Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [12 kolejka] Zawisza Bydgoszcz - WISŁA Kraków, sobota 19 października, godzina 15:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9149)

WISŁAZWE 15.10.2013 23:14

[12 kolejka] Zawisza Bydgoszcz - WISŁA Kraków, sobota 19 października, godzina 15:30.
 
Za nami przerwa na dokończenie eliminacji MŚ – Brazylia 2014. Kluby ekstraklasy różnie wykorzystywały ten czas. Wiślacy aby pozostać w rytmie meczowym rozegrali sparing z zespołem VFL Wolfsburg, który zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. Podbudowani zwycięstwem z przedstawicielem niemieckiej Bundesligi, podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz rozegrany zostanie w sobotnie popołudnie o godzinie 15:30.




Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal + Family HD, nSport HD, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra HD.





Oba zespoły spotkały się ze sobą podczas przygotowań do sezonu, w rozegranym w Grodzisku sparingu padł remis 1:1 a bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Rafał Boguski.





Historia spotkań pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Wisłą Kraków:

Sezon 2006/07
Brak spotkań.


Sezon 2007/08
Brak spotkań.


Sezon 2008/09
Brak spotkań.

Sezon 2009/10
Brak spotkań.

Sezon 2010/11
Brak spotkań.


Sezon 2011/12
Brak spotkań.


Sezon 2012/13
Brak spotkań.










Sylwetka rywala.



Zawisza Bydgoszcz to zespół, który po 19 latach przerwy powrócił do piłkarskiej elity w Polsce. W obecnym sezonie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza aktualnie zajmują 13. pozycję z dorobkiem tylko 10 punktów i mają punkt przewagi nad strefa spadkową. Zawisza to zespół który przeplata dobre występy z bardzo słabymi, potrafi nastraszyć na wyjeździe Górnik Zabrze aby później przegrać u siebie z Koroną Kielce.





Widać w zespole brak pewności siebie i ogrania na szczeblu ekstraklasy, mimo tego, że drużyna prowadzona jest przez osobę która w Ekstraklasie z nie jednego pieca chleb jadła a do tego występują w niej zawodnicy, których nazwiska kojarzy przeciętny Kowalski interesujący się polską piłką.





Cel jaki postawiono przed Ryszardem Tarasiewiczem wydaje się być jasny – utrzymanie, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie liczy na nic więcej w wykonaniu ‘’Zetki’’. Czy Tarasiewiczowi uda się w Bydgoszczy zbudować zespół, który na dłużej pozostanie w elicie? Czy to może jednoroczny wyskok? Wszystko okaże się po zakończeniu sezonu.






Zawisza pod lupą.

Przeglądając skład naszego najbliższego rywala można zauważyć, że w Bydgoszczy występują zawodnicy, którzy mają już doświadczenie w rozgrywkach Ekstraklasy. Wojciech Kaczmarek, Sebastian Dudek, Hermes czy Vahan Gevorgyan oraz znany z występów w krakowskiej Wiśle – Paweł Strąk – to nie są anonimowi piłkarze.

Do wyżej wymienionych należy dołożyć jeszcze Bernardo Vasconcelos’a który bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół. 34 –letni napastnik w tym sezonie zdobył już 5 bramek i zapewnił kilka punktów beniaminkowi. Akurat na szczęście dla Wiślaków, bramkostrzelny napastnik w sobotę nie będzie mógł zagrać ponieważ pauzuje za nadmiar żółtych kartek.



Z dobrej strony pokazuje się również pomocnicy ‘’Zetki’’ – Jakub Wójciki, Sebastian Ziajka oraz Michał Masłowski, którym ponoć zainteresowana jest Biała Gwiazda.








Wieści z Reymonta, czyli powrót Jovanovicia i kolejny maraton.





Wiślacy znowu rozjechali się na zgrupowania swoich reprezentacji więc trener Smuda miał utrudnione zadanie, przygotowując taktykę pod sobotniego rywala. Mimo ubytków kadrze Wiślacy w niedzielę rozegrali sparingowe spotkanie z VFL Wolfsburg, które po trafieniach Guererra oraz Sarkeigo zakończyło się naszym zwycięstwem.



Co ważne do treningów i do gry wrócił Marko Jovanović, Serb doznał urazu w derbowym spotkaniu z Cracovią i od tego momentu był wykluczony z gry ale wszystko wskazuje na to, że ma duże szansę załapania się do kadry meczowej na najbliższe spotkanie. Czy powrót do meczowej kadry oznacza dla Serba automatycznie wskoczenie do pierwszej jedenastki?



Mecz z Zawiszą zainauguruję kolejny ligowy maraton ponieważ od 19 października do 8 listopada Wiślacy rozegrają 6 spotkań ( Zawisza, Lechia, Zagłębie, Widzew, Podbeskidzie, Górnik Zabrze). Oby w tym okresie odbyło się bez kontuzji i osłabień zespołu.










W sobotę bez Łukasza Burligi, Małecki na ławce?




W sobotnim spotkaniu trener Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Burligi. Popularny Bury podczas meczu z Legią Warszawa został ukarany czwartą żółtą kartką i zmuszony jest pauzować w najbliższym spotkaniu. Wszystko wskazuje na to, że szansę gry dostanie Paweł Stolarski o ile wróci ze zgrupowania swojej reprezentacji bez kontuzji. Kolejną alternatywą na prawą obronę jest Patryk Fryc, który póki co nie jest w stanie wywalczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie ale pod nieobecność Burligi, akcje młodego obrońcy wzrosną, jednak czy na tyle by wskoczyć do składu?
Ostatnio nastał ciężki czas dla Patryka Małeckiego, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań a na domiar złego stracił miejsce w wyjściowej jedenastce na rzecz – Emmanuela Sarkiego, który też nie imponuje formę, ale na boisku spisuje się o niebo lepiej niż Mały. Czy taki pstryczek w nos dla Małeckiego okaże się skuteczny i z biegiem czasu Patryk przekona do siebie Franciszka Smudę, że warto na niego stawiać? Jak wiemy, Małecki jest ambitnym zawodnikiem, więc ta sytuacja powinna podziałać na niego mobilizująco, jeżeli zależy na graniu w pierwszym składzie.

Na te wszystkie pytania odpowiedź poznany w sobotnie popołudnie kiedy dowiemy się jaki skład desygnował do gry nasz trener.





Pietia wraca do Wisły?!



Od poniedziałku z pierwszą drużyną trenuje Piotr Brożek, który od maja pozostaje bez klubu. Brat bliźniak naszego najlepszego napastnika, najprawdopodobniej zwiążę się z naszym klubem umową obowiązująca do końca sezonu. Jak już było wiadome wcześniej Pietia trenował z rezerwami więc w forma fizyczna powinna być bez zrzutu. Gorzej z ograniem ale miejmy nadzieję, że podobnie jak Paweł szybko zaaklimatyzuje się w naszym klubie.




Czas na wyjazdowe zwycięstwo?



Ostatni raz Kibice Wisły cieszyli się z wyjazdowego zwycięstwa po meczu w Kielcach, kiedy to Biała Gwiazda w dramatycznym meczu pokonała miejscową Koronę 3:2. Od tego czasu Wiślacy rozegrali jeszcze cztery mecze na wyjeździe i wszystkie zakończyły się podziałem punktów. Co więcej w trzech z nich padał remis 1:1. Czy podobnie będzie w Bydgoszczy? Czy może w końcu uda się nam przywieźć do Krakowa komplet punktów?
Jak wiadomo remisy nie są złe, ale jeszcze lepsze są mecze po których dopisać można do swojego dorobku trzy oczka. Czekamy więc na drugie wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy mając nadzieję, że nastąpi ono już w Bydgoszczy.







Terminarz XII kolejki T-Mobile Ekstraklasy.



18 października (piątek)

18:00 Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
20:30 Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

19 października (sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków
18:00 Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
20:30 Lechia Gdańsk – Lech Poznań

20 października (niedziela)

15:30 Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice

21 października (poniedziałek)


18:00 Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin


Zapraszam do dyskusji!

mitmichael 15.10.2013 23:46

No to czas najwyzszy wygrac drugi mecz na wyjeździe chociaz znajac zycie nie bedzie to łatwa przeprawa mimo tego, ze Zawisza to beniaminek.

Lukasz 16.10.2013 09:52

No to co, ankiety nie ma, to i trzy punkty pewne. ;P
Dwa - czekam na pierwsza przegraną w tej rundzie - jak nie z Zawisza to z kim??

Reasumując - jechać po zwycięstwo i zabrać co boisko da i deptać po pietach warsiafkę.

Blaszczu16 16.10.2013 10:24

Wystawić najszybszych skrzydłowych w lidze i jazda z nimi.

Rob_Zombie 16.10.2013 10:36

Pierwszy z serii 4 meczów z dnem tabeli. Liczę w nich na 9-10 pkt i przezimowanie na pozycji lidera :D

FraMat 16.10.2013 12:13

Z kim ma się Zawisza przełamać jak nie z nami?
Żeby nam się w d..ach nie poprzewracało

TymonPRO 16.10.2013 12:40

Kolejny mecz wyjazdowy przed nami, na papierze wydaje się że to nasz najłatwiejszy rywal do tej pory, jednak nie można go lekceważyć bo łatwych spotkań w Ekstraklasie już nie ma.

Trzeba zagrać wkońcu dobry i zwycięski mecz wyjazdowy, po wygranej nad Legią drużyna powinna zdawać sobie sprawę że żaden rywal w tej lidze nie jest nie do pokonania a wręcz przeciwnie każdy może wygrać z każdym.

Znakomita seria meczów bez porażki trwa i fajnie by było aby do końca tej rundy udało się być niepokonanym.


Dla Zawiszy jak i dla wszystkich drużyn ligi mecz z Wisłą Kraków jest meczem wyjątkowym dlatego łatwo być nie może,lecz argumenty czysto piłkarskie są po naszej stronie.

Musimy od początku grać swoje, pressing i podanie, gdy strzelimy na 1-0 w żadnym wypadku się nie cofać


Czas wygrać mecz wyjazdowy bo łatwiejszych wyjazdów może już nie być

Ajax 16.10.2013 13:54

Nie jest dobrze od kilku lat z Zawiszą nie ugraliśmy żadnego punkty :D

Korbit 16.10.2013 14:23

Frankly Smudson musi dobrze ich ustawić i wpoić, że po strzeleniu gola się nie cofamy!!! naszym problemem jest albo raczej są dwie różne połowy... nawet z Wilkami mieliśmy słabą i żenującą pierwszą
Mój typ to 1:3 po ciężkiej remisowej pierwszej połowie.. oby

Costur 16.10.2013 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1335676)
Pierwszy z serii 4 meczów z dnem tabeli. Liczę w nich na 9-10 pkt i przezimowanie na pozycji lidera :D

Przerwa zimowa jest po 6. kolejce rundy rewanżowej.

ArturTS 17.10.2013 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Costur (Post 1335798)
Przerwa zimowa jest po 6. kolejce rundy rewanżowej.

Z jednej strony lepiej - bo w tym roku zobaczymy więcej meczów Wisełki, a z drugiej jesteśmy moim zdaniem trochę stratni. Zamiast właśnie rozegrać jeszcze 4-5 kolejek i później przezimować na wysokim miejscu a podczas przerwy wzmocnić zespół kilkoma zawodnikami to będziemy musieli rozegrać ponad połowę spotkań drugiej rundy jeszcze w tym roku i w tym składzie.

Wszystko zależy od tego jak długo będziemy osiągali takie wyniki jak na chwilę obecną - możemy na tym zyskać lub stracić. Wszystko jest w nogach piłkarzy.

Liczę na zwycięstwo w nadchodzącym meczu z Zawiszą, choć zdaje sobie sprawę z tego jakie wyniki osiągamy na wyjazdach - mamy 4 mecze z outsiderami i nie ukrywajmy, że mamy szansę podtrzymać passę bycia niepokonaną drużyną do końca regulaminowej rundy.

Korbit 17.10.2013 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturTS (Post 1335812)
Z jednej strony lepiej - bo w tym roku zobaczymy więcej meczów Wisełki, a z drugiej jesteśmy moim zdaniem trochę stratni. Zamiast właśnie rozegrać jeszcze 4-5 kolejek i później przezimować na wysokim miejscu a podczas przerwy wzmocnić zespół kilkoma zawodnikami to będziemy musieli rozegrać ponad połowę spotkań drugiej rundy jeszcze w tym roku i w tym składzie.

Wszystko zależy od tego jak długo będziemy osiągali takie wyniki jak na chwilę obecną - możemy na tym zyskać lub stracić. Wszystko jest w nogach piłkarzy.

Kolego uważam, że im dalej w las tym lepiej... My się rozkręcamy gramy coraz lepiej. Oni potrzebują grać! wiem że kontuzje kartki itp ale uważam że będzie coraz lepiej popatrz jaki mieliśmy początek sezonu a jak jest teraz. pozdro:alleluja:

zig 17.10.2013 09:22

kontuzjowani:

http://sport.fakt.pl/zawisza-w-cwier...,424016,1.html
http://puchar-polski.przegladsportow...274,1,968.html

silver03 17.10.2013 09:34

Obawiam się remisu... Strzelimy pewnie jako pierwsi bramkę po czym odezwą się stare demony "trzeba się cofnąć i bronić" i mamy 1:1.

El'kabat 17.10.2013 10:47

Coś tych remisów za dużo ostatnio. Wdg mnie tu będzie wóz albo przewóz. Albo Zawisza w końcu zgarnie 3 pkt,albo nasi w końcu wywiozą komplet punktów z wyjazdu.

Liczę,że morale po wygranej z Wolfsburgiem są wysokie,u piłkarzy gdzieś w tyle głowy siedzi fakt bycia niepokonanym i wyjdą odpowiednio nastawieni.

Od początku trzeba przede wszystkim grać swoje i nie daj Boże cofać się przy korzystnym wyniku. A Zawisza niech się przełamuję z krawaciarzami za 2 tygodnie.
Nie po to jeździli na dupię z legła,żeby teraz głupio tracić ciężko wyszarpane punkty z beniaminkiem.

Tominho 17.10.2013 12:47

Naszą przewagą jest to, że prawdopodobnie zagramy w najsilniejszym zestawieniu na jakie w tej chwili możemy liczyć. Nie ma kontuzji itp. Wypada chyba tylko Burliga za kartki, ale myślę że Fryc czy Stolarski są w stanie go godnie zastąpić.

Natomiast Zawisza na pewno nie skorzysta z Vasco, który ma tyle samo goli na koncie co Brożek. Abbotem raczej nas za bardzo nie postraszą (mam przynajmniej taką nadzieję).

mitmichael 17.10.2013 19:03

15.10 Zawisza - Wisła (Adam Marchliński, Tomasz Wieszczycki; reporterzy: Cezary Olbrycht, Paulina Bojarska)

WISŁAZWE 18.10.2013 08:37

Spotkanie poprowadzi warszawski arbiter - Paweł Raczkowski, który w tym sezonie nie miał jeszcze okazji biegać z gwizdkiem podczas meczów "Białej Gwiazdy".
Paweł Raczkowski prowadził już natomiast dwa mecze Zawiszy: w 4. kolejce remis 1:1 na boisku Piasta Gliwice zaś w 6. serii spotkań porażkę 2:3 w Poznaniu z Lechem.


W poprzednim sezonie arbiter z Warszawy nie był dla Wisły szczęśliwy: Wisła przegrała wszystkie trzy mecze, które prowadził. W lidze były to dwa mecze z Piastem Gliwice - 0:2 na wyjeździe, 1:2 przy Reymonta 22. W pierwszym z wymienionych meczów nie podyktował należącego się Wiśle rzutu karnego za faul na Cwetanie Genkowie, zaś w drugim w kontrowersyjnych okolicznościach wskazał na jedenasty metr po rzekomym faulu Pareiki na Matrasie (Podgórski nie wykorzystał "jedenastki").

Paweł Raczkowski prowadził także rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, przegrany przez Wisłę 2:3.

borys 18.10.2013 11:58

ZWE Weszlo juz pisze, ze tworzymy teorie spiskowa:) Debile!

Elefant 18.10.2013 21:45

Może wreszcie dwie dobre połowy w naszym wykonaniu.
I dobry mecz na wyjeżdzie.

Wojtas 18.10.2013 22:45

Wlasnie...

niech ten zespół sie ogranie i zorientuje ze mecz trwa 90 minut a nie 45.Bo co to za pojecie zeby strzelic,prowadzic ,a w drugiej polowce bronic sie i bron boze pod bramke podejsc bo nas skontrują

nosz panie Smuda oszczedz nam pan tych wyjazdowych koszmarow od 45 do 90 minuty meczu.

syryls 19.10.2013 09:28

A wy się ogarnijcie, obrona jako cały zespół nie istnieje a na prawej stronie mamy chyba najbardziej drewnianego na tej pozycji zawodnika z czym do ludzi

St Yabol 19.10.2013 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1336074)
A wy się ogarnijcie, obrona jako cały zespół nie istnieje a na prawej stronie mamy chyba najbardziej drewnianego na tej pozycji zawodnika z czym do ludzi

matka wie że ćpiesz?

syryls 19.10.2013 11:17

Chodziło mi o mecze na wyjazdach... U siebie gramy idealnie, natomiast na wyjazdach każdy zaczyna się gubić i często dupę ratuję Miśkiewicz

Blaszczu16 19.10.2013 11:21

Z kim jak nie z Zawiszą?

Rob_Zombie 19.10.2013 11:38

Co rozumiesz poprzez "obrona jako cały zespół nie istnieje"? Przypominam ze w 11. kolejkach straciliśmy 5 bramek, najmniej w lidze. A drugi najlepszy pod tym kątem zespół stracił ich 12.

wolfy 19.10.2013 15:21

Pierwsza połowa całkiem niezła. Na początku przycisnął Zawisza, ale w okolicach 30 minuty nasi odzyskali kontrolę nad meczem, czego efektem gol po pięknej akcji trójki Chrapek-Brożek-Garguła.
Stolarski na początku trochę zagubiony, teraz prawą obronę asekuruje Głowacki.

Jest dużo walki z naszej strony. Oby druga połowa wyglądała podobnie.
Naprawdę, jest dobrze.

Krotochwila 19.10.2013 15:25

Zastanawiam się czy odpuszczanie środkowej części boiska przy ataku przeciwnika to świadoma taktyka obliczona na odbiór w zagęszczonym przedpolu własnej bramki czy wynik słabości defensywnej naszych pomocników (osamotniony Ostoja)?

Matejas_ 19.10.2013 15:51

dość niefrasobliwe zachowanie Bunozy i znów tracimy głupiego babola po stałym fragmencie gry :(

kolejna strata punktów się szykuje, to samo jak w meczach z Jagiellonią, Ruchem i Cracovią... na własne życzenie strata 6 punktów, a zanosi się na więcej

FraMat 19.10.2013 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1336100)
Naprawdę, jest dobrze.

Chociaz tak naprawdę to jest beznadziejnie
:neutral:
Jadą z nami jak z III-ligowcami.
I zadna bramka Garguły tego nie zmieni.
Wynik, jak zwkle lepszy od gry.

A u Smudy, jak zwykle: bez zmian. (Chociaż Bunozę trzeba było zmienic już dawno)

No cóż... pozostaje trzymac kciuki


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl