The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Wisła rozpocznie rundę wiosenną od:
Zwycięstwa! 79 79,00%
Remisu! 17 17,00%
Porażki.. 4 4,00%
Głosujących: 100. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 13.02.2014, 09:23. [22 kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 17 lutego godz. 18:00
VS.








Wielkimi krokami zbliża się początek rundy rewanżowej w naszej rodzimej lidze. Piłkarze Białej Gwiazdy na murawę wybiegną na zakończenie 22. kolejki w Gliwicach gdzie zmierzą swoje siły z Piastem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Family HD oraz Eurosport 2 HD.

W pierwszym meczu tych drużyn Wisła łatwo ograła gliwiczan aplikując przyjezdnym aż trzy bramki. Czy podobnie będzie w poniedziałek czy może gracze Piasta będą chcieli wziąć rewanż za jesienną porażkę?



Historia spotkań pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Kraków.





Sezon 2006/07 – brak spotkań.
Sezon 2007/08 – brak spotkań.
Sezon 2008/09

1 maja 2009, 20:00 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:1, Kamil Wilczek 23 – Patryk Małecki 73.

Sezon 2009/10

27 kwietnia 2010, 18:45 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:4, Mariusz Muszalik 27 – Rafał Boguski 18,61, Paweł Brożek 48, Radosław Sobolewski 87.

Sezon 2010/11 – brak spotkań.
Sezon 2011/12 – brak spotkań.
Sezon 2012/13

1 października 2012, 18:30, Piast Gliwice – Wisła Kraków 2;0, Tomasz Podgórski 44, Wojciech Kędziora 72.







Z obozu rywali. Sparingi i transfery przy Okrzei.





Piast Gliwice póki co w niczym nie przypomina zespołu, który w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do krajowej czołówki i wywalczył awans do europejskich pucharów. Po 22 kolejach gliwicki klub zajmuje miejsce w drugiej połowie tabeli z dorobkiem 27 oczek. Na jesieni Piastunki prezentowały formę sinusoidalną, potrafiły wygrać w Derbach Śląska z Górnikiem 2:0 by w następnej kolejce po beznadziejny spotkaniu dostać baty od beniaminka z Bydgoszczy aż 6:0.
Podopieczni Marcina Brosza podczas okresu przygotowawczego rozegrali 9 spotkań kontrolnych, na szczególną uwagę zasługuje bezbramkowy remis z CSKA Moskwa, wyniki pozostałych spotkań przedstawiają się następująco:


Piast Gliwice 2-0 Slezský FC Opawa
Piast Gliwice 3-1 LZS Piotrówka
Piast Gliwice 3-0 Lokomotiwi Tbilisi
Albacete Balompié 1-0 Piast Gliwice
Hércules CF B 0-2 Piast Gliwice
Piast Gliwice 1-1 Shanghai Shenhua
Piast Gliwice 0-0 CSKA Moskwa
Elche Ilicitano CF 0-1 Piast Gliwice
Puszcza Niepołomice 1-4 Piast Gliwice


W Gliwicach doszło do kliku roszad w zespole, z klubem pożegnali się Mariusz Zganiacz, Tomáš Dočekal, Collins John, Artis Lazdiņš oraz Damian Zbozień. Bliski opuszczenie zespołu jest również Dariusz Trela, który nie wyraził chęci przedłużenia kontraktu z 11. drużyną T-Mobile Ekstraklasy. W miejsce wyżej wymienionych Piast pozyskał tylko trzech zawodników Hebert oraz Victor Nikiema to piłkarze rezerw portugalskiej Bragi a trzeci Gerard Badía to Hiszpan reprezentujący do tej pory barwy SD Noja.





Piast Gliwice pod lupą.


Przeglądając kadrę naszego poniedziałkowego rywala warto zatrzymać się przy kilku nazwiskach, które są ważnymi ogniwami w gliwickim zespole i na których trzeba zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim będzie to dwóch pomocników, którzy napędzają akcję Piasta – Ruben Jurado oraz Tomasz Podgórski – ten drugi co prawda daleki jest od swojej formy z pierwszego sezonu w Ekstraklasie ale nadal jest podstawowym rozgrywającym. Z kolei Hiszpan to również najlepszy strzelec drużyny, w dotychczasowych spotkaniach trafił do bramki rywali już siedem razy. W rundzie jesiennej bramki gliwiczan strzegł Dariusz Trela, ale na wiosnę raczej jego miejsce zajmie Jakub Szumski.



Co słychać na Reymonta 22.

Podczas przygotowań do rundy rewanżowej Wiślacy rozegrali kilka sparingów, ich wyniki jednak nie cieszyły oka kibica, który jest osobą dość wymagającą i od zespołu zajmującego trzecie miejsce w lidze wymaga samych zwycięstw i dobrej gry. Podczas obozów podopieczni Franciszka Smudy pracowali nad przygotowaniem fizycznym oraz doskonalili elementy taktyki. Ostatni tydzień przed startem rozgrywek jest trochę luźniejszy i Wiślacy trenują raz dziennie a czwartek mają całkowicie wolny od zajęć. Czas nabrać świeżości i sprawić, że już od poniedziałku nogi będą nieść naszych piłkarzy.


Roszady w składzie.

W naszej i tak już wąskiej kadrze doszło do kilku roszad. Nasz klubu opuścili Patryk Małecki zasilając Pogoń Szczecin oraz Paweł Stolarski który wybrał świeże powietrze w Gdańsku. Czy te transfery należy traktować jako osłabienie składu? Jeżeli popatrzymy na stan naszej kadry to można śmiało powiedzieć, że tak. Jednak z drugiej strony obaj zawodnicy nie byli w stanie przebić się do pierwszej jedenastki, o ile sytuację ze Stolarskim wszyscy znają, że jego czas jeszcze nadejdzie o tyle sprawa Patryka była bardziej złożona. Ale obu zawodników nie ma już w naszym zespole więc ich temat jest zamknięty.

Do zespołu dołączyli natomiast piłkarze ofensywni Semir Stilić oraz Daniel Klarić a bliski podpisania kontraktu z Białą Gwiazdą jest Dariusz Dudka.


Problem bogactwa?
Czyli druga linia Wisły Kraków.




Po dość niespodziewanym transferze Stilica nasza druga linia wygląda bardzo imponująco. Już podczas meczów testowychtrener Smuda zdecydował się wystawiać piątkę pomocników o ofensywnych umiejętnościach, przez co zabrakło miejsca w składzie dla Ostoi Stjepnovicia. Linię pomocy tworzyli Garguła, Chrapek oraz Stilić a na skrzydłach szybcy zawodnicy tacy jak Sarki oraz Donald Guerrier. Trzeba przyznać, że na papierze wygląda bardzo dobrze, jednak papier jak wiemy przyjmie wszystko a boisko zweryfikuje przydatność poszczególnych zawodników.

Gorzej prezentuje się już linia ataku, jak wiemy jest w niej nadal jeden napastnik – Paweł Brożek na którego trzeba chuchać i dmuchać aby dograł sezon bez kontuzji, bo zmiennika dla niego brak i nic nie wskazuje na to, że miało by się coś zmienić. Co prawda jest jeszcze młody Klarić, ale on jest bardziej ustawiany za napastnikiem a Rafał Boguski leczy uraz i jego powrót do gry przewidziany jest dopiero na marzec.



Warto zwrócić uwagę również na linię defensywną Wisły, ponieważ tam też z racji problemów zdrowotnych Marko Jovanovicia, Smuda będzie zmuszony dokonać zmian. Testowany na tej pozycji były Osman Chavez oraz Gordan Bunoza, wiele wskazuje na to że to jednak Bunoza będzie tworzył parę stoperów z Arkadiuszem Głowackim a na lewą stronę obrony powędruje Piotr Brożek.





Odczarować wyjazdy!

Cel na rundę wiosenną jest jasny oprócz zwycięstwa w Derbach każdy z nas za pewne chce w końcu zobaczyć Wisłę wygrywającą na wyjazdach. Przypomnę że do tej pory na 10 spotkań podopieczni Franciszka Smudy wygrali raz, cztery raz dzieli się punktami z gospodarzami i aż pięciokrotnie schodzi z boiska pokonani. W tej rundzie oprócz meczu w Gliwicach przyjdzie się nam zmierzyć na wyjeździe z Lechią Gdańsk, Legią Warszawa, Widzewem Łódź oraz Zagłębiem Lubin – żadne z tych spotkań do łatwych należeć nie będzie a patrząc na to, że reszta sezonu będzie bardzo krótka punkty trzeba zacząć gromadzić również w takich meczach.

Czy zmiany w drugiej linii na bardziej ofensywne i próba przejęcia środka pola okażą się skuteczne? Pierwszy test już w poniedziałek o 18:00 w Gliwicach.







Uwaga na kartki przed Derbami!


Zagrożeni pauzą w spotkaniu Derbowym są: Arkadiusz Głowacki oraz Donald Guerrier, którzy mają na swoim koncie po trzy żółte kartki, uważać musi również Stjepanović, który ma siedem napomnień.


Terminarz XXII kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

14.02.2014 (piątek)

18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź
20:30 Legia Warszawa – Korona Kielce

15.02.2014 (sobota)

13:00 Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz
15:30 Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin

16.02.2014 (niedziela)

13:00 Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
15:30 Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
18:00 Lech Poznań – Śląsk Wrocław

17.02.2014 (poniedziałek)

18:00 Piast Gliwice – Wisła Kraków.


Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 13.02.2014 o godz. 09:25.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 13.02.2014, 09:32
Bardzo ważnym będzie przypilnowanie tych kartek, bo brak Głowy to...aż nie chcę o tym myśleć.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 13.02.2014, 10:03
ciężki wyjazd, ale bądźmy dobrej myśli!

mój skład na Gliwice:

Miśkiewicz
Burliga - Głowacki - Chavez - Bunoza
Sarki - Chrapek - Stilic - Guerrier
Garguła - Brożek

JJJBG!
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
Korbit
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 13.02.2014, 10:04
To będzie kompletnie inna Wisła na wyjazdach, przewiduje może nie okazałe ale pewne zwycięstwo np 2:0
Odpowiedz cytując
Henio1
Member
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 13.02.2014, 10:19
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Bardzo ważnym będzie przypilnowanie tych kartek, bo brak Głowy to...aż nie chcę o tym myśleć.
Oby Smuda ich uczulił zarówno Arka jak i Donalda , zresztą wystawił bym Chaveza z Bunozą a Arek niech spokojnie sie wykuruje na DERBY
Odpowiedz cytując
DJ Hazel
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: R 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 13.02.2014, 11:52
To raczej derby bez Donalda i Głowy... Bo nie wierzę,że nie dostaną kartki w Gliwicach...
"Wierność Jest Istotą Naszego Honoru..."
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 13.02.2014, 13:52
Głowacki i Donald to na ten moment najmocniejsze ogniwa w swoich formacjach więc oby obyło się bez kartek.

Ważny mecz z mentalnego punktu widzenia, zwycięstwo pozwoli nabrać wiatru w żagle przed derbami.

Może niedługo zobaczymy Trele ponownie w barwach Wisły?

Mój typ to 1:2 dla Wisły.
Odpowiedz cytując
pawkas1992
Senior Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 13.02.2014, 14:00
Ja stawiam na remis 1:1 lub 2:2 .
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 13.02.2014, 14:05
Moim zdaniem wszystko zależeć będzie od tego , czy do poniedziałku zdążą odświeżyć organizmy po wyczerpujących przygotowaniach.
Jeśli tak się stanie ,myślę że będziemy górą w tym spotkaniu.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 13.02.2014, 14:10
Najważniejsze,żeby Głowa się wykurował do Piasta. Potem będzie można dyskutować o kartkach...
Ja podobnie jak kolega wyżej,czuję remis bramkowy lub jednobramkowe zwycięstwo Wisełki 2:1.
Wygrana na WYJEŹDZIE w 1 kolejce podniosłaby znacznie morale,a legła wcale nie jest taka nietykalna jak niektórym sie wydaję.
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 13.02.2014, 14:39
Jak myślicie czy sędziemu z Wa-wy zależy ,by osłabić personalnie trzecią aktualnie drużynę w lidze ?
Ja myślę ,że tak.
To na temat dyskusji o kartkach.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 13.02.2014, 14:50
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Głowacki i Donald to na ten moment najmocniejsze ogniwa w swoich formacjach więc oby obyło się bez kartek.
Na jesieni Donald był naszym najmniej istotnym pomocnikiem (pierwszego składu), jeżeli nie poczynił istotnych postępów taktycznych, to wciąż nim będzie. Nie oszukujmy się, gość przez większość czasu gra fałszywego napastnika, na boisku zaczyna się liczyć dopiero w okolicach pola karnego rywali. Niżej kiepsko czuje się w rozegraniu, nie podejmuje się pojedynków, ma sporo strat płynących z nieporozumień z partnerami albo niechlujnego przyjęcia / prowadzenia piłki. W destrukcji jest bardziej waleczny niż ogarnięty. Jeżeli nie dominujemy rywala, to nasza gra z Donaldem przez większość czasu wygląda jakbyśmy grali w osłabieniu. Jesienią dochodziło nawet do tego, że w niektórych meczach partnerzy przestawali zagrywać do niego, bo albo spowalniał akcję, albo dał się łapać na spalone.

Chłop jest wciąż obiecujący, bo ma niezły strzał, dobry wyskok i lubi grać agresywnie i ofensywnie, w okolicach szesnastki rywala już teraz robi różnicę, a większość jego słabości wynika z braku doświadczenia i piłkarskiego obycia na poważnym poziomie. Jednak gry opierać na nim jesienią nijak się nie dało - był dodatkiem do kompozycji, czasem poważnym atutem, ale nigdy filarem.

Co do meczu z Piastem, to myślę, że wielu ignoruje jedną istotną kwestię - dyspozycję Piasta. Na jesieni byli dużym rozczarowaniem i trudno nie wiązać tego ze startem w eliminacjach LE, który zmusił ich do zmiany organizacji przygotowań. Nie zdziwiłbym się gdyby Piast wiosną był znacznie groźniejszy.

Każde zwycięstwo na dziś biorę w ciemno, ale spodziewam się kolejnego wymęczonego w bólach remisu. Jakieś 1:1 wydaje się prawdopodobne.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member
 
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 13.02.2014, 14:57
Pewnie wyjdę na pesymistę ale nie wydaje mi się abyśmy mogli ten mecz wygrać.
1. Wyjazd - a jak wiadomo na wyjazdach nie wygrywamy w tym sezonie.
2. Przygotowania u Smudy były naprawdę ciężkie i zawodnicy mogą to jeszcze czuć. Przez pierwsze kilka kolejek w poprzedniej rundzie nasza gra nie wyglądała tak dobrze jak pod koniec.
3. Prawdopodobny środek pola Chrapek - Garguła - Stilić i możliwy brak Głowackiego nie wróżą dobrze naszej obronie. Szczególnie na wyjeździe.

Biorąc to pod uwagę remis przyjmę w ciemno.

Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 13.02.2014, 15:35
Ja też, gdybym miała obstawiać, to skłaniałabym się ku remisowi. Myślę, że Wisła z każdym kolejnym meczem będzie się rozkręcać, jednak czeka ją kilka zmian w porównaniu z poprzednią rundą. Przede wszystkim pojawi się Stilić i na pewno trochę zajmie mu wpasowanie się w styl gry drużyny. Wiadomo, że treningi to jedno, a mecze to zupełnie coś innego. Dodatkowo Chrapek ma grać bardziej defensywnie i pewnie też potrzbuje kilku meczów na oswojenie się z tym, czego chce od niego trener.

Dlatego myślę, że ten pierwszy mecz zremisujemy. Co prawda Piast w zimie się raczej osłabił, a nie wzmocnił, no ale nie na tyle, byśmy wygrali z zamkniętymi oczami.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 13.02.2014, 15:39
Stawiam, że wygramy. Bo już zaczynają się nas bać. A tydzień na złapanie świeżości wystarczy. Główną przeszkodą może być aura. Oby do poniedziałku się nie zmieniła.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 13.02.2014, 15:52
Obstawiam 2-1 dla nas bo brzydkim meczu. Straszna szkoda, że nie ma jak zestawić środka obrony bez Głowackiego, bo wypadałoby go odpuścić w tym meczu.
Odpowiedz cytując
quenta
Junior Member
 
Od: 04.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 13.02.2014, 16:06
gypsy napisał(a):Wyświetl post
[...] Dodatkowo Chrapek ma grać bardziej defensywnie i pewnie też potrzbuje kilku meczów na oswojenie się z tym, czego chce od niego trener.
skoro w U21 dawał rade jako klasyczny DM i nakrywał czapką Furmana to czemu w lidze nie?
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member
 
 
Od: 09.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 13.02.2014, 16:11
Borski sędziuję haha, no to murowane ze Glowa i Donald dostana żółtka. Nie dlatego ze oni akurat, tylko dlatego ze Borski sypie kartkami jak Piasecki niegdys. Nieprzypadkowo w lidze+ w glosowaniu byl najgorszy na jesien chyba.

Moze mi sie dostanie ale wole nie wygrać tego meczu a mieć Glowackiego na derby.
Odpowiedz cytując
dzollo
Senior Member
 
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 13.02.2014, 16:21
Nie był bym taki pewny czy Stilic wyjdzie od początku, mimo ze można by tak wnioskować po ostatnio sparingach, to jakos nie daje wiary, ze Franciszek wyjdzie bez typowo defensywnego pomocnika (czyt. Ostoja) na wyjazdowy mecz, tym bardziej jest to pierwsze spotkanie i zawsze jest to jakas niewiadoma. Do tego Semir ma jeszcze na pewno pewne braki treningowe biorac pod uwagę, kiedy do nas dolaczyl wiec wydaje mi się ze dostanie jakies 30 min w drugiej polowie na pokazanie się, wchodząc za Chrapka albo Gargulca.

Co do wyniku, jako ze na wyjazdach szaleństwa nie było, sparingi pokazaly, ze chłopaki dostali po du...e i jeszcze pewnie będą potrzebować z tydzień albo dwa na dojście do siebie, wiec obstawiam brzydkie 0:0 lub 1:1
Ostatnio edytowane przez dzollo : 13.02.2014 o godz. 16:25.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 13.02.2014, 17:12
Uran235 napisał(a):Wyświetl post
Na jesieni Donald był naszym najmniej istotnym pomocnikiem (pierwszego składu), jeżeli nie poczynił istotnych postępów taktycznych, to wciąż nim będzie. Nie oszukujmy się, gość przez większość czasu gra fałszywego napastnika, na boisku zaczyna się liczyć dopiero w okolicach pola karnego rywali. Niżej kiepsko czuje się w rozegraniu, nie podejmuje się pojedynków, ma sporo strat płynących z nieporozumień z partnerami albo niechlujnego przyjęcia / prowadzenia piłki.
Ja się nie zgadzam, kilka świetnych występów na własnym stadionie, w Zabrzu.

To może być jego runda.

Szybkość, lewa noga, ciąg na bramkę. I rola właśnie fałszywego napastnika, schodzącego ze skrzydła to według mnie idealna dla niego pozycja. Na obronę się nie nadaję.

Każdy ma jednak prawo do własnego zdania.
Odpowiedz cytując
La Furia Dell' Est
Senior Member
 
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 13.02.2014, 17:42
0-1 po tzw. "meczu walki". Brożek.
Niegdyś uważałem, że cokolwiek jest lepsze niż nic. Dziś wiem, że czasem nic bywa lepsze niż cokolwiek......
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 13.02.2014, 18:49
No własnie odczarujemy w koncu te wyjazdy czy nie? na prawde nie moge sie doczekac zeby zobaczyc Wisłe po przygotowaniach do rundy wiosennej, ciekawe jak bedziemy wygladac w ustawieniu bardziej ofensywnym niz defensywnym czyli bez Stjepanovicia bo moim zdaniem to on na tych zmianach najbardziej ucierpi no chyba, ze jednak na wyjazdach zagramy z dwoma DM. Wygrac na kolejke przed derbami bez straty podstawowych zawodnikow to cel na ten mecz. O Panu Borskim to juz wszystko zostało napisane
Odpowiedz cytując
Mateusz Wis
Junior Member
 
Od: 01.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 13.02.2014, 19:02
Ja taki skład Typuję na Piast !
Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Bunoza, Piotr Brożek - Chrapek, Garguła, Stilić, Guerrier, Sarki- Paweł Brożek
Franciszek Smuda w którymś z wywiadów wyraził iż na Silniejsze drużyny typu ;lEgia wystawi przecinaka(Stjepanovicia) dlatego iż chce grać ofensywnie i ma u niego by6ć 5 Ofensywnych i 5 Defensywnych graczy
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 13.02.2014, 19:21
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Każdy ma jednak prawo do własnego zdania.
Jak najbardziej, ale spróbuję jeszcze jednego argumentu.

Jeżeli Wisła jest drużyną przeważającą, to taki Guerrier staje się atutem, bo potrafi zamienić przewagę na bramki. Ale kiedy Wisła nie jest zespołem, który kontroluje grę, którego akcje w środku pola się zazębiają, Guerrier jest wyjątkowo mało pomocny. Jesienią zdecydowanie częściej naszym problemem była dominacja drugiej drużyny w środku pola, szczególnie na wyjazdach, a nie nasza nieumiejętność zamieniania długotrwałej przewagi na bramki. Wyolbrzymiając trochę dysproporcję - jesienią Donald był trochę jak body kit założony na malucha.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 13.02.2014, 20:13
Trochę masz rację. Na wyjazdach powinniśmy bardziej wykorzystywać szybkość naszych skrzydłowych.
Sarki i Donald powinni korzystać że swojej szybkości przy grze z kontry na wyjazdach.
Odpowiedz cytując
darean
Senior Member
 
Od: 10.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 13.02.2014, 20:16
Nowi zawodnicy zwłaszcza Stilić to dodadzą drużynie tego ataku i waleczności na meczach wyjazdowych.

Mój typ na mecz 1-2 bramkowe zwycięstwo Wisły , ale wiem że Piast będzie chciał się odpłacić za tę ostatnią porażkę u nas
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 13.02.2014, 22:12
To beda pierwsze koty za płoty..

Tak naprawde tu moze byc kazdy wynik,zwlaszcza ze nikt nie wie jak oni sa przygotowani na ten KONKRETNY pierwszy mecz

jesli mialbym sie bawic w proroka to obastawiam ze sa troche "wczorajsi" i nie pierwszej swiezosci ,ta przyjdzie pewnie pozniej......


na wyjazdach wiadmo ze sie meczymy ,ale moze ta runda przyniesie w koncu jakas odmiane.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 13.02.2014, 22:20
Mateusz Wis napisał(a):Wyświetl post
Ja taki skład Typuję na Piast !
Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Bunoza, Piotr Brożek - Chrapek, Garguła, Stilić, Guerrier, Sarki- Paweł Brożek
]
Wolałbym Bunia na lewej obronie bo na środku sporo błędów popełnia.Drugim stoperem obok Głowy niestety tylko Chavez nam zostaje no chyba że Franz wysawi Dudke...kto wie
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 13.02.2014, 22:56
A mi się marzy piękne wejście w rundę wiosenną i wynik 5-1 z hat trickiem Brożka, bramką na przywitanie Stillicia i Sarkiego. Mamy taką piękną 2 linie, która... moim zdaniem jest najsilniejsza w ekstraklasie. Zmienników owszem i brak, ale przy odrobinie szczęścia możemy i jednym składem zajść wysoko.

Jedynym naszym słabym punktem na dziś dla mnie to boki obrony, ale mam nadzieję że Brożek i Burliga jakoś unikną baboli.

A wtedy może nie tylko na Cracoviii będzie komplet w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
stawski
Senior Member
 
 
Od: 12.2007
Skąd: Kraków/Brzesko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 13.02.2014, 23:33
Sędziego się obawiam bardziej niż rywala... Z jednej strony Głowacki na derby to ogromny atut w defensywie (bo pewnie teraz złapie żółtko), z drugiej kogo ma Franz wstawić za niego? Sądzę że o ile Arek będzie w pełni sił, trener go wystawi, i będzie trzeba się modlić żeby nie dostał kartki/nie złapał kontuzji...
Powód: skrót myślowy :)
Ostatnio edytowane przez stawski : 13.02.2014 o godz. 23:34.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:29.