
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#31
|
|
Ale demolka w 2 połowie!
Szmal - ja .......ę kosmos Teraz pytanie co dalej - bo za wysoko prowadzimy ;p hahaha no i pięknie
Ostatnio edytowane przez luke1906 : 17.01.2014 o godz. 19:40.
![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#32
|
|
plan zrealizowany w 200%
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#33
|
|
Szmal jest przekotem ale niestety z taką formą reszty piłkarzy to ciężko oczekiwać dalszych sukcesów. Właściwie wystarczy, że Szmalowi jakiś mecz nie wyjdzie na 101% tylko będzie bronił super (zamiast bardzo bardzo super) i już jesteśmy w dupie.
No ale nic, gramy dalej i nie ma co się poddawać tylko trzeba skorzystać ze szczęścia bo udało się awansować a sa tez szanse, żeby wejść z 2 punktami dalej także jazda z ....ami! ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#34
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#36
|
|
Wygrać z ruskimi bezcenne, czy to piłka ręczna czy plucie na odległość
![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#37
|
|
Zastanawia mnie jedna sprawa. Czy my w końcu wejdziemy w mecz tak jak wjeżdżamy w II połowy, w trzecim meczu z rzędu.. To co nasi wyprawiali po wyjściu z szatni to nie raz aż ręce same się składały do braw. Niepokoją trochę przestoje w naszej grze o ile w pod koniec meczu to można już wybaczyć, bo widać było że celujemy w przedział bramkowy aby załapać się na punkty w II fazie turnieju o tyle w I części to dziwne. Prowadzimy 3 bramkami, mamy kontry i jedne co robimy to nabijamy statystyki bramkarzowi rywali.
Szmal - po raz kolejny chylę czoła.. 35 lat a refleks 20-latka, tak trzymaj Sławek! Chrapkowski - ma chłopak potencjał podobnie jak Łucak to przyszłościowi zawodnicy, którzy dzięki tej imprezie nabiorą doświadczenia i mogą być wiodącymi postaciami na ME w 2016 roku. Jeżeli ich kariery odpowiednio się potoczą ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#38
|
|
Wszystko układa się pięknie. Dzisiejszy mecz w sumie podobny do tego z Serbią tylko, że w drugiej połowie Szmal przeszedł samego siebie.
Oczywiście musi się włączyć moje malkontenctwo ale gdybyśmy chociaż zdołali urwać ten punkcik z Francją to w 2 rundzie z 3 punktami bylibyśmy w fantastycznej sytuacji. ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2010
Offline |
#39
|
|
No i nie jest powiedziane, że jak Szmal zagra trochę słabiej, to dla odmiany w ofensywie nie zagramy nieco skuteczniej - przecież już z Francją było podobnie i niewiele brakło tam choćby do punktu, a Francja to ekipa która niemiłosiernie łoi nas regularnie, tamten mecz trzeba rozpatrywać naprawdę pozytywnie. Fakty są takie, że wychodzimy z 2 punktami z niekwestionowanej grupy śmierci, z drugiego miejsca, z minimalna porażką z pierwszymi Francuzami. Świetny wynik, już teraz trzeba to stwierdzić!
A wyszukanie młodszych zawodników (nie tyle młodych, co młodszych, bo młodych talentów za wielu nie mamy) i wprowadzenie ich na salony europejskiej piłki ręcznej nie jest w naszym przypadku takie oczywiste. Ważne, że wchodzą do tej ekipy i faktycznie potrafią zrobić różnicę, a nie tylko statystują. Daje do nadzieję, że po tej świetnej generacji dalej będziemy mieć co najmniej solidną ekipę. W kadrze nie ma jeszcze przecież na prawym skrzydle szalenie utalentowanego, 21-letniego Michała Daszka, oraz ciągle młodego Orzechowskiego, a już ogranego. Na środku rozegrania jest rozwijający się w Bundeslidze, wypożyczony tam z Kielc Paweł Niewrzawa, który kilka tygodni temu zagrał świetny mecz przeciwko THW Kiel, ma również za sobą dobre młodzieżowe ME. Za Lijewskiego szykowany jest spory talent Paczkowski, który jednak ma póki co pecha do kontuzji - jeśli nie kontuzja to pewnie byłby na tym turnieju zamiast Szyby. Są też w dalszym ciągu perspektywiczni, ogrywani przez Bieglera w kadrze Pilitowski, Łangowski, Łyżwa, Kostrzewa. A i stara gwardia jeszcze trochę pogra, mamy kilku 29-30 letnich zawodników na najwyższym poziomie jak Lijewski, Jurecki, Rosiński, Jaszka...Zakładając, że najstarsi odejdą, będzie to wyglądać mniej więcej w ten sposób: Wyszomirski, Malcher Daszek, Orzechowski, Łucak Lijewski, Paczkowski, Szyba Jaszka, Niewrzawa, Rosiński, Pilitowski Jurecki, Chrapkowski, Podsiadło Jachlewski, Krajewski, Kostrzewa Syprzak, Krzysztofik Przez cztery, pięć lat spokojnie jeszcze pociągniemy na dobrym poziomie, potem się okaże, może znowu przyjdzie jakieś dobre pokolenie i uzupełni tych bardziej doświadczonych.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 17.01.2014 o godz. 22:47.
|
||
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#40
|
|
Uzupełniając. Tabela grupy C po wszystkich spotkaniach:
GRUPA C: 1. Francja 6 94-83 2. Polska 2 70-70 3. Rosja 2 77-84 4. Serbia 2 73-77 Awans: Francja, Polska, Rosja. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu oraz porażce Serbii z Francją, Polacy mają na początku drugiej fazy turnieju dwa punkty. Przypomnę, że w drugiej fazie turnieju zespoły z grupy A oraz B tworzą nową grupę - Grupa I a zespoły z grup C i D - GRUPA II. GRUPA I: 1. Hiszpania 4 pkt 2. Dania 4 pkt 3. Macedonia 2 pkt 4. Islandia 1 pkt 5. Węgry 1 pkt 6. Austria 0 pkt GRUPA II: 1. Francja 4 pkt 2. Chorwacja 4 pkt 3. Szwecja 2 pkt 4. Polska 2 pkt 5. Rosja 0 pkt 6. Białoruś 0 pkt. Polska w tej fazie turnieju zmierzy swoje siły z drużynami Szwecji, Chorwacji oraz Białorusi. 19 stycznia, godz. 15:45 Polska - Białoruś 21 stycznia, godz. 20:15 Polska - Szwecja 22 stycznia, godz. 20:15 Polska - Chorwacja. Z grupy do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Dotychczasowe spotkania Polaków z Szwedami: Eliminacje EURO 2010, Polska - Szwecja 32:32 EURO 2010: Polska - Szwecja 27:24 MŚ Szwecja 2011, Polska - Szwecja 21:24 EURO 2012, Polska - Szwecja 29:29 (pamiętne (9:20) do przerwy. Eliminacje, Dania 2014, Polska - Szwecja 21:28, 22:18 Scandinavian Open, Polska - Szwecja 27:29 Super Cup, Polska - Szwecja 29:28 Konfrontacje z Chorwacją: MŚ, Chorwacja 2009, Polska - Chorwacja 23:29 Interwetten Cup 2010, Polska - Chorwacja 21:25 Euro 2010, Austria, Polska - Chorwacja 21:24 MŚ, SZwecja 2011, Polska - Chorwacja 24:28 Towarzyskie spotkania: Polska - Chorwacja 25:24 Polska - Chorwacja 24:19 Pojedynki z Białorusią: Turniej w Gdyni, 2011: Polska - Białoruś 28;22 MŚ, Hiszpania 2013, Polska - Białoruś 24:22 Provident Cup, 2014, Polska - Białoruś 28:29 Mam nadzieję, że przejrzyście i nic nie pominąłem ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#41
|
|
Obowiązkowo trzeba pokonać Szwedów i Białorusinów i liczyć na dobry układ pozostałych meczów
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#42
|
|
Nie interesuję sie jakoś bardzo piłką ręczną, więc może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi punktami w drugiej fazie? I dlaczego to jest tak idiotycznie zrobione, że aby zdobyć punkty my musimy dawać sobie wbijać bramki? Przecież to powinno być chyba na odwrót, kto ma lepszą różnicę punktową, ten jest uprzywilejowany... :/
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#43
|
|
I dokładnie tak jest. Kto ma lepszy bilans punktów, a potem bramek ten wchodzi. Gdy 3 drużyny w grupie mają taką samą liczbę punktów ( Polska, Rosja i Serbia mają po 2) to o kolejności w tabeli decydują mecze między zainteresowanymi drużynami (tworzy się tzw małą tabelę) i w tym przypadku nie liczy sie w ogóle mecz z Francją. A że musieliśmy wygrać taką a taką liczbą bramek? Akurat tak się złożyło, bo o kolejności w takim przypadku decydują bramki.
1. Polska 43:42 2. Rosja 49:49 3. Serbia 45:46 Nic dziwnego w tym nie ma. A do drugiej fazy przechodzą z pierwszej punkty zdobyte z tymi drużynami które awansowały. U nas Francja 4 pkt , Polska 2 pkt i Rosja 0 pkt. Po prostu gdybyśmy wygrali większą liczbą bramek to Rosja by miała gorszy bilans bramek (patrz tabela wyżej) i wyprzedziłaby ją Serbia. I wtedy ona by awansowała kosztem Rosji, a co za tym idzie Polacy by mieli w drugiej fazie 0 pkt (bo przegrali i z Francją i z Serbią które by awansowały).
Ostatnio edytowane przez ciacho : 18.01.2014 o godz. 09:31.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#44
|
|
Hmm. Ale to dziwne i tak jest troszeczkę, bo patrząc na tzw. "ratio" gdybyśmy wygrali 24:21, Rosja miałaby bilans 48:49, co daje ratio 0,9795, Serbowie przy swoim mają 0,9782, czyli i tak są gorsi, a dziennikarze mówili, że nie możemy wygrać trzema golami przy wynikach wyższych niż 20:17. Chyba, że to ja źle usłyszałem..?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#45
|
|
Na jakim programie dzisiaj pokazują mecz z Białorusią? Bo patrzę w program tv i ani na 1, ani na 2 i TVP Sport nie widać żeby była transmisja
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Skąd: Hmm?
Offline |
#46
|
|
W TVP 2 jest na bank od 15:45
![]() ![]()
Od kołyski ,aż po grób w sercu tylko jeden klub WISŁA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#47
|
|
Ok, dzięki. W takim razie jakiś nieaktualny program jest na stronie cyfrowego polsatu bo jest napisane, że na TVP 2 mają lecieć jakieś programy rozrywkowe.
Ciekawe co dzisiaj pokażą chłopaki z teoretycznie najłatwiejszym rywalem na tej imprezie, z którym przyszło i przyjdzie im grać. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#48
|
|
Co za mecz. I love this game
![]() W sumie to byłem już w trakcie pisania posta jak to zjebaliśmy wszystko co wywalczyliśmy w piątek bo nie mogłem na to patrzeć. W sumie to można się było spodziewać, że to tak może wyglądać bo przecież już graliśmy wiele takich spotkań - teoretycznie słabszy rywal ale z jednym gościem nie do zatrzymania i idzie jak krew z nosa. ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Offline |
#49
|
|
Końcówka dramat. Ostatnia bramka Jurkiewicza i szał radości jak po zdobyciu mistrzostwa
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#50
|
|
Jeżeli chodzi o poziom emocji piłka nożna nie ma startu.
![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#51
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Offline |
#53
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#54
|
|
Dzisiaj wcale nie byłoby tak źle jakby Chorwaci wygrali 2,3 bramkami lub więcej.
Nic już od Francji nie będzie zależeć. Jeśli wygramy ze Szwecją to potem minimalne zwycięstwo nad Chorwacją da nam awans i Chorwacji. A Chorwaci pozbędą się jednego mocnego rywala w walce o medale.
Ostatnio edytowane przez -Goral- : 19.01.2014 o godz. 20:43.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#55
|
|
Zwycięstwo nad Chorwacją? Nie liczyłbym na to. Wygrać ze Szwecją i modlić się o korzystne wyniki pozostałych spotkań
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#56
|
|
No właśnie to jest jedyna szansa bo Chorwaci będą sobie mogli wtedy pozwolić na przegraną.
|
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Offline |
#57
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Bochnia
Offline |
#58
|
|
Dokładnie taki sam wynik jak z Norwegią na MŚ w 2009.I podobne okoliczności. To jest znak!!. Będziemy w półfinale!!!
![]()
od kołyski, aż po grób zawsze ukochany klub WISŁA KRAKÓW
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#59
|
|
Komplet wyników i tabela po niedzielnych meczach w naszej grupie:
Polska - Białoruś 31:30 Francja - Chorwacja 27:25 Szwecja - Rosja 29:27 1. Francja 6 90-80 2. Chorwacja 4 83-73 3. Szwecja 4 83-74 4. POLSKA 4 82-80 5. Rosja 0 77-88 6. Białoruś 0 74-94 Dziś odpoczywamy, ale już we wtorek gramy kolejny ważny mecz ze Szwecją, która dziś pokonała Rosję 29:27. Jak przedstawiłem wyżej, mecze ze Skandynawami zawsze są zacięte i emocjonujące. Miejmy nadzieję, że we wtorek nasi zawodnicy nie dopuszczą do sytuacji z niedzielnego meczu, bo mimo wszystko Szwecja jest zespołem bardziej doświadczonym i posiadającym w swoim zespole więcej indywidualności, które raczej nie pozwolą sobie na rozluźnienie w obronie. W zespole naszych najbliższych rywali warto zwrócić uwagę na: Andreasa Nilssona, który dotychczas zdobył 16 bramek w 16 rzutach. Dodatkowo pamiętać należy o Kimie Ekhdalu Du Rietzu, którego skuteczność to 65%, podobne statystyki mają Jonas Kallman oraz Tobias Karlsson. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#60
|
|
Czyli wygrywamy ze Szwedami i Chorwatami i wychodzimy, ta? A jeżeli dostajemy w czapę od Chorwatów to Francuzi muszą przegrać oba mecze?
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|