The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Pierwszy mecz na Reymonta zakończy się:
Zwycięstwem Wisły! 57 35,19%
Remisem! 43 26,54%
Porażką Wisły 62 38,27%
Głosujących: 162. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 17.07.2013, 15:02. [1 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 19 lipca godz. 20:30
VS.



UWAGA! UWAGA!


Nadal zbierane są pieniądze na pożegnalną oprawę dla Radka Sobolewskiego. Każdy wpłaca nawet najdrobniejszą kwotę! Liczy się każdy grosz!

DLA SOBOLA!




NR. KONTA: 5319 1010 4821 1695 3247 440 003
wpłata na cele statutowe
SKWK, ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków


Liga rządzi, liga radzi, liga...


Stało się! Letnia przerwa minęła tak szybko, że niektórzy jeszcze do dziś nie skończyli rozpamiętywać poprzedniego sezonu a tu trzeba się skupić już na nadchodzącym. Jaki będzie ten nowy sezon Ekstraklasy? Na pewno będzie dłuższy bo przez reformę rozgrywek rozegramy kilka kolejek więcej i teoretycznie emocje będą większe - czy tak będzie w praktyce? O tym przekonamy się po zakończeniu sezonu i wtedy ocenimy reformę i jej wpływ na rozwój marki Ekstraklasy w Europie.

Dla Kibiców Białej Gwiazdy ten sezon maluje się w podobnych barwach jak poprzedni, nie oznacza to jednak że należy się od klubu i piłkarzy odwrócić, wręcz przeciwnie należy wspierać go jeszcze bardziej, dopingować, pomagać swoją obecnością a nie tylko narzekać, wytykać błędy.


Tradycyjnie zapraszam Was już do dyskusji na temat naszego najbliższego rywala w danej kolejce TM Ekstraklasy. Na pierwszy ogień idzie Górnik Zabrze.


Z obozu rywala:


Zabrzanie to zespół, który w poprzednim sezonie zajął w lidze 5 pozycję i ostatecznie nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, co ponoć było celem Górnika.

Transferowa karuzela w Górniku trwa i trwać będzie zapewne do końca sierpnia jak w większości klubów ekstraklasy, lista zawodników którzy zasilili szeregi zabrzan jest tak samo długa jak zawodników, którzy pożegnali się z Zabrzem. Wciąż niepewna jest przyszłość Nakoulmy, który jedną nogą był już w Terku a drugą na zgrupowaniu Górnika w Słowenii.

Najbardziej spektakularnym transferem Adama Nawałki jest pozyskanie za darmo - Radosława Sobolewskiego.

Przybyli:

Kamil Cupriak (N - AP ŁKS Łódź (juniorzy))
Łukasz Madej (P - GKS Bełchatów),
Maciej Małkowski (P - Zagłębie Lubin),
Maciej Mańka (O - GKS Tychy),
Michał Płonka (P - Zawisza Bydgoszcz),
Szymon Skrzypczak (N - KS Polkowice),
Radosław Sobolewski (P - Wisła Kraków),
Pāvels Šteinbors (B - Lamontville Golden Arrows FC),
Michał Trąbka (P - zespół ME) ,
Tomasz Wełnicki (O - Kapfenberger SV) ,
Marcin Wodecki (N - Podbeskidzie Bielsko-Biała)


Ubyli:


Daniel Barbus (P - rezerwy),
Michael Bemben (O - koniec kariery),
Grzegorz Bonin (P - Bogdanka Łęczna),
Ireneusz Jeleń (N - ?),
Bartosz Kopacz (O - Termalica Bruk-Bet Nieciecza),
Marcin Kuś (O - Cracovia),
Aleksander Kwiek (P - Zagłębie Lubin),
Rafał Otwinowski (O - ?),
Przemysław Piwowarczyk (P - ?),
Łukasz Skorupski (B - AS Roma),
Mateusz Sławik (B - ?),
Mateusz Słodowy (O - Energetyk ROW Rybnik ),
Tomasz Zahorski (N - Ermís Aradíppou)



Górnik podczas okresu przygotowawczego rozegrał następujące sparingi:

MKS Trzebinia/Siersza - Górnik Zabrze 0:6
Górnik Zabrze - 1.FC Tatran Prešov 5:0
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:1
Huragan Waksmund - Górnik Zabrze 0:8
Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 0:0
Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1
Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1
NK Aluminij (Kidričevo) - Górnik Zabrze 0:0
Górnik Zabrze - NK Željezničar (Sarajewo) 0:0
Górnik Zabrze - Ceahlăul Piatra Neamt 1:1
Górnik Zabrze - FK Donji Srem (Pećinci) 0:3

Kto rozdaje karty w Zabrzu?

Jest kilku piłkarzy na których trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas piątkowego meczu, miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy Wisły rozpracował grę Górnika lepiej niż my .

Na pierwszy plan wysuwa się postać Radosława Sobolewskiego, któremu nigdy nie można było odmówić ambicji na boisku, podobnie zapewne będzie w piątek, kiedy to Radek będzie chciał udowodnić że zrezygnowanie z jego usług było błędem. Uwagę naszych bocznych obrońców skupiona powinna być na duecie Małkowski - Madej, szybcy i dobrze dryblujący zawodnicy mogą stanowić duże wyzwanie dla naszej linii defensywnej. W kadrze zabrzan podobnie jak i Wiśle brakuje rasowego strzelca, który byłby gwarantem kilkunastu bramek w sezonie. Ciężko na dziś wskazać pewniaków do gry na pozycji bramkarza czy napastnika w Górniku, po odejściu Skorupskiego największe szansę na bycie numerem jeden ma Norbert Witkowski, ale Adam Nawałka znany jest z dawania szansy młodym zawodnikom.
Podobnie sytuacja wygląda w ataku, tu nie jesteśmy nawet pewni czy Nakoulma przyjedzie do Krakowa, czy jednak zdecyduje się na transfer. Oprócz niego w zabrzańskim zespole nie ma rasowego snajpera, choć warto zwrócić uwagę na Marcina Wodeckiego czy młodziutkiego Cupriaka.



Meldunek z R22, czyli witamy w nowej Wiśle...

Trochę się działo przy Reymonta w letniej przerwie. Z zespołem pożegnał się trener Tomasz Kulawik a także kilku podstawowych zawodników: Kew Jaliens, Sergiej Pareiko, Ivica Iliev. Klub nie przedłużył także kontraktów z Radosławem Sobolewskim, Kamilem Kosowski, Danielem Sikorskim i Danielem Brudem. Umowę Wiśle wypowiedział Tsvetan Genkov a bliski opuszczenia klubu jest Osman Chavez.

Na miejsce w/w graczy klub sprowadził Fabiana Burdenskiego, Ostoje Stjepanovica i Jose Romo (który ma na dniach podpisać kontrakt). Z wypożyczenia wrócił Michał Nalepa. Do zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę dołączyli zawodnicy z ME- Przemysław Lech, Dominik Kościelniak, Dawid Kamiński, Piotr Żemło i najprawdopodobniej Kamil Kuczak - młodzieżowy mistrz Polski z juniorami Wisły.

Jak widać nasza kadra to zlepek zawodników bez kontraktów i młodych być może perspektywicznych Polaków, przed którymi otwierają się bramy Ekstraklasy. Czy młodzi zawodnicy wpompują w ten zespół tak potrzebną świeżą krew? Czy okażą się ''transferowymi'' niewypałami Smudy? Trudno ich teraz oceniać po kilku sparingach i ciężkich treningach jakie zaaplikował zawodnikom trener.


Wiślacy przygotowywali się do startu nowego sezonu na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozegrali następujące sparingi:

- Nielba Wągrowiec 4:3
- Zawisza Bydgoszcz 1:1
- Omonia Nikozja 3:0
- Lech Poznań 1:3

Po zakończeniu obozu podopieczni Franciszka Smudy zagrali jeszcze kontrolne spotkania:

- GKS Katowice 1:1
- Limanovia 1:2 (Wisła wystąpiła w mocno rezerwowym składzie)
- Ruch Chorzów 0:2
- Hertha Berlin 0:2


Wyniki spotkań sparingowych nie napawają zbytnim optymizmem, jednak pamiętać należy że podczas obozu trenowali oni bardzo ciężko a świeżość przyjdzie z czasem. Oby tak było.


Czy leci z nami napastnik?

To pytanie króluje wśród Kibiców Wisły Kraków, każdy kto choć trochę interesuje się drużyną i ogląda mecze widzi, że problem nadal jest ten sam co zawsze - brak napastnika. Nie wiem co musi się stać, aby osoby zarządzające klubem zrozumiały, że w tej całej układance którą tak mozolnie buduje Smuda brakuje pewnego ważnego ogniwa jakim jest osoba napastnika. Aktualnie w kadrze mamy jednego napastnika, którego występ w piątkowym meczu stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Boguski narzeka na uraz.

Być może zakontraktowany zostanie Romo, ale jak mówi sam Smuda to materiał na dobrego piłkarza za rok i trzeba z nim pracy. A co przez ten rok? Kto będzie strzelał bramki, wykańczał akcje? To pytanie na dzień dzisiejszy bez odpowiedzi.



Taktyka - czyli jak grać trenerze,jak grać?!

Franciszek Smuda od początku próbuje przekonać zawodników do swojego pomysłu na grę, opierającego się na szybkiej wymienię podań najczęściej po ziemi. W początkowych fragmentach sparingów można było zauważyć, że ta taktyka jest przez jego podopiecznych realizowana, gorzej było w momencie gdy piłkarzom brakowało już sił czy dawały się we znaki mocne treningi. Smuda przekonuje swoich zawodników, do biegania i szybszego odbioru piłki po stracie, co też daje się zauważyć w grze Wiślaków w pewnych fragmentach. Wiadomo do ideału w grze wiele brakuje, z każdego kąta słychać praktycznie narzekanie i wytykanie błędów i słabe wyniki sparingów.

A jak wiadomo mecze sparingowe to nie zawody na to, która drużyna nastrzela najwięcej bramek przed sezonem a czas aby przygotować kondycyjnie zespół i wypracować taktykę na nadchodzący sezon Ekstraklasy. Apeluję więc do ''znawców'' aby swoje nieprzychylne komentarze skupiające się tylko na dogryzaniu, przedrzeźnianiu zachować póki co dla siebie. Bo to spotkania o punkty zweryfikują grę Wisły i pozycja w lidze wystawi ocenę Franciszkowi Smudzie.




Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze:


Sezon 2006/07

29 lipca 2006, 19:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0, Cleber 22 (karny)

Sezon 2007/08

14 sierpnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), Paweł Brożek 26

Sezon 2008/09

24 kwietnia 2009, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, 83, Rafał Boguski 72 – Adam Banaś 14

Sezon 2009/10

Brak spotkań – Górnik grał w I lidze.

Sezon 2010//11

30 kwietnia 2011, 16:15 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:2 Michal Gašparík 24, Daniel Sikorski 81

Sezon 2011/12

20 listopada 2011, 17:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87.

Sezon 2012/13

1 grudnia 2012, 18:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:3, Osman Chávez 60 - Adam Danch 8, Krzysztof Mączyński 50, Arkadiusz Milik 63


Terminarz I kolejki TM Ekstraklasy:



19 lipca (piątek)

18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
20:30 Wisła Kraków - Górnik Zabrze

20 lipca (sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok
18:00 Legia Warszawa - Widzew Łódź

21 lipca (niedziela)


15:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław
18:00 Cracovia - Piast Gliwice
20:30 Ruch Chorzów - Lech Poznań

22 lipca (poniedziałek)

18:00 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała




ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 17.07.2013 o godz. 15:10.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:01.