
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Za nami przerwa na dokończenie eliminacji MŚ – Brazylia 2014. Kluby ekstraklasy różnie wykorzystywały ten czas. Wiślacy aby pozostać w rytmie meczowym rozegrali sparing z zespołem VFL Wolfsburg, który zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. Podbudowani zwycięstwem z przedstawicielem niemieckiej Bundesligi, podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz rozegrany zostanie w sobotnie popołudnie o godzinie 15:30.
Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal + Family HD, nSport HD, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra HD. Oba zespoły spotkały się ze sobą podczas przygotowań do sezonu, w rozegranym w Grodzisku sparingu padł remis 1:1 a bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Rafał Boguski. Historia spotkań pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 Brak spotkań. Sezon 2007/08 Brak spotkań. Sezon 2008/09 Brak spotkań. Sezon 2009/10 Brak spotkań. Sezon 2010/11 Brak spotkań. Sezon 2011/12 Brak spotkań. Sezon 2012/13 Brak spotkań. Sylwetka rywala. Zawisza Bydgoszcz to zespół, który po 19 latach przerwy powrócił do piłkarskiej elity w Polsce. W obecnym sezonie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza aktualnie zajmują 13. pozycję z dorobkiem tylko 10 punktów i mają punkt przewagi nad strefa spadkową. Zawisza to zespół który przeplata dobre występy z bardzo słabymi, potrafi nastraszyć na wyjeździe Górnik Zabrze aby później przegrać u siebie z Koroną Kielce. Widać w zespole brak pewności siebie i ogrania na szczeblu ekstraklasy, mimo tego, że drużyna prowadzona jest przez osobę która w Ekstraklasie z nie jednego pieca chleb jadła a do tego występują w niej zawodnicy, których nazwiska kojarzy przeciętny Kowalski interesujący się polską piłką. Cel jaki postawiono przed Ryszardem Tarasiewiczem wydaje się być jasny – utrzymanie, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie liczy na nic więcej w wykonaniu ‘’Zetki’’. Czy Tarasiewiczowi uda się w Bydgoszczy zbudować zespół, który na dłużej pozostanie w elicie? Czy to może jednoroczny wyskok? Wszystko okaże się po zakończeniu sezonu. Zawisza pod lupą. Przeglądając skład naszego najbliższego rywala można zauważyć, że w Bydgoszczy występują zawodnicy, którzy mają już doświadczenie w rozgrywkach Ekstraklasy. Wojciech Kaczmarek, Sebastian Dudek, Hermes czy Vahan Gevorgyan oraz znany z występów w krakowskiej Wiśle – Paweł Strąk – to nie są anonimowi piłkarze. Do wyżej wymienionych należy dołożyć jeszcze Bernardo Vasconcelos’a który bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół. 34 –letni napastnik w tym sezonie zdobył już 5 bramek i zapewnił kilka punktów beniaminkowi. Akurat na szczęście dla Wiślaków, bramkostrzelny napastnik w sobotę nie będzie mógł zagrać ponieważ pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Z dobrej strony pokazuje się również pomocnicy ‘’Zetki’’ – Jakub Wójciki, Sebastian Ziajka oraz Michał Masłowski, którym ponoć zainteresowana jest Biała Gwiazda. Wieści z Reymonta, czyli powrót Jovanovicia i kolejny maraton. Wiślacy znowu rozjechali się na zgrupowania swoich reprezentacji więc trener Smuda miał utrudnione zadanie, przygotowując taktykę pod sobotniego rywala. Mimo ubytków kadrze Wiślacy w niedzielę rozegrali sparingowe spotkanie z VFL Wolfsburg, które po trafieniach Guererra oraz Sarkeigo zakończyło się naszym zwycięstwem. Co ważne do treningów i do gry wrócił Marko Jovanović, Serb doznał urazu w derbowym spotkaniu z Cracovią i od tego momentu był wykluczony z gry ale wszystko wskazuje na to, że ma duże szansę załapania się do kadry meczowej na najbliższe spotkanie. Czy powrót do meczowej kadry oznacza dla Serba automatycznie wskoczenie do pierwszej jedenastki? Mecz z Zawiszą zainauguruję kolejny ligowy maraton ponieważ od 19 października do 8 listopada Wiślacy rozegrają 6 spotkań ( Zawisza, Lechia, Zagłębie, Widzew, Podbeskidzie, Górnik Zabrze). Oby w tym okresie odbyło się bez kontuzji i osłabień zespołu. W sobotę bez Łukasza Burligi, Małecki na ławce? W sobotnim spotkaniu trener Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Burligi. Popularny Bury podczas meczu z Legią Warszawa został ukarany czwartą żółtą kartką i zmuszony jest pauzować w najbliższym spotkaniu. Wszystko wskazuje na to, że szansę gry dostanie Paweł Stolarski o ile wróci ze zgrupowania swojej reprezentacji bez kontuzji. Kolejną alternatywą na prawą obronę jest Patryk Fryc, który póki co nie jest w stanie wywalczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie ale pod nieobecność Burligi, akcje młodego obrońcy wzrosną, jednak czy na tyle by wskoczyć do składu? Ostatnio nastał ciężki czas dla Patryka Małeckiego, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań a na domiar złego stracił miejsce w wyjściowej jedenastce na rzecz – Emmanuela Sarkiego, który też nie imponuje formę, ale na boisku spisuje się o niebo lepiej niż Mały. Czy taki pstryczek w nos dla Małeckiego okaże się skuteczny i z biegiem czasu Patryk przekona do siebie Franciszka Smudę, że warto na niego stawiać? Jak wiemy, Małecki jest ambitnym zawodnikiem, więc ta sytuacja powinna podziałać na niego mobilizująco, jeżeli zależy na graniu w pierwszym składzie. Na te wszystkie pytania odpowiedź poznany w sobotnie popołudnie kiedy dowiemy się jaki skład desygnował do gry nasz trener. Pietia wraca do Wisły?! Od poniedziałku z pierwszą drużyną trenuje Piotr Brożek, który od maja pozostaje bez klubu. Brat bliźniak naszego najlepszego napastnika, najprawdopodobniej zwiążę się z naszym klubem umową obowiązująca do końca sezonu. Jak już było wiadome wcześniej Pietia trenował z rezerwami więc w forma fizyczna powinna być bez zrzutu. Gorzej z ograniem ale miejmy nadzieję, że podobnie jak Paweł szybko zaaklimatyzuje się w naszym klubie. Czas na wyjazdowe zwycięstwo? Ostatni raz Kibice Wisły cieszyli się z wyjazdowego zwycięstwa po meczu w Kielcach, kiedy to Biała Gwiazda w dramatycznym meczu pokonała miejscową Koronę 3:2. Od tego czasu Wiślacy rozegrali jeszcze cztery mecze na wyjeździe i wszystkie zakończyły się podziałem punktów. Co więcej w trzech z nich padał remis 1:1. Czy podobnie będzie w Bydgoszczy? Czy może w końcu uda się nam przywieźć do Krakowa komplet punktów? Jak wiadomo remisy nie są złe, ale jeszcze lepsze są mecze po których dopisać można do swojego dorobku trzy oczka. Czekamy więc na drugie wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy mając nadzieję, że nastąpi ono już w Bydgoszczy. Terminarz XII kolejki T-Mobile Ekstraklasy. 18 października (piątek) 18:00 Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 20:30 Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 19 października (sobota) 15:30 Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków 18:00 Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 20:30 Lechia Gdańsk – Lech Poznań 20 października (niedziela) 15:30 Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 18:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice 21 października (poniedziałek) 18:00 Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#2
|
|
No to czas najwyzszy wygrac drugi mecz na wyjeździe chociaz znajac zycie nie bedzie to łatwa przeprawa mimo tego, ze Zawisza to beniaminek.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#3
|
|
No to co, ankiety nie ma, to i trzy punkty pewne. ;P
Dwa - czekam na pierwsza przegraną w tej rundzie - jak nie z Zawisza to z kim Reasumując - jechać po zwycięstwo i zabrać co boisko da i deptać po pietach warsiafkę. ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#4
|
|
Wystawić najszybszych skrzydłowych w lidze i jazda z nimi.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#5
|
|
Pierwszy z serii 4 meczów z dnem tabeli. Liczę w nich na 9-10 pkt i przezimowanie na pozycji lidera
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#6
|
|
Z kim ma się Zawisza przełamać jak nie z nami?
Żeby nam się w d..ach nie poprzewracało |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#7
|
|
Kolejny mecz wyjazdowy przed nami, na papierze wydaje się że to nasz najłatwiejszy rywal do tej pory, jednak nie można go lekceważyć bo łatwych spotkań w Ekstraklasie już nie ma.
Trzeba zagrać wkońcu dobry i zwycięski mecz wyjazdowy, po wygranej nad Legią drużyna powinna zdawać sobie sprawę że żaden rywal w tej lidze nie jest nie do pokonania a wręcz przeciwnie każdy może wygrać z każdym. Znakomita seria meczów bez porażki trwa i fajnie by było aby do końca tej rundy udało się być niepokonanym. Dla Zawiszy jak i dla wszystkich drużyn ligi mecz z Wisłą Kraków jest meczem wyjątkowym dlatego łatwo być nie może,lecz argumenty czysto piłkarskie są po naszej stronie. Musimy od początku grać swoje, pressing i podanie, gdy strzelimy na 1-0 w żadnym wypadku się nie cofać Czas wygrać mecz wyjazdowy bo łatwiejszych wyjazdów może już nie być ![]()
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#8
|
|
Nie jest dobrze od kilku lat z Zawiszą nie ugraliśmy żadnego punkty
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#9
|
|
Frankly Smudson musi dobrze ich ustawić i wpoić, że po strzeleniu gola się nie cofamy!!! naszym problemem jest albo raczej są dwie różne połowy... nawet z Wilkami mieliśmy słabą i żenującą pierwszą
Mój typ to 1:3 po ciężkiej remisowej pierwszej połowie.. oby |
|
|
|
Member
Od: 06.2013
Offline |
#10
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2007
Skąd: Switzerland
Offline |
#11
|
|
Z jednej strony lepiej - bo w tym roku zobaczymy więcej meczów Wisełki, a z drugiej jesteśmy moim zdaniem trochę stratni. Zamiast właśnie rozegrać jeszcze 4-5 kolejek i później przezimować na wysokim miejscu a podczas przerwy wzmocnić zespół kilkoma zawodnikami to będziemy musieli rozegrać ponad połowę spotkań drugiej rundy jeszcze w tym roku i w tym składzie.
Wszystko zależy od tego jak długo będziemy osiągali takie wyniki jak na chwilę obecną - możemy na tym zyskać lub stracić. Wszystko jest w nogach piłkarzy. Liczę na zwycięstwo w nadchodzącym meczu z Zawiszą, choć zdaje sobie sprawę z tego jakie wyniki osiągamy na wyjazdach - mamy 4 mecze z outsiderami i nie ukrywajmy, że mamy szansę podtrzymać passę bycia niepokonaną drużyną do końca regulaminowej rundy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#12
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Obawiam się remisu... Strzelimy pewnie jako pierwsi bramkę po czym odezwą się stare demony "trzeba się cofnąć i bronić" i mamy 1:1.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#15
|
|
Coś tych remisów za dużo ostatnio. Wdg mnie tu będzie wóz albo przewóz. Albo Zawisza w końcu zgarnie 3 pkt,albo nasi w końcu wywiozą komplet punktów z wyjazdu.
Liczę,że morale po wygranej z Wolfsburgiem są wysokie,u piłkarzy gdzieś w tyle głowy siedzi fakt bycia niepokonanym i wyjdą odpowiednio nastawieni. Od początku trzeba przede wszystkim grać swoje i nie daj Boże cofać się przy korzystnym wyniku. A Zawisza niech się przełamuję z krawaciarzami za 2 tygodnie. Nie po to jeździli na dupię z legła,żeby teraz głupio tracić ciężko wyszarpane punkty z beniaminkiem. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#16
|
|
Naszą przewagą jest to, że prawdopodobnie zagramy w najsilniejszym zestawieniu na jakie w tej chwili możemy liczyć. Nie ma kontuzji itp. Wypada chyba tylko Burliga za kartki, ale myślę że Fryc czy Stolarski są w stanie go godnie zastąpić.
Natomiast Zawisza na pewno nie skorzysta z Vasco, który ma tyle samo goli na koncie co Brożek. Abbotem raczej nas za bardzo nie postraszą (mam przynajmniej taką nadzieję). |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#17
|
|
15.10 Zawisza - Wisła (Adam Marchliński, Tomasz Wieszczycki; reporterzy: Cezary Olbrycht, Paulina Bojarska)
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#18
|
|
Spotkanie poprowadzi warszawski arbiter - Paweł Raczkowski, który w tym sezonie nie miał jeszcze okazji biegać z gwizdkiem podczas meczów "Białej Gwiazdy".
Paweł Raczkowski prowadził już natomiast dwa mecze Zawiszy: w 4. kolejce remis 1:1 na boisku Piasta Gliwice zaś w 6. serii spotkań porażkę 2:3 w Poznaniu z Lechem. W poprzednim sezonie arbiter z Warszawy nie był dla Wisły szczęśliwy: Wisła przegrała wszystkie trzy mecze, które prowadził. W lidze były to dwa mecze z Piastem Gliwice - 0:2 na wyjeździe, 1:2 przy Reymonta 22. W pierwszym z wymienionych meczów nie podyktował należącego się Wiśle rzutu karnego za faul na Cwetanie Genkowie, zaś w drugim w kontrowersyjnych okolicznościach wskazał na jedenasty metr po rzekomym faulu Pareiki na Matrasie (Podgórski nie wykorzystał "jedenastki"). Paweł Raczkowski prowadził także rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, przegrany przez Wisłę 2:3. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Banita
Od: 07.2010
Offline |
#19
|
|
ZWE Weszlo juz pisze, ze tworzymy teorie spiskowa
Debile! |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#20
|
|
Może wreszcie dwie dobre połowy w naszym wykonaniu.
I dobry mecz na wyjeżdzie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#21
|
|
Wlasnie...
niech ten zespół sie ogranie i zorientuje ze mecz trwa 90 minut a nie 45.Bo co to za pojecie zeby strzelic,prowadzic ,a w drugiej polowce bronic sie i bron boze pod bramke podejsc bo nas skontrują nosz panie Smuda oszczedz nam pan tych wyjazdowych koszmarow od 45 do 90 minuty meczu. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#23
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#25
|
|
Z kim jak nie z Zawiszą?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#26
|
|
Co rozumiesz poprzez "obrona jako cały zespół nie istnieje"? Przypominam ze w 11. kolejkach straciliśmy 5 bramek, najmniej w lidze. A drugi najlepszy pod tym kątem zespół stracił ich 12.
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#27
|
|
Pierwsza połowa całkiem niezła. Na początku przycisnął Zawisza, ale w okolicach 30 minuty nasi odzyskali kontrolę nad meczem, czego efektem gol po pięknej akcji trójki Chrapek-Brożek-Garguła.
Stolarski na początku trochę zagubiony, teraz prawą obronę asekuruje Głowacki. Jest dużo walki z naszej strony. Oby druga połowa wyglądała podobnie. Naprawdę, jest dobrze. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#28
|
|
Zastanawiam się czy odpuszczanie środkowej części boiska przy ataku przeciwnika to świadoma taktyka obliczona na odbiór w zagęszczonym przedpolu własnej bramki czy wynik słabości defensywnej naszych pomocników (osamotniony Ostoja)?
![]()
vel HatefulRespect
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#29
|
|
dość niefrasobliwe zachowanie Bunozy i znów tracimy głupiego babola po stałym fragmencie gry :(
kolejna strata punktów się szykuje, to samo jak w meczach z Jagiellonią, Ruchem i Cracovią... na własne życzenie strata 6 punktów, a zanosi się na więcej
Ostatnio edytowane przez Matejas_ : 19.10.2013 o godz. 15:55.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#30
|
|
Chociaz tak naprawdę to jest beznadziejnie
Jadą z nami jak z III-ligowcami. I zadna bramka Garguły tego nie zmieni. Wynik, jak zwkle lepszy od gry. A u Smudy, jak zwykle: bez zmian. (Chociaż Bunozę trzeba było zmienic już dawno) No cóż... pozostaje trzymac kciuki |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|