poprzednim sezonie i tak to znacznie poprawił - powodowało drżenie. Buchalik daje radę. Ciekawe, jak to będzie w POZnaniu, choć szczerze to nie wieszczę nam tam sukcesu.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|